Oprichten Biofleur is strategische keuze' 'Zonder maatregelen is Leiderdorpse weekmarkt ten dode opgeschreven' Opnieuw leden van Wassenaarse bende door rechter gestraft DeelArcheon gebouwd door de Romeinen HtülU LblütN CNB en Flora: continuïteit bollensector veiligstellen METSLAWIER - "De con- tinuïteit van de bloembol lensector is in gevaar. Door de oprichting van het bio- technologisch onderzoeks laboratorium RZ Biofleur proberen we de hele sector in een beter spoor te trek ken. Deze stap kan dan ook worden gezien als een strate gische keuze, want wat goed is voor de sector, is ook goed voor ons". Met deze woorden verklaarde G. Brouwer, voorzitter van het bestuur van de Lissese Coöperatieve Neder landse Bloembollencentrale (CNB), waarom de CNB en de Coöperatie ve Bloemenveilingvereniging Flora zich gaan bezighouden met biotech- nologisch onderzoek. Daarvoor is samen met RZ' Research uit Metsla- wier het onderzoekslaboratorium RZ Biofleur opgericht. Deze week tekenden de drie voorzitters van de deelnemende organisaties het op richtingsstatuut. Als grootste bedreiging van de sierteeltsector noemde CNB-voor- zitter Brouwer bij die gelegenheid de problemen rond het gebruik van bestrijdingsmiddelen. "Deze dis cussie loopt al een aantal jaren. In middels is duidelijk dat het hierbij niet gaat om een modeverschijnsel, maar om een blijvend probleem. De biotechnologie kan een oplossing bieden voor de huidige lekken in de sector maar ook voor de toekomsti ge". Milieu Brouwer en Flora-voorzitter W. van Nobelen ontkenden dat CNB en Flora onder druk van overheids maatregelen hebben meegewerkt aan het opzetten van Biofleur. Van Nobelen: "Dit initiatief moet ook niet worden gezien als een aflei dingsmanoeuvre. De bloembollen sector is er van overtuigd dat er iets gedaan moet worden. Siergewassen kunnen niet helemaal zonder be zwaren voor het milieu worden ge produceerd, maar we moeten de milieubelasting zo gering mogelijk houden. De biotechnologie kan een goed hulpmiddel zijn. Hiermee kunnen mogelijk variëteiten wor den gekweekt met een hogere weer stand tegen ziekten en plagen. Door te participeren in Biofleur hopen Flora en CNB een bijdrage te leve ren aan het oplossen van de milieu problematiek". Van Nobelen verweet de over heid te kort geschoten te zijn bij het oplossen van de milieuproblemen. "De tuinders werken alleen met middelen die goedgekeurd zijn. Er liggen op dit moment bestrijdings middelen op de plank die milieu vriendelijker zijn dan de nu ge bruikte middelen. De overheid loopt achter met de aanvaarding van deze nieuwe middelen. Nu pas hebben ze zes miljoen gulden uitge trokken om te zorgen dat de aan vaarding van nieuwe middelen sneller gaat". CNB-voorzitter Brouwer wees in Metslawier ook op de groeiende concurrentie in de sierteeltsector. "Het sortiment siergewassen wordt steeds groter, ook in de periode die traditioneel wordt opgevuld met bolbloemen. Om het marktaandeel van de bolbloemen te handhaven, moet het produkt beter kunnen concurreren met andere bloemen". Om die concurrentiepositie te ver stevigen moet de houdbaarheid van sommige soorten worden verbe terd. Ook een grotere variatie in kleur, vorm en geur kan zorgen voor een groter marktaandeel voor de bolbloemen. De biotechnologie kan hierbij helpen. "De conventionele veredelings- methoden zijn niet in staat bepaalde nieuwe eigenschappen in het sorti ment bolbloemen te brengen. Het blijkt bijvoorbeeld onmogelijk om Aziatische lelies met 'Oriëntal' le lies te kruisen. Door middel van cel fusie kun je nieuwe soorten creëren die met kruising niet mogelijk zijn. Onderzoek naar deze- celfusietech- niek is een van de taken van Biof leur". lichtte R. Dankert. de huidige directeur van RZ Research en de nieuwe directeur van RZ Biofleur, het nut van de biotechnologie voor de sierteeltsector toe. Daarnaast gaat Biofleur onder zoeken of technieken kunnen wor den gevonden om nieuwe sierteelt gewassen snel te vermeerderen. "Een nieuw soort tulp bijvoorbeeld komt pas over 20 jaar op de markt, omdat je een bol niet snel kan ver meerderen. Daar gaan wij onder zoek naar doen", aldus Dankert, die vaststelde dat de belangrijkste tak van onderzoek de ziekten en plaag- kunde zal zijn. "Van de belangrijk ste ziekten gaan we collecties aan leggen zodat we kunnen kijken of we resistente sierteeltsoorten kun nen ontwikkelen". Tulp Het onderzoek bij het laboratorium in Friesland spitst zich toe op de tulp. de lelie en de gladiool. Daar naast is onderzoek mogelijk naar andere sierteeltgewassen als de chrysant en de roos. Directeur Dan kert: "Biofleur gaat ook letten op de kleinere gewassen. Uiteindelijk is het straks de bedoeling dat we op drachten vanuit de praktijk gaan verwerken. Als enkele kleine ver edelaars samen een opdracht ver strekken, is het best mogelijk dat we daar een biotechnologisch on derzoek voor opzetten". Het twee jaar geleden opgerichte RZ Research doet al biotechnolo gisch onderzoek naar met name tul pen en lelies. Door de oprichting van Biofleur, dat de beschikking heeft over acht miljoen gulden, krijgt dit onderzoek een forse sti mulans. "Biofleur krijgt een vlie gende start want het onderzoek loopt eigenlijk al. Op 1 september komt de celbioloog P. van de Lin den in dienst. Terwijl de eigen labo ratoria en kassen voor Biofleur wor den gebouwd en extra onderzoe kers worden aangetrokken, kan het biotechnologisch onderzoek alvast plaatshebben", aldus Floravoorzit ter Van Nobelen. Biofleur moet met deze acht mil joen, waarvan 45 procent op tafel is gelegd door CNB en Flora, zelfstan dig kunnen draaien. Door middel van opdrachten van met name de veredelingsbedrijven hoopt Biof leur geld binnen te krijgen. Direc teur Dankert: "In de beginjaren moeten we investeren in het ont wikkelen van biotechnologische technieken. De kennis die we daar bij opdoen, blijft in principe in huis. Daarmee maken we ons aantrekke lijk voor opdrachtgevers. We moe ten uiteindelijk voor ogen houden dat Biofleur wel de eigen broek moet ophouden". Het bedrijf in Metslawier zal niet direct werken voor de produktiebe- drijven. Toch verwacht Flora-voor zitter Van Nobelen dat zijn leden, die het kapitaal voor Biofleur ge deeltelijk betalen, op den duur pro fijt zullen hebben van deze onder neming: "Als het biotechnologisch onderzoek resultaten oplevert, komt dat hen indirect ten goede. Er komen dan betere soorten op de markt die de producerende bedrij ven kunnen inkopen". DEN HAAG/WASSENAAR - Een 24-jarige en een 23-jarige Was senaarder zijn gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld voor een reeks inbraken en diefstallen die zij vorig jaar in hun woonplaats hebben gepleegd. De 24-jarige kreeg 158 uur dienst verlening en vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De 23-jarige moet 18 maanden de ge vangenis in. i maakten volgens offi cier Van Dijk deel uit van een 'ben de' die vorig jaar Wassenaar terrori seerde met inbraken. Enkele weken geleden zijn andere leden van de bende al voor de rechtbank ver schenen. Zij kwamen er met alter natieve dienstverlening vanaf. Een volgende bendelid, een 24-jarige Wassenaarder, was gisteren door een vergissing niet op de rechtbank. Zijn zaak is aangehouden tot 27 ju- De Wassenaarders die gisteren voor de rechtbank verschenen, heb ben een deel van de inbraken en diefstallen samen gepleegd. Toch werden hun zaken afzonderlijk be handeld. De 24-jarige Wassenaarder had vorig jaar onder meer 22 paar schoenen ontvreemd uit een garage in Wassenaar, geld weggenomen uit een bedrijfspand in zijn woonplaats en zich schuldig gemaakt aan ver schillende andere vermogensdelic ten. Hij is al eerder veroordeeld we gens inbraken en pogingen daartoe. Verveling Op de vraag van rechter Van Ros- sum waarom hij op het dievenpad was gegaan, antwoordde de Was senaarder dat hij zich verveelde. "Het was niet eens echt uit de heb". Hij voegde daar wel aan toe dat hij de inbraken pleegde in een tijd dat hij geen werk had: "En de uitkerin gen zijn wel erg laag. Ik was gewend een paar honderd gulden meer te besteden te hebben". Informatie-avond over plannen met Overveerpolder OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest organiseert woensdag avond 13 juni om 19.00 uur in het ge meentehuis een informatiebijeen komst over de bouwplannen voor de Overveerpolder rond het zwem bad Poelmeer. De vier plannen voor het gebied worden hier gepresen teerd en de gemeente zal uitleggen waarom zij de voorkeur geeft aan het winnende 'Park Overveer'-plan van projectontwikkelaar IBB Kon- dor. De deze week gepresenteerde plannen geven een beeld van de toe komstige woningbouw, groenvoor zieningen en wegen in het gebied tussen Abtspoelweg, Haarlemmer trekvaart en Lange Voort. De win naar van de prijsvraag mag met de gemeente over de concrete invul ling van het zwembadterrein praten en wist van het begin af aan dat het winnende plan aangepast kan wor den aan de wensen en behoeften van de gemeente Oegstgeest. Ook spreekt de gemeente met de prijs winnaar over de verbouwing van het binnenbad. Burgerlijke Stand DOORSCHOTEN - Geboren: Anniek K. d.v. H. Brummel en V.M.G. de Badts. David J. z.v. Dl. Bovenkerk en S.H. van der Meulen. Gehuwd: P.C.N. Akerboom en P.G.C. Kriek. Overleden: G.L. Bijkerk w.v. Eisma, 104 jaar; H.R.D. Zur Mühlen, 89 jaar. Volgens de Officier van justitie, Van Dijk, was de Wassenaarder 'duidelijk geen leidend figuur' in de bende.Gezien de lange lijst van strafbare feiten eiste hij echter acht maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Hoewel advocaat Momterie zei 'geep enkele reden te zien om deze jongen over het bolletje te aaien', zag hij weinig heil in een onvoor waardelijke gevangenisstraf. De Wassenaarder leidt naar zijn zeggen sinds januari een ander leven. Hij heeft werk, een vriendin en onder houdt niet langer contacten met zijn oude vrienden. Momterie zag hierin voldoende reden om de onvoor waardelijke gevangenisstraf om te zetten in dienstverlening. Rechter Van Rossum was bereid aan deze wens tegemoet te komen, te meer daar de officier van justitie er geen bezwaar tegen had. Weinig hulp Ook de 23-jarige Wassenaarder had een aandeel in de diefstal van schoe nen en geld in Wassenaar. Hij had evenwel nog een hele reeks andere delicten op zijn naam staan zoals het stelen van auto's en insluiping in een woning. Bovendien was de jongen al eerder veroordeeld en zat hij nog in een proeftijd. Kort na zijn vrijlating, eind vorig jaar, was hij weer op inbrekerspad gegaan en in middels zit hij wederom vast. Rechter Van Rossum vroeg zich af waarom de jongen, toen hij een maal was vrijgelaten en met geldge brek kampte, niet naar de reclasse ring was gestapt» voor advies. Daar had de Wassenaarder wel een ver klaring voor: "Wat heb ik nou aan advies? Ik had maar vijf tientjes. Ik moest gewoon geld hebben". Het advies van Van Rossum om beter vooruit te plannen en ook op finan cieel gebied eens een keer orde op zaken te stellen, sloeg hij in de wind: "Wat heb ik daar nou aan? Ik leef gewoon van dag tot dag". Voor de Officier van Justitie had de jongeman 'elke vorm van geloof waardigheid verloren'. Van Dijk zei zich te realiseren dat celstraf ook .niets helpt: "We zien u hier zeker weer terug. Het is dus zaak u zo lang mogelijk van de straat te houden". Hij eiste 18 maanden onvoorwaar delijk. De advocaat van de Wassenaar der bleek van mening te zijn dat de hulp van de reclassering te kort heeft geschoten. Een aanwezige re- classeringsambtenaar verklaarde echter dat hij de betrokkene her haaldelijk heeft opgezocht. Boven dien was voor de eerste maand na zijn vrijlating opvang bij een tante geregeld. Het voorstel van de raadsman om de Wassenaarder nader te laten on derzoeken, werd door de reclasse- ringsambtenaar van de hand gewe zen. Dat zou geen nieuwe feiten aan het licht brengen. Rechter Van Ros sum bleek hier evenmin iets in te zien. Hij volgde de eis van de offi cier om 18 maanden onvoorwaarde lijk op te leggen. Om te voorkomen dat de Wassenaarder de eerstko mende tijd weer de straat op gaat, gaat de straf direct in als hij zijn hui dige straf op 7 juni heeft 'uitgeze ten'. Marktmensen willen een centralere plek ALPHEN AAN DEN RIJN - Het verleden opnieuw beleven, dat wordt door de initiatiefnemers van het Alphense archeologisch thema park Archeon wel heel letterlijk op gevat. De tientallen Romeinen die het park moeten verlevendigen, worden geacht hun eigen onderko men en attributen te vervaardigen. "De exercerende Romeinen kun nen zich ook nuttig maken door het bouwen van hun Castellum, de ha ven en de scheepswerf', lichtte di recteur G. IJzereef gistermiddag toe op een themadag over de invul ling van Archeon. De financiën, of liever het gebrek daaraan, nopen de Stichting Ar cheon het park in twee fasen te bou wen. Het eerste deel moet in 1993 klaar zijn, het tweede deel bouwen de medewerkers zelf, na die tijd. De bezoekers kunnen hiervan meege nieten en leren hoe een Romeinse vesting wordt gebouwd. Vast staat dat in het hoofdgebouw de beginfa se van de mensheid wordt toege licht, de paleolithische periode, tot het einde van de laatste ijstijd. Dit gebeurt door middel van audio-vi- suele middelen, zoals film, dia's en geluid. Roltrappen loodsen de be zoekers door het gebouw dat een vloeroppervlak van 45 bij 45 meter krijgt is en 23 meter hoog wordt. Tal van geïnteresseerden uit heel Nederland waren naar de themadag gekomen om te horen over de groot se plannen voor het park dat mini- dernemersvoorzitter Ch. Verplancke: "Deze markt maal 750.000 bezoekers per jaar n". moet trekken. Archeon vertelt de (archieffoto) geschiedenis van de mensheid van af het begin, miljoenen jaren gele den, tot 1600 na Christus. Voor dat jaar is gekozen omdat er na die tijd veel overlappingen zijn met be staande musea in ons land. In een schaal van één op één wordt alles gebouwd, levende mensen beelden het verleden uit. De bezoekers kon den gistermiddag ook hun zegje doen over de invulling van het park, want die is nog niet definitief. LEIDERDORP - "Acht jaar geleden bleek al uit een en quête dat 80 procent van de kooplieden de weekmarkt in de Leiderdorpse Hoofd straat naar een centraler punt wilde verplaatsen. Van daag staat 98 procent achter die gedachte. Met de verhui zing van het gemeentehuis en het wegtrekken van de middenstand is de Hoofd straat allang geen centrum meer en is de omzet snel ge daald". Ch. Verplancke, voorzitter van de Centrale Vereniging van Ambulan te Handel afdeling Leiden (CVAH), luidt duidelijk.de noodklok. De on dernemer verkoopt iedere donder dagochtend koek en gebak op de markt in het oude dorp en eist dat de gemeente op korte termijn maat regelen neemt: "Anders is deze markt ten dode opgeschreven of het zal niet meer dan een standplaats voor een handjevol geïsoleerde kra men worden. 15 jaar geleden zijn wij begonnen met 60 kramen en nu zijn het er nog 50. Het verloop is groot en er komen geen nieuwe marktlui bij". Een meer centrale plaats kan vol gens Verplanke redding brengen. De marktbeheerscommissie, waar in kooplieden, winkeliers en ambte naren van de gemeente zitting heb ben, heeft onlangs een notitie bij B en W gedeponeerd waarin andere locaties onder de loep worden geno- mening dat Santhorst, de plaats waar een evenementenboulevard moet komen, de beste marktplaats is. "Liever nog vandaag dan morgen daarheen verhuizen", vat G. Dobbe, chef van de gemeentelijke markt- dienst Leiderdorp, kernachtig sa- Schots en scheef De in mei 1975 begonnen markt is volgens Verplancke nooit een groöt succes geweest. "Het is geen mooie markt waar de kramen netjes staan opgesteld. Alles staat schots en scheef door elkaar, je moet stoepje op en stoepje af, waardoor het voor invaliden helemaal niet bereikbaar is. Bovendien is het er brandgevaar lijk, want er kan geen auto door heen als er iets zou gebeuren". Om het aantal kramen op peil te houden worden - in strijd met de marktverordening - zogenaamde 'dubbele vergunningen' afgegeven. Dat betekent dat de kooplui die geen vaste plaats hebben voor het begin van de markt toch een kraam krijgen als er voldoende ruimte is. Marktmeester W. de Bruijn beaamt dat 'de meelopers bijna allemaal worden geholpen'. Volgens De Bruyn loopt de pu blieke belangstelling terug en daalt daarmee de omzet. De handel in voedsel draait goed, maar in andere branches zouden de omzetten 'dra matisch' zijn. Vooral textiel heeft het moeilijk en de wolkraam is al verdwenen 'omdat de kosten niet eens werden terugverdiend'. Voor een kraam moet gemiddeld 50 gul den aan de gemeente worden be taald. "Daar komen voor de markt- man dan nog eens de reiskosten bij, dus tel uitje winst", zegt De Bruijn. Uit onderzoek is gebleken dat de markt voornamelijk wordt bezocht door mensen uit de omgeving van Leiderdorp, zoals de Leidse wijken Hoge Rijndijk, de Kooi en de Rivie renbuurt en de dorpen Zoeterwou- de, Hazerswoude. Hoogmade en Koudekerk aan den Rijn. De laatste plaats krijgt binnenkort een eigen markt, 'dus deze bezoekers zijn we dus ook kwijt', constateert Ver plancke. De CVAH-voorzitter zegt zelf 'goed te draaien', maar hij zou een van de weinigen zijn. "Een handjevol doet het goed, maar de rest redt het niet. Het water staat ve len aan de lippen. Het is nu geen kwestie van maanden meer, maar van weken". Pleintje P. Zuyderduyn heeft namens de winkeliers zitting in de marktbe heerscommissie en ook hij consta teert dat het marktbezoek terug loopt. "De winkeliers hebben eigen lijk alleen maar hinder van de markt, maar toch zou ik het jammer vinden als ze verdwijnt. Het is er best gezellig, vooral bij mooi weer". Een mogelijke oplossing van de problemen ziet de winkelier in ver plaatsing van de markt naar het plein rond de dorpskerk: "De kerk voogdij staat niet onwelwillend te genover het plan. Men heeft er zelf ook belang bij, want het bespaart de kerk veel onderhoudskosten". Winkelier en houder van een postagentschap, Ch. Bos, is het niet eens met de kritiek. "Het is allemaal praat van een paar onruststokers. Marktdag is voor mij altijd een hele drukke dag. Als de markt wordt op geheven dien ik een schadeclaim in bij de gemeente. De kooplieden moeten gewoon meer actie onder nemen en dan komt het publiek vanzelf'. Marktmeester De Bruijn is het daar mee eens, maar voegt daar aan toe dat er in het verleden wel dege lijk regelmatig activiteiten zijn ont plooid. Zo herinnert hij zich een fietsenactie, twee jaar geleden. "Er werd toen geweldig verkocht, om dat iedere week een fiets werd ver loot. En de dochter van marktchef Dobbe heeft zelfs een week als paas haas rondgelopen". De betrokkenen zijn nog lang niet eensgezind. Dobbe besluit met de constatering dat 'de marktlui nu zelf de kar moeten trekken'. "Ze moeten de politiek gaan benaderen en iets doen met het geld van de marktreclamecommissie, dat nu nog op de bank staat". Verplancke houdt het erop dat 'de markt zo snel mogelijk verplaatst moet worden naar de plek waar straks de evene mentenboulevard komt: Santhorst'. Stad Een middeleeuwse en Romeinse stad inclusief een amfitheater ma ken ook deel uit van het park. Een asfaltweg loopt door het park en vormt de verbindingsweg voor de andere gebieden. H'eroverheen rijdt een elektrobus. Karresporen en andere weggetjes takken de hoofdweg af. In grote lijnen wordt links in het park de prehistorische periode uitgebeeld, in het midden de Romeinse tijd, en rechts de mid deleeuwse periode. Deze indeling komt tot uiting in landschappelijke verschillen zoals waterpartijen en bergen, en ver schillende begroeiingen. Probleem daarbij is dat de veen- en weide grond niet voor elk type begroeiing geschikt zijn. Speciaal zand uit de Pleistocene periode en het vrucht bare löss worden aangevoerd om dat euvel te verhelpen. Een educatief erf wordt ingericht om scholen te ontvangen. Door middel van oude boerderijen, hut ten en tenten wordt getracht de ge schiedenis van de mensheid in 'ze ven mijls laarzen' te vertellen. "We willen hier ook leefexperimenten mogelijk maken", aldus IJzereef. "Kinderen kunnen dan weekeinden blijven en leven zoals onze voorou ders dat deden". Het ligt in de be doeling dit deel van het park al aan het eind van volgend jaar open te steller). Ook komt er een archeologisch la boratorium, waarin naar hartelust kan worden geexperimenteerd Want Archeon wordt vooral een doe-park waar de bezoekers zelf ga ren kunnen èpinnen, weven, in de grond wroeten en in een oude boot ZATERDAG 2 JUNI Alphen Amnesty International-aktie voor Chinese gevangenen, 11.00 tot 15.00 uur op plein bij Hema. 20.30 u Katwijk IVN-duinwandelingen. aan vang om 14.00 uur vanaf de Canti- opening Badseizoen:' volks- i het centrum, vanaf Leiden verzamelbeurs grammofoon platen en cd's, tot 16.00 uur in het Antonius Clubhuis, Lange Mare. concert 'Muziek in de Pancras', van 13.30 tot 14.15 uur in de Hooglandse Kerk. derde excursie 'Monumentaal Leiden', langs St. Caecilia-gast- huis en St. Elisabeth-gasthuis, sa menkomst 14.00 u. K&O-gebouw. Taptade: mmv o.a. Pasveer korps Leeuwarden. Floraband Rijnsburg, K&G. DVS Katwijk, aanvang 19.00 uur op het UVS- terrein, Oegstgeesterweg. cursus-slotfeest LVC, aanvang 22.00 uur in het LVC, Breestraat. Leiderdorp jaarfeest-bingo De Buitenge- aanvang 20.00 uur in Fre- complex De Does. Lisse Super Oldtimer Festival, van 11.00 tot 18.00 uur in de Hobaho- hallen. Noordwijk bos- en duinwandeltocht over diverse afstanden, inschrijven en start tussen 9.00 en 14.00 uur bij café De Duinpoort, Langevelder- laan. Ter Aar zeilwedstrijd om 11.00 uuf in het Aarkanaal; tentoonstelling over de kleine zeilvaart in het Cul tureel Historisch Museum, vanaf 14.00 uur. Valkenburg koppelklaverjassen in De Terp, van 11.00 tot 17.00 uur. Warmond zomer-kunstmarkt op het plein tje bij de Pomp, van 11.00 tot 16.00 uur. ZONDAG 3 JUNI Leiden fietstocht 'Zeetoer' over 35 of 65 km, start tussen 8.30 en 12.00 uur vanaf clubhuis Swifttoer, Roomburgerweg. film: 'Punki en Ganshuam', over Indiase tweeling in het pot tenbakkersdorp Boeh, aanvang 15.00 uur in Rijksmuseum voor concert Ernst Jan Bakker op clavecimbel, aanvang 19.00 uur in de Waalse Kerk, Breestraat. Antilliaanse Feestnacht, van 22.00 tot 05.00 uur in de Stadsge hoorzaal. Lisse Super Oldtimer Festival, van 12.00 tot 18.00 uur in de Hobaho- hallen. Noordwijk strandloop Kustsurfveremging Noordwijk over 4 en 7,5 km, start om 19 00 uur vanaf clubhuis. Ko ningin Astrid Boulevard. optreden New Artists Parade 1990 in discotheek Duna Deli. Huis ter Duinstraat, aanvang 20.00 uur. MAANDAG 4 JUNI Katwijk strandloop over 2, 4 of 8 km, start om 19.30 uur vanaf strand paviljoen 't Centrum. Noordwijk bos- en duinwandeling over di verse afstanden, starttijd tussen 9.00 en 14.00 uur bij café De Duin poort, Langevelderlaan. optreden 'Euro Swatch Road show '90', mmv Tony Scott, '2 Sta tic', 'girl Street' en Betty Boo',- aanvang 19.30 uur, Gat van Pala- Warmond fietspuzzeltocht Kommumka Warmond, vertrek om 13.00 i bij 't Meerpunt.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15