Amsterdam dicteert finale Zevende titel voor grieperige Hidding Ons Eiland grijpt naast afdelingstitel Nederland ontspannen naar winst tegen China Zilver De Bataven op NK estafette Coach neemt afscheid met Europa Cup Florij n/Rienks verslaan Noren op eigen water Kringkampioenschappen worden verplicht nummer PAGINA 18 DINSDAG 5 JUNI 1990 De Israëlische cricketer Raj Simpson krijgt lachgas toegedient terwijl medische hulpverleners zijn arm in de kom terugduwen. De onforuinlijke speler liep zijn blessure gistermorgen in Amstelveen op tijdens de ontmoeting Nederland-Israël, die in hef kader van het B-WK cricket werd gehouden. Nederland.verpletterde de tegenstander overigens met een monstertotaal van 402 voor 4, terwijl Israël daar slechts 64 runs tegenover zette. (foto and ZWOLLE (ANP) - Pinksterzaterdag en -zondag zijn in de Nederlandse atletiek traditioneel gereserveerd voor de strijd om de nationale titels meerkamp. Na het gebruikelij ke familiefeestje, dit keer op de kunststofbaan in Zwolle, konden zevenkampster Tineke Hidding (voor de zevende maal) en tienkamper Enno Tjepkema worden uitgeroepen tot de beste allrounders van Nederland. Met de totalen van 5888 en 7680 punten voldeden Hidding en Tjepkema aan de B-limieten voor afvaardiging naar de Europese titelstrijd, die van 27 augustus tot en met 1 september in Split wordt gehouden. Tineke Hidding is na het besluit van Marjon Wijnsma niet meer in de meerkamp uit te komen in eigen land zonder concurrentie. Het was aanvankelijk ook niet de bedoeling dat de Noordhollandse in Zwolle het karwei geheel zou afmaken. Na een trainingskamp van drie weken in het Italiaanse Formia had Hid ding last van een griepvirus. Trainer Wil Westphal: „Zij kon de afgelopen week niet voluit trainen en had con stant last van een lichte verhoging". Hidding was naar Zwolle gereisd met het idee alleen de eerste dag af te maken. Na de eerste vier nummers be- sloot zij zaterdag toch maar door te gaan. Dat besluit had een financiële achtergrond. Een nationale titel le vert een bonus van de sponsor op. „Dat geld had ik al uitgegeven voor het trainingskamp in Italië", vertel de de atlete. Het griepvirus was in Zwolle, waar de deelnemers met een harde wind en regen te maken kregen, echter nog niet uitgewerkt. De afsluitende 800 meter van zon dag was dan ook een kwelling voor Hidding, die met koorts (38 graden) uiteindelijk toch voor het nummer van start ging. Zij zou bijna 300 pun ten kunnen verliezen op naaste con- BV Leiderdorp vierde op NK LEIDERDORP - In de Leider- dorpse sporthal De Does streden af gelopen zaterdag de kampioenen van de verschillende rayons om het Nederlands Kampioenschap Junio renbasketbal. Het toernooi was ver deeld over twee dagen en ging over een halve kompetitie. Bij de meisjes waren de kaarten na de eerste speeldag, 19 mei in Ze venaar, al bijna geschud. 'Amiga Den Helder en Kim Orca's uit Urk bleken te sterk voor de rest van de ploegen en een onderling duel op de tweede dag moest uitmaken wie zich kampioen mocht noemen. Van een echte finale was echter geen sprake, want Den Helder was getui ge de 79-55 eindstand duidelijk te sterk voor Orca's. De Heldenaren werden 'traditioneel' kampioen van Nederland. De strijd om de derde en vierde plaats, die ging tussen Leiderdorp en BV Kroon uit Groningen, was aanzienlijk spannender. In een rom melige wedstrijd met veel persoon lijke fouten gaven de beide teams elkaar geen duimbreedte toe. Lei derdorp stond met de rust nog wel voor (35-26), maar de foutenlast deed de Leiderdorpers uiteindelijk de das om. Vanaf de vrije worplijn bemachtigde Groningen de bron zen plak: 54-55. Leiderdorp moest genoegen nemen met een vierde plaats. Het zwakke BV Vlissingen werd vijfde. Bij de jongens ging de titel verras send naar Tonego uit Haaksbergen. Na een spannende wedstrijd werd het Delftse DAS, torenhoog favoriet voor de eerste plaats, nipt versla gen: 88-89. HAROLD VAN BIEMEN currente Esther Schouten. Met tijd van 2.25,32 hield Tineke Hid ding op de 800 meter het verlies be perkt tot 140 punten. „Ik begon al verzuurd aan de 800 meter, maar op een gegeven moment lijkt het of je toch nog wat extra-krachten kunt mobiliseren". Esther Schouten schoof in verge lijking met 1989 een plaatsje op in het eindklassement. Dat kwam me de omdat de talentvolle Anoeschka Daans wegens een blessure de strijd vanaf de rand van de baan moest volgen. Schouten zorgde met 5714 punten wel voor ëen persoonlijk re cord. Haar score was een punt hoger dan die waarmee Daans een jaar ge leden het zilver veroverde. In Götzis komen in elk geval wel de Nederlandse tienkampers Ro bert de Wit en Enno Tjepkema aan de start. De Wit had Zwolle laten schieten, waardoor de dinsdag zijn 25ste verjaardag vierende Tjepke ma de titel kon veroveren. De atleet van Lycurgus kwam echter pas in het voorlaatste onderdeel, het speerwerpen, aan de leiding. Acht nummers lang had hij Marcel Dost voor zich moeten du'aen. De Twent had geen antwoord op de speer worp van 70,94 meter van zijn ach tervolger. De Bruin Veel eerder dan hij verwacht had heeft Erik de Bruin in een wedstrijd weer de kogel en de discus in zijn hand gehad. Eind maart werd de Nederlandse recordhouder in het Rotterdamse Dijkzigt ziekenhuis geopereerd aan zijn linkerknie om een scheur in een kapselband, die hem veel hinder bezorgde, te her stellen. De Bruin zag toen nog het atletiekseizoen 1990, waarin de strijd om de Europese titels eind au gustus in Split het hoogtepunt vormt, zonder hem verlopen. Sedert maandag, toen hij bij Pinksterwedstrijden in Hilversum veel eerder dan hij verwachtte, weer in actie kon komen, ziet Erik de Bruin de toekomst weer met opti misme tegemoet. Hij won de twee kamp op kogel en discus met res pectievelijk 16,97 en 58,08 meter. Bij de wedstrijden in Hilversum verhinderde de wind op de loop nummers goede prestaties. Paul Franklin (Metro) won de sprinttweekamp, die met tegen wind werd afgewerkt, bij de man nen en Marjon Valkenburg (AVR) was de snelste vrouw. Een nationale selectie bestaande uit Perri, Adams, Mellaard en Franklin liep de 4 x 100 meter in 40,88 seconden. De limiet voor Split staat op 39,60 seconden. Jacqueline Goormachtigh (PAC) won de werptweekamp bij de vrou wen. De Rotterdamse stootte de ko gel 15,62 meter en wierp met de dis cus een afstand van 56,40 meter. Het afgelopen weekeinde heeft in de internationale atletiek een aantal uitstekende prestaties opge leverd. Bij de Amerikaanse studen tenkampioenschappen in Durham liep Leroy Burrell de 100 meter in 9,94 seconden. In Cardiff zorgde Steve Backley voor een opzienbarende prestatie. De 21-jarige Engelse speerwerper kwam uit op 88,64 meter, waarmee hij slechts 64 centimeter verwijderd bleef van het wereldrecord van de Zweed Patrik Boden, die op 24 maart in Austin het wereldrecord op 89,10 meter bracht. Backley ver beterde zijn Engelse record met ruim tweëeneenhalve meter. DEN HAAG (ANP) - De ont spanning bij de volleyballers van de nationale ploeg begon al an derhalf uur voor het begin van de vakantie. Toch was Nederland sterk genoeg de laatste groeps wedstrijd in de World League met 3-0 van China te winnen. Bondscoach Brokking maakte in Den Haag van de gelegenheid gebruik, de organisatoren tot be zinning over de formule aan te zetten. Ondanks de commerciële belangen vinden hij en de spelers dat de beste landen moeten mee doen. Op 14 juli speelt Nederland in Osaka (Jap) de halve eindstrijd te gen de nummer twee van de an dere groep, Brazilië. Het andere duel gaat tussen Europees kam pioen Italië en de Sovjetunie. Spelverdeler Peter Blangé: „Ik weet alleen dat de Brazilianen erg agressief spelen. Ze gaan als gek ken te keer. Bovendien heeft een aantal van hen een goede sprong- niet. De ploeg wenst zich te fixe ren op de wereldtitelstrijd in Bra zilië van oktober. Toch is het de moeite waard in Japan te preste ren. De winnaar van het toernooi ontvangt, naast de reeds verdien de geldprijzen, een bonus van 265.000 gulden. Voor de nummer vier ligt „slechts" 115.000 gulden klaar. Nederland heeft in de groepsduels al 185.000 verdiend. Het geld wordt verdeeld óver spe lers, begeleiding, bond en belas ting. Van Blangé had de tegenstand in de groepswedstrijden groter mogen zijn. Vooral China en Ja pan waren geen partij voor Ne derland. Ondanks de gedachten aan vakantie won de ploeg zon dag zijn laatste wedstrijd tegen China eenvoudig met 3-0 (15-12 15-5 15-11), hoewel Nederland in zijn 34ste interland sinds half maart tijdens de eerste en derde set op grote achterstand kwam. Hagenaar Paul Hamelink nam af scheid als international. Hij gaat niet mee naar Japan. LEIDEN - Ons Eiland is er zater dag niet in geslaagd de afdelingsti tel van Rijndelfland te bemachti gen. Het Haagse GKV bleef de Leid- se ploeg met 5-4 de baas. Het uitstel van een week heeft dig. Na treffers van Marco i Lucht en Ineke van der Vegte wist TOP pas twee minuten voor tijd via een goal van Peter Tiggelman een verlenging te forceren. Ook in de extra speeltijd bleef de beslissing ALPHEN AAN DEN RIJN - De es tafetteploeg van De Bataven heeft beslag gelegd op een zilveren plak tijdens de Nederlandse kampioen schappen estafette. Deze werden het afgelopen weekeinde in Alphen aan den Rijn gehouden samen met de Nederlande kampioenschappen meerkamp voor A- en B-junioren. B-junior Stefan Molenaar (Spar taan) besloot zijn negenkamp met een vijfde plaats. De 4 x 1500 meter-ploeg van De Bataven, bestaande uit Hans van Voorden, Mare Borghans, Jan Jan sen en Han Kulker, had met ge duchte tegenstand te kampen van Tartletos (Wageningen), dat uitein delijk bijna tien seconden sneller was. Als derde loper ging bij Tartle tos van start Henk Gommer. Gom- mer sloeg een flink gat dat door de slotloper van De Bataven, Han Kul ker, niet meer kon worden gedicht. Stefan Molenaar viel in Alphen bij de negenkamp niet in de prijzen. Dit was te wijten aan het feit dat hij kostbare punten liet liggen op het onderdeel polsstokhoogspringen. Eerstejaars B-junior Molenaar mis te namelijk zijn aanvangshoogte (2,80), waardoor hij kon fluiten naar het eremetaal. De 4 x 400 meter-ploeg A/B-junio- res van AV Holland is zondag in Zwolle tijdens de Nederlandse kampioenschappen estafette als vijfde geëindigd met een tijd van 4.09,9. De ploeg, die bestond uit Eef- ke van de Drift, Annem^rie van Leeuwen, Marian van Cuilenburg en Bianca Vermond, liet onderweg het estafette-stokje vallen, waar door zij kostbare seconden verloor. Ons Eiland niet geholpen. Welis- uit. Die viel pas in de tweede waar was Ons Eiland vrijwel volle- strafworpen, nadat TOP viermaal dig, ,alleen Jaco van de Weele ont- op rij miste. brak en ook coach Piet Weerheim moest verstek laten gaan, maar de slechte omstandigheden braken de Leidse afdelingsploeg danig op. Na rust (3-3) liepen de Hagenaars weg naar 5-3 en moest Ons Eiland het antwoord schuldig blijven. Chris van Schie tekende met z'n tweede goal nog voor 5-4, maar niet nadat hij een strafworp onbenut had gela ten. Petra van de Meeberg en.René Arnoldus scoorden de overige goals. Strafworpen FRANKFURT (ANP) De hockeysters van Amsterdam hebben coach Joep Brenninkmeijer Tweede Pinksterdag uitgezwaaid met een trilogie. Voor de derde keer in succes sie (en de elfde maal in totaal) won deze nauwelijks gewij zigde combinatie de Europa Cup voor landskampioenen. In de finale dicteerde Amsterdam en nam de Schotse oppo nent Glasgow Western de feiten gelaten op. Het werd 4-0, maar van 8-0 (of 8-2 doordat de Duitse arbiter Heinrichs in de slotfase strafhoekslagen bleef geven aan Glasgow) had ook niemand verbaasd opgekeken. Drie keer eerder was dezelfde Schotse club tegenstander in de eindstrijd van het Europese beker toernooi, even vaak was het verschil slechts een schamel doelpunt. Vo rig jaar in Wassenaar spatte de champagne na de niet echt overtui gende 3-2 over de Amsterdamse hoofden, nu in Frankfurt kon er OSLO/AMSTERDAM Bij de internationale roeiwedstrij- den, die afgelopen weekeinde plaatsvonden in Oslo, heb ben Ronald Florijn en Nico Rienks in de dubbeltwee twee maal een tweede plaats behaald, vóór hun Noorse rivalen Bjönnes en Thorsen, maar achter de Oostduitse ploeg. derman, startten ter compensatie van de gemiste dubbelvierenrace tijdens de wedstrijden van de Am sterdamse roeibond op de Bosbaan in de skiff. In dat nummer haalden zij zaterdag verrassend uit door Ne derlands sterkste skiffeur Henk- Jan Zwolle naar de derde plaats te verwijzen. Zondag stelde Zwolle echter orde op zaken door op zijn beurt (en in een fraaie tijd) te win- De mannen vier zonder, met Jaap Krijtenburg (Die Leythe), won op de Bosbaan behalve het eigen num mer zondag ook de zware acht, in combinatie met de lichte selectie vier zonder. Vooral zaterdag was het op de Bosbaan recordweer. Dat ervoer onder meer de nieuwe Nederlandse vrouwendubbeltwee met Maijan Pentenga en Marijke Zeekant. Zij brachten de vijf jaar oude interna tionale toptijd met bijna twee se conden terug tot onder de zevenmi- nutengrens. In dezelfde race werd de Leythe-dubbel LangezaaMvan der Veen derde op vijftien secon den. Zondag moest Annechien Schipper (Njord) met van der Holst (de Laak) de record-dubbel negen seconden voor laten gaan. De meisjes dubbelvier van Theo Noordman, met aan boord Jacobijn Bruijning (Die Leythe) roeide zater dag, met als enige tegenstand een seniorenploeg, 23 seconden onder het baanrecord. Juist omdat het een seniorenwedstrijd betrof werd het record niet erkend. HARM JAN GIJSMAN Door een rugblessure van Rienks, de onderhandelingen over het prof- contract met Philips en het starten van de samenwerking met Jos Berkhout als nieuwe coach is het voorseizoen voor de Nederlandse dubbeltwee niet naar wens verlo pen. Ondanks hun routine lagen ze daarom vrijdag nog wat onwennig aan de start. Ten onrechte, naar la ter bleek. Berkhout kon, nadat zijn pupillen op beide dagen als tweede waren geëindigd, tevreden consta teren dat Rienks en Florijn nog steeds tot de top behoren. „Ik merk dat ze zich in zo'n weekend razend snel aan elkaar aanpassen. Ze heb ben zoveel ervaring dat ze zelfs tij dens de race hun techniek kunnen bijsturen". Was het verschil met het winnen de tweetal Steiner en Kóppen uit de DDR zaterdag nog een volle boot lengte, zondag k\yamen de Neder landers door een veel alertere start dicht bij de winst. De Oostduitsers hadden een kleine misslag van Flo- rijn nodig om op de laatste 100 me ter alsnog langszij te komen en met miniem verschil te winnen. De boot van de Nederlandse dub belvier bleef dit weekend in Oslo ongebruikt op de stelling liggen. Twee dagen voor het vertrek kreeg slagroeier Rutger Arisz te kampen met een koortsaanval. Coach Jan Klerks vond het daarom niet ver standig af te reizen. De gedupeerde ploeggenoten van Arisz, Koos Maasdijk en Hans Kei geen twijfel bestaan over de werke lijke krachtsverhouding tussen het Nederlandse clubhockey van de vrouwen en dat elders in Europa. „Wij zijn beter dan ooit", juichte de na een afwezigheid van enkele maanden weer opgeleefde Terry Sibbing in het feestgewoel. „En de tegenstanders zwakker dan ooit". Het was een ontnuchterende maar waarheidsgetrouwe constatering. Het huidige Amsterdam, met we reldkampioenen Helen van der Ben, Carina Benninga en uitblink ster Ingrid Wolff als begin- en uit gangspunt, heeft op Europees ni veau niets te duchten. Dat kan met evenveel recht ook worden gezegd van de nieuwe landskampioen HGC. Terwijl het met meer kans dan een lot in de Staatsloterij kan worden voorspeld van nog een aan tal Nederlandse hoofdklassers. Vólgend jaar - HGC, dat de man nen ook kampioen zag worden, en Amsterdam, dat het eeuwfeest ziet naderen, hebben beide belangstel ling voor een gecombineerd Europa Cup-toernooi - zal er weer sprake zijn van in ieder geval een interes sante poule-wedstrijd: die tussen de beide Nederlandse vertegenwoor digers. Bloemendaal Bloemendaal heeft het tegenvallen de hockeyseizoen niet in Frankfurt kunnen redden en moet weer zelf op zoek naar internationaal contact. De begerige blikken naar de Eu ropese beker voor landskampioe nen leken zo terecht. Maar na de be slissende -groepswedstrijd tegen Terrassa (1-2) stonden de ogen van de Bloemendalers dof van de teleur stelling. Het veroveren van de derde plaats maandag ten koste van orga nisator Frankfurt 1880 (4-2), kon de deceptie ondanks het weer bevredi gende spel niet verbloemen. De toernooiwinst was andermaal voor Uhlenhorst Mühlheim, dat de bo kaal voor de derde keer in bezit Het sleutelduel tegen de Catala nen van Terrassa, de grootste bron van het Spaanse nationale team, leidde tot een aanhoudende reeks verwijten aan het adres van scheids rechters, juryleden en officials van de Europese hockeybond, maar on voldoende tot zelfverwijt. Terwijl de Nederlandse kampioen van vo rig jaar daar alle reden toe had. De ploeg, met trainer Theo Doyer in een centrale rol op het middenveld, speelde goed, voelde zich sterk, maar liet de motivatie op een cru- Verslagenheid bij Bloemendaal-speler Marinus Moolenburgh i zondag tegen de Spaanse kampioen Terrassa: 1-2. Over gebrek aan spanning was niet te klagen, de finale tussen Pernix en TOP werd pas in de tweede reeks strafworpen in Pernix' voordeel be slist, toch oogde het allemaal wat mistroostig tijdens het zeventiende Pernix Pinkstertoernooi. Een fikse regenbui verstoorde het slotstuk van een toernooi, dat door een te genvallende deelname aanmerke lijk minder allure had dan andere ja- Dat Pernix de finale zelfs maar haalde was al opmerkelijk genoeg. In de voorronden had de thuisploeg met 2-1 van TOP verloren en had bovendien een punt verspeeld (4-4) aan De Algemene. Daardoor mocht het Oegstgeester Fiks, dat alleen te gen TOP een punt had verloren, in de laatste ronde zelfs met een punt verschil van Pernix verliezen. San dra Bakker, voor de gelegenheid weer eens present, zorgde echter op de valreep voor 2-0. In de eindstrijd opende Ron van der Willik voor TOP de score, maar de Sassenheimse overgangsklassen spelend zonder een groot aantal ba sisspelers, bleef een vervolg schul- Nelis Vaanen wordt de i trainer/coach van Fides Pacta. Vaanen, thans voorzitter van Ro zenburg en coach van derdeklasser Weidevogels, wordt de opvolger van John Tims, die de Leidse eer steklasser driejaar onder zijn hoede had. Rohda sterkste in de play-offs AMSTERDAM (ANP) - Rohda heeft zaterdagavond het Neder lands kampioenschap veldkorfbal veroverd. De Amsterdammers zege vierden in de tweede wedstrijd van de play-offs na verlenging met 15-14 over Deetos. De eerste wedstrijd in Dordrecht had Rohda vorige week met 14-10 gewonnen. Halverwege de tweede helft (rust 7-5) werkte Deetos de opgelopen achterstand volledig weg. Eén van de drie strafworpen, die een overijr verige arbiter Dirksen Deetos in een tijdsbestek van nauwelijks vijf mi nuten toekende, bleef onbenut en dat voorkwam een volledige omme keer. Luttele seconden voor het ein de (11-11) miste ook Poleij in vrije positie de kans een derde duel af te dwingen. Omdat er een beslissing moest vallen, werd twee keer een kwartier verlengd. Twee keer nam Deetos in de eerste verlenging een voor sprong, maar Rohda gaf gedegen spelend geen krimp. Eén minuut voor tijd zorgde.Van Beugen voor 15-14 en besliste de strijd om de landstitel in Amsterdams voordeel. ciaal moment afdwalen en richtte de aandacht teveel op de, inder daad, vervelende randverschijnse len. Het pal na rust strafbal door Floris-Jan Bovelan- der, met zeven treffers wel topsco rer, bij een stand van 1-1 bracht de kentering. Terrassa haalde opge lucht adem en loerde met de even lepe als vaardige broertjes Escude als speerpunten op het ene kansje. Dat kwam elf minuten voor tijd in de vorm van een strafhoekslag, be nut door Ignacio Escude. Daarmee knapte bij Bloemendaal het dunne draadje tussen positieve prikkelbaarheid en negatieve ge prikkeldheid. Een aantal, onder wie ervaren (oud-)internationals als Schlatmann, Diepeveen en Kooij- man, reageerde in de slotfase te op gewonden om nog goed te kunnen blijven hockeyen en via een gelijk spel alsnog de finale te bereiken. KATWIJK Hét wordt de hoogste tijd dat de kringkampioenschappen van de Gouwe Rijnstreek in een an dere vorm gegoten gaan worden. In het Aquamarbad in Katwijk vielen weinig opwindende tijden te note ren. Dat was wel het geval bij de li miet-wedstrijden in het Leidse Vijf Mei-bad, die een kringrecord en zes limieten voor de Nederlandse Kam pioenschappen opleverden. De kringkampioenschappen zijn al lang niet meer de wedstrijden waar de zwemmers met verlangen naar uitkijken. De zes weekeinden du rende kampioenschappen hebben door hun lange en vermoeiende ses sies aan populariteit ingeboet en worden door een groot deel van de deelnemers als een verplicht num mer beschouwd. Toch moet er juist goed gepresteerd worden, de NK-li- mieten moeten nog veroverd wor den. Antoine van Weerde (LZ) zwom naar een, voor hem matige, winnen de tijd op de 200 meter schoolslag 2.30,1. Zijn nieuwe clubgenoot Dick Roest deed daar altijd nog 2.49,8 over voor de tweede plaats. Dennis Schouten haalde ook lang niet zijn niveau bij de mannen tot zestien jaar. Wel werd hij winnaar op de 200 meter schoolslag in 2.50,0. Dirk Haasnoot (Katwijk) eindigde als tweede met 2.54,6. Robin Sprinkhuizen (Zijl) vol tooide de 200 meter vrije slag bij de mannen onderd de zestien jaar in 2.05,6, goed voor de hoogste ere plaats. LZ-er Christian de Groot stond op de tweede plaats met 2.11,1. Winnaar bij de mannen op dat nummer was Marcel de Natris (Zijl) in 2.00,4. De 400 meter vrije slag liet een verrassende winnaar zien. Micha Prins (Zijl) verschalkte zijn opponenten met ruim verschil. Zijn winnende tijd was 5.11,6. De 100 meter vlinderslag was een prooi voor Joost Onderwater (LZ) waarvoor hij aantikte in 1.40,2. Pe ter Kortekaas (Col) werd hier onver wachts derde in 1.42,1. Ingeborg Hoeks werd tweede bij de meisjes op die slag met 1.44,4 en direkt na haar Yvette van Laar op de derde plaats met 1.45,2. Bianca Hoeks grossierde in kringtitels. Zij won bij de meisjes van veertien jaar de 200 meter vlin derslag in een goede tijd van 2.37,5. Op de 100 meter vrije slag tikte zij aan voor de winnende tijd van 1.02,9. De 100 meter rugslag voltooi de zij in 1.13,0. Ook Natasja Sierag en Fleur Bakker, beiden van LZ, wisten de overwinningen op de vrije slag en de rugslag naar zich toe te trekken. Sierag realiseerde tijden van 1.08,9 en 1.23,0 en tweemaal ge volgd door Jorien Kleywegt(Zijl). Voor haar stonden de klokken stil op 1.13,0 en 1.28,9. Bakker moest op de rugslag alle zeilen bijzetten om Saskia de Keyzer voorbij te gaan. Gezamelijk wisten zij tot uitsteken de tijden te komen. Bakker 1.13,2 en De Keyzer 1.13,4. De 200 meter vlinderslag bij de vrouwen tot zestien jaar werd ge wonnen door Nancy Kijk in de Veg te (LZ) in 2.36,5, terwijl Jessica Re bel (Katwijk) dat deed bij de vrou wen tot achttien jaar in 2.48,8. Wan- dy Kater was de kampioen bij de vrouwen met 2.35,3. Elise Krijnen (NZPC) zegevierde op de 100 meter rugslag bij de vrouwen in 1.14,9. De elf-jarige Marlies Vink (Col) kon zeer tevreden zjjn met haar tweede prijs op de 100 meter rugslag, 1.28,6. De zusjes De Kler(Zijl) behaalde ieder een eerste prijs, Yvonne op de 100 meter vrije slag met 1.04,2 en Suzette de rugslag in 1.13,2. De limietwedstrijd gisteren in het Leidse Vijf Mei-bad leverde toch nog wat startbewijzen voor de NK op voor LZ-zwemmers. De 4x100 meter vrije slag was zelfs een 'drie slag'. Startzwemster Karin Stastra scoorde haar limiet op de 100 meter vrije slag, haar ploeggenoten bouw den dit verder uit naar een estafette limiet en vervolgens was het ook nog een kringrecord. Richard van Duyvenbode haalde de limiet op de 200 meter schoolslag en Saskia De Keyzer deed dat op de 200 meter vlinderslag. Ook de mannen estafet te ploeg 4x100 meter vrije slag scoorde een NK-limiet. NORA BAKKER

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18