De LDCup als afscheidscadeau Rijnsburgse Boys is opnieuw kampioen MMO wint het onderonsje tussen de afdelingsclubs Kurver vindt het welletjes Menken van Grieken ZUIVEL NATUURLIJK Roodenburg 'bedankt' Rijsbergen DINSDAG 5 JUNI 1990 SPORT PAGINA 17 NUMANSDORP - Hoe groter de successen van Rijnsburgse Boys worden, hoe zwaarder de spelers het te verduren krijgen. Terwijl collega-amateurs al lang en breed voetbalvakantie vie ren, lopen de Rijnsburgers met de tong op hun schoenen van fi nale naar finale. Na vier lood zware wedstrijden tegen sterke zaterdagclubs wachtten nu nog twee duels tegen Geldrop, de kampioen van de zondagama teurs, om de algemene amateur- titel van Nederland. De prijs die Rijnsburgse Boys voor het overwerk betaalt, is hoog. Na de wedstrijd van giste ren meldden de net weer opge krabbelde Johan de Kroon en Huug Aandewiel zich met verer gerde klachten in de zieken boeg. Bovendien kan Arie Kur ver de geschorste Dik Heems kerk pas in de tweede wedstrijd tegen Geldrop inzetten. Van een welverdiende vakantie, waarin de wonden kunnen helen, is pas na 16 juni sprake. Voor Kurver staat het vast dat Rijnsburgse Boys de terechte zaterdagkampioen van Neder land is. "Dan moet je ons na tuurlijk niet alleen op deze wed strijd beoordelen", zei hij na af loop. "Vandaag hebben jullie een slecht Rijnsburgse Boys ge zien. Over twee wedstrijden ge nomen vond ik ons zeker niet minder dan NSW. In Rijns burg lieten wij de kansen liggen, hier zat het NSW niet mee. Als je ook nog de wedstrijden tegen ACV meerekent, komt de titel ons zeker toe". Als het aan Kurver ligt geeft hij zijn volledige standaardteam vanaf nu vrijaf. "De groep zit er doorheen", verzuchtte de man uit Bergschenhoek. "Het liefst zou ik die wedstrijden tegen Geldrop schriftelijk afdoen. Alle bankspelers komen gegaran deerd aan bod. Het oplappen van de geblesseerden heeft geen zin meer. Zij kunnen na een wedstrijd een week lang niet trainen". Botje Kennelijk denkt niet iedereen net zo als Kurver. Huug Aande wiel, van wiens rechter enkel denkelijk geen botje meer op de juiste plaats zit, wil er als het even kan ook tegen Geldrop bij zijn. "Daarna gaan ze me toch opereren, dus dan kan die wed strijd er ook nog wel bij", was de lakonieke reactie van Aande wiel op zijn nieuwe blessure. Fred Arroyo haalde de eindstreep in Numansdorp als één van de weinigen ongeschon den. Eerder dit seizoen zat hij langdurig in de lappenmand, re den waarom hij zich nu aanvan kelijk aan de feestvreugde op het veld onttrok. "Ik voel mij er niet zo bij betrokken, omdat ik niet alles heb meegemaakt", zei de middenvelder, die uit tegen NSW een veel betere beurt maakte dan in de thuiswed strijd, toen dp lange" kwelgeest Dirk Zevenbergen nog niet was geschorst. Van de kreupele Rijnsburgse selectie was Henk Rayer, trainer van Geldrop, gisteren in Nu mansdorp niet bepaald onder de indruk. Kennelijk kende hij de achtergronden van alle spelers nauwelijks en in elk geval had hij geen weet van de onder grond in Rijnsburg. "Ligt het veld er in Rijnsburg een beetje behoorlijk bij?", wilde hij we ten. De tv-beelden van de wed strijd Rijnsburgse Boys - Oranje waren Rayer ontgaan. Maar het ware Rijnsburgse Boys heeft de Geldropse 'spion' nog niet aan het werk gezien. Als het aan Kurver ligt, speelt Rijnsburgse Boys 2 de wedstrij den om het algemeen amateur kampioenschap van Nederland. "De tweede garnituur gooit er de beuk nog wel een keertje in". Rijnsburgse Boys speelt aan staande zaterdag de eerste wed strijd tegen Geldrop op eigen terrein. De voorverkoop is bij de videotheek in Rijnsburg. Een week later speelt Geldrop voor gastheer. LEIDEN - De naar het Amsterdamse DWS vertrekkende trainer Wim Rijsbergen verlaat Rooden burg dan toch niet met lege handen. In de finale van de LD-cup maakte zijn ploeg, na bij die gelegen heid driejaar geleden al eerder een poging te hebben gewaagd, op sportpark De Morsch tegen Docos het seizoen voor de geplaagde ex-international een beetje goed. Daar was dan wel een verlenging voor nodig. In de extra tijd bleek Roodenburg ietsje meer in huis te hebben dan Docos, dat ondanks de 2-1 nederlaag met opgeheven hoofd het veld kon verlaten. Want de formatie van oefenmeester Wim Mugge toonde zich in de regu liere speeltijd geenszins de mindere van de stadgenoot uit Leiden- Noord. Speltechnisch gezien had Roodenburg voornamelijk in het eerste part de overhand en verover de toen het initiatief op het midden veld. Dat gedeelte van het veld werd dan ook voornamelijk tot oorlogs gebied verklaard. Dat kwam voor namelijk omdat de nieuwbakken derdeklasser de nu één klasse hoger spelende opponent zeker tien minu ten voor het eigen doelgebied rede lijk onder de duim hield. Patrick Kamperveen kwam de eer toe als eerste doelman Stefan De gymnastische oefening van Pret Hartevelt serieus uit te testen maar spoorde Roodenburg even aan tot zijn vrije trap beroerde via de sluit- een een krachtsinspanning die en- post slechts de paal. Spits Ronald kele stofwolken voor het doel van Jansen, opvallend gedreven en on- Hartevelt deden opwaaien. Niet danks een dijbeenblessure de gehe- meer dan dat want een uitbraak van le wedstrijd uitspelend, stond even steeds sterker wordende opponent later aan de basis van de openings- legde het enthousiasme van de als treffer. Zijn inzet bracht paniek in in een speeltuin ravottende de laatste lijn van de Morschbewo- Roodenburgers plotseling lam. ners die het stuiterende leder toen Edwin Klaassen zag zich op links even uit het oog verloren. Rob Pret even verlost van Nico van As en echter niet. Op de plek waar de Do- spurtte het Roodenburgse doelge- cos-defensie net even niet goed bied binnen. Op zijn afgemeten sloot gleed de Roodenburgse voor- voorzet kon Marco Verplancke stopper de bal met een elegante geen 'nee' zeggen en liet als dank het doel (1-0). doelman Marcel Vink tevergeefs naar de bal graaien (1-1). Binnen vier minuten na de treffer van Pret was het dus weer gelijk en groeide Docos langzamerhand naar een ge lijkwaardig niveau met de tweede klasser. Het brutaaltje uit de Morsch leek lak te hebben aan de hoger spelende tegenstander toen Vink blunderde op een indraaiende lage schuiver van Klaassen en Ronald van Pola- nen de bal tegen het net liep. Arbi ter De Graaf, ingevallen voor de ver hinderde De Haan, zag echter iets - overigens als enige in deze goed be zochte finale - wat niemand anders had gezien. "Ongeoorloofd aanval len van de doelman", was zijn korte maar duidelijke commèntaar. Hij keurde de glaszuivere treffer daar om om die reden af. De Graaf was overigens niet al te best op dreef en had door zijn eigen interpretatie van de spelregels er de hand en fluit in dat de wedstrijd te vaak stil viel. Met name met het hanteren van de voordeelregel had de invaller-arbi ter problemen. In de beginfase van de tweede helft ging Docos op jacht naar de hoofdprijs. Onder aanvoering van de talentvolle Hans van Marwijk (hij kreeg met enkele acties een paar maal een open doekje van de toe schouwers) blufte de Morschploeg de opponent af. Vink kreeg het daardoor alsmaar drukker. Zo tikte de Roodenburger met de vingertop- Het werk zit erop. De aanvoerder pen een schot van Klaassen tot hoekschop, stopte hij een kopstoot van Peter van der Kooy en zag hij een schot van Rob Reizevoort voor langs gaan. Vink mocht daarna ook nog eens van geluk spreken dat een prachtig aangesneden vrije trap van Van Marwijk via de dwarsligger en de grond weer het veld insprong. Aan de andere kant mocht Docos ook niet klagen toen De Graaf vast houden van John van de Wetering door aanvoerder Luc Kok niet be strafte met een elfmetertrap. Waardoor de ploegen na negentig minuten dus op 1-1 eindigden en een verlengirig noodzakelijk was. In die extra speeltijd besloot Rijsber gen de geblesseerd geraakte Jansen naar het middenveld te halen en Van de Wetering meer aanvallend te laten opereren. In de counter lever de dat zowaar het begeerde succes op. Docos, dat toen een optisch veldoverwicht koesterde, ontsnap te eerst nog toen ex-Roodenburger Kok zijn vriend en vroegere speel makker Marcel van der Burg in het strafschopgebied horizontaal naar de grasmat stuurde. Arbiter De Graaf zag er echter Leids volks toneel in en liet doorspelen. Enkele minuten later haalde Van der Burg toch zijn gram. De naar SW ver trekkende Kamperveen legde met zijn best geslaagde actie van die middag de basis. Met Van der Burg als doorgeefluik en een subtiel tikje van Van de Wetering ("Subtiel? Dat was niet de bedoeling want ik scheurde zowat uit mijn liezen") pakte Roodenburg dan eindelijk de begeerde LD-bokaal. Roodenburg, Marcel der Burg, kan op de schoude De immer modieus geklede Rijs bergen was zichtbaar opgetogen met het (late) succes. "Het is altijd leuk om te winnen", sprak hij vanuit eigen optiek. "Waarvoor je speelt is dan eigenlijk niet zo inte ressant". Over zijn ploeg, het afgelo pen seizoen vaak het mikpunt van zijn niet malse kritiek, was hij daar om ditmaal haast vaderlijk tevre den. "Ze mogen het gewonnen geld onder de jongens verdelen. Per slot van rekening hebben ze een groot aantal wedstrijden moeten spelen". De geldprijs komt echter aan heel Roodenburg ten goede en Docos moet het met de helft doen. Wim Mugge was desondanks niet onte vreden. "De 2-1 was een beetje lullig en dat doet een beetje zeer. Geluk kig hebben we een goed seizoen ge draaid en daarom kunnen we eigen lijk niet meer stuk". RUUD PATTIAPON co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup. NUMANSDORP In het hol van de leeuw heeft Rijnsburgse Boys de zaterdagtitel bij de amateurs behaald. Tot verbazing van vriend en vijand gaven de wankelende Rijnsburgers gistermiddag in Nu mansdorp geen krimp tegen het levensgevaarlijke NSW (0-2), dat ongeveer hetzelfde meemaakte als Rijnsburgse Boys in de thuiswedstrijd tegen de Numansdorpers. Dit maal liet NSW, dat door de nederlaag van zaterdag bij ACV (1-0) alleen baat had bij een overwinning, een dozijn kansen onbe nut. Toen Koet een kwartier voor tijd aan de andere kant de score opende, kon de Numansdorpse fanfare meteen inrukken. den, ten onder te gaan tegen het Nu mansdorpse aanvalsduo. Aande wiel en Koet probeerden met de tijd en de ruimte die zij bij de aanvals opbouw op het middenveld kregen, wat rust in de Rijnsburgse gelede ren te brengen. Na de pauze pakten zich aanvan kelijk nog meer donkere wolken sa men boven het doel van Blanke- spoor. De doelman maakte al in de eerste minuut bij een hoge voorzet zijn enige fout. Nadat ook dat goed was afgelopen voor de Rijnsbur gers, moest Aandewiel vroeger dan gepland naar de kant. De nood leek op zijn hoogst, maar de redding bleek nabij. Niemand minder dan Koet nam daarbij het voortouw. Zonder Aan dewiel als aanspeelpunt werd de lamlendig ogende spelverdeler de spil om wie alles bij Rijnsburg draaide. Of niet draaide, want als Koet in balbezit was, bleef hij dat tot vervelens toe. Dat bracht de broodnodige rust in de eigen gele deren en ontregelde tevens het spel van de tegenstander. Met minder dan een kwartier te spelen liet NS- W zich zelfs in slaap sussen. Een één-tweetje van de trage Koet en de bedrijvige Carli bracht Koet aan de rechterkant in een riante schietpo sitie. Doelman Clemens van der Stel had geen verweer tegen de vuurpijl van Koet. De moed der wanhoop had in de slotfase op NSW een minder gun stige uitwerking dan de verlossen de treffer op Rijnsburg. Weliswaar schoot Van Trigt nog een keer voor langs, maar van de Rijnsburgse aan vallen ging veel meer gevaar uit. Met name Oosterlee had de hoek een paar keer voor het uitkiezen, maar de 'bankzitter' ontbeerde de scherpte om het karwei af te maken. Vonk, die het nog eenmaal op zijn heupen kreeg, slalomde in blessure tijd door de zwartwitte verdediging en gaf daarmee in het feite het eind signaal: 0-2. De grasmat zag in een mum van tijd geel-zwart, uit Rijns burg meegenomen bloemen wer den uitgedeeld en Arie Kurver ging met beker en al op de schouders. TIM BROUWER DE KONING Hoewel het was opgehouden met regenen, zag het plotseling zwart- geel van de Rijnsburgse paraplu's. De bui die meer dan een uur drei gend boven de hoofden van de brigade van Arie Kurver had gehan gen, bleek zelfs definitief overge dreven. Want door hun gunstige doelsaldo (plus één) hadden de Rijnsburgers al voldoende aan een gelijk spel. Niemand van de 3500 toeschouwers geloofde inmiddels meer, dat NSW in de slotfase nog zou klaarspelen wat de zwartwitten tot de eerste Rijnsburgse treffer van geen kant was gelukt: het maken van doelpunten. Bovendien werkte de treffer van Koet bevrijdend voor Rijnsburgse Boys, dat zichtbaar op zijn laatste benen liep. Nog één keer schraap ten de negen basisspelers en de in vallers Jaco van Delft en Nico Oos terlee hun laatste resten energie bij elkaar. Met levensgevaarlijke aan vallen maakten zij de thuisclub dui delijk dat een 'quitte of dubbel' al tijd in Rijnsburgs voordeel zou uit vallen. Door toedoen van de niet versagende Leon Vonk werd het op slag van tijd dan ook dubbel: 0-2. Voor het eerst in het bestaan van de zestig jaar oude vereniging verover de Rijnsburgse Boys het algemeen kampioenschap bij de zater dagamateurs. Schaduwzijde De schaduwzijde van het ongeken de succesjaar van de Rijnsburgers van de clubs uit de Leidse regio haalde alleen Noordwijk in 1973 en 1980 hetzelfde huzarenstuk uit en veroverde in die jaren bovendien het algeheel amateurkampioen schap was al bij de aftrap zicht baar. Met 'tien-en-een-halve' man betrad het team de Numansdorpse grasmat. Aanvoerder Johan de Kroon was uitgebreid gewogen en zwaar genoeg bevonden, maar ten onrechte, bleek vrijwel onmiddel lijk. Jaco van Delft, één van de wei nige fitte Rijnsburgers, kon hem al halverwege de eerste helft vervan gen. De aanvoerdersband ging over naar Huug Aandewiel, van wie werd verwacht dat hij de slijtage slag een uur zou kunnen meema ken. Verder dan 55 minuten kwam de libero niet, want bij een charge van René Heijmans blesseerde Aan dewiel zijn gekwetste rechterenkel zo, dat hij geen normale stap meer kon verzetten. Daardoor kon Oos terlee zijn trainingspak weer eens een keer uittrekken. Hoe anders had het kunnen lopen als de Numansdorpse spitsen Rini van Trigt en Frank Knipschild in hun laatste wedstrijd van het sei zoen hadden gedaan, wat zij al een seizoen lang doen. Maar net als za terdag tegen ACV hadden zij aan de grootste kansen niet genoeg om de uitblinkende doelman Jan Blanke- spoor te passeren. Hun onmacht riep herinneringen op aan de uit wedstrijd, toen hun tegenstanders grossierden in het missen van de mooiste mogelijkheden. Ook zonder de geschorste Dirk Zevenbergen, die de aanvoer naar de spitsen van NSW doorgaans verzorgt, werden Van Trigt en Knipschild om de haverklap in stel ling gebracht. Na ruim tien minuten had eerstgenoemde na knap voor bereidend werk van de tweede de bal al in het net gedeponeerd, maar scheidsrechter Metz uit Landsmeer keurde dat doelpunt wegens bui tenspel af. Voor een kwartier was verstreken, had Knipschild met de voet en het hoofd twee levensgrote kansen om zeep geholpen. Zo ging het vervolgens tot de rust verder, met hier en daar een gevaar lijke Rijnsburgse counter. De be weeglijke Ron Carli ging daarbij ge strekt in het strafschopgebied van NSW, maar Metz zag daarin geen strafschop. Van de afstandsschoten van de zelfzuchtige Koet ging nau welijks dreiging uit. Gammel- Alle Rijnsburgse uitvallen waren in feite slechts pogingen om de gam mele Rijnsburgse achterhoede (zon der de voor twee wedstrijden ge schorste Dik Heemskerk) te ontlas ten. Met name de mandekkers Hilmar de Groot en Van Delft dreig den, hoe dapper zij zich ook weer- Leon Vonk heeft alle reden om blij te zijn. Met een doel punt in de slot minuut van de wedstrijd tegen NSW stelde de spits van Rijns burgse Boys de titel bij de zater dagamateurs definitief veilig. Zuyderduin) LEIDEN - MMO heeft zich in de strijd om de afdelingsbeker het recht verworven om in het volgend seizoen deel te nemen aan de strijd om de KNVB-beker. Teijlingen, De Sleutels en MMO, die zich voor dit onderlinge toernooitje hadden gekwalificeerd, troffen elkaar op sportpark De Morsch. Dankzij zeges op zowel Teijlingen (1-0) als De Sleutels (2-0) legde de ploeg uit Hoogmade beslag op de eerste plaat^. velde Disseldorp met een schitte rende volley het vonnis over de Sleutels (2-0). De Leidenaars beza ten daarna niet meer de veerkracht om terug te slaan. C-JUNIOREN De eindstrijd om de LD-cup voor C-junioren tussen Quick Boys en SJC werd door de Katwijkers met 1- 0 gewonnen. De Noordwijkers ga ven Quick Boys lange tijd goed par tij maar gingen in de eindfase toch door de knieën. Na een overtreding op Ronald Pronk schoot André Vooys vanuit een vrije trap de be vrijdende treffer in het Noordwijk- se doel. Met name voor De Sleutels zal het een hard gelag zijn omdat de ploeg van trainer Hans Tisseur het afgelo pen seizoen werkelijk overal naast- greep. De gedoodverfde kampioen van de Leidse zaterdagafdeling zag de titel aan zich voorbijgaan, maar haalde nog wel de nacompetitie. Daarin werd de ploeg echter uitge schakeld. In het duel tegen Teijlin gen leek het voor de Leidenaars nog goed te gaan maar toen was eigelijk al duidelijk dat de pijp bij de Leide naars niet meer dan wat tabaksres- ten bevatte. Desondanks pakten de Leidenaars een 1-0 winst dankzij een doelpunt van Leo Compeer. Teijlingen bleek al gauw de zwak ste broeder van het drietal want het duel tegen MMO kon ook al niet in winst worden omgezet. Sterker nog, de Hoogmadese tegenstander imiteerde de prestatie van De Sleu tels door de Sassenheimers even eens met 1-0 te verslaan. Hans Dis seldorp was hier de maker van de enige treffer. Het spel van Disseldorp bleek ook in het duel tegen de Sleutels van beslissende betekenis. De Hoogmadese aanvoerder maakte eerst knap gebruik van onoplet tendheid in de Leidse defensie maar zijn tweede treffer was van zeldzame schoonheid. Van afstand

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17