T spo0r;tv Laatbloeier ziet zijn kans schoon De Ruiter gevleid door vertrouwen van Michels Op weg naar het WK Gomez op Roland Garros voor het eerst bij de laatste vier m Eensgezinde FIFA herkiest Havelange Boogert stunt in jeugdtoernooi DONDERDAG 7 JUNI 1990 Duivels Zes dagen voor de eerste WK-wed- strijd tegen Zuid-Korea heeft de Belgische nationale ploeg zijn laatste oefenduel gelijk gespeeld. In Brussel werd het 1-1 tegen Polen. Toch speelde de ploeg van bonds coach Thys vooral voor rust aan vaardbaar voetbal. Op de natte gras mat van de Heyzel kwam Polen, dat zich niet plaatste voor de wereldti telstrijd, na 16 minuten op voor sprong door Ziober, die een snelle uitbraak met een stiftballetje afrondde. Na vijftig minuten kwam België langszij door Emmers, die profiteer de van een botsing tussen Wandzik en een verdediger. De Poolse doel man werd per brancard afgevoerd en vervangen door Bako. Een later doelpunt van de Rode Duivels werd vanwege buitenspel afgekeurd. Jan Ceulemans kwam opnieuw niet in actie voor België. Italië heeft in de slotfase van de aanloop naar het eindtoernooi om de wereldtitel nog even een sprintje ingezet. Drie dagen voor de eerste wedstrijd tegen Oostenrijk won het gastland van een juniorenploeg van AS Roma: 13-1. Voor 6.000 enthousiaste toe schouwers kon bondscoach Azeglio Vicini tevreden constateren dat Vi- alli een gretige indruk maakte. De aanvaller, die zelf twee doelpunten maakte, lijkt helemaal terug na de blessure aan zijn linkervoet. De ove rige doelpunten kwamen op naam van Carnevale (3), Mancini, Schilla- ci, Serena (allen 2), Baggio, Ancelot- ti en Donadoni. Gok De Argentijnse bondscoach Carlos Bilardo durft de gok met Jorge Bur- ruchaga aan. De aanvallend inge stelde middenvelder is de opval lendste naam in het gisteren be kend gemaakte basiselftal van Ar gentinië. dat morgen in Milaan de openingswedstrijd van het eind toernooi om de wereldtitel tegen Cameroun speelt. Burruchaga kampt met een spier blessure in zijn dijbeen, maar Bilar do vertrouwt op een tijdig herstel. De Argentijn maakte vier jaar gele den in de finale tegen de Bondsre publiek in Mexico het winnende doelpunt (3-2). Naast aanvoerder Maradona speelt Abel Balbo in de aanval. De kleine balkunstenaar had liever met Claudio Caniggia een duo gevormd, maar legt zich neer bij de beslissing van Bilardo. Opstelling Argentinië: Pumpi- do; Ruggeri, Simon, Fabbri en Lo renzo; Batista, Burruchaga, Basual- do en Sensini; Balbo en Maradona Geslachtsdrift De wereldtitelstrijd is nog niet be gonnen, of de deelnemende landen proberen de geslachtsdrift van hun 22 voetballers te regelen. De landen pakken 'het probleem' nogal ver schillend aan. Zo is het de voetbal lers van Italië streng verboden in tiem contact met vrouw of vriendin te onderhouden, zolang de gasthe ren een kans maken op de vierde wereldtitel. De wereldkampioenen uit Argen tinië mogen vrij met hun levens partners omgaan, als het maar over dag is. "De vrouwen hebben zich in de buurt van het trainingskamp ge vestigd, maar ze mogen niet in ons hotel blijven slapen. Voor het don ker is moeten ze weg", zegt een offi cial. De Nederlandse bond heeft een schip gehuurd. De geliefden dobbe ren tussen Sardinië en Sicilië, al naar gelang waar Oranje speelt. Voor de gelegenheid doopte de ro- sekleurige Gazetta dello Sport het, schip in 'Love Boat'. Volgens de krant blijft de boot na de wedstrijd Nederland - Engeland (16 juni) twee dagen in de haven van Cagliari lig gen. De spelers mogen twee nach ten aan dek overblijven., "Daarna kijken we verder", laat de krant dokter Kessel zeggen. "De spelers zullen op het veld de aanwe zigheid van hun vrouwen moeten verdienen". Ten slotte mag professor Silv'ano Silvi, directeur van het Italiaanse instituut voor medicijnen in de sport, zijn licht over de materie la ten schijnen. "We zijn allemaal ver schillend", weet hij. "Sommigen sterven als ze zich enkele uren voor de aftrap moeten onthouden van seks. Anderen moeten er niet aan denken. Algemeen gesteld is het zo, datje 48 tot 72 uur voor de wedstrijd geen geslachtsgemeenschap zou moeten hebben, net als tot 24 uur na het duel, als het lichaam herstelt". Kamelen Sjeik Zayed Ben Sultan Al Nayan van de Verenigde Arabische Emni- raten heeft tien kamelen laten over vliegen naar Imola. De dieren staan in quarantaine op het vliegveld van Rome. De kamelen dienen als mascotte voor het elftal van de Emiraten, dat zich sedert 30 mei in hotel Molino Rossi in Imola voorbereidt op de eindronde. Het moreel van de spe lers is aanzienlijk gedaald door de bar slechte resultaten in de oefen wedstrijden. Lucratief De WK-eindronde is voor bonden een lucratieve aangelegenheid. Per wedstrijd vangt elk land ongeveer 840.000 gulden. Daarnaast verstrekt de FIFA een bijdrage van 330.000 gulden in de voorbereidingskosten. Bovendien betaalt de FIFA mee in de verblijfskosten. Vanaf vijf dagen voor de openingswedstrijd tot twee dagen na de uitschakeling wordt 13.000 gulden per dag aan elk land overgemaakt. De FIFA komt zelf niets tekort. Het schrijft 300 miljoen gulden bij op de eigen rekening. De televisie rechten leveren wereldwijd 123 mil joen op, de reclame 70 miljoen en de garantiesom van de organisatoren bedraagt 107 miljoen. De in Parijs uitgegeven krant International He rald Tribune heeft uitgerekend dat de totaal-omzet van de eindronde tegen de negen miljard gulden loopt. PALERMO Nog maar net in Palermo aangekomen lijken Ahmed. Ramzy (links), Ahmed Abdou en Ibrahim Hassan van de Egyptische selectie zich al gewonnen te geven. Schijn bedriegtwant door middel van gymnastiek oefeningen hopen de eerste tegenstanders van Oranje dinsdag aanstaande juist zo soepel mogelijk de strijd te kunnen aanbinden met het Nederlands elftal. (foto ap> Van onze correspondent Fred Sochacki GRAD MOKRICE Tevreden leunde Nol de Ruiter achterover in de ontvangstzaal van het kasteel Grad Mokrice. Voor 't eerst had 'zijn' A-ploeg in het dagelijkse trainingspartijtje gelijk gespeeld te gen de B-ploeg van Jan Rab. Tot dan toe was het team van Rab altijd verslagen met drie of meer doel punten verschil. "We zijn op de goede weg, want de reserves beginnen nu tegengas te geven. Er is meer scherpte in de duels en dat is een goed teken en de enige manier om de hoofdmacht vooruit te krijgen. Het kan nog beter, want tijdens de onderlinge confrontaties gedurende het EK-toernooi in 1988 waren de uitslagen zelden hoger dan 1-0 of 1-1". Boetepot Het gedrag van de Oranje-equipe in het kasteel Grad Mokrice is voor beeldig. Als graadmeter voor het nakomen van de onderlinge afspra ken ('het huishoudelijk reglement' zoals Leo Beenhakker het noemde) dient de boetepot die beheerd wordt door elftalleider Carel Ake- mann. Tien dagen geleden werd die pot in het leven geroepen met de be- doeling de inhoud tegen het eind van het toernooi voor eventuele feestelijkheden te gebruiken. De inhoud momenteel bedraagt zegge en schrijven veertig gulden. De vier verbalisanten (per overtre ding tien gulden boete) tot nog toe zijn: Frank Rijkaard, Bryan Roy, Gerald Vanenburg en Nol de Rui ter. Ze zijn allen de afgelopen dagen een keer te laat voor het ontbijt ver schenen. De assistent-bondscoach had ech ter nog meer reden tot tevreden heid. Sectiebestuurslid Rinus Mi chels, verantwoordelijk voor de technische gang van zaken, had zich laten ontvallen dat De Ruiter een geschikt kandidaat kan zijn voor de positie van bondscoach na de wereldkampioenschappen. "Hij heeft ervaring in het werken met het Nederlands elftal en kent de spelers", aldus Michels. "Ik heb er nog niet met Michels over gesproken", was de eerste re actie van de assistent van Leo Been hakker. "Maar het zou fantastisch zijn. Ikzelf hoor er nu voor het eerst van en voel me gevleid". Na die eer ste reactie keerde De Ruiter snel te rug naar de realiteit en het gewicht van een dergelijke functie. "De laatste maanden hebben me geleerd datje zo'n taak alleen goed kunt uit voeren als de belangrijke spelers van het elftal zich in zo'n benoe ming kunnen vinden en als ook de pers achter je staat. Als dat niet zo zou zijn, zou ik voor de eer bedan ken. Dan moeten ze maar iemand anders voor die job zien te vinden". Sinds drie jaar werkt De Ruiter met het Nederlands elftal. In die pe riode bouwde hij een vertrouwens relatie op met de spelers. Hij om schrijft zijn taak binnen Oranje als moeilijk. "Moeilijk, omdat je vaak tussen spelers en bondscoach in staat. Daarbij komt dat ik niet de eindverantwoording heb en niet be paald een type ben dat altijd op de voorgrond wil staan. Soms moet je je mond houden zowel naar de bondscoach toe als omgekeerd. Spelers ventileren vaak zaken met de bedoeling dat ze doorgespeeld worden. Ik denk dat ik goed met die omstandigheid kan omgaan. Je bent in mijn positie niet alleen trai ner maar ook vertrouwensman. De spelers rekenen erop dat ik ook be paalde informatie voor me houd. Soms los ik zaken zelf op. Met een geintje of ik scheld ze verrot. Het zijn tenslotte gewone voetballers net zoals wij gewoon trainer zijn". De Ruiter blijft erbij dat de situa tie met een interim-bondscoach tij dens een groot toernooi helemaal niet zo slecht is. "Tijdens een kwali ficatie speel je vier of vijf wedstrij den. Je bent dan telkens een korte periode, vier dagen meestal, samen. Nu duurt dat acht weken en kan ik me voorstellen dat zo'n groep dan ook wel wat anders wil. Ik vind dat helemaal niet zo'n slechte situatie". Oranje wilde ook gisteren wat an ders dan de binnenkant van de dik ke muren van het kasteel. Gekozen werd voor een etentje buiten de deur en een avondje stappen in Za greb. "Een uitje van niets", vond De Ruiter. "Slechts zes van de tweeën twintig gingen na het eten mee; de overige zestien doken de bus in om terug te gaan. Het avondje was een flop. Je bent hier nu een week opge sloten en wij hadden de spelers de kans gegeven uit te gaan. We zitten al een week zo afgezonderd en je moet hier ook geen drie dagen lan ger blijven. In Palermo wordt dat anders. Dan maakt het niet uit waar je zit, want je loopt daar toch met oogkleppen op. Daar zijn we alleen maar met wedstrijden bezig". "Je hoeft geen bondscoach te zijn geweest om bij het zoeken naar fa vorieten voor de wereldtitel uit te komen op het rijtje Italië, Brazi lië, West-Duitsland., Argentinië en op grond van het EK-succes - Nederland. Het blijft koffiedik kijken en de resultaten in de oe fenwedstrijden bieden weinig houvast, maar historisch gezien gooien die ploegen nu eenmaal al tijd hoge ogen. De Argentijnen zijn regerend wereldkampioen en hebben Maradona, de Brazilianen lijken het accent méér dan voorheen op resultaat, doelmatigheid te leg gen, de Duitsers hebben door gaans niet eens de grote vorm no dig om in een toernooi te groeien en de Italianen zijn de uitvinders van het resultaatvoetbal en heb ben bovendien het voordeel voor eigen publiek te spelen. Vooral dat laatste maakt hen in de ogen van velen 'tot de grote favoriet voor de titel en het is de vraag, of de spelers zijn opgewassen tegen die enorme druk. Kwalificatie duels op het scherpst van de snede hebben ze niet gespeeld, alleen maar vriendschappelijke wed strijden, en de prestaties waren ook weer niet zó overtuigend, dat Italië boordevol zelfvertrouwen aan het toernooi begint. Dat laatste zie je trouwens over de hele linie. Er is niet één ploeg die in de aanloop naar het WK grote indruk heeft gemaakt. Dat maakt niet alleen het doen van voorspellingen extra moeilijk, maar dwingt je tevens rekening te houden met outsiders als Urugu ay, Zweden, Rusland en - wie weet - ook Engeland. Die hebben stuk voor stuk kwaliteit genoeg om voor verrassingen te zorgen. En dan hebben we het nog niet eens over de 'kleintjes' gehad. De kleintjes zijn zo klein niet meer. dat heb je in de kwalificatiewed strijden wel gezien. Monsterscores zijn uit den boze, je loopt zo maar niet even over IJsland, Finland of Egypte heen. Verdedigend hebben die ploegen hun zaakjes over het algemeen redelijk voor elkaar. Ze zijn meesters in het ontregelen van de tegenstander en hebben bo vendien zg weinig te verliezen, dat ze incidenteel voor een verras sing kunnen zorgen. Dat is meestal ook het enige waar ze op uit zijn: een stunt. Als dat dan toe vallig jou treft, kun je er wel ka pot aan gaan. Op mooi voetbal reken ik n zeker niet in de eerste ronde, ook tactische verschuivingen i wacht ik eigenlijk niet. Want het resultaat blijft heilig. Ook wat dat aangaat mogen wij ons geluk kig prijzen in een 'Europese', zeg maar gerust een Britse poule te recht te zijn gekomen. Die speel wijze ken je, die is tamelijk open en ofschoon dat geen enkele ga rantie biedt, bewijzen de resulta ten van de laatste jaren dat wij Nederlanders daar over het alge meen wel raad mee weten. Het En gelse voetbal is tamelijk voorspel baar. Loopt het niet, dan schake len ze moeilijk om. Maar daar staat tegenover, dat hun strijdlust een sterk wapen is waarmee ze je. als je niet uitkijkt, ook kunnen af slachten. Samengevat geef ik het Neder lands elftal een goede kans om de volgende ronde te halen. Daarbij ga ik er wèl van uit dat er t Egypte gewonnen wordt. Anders heb je er ook niets te zoeken. Tot slot nog even iets over het ge drag binnen en buiten de lijnen. Wat het laatste betreft: daar kan ik alleen maar van hopen dat het goed gaat. Méér preventieve maatregelen dan nu kun je niet nemen, lijkt mij, anders is er v Jan met de pet geen lol meer c om naar het voetballen te gaan kijken. Met die roep om rode kaarten zal het wel loslopen, denk ik. Hoop ïk. Voetbal moet wel voetbal blij ven: hard, maar fair en aantrek- j kelijk voor het publiek. Je koopt e niets voor als wedstrijden kapot worden gefloten, maar ook dat zal wel meevallen. Die strenge maat regelen zijn natuurlijk in de ste plaats aangekondigd van\ ge het waarschuwingseffect, dat ervan uitgaat. Ik kan me tenmin ste niet voorstellen, dat Havelan- ge en Blatter er gelukkig mee zijn als het straks rode en gele kaarten regent. Tenzij de FIFA weer er gens een nieuw gebouw wil neer zetten en dringend om geld verle gen zit". PARIJS Andres Gomez ziet zijn kans schoon op Roland Garros nu Ivan Lendl verstek laat gaan. Maar liefst vier keer zorgde de Tsjech ervoor dat de tennisser uit Ecuador niet verder kwam dan de kwartfinales. Bij ontstentenis van Lendl bereikte 'Go Go' gisteren voor het eerst in zijn leven de laatste vier in Parijs. zei Gomez ooit. "Of ik in een jaar 100.000 dollar of 300.000 dollar win. maakt in feite niet uit. Ik vind het spelletje leuk en wil winnen. Door te winnen blijf ik in de top 15 van de wereld. Zodoende kom ik recht streeks in de grote toernooien, want ik heb geen zin en tijd om kwalifica tie te spelen". Garnalen Gomez kan zijn tijd wel beter ge bruiken. Hij heeft namelijk in zijn thuisland ook nog een eigen bedrijf je dat zich heeft gespecialiseerd in het vangen en en bewerken van gar nalen. Zelf staat hij niet te pellen, maar de baas laat zich wel regelma tig zien tussen zijn werknemers. "Go Go' zoals hij door zijn vrien den wordt genoemd, mag namelijk graag even het drukke en gejaagde tennisleven verlaten voor een rust periode in zijn geboorteland. Ter wijl de anderen voortdurend een balletje blijven slaan om weer een zak geld te verdienen, tankt Gomez even in geestelijke zin bij. Dan gaat het racket de kast in, trekt hij zijn zwembroek en zwemvliezen aan, zet zijn snorkel op en duikt de diepe zee in. Niet om garnalen te vangen, maar voor de ontspanning. "Ik vind het heerlijk om even weg te zijn. Het is steeds hetzelfde in dat wereldje van het proftennis. Alleen de na men van de steden veranderen van week tot week. Tijdens het duiken Gomez heeft al een carrière achter de rug, maar begint nu kennelijk pas goed. De 30-jarige 'veteraan' tussen de jonge twintigers is in volle bloei. Hij zal zijn eeuwige dwarslig ger dankbaar zijn. Lendl schrapte de Open Franse uit zijn agenda om zich optimaal voor te bereiden op Wimbledon, 's Werelds nummer één was al aardig op weg om de na gel aan de doodskist van Gomez te worden. Want behalve in Frankrijk 'stopte 'Ivan de Verschrikkelijke' hem ook in de US Open ooit vroeg tijdig. Al met al Gomez bereikte nog nooit een halve finale in een Grand Slam-toernooi. Op het centre-court beleefde hij gistermiddag dus op late leeftijd een primeur tegen de Fransman Thierry Champion. De 23-jarige qualifier', die vriend en vijand ver raste door zijn vechtlust, werd door de dertiger in drie sets afgeser veerd: 6-3, 6-3, 6-4. Gomez heeft zich als proftennis ser nooit al te druk gemaakt. De le vensgenieter uit de stad Guayaquil in Ecuador vindt dat er meer is dan alleen maar die sport, waaraan hij overigens een leuke cent overhield. Sinds 1978, toen zijn profcarrière begon, sloeg hij ruim zeven miljoen gulden bij elkaar aan prijzengeld. En daar kom^ altijd nog wel een aar dig bedrag aan sponsor- en startgel- den bij. "Geld maakt mij niet gelukkig", Andres Gomez: "Door te winnen blijf ik in de top 15 van de wereld". ém ROME (GPD). Joao Havelange is gisteren tijdens een speciale verga dering van de FIFA unaniem (47-0) herkozen tot voorzitter van de we- reldvoetbalorganisatie. De Brazi liaanse industrieel gaat nu zijn vijf de termijn als voetbalregent in. In 1974 volgde hij de Engelse praeses Stanley Rous op. Havelan ge, die eerder voorzitter was van de Braziliaanse en Zuidamerikaanse federatie, maakte zich vooral sterk voor de zogenaamde derde-wereld landen in het voetbal. Onder zijn lei ding werd het deelnemersveld van het WK uitgebreid van 16 tot 24. Daarbij stond hij aan de basis van de mondiale toernooien voor jeugd- ploegen onder 21 en 17 jaar en het vrouwen-WK. Voor de laatste twee toernooien werden gisteren de or ganiserende landen gekozen, res pectievelijk Equador en China. Maar liefst 122 landen hebben zich ingeschreven voor het eerste WK Het nieuwe 'kabinet-Havelange' wees een verzoek af om tijdens het WK alle geselecteerde spelers, die niet in de basisploeg staan als reser ve op de wisselbank te laten plaats nemen. Elke ploeg heeft nu de mo gelijkheid om uit v(jf reservesp'elers twee invallers te kiezen. Het is wel toegestaan om de zes overbodige spelers te laten plaatsnemen langs het veld, maar ze moeten voor de scheidsrechter duidelijk zijn te on derscheiden. De Braziliaanse voorzitter, die van de scheidsrechters verwacht dat onsportief gedrag met rode kaarten zal worden aangepakt, maakte ten slotte de geldstraffen bekend die tijdens het WK zullen gelden voor de rode en gele kaarten. De spelers die gedurende de eerste ronde twee keer tegen een gele kaart aanlopen moeten 7000,- be talen. Dat bedrag loopt op tot 20.000,- als een speler twee keer een officiële waarschuwing krijgt in de (halve) eindstrijd. Voor uitsluitin gen (rode kaarten),variëfen deze be dragen van 14.000,- tot 40.000,-. vergeet je dat en vind je rust". Rust die hem ook als tennisser ken merkt. Het is niet zo gek dat deze vete raan het zo lang volhoudt en zelfs nu pas zijn top lijkt te bereiken. Hij heeft nooit geprobeerd om zijn ten nistalenten zo snel mogelijk in klin kende munt om te zetten. Het ging als vanzelf. Zijn collega's zijn wel eens jaloers op de gemakkelijk pun ten en geld verdienende Zuidameri kaan. Hij staat bekend als de meest nonchalante, onverstoorbare en kalme tennisser in het circuit. Dat laatste klopt niet helemaal, vindt Gomez. "Lenl is nog rustiger dan ik. Van hem kan ik amper win nen". Dat is meermalen gebleken. Op zijn beurt heeft Lendl eens over Gomez gezegd dat hij veel meer te duchten zou hebben van de Ecua- doriaan als hij wat meer zou trainen 4en het tennis serieuzer zou nemen. Aan trainen heeft Andres Gomez inderdaad een broertje dood. Zijn ex-coach Colon Nunez werd er al tijd behoorlijk depressief van. Hij moest altijd foefjes verzinnen om zijn pupil aan de oefenstof te krij gen. "Hij zag het nut van training niet in", aldus Nunez. "Het was net een kind. Ik zei: als je dit en dat doet, houden we er vijf minuten eer der mee op. Dat werkte". Inmiddels heeft de donkere links- hander een andere trainer. Pato Rodriguez kreeg hem in de afgelo pen tijd wat gemakkelijker op de oefenbaan. Gomez viel ook kilo's af en lijkt dit jaar fitter dan ooit. "Mijn lijf is topfit en het hoofd staat er goed op", zegt de 1 meter 93 lange speler. Hij won in het huidige seizoen al weer twee toernooien (Barcelona en Madrid) en staat nummer. 6 op de wereldranglijst. Wie weet overtreft hij ooit nog eens zijn vijfde plaats die hij in 1984 bereikte. Gomez was overigens sinds 1981 maar een jaartje niet in de top 20 te rug te vinden. In 1988 deed hij het wat rustiger aan. Hij schonk toen veel tijd aan vrouw en kind, maar pikte de draad daarna gewoon weer op. De gravelspecialist voelt in Parijs dat hij het hoogtepunt van zijn loop baan, die al 19 Grand Prix-titels telt, kan bereiken. Hij heeft wat geluk gehad met de loting en kreeg de af gelopen anderhalve week niet al te zware tegenstanders. Zijn meest ge duchte opponent - Magnus Gustafs- son (eerste geplaatst in het volgen de week beginnende grastoemooi van Rosmalen, waar Johan Kriek de aan Jan Siemerink toegedachte wild card kreeg toebedeeld red.), - kwam zelfs "niet eens op de baan vanwege een knieblessure. Gomez: "Ik voel dat ik kansheb ber ben. Ik kijk uit naar de halve fi nale tegen Muster. Tot nu toe heb ik het inderdaad nog niet erg moeilijk gehad. Misschien ben ik maandag wel een verschrikkelijk gelukkig man als ik de finale eenmaal heb ge haald en heb gewonnen". ROB VAN DER ZANDEN PARIJS Wat Heieen van den Berg niet lukte, heeft Kristie Boogert wel klaargespeeld. De 16-jarige speelster uit Oud-Beijerland, die naar Parijs is gereisd omdat het repetitieschema op school dat toeliet, bereikte gisteren de kwartfinales van het jeugdtoernooi. Ze won met 7-5 6-3 van de als tweede geplaatste Katia Piccolini. Het Itali aanse meisje staat zeventigste op de wereldranglijst. Ze was rechtstreeks tot het hoofdtoernooi toegelaten en verloor daar in de eerste ronde met tweemaal 6-0 van Monica Seles. 16.00-18.00 Sportnet: US PGA Golt. 16.05-19.00 TV 5: Tennis: (Open Franse kampioenschappen op Roland Garros 17 00-18.35 BBC 2: Cricket: Engeland- Nieuw-Zeeland in Trent Bridge. 18.00-19.00 Sportnet: Wide world of sport: Indy 500 report; New York City mini- marathon. 19 00-19.30 EURO: Motor sport news. 19.00-21.00 Sportnet: Laatste program ma info. Aensl.: Paardesport: World Cup dressuur vanuit Schoten. 19.30-20.00 EURO: TRAX: aportmix. 20.00-21.00 EURO: Op weg naar het WK, serie over het WK voetbal. 20.25-22.45 Ned 3: Mondiale: met voor beschouwingen op het WK-voetbal en te rugblikken op andere WK's. 21.00-21.30 Sportnet: Sport in Frankrijk. 21.00-23.00 EURO: WK voetbal 1986. film. 21.30-22.00 Sportnet: TV sport, Franse sporten. 22 00-00.00 Sportnet: Motorsport: NAS CAR Winston cup; £udweiser 500 Dover. 23.00-23.30 EURO WK special, vooruit blik op het WK voetbal 1990. 23.30-01.30 EURO: Tennis: Frans open toernooi vanaf Roland Garros voor man nen en vrouwen, de wedstrijd van de dag. 00.00-01,15 Sportnet: Bowlen: Dames profs Ebonite Classic 01.15-01.45 BBC 1 Cricket: Engeland- Nieuw-Zeeland in Trent Bridge, samen vatting. 01.15-02.00 Sportnet: Tenpin bowling: British matchplay. 01.30-02.00 EURO: Australian rules foot ball. Camel GTP; Nissan GP vanuit Ohio. 09.30-10.00 EURO: WK special. blik op het WK voetbal 1990. 10.00-10.30 Sportnet: TV sport, Franse sporten. 10.00-11.00 EURO: Trans world sport. 10.30-12.00 Sportnet: Paardesport: Con cours hippique, Eindhoven Nations Cup. 11.00-12.00 EURO: Autosport: Duitse kampioenschappen voor toerwagens. 11.55-16.45 BRT 2: Sport-extra met ten nis (Open Franse kampioenschappen op Roland Garros voor mannen en vrouwen in Parijs). 12.00-14.00 Sportnet: Motorsport: NAS CAR Winston cup; Budweiser 500. vanuit Dover in Delaware. 12.00-14.00 BBC 1 Cricket: Engeland- Nieuw-Zeeland in Trent Bridge. 12.00-17.10 Ned 3 Studio Sport: metten- nis (Open Franse kampioenschappen op Roland Garros voor mannen en vrouwen in Parijs). 12.00-18.00 Did 1: Sport Extra: tennis (Open Franse kampioenschappen op Rol and Garros voor mannen en vrouwen in Parijs). 12.00-20.00 EURO: Afwisselend live beel den van: Frans open tennistoernooi vanaf Roland Garros voor mannen en vrouwen en WK voetbal 1990: de openingsceremo nie en openingswedstrijd: Argentime-Ka- 14.00-16.00 Sportnet Major League baseball (Amerikaans honkbal). 14.00-17.00 Did 3: Sport im Westen extra Concours Hippique in Aken. 14.50-15.20 BBC 1: Cricket: Engeland- Nieuw-Zeeland in Trent Bridge.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17