'Protest tegen plan raadhuis is ongegrond' Reinigingstarief Wassenaar gaat vermoedelijk omhoog Rijbewijs niet ingenomen na driemaal rijden onder invloed Alphen loopt 60.000 gulden aan rente mis Lintjes voor twee organisatoren bejaardentrips in Zoeterwoude Illegale Pool aangehouden Nieuwe plaatsen in Voorschotens kinderdagverblijf De Hummelhof Meer goedkope woningen in 'duur' Oegstgeest mwMBMï-iTgr DONDERDAG 31 MEI 1990 DONDERDAG 31 MEI Alphen lezing over 'geloof van ortho dox tot vrijzinnig', door prof. dr. Anne van der Meijden, aanvang 19.30 uur in gebouw Onderweg. Leiden Lente-concert door Welsh Blaunau Gwent Chorale London en COV Exultate Deo olv Sander van Marion, aanvang 20.15 uur in de Hooglandse Kerk. Buitengewonen, aanvang 20.00 Noordwijk Noordwijkse dubbelkampioen- schappen TOV, aanvang 20.00 uur in clubgebouw, Nieuwe Zee weg. keuring van boten met uitrus ting door HSV De Sportvisser, van 18.30 tot 21.00 uur op parkeerter rein bij Northgo-sporthal, Duinwe tering. ANBO voor le den en belangstellenden, aan vang 19.00 uur in Cultureel een- trum, Prinses Marijkelaan. concert Kunstkring Duiven voorde met Vera Beths (viool) Jur- gen Küssmaul (altviool) en Anner Bijlsma (cello), aanvang 20.30 ur. Kasl il Dui Op. VRUDAG 1 JUNI Alphen klaverjaskampioenschap Al phen in buurthuis Westerhaven, aanvang 20.00 uur. vang 20.00 uur in buurtcentrum De Boterbloem. voorstelling: 'Zicht op Heren', door Heren op Zicht, aanvang 20.30 uur in het Parktheater. Leiden afsluiting toneelseizoen met blijspel: 'De Zonderlingen', door Litteris Sacrum, aanvang 19.00 uur in Het Leids Volkshuis, Apo- thekersdijk. Noordwijk receptie t.g.v. mevr. Hermien de Groot, leidster gezins- en be jaardenverzorging, van 16.00 tot 18.00 uur in De Kuip, Zeestraat. optreden 'Stadtsmusikkapelle Innsbruck" in Konditorei Karwen- Valkenburg open dag Marine Vliegveld Val kenburg, van 13.00 tot 18.00 uur. Wassenaar disco in Time Out, Deylerweg 153, van 21.00 tot 01.00 uur. ZATERDAG 2 JUNI Alphen Nationale Molen-wandeltocht, start van 8.00 tot 14.00 uur bij zaal Vergeer, Dorpsstraat, Aarlander- Amnesty International-aktie voor Chinese gevangenen, van 11.00 tot 15.00 uur op plein bij He- TOV-theek in gebouw Ouvertu re, Ouvertureweg 137, aanvang 20.30 uur. Katwijk IVN-duinwandelingen, aan vang om 14.00 uur vanaf de Canti- neweg. opening Badseizoen: volks- Leiden verzamelbeurs gramofoonpla- ten en cd's, van 10.00 tot 16.00 uur in het Antonius Clunhuis, Lan ge Mare. concert 'Muziek in de Pancras' van 13.30 tot 1- Hooglandse Kerk, de huis en St. Elisabeth-gasthuis. menkomst om 14.00 uur bij het K&O-gebouw. B en W Zoeterwoude: ZOETERWOUDE - De twee bezwaarschriften die zijn in gediend tegen het bouwplan Van het gemeentehuis aan de Noordbuurtseweg in Zoe terwoude moeten onge- grond worden verklaard. Vanavond buigt de gemeen teraad van Zoeterwoude buigt zich over dit voorstel van B en W. De raadhuisaf- faire houdt de Zoeterwoud- se politiek al maandenlang In haar greep. Auto's total loss door vallende goot ALPHEN AAN DEN RIJN - Twee auto's zijn gisteren zo goed als total i loss geraakt toen een dakgoot naar J beneden stortte op de Swadenbur- r gerweg in Zwammerdam. De j brandweer moest- er aan te pas ko- men om de enorme ravage op te rui- men en het verkeer werd gedurende twee uur omgeleid. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De dakgoot, die over de lengte j van twee panden liep, verkeerde door achterstallig onderhoud niet in al te beste staat. Door het langsra- 'zende verkeer is de regenwateraf- 't voer waarschijnlijk los getrild van z'n steunpunten. De zinken goot is vervolgens naar beneden gestort en kwam terecht op twee geparkeerde wagens die zwaar beschadigd raak- ten. I AUTO-INBRAKEN - Uit vijf au- to's in Alphen zijn gisteren de radio- cassetterecorders gestolen. De wa- gens stonden geparkeerd aan de Plutostraat, de Argostraat, de Mar- I ketentster, de Aarhof en de Barents- zstraat. De bezwaren richten zich op de 'ko lossale omvang' van het nieuwe ge meentehuis, dat totaal niet zou pas sen in het dorpsbeeld. De strakke, weinig karakteristieke voorgevel geeft het pand het aanzien van een kantoorgebouw dat volstekt niet in het dorp past. Daarnaast stellen de bezwaarmakers vast dat de belan gen van omwonenden worden ge schaad, omdat in de tuinen minder zon zou komen en de privacy en het uitzicht worden belemmerd. Enige maanden geleden besloot een meerderheid van CDA en VVD in de Zoeterwoudse gemeenteraad akkoord te gaan met de plannen. Oppositiepartij Progressief Zoeter woude (PZ) stemde tegen. Na de raadsverkiezingen vormde PZ een' college met het CDA, maar de bouwplannen bleven grotendeels gehandhaafd. Alleen de voorgevel wordt enigzins aangepast, om het gebouw een minder massaal aan zien te geven. De strijd om het (gedeeltelijk) uit 1870 daterende gemeentehuis heeft óe gemoederen flink in beweging gebracht in Zoeterwoude. De meer derheid van de Zoeterwoudenaren wil het oude raadhuis behouden en PZ zou haar verkiezingswinst voor een groot deel te danken hebben aan haar verzet tegen de nieuw- bouwplannen. Toen de college-on derhandelingen slechts kleine aan passingen opleverden werd de par tij beschuldigd van kiezersbedrog. In een huis-aan-huis verspreide brief probeerde de partij deze be-- schuldiging te weerleggen. Mevrouw G. van der Voet begon twee maanden geleden spontaan een handtekeningenactie om de college-onderhandelaars te bewe gen het oude raadhuis te behouden. Binnen enkele dagen onderschreef Zoeterwoude-Dorp bijna huis-aan- huis haar petitie. WARMOND - Gedeputeerde T.F.J. Jansen heeft vanochtend de geasfalteerde doorgaande route in Warmond offi cieel geopend. Hij schoof enkele stenen weg van het geasfalteerde wegdek en reed daarna in een paardentram met het voltallige college van burgemeester en wethouders het Oosteinde en de Herenweg af. De aanpassing van de doorgaande route is lange tijd het belangrijkste onderwerp van discussie geweest binnen de Warmondse politiek. In 1988 werd voor het eerst over de kwestie gesproken. Halverwege vorig jaar laaide een heftige discussie op over de bomen langs de Herenweg. Een aantal bomen zou volgens B en W moeten wijken voor een geasfalteerde weg. Twee actiegroepen werden opgericht om dit te voorkomen en ook de politieke partij Pro gressief Warmond gooide zich in de strijd om het behoud van het groen. Vorig jaar oktober sloten actievoerders en de gemeente vrede. Het oorspronkelijke voorstel om 20 oude beuken te rooien werd teruggetrokken enBenW beloten om na de asfaltering redelijk grote linden aan te planten. De werk zaamheden aan de doorgaande route hebben ruim een halfjaar geduurd. <roto Ellen Martens) WASSENAAR - Wassenaar heeft 1989 afgesloten met een overschot van 2,7 miljoen gulden. Voor de pe riode 1990-1995 verwachten B en W dat de financiële reserves zullen op lopen tot 11 miljoen gulden. Het col lege verwacht 1990 ook met een overschot te kunnen afsluiten, zo ALPHEN AAN DEN RIJN - De ge meente Alphen ziet af van het kroonberoep tegen het besluit van het Rijk geen rente uit te keren over terug te betalen tegoeden voor de Sociale Werkvoorziening (SWA). Hierdoor loopt de gemeente 60.000 gulden aan rente mis. Het Rijk heeft middels een nieu we berekeningsmethode bepaald dat de gemeente 700.000 gulden te rugkrijgt over de jaren 1984 en 1985. Dit bedrag had het Rijk ten onrech te ingehouden op het budget voor de SWA. Het college van B en W acht de kans klein dat de rente over dit bedrag alsnog kan worden ver kregen via het kroonberoep. Wèl gaat de gemeente in beroep tegen de berekening van het Rijk over de jaren 1986 en 1987 omdat voor deze jaren weer een andere re kenmethode is toegepast. De ge meente wil dat het Rijk dezeJfde methode hanteert als voof de jaren '84 en '85. staat in de Voorjaarsnota. De geste gen kosten van afvalverwerking moeten d^n wel door een verhoging van het reinigingstarief worden ge dekt. Een verhoging van de reinigings heffing is noodzakelijk omdat Was senaar meer kosten heeft als gëvolg van de sluiting van de Leidse ver brandingsinstallatie. De-reinigingsheffing is eind vorig jaar nog verlaagd met tien procent. Het jaar daarvoor werd de reinings- heffing met twintig procent ver laagd. In totaal kost dit de gemeente jaarlijks 700.000 gulden extra. Behalve de verlaging van de reini gingsrechten heeft ook de invoe ring van het gescheiden ophalen van huisvuil de begroting 1990 flink beïnvloed. In april besloot de ge meenteraad 100.000 gulden uit te trekken voor de invoering van deze vorm van afvalverwerking. De las ten voor de komende jaren zijn ge raamd op 300.000 gulden. Nieuwe feiten die nog niet ver werkt zijn in de begroting over het lopende jaar zijn de aanschaf van nieuwe computers (200.000 gulden), de uitvoering van het Hinderwet programma (35.000 gulden) en de restauratie van een kroonluchter in het raadhuis (29.000 gulden). AANHOUDING - De politie heeft twee 18-jarige jongens aangehou den in verband met een diefstal in een woning in Sassenheim. Daarbij werd voor enkele honderden gul dens buitgemaakt. De jongens, af komstig uit Sassenheim en War mond, konden op grond van verkla ringen van getuigen worden aange houden. DEN HAAG - Politierechter Ko- ningsveld-Beets heeft gistermorgen het rijbewijs van een 28-jarige War- monder niet ingenomen hoewel de man terecht stond voor rijden onder invloed van alcohol. Het was de der de keer dat hij een dergelijke over treding beging. De rechter wil de man nog een kans geven. De Warmonder was in'november van het vorig jaar in Voorhout be trapt op rijden onder invloed van al cohol. Hij had, zo verklaarde hij voor de Haagse rechtbank gister morgen, in die tijd een drankpro bleem. "Nu drink ik niet meer. Burgemeester A.J.M. Houdijk van Zoeterwoude (met bloemen) feliciteert Zoeterwoudenaren C.N. Berg en me vrouw A. Versteegen (links op de foto) met hun zojuist ontvangen koninklijke onderscheiding. (foto Ellen Martens) ■ZOETERWOUDE/ALPHEN AAN DEN RIJN - "Een complete verras sing en ontzettend goed georgani seerd", reageert de 75-jarige C.N. •Berg uit Zoeterwoude. Samen met tie 77-jarige mevrouw A. Ver- ^teegen-van Wilsum werd hij gister middag onderscheiden met de ere medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Beide Zoe terwoudenaren maken al veertig jaar deel uit van het comité bejaar- denreizen Zoeterwoude. Burgemeester A.J.M. Houdijk van Zoeterwoude reikte de onder scheidingen gistermiddag uit in een Restaurant in Alphen aan den Rijn, waar een grpep Zoeterwoudse be jaarden even was gestopt om een kopje koffie te drinken tijdens een dagtocht. Nadat Houdijk de ver baasde laureaten de onderschei ding had opgespeld, kwamen hun In een zijkamertje 'verstopte' kinde ren als eersten tevoorschijn om te feliciteren. "En dat was zo mogelijk een nog grotere verrassing", rea geert Berg. Dankbaar Beide Zoeterwoudenaren behoor den veertig jaar geleden tot de op richters van het comité bejaarden- reizen. Verstegen is al die tijd be stuurslid geweest, terwijl Berg al veertig jaar de voorzittershamer hanteert. "En ik heb er nog lang niet genoeg van, want je hebt steeds een zeer dankbaar publiek", aldus Berg. Tegenwoordig gaan de bejaarden met vier bussen op stap voor een eendaagse reis naar een bestem ming in Gelderland of Noord-Hol land, "want Limburg wordt een beetje te ver natuurlijk". "In de eer ste jaren gingen we met luxe au to's", vertelt Berg. "Op den duur lukte dat niet meer, want de stoet auto's werd te lang en de wegen raakten te vol". NOORDWIJK - De politie heeft van de man, die volgens de politie gisteren in Noordwijk een 58-jarige onder invloed van sterke drank ver- Pool aangehouden die illegaal in keerde, werden 10 zakken met kle- Nederland verbleef. De man had ding en 30 drankflessen aangetrof- een asielaanvraag indiend, maar die fen. De Pool zal over de grens wor- was niet gehonoreerd. In de woning den gezet. Sinds enkele maanden ben ik ge heelonthouder", zo verklaarde de Warmonder. Eind vorig jaar was de man nog werkloos, maar ook daarin is inmid dels verandering gekomen. Via het arbeidsbureau heeft het het chauf feursdiploma gehaald en nog voor hij werd betrapt op rijden onder in vloed, had hij zijn groot rijbewijs ge haald. Sinds kort werkt de man als vrachtwagenchauffeur. Hoewel de rechter zich tevreden toonde over de keer ten goede, bleef voor haar onbegrijpelijk dat de War monder eind vorig jaar met te veel drank op achter het stuur was ge kropen: "U had inmiddels een groot rijbewijs en moest dus beter dan wie dan ook weten wat de gevaren zijn van rijden onder invloed". Officier van justitie Meijer zag geen argumenten om clementie te betrachten bij de berechting van de man. Zij eiste twee weken gevange nisstraf en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar tijd. Hoewel Konings veld verklaarde 'het een erg moeilij ke beslissing te vinden', week zij af van de eis van de offcicier. "Ont neem ik u uw rijbewys, dan bent u weer werkloos, en of dat nou zo'n goede oplossing is". Gezien de ernst van de zaak berechtte zij de man tot vier weken gevangenisstraf waar van een voorwaardelijk en met een proeftijd van twee jaar. Hjj kreeg bovendien een boete van 2000 gul den en een voorwaardelijke ontzeg ging van het rijbewijs voor een jaar met eveneens een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie houdt het al dan niet in hoger beroep gaan te gen de uitspraak van de rechter, in beraad. Excursie De Vereniging voor Natuur- en Vogelbe scherming Noordwijk houdt zaterdag morgen, 2 juni, een excursie naar de slo ten en vaarten in en rond Noordwijk. Gert van der Slikke laat zien wat er allemaal in de sloten leeft. Deelname aan de excur sie is gratis. Aanmelden kan om 9.00 uur bij het Jan Verwey Natuurcentrum aan de Weteringkade 27 in Noordwijk. Frantic De Leidse formatie Frantic treeedt op woensdag 30 mei op in het muziekcafé De Voogd aan de Hoofdstraat in Sassen heim. De band speelt een combinatie van eigen nummers en covers. Aanvang 22.00 uur. Toegang is gratis. Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: Joseph F. z.v. B.E. Steenson en J.R. Steenson, Roy z.v. J.H.L.M. Elligens en G. Arends, Sharmaine d.v. P. Sloos en D.E. de Jong, Frank W. z.v. W.A.H. Wensveen en M.W. Romijn. Oda M.J. d.v. A. Th. Verdel en M.J.A. Frankenmolen. Martoes R. d.v. R.A. van 't Hoff en L. Pol, Mi- chiel H. z.v. B.O. Bakker en A.M. Reedijk. Ondertrouwd: N.J.M. van Haastrecht met J.M.M. Den Hollander. Gehuwd: J.W.A. Vink met K.J. Rijgersberg, N.C. Halvemaan met H.M. Storm, overleden: V.A.M.J. de Groote, oud 78 jaar, J.J. Rietmulder, oud 69 jaar, A. Klaassen, oud 75 jaar, M.H. Galjaard w.v. Deen, oud 90 jaar. In de tijdelijk gebouwtjes is plaats voor 12 eenjarige kinderen. Vijf tijdelijke gebouwtjes voor opvang eenjarigen VOORSCHOTEN - Het Voorscho- tense kinderdagverblijf De Hum melhof heeft er gistermiddag 100 vierkante meter bijgekregen door de plaatsing van vijf tijdelijke ge bouwtjes. In de aaneengesloten ruimte, compleet met toiletten, ko men 12 eenjarige kinderen. De ba by's en peuters tot vier jaar blijven gehuisvest in het eigenlijke gebouw aan de Professor van der Waalslaan. Door de komst van de gebouw tjes, kan de Stichting Kinderop vang Voorschoten vanaf 11 juni 30 kinderen opvangen in de doorde weekse uren van acht tot zes. Nu be dient de instelling dagelijks 17 kin deren van zes weken tot vier jaar in de 100 vierkante meter grote ruimte van de voormalige kleuterschool. Blijft er voor baby's een wachtlijst bestaan, voor peuters zijn er straks plaatsen vrij. Zeer tevreden is de leiding over de vorming van een derde groep. Nu ligt de scheiding bij anderhalf jaar, straks komen er groepen van 0- jarige kinderen, eenjarige 'hum mels' en kinderen van twee tot vier jaar. Volgens penningmeester me vrouw E. Geluk is die scheiding erg belangrijk voor de ontwikkeling van het kind. De jongsten worden niet langer omvergestoten en de hummels krijgen alle tijd het lopen meester te worden. In Voorschoten zijn zes peuter speelzalen voor zo'n 250 kinderen en twee kinderdagverblijven. Beide kinderdagverblijven willen in de toekomst 60 kinderen per dag op vangen en hebben zo hun huisves tingswensen.'De Stichting Kinder opvang onderhandelt met de ge meente over de in augustus vrijko: mende ruimten van het Lucascolle- ge bij de Frisozaal. Het tweede kin derdagverblijf, de Stichting Bibele- bon, heeft een oogje op het nieuwe multi-functionele gebouw in de' wijk Noord-Hofland. Nu behelpt deze instelling zich nog met noodlo- kalen. De stichting Kinderopvang is in 1988 ontstaan uit de zogeheten hal- ve-dagopvang. In oktober 1989 vroeg ze om extra ruimte en pas de laatste maanden is de zaak gaan lo pen. De gemeente betaalt de plaat sing cabines uit een speciaal potjes van het ministerie van WVC. OEGSTGEEST - Oegstgeest moet meer sociale huurwoningen bou wen dan B en W aangeven in de nota 'volkshuisvesting in de jaren negen tig'. Dit heeft de raadscommissie volkshuisvesting gisteravond gead viseerd. De commissie was het ver der in grote lijnen eens met de be leidsvoornemens. Deze voorzien in een forse toename van de aantallen nieuw te bouwen woningen in de komende jaren om aan de woonbe hoefte van Oegstgeestenaren te vol doen. schaarde zich ach ter het beleid van staatssecretaris E. Heerma van volkshuisvesting, die recentelijk liet weten er naar te stre ven om ongeveer 50 procent van alle nieuwbouw in de sector sociale huurwoningen te bouwen. In het collegeprogramma van Oegstgeest wordt uitgegaan van een percenta ge van dertig, terwijl ook in de nota volkshuisvesting het streefpercen tage onder de 50 blijft. In de periode 1990-1993 worden 153 woningen in de goedkope sector opgeleverd (39 procent) waarna dit cijfer voor de ja ren 1993-2005 stijgt tot 221 (44 pro cent). B en W zegden de commissie toe in het najaar een notitie woonruim- tebeheer te presenteren. Momen teel telt Oegstgeest ruim 7000 wo ningen, waarvan een groot deel i beperkt zicht tot nieuwbouw en dat wil de commissie graag veranderen. B en W delen deze wens.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16