Op zoek naar de formule Agassi noemt de baas van Roland Garros een clown Kwade LeMond laat het peloton zweten Op weg naar het WK Het WK van Koeman Rehabilitatie Libregts vooral op emotionele vlak Beenhakker verandert het elftal PARIJS (GPD) Andre Agassi is terug van een jaartje weggeweest en blijkt niets veran derd. Het enige verschil is dat de Amerikaan zijn rackets niet meer kapot slaat op de baan. Hij trapt ze nu stuk. Zoals op Roland Garros afgelopen week, toen het even tegenzat. Het Franse publiek floot hem uit, maar na een week Open Franse is de 20-jarige belofte on danks alles een voorname favoriet voor de titel. Ook verbaal gezien is hij weer de i oude. Na zijn gewonnen wedstrijd tegen de Fransman Arnaud l Boetsch spuwde hij gisteravond vuur. Met nafne in de richting van Philippe Chatrier, president van de - l Franse tennisbond en tevens prae- ses van de Internationale Tennis Fe deratie (ITF). Chatrier wil bij de Open Franse tenniskampioen- schappen weer terug naar een over- wegend wit tenue voor de spelers. Volgens de Fransman wordt het al- I lemaal letterlijk te bont op de baan. Hij wil Parijs maken als Wimble don, waar het wit nog wel domi neert. Hij kwam gistermiddag met die officiële mededeling en was dus bij Agassi aan het verkeerde adres. De man met de lange manen, haar band, zwarte broek en roze lies broek was niet te spreken over het preutse geklets van de machtige be stuurder. "Chatrier is een bozo", aldus Agassi. Het woord 'bozo' wordt door de Amerikanen gebruikt voor clownen en andere grappenmakers. Dat Chatrier het weet. DOBBIACO (ANP) - Greg Le Mond kan een „practical joke" wel 'waarderen, maar er moet niet met hem gespot worden, 's Werelds best betaalde coureur liet het peloton vrijdag in de vijftiende etappe van de Giro honderdveertig kilometer zweten, nadat hij tijdens een plas pauze werd verrast door een tem poversnelling van zijn collega's. De felle reactie van de Amerikaan bracht hem voor het eerst in de ron de aan het front, overigens zonder .succes. LeMond moest het smijten van zijn krachten vijftien kilometer voor de streep bekopen. Ploegge noot Boyer nam zijn werk óver en plukte zijn tweede dagzege in Dob- biaco. De Giro trekt in het weekeinde pas echt de Dolomieten in. De vijf tiende etappe in het voorpoortaal van.de bergketen werd door de cou reurs aangegrepen voor een atv- dag. Met de grote ontknoping voor de deur wilde niemand met zijn krachten smijten. Tot LeMond zich kwaad maakte over het pesterijtje, dat hem kilometers lang tot een har de achtervolging dwong. LeMond achterhaalde de groep en ging di- rekt door. Hij kreeg gezelschap van de met een gebroken sleutelbeen rondrijdende Italiaan Leali. De reactie van het ingedutte pelo ton kwam tachtig kilometer verder, toen het duo een voorsprong van twaalf minuten had genomen. Vijf tien kilometer voor de streep was Vliegers De verkeersleiders op de vliegvel den van Rome hebben besloten l^un stakingsplannen voor enkele dagen vlak voor het begin van de strijd om het wereldkampioens- hap voetbal niet uit te voeren. Een organisatie van vliegers ech ter heeft de bedoeling het vlieg verkeer tussen Sardinië en het Italiaanse vasteland stil te leggen. De bond van verkeersleiders deelde mee gevo'lg te geven aan het beroep dat de Italiaanse mi nister van transport en verkeer, Carlo Benini, op de organisatie had gedaan. Verwacht werd dat bij het doorgaan van de staking van 4 tot 6 juni het vliegverkeer tot de dag van de openingswed strijd op 8 juni volledig in de war zou zijn. Aan de andere kant heeft een vakbond, waarbij de helft van de vliegers van de maatschappij Aligarde is aangesloten, opgeroe pen dagelijks gedurende drie uur alle toestellen met bestemming Sardinië aan de grond te houden. Op Sardinië speelt Engeland ach tereenvolgens zijn wedstrijden tegen Ierland, Nederland en Egypte. De unie van vliegers wil door de werkonderbreking Aligarde dwingen tot een gesprek over de arbeidsvoorwaarden. Zegening Niet de Italiaanse staat, maar het Vaticaan opende in het stadion van Rome het wereldkampioen voetbal dat de komende weken in Italië zal worden- gehouden. Hoogtepunt van de ceremonie was de zegening door paus Jo- hannus Paulus 2 van het gereno veerde stadion van Rome, waar op 8 juli de finale vah het WK zal worden gespeeld. In het stadion werd de wit-gele vlag van het 'on afhankelijke' Vatikaan gehesen en ook in de rest van het stadion waren de kleuren wit en geel. De 82.000 zitplaatsen die het ver nieuwde stadion telt, waren uit sluitend gevuld met leerlingen van katholieke privé-scholen en parochieleden. "De paus is hier officieel voor de zegening van het voetbalsta dion. Maar de paus is hier vooral om jullie aandacht te vestigen op de waarden van het christen dom", zei de kerkvorst, die zich tijdens zijn toespraak wendde tot "de jongeren van de hele wereld". De Paus reed, in een zwarte auto met zijn bovenlichaam uit het schuifdak al zwaaiend een rondje over de sintelbaan. Daarna nam hij plaats op een speciaal voor hem opgestelde troon. De voorzit ters van de'Italiaanse en van de internationale voetbalbond be dankten hem voor zijn komst, en benadrukten hoe de 'universele waarden van de katholieke kerk' overeenkomen met de 'i le waarden van de sport' In zijn toespraak riep Paus Jo- hannus Paulus op tot "vriend schap en een eerlijke competitie". Hij veroordeelde de "verleidin gen van individualisme en ge weld in de wereld en in het voet bal". De WK-voetballers maande hij tot "verantwoordelijkheid, niet alleen op het veld maar ook als mens". "De jongeren hebben behoefte aan leiders en geen ido len", zo stelde de Paus. De disci pline die nodig is in de sport, zou tot voorbeeld moeten dienen voor de discipline die de jongeren ook in de rest van hun leven nodig hebben. Ter afsluiting van de ceremonie werd het Onze Vader gebeden. Een herdenkingsbijeenkomst van de vakbonden, om de 18 do den te herdenken die er zijn ge tallen bij de bouw van de sta dions, werd door de Italiaanse po litie om 'veiligheidsredenen' ver boden. Klaar Het San Siro-stadion van Milaan, waar op last van de FIFA een nieuwe grasmat is gelegd, is klaar voor de eerste wedstrijd van het wereldkampioenschapstoernooi Burgemeester Paolo Pillitteri heeft tenminste gisteren de offi ciële opening verricht. "Het sta dion is gereed", zei de burge meester, "voor de wedstrijd Ar gentinië - Cameroun, die volgen de week het toernooi opent." De burgemeester heeft formeel gelijk, maar er is meer dan.alleen een veld en tribunes. De omwo nenden worden nog steeds uit hun slaap gehouden door de ma chines van de bouwers, die 24 uur per etmaal werken aan de toe gangswegen, de parkeerplaatsen en de in- en uitgangen voor de toeschouwers. het afgelopen met de vlucht. Le Mond haakte direct af. Hij had de klassementstoppers voldoende la ten zweten. „Om voor de Tour in vorm te ko men, heb ik .besloten $e Trump-, tour, de Giro en de Ronde van Zwit serland te rijden. Voor het hoogge bergte kom ik ,nog teveel conditie tekort. Die moet in de komende we ken weer op het juiste peil worden gebracht", verontschuldigde hij zich voor zijn matige optreden in de Giro. De Amerikaan is ervan overtuigd, dat hij in juli klaar is voor de Ronde van Frankrijk, waar hij vorig jaar als grote kampioen herrees, na lang ge kwakkeld te hebben door de nawee ën van een jacht-ongeval. Het li chaam van de Amerikaan weigerde in de slotfase van de vijftiende etap pe verdere dienst. „Ik heb in elk ge val laten zien dat de kracht terug komt". Wat begon als een pesterijtje, leek lange tijd goed voor etappewinst. „Daar was het mij niet om te doen", aldus LeMond. Boyer nam na zijn terugval de aanval over. De 26-jari- ge Fransman nam Chioccioli, Unza- ga en Sierra mee. Later kreeg het viertal nog gezelschap van OegroemoV, Chozas en Ghirotto. De Fransman, die eerder in Baselga de Pine al winnend over de streep was gegaan, koos opnieuw het juiste moment om zijn rivalen te verslaan. Agassi ironisch: "Ja, ik ga er bij lopen als Ivan Lendl. Je moet aan trekken wat lekker zit en niet wat keurig stóat. Het is mijn persoonlij ke vrijheid om uit te maken wat ik aantrek. Dat hoeft Chatrier niet te bepalen. En als hij wil dat ik vanwe ge mijn kleding terug moet naar Amerika, dan zegt hij het maar. Wat maakt die man zich druk om niets. Daar is het leven toch veel te kort De president van de ITF zal Agas si niet op het vliegtuig zetten. Maar diep in zijn hart moet deze onbezol digde mode-ontwerper walgen van de Agassi-look waar Nike en de spe ler zelf veel duiten aan verdienen. Dat Chatrier de garderobe van de spelers wil samenstellen, is overi gens een vreemde zaak. Gedurende vrijwel het hele jaar zouden de ten nissers toch hun eigen plunje aan kunnen trekken. Buiten de vier Grand Slam-toernooien heeft de ITF immers weinig macht meer. Sinds 1 januari van dit jaar heeft de vakbond van tennisprofessionals (ATP) de touwtjes in handen. En de ATP heeft vooralsnog geen pijn in Goed begin voor Bloemendaal en Amsterdam FRANKFURT (ANP) - De man nen van Bloemendaal en de vrou wen van Amsterdam zijn het toer nooi om de Europese hockeybeker voortvarend begonnen. Bloemen daal rekende af met het Engelse en altijd lastige Southgate (4-2). Am sterdam had geen concurrentie te duchten van Swansea (Wales): 5-0. Van der Ben (2) en Sibbing zorg den binnen 25 minuten voor een 3-0 voorsprong voor de Amsterdamse hockeysters. Na rust gaven alleen Bekkers en Wolff het verschil nog wat duidelijker weer. Bloemendaal, met trainer Theo- dor Doyer als middenvelder in de ploeg, kon zich nog sneller veilig wanen. Al na 20 minuten stond het 3-0 voor de afgetreden landskam pioen. „Houwitser" Bovelander haalde honderd procent resultaat uit de strafcorner en Van Ameron- gen liet een velddoelpunt aanteke- de ogen gekregen van de kleuren combinaties op de baan. Agassi zegt Chatrier niet eens te kennen. "Maar als ik hem tegen kom, trek ik meteen mijn tenue uit en overhandig het aan hem". Modestad Parijs zal niet wakker liggen van Chatriers nieuwe lijn. En op Roland Garros gaat dit weekein de iedereen weer gewoon verder in zijn of haar geliefde combinatie. Vooral vanwege het wegvallen van Becker en Edberg worden Agassi goede kansen toegedicht om zijn geschonden imago wat op te poetsen in de tweede week. Na een zeer succesvol 1988 (met zes Grand Prix-titels) liet de langharige praat jesmaker immers weinig meer van zich horen. Behoudens een goed op treden tegen Boris Becker voor de Davis Cup. De terugval was niet verrassend na zo'n spraakmakende lancering. Dit jaar pakte hij al twee titels (San Francisco en Key Biscane), dus zijn erelijst van 1989 is al ver dubbeld. Op Roland Garros pro beert hij nu te bewijzen dat hij in de wereldtop thuishoort. Als nummer drie van Parijs (vijf van de wereld) voert hij noodgedwongen de plaat singslijst aan. Na Martin Wostenholme en Todd Woodbridge kreeg hij gisteren op nieuw een speler van buiten de top 100 tegenover zich. De Fransman Arnaud Boetsch had weinig in te brengen (6-3, 6-2, 6-0). Agassi is dus nog niet op de proef gesteld. Misschien gebeurt dat in de volgende ronde. Dan speelt hij te gen zijn landgenoot Jim Courier. Die sloeg Agassi vorig jaar in de der de ronde uit de Open Franse. De op ponenten trainen overigens beiden onder Nick Bolletieri, de man die Agassi twee jaar geleden naar de derde plaats van de wereldranglijst bracht. Volgens de kampioenenmaker, die ook Monica Seles begeleidt, heeft Agassi zijn grenzen nog lang niet bereikt. De terugval van vorig jaar noemt hij begrijpelijk. Volgens de als strengste tenniscoach van de wereld bekend staande Amerikaan heeft zijn pupil het meeste talent van allemaal. "Er zijn op de wereld genoeg spelers die een slag perfect beheersen. Andre beheerst alle sla gen perfect". Daarvan uitgaande zou het tiener idool van jaren geleden snel de eer ste plaats van Ivan Lendl over moe ten nemen. Maar zover is het nog lang niet met de nog steeds als een puber rond stappende tennisser. De maniertjes van Agassi zijn er nog steeds. Niet alleen de impulsie ve reacties op de baan, ook na een wedstrijd doet hij gekke dingen. In de interviewruimte zat hij begin de ze week met een balletje te spelen en kegelde op een bepaald moment zelfs alle microfoons om. Het brengt in elk geval weer wat zout in de ten- nispap. Volgens de speler in kwestie is dat hard nodig ook. "De mensen willen iets zien op de baan. Dan moetje de spelers niet allemaal ver plichtingen opleggen. Het tennis moet kleur hebben. Ja, letterlijk. Chatrier denkt er blijkbaar anders over. Trouwens, op Wimbledon spe len ze ook al niet meer met witte bal len, maar met gele. Gaat hij dat ook terugdraaien?" ROB VAN DER ZANDEN "Er is heel wat af gepraat de laatste dagen. Sinds ons vertrek vanuit Wenen hebben we in groep of individueel nog eens op een rij tje gezet wat"er fout ging. wat er verbeterd moet worden en waar we staan met betrekking tot het WK. Ik heb er mijn eigen mening over en die wil ik U niet onthou den. Tijdens de EK in West-Duits- land speelden we een soort voet bal, waar andere elftallen op dat moment nog niet aan toe waren. Daarom werden we kampioen. Vanaf dat moment zijn er diverse zaken fout gelopen. Kleine en gro te dingen. Daardoor is de progres sie achterwege gebleven. Het Ne derlandselftal is stil blijven staan op het niveau van toen. En dat ter wijl andere ploegen zich verder ontwikkelden. Je kunt dus twee dingen doen. Zo blijven doormod deren en aldus op de individuele klasse van 'n enkeling proberen de zaak op de rails te krijgen. Er kan ook ingegrepen worden en in een enkele omzetting getracht worden tot een goed team te ko- Tegen Joegoslavië, onze laatste test, zal Beenhakker kiezen voor die ingreep. Met Willem Kieft in de punt van de aanval en Graeme Rutjes als achterste verdediger. Die omzetting heeft tot gevolg dat Marco wat meer bewegingsruim te krijgt voorin en Frank Rijk aard verderop schuift naar de middenlinie. Ruud Gullit komt daardoor wat meer aan de rech terkant van het veld terecht, ter wijl Erwin wat dieper aan de lin kerkant komt te opereren. Deze opstelling heeft in elk geval tot ge volg dat de ruimtes aan de zijkan ten en in het centrum kleiner wor den. Ruimtes die tegen Oostenrijk amper belopen konden worden. Misschien dat op die manier de problematiek van de voorbije wedstrijden - we wonnen geen in terland meer na Wales uit - onder vangen wordt. Hoe het uitpakt weet ik niet, maar de aanwezige kwaliteit binnen de groep zou vol doende moeten zijn om het pro beersel tegen Joegoslavië tot een goed einde te brengen. Het grote probleem ligt in het feit dat we goede voetballers heb ben maar nog geen goed team. Ik merk het aan mezelf. De beleving is minder dan tijdens het EK'88. De scherpte in de duels is er niet. Na iedere training heb ik tijd no dig om te herstellen. Ik voel me nog geen honderd procent. Tel kens als ik van het veld kom heb ik zware benen en voel ik mijn spie ren. De vorm moet nog groeien en we hebben niet veel tijd meer. Overigens heeft de vermoeid heid van de trainingen ook voor delen. We zijn totaal afgesloten van de buitenwereld hier in het kasteel waar we zijn onderge bracht. Toen we hier aankwamen en ik onze kamer zag, heb ik een paar keer moeten slikken en tegen mezelf gezegd: je bent hier om te werken aan de WK-vorm en niet met vakantie. De behuizing is ze ker niet optimaal en de werking van de douche is vergelijkbaar met Oranje; ook nog niet in de juiste WK-vorm. Dit alles deert niet als je hondsmoe na de trai ningen je bed op zoekt. Als ik niet slaap en niet zit te kletsen met Ruud, mijn kamergenoot, zitten we met z'n vieren (Erwin, Adrie, Graeme en ik) te pokeren. Of ik lig op bed te lezen. Ik heb een hele la ding tijdschriften ingeslagen. Van Lucky Luke tot Penthouse. Als volgende week de training wat minder intensief is, kan er misschien een uurtje tennis van af. Kunnen we de competitie die we in '88 tijdens het EK hebben ge houden nog eens dunnetjes over doen. Ik zou best wel meer dingen van toen willen overdoen". RONALD KOEMAN UTRECHT (GPD) Thijs Libregts had twee weken geleden niet helemaal tevreden met de schadevergoeding van 360.000 gul den bruto, die de Utrechtse kanton rechter hem gistermiddag heeft toe- ZAGREB - Het Nederlands elftal wordt in een nieuw ge vechtstenue gestoken. Meteen na de mislukte maar wel degelijk leerzame oefen interland woensdagavond tegen Oostenrijk (3-2 verlies) hebben trainers en spelers de koppen bij elkaar gesto ken en lijkt Leo Beenhakker definitief afstand te hebben gedaan van zijn vertrekpunt: de EK-formule. "De speelwijze van Oranje bevat geen enkele verrassing meer. Elke trainer heeft in de voorbije twee jaar 200 uur video zitten kijken. Ieder een heeft z'n huiswerk goed gedaan. Dat hebben we woensdagavond aan de Oostenrijkers kunnen zien". Ofschoon de tijd dringt en die te kort is om grote veranderingen door te voeren, zoekt Beenhakker het daarom in details. Nuances noemt hij dat, niet ingrijpend of revolutio nair. "Het is niet zo dat we een totaal nieuw huis neer gaan zetten, we gaan alleen het meubilair een beetje verschuiven. Daarom asjeblieft geen koppen als Concept gaat on dersteboven, want er gaat niets on dersteboven". Zekerheid Het ligt er maar aan hoe je het be kijkt. Met de beslissing om met Rutjes achterin wat meer zekerheid in te bouwen, Rijkaard door te schuiven naar het middenveld en Kieft morgenavond tegen Joegosla vië in de punt van de aanval te laten spelen, haalt de tijdelijke kopman van Oranje nogal wat overhoop. Met Kieft als meest vooruitgeschoven spits en Van Basten kort naast of achter de PSV'er is daar geen ruim te meer voor Gullit. De Oranje-cap tain komt daardoor aan de zijkant van het veld terecht en Vanenburg op de bank. Net als Witschge. De koerscorrectie is volgens Beenhakker heel goed doorgespro ken. "Er zijn genoeg argumenten om de zaak bij te sturen, zonder jiu meteen de revolutie te prediken". Geschrokken van de gaten die woensdagavond in het Weense Pra terstadion vielen, acht de WK-coach het de hoogste tijd om 'wat andere accenten te gaan leggen'. Niet al leen verdedigend, maar ook aanval lend. "Er moet meer druk op de goal van de tegenstander komen. We zijn nu te veel afhankelijk van een of twee die een doelpunt kunnen ma ken". Vijf jaar geleden tegen Cyprus speelde Oranje onder Beenhakker al eens met het koppel Kieft-Van Basten. Volgens hem een ideale combinatie. "Kieft kan als diepste man voorin fantastisch spelen en moet op die manier Van Basten een beetje uit de wind houden. Tegen Oostenrijk moest Wouters de druk op de ketel houden, maar ontstond er achter hem een enorme ruimte die niet meer te belopen was". Met Rijkaard op het middenveld denkt Beenhakker dat probleem op te kunnen lossen. Een niet geringe handicap voor Oranje vormt het gegeven dat de ploeg het hele seizoen niet in de ver trouwde EK-samenstelling heeft kunnen spelen. Daar kwam nog eens bij dat Beenhakker pas sinds deze week kan beschikken over de drie sleutelfiguren uit Milaan. "Om de kwetsbare plekken op te lossen, heb je tijd nodig. Die is er niet, in elk geval te weinig", meent Beenhak ker. Hij is daardoor aan handen en voeten gebonden kan hooguit in de marge sleutelen aan het elftal. De wijzigingen die hij nu wil doorvoeren, zijn in zekere zin een noodmaatregel. "Je kunt de ploeg laten staan zoals die was, of je laat ze wat meer spelen in de situatie zoals de meeste jongens dat bij hun club gewend zijn". Beenhakker koos voor het laatste. "Maar niet omdat Rijkaard dat zo graag wil. In het ge sprek dat ik met hem heb gehad, heeft-ie tegen mij gezegd: Trainer, je kent mijn mening, maar ik speel daar waar jij wilt. Daar maakt Frank absoluut geen halszaak van". Met de inbreng van Rutjes, die als extra slot op de deur moet fungeren, kiest Oranje voor meer zekerheid achterin. Dat betekent volgens Beenhakker echter niet 'dat we nu meer gaan verdedigen. We hopen op die manier wel tot een betere or ganisatie te komen". Die rolverde ling gaat echter wel ten koste van de linkerkant, al jarenlang het zorgen kindje van Oranje. "Daar moeten we heel sober gaan spelen. Of het ten koste van de aanval gaat? Dat zou best kunnen, maar dan moeten we maar wat meer druk maken in het centrum. Met Koeman, Witsch ge, Van Tiggelen en Gillhaus kun nen we in elk geval nog alle kanten op". Tegen Joegoslavië moet blijken of de accentverschuivingen van Beenhakker Oranje dichter bij de oplossing brengen. "Wij hebben geen ploeg die vanaf de eigen helft speelt. Zoals wij voetballen is ech ter wel de meest moeilijke vorm. Dat vraagt 100 procent scherpte en concentratie. Wij spelen altijd ver van de eigen goal en als er "een niet meegaat, ga je kapot. Als je echter met negen man achter de bal speelt, zoals Oostenrijk, en er valt er een weg heb je er nog altijd acht over". Beenhakker vindt het spijtig voor de liefhebbers van mooi voetbal dat zij bij het WK misschien wat minder aan hun trekken komen. "We pra ten over het resultaat, daar gaat het op 12 juni tegen Egypte op de eerste plaats om. Maar laten we nou asje blieft niet vergeten dat we bij het EK, en ook daarvoor al, een paar keer vreselijk goed weg zijn geko men. Het lijkt me daarom logisch dat we verdedigend wat meer zeker heid in gaan bouwen. Nederland is Europees kampioen en in Italië de te kloppen ploeg. We moeten leren om daar mee om te gaan. De tijd is echter heel kort om de ploeg in het rechte spoor te krijgen. Toch zullen we op 12 juni klaar moeten zijn". KNVB in totaal een bedrag van 1,1 miljoen gulden geëist. „Je over vraagt, dat is logisch, maar op de helft had ik toch wel gerekend. Als terdammer die de uitspraak „ver nietigend" noemt voor de voetbal bond. De kantonrechter achtte een be drag van 150.000 gulden netto een redelijke en billijke vergoeding voor de inkomsten, die Libregts als gevolg van zijn schorsing als trainer van een Europese topclub derft. „Maar heb ik op 1 juli nog geen an der werk, dan zou ik een vervolg- procedure kunnen starten om de dan aanwijsbare schade alsnog ver goed te krijgen", vertelde de voor malige technisch directeur, die in middels overleg heeft gevoerd met zijn raadsman, mr. Hans Mentink. „We hebben afgesproken de ont wikkelingen op dat punt even af te wachten". Naast de schadeloosstelling kan Libregts rekenen op zijn salaris tot 1 juli, de dag waarop zijn contract met de voetbalbond afloopt. Ook heeft hij recht op de premies, die het Ne derlands elftal tijdens de eindronde van het wereldkampioenschap in ItaliF verdient. Die bonus is voor de technische staf minimaal 24.000 en maximaal 92.000 gulden. Libregts: „Zo'n affaire heeft twee kanten: een zakelijke en een emo tionele. Zo'n rechter krijgt niet vaak met dit soort .zaken te maken en al helemaal niet met de bedragen, die hiermee waren gemoeid. Onneder- lands, zou je die kunnen noemen. Zelf zei hij zich een koorddanser te hebben gevoeld bij het bepalen van de hoogte van het bedrag". Het vonnis op dat punt: „De marktwaarde van Libregts zou sterk afhankelijk zijn geweest van de prestaties van het Nederlands elftal in Italië. Die resultaten zijn echter een onzekere factor. Boven dien is Libregts in het verleden nog niet werkzaam geweest als top coach. Hij kan derhalve geen recht doen gelden op de hoogste salaris- Wat de emotionele kant van de zaak betreft, was Libregts wel aan zijn trekken gekomen. „De rechter schrijft in z'n vonnis dat de KNVB zich een slecht werkgever heeft ge toond, die de oren heeft laten han gen naar een paar spelers en de coach als werknemer in de kou heeft laten staan. Mij valt zakelijk noch technisch ook maar iets te ver wijten. Het is zuiver om tegenstel lingen in de privé-sfeer tussen mij en Gullit, dat ik uiteindelijk het veld heb moeten ruimen. Volgens de rechter ben ik zeer onrechtvaardig behandeld en dat is precies de er kenning, de rehabiliatie, waar ik de ze procedure in eerste instantie om ben begonnen". Mr. Crebolder zag desondanks geen aanleiding Libregts smarte- geld toe te kennen wegens, aantas ting van eer en goede naam. Een dergelijke vergoeding wordt slechts bij onrechtmatig handelen toege kend en dat achtte de kantonrech ter in het geval van de KNVB niet bewezen. Libregts had voor dit laatste 100.000 gulden netto ge vraagd.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21