Champion zorgt voor opschudding Gianni Bugno heeft nu geen concurrenten meer Axel Hermans pakt districtstitel Onbekende komt in kwartfinale Paul Haarhuis zit op schema DINSDAG 5 JUNI 1990 Mottet geeft zich als laatste gewonnen GALLARATE (ANP) - Gianni Bugno heeft de laatste hindernissen in de Giro moeiteloos genomen. Twee bergritten in de Dolomieten konden de ronde in het pinksterweekeinde de gewenste spanning niet teruggeven. Bugno bleef overeind, geholpen door de zomerse omstandigheden en de onmacht bij zijn voornaamste tegenstrevers. Zij ontpopten zich slechts als kleurloze meerijders. De bergketen, die in voorgaande ja- onmacht bij die enkele overgeble- de Italiaanse cowboy Adriano Baffi i borg stond voor dramatiek, ont reddering en ontgoocheling, had dit voering keer nauwelijks invloed op de top van het klassement. Geen regen, •sneeuw en mist waar het peloton in voorgaande edities mee had af te het peloton spurters tweede keer in de Giro fataal. t Opnieuw kon Van Peppel zich rif» wprplri Dip nositie heb ik tussen de Italiaanse sprinters niet allprlpi nmstanriiphprien t.P dan. staande houden, ondanks zijn rede- v wui gdaiiuc cuiuco mee ixa« ax ic xc- aan allerlei omstandigheden te dan- kenen. Slechte omstandigheden ken", meent Bugno zelf over de top- |Uke positie by het ingaan hadden de positie van de leider van klassering. de eerste dag nog kunnen ondermij nen, zijn tegenstanders lieten hem verder met rust, berustend in de eindzege van de Italiaanse openba- laatste rechte stuk. Enkele honder den meters voor de streep hield de Niemand kon of durfde het de BUthovenaar de benen al stil, door winnaar van de proloog in Bari de capriolen van zijn concurrenten moeilijk te maken. Overgebleven kansloos gemaakt voor de winst, klassementsrijders als Mottet, Gio- Van PoPPel begint zelf ook Bugno zal door zijn overheersing vanetti en Echave beschikten niet deloos te worden van het uitblijven n de Giro naar de top van het FICP- over de kracht de superieure Bugno "Ij fijj" jfififi HS" de tand te voelen. Bugno kneep Jjele bij elke bergflank uit, tot ze zich zege. De sprinter, die zijn oen afstemt op de Giro en de Tour, koos voor het laatste rechte bij dë nederlaag neer- stuk het wiel van Cipollini, maar werd er uit weggedreven door de rest van de Italianen. „Ik word er uHarviJur was «ip ipyen Mottet was de laatste die zich doodziek van. Ik zat in goede posi- de 73steGiro dTtalla veelte overgaf' Zonder slag of stoot'In de tie' maar kon er niet voorbij-Ik mis koninginnerit naar de Pordoi, met de agressie." Van Poppel finishte de top op 2239 meter het dak van de als negende, de frêle Fransman klassement springen. De Italiaan houdt aan de rittenkoers een kleine achthonderd punten over. Of dat louter als verdienste van hem zelf legden, kan worden gezien, mag worden be twijfeld. Daarvoor was de tegen stand i gering. Het wegblijven van Hampsten Ro- ronde, che, Breukink, het snelle afscheid slechts uit op de dagwinst. Na 170 Ploeteren van de geblesseerde Fignon en de kilometer en 900 meter aan het wiel Knuvers maakt het af in Ronde van Limburg STEIN (ANP) - Eric Knuvers staat niet bepaald bekend als een 'afma ker'. De 25-jarige amateur won dit seizoen pas twee keer, de laatste etappe van de Franse rittenwed- strijd Loire et Cher en tevens het eindklassement van die ronde. Maar toen hij pinksterzondag in de finale van de Ronde van Limburg als enige van de nationale amateur- wielerselectie overeind bleef in de kopgroep van vier man raakte hij niet in paniek. Hij koos het goede wiel. van Menno Vink, wipte op het beslissende moment over zijn laatst overgebleven tegenstander heen en pakte zijn derde overwinning van het de districtsti- i Martens) £imburgë De beslissing in de 42ste Ronde van Limburg viel pas in de slotfase, in de twee plaatselijke omlopen van 20 kilometer. De eerste 160 kilome ter werden gekenmerkt door een vroege vlucht van Hünders Stam en Teuben (na 10 kilometer). Na 59 ki lometer voegden zich Eijck. Nagen- gast, Ansems. Rutte en Hofman bij hen. Na 138 kilometer werd de te genaanval op gang gebracht door de Danny Nelissen en Francois Knarren. Alcala is in vorm Na een stuk of tien mislukkingen Bugno te hebben gebungeld, heeft de Schot Robert Millar de trictstitel was hij de vaandeldrager van de Gi- ZOETERWOUDE - Om de dis- valpartij i GIJON (ANP) - De Mexicaan Raul Alcala is vroeg in vorm voor de Tour de France. De Mexicaan uit de lerploeg lopen zondag en vond het niet erg de rol van favo- de sprint inderdaad te snel af. Een te grote beloning voor een - angsthaas. Bijna 300.000 toeschou- de eerste Colombiaanse wers, die van de Pordoi het Italiaan- "'"6 een vlakke tijdrit op Europe- 11CC1I. ue OLIlUl nuucn IVllllctl UC uinamci aax» ctii vtupailij vaneen „Ur\ Dauphiné Liberé gewonnen. Na week geleden op te hangen ging tien jaar ploeteren van tientallen wielrenner Axel Hermans gisteren JJJJ.n ?f£ landgenoten behaalde Alvaro Mejia in de Swift-kantine wat te1 dat deze ongewild een grote rol bij Maar de ik bovendien niet te rekenen. Dat vorig jaar, toen haal- L'Alpe d'Huez maakt' n, konden lar weinig waardering Jan^Gisbers^won*.afee- ontknoping van de brlt-ngrijkste rit 8e in de Dauphiné Libere een be- r riP Ronde van Asturië opbrengen. Ook niet toen Mottet tri- kroning op zijn loopbaan. De Fran- de Konde van Asturre de arm sterke se klimkoers was geknlptk— de lucht hees. bodem. Voor Robert Millar was de eindze- i de Dauphiné Liberé riet voor de Ronde van Frankrijk te genstrever accepteren. Twee leden uit de ploeg van Peter Post, Ekimov en Planckaert, wonnen de twee laatste etappes na succes in de sprint. Alcala was in Spanje vol zelfver trouwen. De 26-jarige Mexicaan, eerder dit jaar winnaar van de Trump Tour, ziet zichzelf als een toekomstig winnaar van de Tour de France. Tijdens de Ronde van Astu- rië zei hij tenminste niet uit te slui ten, dat hij al dit jaar de Tour naar zich toe gaat trekken. klimkoers was geknipt voor hem Veel beklimmingen in een kort tijdsbestek. Voor de drieweekse had natuurlijk Afgelopen zondag restte Mottet ronden als Vueltai Giro of Tour „en knijpen -yn heeft de Schot te weinig inhoud. Is daar reed ik de overwinning had gespeeld kon den,z'J notabene terug Op het ook hij niet ontkennen. "Toen het ema heb ik het samen met Ben van acht ronden voor het einde flink be- den furg (de schaatser die gelet op gon te regenen sloeg gelijk de ^n derde p aats ook op de fiets zijn schrik in mijn benen. Ik dacht terug s aan' red,) vanwege zyn^val nog altud won ik drie koersen op rij, kon ik het erop wagen. Maar na zo'n val en gelet op het feit dat ik het van de week rustig aan heb gedaan, moest ik nog maar afwachten of die vorm er nog was. Dat bleek dus wel snor te zitten. Omdat ik ook al een klas sieker won, lijkt het dit jaar hoe dan een ouderwets seizoen te worden". de voorlaatste kans iets achterstand op de drager van 'maglia rosa' te verkleinen. De r t van Moena Val di Fassa naar Aprica, ui m ui met vijf hellingen, liet de toppers hg^i^eer echter koud. Bugno cor' de koers, Mottet volgde wiel. De Venezolaan Sierra profiteerde van de status quo tussen de vorige week en wilde niet weer ^el geprobeerd, keer tegen het asfalt gaan. Ik te laat mijn remmen kun- i afstappen, juist w Daarom besloot ik toen hij ook te weinig tijdrijder, al beslis te hij zijn eindzege in de Dauphiné marreren, in je eentje ga je toch de tijdrit over 37,8 kilometer rond stuk veilieger door de bochten" Aldus de de talentvolle uit Monster, die voor een tweede te goed maal op een tweede plaats bleef ste- ar te de- ken. De ambitie om te winnen was volgens hem, de relatieve waarde de districtstitel ten spijt, wel de- - -- vox. Annecy. Maar Thierry Het bleek op het gestroomlijnde gelijk aanwezig "Zo'n titel is toch echter koud. Bugno controleerde ciaveyrolat, zijn enig overgebleven parcours in de Zoeterwoudse Grote altijd leuk, zeker omdat ik vorig jaar J™ Polder een juiste gok van de 28-jari- zo schlemielig de boot inging en ge Voorburger. Want niet alleen daarom nog wat recht wilde zetten. al valpartijen Marathonpartij levert Nathalie van der Voort districtstitel op HILLEGOM - Nathalie van der Voort en Rogier van Duyn hebben de districtstitels bij de junioren op hun naam gebracht. Bij de jongens tot en met 16 jaar had Van Duyn zondagmiddag in Hillegom in' een bij vlagen aantrekkelijke partij geen onoverkomelijke problemen met de ongeplaatste Maurice de Lijster (6-3, 7-5). Van der Voort be sliste een zinderende driesetter te gen Angelina Rammers pas in uiter ste instantie: 8-6 in de tiebreak van de derde set. Van half vier 's middags tot zeven uur 's avonds hielden Van der Voort en Rammers elkaar en ongeveer honderd toeschouwers aangenaam bezig. De hard slaande speelster van De Munnik, afkomstig uit het district Den Haag, hield Van der Voort er in de eerste set met 7-5 on der. In de tweede set nam de Meren- wijk-speelster een voorsprong, maar vervolgens slaagden beiden er niet in hun service-games naar zich toe te trekken. Armoe troef dus. In de slotfase krabbelde V§n der Voort terug (6-4), waardoor een derde set noodzakelijk werd. Aanvankelijk leek Van der Voort de opgaande lijn door te trekken. Tot tweemaal toe nam zij een flinke voorsprong (3-0 en 5-3), maar ook Rammers toonde een opmerkelijke veerkracht. Bij 6-5 en in de tiebreak (6-5) was zij zelfs dicht bij de dis trictstitel, maar Van der Voort sloeg de mooiste slagen op ogenblikken dat menig ander zou zijn bezweken. In de categorie tot en met 14 jaar versloeg Marieke Bethlehem in de finale Judith Verhoeff (6-3, ^1). Bij de jongens in die leeftijdsklasse had Roeland Kuiper geen enkele moeite met Ralph van der Velde (6-0, 6-0). Martin Verkerk (t/m 12 jaar) won van Reinier Hamming (6-2, 6-2), Jo- Millar verdedigde bouwde negen kwam de leraar lichamelijke opvoe- seconden winst uit tot bijna twee ding ditmaal ongeschonden uit de twee. Ondanks twee minuten. Hij eindigde in de tijdrit strijd, maar tevens won hij en pas- i de gevaarlijke afda- pas op de twaalfde plaats. Verschil- sant ook op overtuigende wijze het ling van de Mortirolo. De tweede- lende specialisten als Yates (3e), Ro- kampioenschap bij de amateurs. De jaars prof nam alle risico's en bleef che (5e), Rominger (7e) en Kelly (9e) concurrentie uit de twaalf man ster- op de laatste klim naar de streep uit gingen hem vooraf. Allen stonden ke kopgroep stond erbij en keek er- handen van zijn achtervolgers. in de schaduw van Alvaro Mejia. De naar, maar was bovenal niet bij Jean-Paul van Poppel heeft nog 23-jarige Colombiaan legde de 37,8 machte om iets tegen het opmerke- juist op het moment gesprongen, kans in de Giro zijn geschonden km af met een gemiddelde snelheid lijke wanhoopsoffensief van de rap- sprintersnaam op te vijzelen. Die ligt voor de Nederlander morgen tij- de"fiiüsh dens het slotcriterium in Milaan. Gisteren ging het aan het einde van de achttiende etappe opnieuw mis in de massaspurt. De ellebogen van 48,180 kilometer per uur. Aan pe Hermans in te brengen. hij dertig seconden Ook het Westlandse duo Danny sneller dan de Belg Johan Bruy- Overgaag-Wilco Zuijderwijk niet. neel. In het eindklassement werd Olympia's-tourwinnaar Zuijder- Mejia derde na Millar en Cla- wijk: "Laat ik voorop stellen dat de veyrolat. sterkste vandaag gewonnen heeft, Na mijn zege in Olympia's tour heb ik het een weekje rustig aangedaan. Maar vandaag voelde ik mij weer aardig op krachten en had ik er zin Hermans was gisteren echter niet onder de indruk van het rijden van de revalatie van het seizoen: "Ik ben dat Wilco samen met Danny Over- gaag door de groep was terugge pakt. Gelet op het gemak waarmee dat was gebeurd, was het mij duide lijk dat de macht bij de favorieten ontbrak. Omdat ik zelf tot voor kort in goede doen was, vorige week Toen op de Schieversberg (164 ki lometer) de kopgroep werd ingelo pen, nam Tristan Hofman daar geen genoegen mee en demarreerde. Hij werd bij het binnenrijden van Stein, aan het begin van de eerste plaatse lijke ronde, tot de orde geroepen, waarna Vink, Knuvers, Groenen- daal. Van de Poel. Knarren en Nelis sen de beslissing forceerden. De na tionale selectieploeg was met Knu vers en Nelissen in het voordeel, ze ker toen ook nog Van de Poel moest afhaken. In de slotfase spraken de mannen van Kees Kuys af om beur- trekkebenende en immer fanatieke ten te demarreren. Knuvers pro- oud-Katwijker, dit jaar teruggek- beerde het drie keer. maar werd tel- keerd in de schoot van zijn Rijswijk- kens teruggepakt. Twaalf kilometer se club De Spartaan, maakte oven- Voor het einde kwam Knuvers er al- gens prompt kenbaar geen enkele leen voor te staan, toen Nelissen zijn ambitie voor de komende NK te inspanningen moest bekopen, koesteren. Van recht op deelname was hij reeds verzekerd. Zo niet en- Hij werd zelfs nog ingehaald en kele Casba-Swifters, die daarom in voorbijgestreefd door Johan Mei deze wedstrijd gokten op een daar- sen (vorige week in Olympia's Ron- toe relevante plaats bij de eerste de winnaar op de Cauberg in Val- vijf. kenberg) en Raymond Meys, die de Zij verstookten echter, gretig als kopgroep weliswaar naderden tot zij waren, in het begin van de leven- op 20 seconden, maar hun tegen- dige koers te veel energie. Vervol- aanval werd te laat ingezet om Knu- gens misten zij, een enkeling uitge- vers te verontrusten. "Ik wist dat we zonderd, prompt de slag. Dat juist voorop zouden blijven", bekende de reeds voor het NK geklasseerde de winnaar na afloop. "Over de ach- Jan-Hendrik Lagerweij nog als ver- tervolgers maakte ik me geen zor- dienstelijke vierde over de meet gen, probleem was voor mij het juis- kwam, betekende voor Swift dan te wiel te kiezen. Francois Knarren ook niet meer dan een pleister op de was gevaarlijk, de streep lag onge- wonde. Maar de club kon ten slotte veer voor het huis van zijn moeder, nog wel bogen op vlekkeloos verlo- dat geeft extra kracht. Toen Ri pen kampioenschappen, waarin het chard Groenendaal de koppositie eigen te klein bevonden 'Bult-par- nam in de laatste kilomeer, hoopte cours' niet werd gemist. ik echter op Menno Vink en dat RUUD DOBBELAAR bleek de juiste zet te zijn". PARIJS Het Franse tennispubliek is gisteravond aan het twijfelen gebracht. Ze hadden de met veel bravour teruggekeerde Henri Leconte al ontvangen als nieuw nationaal idool en opvolger van Yannick Noah. Maar nu komt daar opeens de volstrekt onbekende Thier ry Champion de kwartfinale binnenwandelen. kende tennisser met de haarband uit het Bois de Boulogne weg- Voordat de Fransen ken, willen ze deze prachtige naam wel eens beter leren gelopen struikrover. Dit bos, gele- kennen. Dat hij kan tennissen heeft gen naast Roland Garros, is onlangs de 23-jarige wel bewezen in de afge- door een grote Parijse politiemacht lopen week. En dat hij uithoudings- uitgekamd. Met als eerste bedoe- vermogen heeft ook. Maar mis: ling het verwijderen van de vele tra- schien is het de bekende 'eendags- vestieten die er rond middernacht rondlopen. Misschien hebben ze de ze moderne uitgave van 'Thierry de Slingeraar' ook wel uit het bos ge vlieg' die over een paar dagen eens en voor altijd wordt doodge- •mept. Na eerst het kwalificatietoernooi te hebben overleefd, staat hij nu op eens bij de laatste acht van Roland Open Franse presenteert zich Garros. Voor deze Open Franse ten- geval als 3-3 sloeg de man die vorig jaar Het Melkhuisje won de makkelijkste ballen ver uit. Op die manier besloot hij ook de partij, waarna Champion zijn handen in de lucht kon steken. "Ik speel zoals ik mijn hele leven al speel", aldus de winnaar. "Het blijkt te werken. Voor mij is dit ook een verrassing. Het is lekker als je niets te verliezen hebt als qualifier". De blonde verrassing De jongste winnaar van een districtstitel, Jeroen Tromp i racket in de juiste stand te houden. niskampioenschappen deed hij nog voorlopig iedereen omver loopt, nooit van zich spreken. 'Titels: 0' Zijn overwinningen op Goran Prpic vermeldt zijn in de haast samenge stelde palmares. i Martine wii- struikrover Op het eerste oog lijkt deze nors kij- Sinds 1983 waren de Fransen niet meer met twee spelers vertegen woordigd in de kwartfinales. Nu regelrechte bruut die zijn Henri Leconte en Champion bij de laatste acht beland. Leconte moet dus de eer nog even delen. De 26-jarige linkshander kreeg gisteren i Juan Aguilera vormden al voorbode. Maar pas na zijn winst af- het thuispubliek ook op de banken PARIJS (GPD) - Volgens tenni- strainer Henk van Hulst breken er voor zijn pupil Paul Haarhuis mooie tijden aan. Ondanks de ne derlaag tegen Thomas Muster op Roland Garros (3-6, 7-5, 6-2, 7-6) had de Brabantse coach weer vor deringen bespeurd bij de Neder landse nummer één. "Paul zit op schema. Hij heeft tegen Muster bewezen dat hij nu met de groten meekan. Dat biedt perspectieven voor de toekomst'', aldus de man die in Valkens- waard een tennisschooï runt. "Het zat alleen geestelijk niet he lemaal goed met hem tijdens de partij. Hij kon op de juiste mo menten niet de rust opbrengen. Tegen Muster moet je veel vari ëren in tempo en als het kan hoog op zijn backhand spelen. Dat liep aanvankelijk aardig, maar later minder. Ik heb vanaf de tribune gezegd dat hij hetzelfde moest blijven spelen. Hij reageerde erg gepikeerd. Een teken dat hij niet helemaal lekker was". Financieel vordert de man uit Eindhovep trouwens ook ge staag. In.de laatste twee weken werd hij 130.000 gulden rijker. In Ede kreeg hij door winst in het in- Novotna met pijnlijke enkel langs Sabatini vitatietoernooi 80.000 gulden kort voordat hij naar Frankrijk afreis de. In Parijs heeft hij in het enkel ispel 30.000 gulden opgestreken. En omdat hij met Mark Koever mans in de het financieel opge waardeerde dubbeltoernóoi al bij de laatste acht zit, komt daar nog eens per man 20.000 gulden bij. Haarhuis zit met andere woorden nu al bijna op het prijzenbedrag van heel 1989. Dat de sportieve ontwikkeling van Haarhuis in Parijs in de derde ronde werd gestopt (net als vorig jaar) was ingecalculeerd. Muster, de nummer negen van de wereld en na een auto-ongeval in mei 1989 weer helemaal terug, ver keert in bloedvorm -en heeft dit f seizoen al vijf toernooien op zijn naam geschreven. In twee andere evenementen was hij bovendien nog eens verliezend finalist. "Daarom is mijn nederlaag geen schande", aldus Haarhuis. "Mijn service was wisselvallig en gaf de doorslag. Maar volgens mij heb ik tegen de toernooiwinaar De lessen van Betty Stöve zijn blijkbaar aan Jana Novotna goed besteed. De 21-jarige Tsjechische zorgde gisteren op Roland Garros voor een verrassing door de als vierde geplaatste Gabriela Saba tini naar huis te sturen in twee sets (6-4, 7-5). Stöve, voormalig Nederlands topspeelster en nu coach van No votna, zal met stijgende verba zing kennis hebben genomen van de uitslag van deze partij in de vierde ronde. Vooral omdat haar pupil in de tweede set bij een 2-0 voorsprong door haar enkel ging en leek op te geven. "Ik speelde zo goed in die eer ste set en wilde het op deze ma nier niet cadeau doen. Ik wilde hoe dan ook verder", aldus de nummer 13 van de mondiale lad der, die in de tweede ronde had afgerekend met de Nederlandse Brenda Schultz. Na een supersnelle behande ling van de fysiotherapeute, kon ze verder. Misschien dat het door spelen haar nog duur komt te staan in de komende dagen. Maar de sensatie van gisteren nemen ze haar niet meer af. Novotna even aarde haar beste Grand Slam- prestatie van vorig jaar, toen ze in Parijs ook de kwartfinale haalde. Sabatini viel er vorig jaar ook al na vier rondjes uit in Parijs. De 20-jarige tennisster uit Buenos Aires bereikte trouwens pas één keer in haar loopbaan een Grand Slam-finale. Dat was in 1988 tij dens de US Open, ze verloor van Steffi Graf. Nu kan ze opnieuw naar een eindstrijd fluiten. Ze won dit jaar bovendien nog maar één toernooi (Florida). "Ik ga door op dezelfde weg en voel dat ik vooruitga. Daar doet deze nederlaag niets aan af', al dus Sabatini. "Dat ik nog steeds geen Grand Slam-prijs heb ge wonnen, zegt mij niets. In de toe komst is er voor mij nog een hoop Maar dan niet op de zoals ze gisteren speelde. 'Gaby' maakte een opvallend groot aan tal 'unforced errors'. Fouten die niet door de tegenstander worden afgedwongen, maar die alleen zijn terug te voeren op eigen fa len. "Ik nam de ballen wat laat. De wind speelde mij parten. Technisch heb ik gefaald van daag. Mentaal was ik in orde". Steffi Graf gaat dus nog wat verder achterover zitten in de leunstoel die haar naar de derde titel op Roland Garros moet voe- gelopen zaterdag op zijn landge noot Guy Forget wordt hij echt seri eus genomen. De dandy-achtige Forget, de best geklasseerde Fransman op de we reldranglijst, moet zich een hoedje gisteren opbrachten met zijn overwinning op Andrei Chesnokov. De als achtste geplaats te Sovjetrus verloor in vijf sets: 6-4, 6-3, 4-6, 2-6, 6-3. Het enthousiasme dat de Fransen zijn geschrokken moet de teruggekeerde balgooche- bolster. In vijf sets plaatste Cham- laar vreemd in de c klonken. Twee jaar geleden nog werd hij uitgekotst en uitgefloten op hetzelfde centre-court. In de fi- r de vierde ronde. Daar zou de Tsjech Karei Nova- eek hem wel even uit de droom hel- nale tegen Mats Wilander kon hij pen, was de verwachting. En na vier het publiek t< sets leek het daar gisteravond ook Yannick Noah veel op. De eerste was voor Cham- titel pion, maar daarna maakte Novacek korte metten met de held. Maar twee matchpoints waren niet vol doende voor de Tsjech. Hij moest de Fransman een tie-break gunnen en verloor die zelfs. het publiek toen niet geven 1983 wel deed: de or een Fransman. Rol In de beslissende set voerde Champion een act op die deed den ken aan de winnaar op Roland Gar ros vorig jaar, Michael Chang. Te gen Ivan Lendl strompelde de klei ne Amerikaan toen over de baan met kramp. Nu wankelde Cham pion met vermoeidheidsverschijn selen, al leek hij zich ook te hebben verstapt.^Hij Bet zelfsjussen^twee '^ManT'duTop"Zijë"bëürt"iisteren Jonas B, Svenson verloor. Noah Nu lusten de Fransen Leconte wel. Na hersteld te zijn van een hernia lijkt hij meer dan Champion voor bestemd om de rol van Noah over te nemen. Leconte: "Ik houd me daar niet mee bezig. Zoiets komt vanzelf. Feit is wel dat het publiek me nu steunt en dat is wel eens anders ge weest. Ik laat nu mijn racket spre ken en vergeet de rest". games door zijn broek zakken op het centre-court om een bandage rond zijn bovenbeen aan te laten brengen. Novacek moet er gek van gewor den zijn. In de vijfde set bij de stand heeft volgens de insiders zijn 'last tango in Paris' gedanst. De vloer is nu voor Henri Leconte. En heel mis schien Thierry Champion. ROB VAN DER ZANDEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19