Vlietbrug bij Voorschoten beweegbaar GENDA MOT VERONTRUST LEIDERDORPERS Zwemabonnement ouderen invoeren' Voorschoten verlengt proef met jongerenwerk 'Ui wil hem nieuw been geven' Discussie over brand aan Weipoortseweg Wassenaar vecht tegen hondepoep Infogroep verbreding A4 samengesteld REGIO LEIDEN DINSDAG 12 JUNI 1990 OINSDAG 12 JUNI Alphen spreekuur Belangenvereniging voor Huurders in buurtcentrum Westerhaven 20.00-21.00 uur. Avond-wandelvierdaagse van af de Rijnstreekhal. aanvang 18.20 uur. Boskoop Avond-wandelvierdaagse van af het G'ouweplein. Katwijk openbare vergadering van de raadscommissie voor Onderwijs, Cultuur Recreatie en Welzijns- coördinatie in het Raadhuis, aan vang 17.00 uur. Avond-wandelvierdaagse van af De Wiek, aanvang 18.00 uur. Leiderdorp start Avond-wandelvierdaagse bij clubhuis Con Bravura. Usse Avond-wandelvierdaagse van af Glazenhal. Noordwijk Avond-wandelvierdaagse van af de Bowling. Noordwijkerhout aerobic te water (op muziek) in het Kokkerbad, aanvang 20.15 Avond-wandelvierdaagse van af sportpark Boekhorst. WOENSDAG 13 JUNI Alphen Avond-wandelvierdaagse van af de Rijnstreekhal, aanvang 18.20 uur.. het G'azounov saxofoonkwar tet speelt in de concertzaal van de streekmuziekschool, aanvang 20.00 uur. Boskoop Avond-wandelvierdaagse van af het Gouweplein. Katwijk woensdagavondzang mmv Song of Prase in de Nieuwe kerk aan de Voorstraat olv Arie Pronk, aanvang 20.00 uur. koppelklaverjassen en jokeren bij Cleljn-Duin/Witte Hek, aan vang 20.00 uur. Leiderdorp bridgen in bridgecentrum Lei derdorp, Bernhardstraat 3, aan vang 13.30 uur. Avond-wandelvierdaagse van af Con Bravura. af de Glazenhal. Noordwijk spreekuur van C. Elshout, CNV-vertrouwensman Sociale Dienst in Dorpscentrum De Rank, van 10.00 tot 11.00 uur. Noordwijkerhout Avond-wandelvierdaagse van af sportpark Boekhorst. Voorschoten Cultureel Centrum, Kinder voorstelling door Wellus-Nietus met 'Wie niet blauw is is gezien', aanvang 14.30 uur. DONDERDAG 14 JUNI Alphen Avond-wandelvierdaagse van af de Rijnstreekhal, aanvang 18.20 uur. EO-presentratrice Paulien Lens geeft een lezing onder het motto 'Vrouwen in beweging", ge bouw Nabij, aanvang 9.30 uur. Boskoop Avond-wandelvierdaagse van af het Gouweplein. Katwijk Avond-wandelvierdaagse van af De Wiek, aanvang 18.00 üur. openbare vergadering van de gezondheid, economische zaken en emancipatie, in het Raadhuis, aanvang 19.00 uur. Leiden Leidse Schouwburg. 'Het be zoek van de oude dame' door to neelvereniging SKIAS van het Leids Gymnasium, aanvang 20.00 uur. Leiderdorp bewéginsgym voor dames olv Mensendiecjdherapeute in Sjelter van 12.30 tot 13.15 uur en van 13.30 tot 14.15 uur. Politieke partijen Voorschoten: VOORSCHOTEN - De proef met het open jeugd- en jongerenwerk in Voorschoten kan tot december wor den verlengd. De raadscommissie voor financiën en ruimtelijke orde ning had gisteravond weinig moeite met dit voorstel van B en W. Alleen de collegepartijen CDA en WD plaatsten enkele kanttekenin gen bij de verlenging van de proef. "We hadden direct al kunnen con stateren dat een proef van tien maanden te kort zou zijn", aldus WD-woordvoerder H. van Gogh. Hij vroeg zich af of er mogelijkhe den zijn om de totale kosten, 70.000 gulden, omlaag te brengen door minder uit te geven aan de beroeps krachten. De professionele krach ten kosten de gemeente 40.000 gul den voor de periode van juni tot en met december. Van Gogh stelde voor om énkele organisatorische ta ken over te hevelen naar vrijwilli gers. ÓDA-woordvoerster mevrouw W.A.M. Zoetemelk (CDA) sloot fcich hierbij aan. Ze voegde er aan toe dat haar fractie nog steeds moeite heeft met de verplaatsbare cabines naast het gemeentehuis, waarin het open- jeugd en jongerenwerk op dit mo ment is gevestigd: "We hopen er eind dit jaar in ieder geval van te zijn verlost". Wethouder F.J.M. ten Have ging niet in op dergelijke zakèn, omdat de commissie welzijn woensdag uit gebreid over het jongerenwerk zal praten. Hij vindt dat de gemeente dit jaar op goede wijze gebruik maakt van het geld voor open jeugd- eii jongerenwerk: "De ge meente heeft alle middelen ingezet om het project te laten slagen". VOORSCHOTEN - De Vlietbrug, die Voorschoten met re creatiegebied Vlietland moet verbinden, wordt een ophaal brug. Dat onthulde CDA-wethouder F.J.M. ten Have gister avond tijdens de vergadering van de commissie financiën en ruimtelijke ordening in Voorschoten. Voorschotense in actie voor Malinese jongen VOORSCHOTEN - De Voorscho tense mevrouw M. Rijntjes is op zoek naar énkele duizenden gul dens om een 24-jarige jongen uit het Westafrikaanse Mali in een Neder lands ziekenhuis te kunnen behan delen. Na een onjuist uitgevoerde operatie mist deze Abdoul een deel van zijn been. Rijntjes wil de jongen in Nederland opnieuw laten opere ren. In een aantal Voorschotense wijken heeft zij huis aan huis brief bezorgd met het verzoek om een bijdrage in de verpleegkosten. Abdoul heeft een ongeluk gehad in zijn geboorteland, waarna éen derde deel van zijn been onterecht werd geamputeerd. Na een nieuwe operatie en met een goede prothese zal de jongen weer kunnen lopen. Rijntjes, die zich al jaren als vrijwi- ligster voor Mali inzet, heeft zich het Aanpassingen aan oost-westroute Wassenaar duurder dan geraamd WASSENAAR - De aanpassingen aan de Wassenaarse oost-westroute worden 100.000 gulden duurder dan de 432.000 gulden van de gemeente lijke raming. Volgens wethouder Ch.B. Aptroot (financiën) heeft de gemeente dit voorjaar een bereke- ningsfout gemaakt bij het opstellen van de begroting. Dit bleek gister avond tijdens een vergadering van de raadscommissie voor financiën en economische zaken. De gemeente heeft bij drie aanne mers offerte gevraagd en de laagste inschrijver vraagt al 89.000 gulden meer dan de gemeente verwachtte. Volgens het plan wordt de Van Zuy- len van Nijeveltstraat door strepen 'visueel versmald' en verdwijnen de voorsorteervakken bij de kruising met de Johan de Wittstraat en de na bijgelegen straat. De over de weg hangende verkeerslichten krijgen een plekje op palen, worden ver- keersafhankelijk afgesteld en blij ven 24 uur per dag werken. Op de ei landjes in het midden komt ruimte voor groen en overstekend lang zaam verkeer. Ook op de Lange Kerkdam ko men eilandjes in het midden bij de kruisingen met de Middelweg, Prinses Marielaan en de Prins von Wiedlaan/Zij liaan. Om t ruimte te scheppen voor die voorzieningen en het verkeer verder af te remmen, maakt de weg op die punten een kleine slinger. Fietsers worden daar beschermd door de aanleg van be tonden randen tussen rijbaan en fietspad. Ook hier moeten automo bilisten het idee krijgen dat ze over een dorpsroute rijden. lot van de jongen aangetrokken. Ze is bereid om hem enkele maanden in huis op te nemen, zodat hij kan revalideren. Een chirurg wil de jongen gratis opereren, terwijl de op hulp aan ge handicapten gerichte Stichting Lili- ane Fonds duizend gulden schenkt voor een nieuwe prothese. De jon gen zal enige tijd in het ziekenhuis moeten blijven, waar de verpleeg kosten 778 gulden per dag bedra gen. Rijntjes heeft de helft van het benodigde bedrag al bij elkaar. Voor de andere helft doet zij een be roep op de bevolking van Voorscho ten. Rijntjes heeft de gemeente Voor schoten gevraagd een deel van de kosten te dragen, maar dit verzoek is door B en W afgewezen. "Hoewel het een sympathieke actie is willen we gëen precedent scheppén", zegt een woordvoerder. De aanvraag van een collectevergunning door me vrouw Rijntjes hebben B en W wel gehonoreerd en inmiddels is zij al vele avonden op pad geweest. Als de actie van mevrouw Rijn tjes meer oplevert dan voor de opé ratie en revalidatie van Abdoel noodzakelijk is, wil zij het over schot besteden aan verloskunde- kliniekjes in ver afgelegen dorpen in Mali. Vaak is in dit soort plaatsen geen enkele medische voorziening aanwezig. Giften voor de 'Actie Abdoul - Mali': Rabobank Voorschoten, 15.50.67.923. VOORSCHOTEN - Het vorig jaar afgeschafte zwemabonnement zou speciaal voor ouderen weer ingevoerd moeten worden. De po litieke partijen in Voorschoten zochten gisteravond naar oplossin gen om ouderen goedkoop te kunnen laten zwemmen in Het Wed de. Met de huidige badenkaarten zouden bejaarden die op medi sche gronden moeten zwemmen, veel duurder uit zijn. Een jaarabonnement kostte 198 gul den. Sportfondsen, de exploitant van het bad, heeft uitgerekend dat iemand die drie keer per week .vemt in 42 weken 180 gulc ven van de abonnementen, legt Sportfondsen de rekening bij ons neer". Een regeling waarbij alleen met een medische indicatie abonnement kunnen kopen. kwijt is bij het gebruik van 25-ba- leek hem moeilijk te controleren e denkaarten. Wanneer het bedrijf de jaarabonnementen weer invoert, zou het volgens die rekensom 15.300 gulden aan inkomsten mislo pen. De gemeente, die al 2,5 ton per jaar bijpast, zou dit extra tekort moeten aanvullen. Om die reden leiden tot 'bureaucratische i gelgeving'. Het verstrekken van goedkope abonnementen voor mensen boven de 65 zou ten koste gaan van andere gemeentelijke voorzieningen voor bejaarden. Ten Have wil eerst kijken hoe de het college de badenkaarten hand- zaak zich ontwikkelt. "Als gisteravond tijdens de comnyssie dische indicatie financiën/ruimtelijke ordening kanttekeningen bij de berekenin gen van Sportfondsen. Hij vroeg zich af of ouderen nog wel drie keer gulden de zaak opnieuw ter discussie stellen". Omdat de PvdA-commissieleden niet waren, maakte PvdA-lid P. Zoeterwoude beraadt zich nog i, als zij 180 den Hartog vanaf de publieke tribu- moeten betalen. Ook ne gebruik van de inspraakmoge- de andere partijen stelden deze lijkheden. Tijdens de behandeling I van dit onderwerp hield hij zich op de vlakje. vraag. Verwarmen Mevrouw Y.J. Molenkamp (D66) leek het zonde om het badwater op bepaalde uren speciaal te verwar men voor bejaarden en gehandicap ten, wanneer zij door de hogere kos ten minder zullen zwemmen. CDA- woordvoerster W. Zoetemelk pleit te voor abonnementen voor specia le groepen, zoals ouderen en invali den. Ze kreeg bijval van de andere partijen. "De bioscoop is voor oude een goed beeld te vormen van de ge- ren toch ook goekoper. Kunt u niet beurtenissen. Het moet een emotio- bekijken of een discussie hierover nele toestand zijn geweest en die mogelijk is aldus C.M. Voermans emoties blijken nog niet allemaal te (VVD). zijn verwerkt. De gemeente denkt Wethouder F.J.M. ten Have stelde nog even na over volgende stap- zich terughoudend op: "Als de ge pen". meente aandringt op het handha- Prestatieloop De Stichting Ontwikkelingssamenwer king Warmond organiseert vrijdag 15 juni voor de achtste maal een prestatieloop waarvan de opbrengst bestemd is voor een school in Burkina Faso. Aanvang 20.00 uur op het pleintje bij De Pomp. Af standen: 3, 5 en 11 kilometer. Klaverjassen Vereniging De Buitengewonen houdt donderdag 14 juni een klaverjastoernooi in de Leiderdorpse Frerikshof. Aanvang 20.00 uur. ZOETERWOUDE - De brand weer is correct opgetreden bij een brand in .een schuur van boer H.W. Versteegen aan de Weipoortseweg in Zoeterwou de. Dat constateert hoofdbrand meester J. Volker in een rap port aan de Zoeterwoudse ge meenteraad. In een tegenrap- port komt de boer tot andere conclusies. Volgens hem is de brandweer 25 mei 'helemaal niet correct opgetreden'. De Zoeterwoudse raadscommissie algemene zaken besprak gister avond beide rapporten. Bij de brand kwamen tientallen biggetjes en enkele kalveren en eenden om het leven. Het vuur ontstond in een oude schuur, waarin werktuigen en een oude auto 'stonden. Daarna sloeg het over naar een gedeeltelijk gevulde hooiberg en bereikte ver volgens de schuur met biggen. Het rieten dak van de nabijgelegen boerderij bleef voor 99 procent ge spaard. De totale schade zou enkele tonnen bedragen, maar wordt door de verzekering gedekt. Direct na.de brand klaagde Ver steegen al dat de brandweer te laat zou zijn geweest en niet efficiënt* zou hebben opgetreden. Gisteren waren beide partijen het er in ieder geval over eens dat het alarm om 14.25 uur was uitgegaan en dat de brandweer om 14.36 uur ter plaatse was. Volker noemt dat in zijn rap port 'een normale uitruktijd'. De brandweer zou ook bij andere gele genheden in ongeveer elf minuten van de kazerne in de Leidse binnen stad naar Zoetérwoude zijn gere den. Coördinatie De verslagen over de gebeurtenis sen op het erf van Versteegen lopen uiteen. Volgens Volker zijn er geen onregelmatigheden gebeurd. Al leen het massaal toegestroomde pu bliek zou de brandweerlieden in huh werk hebben gehinderd. Ver steegen vèrwijt de brandweer dat het bluswerk Onvoldoende werd ge coördineerd, waardoor het veel te lang duurde voordat de brand effi ciënt werd aangepakt. Ook gister avond konden beide partijen het LEIDERDORP - In de infogroep zwaarst vertegenwoordigd met drie kleuterdagverblijf voor de raadscommissie daarover die zich gaat bezighouden met de personen, de andere groeperingen Nieuw-Buitenzorg, niet eens worden. verbreding van de A4 door Leider- leveren ieder één vertegenwoordi- Een woordvoeder' kan nog niet dorp, zitten vertegenwoordigers ger. De infogroep dient te zorgen zeggen welke consequenties de ge- van de Belangenvereniging A4, De voor een constante uitwisseling van meente uit de twee rapporten zal Algemene Woningbouwvereniging informatie met de gemeente, trekken: "Voorlopig is het van be- Leiderdorp (AWL), de bewoners lang dat naar beide partijen wordt vereniging Holtlant, de Leiderdorp- De afgevaardigde van het St. Eli- geluisterd. Doordat er op de vrij- se Ondernemersvereniging en het sabethziekenhuis vertegenwoor- dagmiddag van de brand veel om- St. Elisabethziekenhuis. digt in de infogroep tevens de in- standers waren, is het moeilijk om De belangenvereniging is het stellingen Gading, het medisch WASSENAAR - De gemeente Was senaar heeft de strijd aangebonden tegen hondepoep. Vijftien reclame zuilen en acht vuilnisauto's melden dat honden Wassenaar 'niet bekakt moeten maken', bij uitlaatplaatsen zijn 25 rode poepemmers geplaatst en de aanslag van de hondenbelas ting ging vorige week vergezeld van waarschuwende folders. Met deze campagne wil de ge meente hondenbezitters aanzetten tot medewerking en probeert ze be grip te kweken. Volgens voorlichter W. Issendonck zijn de' eerste teke nen hoopvol. 100 van de 1800 geregi streerde hondenbezitters hebben 'inmiddels 60-gratis poepzakjes op gehaald bij de gemeenteflat en de meeste reacties zijn lovend. De eer ste uitwerpselen zijn inmiddels ge deponeerd ir 'Maak Wassenaar jiiet bekakt', melden vijftien reclameborden en acht vuilniswagens in de gemeente. Vertegenwoordiging Leiderdorpse instellingen De gemeente heeft de belangen vereniging A4 een voorschotsubsi die van 5000 gulden gegeven. Mocht de belangenvereniging meer geld nodig hebben voor onder meer het inwinnen van juridische adviezen dan is de gemeente bereid een ho ger bedrag beschikbaar te stellen. In eerste instantie zou er een rechte brug komen met een middenstuk dat omhoog zou kunnen voor de scheepvaart. De provincie heeft echter gekozen voor een nieuw mo del, omdat een ophaalbrug uitein delijk goedkoper uitvalt dan het eerdere type. "Bovendien zou de brug een landelijker aanzien heb ben", aldus de wethouder. Alle Voorschotenaren die bezwa ren hebben ingediend tegen het eer ste bouwplan worden ingelicht over de nieuwe plannen. Omdat de brug Paaltjes moeten auto's weren uit Splinterlaan LEIDERDORP - Om de doorgang van auto's te belemmeren wil de ge meente Leiderdorp een aantal paal tjes plaatsen in het wegdek van de kruising Splinterlaan/Steenbakker slaan. Enige tijd geleden zijn de ob stakels van de bussluis in de Splin terlaan verwijderd en daardoor ma ken weer meer auto's gebruik van de weg. De gemeente wil hieraan een einde maken. De werkgroep verkeer zou de bocht liever aanpas sen, maar daar heeft de gemeente geen geld voor. voor voetgangers en fietsers een an der uiterlijk krijgt, moet de gemeen te een nieuwe artikel-19 procedure starten waarbij betrokkenen op nieuw bezwaar kunnen maken. Aan de aansluitingen en de inrichting van de oevers achter de ijsbaan ver andert niets. Er hoeft niet meer ge luidsoverlast te worden verwacht. Hoewel de provincie voor een goedkopere brug heeft gekozen, moet de gemeente nog altijd 75.000 gulden extra betalen. Dit bedrag werd al eerder genoemd, maar de provincie had de gemeente nog niet officieel ingelicht. Volgens Ten Ha ve is dat inmiddels gebeurd. V erbindingsweg Verwacht wordt dat de brug in de tweede helft van 1991 klaar is. De verbindingsweg tussen de Leidse Europaweg en het recreatiegebied moet er later dit jaar liggen, zo blijkt uit antwoorden van Gedeputeerde Staten. CDA-Statenleden hadden zich afgevraagd of de aanleg van de ze verbindingsweg vertraging op loopt door de 'ontdekking' van een kruisende gasleiding. Volgens GS was de aanwezigheid van een gas leiding geen verassing en loopt de aanleg, anders dan Voorschotense raadsleden vreesden, geen vertra ging op door de 'vondst'. LEIDERDORP - Ongeruste Leiderdorpers hebben de ge meente er al over opgebeld: bo men die in een mum van tijd zijn kaalgevreten door mysterieuze beestjes. Volgens de gemeentelij ke afdeling groenvoorziening is er niets aan de hand. De bomen - onder meer bij de flats aan de Roodbofststraat - zijn tijdelijk bevolkt door rup sen van stippel- of spinselmot- ten. Deze insecten spinnen jonge vogelkersbladeren in en eten ze op. Vandaar het vreemde uiter lijk van sommige vogelkersbo- Na het verpopppen van de rupsen tot vlinders vormen de bomen gewoon weer nieuwe bla deren. Het snoeien, spuiten of omzagen van het aangetaste groen is dus niet nodig, (foto Ellen

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16