PGGM springt niet bij in cao-conflict Moeilijk kiezen tussen minima en milieu Bond hekelt plan Ritzen hogescholen Felle kritiek Coornhert Liga op krakersbeleid Justitie Kabinet ruziet weer over wir AUTOGORDEL OM Van Amels voort belooft beterschap VRIJDAG 8 JUNI 1990 Pensioenfonds gezonheidszorg verlaagt premie niet ZEIST (ANP/GPD) Het pensioenfonds voor de gezondheidszorg PGGM weigert finan cieel bij te springen om de loonproblematiek in de gezondheidszorg op te lossen. "Wij moeten zorgen voor een goed pensioen en niet voor een betere cao", aldus directievoorzit ter De Beus gisteren tijdens de presentatie van het jaarverslag. Vorig jaar ging het pensioenfonds wel voor de politiek door de bocht door de pensioenpremies met twee procent extra te verlagen, waardoor de verpleegkundigen netto meer overhielden. Ook toen verzette het PGGM zich fel tegen het gebruik van dit middel voor loonsverho ging. Het fonds is volgens De Beus nu nog niet rechtstreeks benaderd door het kabinet. "Maar via de auto radio hoorde ik vanmorgen dat mi nister De Vries en staatssecretaris Simons weer naar 'Zeist' hebben AMSTERDAM (ANP) - De onder wijsbond ABOP is verontrust over de plannen van minister Ritzen (on derwijs) om drastisch te bezuinigen op het hoger beroepsonderwijs. In een verklaring, die gisteren werd uitgegeven, stelt de bond dat de plannen een achteruitgang beteke nen voor 40 procent van de nieuw komers in het hbo. Ook voor het personeel zal een forse korting van het hbo-budget hard aankomen, stelt de ABOP. Na alle fusies in het hoger beroepson- derwijs zaait Ritzen nu opnieuw on rust door een forse aanslag op de werkgelegenheid, aldus de bond. De ABOP vindt dat het kabinet het niet kan maken om de geldpro blemen als gevolg van de studen- tengroei in het hbo af te wentelen op deze sector. De minister heeft zelf gezegd dat een grotere deelna me aan het hoger onderwijs positief is, zegt ABOP-voorzitter Ella Voge laar. "Dat klinkt nu wel erg goed koop." Woensdag onthulde de hbo-raad, de vereniging van Nederlandse ho gescholen, dat Ritzen twee bezuini gingsmaatregelen voor het hoger beroepsonderwijs overweegt. De bewindsman studeert op de moge lijkheid de cursusduur vóór hbo- studenten met een vwo- of mbo- vooropleidingen te bekorten. Ook onderzoekt hij wat de gevolgen van studeren tegen kostprijs zouden zijn voor studenten die geen recht meer hebben op studiefinanciering. De maatregelen moeten honderden miljoenen guldens moeten opbren gen. De Landelijke Studentenvak bond LSVB vindt de voorgenomen bezuinigingen "stijlloos en onbe grijpelijk". De bond hekelt verder de manier waarop de plannen ^aar buiten zijn gekomen, zonder voor overleg met de hbo-raad. De LSVB vindt dit een "blamage" voor een minister die bij zijn aantreden zei dat hij het vertrouwen tussen het onderwijs en de overheid wil her stellen. Botsing Bij een botsing tussen twee auto's vlakbij Afferden in Noord-Limburg zijn gistermiddag drie mensen om het leven gekomenen drie anderen ernstig gewond geraakt. De botsing was het gevolg van een inhaalma noeuvre. uitgevoerd door een 31-ja- rige man uit Afferden. Hij kwam om het leven, evenals een inzittende uit zijn auto. De bestuurster van de an dere auto overleefde de botsing, maar een 88-jarige inzittende van haar auto uit Cadier en Keer werd gedood. Coentunnel De Amsterdamse Kamer van Koop handel is op zoek naar het 'lek' dat ervoor heeft gezorgd dat de notulen van een gesprek tussen de Kamer en minister Maij-Weggen (verkeer) in dagblad Het Parool zijn gepubli ceerd. Maij-Weggen stelt daarirt nog altijd voorstander te zijn van aanleg van de Tweede Coentunnel, maar dat nu beter een 'afkoelingsperiode' kan worden ingesteld. "Als nu wordt getracht een beslissing te for ceren ten gunste van de Tweede Coentunnel is de kans aanwezig dai de tegenstand zo groot is dat heel het project definitief van tafel gaat", aldus Maij-Weggen in de notulen. NS-loket De vervoersbond FNV laat het ver zet tegen het opstellen van kaartjes automaten op stations achterwege, als Nederlandse 'Spoorwegen ga randeren dat de rij wachtenden aan de loketten binnen de perken blijft. Staan er zeven mensen in de rij, dan moet een extra lokettist worden in geschakeld. Op die manier wordt de wachttijd niet langer dan 2,5 tot 3 minuten. gewezen. Ons antwoord is duide lijk: Nee!". De pensioenpremies gaan dit jaar overigens wel omlaag. "In januari werd het percentage al verlaagd van elf naar tien procent en per 1 juli gaat er opnieuw een vol procent vanaf. Dat kan door het goede ren dement op onze beleggingsporte feuille (aandelen, obligaties en vast goed). Maar dan hebben we het voor dit jaar ook echt gehad". De Beus wees erop dat premie verlaging ontaktisch zou zijn ten opzichte van de werknemers in de sector, die dan weer een sigaar uit eigen doos krijgen. Ook stelde hij het een slechte zaak te vinden als het fonds zich bezig moet houden met andere zaken dan de pensioen voorzieningen, zoals cao-proble- Het PGGM kwam gisteren met goed nieuws voor de part-timers in de gezondheidszorg. Per 1 januari wordt de grens van veertig procent werktijd losgelaten. Dat betekent dat nu iedereen een pensioenrege ling kan treffen. "We verwachten dat hierdoor volgend jaar een grote groep, voornamelijk vrouwen, bij het fonds zal toetreden. Het gaat naar schatting om zo'n 90.00(7 men sen". Ook zal begin volgend jaar het invaliditeitspensioen worden aan gepast. "De uitkering voor mensen die na hun 55-ste jaar geheel of ge deeltelijk invalide worden, gaat met ongeveer tien procent omhoog". Het PGGM ziet terug op een rede lijk goed jaar. Het pensioenvermo- "gen steeg in 1989 met ruim tien pro cent tot bijna 37 miljard gulden. Het aantal deelnemers steeg met 25.000 tot van 359.000. Aan de 63.500 pen- GRONINGEN (ANP) - De Coorn- hert Liga is bijzonder kritisch over het optreden van justitie in de kra kerszaak in Groningen. Na ontrui ming van het gekraakte Wolters Noordhoff-complex in Groningen ruim anderhalve week geleden zit ten nog steeds zo'n 130 mensen vast. Ten onrechte, stelt bestuurslid Pie- ter Wiewei van de Coornhert Liga, de vereniging voor strafrechther vorming. "Justitie heeft in de Groningse krakerszaak overspannen en dus niet juist gereageerd. Er is bij voor beeld geen grond aanwezig om de arrestanten nog langer vast te hou den", aldus Wiewei gisteren op een speciaal belegde persconferentie. Volgens hem is voorlopige hechte nis alleen toegestaan als de identi teit van de verdachte nog niet vast staat, als er kans is op herhaling van het misdrijf of als het gevaar bestaat dat bewijsmiddelen achterover worden gedrukt. Aan geen van de voorwaarden is in de visie van Wiewei voldaan. Vol gens hem is via foto's en vingeraf drukken van de verdachten "vol- doende in kaart gebracht om te we ten wie ze zijn". Van kans op herha ling is geen sprake en van het ver duisteren van bewijsmiddelen evenmin. De enige reden dat de ver dachten nog vastzitten is volgens Wiewei dat Justitie probeert er ach ter te komen wat de verdachten hebben gedaan. En daarmee gaat Jusititie buiten haar boekje: "Het is niet toegestaan om verdachten in voorlopige hechtenis te blijven ver horen. Als ze blijven zwijgen, is dat nog geen reden om de hechtenis maar te blijven verlengen. Justitie hanteert naar mijn mening wel erg ruime normen om de mensen vast te houden", aldus Wiewei. De bestuurder van de Coornhert Liga vindt het ook merkwaardig dat het niet tot een gerechtelijk vooron derzoek is gekomen. "Gezien het belang dat men aan deze zaak hecht is, dat op zijn minst vreemd", meent hij. Volgens Wiewei lijkt het erop dat Justitie het onderzoek liever in eigen hand houdt om zo verdachten door te zagen over de vraag of ze bindingen hebben met andere orga nisaties, zoals de vredesbeweging. Bij een gerechtelijk vooronder zoek heeft een rechter (de rechter commissaris) de touwtjes in han den. Dan is er sprake van eerr zorg vuldige procedure waarbij de rech ten van de verdachte beter zijn ge waarborgd, aldus Wiewei. Maar die procedure is tijdrovender en ook dat kan volgens Wiewei een reden zijn dat geen strafrechtelijk vooron derzoek is ingesteld. Justitie heeft volgens hem haast, want het open baar ministerie wil de zaak in juli al, "op de rol". DEN HAAG (GPD) Minister De Vries (sociale zaken) verzet zich te gen het voorstel van zijn collega's Kok en Andriessen, om dit jaar 600 miljoen uit de awbz-pot te halen. De beide bewindslieden willen op die manier de problemen oplossen die zijn ontstaan als gevolg van een mil jarden-overschrijding van de uitga ven voor de investeringspremie wir. Het compromis dat Kok en An driessen lijken te hebben bereikt, komt er op neer dat over de wir-uit- keringen aan de bedrijven, belas ting betaald moet worden. Boven dien zullen de wir-premies niet alle maal in een keer worden uitbetaald, maar gespreid over een aantal jaren. Deze maatregelen kunnen echter pas met ingang van volgend jaar in gaan. Om de problemen voor de begro ting van dit jaar op te vangen, willen Kok en Andriessen 600 miljoen gul den aan rijksbijdragen aan het ziek tekostenfonds awbz terugtrekken. De werkgevers zouden die 600 mil joen gulden vervolgens in die pot moeten storten door verhoging van 'hun' awbz-premie. Minister De Vries voelt niets voor die oplossing. Hij vindt dat door de premieverhoging de lastendruk wordt verhoogd en dat is in strijd met het regeerakkoord. Bovendien is hij bang dat andere ministers (vooral Alders van milieu) ook bege rig naar de awbz-pot zullen gaan kij ken, om hun financiële problemen op te lossen. Het kabinet vergadert vandaag over de oplossing voor de wir-over- schrijding. Naar verwachting zullen er echter nog geen knopen worden doorgehakt. Zigeuners heffen blokkade Vaals op VAALS (ANP) De blokkade van de grensovergang Vaals door zigeu ners is gistermiddag opgeheven. De meeste van hen zijn inmiddels te ruggekeerd naar de Westduitse deelstaten waar ze vandaan kwa men. Een aantal zigeuners bivak keerde vanmorgen nog in de buurt van Vaals. De verwachting was dat ook zij snel zouden vertrekken. De zigeuners hebben op voor spraak van SPD-Europarlementari- èr Schinzel de verzekering gekre gen te mogen verblijven in de vier Westduitse deelstaten waar ze van daan kwamen. Op 29 juni beraden de ministers van binnenlandse za ken van de elf deelstaten van de Bondsrepubliek zich over de zigeu- nerproblematiek. Schinzel is daar over optimistisch, omdat al zes van de elf deelstaten bereid zijn de ver blijfsvergunning van de thuisloze zwervers te willen regelen. lekken en er komen weer nieuwe feiten aan het licht, "komt de staats secretaris echt in zwaar weer", al dus de WD'er. De Korte, die steun kreeg van D66 en Groen Links, diende een motie in, maar zei tegelijk dat die niet moest worden gezien als een motie van afkeuring. Er was in zijn ogen ook geen sprake van een vertrou wensbreuk tussen Kamer en staats secretaris. Volgens De Korte moest zijn motie veel eerder gezien wor den als een uiting van de wens om in de toekomst beter geïnformeerd te worden over de problemen bij de belastingdienst. Dat beloofde Van Amelsvoort, waarmee de motie geen waarde meer had. Minister Kok (financien) stelde gisteren dat de financiële proble men van de belastingdienst voor het grootste deel opgelost zullen moeten worden door herschikking binnen de begroting van Financiën. Hij keerde zich tegen het uittrekken van meer geld om de problemen op te lossen. ARNHEM Met het omknopen van een reuze-autogordel om het Gelderse provinciehuis ïn Arnhem heeft minister Maij-Weggen verkeer) gisteren het startsein gegeven voor de campagne 'Autogordels altijd., ook binnen de kom'. Uit onderzoek is gebleken dat vooral jonge mensen binnen de bebouw de kom vaak zonder gordel rijden. Daar moet met de nieuwe campagne, ge organiseerd door Veilig Verkeer Nederland een eind aan komen. De cijfers spreken volgens Maij-Weggen duidelijke taal: de autogordel vermindert de kans op ernstig letsel met 50 procent. Nu al voorkomt het dra gen van autogordels, in 1975 als wettelijke verplichting ingevoerd, zo'n 250 a 300 doden per jaar. Als het draagpercentage kan worden opgevoerd tot 90 procent, zal dat jaarlijks nog eens 100 doden besparen. Maij-Weggen zei voorstander te zijn van het dragen van autogordels op de achterbank. "Zeker kinderen zijn erg kwetsbaar", aldus de minister. Zij wees er op dat ook verzekeringsmaatschappijen aandringen op het ge bruik vari gordels op de achterbank. Zaterdag gaan 140 promotieteams van VVN op pad om op parkeerplaat sen en bij benzinestations 'gordeldragers' met een kleine attentie te belo nen. De politie zal tegelijkertijd niet aarzelen automobilisten te bekeuren die de gordel niet omhebben. Dat kost 35 gulden, zelfs vijftig gulden als de naast hem zittende passagier ook geen gordel omheeft. Wiewei meldt ook dat Justitie de verdachten niet alleen openlijke ge weldpleging aanwrijft maar ver moedelijk ook deelneming aan een criminele organisatie (artikel 140). "Een zwaktebod", zegt Wiewei, er op doelend dat dat artikel in juridi sche kringen wordt beschouwd als een "kapstok" waar het openbaar ministerie bij gebrek aan beter zwakke zaken aan kan ophangen. Justitie vindt de kritiek 'onge grond' en 'onbegrijpelijk'. Persoffi cier van Justitie Geerds wil niet in gaan op details, maar is van mening dat justitie de krakersrellen recht matig afhandelt. "Het onderzoek wordt getoetst door de rechter-com- missaris en raadkamer van de recht bank. Dezen hebben het licht tel kenmale op groen gezet waar het ging om verlenging van het voorar rest. Het moet voor heel Nederland duidelijk zijn dat we bezig zijn met een rechfmatige uitvoering van de zaak", aldus Geerds. Het is de be doeling de krakers in de eerste week van juli voor de rechtbank te laten verschijnen. Weer maximum eisen wegens cocaïnesmokkel HAARLEM (ANP) Tegen de drie laatste Colombianen die gisteren in Haarlem terechtstonden voor de co caïnevangst in IJmuiden is ook de maximumstraf van 16 jaar cel ge- eist. Volgens officier van justitie Van der Veen hebben ze een zelf standige en onmisbare rol gespeeld bij de invoer van 2658 kilo cocaïne met een handelswaarde van 250 mil joen gulden. Hoewel Justitie geen duidelijk beeld heeft van de Tolverdeling', geldt een 39-jarige Colombiaan als belangrijkste verdachte. Betrokke nen wezen hem aan als degene die de touwtjes in handen had. Zelf hield verdachte zijn mond stijf dicht. Zijn advocaat, mr M. Moszko- wicz bestreed het standpunt van de officier. Volgens hem heeft de poli tie weliswaar veel cocaïne boven water gehaald, maar zijn de grote bazen opnieuw buiten schot geble- Evenals andere advocaten in de cocaïnezaak plaatste Moszkowicz vraagtekens bij het politie-onder- zoek. Hij sprak van een 'kinderlijke' gang van zaken, die op het randje van het strafrecht balanceert. De advocaat sloot niet uit dat de Ameri kaanse narcotica-brigade (DEA) in Colombia actief is geweest bij de opzet van het grote cocaïne-trans- port. Hij pleitte ervoor de zaak aan te houden om een en ander uit te zoeken. De twee andere Colombianen die gistermiddag nog terechtstonden, ontkenden beide betrokkenheid, maar officier Van der Veen hechtte daar weinig waarde aan en eiste ook tegen hen de maximumstraf. Eer der had hij dat al gedaan tegen een andere Golombiaan en een Neder lander. De rechtbank doet 20 en 21 juni uitspraak. Gummiknuppel voor parkeerwacht' ROTTERDAM (ANP) Korpschef Hessing van de politie Rotterdam wil parkeerwachten gummiknup pels geven om zich te verdedigen te gen 'agressieve zwartparkeerders'. Hij zei dat gisteren op de raadscom missie politie. Vooral op marktda gen zouden fors gebouwde, fout ge parkeerde kooplieden de parkeer wachten angstzweet bezorgen. Hes sing beloofde dat een knuppel nu niet leidt tot bewapening met een pistool straks, maar veel sieleden toonden twijfels. Van onze correspondent Margreet Vermeulen DEN HAAG "Met milieu-heffin gen kunnen de rijken hun geweten afkopen. Het is wat makkelijk om te zeggen: 'ik heb er toch voor betaald! terwijl je voorbij zoeft in een Mer- ceders met drieweg-katalysator". Het Groen Linkse Kamerlid Ina Brouwer (bloedgroep CPN) is huiverig voor de invoering van een Groentax, de door Groen Links ge propageerde belasting op milieu onvriendelijke produkten. "Het klinkt wel mooi: de vervuiler be taalt, maar betekent dat niet dom weg dat je mag vervuilen, als je er maar voor betaalt?", aldus Brou- i of het milieu? Daar over debatteerden Groen Links ka merleden Ina Brouwër en Peter Lankhorst (bloedgroep PPR) gister avond in het Haagse Dilligentia. Brouwer kroop zonder moeite in de rol van "Mies Minima", zoals ze zelf constateerde. Lankhorst ontpopte zich in Brouwers visie tot „Peter milieu". Maar het debat leverde niet op wat de parlementaire pers er van had gehoopt: een historische scheu ring in Groen Linkse gelederen. De feitelijke meningsverschillen be perkten zich tot tempo en volgorde. Ook het publiek kreeg niet waar op het hoopte, want de warme sug gestie die ligt besloten in de naam Groen Links werd niet waarge maakt. Ook deze politieke partij is (nog) niet in staat om de belangen van het milieu en de minstbedeel den met elkaar in harmonie te bren gen. Elite Ina Brouwer is bang dat extra mil ieuheffingen - al dan niet in de vorm van Groentax - de terugkeer inlui den van een elite-maatschappij. "Toen er jaarlijks slechts een hand jevol rijkelui met de auto richting Cannes of St. Moritz vertrokken, waren er nog geen milieuproble men. Die zijn pas ontstaan door massaal toerisme, massale produk- tie en consumptie", aldus Brouwer op een toon dat ze zich die verwor venheden niet zal laten afpakken. Ina Brouwer Ze noemt zichzelf voorstander van een "radicale milieu-politiek", maar dan wel een die voor iedereen gelijk 'uitpakt. Dus als ze moet kie zen tussen een hoge Groentax op autorijden of de binnenstad auto vrij dan zegt ze: "Hup. De binnen stad autovrij". Milieubeleid mag nooit een terug keer betekenen naar de oude ver houdingen, vindt Brouwer. Ze geeft ex-kabouter Roel van Duijn groot gelijk als hij zegt dat wassen op de hand milieuvriendelijker is dan met de machine. Maar een terugkeer naar oude verhoudingen brengt geen oplossing, aldus Brouwer, die onder luid gelach nog een voor beeld ten beste geeft: "De Staatkun dig Gereformeerde Partij is tegen de emancipatie omdat die extra ver vuiling veroorzaakt. Emancipatie betekent een grotere deelname aan het maatschappelijk verkeer, ook letterlijk. Maar emancipatie stop zetten is geen oplossing". Sober Lankhorst brak evenmin een lans voor het wassen op de hand, maar benadrukte wel het belang van een Peter Lankhorst sobere levensstijl. "Als je de econo mie en de ecologie met elkaar in harmonie wilt brengen, is een sobe re levensstijl voor allen onvermijde lijk. Soberheid is geen karigheid, maar een ten volle benutten van wat je ter beschikking staat", aldus een haast bijbelse Lankhorst. Volgens hem is forse krinmp in vervuilende sectoren als de chemie en landbouw onontkoombaar. "Mo gelijk is elders groei mogelijk, maar van te voren toch economische groei beloven, is onmogelijk. We weten niet waar we uitkomen", zei Lankhorst, niet geheel in overeen stemming met zijn eigen verkie zingsprogramma. Wie het gelag gaat betalen? "Iedereen boven het minimum", aldus een ferme Lank horst. Dus niet de minima? "Je moet heel voorzichtig zijn met te beloven dat de minima hun inkomens-ach terstand van 15 procent al deze ka binetsperiode helemaal inlopen", aldus Lankhorst, opnieuw ferm. Brouwer verslikte zich haast toen Lankhorst op deze manier afstand nam van de belofte in het Groen Linkse verkiezingsprogram. "Er valt met mij over van alles te praten, maar niet over die 15 procent. Dit bevalt mij helemaal niet", sprak ze. Ze zag de schuiver van Lankhorst - gezien het grille karakter van de samenwerking - nog door de vin gers, maar ziet zoiets in de toekomst niet graag herhaald. Lankhorst boos: "We gaan van ons verkie zingsprogramma toch geen regeer akkoord maken met enge grenzen waar je niet buiten mag?" Lankhorst: "Wat hebben de mini ma nu aan 15 procent erbij, als de prijzen van het openbaar vervoer blijven stijgen, de volkshuisvesting op zijn gat blijft liggen en er bezui nigd wordt op onderwijs?". Brou wer: "Die 15 procent staat voor iets. Die staat er voor cfbt wij de tweede ling in de samenleving willen op heffen. Als gemeentebesturen spe ciale openbaar vervoer-passen voor minima ontwerpen dan wordt deze groep geïsoleerd van de samenle ving". Kiezen Lankhorst op zi jn beurt benadrukte dat ook hij vindt dat de minima niet moeten inleveren voor het milieu. Dat ook hij de achterstand van 15 procent wil inlopen, maar niet koste wat kost in vier jaar tijd. Dat er nu eenmaal gekozen moet worden in de politiek. Een voorbeeld: "Eén procent minder automobiliteit betekent een toename van het openbaar vervoer met zes procent. Realiseer je eens welk een investeringen dat vergt", aldus Lankhorst, die vindt dat Brouwer de zaak achterstevoren be nadert. Lankhorst: "Ik houd deze volgorde aan: ecologische doelstel lingen staan nummer één, daaruit volgt een bepaalde economische groei (of niet), dat bepaalt het natio naal inkomen en pas daarna buigen we ons over het verdelingsvraag stuk". Maar als Brouwer vantevoren de garantie wil dat de minima niet voor het milieu hoeven in te leveren, is Lankhorst het daar van ganser har te mee eens. "Tuurlijk. Zo staat het toch in ons verkiezingsprogram ma", aldus Lankhorst. DEN HAAG (ANP/GPD) - Staats secretaris Van Amelsvoort (financi ën) heeft gisteren beloofd de Twee de Kamer "in ruime mate, gedetail leerd en periodiek" in te lichten over de problemen bij de belasting dienst. Hij gaf toe de behoefte aan dergelijke informatie te hebben on derschat, maar wil niet zover gaan dat hij elke ambtelijke notitie door stuurt naar de Kamer. Op het departement van Financi ën is er een voortdurende stroom van stukken over onder meer het belastingapparaat. Veel van die in formatie is volgens Van Amelsvoort "onvoldragen en bestemd voor in tern gebruik. Pas als sprake is van notities waarin beleid wordt uitge zet, zijn die rijp om ter kennis van de Kamer te worden gebracht. "Als ik ergens zelf nog geen goed oordeel over heb, kan ik zo'n stuk niet voor mijn politieke verantwoordelijk heid nemen." De staatssecretaris nam met zijn woorden een groot deel van de kri tiek van de Tweede Kamer weg. Al leen WD'er De Korte bleef eraan vasthouden dat ambtelijke concept notities ter kennis van de Kamer worden gebracht. Want als ze uit- IMPERIAL KLEURENTV 36 M 92 TELETEKST 37 cm beeldbuis 55 voorkeurzenders apart AV-kanaal t.b.v. video recorder weergave tele tekst Scart-aansluiting afneembare telescoop antenne inclusief af standsbediening 2 jaar garantie de eerlijkste winkel w van Nederland Amsterdam - Alkmaar - Almelo - Almerc Haven - Almere Stad - Alphen a/d Ri Amersfoort - Amstelveen - Apeldoorn - Arnhem - Assen - Bussum - Coevordi Cuyk - Dedcmsvaart - Deventer - Doctinchem - Ede - Eist - Enschede - Ep Haarlem - Hardcnbcrg - Harderwuk - Hengelo - Hilversum - Hoofddorp - Hoog veen - Hoorn - Huizen - Kampen - Leiden - Lelystad - Meppcl - Niimege Purmercnd - Renkum - Soest - Ticl - Utrecht - Vccncndaal - Velp - Wageningt

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3