Vakantie voor Rijnsburgse Boys Ernstige rellen met supporters Engeland is bang voor eigen fans Bologna biedt PSY Geovani te leen aan De Ieren blijven zingen Geldrop nu al zeker van amateurtitel Aandewiel naar Geldrop Bordeaux lijft Wim Kieft in MAANDAG SPORT PAGINA 15 Va correspondent Marcel van der Kraan CAGLIARI Engeland wacht met ingehouden adem de uren tot de aftrap van zijn eerste WK-duel met Ierland af. Bondscoach Bob by Robson heeft, zij het met veel tumult en herrie rond zijn eigen persoon, zijn elftal klaargestoomd voor het WK. "Mijn gaan jon gens voor wereldgoud", durfde hij in een overmoedige bui te zeg gen. Maar de toekomstig manager van PSV weet, evenals het bestuur van de Engelse voetbalbond, dat het le ger van Britse fans een flinke streep door alle sportieve ambities kan ha len. Het zuiden van Sardinië, en met name het centrum van Cagliari, is veranderd in een grote militaire ves ting. Uit angst voor een explosie van geweld. Op een geheime plaats in het hart van de stad heeft de Britse regering een hoofdkwartier ingericht, waar drie keer per dag wordt vergaderd. Bijna alle medewerkers van de Brit se ambassade in Rome zijn op het laatste moment overgevlogen en moeten 24 uur per dag beschikbaar zijn. 'Verder", zegt Glen Kirton, be last met veiligheidszaken bij de En gelse FA, "zitten daar veiligheids mensen van de Italiaanse regering, topfunctionarissen van de Sardijn- se politie en de leiding van een spe ciaal in Engeland getrainde politie afdeling. Colin Moynihan, minister van sport, voegt zich dit weekeinde nog hoogstpersoonlijk bij dit gezel schap. Het is triest dat het allemaal nodig is, maar we kunnen er niet omheen". Toegangsbewij s Per schip en vliegtuig stroomden zaterdag en gisteren tussen de 8000 en 10.000 supporters binnen, waar van slechts tweederde deel in het bezit is van een toegangsbewijs voor de drie wedstrijden van Enge land. Het andere (derde) deel vormt het grootste probleem voor de Brit: ten, die in eigen land tot op het laatste moment proberen relschop pers tegen te houden. "Maar we kunnen helaas niet iedereen verbie den af te reizen", aldus Kirton. Daarom wordt ter plekke met alle mogelijke middelen getracht heile ger van skinheads, raddraaiers en "andere idioten met meer alcohol dan bloed in hun lichaam" (aldus een Engelse verslaggever) in toom te houden. Wie op de luchthaven van Cagliari uitstapt, heeft de in druk op een militair vliegveld te zijn geland. Op de toevoerwegen naar het centrum van de stad zijn her en der politieposten geïnstalleerd. In de winkelstraten staat op elke hon derd meter een agent en wordt met politie te paard voortdurend gepa trouilleerd. Bovendien worden in enkele grote hotelcomplexen bui ten de stad enkele honderden man- ternational Geovani speelt komend seizoen mogelijk voor PSV. Bolog na heeft de vriend van Romario te leen aangeboden, op voorwaarde dat PSV de Deen Flemming Povl- sen verkoopt. In Bologna verklaarde zaterdag een official van de club dat de trans actie al rond zou zijn, maar gisteren ontkende PSV-manager Kees Ploegsma dat het zover is. "We heb ben vrijdag het voorstel gehad, dat klopt, maar het is in de verste verten nog niet rond. Bologna wil Povlsen kopen, in dat geval hebben ze een buitenlander te veel en kunnen wij Geovani een jaar lenen, voor niks. Maar de prijs voor Povlsen zal goed moeten zijn en Povlsen zelf moet willen. Als hij weigert, houdt alles op". Ploegsma, die nog niet met Polv- sen heeft gesproken, kreeg de offer te van Giavanni Branchini, de manager van Geovani en ook van Romaro, die onlangs de spectacu laire verlenging van Romario's con tract bij PSV (tot '96) regelde. Naast Geovani en Romario heeft Branchi ni de meeste Braziliaanse interna tionals onder contract en ook bondscoach Lazaroni. schappen van de Italiaanse ME ach ter de hand gehouden. Vandaar dat het deze week wei nig moeite kostte om drie relschop pers, eveneens zonder kaartje op Sardinië neergestreken, te arreste ren. "De vraag is echter of het nog zo gemakkelijk gaat om dergelijke maniakken eruit te pikken, als ze met duizenden door de stad en rond het stadion zwermen", zegt Kirton namens de FA een tikkeltje wanho pig. 'De barometer stijgt met stip dezer dagen. Dat geldt voor het weer, maar ook voor de bewegingen van de supporters en de angst voor geweld...". Het feit dat het opgepakte drietal meteen voor twintig dagen achter slot en grendel werd gezet, is in het Engelse kamp met gejuich ontvan gen. "Prima, 'men had geen snellere en betere straf kunnen bedenken. Ik probeer me alleen op het voetbal te richten, maar ik word deson danks dagelijks geconfronteerd met de verhalen over onze fans", DEN HAAG - Op diverse plaatsen in Italië zijn voetbalsupporters het afgelopen weekeinde slaags geraakt met de politie. In Cagliari, waar Nederland zaterdag tegen Engeland speelt, en in het cen trum van Milaan deden zich de ernstigste rellen voor. In de Domstad gingen West-Duitse en Joegoslavische supporters mas saal met elkaar op de vuist. In totaal werden het afgelopen week einde ongeveer vijftig fans gearresteerd. Zo kan het geen kwaad, rondstappen met een flesje bier e weekeinde gaf al een flink aantal supportersrellen te zien. i vlag. Hel aas bleef het daar niet bij. Hei laat bondscoach Bobby Robson verbitterd weten. Om met zijn elftal een steentje bij te dragen aan het handhaven van de openbare orde, kwam Robson tot een uiterst opmerkelijke actie. Tij dens het laatste oefenduel tegen een amateurselectie op Sardinië liet hij Peter Beardsley en Steve McMahon van Liverpool de aftrap nemen. Mc Mahon passeerde vervolgens tot stomme verbazing van de Britse journalisten en de kleine 1200 reeds aanwezige fans in sneltreinvaart zijn eigen verdedigers, invaller doelman David Seaman en schoot keihard in eigen doel. Waarna men aan de zijkant van het veld een spandoek openrolde met de tekst: 'No more own goals'. Bobby Robson: "Het was be doeld voor de Britse fans. Het was CAGLIARI (GPD) - "We love you Jackie, we do...". Alsof luid keels het volkslied werd gezon gen, zo galmde het gisteravond op de luchthaven van Cagliari bij aankomst van het meest bonte en vrolijke gezelschap van het WK- toernooi: de Ieren. Een kleine duizend vooruitge- reisde fans bezorgde 'Jacks Ar my' een warm onthaal. "Bloody hell", klonk het uit de mond van Jack Charlton, die langzamer hand het een en ander is gewend van zijn idolate aanhang maar desondanks met een brok in de keel de massale samenzang aan hoorde. "Begrijp je nu waarom 1 mijn jongens niet meer gemoti veerd hoeven te worden. Als je zulke fans achter je hebt staan j vecht je op het veld tot je er bijna dood bij neervalt". Het plezier en de uitbundigheid van de Green Army, zoals het le gioen van de Ierse Republiek in de volksmond wordt genoemd, staat in schril contrast met de ar rogantie en de agressiviteit bij de Engelse hooligans op Sardinië. "Vechten? Kroegen kort en klein slaan? Dat doen ze niet. Onze sup porters zijn de beste van de hele wereld. Het is bloedheet en hartje zomer maar voor de meeste van onze fans is het eigenlijk een lan ge oudejaarsavond. Zingen en zuipen tot ze er bij neervallen. Wat geeft het, als ze het maar naar hun zin hebben. Zo denken de spelers en ik er tenslotte ook over, haha", aldus de Ierse bonds coach. Het Ierse gezelschap kwam uit Malta naar Sardinië vliegen. Charlton, bulderend van de lach: "Daar is het bier nu op. De plaat selijke bevolking kan op vakan tie. Die mensen hebben in één week net zoveel verkocht als nor maal in een heel jaar. Ieren zijn van nature al dorstige mensen. Met die hitte waren de vaten na tuurlijk helemaal snel leeg". Op Malta bereidde 'Big Jack' het Ierse elftal voor op het eerste WK-optreden in de geschiedenis van het kleine landje. Geheel vol gens zijh eigen stijl. Zonder een strak programma, met voldoende tijd voor een partijtje golf en uit stapjes op een vissersboot. Het feit dat Ierland officieel al 24 uur eerder op Italiaanse bodem had moeten zijn, kon Charlton amper interesseren. Hij landde met 'zijn jongens' op het moment dat de af trap voor het WK al lang en breed was verricht en Cameroun tegen de wereldkampioen al op voor sprong stond. "De kans dat we Maradona in de finale tegenover ons zien staan, is dus behoorlijk •klein geworden", grapte Charl ton, inhakend op de ontwikkelin gen in het openingsduel. Toch bestaat het leven van de man,'die het Ierse volk het beste sinds de ontdekking van Guin- nes-beer heeft gegeven, niet lou ter uit grappen en grollen. "Charl ton realiseert zich als geen ander dat er veel van hem wordt ver wacht", vertelt Frank Stapleton, die over het hoogtepunt van zijn carrière heen is maar vanwege zijn ervaring en staat van dienst (70 interlands en 20 goals) als wis- een ludiek incident, maar eigenlijk uiterst serieus bedoeld. We wilden er mee aangeven dat wij vergeleken met de andere landen op het WK al bij voorbaat met 1-0 achterstaan als de supporters zich misdragen. Elke vorm van wangedrag of een explo sie van geweld betekent een schot in eigen doel. Het laatste hebben wij zelf alvast gedaan, hoeven zij het niet meer te doen". selspeler aan de Ierse selectie is toegevoegd. "De boss, zoals wij spelers hem noemen, kent heus wel zijn seri euze moment waarop hij zich druk bezighoudt met alle voetbal zaken en piekert over opstellin gen en tegenstanders. Het zou echter te ver gaan om te zeggen dat hij en de spelers onder druk staan. We vinden het geweldig dat we voor het eerst in ons leven de eindronde van een WK hebben bereikt en daar gaan we uitge breid van genieten", aldus Staple ton. Vandaar dat Jack Charlton wei nig moet hebben van alle tijdro vende plichtplegingen, zoals een lang van tevoren geplande pers conferentie in een speciale hal op het vliegveld van Cagliari. De nuchtere Engelsman liet alle offi cials voor joker staan, stuurde zijn spelers de bus in en maakte in de deuropening zelf een gezellig praatje met de horde verslagge vers. "Al die persconferenties zijn allemaal hetzelfde. Wordt me der tig keer gevraagd hoe we gaan spelen en wie ik opstel. Ik kan daar heel kort in zijn. De beste spelers". Bij de onlusten in Milaan raakten enkele supporters gewond, terwijl een vijftal politiagenten zelfs met zware verwondingen naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. De Westduitse fans moesten met behulp van traangasbommen uit el kaar worden gedreven toen zij een tram wilden laten ontsporen en met geweld aan alcohol probeerden te komen. De schade die daarbij werd aangericht, bedraagt enkele miljoe nen guldens. In acht van de twaalf WK-steden mag op de wedstrijddag en een dag daarna geen alcohol wor den verkocht. De politie adviseerde de Milanese bevolking het centrum van de stad te mijden. Enkele jonge inwoners van de stad echter meng den zich tussen de strijdende sup porters, waardoor de situatie vol gens een politiewoordvoerder 'da nig uit de hand liep'. Zaterdagavond was het bij onlus ten aan de rand van het Gardameer al tot ongeregeldheden gekomen. 200 beschonken Westduitse fans vielen de plaatselijke bevolking las tig. Twintig van hen werden gear resteerd. Een woordvoerder van de politie in Verona, waaronder het district rond het Gardameer ressor teert, verklaarde dat de politie uit zelfbescherming zelfs enkele waar schuwingsschoten had afgevuurd. Cagliari is, naar aanleiding van de rellen zaterdagmorgen en in af wachting van de laatste horde 'hool igans' (ongeveer 8000) veranderd in een vesting. Zaterdagmorgen gin gen met flessen gewapende Engelse fans de plaatselijke politie te lijf. Veertien Britten werden gearres teerd. De ongeregeldheden begon nen op de stoep voor een bar. Aan leiding van de gewelddadigheden was een verzoek van een politie functionaris aan enkele supporters om hun voeten van de tafels te ha len en zich niet te misdragen. De lo kaliteit werd volledig vernield. Nadat de politieman bijstand had gekregen van hulptroepen, sloegen de fans op de vlucht naar een ander etablissement, dat eveneens werd 'verbouwd'. De gearresteerde sup porters hangt een maandenlange gevangenisstraf boven het hoofd. Zaterdag al werden zij voorgeleid aan de Officier van Justitie. Hen wordt' mishandeling, vernieling, openbare dronkenschap en verzet RIJNSBURG - De zwembroeken, strandlakens en zonne brandolie kunnen uit de kast, Rijnsburgse Boys mag zich opmaken voor een welverdiende vakantie. Weliswaar moet eerst nog de return tegen Geldrop worden afgewerkt, met als inzet de algehele amateurtitel, maar dat is na afgelopen zaterdag een formaliteit. De Brabanders lieten op sportpark Middelmors nauwelijks nog een spaan heel van de toch al ernstig door houtrot aangevreten ploeg van Arie Kurver (1- 4). Dus kon hij voor de laatste keer dit seizoen zijn stokpaardje van stgl ha len. Kon men zich de voorgaande keren afvragen of Kurver het wel meende, dit keer was er geen twijfel mogelijk. De man die doorgaans na elke nederlaag niet te genieten is, blikte na de afstraffing van zaterdag opvallend monter de wereld in. "Het zaakje is opgebrand. Iedereen is op. Als ze nog willen spelen mag dat van mij, maar dan wordt het wel 7-0. We kunnen dus net zo goed het tweéde sturen. Of we maken het te lefonisch af. Dat scheelt een busreis en ik kan lekker tv kijken". RIJNSBURG - Huug Aande wiel is er komende week zeker bij in Geldrop. Aanstaande donder dag al doet de laatste man van Rijnsburgse Boys het Brabantse dorp aan, overigens zonder voet balschoenen in zijn bagage. Aan dewiel laat in Geldrop doen wat in Leiden niet mogelijk bleek: een zogenaamde scan maken van zijn rechterenkel. "Het is wel toevallig dat ik uit gerekend in Geldrop word onder zocht", zei Aandewiel na zijn eer ste volledige wedstrijd van 1990. "In Leiden waren ze vergeten dat ik op de lijst stond, anders had ik nu al uitsluitsel gehad. Donder dag vertellen ze mij in Geldrop meteen waar ik aan toe ben". Van de uitslag van de scan hangt het af of Aandewiel twee dagen later mét voetbalschoenen naar de thuishaven van de kam pioen van de zondagamateurs af reist. Veel maakt het hem niet meer uit, nu hij in de thuiswed strijd tegen Geldrop met zijn ploeggenoten keihard met zijn neus op de feiten werd gedrukt. De tegenstanders daarentegen doen er alles aan om de ongetwij feld druk bezochte kampioens wedstrijd mee te maken. Voor doelman Hans Peper worden het spannende tijden. "Binnen een week moet ik weer zijn opgelapt", zei de sluitpost van Geldrop, die zaterdag in het begin van de twee de helft tot driemaal toe op het veld moest worden verzorgd, voor hij zijn plaats in het doel aan Rini van der Ven moest afstaan. Peper: "Ik voelde wat knappen in mijn rechter bovenbeen, toen ik wilde trappen. Waarschijnlijk heb ik bij die actie iets gescheurd. Doorspelen was onmogelijk. Maar als de blessure intensief wordt behandeld, vermoed ik dat ik zaterdag weer onder de lat sta". Als het aan trainer Henk Rayer ligt, start zijn team ook thuis te gen Rijnsburgse Boys in zijn sterkste formatie. "Geldrop is kwetsbaar als het allemaal té ge makkelijk gaat", aldus de schei dende trainer, die het' komend seizoen wellicht bij eerstedivisio- nist VW in zijn woonplaats Ven- lo aan de slag kan. "Ik zal er deze week,alleen maar op hameren, dat de jongens geconcentreerd blijven. Als dat lukt, kan er op ei gen terrein weinig meer mis gaan". Chauvinist Een trainer die dergelijke uitlatin gen bezigt zou normaal gesproken door het bestuur worden beboet en achterna worden gezeten door woe dende supporters. Daar zal het dit keer niet van komen. Zelfs de groot ste chauvinist in het Rijnsburgse kamp moet hebben gezien dat de pijp volkomen leeg was. Met één verstuikte enkel kun je het nog ver schoppen, dat heeft de zwaar geha vende ploeg in de slotfase van de competitie en het daaropvolgende extraatje laten zien. Maar met twee verstuikte enkels valt nauwelijks te lopen en moet je uiteindelijk gaan zitten. Want het is al zo vaak gezegd, Rijnsburgse Boys leek de afgelopen maanden meer op een bonte verza meling stevig ingezwachtelde mummies dan op een voetbalploeg. Dank zij een enorme portie wils kracht, gezonde bluf en een tikkel tje geluk, kaapte het team eerst de titel in 1B voor de neus van Quick Boys weg en behaalde vervolgens hinkelepinkend voor het eerst in de historie van de club de algehele za- terdagtitel. En nu, vlak voor de eindstreep, is Rijnsburgse Boys, zoals viel te ver wachten, als een kaartenhuis in el kaar gezakt. Kurver: "Dit was voor mij geen enkele verrassing. Bij NS- W uit, nadat we de titel hadden ge pakt, is er iets geknapt. Die zater- dagtitel wilden we per se. Hier kan ik niet mee zitten. Alles en iedereen liep de helê week bij de fysiothera peut. Overbelasting. De jongens vielen om, werden ziek. Je kunt niet roofbouw bijven plegen. Maar ze wilden zo graag spelen. Misschien maken we dit nooit meer mee, zei den ze. Wie ben ik dan om ze ernaast te zetten?". Dan nog, geschikte alternatieven waren toch niet voorhanden. De Rijnsburgse reserves lopen stuk voor stuk weliswaar als een kievit, maar ze missen eenvoudigweg de kwaliteit. "We hadden dan mis schien meer strijd gezien, maar met het tweede elftal hadden we ook Het hoofd zit er nog aan, maar het doet wel zeer. Arie van Dijk van Rijnsburgse Boys (links) en Andy van Amels- foort van Geldrop betasten het getroffen lichaamsdeel na een botsing. Beiden konden kort hierna verder spelen. Overigens was Van Dijk afgelopen zaterdag een van de weinige fitte Rijiisbürgers. (foto Loek zuyderduin) verloren", aldus Kurver, die dus niet anders kon dan het patiënten elftal opstellen. Met alle gevolgen vandien, ook al kon het de eerste helft in elk geval nog de schijn worden opgehouden dat het allemaal wel meeviel. Dank zij de individuele kwaliteiten van vooral Ron Carli en Leon Vonk wis ten de Rijnsburgers zich zowaar nog vier uitgespeelde kansen te scheppen. Een knal van Hennie Koet na goed doorzetten van Vonk, twee schoten van spits Wim Drie bergen op aangeven van Carli en een inzet van Vonk werden echter bekwaam gestopt door doelman Hans Peper. "Ze kunnen nog drie kwartier voetballen. Dan niet meer. Als we toen hadden voorgestaan hadden we met z'n allen achter de bal kunnen kruipen. Winnen we misschien met 1-0 en zegt iedereen: toch knap gedaan", aldus Kurver die voor even de realiteit uit het oog verloor, omdat Geldrop ook al tij dens de eerste rondgang het beste van het spel en de betere kansen had. Jan Blankespoor gaf echter geen krimp in het doel van de Rijnsbur gers en de Brabanders brachten bo vendien menige kans knullig om zeep. De ommekeer kwam met het inzetten van Stephan Venetiaan voor Herman Nederlof. Treffender kon het blessureleed van de thuis ploeg niet worden geïllustreerd. De snelle aanvaller raasde en draafde zoals hij wilde door de zichtbaar aangeslagen defensie en scoorde binnen een kwartier tweemaal. De eerste keer na een afgeslagen corner van Twan Notten, de tweede keer nadat Blankespoor een voorzet van John Heyster had losgelaten. Wezenloos In de resterende tijd doelpuntte Geldrop nog twee keer, via Notten en spits Ton Boelaers. Voor hetzelf de geld waren de dubbele cijfers be reikt, omdat Rijnsburgse Boys we zenloos over de grasmat strompel de. Vonk mocht nog zijn zoveelste doelpuntje meepikken (1-4), maar dat was het dan ook. Iedereen had er vrede mee. De pijp was leeg bij de Rijnsburgers en, eerlijk is eerlijk, Geldrop toonde aan over een uitste kende ploeg te bezitten. Fysiek ver schrikkelijk sterk, met vijf spelers boven de 1 meter 90, met het nodige intellect op het middenveld dank zij spelers als Twan Notten en ex-prof Johan van der Hooft en een flinke portie onverzettelijkheid. Niet zo maar een ploeg dus, al tweemaal eerder greep Geldrop de algehele amateurtitel, in 1984 en 1987. Kur ver: "Voor ons was dit een giller. Als je zo in de competitie speelt degra deer je absoluut. Maar Geldrop wordt terecht kampioen. Ze hebben een positieve spelopvatting en ze spelen heerlijk voetbal. Ook als we fit waren geweest hadden we alles uit de kast moeten halen". Het oppermachtige Geldrop stuurde Rijnsburgse Boys dus ver vroegd op vakantie. Op zich was dat al een schitterende beloning na een loodzwaar en succesvol seizoen. HERMAN JOUSTRA bij arrestatie ten laste gelegd. Bij de rellen in Cagliari werden ook twee fotografen en een journalist gear resteerd. Volgens hen was er geen enkele reden voor de politie om in te grijpen. Svante Stockslius, de Zweedse hoofdredacteur van een van de fotografen, zei een klacht in te zullen dienen bij de FIFA. Scotland Yard is zich inmiddels gaan bemoeien met de veiligheids-t maatregelen. Officier Adrian Apple by zei gisteren op een persconferen tie dat er legerkampen zijn inge richt waar fans kunnen worden vastgezet. "Als het moet kunnen we er het komend weekeinde 1200 vast zetten. We blijven keihard optreden tegen welke vorm van criminaliteit dan ook. Rellen zoals we ze het afge lopen weekeinde hebben meege maakt, kunnen we absoluut niet hebben". In Palermo druppelden de Neder landse fans het afgelopen weekein de binnen. Er zijn nu ongeveer 1000 Oranje-supporters op Sicilië, waar uiterst strenge veiligheidsmaatre gelen zijn genomen. Problemen le verde hun aanwezigheid nog niet op. Moeilijkheden kunnen zich wel voor doen als de rederijen in Paler mo hardnekkig blijven weigeren om extra veerboten in te zetten om Nederlanders het komend weekein de naar Cagliari te vervoeren. Enke le honderden Oranje-fans zullen daardoor de'wedstrijd tegen Enge land moeten missen. Ook per vlieg tuig is het onmogelijk Sardinië te bereiken. De lijndiensten tussen de beide eilanden bieden geen enkele plaats meer. In Genua werden zaterdag twee Amsterdammers aangehouden. Zij waren in het bezit van verdovende middelen. De twee voerden, toen zijn per veerboot de oversteek naar Sicilië wilde maken, honderd gram mariuana en veertig gram hasj me zich mee. Bij een inval in een drukkerij in Napels nam de politie zaterdag 2000 valse kaartes in beslag. De entree bewijzen waren voor de wedstrij den van Argentinië tegen Roemenië en de Sovjetunie bestemd. De druk kerij werd ontmanteld in een wijk die wordt beheerst door de Ca- morra, de Napolitaanse variant van de mafia. SANT'ELIA (ANP) - Wim Kieft speelt volgend seizoen bij Bor deaux. De aanvaller van PSV heeft overeenstemming bereikt over een contract voor vier seizoenen met de club, die vorig jaar in Frankrijk tweede werd. Kieft, die eerder dit seizoen te kennen gaf pertinent bij PSV te wil len vertrekken, volgt bij de Franse topclub zijn landgenoot Piet den Boer op. Deze staat op het punt te rug te keren naar België. Den Boer kwam eerder uit voor KV Meche- len. Kieft bevestigde de overeen komst gisteren in het trainings kamp in Sant'Elia. "Als alles wat is afgesproken op papier wordt gezet, teken ik voor vier jaar". Kieft heeft drie jaar voor PSV gespeeld. Hij wordt bij de Eindhovense club op gevolgd door John Bosman. Het be drag dat Bordeaux aan PSV betaalt ligt rond 'de vier miljoen gulden. Van der Laan is nu Feyenoorder DEN HAAG (ANP) - Harrie van der Laan speelt de komende drie sei zoenen voor Feyenoord. Van der Laan was het afgelopen seizoen de schotvaardigste aanvaller bij FC Den Haag. Beide clubs kwamen langdurige onderhandelingen een transfersom van 750.000 gulden John Lammers speelt de ko mende twee jaar voor NAC. De 25- jarige Bredase eredivisieclub nam de 25-jarige aanvaller over van Tou lon. Lammers kwam twee seizoe nen uit voor de Franse formatie. Daarvoor speelde de spits achter eenvolgens voor Willem II, RKC en VVV. Piet Wiersma heeft een contract getekend bij Veendam. De 22-jarige Wiersma was eigendom" van FC Groningen en speelde de laatste twee maanden op huurbasis bij SC Cambuur. Wiersma verbond zich voor twee jaar aan de Groningse eerste-divisieclub. Barend Beltman, de 22-jarige middenvelder van FC Groningen, stopt met betaald voetbal. Hij gaat studeren aan de academie voor li chamelijke opvoeding in Gronin gen. Beltman voetbalt het komend seizoen voor zaterdag eerste klasser Oranje Nassau, dat het afgelopen seizoen tweede werd achter ACV uit Assen. Reinier de Vries, de 26-jarige doelman van Emmen, heeft een tweejarig contract bij de eerste divi sieclub geweigerd. Hij wil zijn maatschappelijke loopbaan laten prevaleren. De Vries speelt komend r de zondag eerste klas- WKE uit Emmen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15