in Doesgebied OHevervuiling Sldmboarden'nieuwe Meer lezers bibliotheek openbare Oegstgeest Restauratie boerderij Lindehoeve Voorschoten voor bouwvak klaar watersport op strand Batterijboxen voor scholen Leiderdorp MAANDAG 11 JUNI 1990 l;l4elMldl»ld?l Toekomstige stortplaats Leiderdorp OEGSTGEEST - Het aantal lezers dat gebruik maakt van de openbare bibliotheek Oegstgeest is vorig jaar licht toegenomen. Maar ondanks de stijgende cijfers is het bestuur waar schijnlijk genoodzaakt om dit jaar te bezuinigen. De gemeentelijke subsidie, die vorig jaar flink is ver laagd, is niet toereikend om de hui dige dienstverlening te handhaven. Die sombere voorspelling wordt Snelkraak levert zakken chips op VOORSCHOTEN - Jongens heb ben in de nacht van vrijdag op zater dag .vier zakken chips meegenomen uit een supermarkt aan de Voor- schotense Schoolstraat. Ze gooiden een steen door de winkelruit en gristen de chips weg. De politie zag de jongens nog net wegvluchten naar het Burgemeester Berkhout park achter het gemeentehuis. Ze konden de jongens niet meer ach terhalen. gedaan in het jaarverslag van de bi bliotheek over 1989. Het bestuur spreekt daarin de hoop uit dat het overleg met het gemeentebestuur snel wordt hersteld en dat bezuinin- gen niet nodig zijn. Vorig jaar juli verlaagde de ge meente de subsidie voor het lopen de jaar met ruim 9.000 gulden, in verband met een korting op een rijksuitkering. Door deze korting en een aantal toegenomen kosten dien de de bibliotheek voor 1990 een be groting in met een tekort van circa 15.000 gulden. De gemeente wilde de subsidie toen echter niet verho gen. In 1989 nam het aantal lezers toe met 247 (de bevolking van Oegst geest nam toe met 335 personenj.In totaal waren 3301 Oegstgeestenaren lid van de bibliotheek (37,5 pocent), in 1988 waren dat er 3109 (37 pro cent). Het aantal uitgeleende boeken steeg vorig jaar met 2,7 procent; in totaal werden 216.452 boeken uitge leend. De collectie boeken nam toe van 28.550 naar 29.334. Het aantal uit te lenen compact discs groeide naar 1399, ten opzichte van 1078 in 1988. Klaverjassen Vereniging De Buitengewonen houdt donderdag 14 juni een klaverjastoernooi in de Leiderdorpse Frerikshof. Aanvang 20.00 uur. Schaapscheren De schapenscheerder komt woensdag 13 juni langs in de Leiderdorpse kinder boerderij (park De Houtkamp), ledereen kan van 14.00 tot 16.00 uur zien hoe hij te werk gaat. In het Milieu Educatief Centrum in het park De Houtkamp is eveneens een ten toonstelling over de bodem te zien. Inbraak zwembad Poelmeer Oegstgeest levert weinig op OEGSTGEEST - Inbrekers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een portemonnee met twintig gul den, een giropas en een horloge meegenomen uit de kantine en kleedruimte van het Oegstgeester zwembad Poelmeer aan de Lange Voort. Ze hebben bloembakken omgegooid en een ruit vernield. Volgens een politiewoordvoerder was de schade beduidend groter dan de buit. De inbrekers hebben een gat getrapt in het dak van de op slagruimte om binnen te komen. Huisarts trekt in voormalig jeugdcentrum VOORSCHOTEN - De restaura tie van de 17e eeuwse Voor- schotense boerderij De Linde hoeve in de wijk Bijdorp is bij na klaar. De Leidse aannemer Meyer begon begin dit jaar met de restauratie en wil de boerde rij voor de bouwvakvakantie opleveren. De Voorschotense huis- en sport arts C.H.M. Meyer heeft het pand van de aannemer gekocht. Het voor malige jongerencentrum wordt om gebouwd tot een artsencentrum met woonruimte. De woonruimte is in november klaar. Meyer begint in september met een praktijk. De boerderij brandde in 1987 bij na geheel af. Het rieten dak ging in vlammen op en de mooie topgevel stortte in. Alleen een deel van de zij muren en het stalgedeelte met pan nendak aan de achterzijde stonden nog overeind. Het pand was van de gemeente. Omdat de gemeente de boerderij voor vele honderduizenden guldens zou moeten restaurerern, wilde zij het pand graag kwijt. Uiteindelijk werd de boerderij verkocht aan aan nemer Meyer. De gemeente was vooral tevreden, omdat de oude woonfunctie van de boerderij in ere zou worden hersteld. Meyer betaalde 150.000 gulden voor de boerderij, maar de restaura tie kost een veelvoud van dit be drag. Een woordvoerster van het aannemersbedrijf wil het exacte be drag niet noemen, maar de gemeen te schatte de kosten op een miljoen gulden. Het open jeugd- en jongerenwerk huist nu in enkele verplaatsbare ge bouwtjes naast het gemeentehuis. Zomermarkt Op het plein bij De Pomp in Wassenaar wordt vandaag een zomermarkt gehou den. Van 11.00 tot 16.00 uur worden in zes kramen creatieve technieken ge toond aan bezoekers. De handgemaakte produkten zijn ook te koop. Wandelen Velocitas organiseert volgende week een avondvierdaagse in Leiderdorp die begint op dinsdag 12 juni. Wandelaars kunnen kiezen uit de afstanden 5 en 10 kilometer. De start is bij clubhuis Con Bravura, om 17.45 uur. Prestatieloop De Stichting Ontwikkelingssamenwer king Warmond organiseert vrijdag 15 juni voor de achtste maal een prestatieloop waarvan de opbrengst bestemd is voor een school in Burkina Faso. Aanvang 20.00 uur op het pleintje bij De Pomp. Af standen: 3, 5 en 11 kilometer. Zeilwedstrijden Op recreatie-eiland Koudenhoorn in Warmond beginnen vrijdag 15 juni de Westlander Zeildagen. De zeilwedstrij den voor kleine vrachtschepen beginnen om 15.00 uur nabij de aanlegsteigers aan 't Joppe. Zaterdag 16 juni beginnen de wedstrijden om 12.30 uur en zondag 17 juni om 12.00 uur. WASSENAAR - De Wassenaar- se Langstraat was afgelopen za terdag het domein van clowns en beren. Door deze attracties in te huren hoopte de winkeliersvere niging het publiek in een onge dwongen atmosfeer tot kooplus tig gedrag aan te zetten. Mede dank zij het goede weer lukte dat volgens een woordvoerder van de vereniging 'heel best'. (foto LEIDERDORP - De bodem onder de resten van een oude schuur in het Leiderdorpse Doesgebied is verontreinigd met olie. Tijdens het verwijdern van de resten van het bouwwwerk heeft de Gemeeschappelijke Vuilverwerking Leiden en omstreken (Gevulei) dit ontdekt. De gemeente heeft opdracht gegeven een nader bodemonderzoek te hou den. Leidse inbrekers betrapt in woning Oegstgeest OEGSTGEEST - Bewoners van een woning aan de Geversstraat in Oegstgeest beleefden benauwde minuten toen ze in de nacht van za terdag op zondag wakker werden door gestommel beneden. In eerste instantie hielden ze zich stil, maar omdat de inbrekers een andere slaapkamer binnen gingen, beslo ten ze herrie te maken. De twee jon ge mannen gingen er vandoor. De gealarmeerde politie kon hen vijf minuten later op de Rijnsburger- weg inrekenen. Het duo had een portefeuille, che- De topgevel van de 17e eeuwse Voorschotense boerderij De Lindehoeve is tijdens de restauratie in oude luister ^eegenom^i^Ze hadden de eest? hersteld. (foto Wim Dijkman) len aar echter meer College Zoeterwoude wil 1500 gulden voor start Woon-overleg ZOETERWOUDE - Het 'Woon- overleg Zoeterwoude' krijgt van de gemeente een startsubsidie van 1500 gulden. Dit stellen B en W voor aan de gemeenteraad. Het overleg wil zowel de belangen van huurders als kopers behartigen. Eerder dit jaar hield het overleg zich al bezig met de oprichting van een vereni ging van huiseigenaren in de nieuw bouwwijk Bloemenweide en be steedde zij aandacht aan ouderen huisvesting in Zoeterwoude. In de komende maanden gaat de aan dacht van het overleg onder andere uit naar de herinrichting van de wijk Vogelweide, 'ecologisch ver antwoord bouwen' en het volks huisvestingsplan van de gemeente Zoeterwoude. ONRUSTIG Feestgangers zorg den zaterdag voor een onrustige nacht in zowel Leimuiden als Oud Ade. In Leimuiden werden vier jeugdige bezoekers van een feest in het gekraakte klooster aan de Wil lem van de Veldeweg aangehouden. Zij probeerden op gestolen fietsen terug te keren naar hun woonplaat sen Wassenaar en Voorschoten. De Gevulei is beheerder van het Doesgebied, dat binnnenkort als puinstortplaats gaat dienen. De grond waar de bodemverontreini ging is aangetroffen is ter hoogte van de Boomgaardlaan. inmiddels heeft de Gevulei zes grondboringen verricht. De resulta ten van dit onderzoek wijzen uit dat de vervuiling zich waarschijnlijk verder uitstrekt dan 50 vierkante meter. Tot een diepte van 1,5 meter is olie waargenomen. Een extern onderzoek van Tauw Infra Consult moet meer inzicht geven in de mate van bodemverontreiniging en de eventueel te nemen maatregelen. Het externe bureau gaat vier nieuwe grondboringen houden. Grond en water zullen worden on derzocht op de aanwezigheid van olie. Het onderzoek kost ruim 4.000 gulden. Gezondheid De Gevulei is bezig met de inrich ting van het Doesgebied als stort plaats. De stortplaats wordt naar verwachting nog voor de zomerva kantie in gebruik genomen, on danks bezwaren van onder anderen diverse milieugroeperingen, de stichting Leefbaar Leiderdorp en het St. Elisabeth-ziekenhuis. De te genstanders vrezen onder meer dat de stortplaats de gezondheid van de patiënten in het St. Elisabeth-zie kenhuis in gevaar zal brengen. Gemeente steunt Zoeterwoudse radio ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude wil 700 gulden subsidie ge ven aan 'Zoeterwoude Lokaal', het radioprogramma dat wekelijks via streekomroep Rijnland wordt uitgezonden. B en W stellen dit voor aan de gemeenteraad, omdat anders de vrijwilligers die de uitzendingen verzor gen zelf voor de kosten moeten opdraaien. 'Zoeterwoude lokaal' kreeg eer der een gift van 1500 gulden van een in Zoeterwoude gevestigde bierbrou werij. De raadscommissies voor welzijn en cultuur en financiën moeten zich nog over het voorstel uitspreken. 'Zoeterwoude lokaal' wordt iedere zaterdag tussen 12.00 en 13.00 uur uitgezonden. NOORDWIJK - Het weer werk te het afgelopen weekeinde niet mee bij de activiteiten van de Kustsurfvereniging Noordwijk (KSN). Zaterdag konden de ge plande surfwedstrijden door ge brek aan wind niet doorgaan en gisteren was het voor de zoge naamde skimboarders bijzonder koud. Desondanks noemt de KSN het door haar georganiseer de officieuze Nederlands kam pioenschap bijzonder geslaagd. "Het is zeker voor herhaling vat baar. We hopen het volgend jaar weer te organiseren", aldus woordvoerder Rob de Mooy. Skimboarden is nog een vrij on bekende loot aan de wijdvertakte watersportboom. Het woord skimmen betekent zoiets als schuiven. Skimboarders schui ven met een zelfgemaakt of ge kocht plankje over een dun laagje water over het natte strand. Daar bij worden aardige snelheden be haald en kunnen capriolen wor den uitgehaald. Het lijkt overi gens gemakkelijker dan het is. Er komt behendigheid en een goed evenwichtsgevoel bij kijken. De skimboarders zijn in Neder land nog niet georganiseerd. De kustsurfvereniging had het daar om op zich genomen om, met fi nanciële en organisatorische steun van Surfmagazine en de stichting VW Noordwijk Pro motie, een Nederlands kam pioenschap te houden. Er ver schenen 25, veelal jeugdige deel nemers aan de start op het Noord- wijkse strand. "De jongens had den het best zwaar want soms moest er lang worden gewacht", vertelt De Mooy. De skimboar ders waren van half elf tot half drie in de weer, alvorens Zand- voorter Michel Forintos tot kam pioen kon worden gekroond. Fo rintos maakte de langste 'skim' en passeerde daardoor in de rang schikking zijn plaatsgenoot Jan Pieter van de Wijngaarden. Laatstgenoemde was de beste op het onderdeel vrije stijl, waarbij de sporters hun behendigheid op de plank tonen. Beste Noordwij- ker was Maurice Wenneker met een vijfde plaats. De surfwedstrijden werden gis teren gewonnen door Remco van der Kaaden, die de favoriet Mar cel van der Zwart op het kustpar- cours voor bleef. Van der Kaaden verdiende met zijn prestatie een reischeque ter waarde van dui zend gulden. Leerlingen van groep 7 en 8 ontvangen de batterijbox uit handen van wethouder J.F.W. Veldstra. Reclame De belangstelling voor andere acti viteiten, zoals de inloopwinkel en workshops over werk, was beneden verwachting. De jongerenwerkers willen meer tijd om reclame te ma ken. Bovendien biedt het extra half jaar mogelijkheden om bestuursle den te werven. LEIDERDORP - Wethouder me vrouw J.F.W. Veldstra bood de Lei derdorpse Engelendaalschool van daag een box aan, voor het inzame len van gebruikte batterijen. Alle Voorschoten wil proef met jeugdwerk voorlopig verlengen VOORSCHOTEN - Het college van B en W in Voorschoten wil de proef met het open jeugd- en jongeren werk in de gemeente verlengen tot 31 december. Dit kost 70.000 gul den. De gemeenteraad zou aanvan kelijk 1 juli al moeten beslissen of het jongerenwerk toekomst heeft. De proef wordt verlengd, omdat de proefperiode te kort is. Verschil lende activiteiten zijn net gestart of moeten nog beginnen, zoals de cur sussen zelfverdediging en 'hiphop'. De jongerenwerkers durven nog geen definitieve uitspraak te doen over het succes hiervan. scholen die nog geen inzamelsys teem hadden kregen vandaag van het gemeentebestuur een batterij- box aangeboden. Bij de batterij box zit een klein boxje speciaal voor cadmiumbatterijen. Op een aantal Leiderdorpse ba sisscholen stonden al batterij boxen, en die worden intensief ge bruikt. De opbrengst is heel hoog. Dat is de reden waarom het college besloten heft alle basisscholen een batterijbox aan te bieden. De Engelendaalschool is een van de Leiderdorpse basisscholen die meedoen aan het project 'bodem'. Tijdens dit project houden de kin deren zich onder meer bezig met de bedreigingen van de bodem. De batterijbox is een hulpmiddel om te voorkomen dat de bodemvervui ling erger wordt. Zoeterwoudse drumband VIOS in eredivisie ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse drumband VIOS is dit weekeinde gepromoveerd van de eerste- naar de eredivisie. Op het zondag in het Zuid hollandse Wateringen gehouden federatieve tamboer- en drumbandcon cours behaalde VIOS een eerste plaats. Groot succes boekten de Zoeter- woudenaren met de nummers 'Baby face' en 'Royal jubilee', 's Avonds werd door VIOS (Vooruitgang Is Ons Streven) een triomfantelijke rond gang door het dorp gemaakt. Maandag 11 juni Alphen start Avond-wandelvierdaagse over 5,10 en 15 km bij Rijnstreek- hal, aanvang 18.20 uur. Boskoop start Avond-wandelvierdaagse over 5 of 10 km bij het Gouweplein tussen 18.30 en 19.00 uur. Katwijk start avondvierdaagse vanaf de Wiek, aanvang 18.00 uur. muzikale rondgang UNI door de wijk Noord, aanvang 19.00 uur. strandloop over 2, 4 en 8 km, vanaf strandpaviljoen 't Centrum, aanvang 19.30 uur. openbare vergadering van de raadscommissie voor verkeer, ruimtelijke ordening, stadsver nieuwing en milieu, in het raad huis, aanvang 17.00 uur. Leiden in de Professoren- en Burge- meesterswijk wordt weer oud pa pier opgehaald. Glazenhal, Hobahostraat. start Avondvierdaagse, start bij Bowling Noordwijk, Van Panhuys- straat 100, aanvang tussen 18.00 en 18.30 uur. vergadering van de raadscom missie voor toerisme, economi sche zaken grondzaken en finan ciën, in het Gemeentehuis aan de Voorstraat, aanvang 19.30 uur. gemeentehuis, Voorstraat, ver gadering van de Raadscommissie voor openbare werken, het wo ningbedrijf en verkeer, aanvang 20.00 uur. Noordwljkertiout start Avondvierdaagse bij Sportpark Boekhorst tussen 15.00 en 19.00 uur. Voorschoten start avondvierdaagse VTL ter rein aan de Voorschoterweg, aan vang 18.00 uur. Warmond zomer-avondconcert door mu ziekvereniging St. Matthias, aan vang 20.00 uur. DINSDAG 12 JUNI Alphen spreekuur Belangenvereniging voor Huurders in buurtcentrum Westerhaven van 20.00 tot 21.00 Avond-wandelvierdaagse van af de Rijnstreekhal, aanvang 18.20 uur. Boakoop Avond-wandelvierdaagse van- if het Gouweplein. Katwijk 1 sporten voor mensen met Ast- ia en cara in sportzaal Boorsma, Zwanenburg 61, aanvang 15.30 uur, olv een fysiotherapeute. openbare vergadering van de raadscommissie voor Onderwijs, Cultuur Recreatie en Wel- zljnscoördinatie in het Raadhuis, aanvang 17.00 uur. i Avond-wandelvierdaagse van af De Wiek, aanvang 18.00 uur. Lelden i de Professoren- en Burge- meesterswijk wordt weer oud pa pier opgehaald. Leiderdorp 1 start Avond-wandelvierdaagse bij clubhuis Con Bravura. Llsse Avond-wandelvierdaagse van af Glazenhal. spreekuur van C. Elshout, CNV-vertrouwensman sociale dienst in Dorpscentrum De Rank, van 10.00 tot 11.00 uur. Avond-wandelvierdaagse van af de Bowling.. door de K.B.O. in de Schelf! var 13.30 tot 17.00 uur. aerobic te water (op muziek) ii het Kokkerbad. 20.15 uur. Avond-wandelvierdaagse van af sportpark Boekhorst.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 9