Ajax: een sponsor en een rechtszaak Emmen na verlies vrijwel kansloos Studio Sport mag niet filmen Colombia hakt er flink in Na Feyenoord nu ook Mechelen Italia met Koeman PAGINA 16 SPORT DINSDAG 5 JUNI 1990 AMSTERDAM (ANP)- De voetbalclub Ajax, bestuurders, ex-bestuurders, spelers en medewerkers staan op 12 en 18 juni bij de Amsterdamse rechtbank terecht wegens fraudu leuze handelingen bij transfers en belastingfraude. Dit heeft de Amsterdamse persofficier van justitie mr. De Wit zaterdag bevestigd. Hij deed die uitspraak een dag na de overeenkomst die Ajax sloot met de ABN-bank. In ruil voor shirt- en bordreclame ontvangt de landskampioen over een periode van vier jaar een bedrag van rond de tien miljoen gulden. tot strafvervolging naar aanleiding van diverse verdenkingen van 'zwart geld' bij Ajax. Die beslissing werd mede ingege ven door de resultaten van het FIOD-onderzoek. Daaruit bleek on der meer dat er op grote schaal be lastingfraude was gepleegd. De fis- cus legde Ajax in verband hiermee een voorlopige aanslag op van 4,7 miljoen gulden. De" inspecteur ver hoogde dat bedrag met de maxima le boete van 100 procent van de aan slag. Ajax ging hiertegen in beroep. Üe rechtszaak is het gevolg van het FIOD-onderzoek dat al in 1984 be gon naar fraude bij de voetbalclub. Terecht staan in ieder geval de rechtspersoon 'Ajax', de oud-voor zitter Ton Harmsen, de oud-pen ningmeester Lou Bartels, algemeen directeur Arie van Eijden, ex-speler Soren Lerby en Maarten de Vos, di recteur van Inter Football. Frank Arnesen hoeft niet meer te verschij nen. Hij ging in op een transactie- voorstel van 20.000 gulden en voor kwam daarmee verdere justitiële stappen. De zaken tegen de Oostenrijkse speler Felix Gasselich en tegen drie Naar aanleiding van de piannen van niet helemaal afgerond Mogel.jk va° Praag in Jjanuari, dat een open- krijgen ook zy een schikkmgsvoor- feare behandeling van de zaak -een 3 In'cfecembeifvorig jaar liet justitie ^nge™"6 l flink aantal personen van Ajax Naast cie maatregelen van de fis- J 5 besloot ook justitie de zaken te de Nederlandae Justitie bij het Vuile was Op het hoofdkantoor van de ABN-baiik in Amsterdam wisselden Ajax-voorzitter Van Praag en ABN-topman Langman shirtjes uit. Dat dan als symbool voor de samenwerking die bij het begin van het seizoen 1991-1992 een aanvang neemt. De overeenkomst levert Ajax een flinke som geld op. (foto and derzoek. In de jaarrekening enkele dagen vastzitten in verband met het strafrechtelijk onderzoek ]aten voorkomen! fraude. Begin januari dit jaar De dikste dagvaarding is voor de Ajax in '79 en '85 kwam dat bedrag beerd ergaan c)ub Ajax De club wordt onder toen ook^ fout oppapier te staan meer ten laste gelegd valsheid in ge schrifte te hebben gepleegd bij de transfer van Henning Jensen meldde justitie te willen i BUDAPEST - Colombia belooft in Italië het hardst optredende voet balelftal te worden. Het oefenduel tegen Hongarije werd zaterdag in Budapest ontsierd door grove over tredingen van de Zuidamerikanen. De Hongaarse coach Meszoly wan delde op een bepaald moment zelfs naar de dug-out om zijn Colom biaanse collega er op te wijzen, dat het een oefenduel betrof. Hongarije won met 3-1. De Oosteuropeanen namen in het eerste kwartier via Bognar en Ko- vac afstand (2-0). Rincon scoorde te gen, waarna Kovac de eindstand op 3-1 bepaalde. Hongarije trad in de tweede helft met zes verse krachten aan. Bij de Colombianen werd niet gewisseld. België België heeft zaterdag zijn voorlaats te oefenwedstrijd voor de eindron de om de wereldtitel met 3-0 van Mexico gewonnen. Voor 32.500 toe schouwers maakte Degryse in Brussel kort achter elkaar twee doelpunten voor de rust. Versavel zorgde vijf minuten in de tweede helft voor de derde treffer. België speelt morgenavond nog in de hoofdstad tegen Polen. Bondscoach Guy Thijs had vöor het oefenduel Jan Ceulemans, die last van zijn rug had, buiten de ploeg gelaten. Alleen het eerste half Daarnaast wordt Ajax verweten 1983 valsheid in geschrifte te heb- de transfer ben gepleegd bij de transfer van derzoek naar zwart geld-praktijken bij Ajax al liep, nog eens gepro- zijn P. Kamp, een functio- Austria Wien, uit te lok- men. Lerby zelf moet hiervoor ook terecht staan: wegens belasting fraude van ongeveer 1 miljoen gul den en het meedoen aan de transfer ken tot valsheid in geschrifte rond fraude door Ajax. Lerby is inmid- Gasselich. Real Madrid naar Ajax in 1979. Ajax F.Gasselich van Austria Wien gaf toen op 550.000 gulden Re. Ajax. De zes ton die voor hem be- al Madrid te hebben overgemaakt taald werden zouden volgens Aja naar een Zwitserse bankrekening. - - In werkelijkheid kwam dit geld bij Jensen terecht. In deze zaak assisteerde de hoog- maakt. In werkelijkheid kreeg Gas selich het geld. IErg kwalijk neemt justitie het de ste Zwitserse juridische instantie club dat in 1987, toen het FIOD-on- Transactie Ook de transactie van speler Soren Austria Wien zijii overge- Lerby verliep niet juist. Ajax zou, hebben opgegeven dat er voor Ler by 1 miljoen betaald was, terwijl een bedrag van 2 miljoen gulden met Bayern Miinchen was overeengeko- ANTWERPEN (GPD) HCS, hoofd-sponsor van Feyenoord, is afgelopen weekeinde in Antwerpen voorge steld als de nieuwe shirt-sponsor van KV Mechelen. Er is een contract voor drie jaar getekend, waarmee een bedrag van vijf miljoen gulden is gemoeid. Mechelen gaat er in dat opzicht flink op vooruit. De afgelopen zeven jaar werd de club gesponsord door Te- Ve-blad, dat nooit meer dan 400.000 gulden betaalde per seizoen, Ook Adri Bogers ondertekende een contract voor drie seizoenen. De linksback werd gekocht van RKC en is de tweede Nederlandse aankoop van KV, na René Eykelkamp, die eerder al voor drie jaar tekende. De ont troonde kampioen van België hoopt nu nog de Zweedse spits Ingeson van IFK Goteborg te contracteren. Lang zag het er naar uit dat HCS-directeur Huub van den Boogaard met Standard Luik in zee zou gaan. „Wij wilden ook een Belgische topclub gaan sponsoren, maar de keuze was beperkt. We zijn lang in de slag geweest met Standard Luik, maar daar is de situatie hetzelfde als bij Feyenoord: veel historie, maar weinig Met Feyenoord denkt Van den Boogaard onverkort binnen drie jaar terug te keren in de top. Geld is het probleem niet, aldus Van den Boogaard, hoewel Feyenoord nog altijd met zware liquiditeits-problemen kampt. „Geld is geen enkel probleem, het probleem is de structuur. De amateurs hebben de schuld, wij heb ben geen enkel financieel probleem. Bij Feyenoord moet er nu zo snel mogelijk een-echte scheiding komen tussen amateurs en profs. Op deze manier geld in de club pompen, terwijl de amateurs nog zo veel zeggen schap hebben, is geen doen, dan stoppen we". dels gestopt met voetballen. Laatste punt op de dagvaarding van Ajax is de valsheid in geschrifte in 1981 rond de transer van Frank Arnesen die niet voor 8 ton, zoals Ajax opgaf, maar voor 9 ton plaats vond. Arnesen betaalde 20.000 gul den aan justitie als schikking en blijft verder voor justitie buiten schot. De oud-voqrzitter Ton Harmsen van Ajax moet zich in hoofdlijnen voor hetzelfde verantwoorden als de club zelf. Voor oud-penning- meester Lou Bartels geldt hetzelf de. Justitie is vooral boos, aldus De Wit, op algemeen directeur Arie van Eijden, die in 1987, toen het onder zoek tegen Ajax bezig was, probeer de een zelfde 'transfergrap' uit te ha len met de Ierse voetballer Frank Stapleton. Als algemeen directeur gaf Van Eijden hieraan, volgens jus titie, leiding. Ook zou hij betrokken zijn geweest bij de transferfraude rond Jensen en Gasselich. Directeur De Vos van Inter Foot ball wordt verdacht van valsheid in geschrifte in de zaak Lerby en moet 12 juni naar Amsterdam komen. Of de gedagvaarde verdachten ook zullen verschijnen is niet be kend. Zij zijn hiertoe niet verplicht. Hun zaak kan dan bij verstek be handeld worden. GRAD MOKRICE, 4 juni (GPD) - „Italië komt dichter bij. Je merkt het aan alles. Vanaf nu gaan we volgens een zogenaamd tropen rooster werken. Dat houdt in dat we het dagelijkse ritme van trai ningen, slapen en ontspannen af stemmen op de temperaturen die we op Sicilië verwachten tegen te komen. Een training vroeg in de ochtend en een tegen de avond. Tijdens die trainingen besteden we extra aandacht aan het vocht gehalte in ons lichaam. Ook het voedsel wordt aangepast aan de omstandigheden. Herman, onze kok, tracteerde ons, na de over winning op Joegoslavië, op een perfect Indisch diner. Die man is goud waard voor de ploeg. Zeker als je ziet onder welke omstandig heden hij in staat is ons dat lekke re eten te bereiden. Na een goede nachtrust en die Indische rijsttafel kun je die laatste oefeninterland altijd een stuk beter analyseren. Ik had het gevoel dat we na Oostenrijk iets hadden recht te zetten. Daardoor was er ook wat meer spanning op de pot tegen Joegoslavië. Maar die spanning staat nog leng niet in verhouding met de wedstrijden tijdens het toernooi. Zo gauw het toernooi begint, zie je alles weer een beetje Oranje. Dat is heel an ders dan dit soort wedstrijden. Je zit er eigenlijk nog te ver van af. Als je in Italië bent, word je er ie dere dag mee geconfronteerd. Zo'n aanloop naar een toernooi is eigenlijk voor iedereen te lang. Begrijp me goed, het is nodig. Dat hebben we aan den lijve ervaren. Ik ben blij dat de voorbereiding in drie, vier fases opgesplitst is. Zeist, Oostenrijk, Joegeslavië. en Italië. Je komt dan steeds weer in een andere omgeving; je ziet an dere mensen. Ik moet er niet aan denken dat we hier in dit kasteel drie weken hadden moeten zitten. De stemming is ten opzichte van vorige week beduidend beter. Voor voetballers zijn resultaten enorm belangrijk. Die overwin ning is een goede impuls. Ik denk ook dat het onze tegenstanders af schrikt. Die zien alleen t hielden _de Mexicanen gelijke EMMEN (GPD) - Hoewel Emmen zaterdagavond het eerste promotie/degradatie-duel voor een plaats in de eredivisie van NEC verloor (1-2), viel het voormalige onderdeurtje van de eerste divisie een staande ovatie ten deel. tred met de Belgen. Het verzet de bezoekers was echter gebroken toen Degryse tweemaal kort achter elkaar succes had. Na de wedstrijd toonde Thijs zich tevreden over het resultaat. >„We hebben het spel gemaakt met een uitstekende Van der Linden in de hoofdrol", aldus Thijs. Italië Sterk in de verdediging, maar zwak in de aanval. Dat was het oordeel van bondscoach Vicini na de oefen wedstrijd van het Italiaanse voet balelftal in Arezzo tegen de Franse eerste-klasser AS Cannes (3-0). Met twee doelpunten, waarvan een uit een strafschop, voldeed Vi- alli alleszins. Carnevale van lands Het thuispubliek (ruim 5000 men- ploeg agressief. Al in de eerste tui sen) besefte dat Emmen een plaats nuut kregen Emmen een kans en na in het 'voetbalwalhalla' na de neder- drie minuten stondde ploeg aan de laag zo goed als zeker kan vergeten, leiding dankzij een vrije trap van Maar daar maalde na afloop van het Ben Haverkort, keurig langs de treffen niemand om. Het elftal van muur geschoten, trainer Ben Hendriks lijkt definitief Looyen: „Ik heb ze gewaar- te hebben afgerekend met een pe- schuwd voor die spelhervattingen node van kommer en kwel. Van- van Emmen. Ik heb een dergelijke daar dat enthousiasme situatie tegen Heracles wel 80 keer Emmen won de laatste eriodeti- Gp de videoband afgedraaid. Duide- nacom- een gebrek aan concentratie". i Jan de Jonge kopte in vrije positie nens Emmen recht in handen i NEC-doelman Wilfried Brook- huis. En een paar minuten later (ÓrO) liep het op het middenveld nog niet naar de wensen van Vicini. Met name Dónadoni is nog ver verwij derd van WK-vorm. tel, eindigde als eerste i petitie voor Wageningen cles, maar verloor de finale Heerenveen met één goal verschil. Krachten verslindende weken voor iiuio ccii ai xj kampioen Napoli viel echter slechts Emmen dus, terwijl eredivisionist kopte Carlos Aalbers een inzet in negatieve zin op. Evenals enige NEC een maand stilstond en de tijd Emmen-verdediger Frank Veld- dagen tevoren tegen Griekenland doodde met oefenpartijtjes. NEC wiik van de lijn jiep geen risico wat betreft ge)e NEC zette daar .n d(j beginfase kaarten en kon uitgerust aan het weinig tegenover, maar het werd karwei beginnen. NEC-trainer Leen steeds duidelijker dat de krachten Looyen - hij is nog nooit gedegra- bij Emmen wegvloeiden. Verdedi- e.r<r, .r?iet eej1 Ploe® is bepaald gend en jn de opbouw liet Emmen niet bhj met deze gang van zaken. steken vallen: fouten die in het be- „Het is een idioot systeem, achter gjn werden hersteld door de tome een bureau bedacht. Je kunt een ioze inzet. De druk van NEC - dat ui- maand lang geen beleid voeren, om- terst voorzichtig opereerde - werd dat je niet weet ofje degradeert of in naarmate de eerste helft vorderde de eredivisie blijft. Als we ons hand- groter. De Nijmegenaren kregen haven moeten er spelers worden zelfs wat kansjes en na de hervat- aangetrokken en daar ben je nu te ting nam.de druk voor het Emmen- laat voor. Als we degraderen ver- doel alleen maar toe. In de 55-ste mi- trekken er spelers. Hoe moet je dat nuut speelde Manuel Sanchez Tor- Emmen-verdediger John Namens RTL Veronique weigert Roy i stadion in Zagreb. der Hart de NOS, in de persoon i vs Acht dagen voor het eerste WK-duel tegen Tsjechoslowakije heeft het voetbalelftal van de Verenigde Sta ten de laatste test verloren. In St. Gallen verloren de Amerikanen met 1-2 van Zwitserland. Desondanks maakte de ploeg van bondscoach Bob Gansier éen goede indruk. Zeker in de eerste helft ble ken de Amerikanen over'een solide opvangen? ■erdediging te beschikken. Murray, f1 pl 11 b- Iro trrtrtrhoon niflr-\>ram unnr rlo VJClLllV De maand rust hoeft - stelt Looyen - ïïiJ'rïï miot rliront vnr,rrt00l to Wil Zette Henk GU ZAGREB (GPD) - De strijd om de wedstrijd". De rechten van de oe- tv-rechten van voetbalwedstrijden feninterland in Zagreb had Van der nadert een climax. Met de opkomst Hart doorverkocht aan 15 landen, commerciële zenders als RTL waaronder Frankrijk, Italië, Spanje, die voorheen uitkwam Zwitserse eerste-klasser FC Luzern, tekende na 22 minuten voor de Amerikaanse treffer. Hij verzuimde vervolgens nog voor rust de score op te voeren. Schepull en Knup schoten Zwitserland naar de zege. Nog voor de aftrap heeft Ka- meroun al de eerste gele kaart ont vangen. De leiding van de Afrikaan se deelnemer gaf maandag voor de derde keer een lijst met de definitie ve 22 namen door aan de organisato- Kameroun had al een waarschu wing. De tegenstander van Argenti nië in de openingswedstrijd op vrij- dag was de enige van de 24 deelne mers die zich niet hield aan de dead line die afgelopen dinsdag om mid den Wildenberg uit en schoot de ge lijkmaker in. En in de 79-ste minuut ette Henk Grimm NEC op een 2-1 -oorsprong. Emmen probeerde het nog - met doelman Schokker in de Het^erste kwartier Jfatste minuten i„ de spits - maar de tegen Emmen hadden wij duidelijk kracht ontbrak. l definitief einde Griekenland, West-Duitsland, de monopoliepositie Mexico en Peru. In de meeste lan- an de NOS. „Een sa- den werd de ontmoeting recht- - tegen te streeks op het scherm gebracht. niet direct een voordeel te zijn. „Wij komen ritme tekort, competitie' voetbal is niet te vergelijken met fenwedstrijd Veroniqi gekomen aar in ons land menwerking houden", schat Studio Sport-chef Kees Jansma in. „Het kan nog een jaar duren, maar het gebeurt", Toch is Jansma 'absoluut geluk kig' met de concurrentie die er mo menteel is. „Mits dat tenminste niet Zondagavond moesten de kijkers leidt tot een waanzinnigr prijsop- afstemmen op RTL Veronique om drijving. Door die concurrentie is de oefeninterland in Zagreb tussen een aantal zaken sneller afgehan- geluk, als we er dan een paar om de oren krijgen. Maar naarmate de wedstrijd vorderde kregen we meer macht", Hoop Veel hoop heeft Emmen niet om NEC morgenavond met twee goals Emmen begon de wedstrijd alsof STer en^S?en" ai" XB V°lgenSiaTsma ooon einnonzio umizon or-K+or rio oproken is het over en sluiten ai- 'commercieel de boer Joegoslavië en Nederland te kun- deld dan ooit. We zijn nen volgen. Studio Sport was in Za- verzekerd van de Tour greb met een cameraploeg om op- don namen te maken vooor een video film over Oranje, waarmee de KN- vijf jaar Wimble- tot het eind van deze eeuw het EK en WK-voetbal". Ji/iiiiiicii ucguii uc wcuauiju aiaui het geen slopende weken achter de rug had. Van acquit af begon de Loggie bij Cambuur LEEUWARDEN (ANP) - David- Loggie voetbalt de komende drie bij Cambuur Leeuwar- dus de realistische Ben Hendriks, „Het is jammer dat die tweede goal in het begin niet valt. .Het was een grote domper dat wij van Heeren veen verloren, maar er werd daarna toch weer een goed sfeerje ge kweekt. Er werd op de training gedold en dankzij het WK commercieel de boer op gaat'. Roy Jaar der Hart, die namens het bu- ten Dat geldt de eerstkomende drie neens voor de uitzendrech- het betaalde voetbal in ons ISC (International Sports Con- land. ofschoon RTL Veronique in- sultance) de tv-rechten van deze middels een bod heeft gedaan goede De inhoud mil- dan de NOS betaalt. Het de clubs wel eens op de gedach te kunnen brengen om de KNVB te het contract dat sommeren onder het contract met wedstrijd had verworven, weigerde tien miljoen gulden. Dat is de NOS echter de toestemming bin- Joen nen het stadion. Ruud Gullit heeft Leo Beenhak ker voorgesteld voor de openings wedstrijd op 12 juni in Palermo te gen Egypte nog een oefenwedstrijd te arrangeren tegen een Italiaanse club. Beenhakker heeft de sugges tie van de Oranje-aanvoerder in overweging genomen, maar weet nog niet óf hij daarop in zal gaan. Eerder liet de bondscoach weten niets te voelen voor een extra oefen duel omdat hij de kans op blessures te groot achtte. Berry van Aerle en Erwin Koeman maakten de 90 minuten te gen Joegoslavië vanwege blessures niet vol. De verdediger van PSV werd een kwartier na de rust ver vangen door Danny Blind, die daar mee na ruim drie jaar zijn rentree maakte in Oranje. Tien minuten voor afloop kwam Witschge in het veld voor Koeman. dernacht afliep De FIFA verklaar- den. De 33-jarige Britse spits mocht verzorging leek het zonnetje de daarop de Afrikanen een geld- transfervrij vertrekken bij Willem de laatste wedstrijd tegen NEC de Jansma niet. „Of het waterdicht omdat RTL Veronique bereid is boete op te leggen. Een dag later gaf n. weer te gaan schijnen". is, weet ik niet. Bij ons, de NOS, afkoopsom op tafel te leggen, Loggie maakte vorig seizoen NEC-trainer Looyen liet zich nog mag iedereen de contracten inzien, Voor de komende kwalif er~ ruim twintig doelpunten. De eerste voorzichtig uit over de tweede wed- maar ik heb geen inzage gekregen, wedstrijden van Oranje voor het EK reerde knie. „Ik had flink veel pijn, helft van het seizoen speelde hij in strijd. „Ik ben blij met dit resultaat, Ik heb geen zi de eerste divisie bij AZ, na de win- maar helemaal gerust ben ik niet. de spits te drij Kameroun alsnog de laatste 22 op, Twee dagen later bracht het daar zonder overleg een verandering in. Zondag*volgde de tweede wijziging. De FIFA heeft gezegd de verande ringen niet te zullen accepteren. Van der Hart heeft afgesloten, ken- de NOS vandaan te komen. Te r In beide gevallen is echter geen _>rake van een langdurige absentie. Van Aerle heeft een spierkneuzing tussen het scheen- en kuitbeen, Koeman kreeg een tik op z'n geope- hier de zaak op tegen Malta, Finland en Grieken- i. We zijn bezig met land (alle uit) zal de tv-kijker in elk vanzelf v terstop kwam hij uit voor eredivi- Thuis hebben wij nog maar weinig een portret Van Basten, dat moet geval moeten afstemmen op RTL weken toch al steeds zo. Daar zal ik sionist Willem II uit Tilburg. gewonnen". dat maar zonder beelden van deze Veronique. In totaal heeft het bu- mee moeten leren leven". 2-0 zege in Joegoslavië in de krant en weten niet wat er goed en fout gegaan is. Natuurlijk zijn er ook nu fouten gemaakt. We hebben drie kansen weggegeven. Dat is te veel tegen zo'n tegenstander. Dank zij het goede werk van Hans van Breukelen bleef de schade be perkt. Positief was de tweede helft. Toen kwam Joegoslavië niet meer aan de bak. Dat is een plus punt ten opzichte van de wed strijd tegen Oostenrijk. Conditio neel zitten we dus niet slecht, want zowel gisteren als in Wenen hadden wij duidelijk de meeste reserves. Dat is het resultaat van de vele trainingsuren die we erin hebben gestoken. We herstellen goed en dat geeft een prima ge voel. Natuurlijk zijn er ook momen ten dat je je wel eens ergert. Zeker na Oostenrijk verkeerde ik niet in mijn beste humeur. Je stoort je aan kleine dingen; je reageert je dan af ofje trekt je terug op je ka mer. Er gebeurt heus wel eens wat. Dat heb altijd wel als je met een grote groep zo lang op stap bent. Maar wat dat betreft hoeft U zich I niet ongerust te maken. In Duits land waren we ook lang onder weg én hadden we een prima sfeer in de groep. 'Na Oostenrijk zijn ons de ogen open gegaan en na gisteren zijn we weer een stap ver der. We zijn er nog lang niet, maar ik heb er vertrouwen in. De sfeer in het stadion van Za greb was uitenst onvriendelijk. Zeker voor de Joegoslavische spe lers. Bij elke actie werden ze door hun eigen toeschouwers uitgeflo ten. Tijdens het volkslied klonk er een enorm fluitconcert. Ik had er wel over gelezen, maar dat het zo erg zou zijn, dat wist ik niet. Die Joegoslaven waren blij dat ze het stadion uit waren. Als ik onder die omstandigheden interlands moest voetballen, bleef ik mooi in Spanje zitten. Wij mogen geluk kig niet klagen. Zo gauw het be langrijk is, zit de Kuip vol en I staat iedereen achter Oranje. Dat zal in Italië niet anders zijn. We zullen het nodig hebben". RONALD KOEMAN Protest Xamax tegen voetballer zonder schoeisel BERN (SID) Xamax Neuchatel heeft maandagmiddag protest aan getekend tegen de uitslag van de Zwitserse bekerfinale die door de ploeg met 1-2 werd verloren van Grasshoppers. Strudal.had net voor zijn beslissende voorzet een schoen verloren. In de re'gelementen van de Zwitserse voetbalbond is echter op genomen dat spelen zonder schoei sel is verboden. Een strohalm die door de club uit Neuchatel werd ge grepen om dé beker via een omweg alsnog in de prijzenkast te kurinen plaatsen. Aangenomen wordt dat het protest geen enkele kans van slagen heeft. Voetbalbond achter Van Langenhove BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond heeft maandag beslo ten alles te doen om de naam van zijn topscheidsrechter Marcel van Langenhove te zuiveren. De bond besloot een klacht in te dienen te gen 'X' wegens smaad, laster en valsheid in geschrifte. Onder 'X' moet de Franse miljonair Bernard Tapie worden verstaan, die na de uitschakeling van zijn ploeg door Benfica de Belgische fluitist ver dacht. Montpellier wint Franse beker PARIJS (ANP) - Voor het eerst sinds 1929 heeft SC Montpellier de Franse voetbalbeker veroverd. Daar was in het Prinsenpark van Parijs wel een ontmoeting van twee uur voor nodig. Door doelpunten van Blanc en Ferhaoui nam Mont pellier in de verlenging een voor sprong van 2-0: Ginola scoorde te gen voor Racing Club Paris, dat op weg naar de eindstrijd Bordeaux en Marseille had uitgeschakeld. Triomftocht van Key Town Hitters LEIDEN Key Town Hitters blijft winnen. Het Haagse VUC 2 werd ditmaal aan de zegekar gebonden (10-4). Na acht gespeelde wedstrij den gaan de Leidenaars nog steeds aan de leiding. Zes duels werden ge wonnen, één eindigde gelijk en één werd gestaakt in de vierde innings bij een 9-0 voorsprong voor de Hit ters. De bond zal over het resultaat van deze wedstrijd uitspraak moe ten doen. Tegen VUC 2 was catcher Senior goed op dreef, hij haalde het hoogste slagpercentage en sloeg een homerun. De winnende werper was Capo.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16