spooRrrv Grijze muis danst op erepodium Leiderdorp raakt zeven spelers kwijt Wijnands benadert oude niveau Publiekslieveling Agassi buigt voor anti-held Gomez Finales De Merenwijk (luren drie sets lang Seles geeft vrouwenfinale wel kleur PAGINA 14 MAANDAG Overwinning grote prijs Forbo ASSENDELFT (GPD) Bescheiden als hij is wil Hennie Kuiper er niet al te veel ophef over maken. Maar de hand van de meester (Kuiper) is duidelijk herkenbaar in het doen en laten van de wieler- profs van de ploeg Stuttgart. Ze tonen een aardje naar hun (geestelijke) vaartje. Gelijk Kuiper in zijn beste dagen vliegen ze er met de frisheid van limoenen in als de mogelijkheden zich voordoen. In de Grote Prijs Forbo, een tocht door het Noordhollandse polderland, knokten de jongens van Kuiper zich op hartverwarmende wijze naar het front. De moeite werd op de streep in Assendelft beloond, want toen daar de prijzen moesten worden verdeeld, ontfermde één van Kuipers discipelen, Ad Wijnands, zich over de vetste buit. De voormalige vechtjas op de fiets uitslagen dit jaar hoor ik er in Japan te vallen tijdens de Ronde bij te zijn". Hennie Kuiper kan toonde zich bijzonder ingenomen met deze triomf, die hij als 'magni- s fiek' kwalificeerde. Kuiper: "Dit was een overwinning van de hele ploeg en ja, daar heb ik toch ook mijn steentje aan bijgedragen. Ik heb ervoor gezorgd dat ze hier opti maal gemotiveerd van start zijn ge gaan'. Als oud-toprenner wjst Kui- lië. Hij blesseerde zijn rug zodanig. per dat er kansen lagen langens wordt geconfronteerd. "Laat hem eerst maar eens probe ren Nederlands kampioen te wor den". Tom Cordes gaat de wielerploeg Jan Raas verlaten. Onderhan- zijn delingen verlenging zijn ter positief uit. Zijn ploegleider Cyrille Guimard wees de Fransen Christophe La- vainne. Thierry Marie, Yvon Leda- nois, Dominique Garde, Pascal Si mon en de Deen Bjarne Riis aan als Fignons helpers. De Tour begint op Dat heeft alles te maken aflopende contract bij het Buckler- 30 juni bij de Futuroscope, nabij deze koers, die, al- team zjjn stuk gelopen. Cordes, die 198g debuteerde bij de profs - ningen 1.. e redenom niet de grootste Nederlandse wielerbe- loften. met de status le goede bedoelingen van de spon- w sor (een bedrijf in vloerbedekkin- begirTdit gen) ten spijt, van een B- c.q. C-sig- een viertal natuur is voorzien. Voor de geves tigde orde veelal het onderste uit de kan te halen en de eer te gunnen aan de kleine luy- den van het peloton. Martin Schalkers, een modale prof uit de stal van Cees Priem (TVM), trok daarvan vorig jaar in de eerste editie volop profijt en giste ren kreeg Ad Wijnands dus de zegen mee van de passieve toppers. Want het veld telde een aantal interessan te namen, zoals Steven Rooks, Eric Vanderaerden, Jelle Nijdam, Jean- Paul van Poppel, Olaf Ludwig, Uwe Raab en Phil Anderson. Ze trapten ook wel stevig door getuige het kwartier voorsprong op het tijd schema, maar de wil om te winnen was er niet en sommigen stapten zelfs voortijdig af. Tot de vele af- stappers behoorde Rooks, die in zijn achtertuin nog steeds hinder ondervond van een in de Ronde van Italië opgelopen rugblessure. Zelf denkt Wijnands na zijn derde seizoenzege de hele wereld nu aan te kunnen. Vandaar zijn optie voor een plaats in de WK-ploeg voor Ja pan. Wijnands: "Gemeten naar mijn furore maakte met de Ronde van Luxemburg gereden. sprekende Spanje, geldt als Tom Cordes gaat de wielerploeg van Jan Raas verlaten. Onderhan delingen over verlenging van zijn aflopende contract bij het Buckler- Laurent Fignon start in de Tour team zijn stuk gelopen. Cordes, die de France. De Parijzenaar heeft dit gisteren na afloop van de Route du Sud besloten. Fignon eindigde 1989 debuteerde bij de profs begin dit seizoen furore maakte met viertal aansprekende overwin- deze korte etappe wedstrijd op de ningen in Spanje, geldt als f achtste plaats in het eindklasse- grootste Nederlandse wielerbelof- ment. Fignon kwam onlangs zwaar ten. LEIDEN/ALPHEN Leiderdorp raakt vijf basketballers kwijt aan rivaal Luba Leiden. De ploeg, die in totaal zeven spelers ziet vertrekken, hoopt voor het sluiten van de overschrijvingstermijn vanmiddag om vijf uur nog versterking te krijgen. BVO Alphen en Leiden gaan toch samenwerken, al is nog niet duidelijk in welke vorm de samenwerking zal worden gegoten. Een eventuele fusie tussen beide verenigingen moet voor 1 juli zijn geregeld. BVO- trainer Ben Ponsioen wordt eerste man bij Leiden, Rudy van Eijck ruilt Leiden voor BVO. Ad Wijnands kreeg de zegen W aterpolojeugd LZ'86 succesvol LEIDEN - Het meisjesteam van LZ '86 heeft het afgelopen weekein de beslag gelegd op de derde plaats bij de Nederlandse kampioen schappen waterpolo voor aspiran ten (tot en met 16 jaar). Alliance uit Zaandam werd eerste. In de Zijl in Leiden werd het An- dré de Haas jeugdtoernooi een prooi voor de Nederlandse ploeg onder 21. LZ'86 eindigde hier als tweede, De Zijl/LGB als derde. Ruime zege voor Key Town Hitters LEIDEN - De Key Town Hitters be haalden gisteren een monsterscore op het Delftse Bluebirds. De Leidse honkballers, die nog geen wedstrijd hebben verloren dit seizoen, namen al vroeg een ruime voorsprong. Pit cher Michel de Ron was aan Leidse zijde de beste slagman, terwijl Gustavito voor de enige home-run zorgde in deze eenzijdige wedstrijd. LEIDEN - Casper van der Meer, de amateurwielrenner van de Swift/Casbaploeg, heeft zich za terdag geplaatst voor het Neder lands kampioenschap eind juni in Meerssen. Eerder hadden Tom de Jong en Jan Hendrik Lagerweij zich al geplaatst De in België wo nende Van der Meer werd in de klassieke Omloop van de Alblas- serwaard keurig derde. Tom de Jong (11de) en Eric Bos (13dere den zich ook bij de beste twintig. Swift/Casba verzamelde 66 pun ten voor promotiecompetitie en bezet inmiddels een goede vierde- plaats. De Sassenheimse amateurwiel renner Frank van Veenendaal is pas in de laatste etappes van de Milk Race een beetje op gang ge komen. In de elfde rit kwam hij Van der Meer naar het NK op de achtste plaats en in de laatste etappe passeerde hij als vierde de eindstreep. De Austra liër Sutton werd voor de Brit Hol den eindoverwinnaar. De Ronde van Putten werd in noodweer afgewerkt. Toen de donkere wolken enigszins ver dreven waren kom Petra van der Giessen als winnares gehuldigd worden. Petra de Bruin werd vierde en Angela van Smooren- berg vijfde. Corina Ouwehand pakte nog een 14e plaats mee. In De Kwakel wist Monique Knol haar rivale Leontien van Moorsel weer eens te verslaan. Petra Grimbergen (6de), Petra de Bruin (7de), Anita Kruse (8ste) en Corina Ouwehand (13de) zorgden voor de regionale succesjes. Bij de liefhebbers behaalde René van de Salm zijn eerste succes. Een prachtige solo sloot hij winnend af. Ton van Eyk werd vierde. Gerrit Kleinveld behaalde bij de liefhebbers ook weer een twee tal ereprijzen. In De Kwakel werd hij tweede en in Vogelenzang was hij goed voor een vierde plaats. In Rijswijk behaalden Herman de Jong (7de), John Kuyvenhoven (9de) en junior Jeroen Cortes eveneens een zevende plaats. Fer ry de Ruiter werd zevende in Best en Frans Paardekooper kwam in Honselersdijk als vijfde en in Rot terdam als zesde uit de bus. Leiderdorp besloot vorige maand zich niet aan te sluiten bij een sa menwerkingsverband met de buur- verenigingen BVO Alphen en Luba Leiden. Er zou een sponsor zijn ge vonden en bovendien kleefden er te veel bezwaren aan een snel samen gaan met de concurrenten. Pon sioen had het voortouw gerfomen bij het samenbrengen van de drie verenigingen. Samenwerking was volgens de Alphenaar. die gesteund werd door Leiden-sponsor Rob Mantel, de enige mogelijkheid om in de Leidse regio op korte termijn weer een sterk team op de been te brengen. Na het afhaken van Leiderdorp (archierfoto) schortte Leiden-voorzitter Henny Nijssen de besprekingen met Al phen op. Nijssen toonde zich weinig enthousiast over een verbintenis met Alphen waarbij Leiderdorp, NOORDWIJK - Basketbalvereni- dat binnen de fusieclub voor de ging MSV is een driejarige sponsor- jeugdafdeling had moeten zorgen, Sponsor voor MSV overeenkomst aangegaan met de plaatselijke bar-bodega 't Stippie. Voorzitter Jan Peter Wiersema te kende het contract met bar-eige- naar Gerard Duijndam, nadat MSV na het aflopen van de overeenkomst met bouwbedrijf De Raad vier sei zoenen lang geen financiële onder steuning uit het bedrijfsleven heeft gehad. De sponsorbijdrage zal volgend seizoen worden gebruikt om de zes vertegenwoordigende teams van de twintigjarige vereniging in nieuwe kleding te steken. Een jaar later is het geld gereserveerd voor het aan trekken van trainers, vervanging van materiaal en extra aandacht voor de jeugdafdeling. ontbrak. Ponsioen wist met hu>p van Leiden-manager Hans Halve maan en Rob Mantel de gesprekken toch weer op gang te krijgen. Het promotiedivisieteam van Leiden en het eerste-divisieteam van BVO be staan nu uit spelers van beide selec ties. Daarnaast hebben zich vijf spe lers van Leiderdorp bij Leiden aan gemeld. "We wilden de kans om in de promotiedivisie te spelen niet mislopen", aldus ras-Leiderdorper Marcel Sommeling. Ponsioen krijgt in Leiden echter niet de sterke spelersgroep die hij oorspronkelijk had verwacht. Een aantal spelers is in de verwarrende periode die volgde op het afketsen van de fusie-gesprekken afgehaakt, PARIJS - Uit alle hoeken en gaten kwamen in de voorbije twee weken op Roland Garros de grijze muizen tevoorschijn. En op de laatste dag danste er nog een op het erepodium ook. De anti-held en outsider Andres Gomez onderstreepte het gedeukte imago van het toernooi nog eens. Het was een vlakke finale van een wel gewoon op de vijfde plaats van vlak toernooi, dat weliswaar vele de wereldranglijst, verrassingen kende maar weinig „Ik wildg Gomez langzaam uit. stiU diir V^errasswid spelen met lange rally's- HiJ zou uit" dus' Verrassend- eindelijk conditioneel te kort ko- i men", meende Agassi, die net als sets werd de als derde"ge- delde tennisliefhebber weinig. De oVILÏ plaatste speler verslagen: 6-3,2-6,6- Er was dus geen remedie tegen de grijze-muizenplaag in Parijs. De or ganisatie had nog gehoopt dat An dre Agassi als winnaar het toernooi partijen een beetje zou laten bijkleuren, afsluiting Maar de 20-jarige publiekslieveling favoriet had niets in te brengen r vlak. 4, 6-4. LEIDEN - Alle C-finales van het dubbelspeltoernooi van De Meren wijk hebben drie sets in beslag ge nomen. Hartwijk/Verkerk en Nancy en Sandra Faas streken gisteren de voornaamste hoofdprijzen op. In het mannendubbel Cl waren Robert-Paul Hartwijk en Michael Verkerk wel erg gemakkelijk in de finale gekomen. Het verrassend sterk opererende koppel Dick Heemskerk/Hans Olivier bleek in het weekeinde niet te kunnen aan treden. De laatste hindernis voor de jeugdige Unicummers was het al wat oudere duo Arnold van der Ca- pellen/Martin Hoekstra. In een mum van tijd wonnen zij de eerste set met 6-1, zodat de laatste finale binnen de kortste keren leek te zijn afgelopen. Dit was echter niet het geval, want Van der Capellen en Hoekstra begonnen met meer over leg te spelen. In de laatste spelreeks was een break op de service van Hoekstra voldoende voor de goed retournerende formatie Hartwijk- /Verkerk: 6-1, 3-6, 6-3. Het vrouwendubbel C was een jeugdige aangelegenheid. Nancy en Sandra Faas van Lisse waren zater dagavond via een tiebreak in de laatste set langs het als eerste ge plaatste koppel Zonnevylle/van der Hoeven gegleden, terwijl Kim Dirk- se en Francoise Velzel een opmer kelijk ruime zege behaalden op In- grid Kruit en Judith Verhoeff. De gezusters Faas wonnen de eerste set ruim, maar slim spel van Velzel voorkwam een walk-over. Pas na ruim twee uur moesten de Unicum mers Velzel en Dirkse de vlag strij ken: 6-2, 5-7, 6-3. Het heeft er in het gemengddub- bel C lang naar uit gezien, dat Ilon- ka van Riet en Jan Paul Bierling dit onderdeel naar zich zouden toetrek ken. Inez Batelaan en Ivar Bergsma, die de revelaties van het toernooi, II- ja van Santen en Rico Jong-A-Tai, uitschakelden, waren aanvankelijk geheel niet bij de les en kwamen snel met 6-0, 1-0 achter. Vanaf dat moment begonnen Batelaan/Bergs- ma beter te spelen. Nu gingen Van Riet en Bierling meer fouten ma ken, waardoor Batelaan/Bergsma deze pot toch nog binnen wisten te halen: 0-6, 7-5, 6-3. Robert Rijnsburger en Patrick t-,-. Slam-finale speelde. Maar Gomez afgelopen (waalf jaarniettemin al sProng zuinig om met zijn krachten' twintig toernooien. Op een geruislo- Zoals hij dat zijn hele leven al doet ze manier sloeg hij al zeven miljoen trouwens. Hij kwam nauvvelijks on- gulden aan prijzengeld bij elkaar der druk en kon zich zelfs 'rustpau- (exclusief de 750.000 gulden die hij zes permitteren tijdens de wed- gisteren kreeg). Niet slecht voor een strijd. Soms liet Gomez ballen en subtopper die nog nooit verder reik- zelfs hele games gewoon lopen, om te dan de kwartfinales in het Grand daarna weer ijzersterk de draad op Slam-circuit. Hij mag dan een grijze te pakken. Hij serveerde bovendien muis heten, tennissen kan-ie na- erg goed (tien aces). Na 6-3 in de eer- tuurlijk wel. ste set, leek de Ecuadoriaan weer BertMinnema even een adémpauze in te lassen. p7ühc maaien onoeren Agassi, die na een teleurstellend Opvallend gemakkelijk verloor hij 1989 sterk en verbeterd is terugge- de tweede, 2-6. Maar met 6-4, 6-4 Schuijt enerzijds en Guy Vogler anderzijds maakten er in het mannendubbel C2 hele maal een thriller van. Nadat beide 0o- combinaties een set hadden gewon- komen, maakte gedurende het toer- maakte hij het uit, i veel indruk. Hij zou de vete- i tiebreak nen, moest pas komen om de wedstrijd te be- raan wel even de mond snoeren. "Ik slissen. Minnema en Vogler iQa.1™«E.«.uu1.mU.mauUC.cl., tweede lustrum van Gomez suaacu. miiuisua 01 vuS«, verlaat Parijs niet zonder de titef", °P R°land °arrrohs.^e«H dh"S-ff net iets beter met hun returns, met hadde praatjesmaker vooraf laten b™Toten™mer eenpun! Vooral fysiek zou de als vierde ge- achter te zetten vanwege andere in- plaatste Gomez het moeten afleg- teresses, maar neemt steeds het racket v" als gevolg dat zij de hoofdprijs bin nensleepten: 6-3, 6-7, 7-6. Bij ditzelfde onderdeel voor der- r ter hand. Elk jaar verlaat hij het circuit even om zich op te laden in zijn genstanders Ton Berends en Ed niet de benen van Mats Wilander thuisland. Daar kan hij diepzeedui- langste partij van het toernooi. Te- veel maakt. "Ik heb nou eenmaal Kraska gaven zich pas gewonnen via 5-7, 7-6,'7-6. In de slotpartij kwa men Theo van Ham en Leo Wijn ands lang niet zover: 6-3, 7-6. i hij gisteravond na zijn grootste kènjuiëren "en een oogje in het zeil succes uit zijn carrière. houden op zijn eigen bedrijfje in De betere techmek en de Ruwe- garnalenverwerking. len balbehandeling van de dertiger aanvankelijk werd de grote frustratie van Agassi. Vorig jaar verloor hij al andere partner spelen, Hij kon er te weinig tegenover stel- tweede ronde op Roland Garros. Hij r het invallerswerk van Maryse len. De Amerikaan heeft de laatste vloog terug naar Ecuador en volgde Marga Klein tijd geschaafd aan het lange rally- het toernooi verder als tv-i werk. Hij brengt meer dan vroeger tator, een andere hobby. "Na de fi- tigplussers Pat Heyligers en Dineke de rust op en kan een tegenstander nale Chang-Edberg heb ik beloofd van der Plas voor te blijven. De Kat- slopen. De leerling van Nick Bollet- dat ik het jaar daarop opnieuw com- wijkse formatie kwam slechts tot tieri is op de baan niet zo spectacu- mentaar zou verzorgen tijdens de fi- i games. In het gemengddubbel C2 30+ waren Thera du Croix en Peter de Kok een klasse apart. Het als derde geplaatste duo stond maar zes ga mes af aan het thuisspelende kop pel Trees van der Voort/John Dahl- haus, dat een plaats hoger was ge schat. Christiaan Kooman en Patrick Wijffelman schreven het mannen dubbel Dl op hun naam, nadat zede eerste set nog met 6-0 aan Leo en Wouter van Tongeren hadden gela ten. Bij het vrouwendubbel Dl speelden vier teamgenotes en twee zusjes tegen elkaar. Door het beter spelen van tiebreaks ging de hoofd prijs naar Anne Asselman en Mari anne van Zwet. Gitta de Clerck en Jelle Klapwijk wonnen vrij pro bleemloos het gemengddubbel Dl tegen Catelijne Batelaan en Mauri ce Ubink: 7-6, 6-1. In het gemengddubbel D2 30+ deed zich een incident voor. Eerde re gebeurtenissen brachten het echtpaar Wijffelman ertoe de partij aan het duo Brocken/Stouten te schenken. Dit ging niet zonder slag of stoot, zodat bondsgedelegeerde Lodewijk Kallenberg de zaak kon gaan sussen. Als dank kreeg hij een bierdouche over zich heen. lair als daarbuiten, hij staat nale" Dat werd praktisch gezien PARIJS (GPD) - Er wordt weer gelachen in het internationale vrouwentennis. De azijnzure blik van Steffi Graf heeft plaats ge maakt voor de glimlach van een kind. Monica Seles bewees op Roland Garros dat haar zege twee weken geleden op de Westduitse in Berlijn (Open Duitse) geen in cident was. In twee sets (7-6, 6-4) werd 's werelds nummer één in Parijs opnieuw aan de kant gezet. Misschien is het te vroeg om van een nieuw tijdperk te spre ken. Maar als Graf in vijftien da gen net zo vaak verliest als in heel 1989 is er toch wel iets aan de hand. Zeker als dat ook nog eens tegen dezelfde speelster is. Steffi Graf - donderdag wordt ze 21 jaar - werd vorig jaar bij de Open Franse in de eindstrijd ver rast door de 17-jarige Arantxa Sanchez. De Spaanse was de jongste winnares ooit in Parijs. Seles nam die fakkel zaterdag overtuigend over. De 16-jarige Joegoslavische is zelfs de jongste tennisster die een Grand Slam- toernooi wint. Kon Graf vorig jaar nog onge steldheid als excuus opvoeren, nu had ze geen uitwegen. De rust in de familie is immers ook weer terug nadat vader en begeleider Peter Graf in dé roddelpers wer den beschuldigd van connecties met de onderwereld en het bezit van een buitenechtelijke dochter. Ze bereidde zich de avond voor de finaledag voor met Kim Wilde die in haar hotel een privé-con- cert gaf. Graf: "Ik was mentaal en fysiek in orde. Monica speelde erg sterk en gaf me geen kans om druk te maken". De genadeloze fore-hand van Graf was de afgelopen jaren vol doende voor het leiderschap. De back-hand is van oudsher onge vaarlijker, maar daar loopt ze al tijd omheen als het even kan. Te gen de linkshandige Seles had ze voor dat 'ommetje' geen tijd. De nummer drie van de ranglijst sloeg de ballen met haar dubbel- handig geslagen fore- en back hand zo zuiver, hard en diep dat er voor Graf niets anders restte dan een gevaarloze slice-back hand. Die werd door Seles vervol gens benut voor de winnende klap. In de tiebreak van de eerste set leidde Graf met 6-2, maar ze verloor alle setpoints en leverde zelfs de set in: 6-7 (6-8). Ze kwam die tegenvaller niet meer te bpven in de tweede (4-6). "Ik beleef de dag van mijn le ven", aldus de winnares. "Ik kwam om zo goed mogelijk te presteren. Vorig jaar bereikte ik de halve finale hier, maar ik ver wachtte niet dat ik nu al zou kun nen de financiële aanbiedingen van Luba ten spijt. Erik Huybens gaat met Henk Jan Piket en Leiderdor per Jeroen van Veen naar eredivi- sieploeg DAS in Delft. Spelmaker Peter Kemp vertrekt naar Lokomo- tief, terwijl ook Peter ter Haak en Tom Gussen niet bij Leiden terug komen. Steve Deul (ex-BVO, ex-Ca- nadians) heeft een aanbieding van Eindhoven geaccepteerd. Selectie "Er blijft een leuke ploeg over", meent nieuwkomer Marcel Somme ling, die met zijn ploeggenoten Mar tin Hoogendoorn, René Paulides, Peter van de Wétering en Richard Zevenhoven Leiderdorp de rug toe keerde. De Leidse selectie bestaat verder uit Robert Gerntsma en Sjors Haverkamp van BVO, Loet de Ruijter van Festo Voorburg en de Leiden-spelers Ben de Jong, Erik Paul van Weeren en Thijs. Minder hout. BVO Alphen heeft de kerngroep rond. Uit Leiden komen Jack Gin jaar en Oscar Taal, gebleven zijn Roeland van der Poel, Raoul Oude- jans en Onno Boonstra. Ex-Leider dorp jeugdinternational en water skier Erik van der Maas komt erbij, terwijl achter de namen van Theo van Leeuwen, Clyde Lieuw A Sie en Eric Bron nog een vraagteken staat. Het is nog niet bekend wat Emiel Rombouts, Elbert Mol en Peter de Boer gaan doen. Leiderdorp-voorzitter Cees van Egmond wilde gisteravond geen mededelingen doen over de samen stelling van de door het vertrek van zeven spelers geminimaliseerde se lectie. Frank Altink is gestopt, al leen Maarten Wals is gebleven, zo dat coach Ed Zaal als opvolger van de vertrokken Bert Samson voor een zware opgave staat. Een groot deel van het tweede team is even eens verdwenen, naar Luba Zoeter- woudé. "We zullen de ploeg aanvullen uit de eigen jeugd. Die is in ruime mate voorhanden. Daarnaast komen er spelers bij van buiten. Het is niet opportuun om daar nu meer over te zeggen. Misschien later deze week, maar nu niet", aldus een zeer afhou dende Van Egmond. "Er is geen sprake van dat we ons uit de eerste divisie zullen terugtrekken". De komst van een sponsor blijft overi gens onzeker. Volgens de laatste be richten laat deze nog op zich wach ten. Leiden-manager Halvemaan kon gisteravond nog niet zeggen in wel ke richting de samenwerking met Alphen zich zal ontwikkelen. BVO voelt veel voor een fusie, waarbij de clubs verder gaan onder de vlag van v 'Luba Rijnland'. De spelers kunnen dan in beide teams spelen, terwijl Ponsioen en Van Eijck de trainin gen gaan verzorgen. Bij Leiden be staat enige reserve ten aanzien van een fusie. Die zal in de komende we ken moeten- worden Praatjesmaker Hij had echte beetje moeilijk. Want 'Go Go' bleef overwinning moest schenken, maai- winnen in Parijs. Hy had een h'i imponeerde desondanks, gunstige loting en geluk dat Mag- Hy is tijdens de Open Franse ja nus Gustafsson hem geblesseerd de ïenla"®. dwarsgezeten door Ivan Lendl die hem drie keer voor de hal ve finales uitschakelde. Zijn over winning werd een beetje opgedra gen aan de Tsjech, omdat hij in Pa rijs niet speelde. En aan zijn zoontje Juan Andres, die dertig seconden na de laatste slag gisteren al in zijn zat. Agassi was gisteren minder spraakzaam dan de twee Weken er voor. Hij maakte van elke perscon ferentie een show, maar kreeg na zijn nederlaag amper iets fatsoen lijks uit zijn mond. "Zijn service heeft me om zeep geholpen", luidde het schaarse commentaar van de showbink die er geestelijk goed doorheen zat. Hij lag overhoop met de baas van het toernooi - Philippe Chatrier - die hij een clown noemde, omdat de man weer 'dominant witte tenues' op de baan wil hebben. Een beledi ging voor Agassi natuurlijk die graag mag pronken met felle combi naties. Om de ruzie over het tenue bij te leggen noemde hij Chatrier opeens een 'aardige vent'. Geen wonder, Agassi zag behoorlijk wit. ROB VAN DER ZANDEN bal: Cleveland-Boston. 16.30-17.00 EURO: WK voetbalnieuws. •16.30-18.55,Did 1: WK voetbal in Italië: met een voorbeschouwing en een verslag van de wedstrijd Costa Rica-Schotland. 16.40-18.55 Ned 3: WK voetbal in Italië: met eén voorbeschouwing en een verslag van de wedstrijd Costa Rica-Schotland. 16.45-18.50 BRT 2: WK voetbal in Italië: met een voorbeschouwing en een verslag van de wedstrijd Costa Rica-Schotland. 17.00-19.00 EURO: WK voetbal 1990: Costa Rica-Schotland, live. 17.00-19.30 BBC 2: Cricket: Engeland- Nieuwzeeland. ia.00-19.00 Sportnet: Kickboksen. 19.00-20.00 Sportnet» Info en Europees Bowlen. 19.00-20.00 EURO: International motor sport. 20.00-21.00 EURO: Boksen. 20.00-21.00 Sportnet: Zwemmen: vanuit Monaco. 20.15-23.00 Did 1: WK voetbal in Italië: nieuws en een verslag van Engeland-ler- land. 20.20-20.50 Ned 3" Geschiedenis van het betaalde voetbal: documentaire. 20.30-22.50 BRT 2: WK voetbal in Italië: Costa Rica-Schotland, Engeland-lerland en Studio Belgio. 20.50-00.00 Ned 3: WK voetbal in Italië: Engeland-lerland, Costa Rica-Schotland (samenvatting) en Mondiale. 21.00-22.00 Sportnet: Motorsport. 21.00-01.00 EURO" WK voetbal 1990: Costa Rica-Schotland en Engeland-ler land. 23.20-23.35 Ned 2: Schaaktoernooi: slag van het Philips-toernooi. 23.30-01.30 Sportnet: Autosport: Indy Car. 00.00-01.00 BBC 1: WK voetbal in Italië: Engeland-lerland en Costa Rica-Schot land. samenvattingen. 01.00-01.30 BBC 1: Cricket: Engeland- Nieuwzeeland. 01.00-02.00 EURO: Motorsport: Grand Prix van Oostenrijk voor 500 cc, samen vatting. 01.30-02.00 Sportnet: Sport uit Frankrijk. Cart. 09.30-11.00 EURO: Tennis: Open Franse kampioenschappen, finale vrouwen (herh.). 10.00-11.00 sportnet: Motorsport. 11.00-11.30 Sportnet: Paarderennen: vanuit Belmont Park. 11.00-15.00 EURO: WK voetbal 1990: Costa Rica-Schotland en Engeland-ler land, herhalinqen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14