Leidse 'My Fair Lady' presenteert zich TROS vrijdag terug met nieuwe filmrubiek INGEN REBECCA MET OUDERS Niet te vergeljjken met programma van Simon van Collem' De drie jaar oude Casey Villa- crusis heeft maar voor het kie zen welk hobbelpaard hij wil berijden. Zijn vader Leo heeft in Hamburg een groot im- en exportbedrijf. De houten paar den heeft hij ingevoerd uit zijn geboorteland de Filipijnen. Exportverbod De Mexicaanse president Carlos Galinas de Gortari heeft een de creet uitgevaardigd dat het dóden en verhandelen van zeeschild padden in Mexico volledig ver biedt, evenals het rapen van hun De milieuorganisatie Green peace noemt het decreet een suc ces voor de campagne die Green peace jarenlang samen met Mexi caanse milieubeschermers tegen de schildpaddenhandel heeft ge voerd. De meeste export, al of niet illegaal, vond tot nu toe plaats naar Japan. De zeeschild padden waren al officieel tot be dreigde diersoort verklaard. Tot voor kort kende de Mexi caanse regering vangstquota maar die werden ontdoken. De visserijcoöperaties die de reuze schildpadden vangen, zijn inmid dels volgens Greenpeace ak koord gegaan met sluiting van hun slachthuizen. De regering heeft beloofd streng toe te zien op naleving van het verbod maar Greenpeace wil de vinger aan de pols blijven houden. Oldtimers "Dat stel had een Euro-Kip ge stript en toen ze hem daarna weer helemaal hadden opgetuigd, ga-, ven ze een receptie met kippepo- ten en advocaat", zegt Cor Duin- kerke uit het Rotterdamse.Over- schie, die lid is van de Nederland se Oldtimer Caravanclub, la chend. Zijn Oldtimer Caravanclub zal met 14 geselecteerde topmodel len van meer dan 20 jaar oud op pinksterzondag, 3 juni, neerstrij ken op het Plein 1940 in de Rot terdamse binnenstad. De club laat dan de paradepaardjes van buiten en van binnen zien aan het publiek. „De leden van deze club zijn al lemaal een beetje getikt", vertelt Duinkerken. „Als ze een oude kampeerwagen hebben gevon den en opgeknapt, sturen ze de andere leden een geboortekaartje en als een caravan wordt opge- 'doekt, mag iedereen afscheid ko- Pikkende kraaien De politie van Kampen heeft het afgelopen weekeinde enkele mel dingen gekregen over kraaien die mensen op het hoofd pikten en stenen lieten vallen. Tot twee keer toe belandde een steen op het dak van een auto. Eén van de stenen ging dwars door het zon nedak. Dr. A. Spaans, kraaienspecia- list bij het Rijksinstituut voor Na tuurbeheer, heeft geen verklaring voor het gedrag van de vogels. Het zou volgens hem om 'een spel' kunnen gaan. AMSTERDAM Stervoetballer Marco van Basten en zijn vriendin Liesbeth van Capelleveen poseren trots met hun don derdag geboren dochter Rebecca. Het Italiaanse blad 'TV Sorrisi e Canzoni' kreeg deze fotoprimeur, waarvan de opbrengst n een goed doel gaat. (foto epa> Nederlandse invasie Rolling Stonesfans in Keulen verwacht DEN HAAG (GPD) Keulen kan overmorgen een invasie van Nederlandse fans van de Rolling Stones verwachten. Voor het tweede concert van de Amerikaanse rockband in het Mungers- dorfer stadion zijn in Nederland nu al zo'n 16.000 kaarten ver kocht. Het eerste Keulse concert op 30 mei was meteen uitver kocht. De Rolling Stones zijn in Duitsland duidelijk minder populair dan in Nederland. Het tweede concert in Keulen is nog lang niet uitverkocht: van de totaal beschikbare 58.000 kaarten zijn er nu 39.000 verkocht, zodat zelfs aangenomen mag worden dat dege nen die op de bonnefooi naar Keulen gaan nog aan een kaartje kunnen komen. Ook op verschillende Nederlandse voorverkoop adressen zijn nog kaarten verkrijgbaar. WO /MOETEN ER &E6RIR VOOR HEB BEN DAT AfEN5EN PIE Z.ICH BEREID Kans op record tv-ldjkers WK HILVERSUM (GPD) - Als het Nederlands elftal erin slaagt de finale van het wereldkampioen schap voetbal te halen, is de kans groot dat er een nieuw record kijkdichtheid wordt gevestigd. Het oude record staat op naam van de voetbalwedstrijd Neder land-Rusland (finale EK 1988) met zo'n 8,6 miljoen kijkers. De dienst Kijk- en Luisteronder zoek (KLO) van de NOS heeft, gebaseerd op ervaring met voor gaande toernooien, een prognose gemaakt voor de kijkdichthid van de WK-finale. Als Oranje niet aan die finale deelneemt, ver wacht KLO een kijkdichtheid tussen de 32 en 44 procent. Als Gullit c.s. zich voor de finale we ten te kwalificeren, wordt een kijkdichtheid van 43 tot 57 pro cent verwacht. Het oude record staat op 47 procent (één procent kijkdichtheid staat voor 120.000 kijkers). Volgens KLO hebben tijdens het oude record veel mensen vanuit cafés e.d. naar de wedstrijd gekeken, zodat het to tale aantal kijkers op 8,6 miljoen werd geschat. DEN HAAG (ANP) De laatste interlandwedstrijd die het Ne derlands elftal speelt in de voor bereiding op de wereldtitelstrijd, op zondag 3 juni in Zagreb tegen Joegoslavië, wordt rechtstreeks uitgezonden door Veronique. Het verslag begint om 19.50 en duurt tot 21.45 uur. Van onze correspondent Ale van Dijk HILVERSUM - "Zoals Simon van Collem het heeft gedaan, daar moeten we niet meer aan denken", zegt TROS-producent Bert Meyer. Vrijdagavond start de TROS op Neder land 2, een jaar na het overlijden van tv-monu- ment Van Collem een nieuwe filmrubriek: 'Hollywood Boulevard'. "Een rubriek over nieu we speelfilms hoort in het TROS-pakket. Als Simon niet zo plotseling was overleden waren we met hem doorgegaan. Uit pië- teitsgevoelens jegens heb ben hebben we met de voortzetting van een ru briek een jaar gewacht. Dat is een gevoelskwes tie", meent tv-directeur Cees den Daas van de TROS. In de afgelopen maanden is bin nen de TROS een redactie ge vormd om de formule van de nieuwe rubriek vast te stellen. Van buitenaf werd voor inter views aangetrokken de freelan ce-filmjournaliste Mylène de la Haye, die ondermeer voor 'Avant garde' en 'Aktueel' over film schrijft. Voor Mylène betekent de nieuwe rubriek haar tv-de- buut. eDe presentatrice vond de TROS in eigen gelederen: Tineke Verburg van TROS-Aktua. Tine ke zit ook in de redactie van de nieuwe rubriek en ze zal in de toekomst studio-interviews gaan maken. Ook Bert Meyer is als producent al jaren verbonden aan TROS-Aktua en aan het tv- magazine van Linda de Mol. Als redacteur is ook aangetrokken Henk Mock, hoofdredacteur van het blad 'Preview.' Invalshoek "Een grote invloed van de infor matieve afdeling van de TROS- tv, inderdaad. Dat zal betekenen, dat we een journalistieke invals hoek kiezen. Maar iedere verge lijking met Simon van Collem gaat mank, want Simon had een unieke, geheel eigen wijze van onderwerpkeuze". De titel \'an het programma Hollywood Boulevard is geko zen omdat deze beroemdste straat van filmstad Hollywood onderwerp is van de introduktie- song 'Celluloid Heroe's' van de popgroep The Kings. Hierin wor den de afdrukken van de voetzo len van beroemde sterren in de trottoirs van de Hollywood Bou levard bezongen. In de eerste aflevering is een gesprek met Jan de Bont, de Ne derlandse cameraman die in Hollywood carrière maakt, te zien. Voorts is een reportage ge maakt op de set van de nieuwe Nederlandse speelfilm 'My blue Heaven', waarin Blue Diamond zanger Ruud de Wolff zijn film debuut maakt en waarin verder Leen Jongewaard en Koen Wauters (van de Belgische pop band Clouseau) meespelen. Aan iedere aflevering van 'Hollywood Bouelvard' is voorts een prijsvraag verbonden waar aan de kijkers mee kunnen doen'. Het wordt een soort com petitie, waarvan de winnaar of winnares na een jaar tevoor schijn komt. Tot 1 oktober zal het program ma één keer in de maand op vrij dagavond laat te zien zijn. Na 1 oktober komt 'Hollywood Boule vard' elke veertien dagen op tv. ZE NIET WILLEN GEVEN LEIDEN - De Stichting Leids Musical Gezelschap 'Pluimage' legt onder lei ding van de Leiderdorpse producent Ronald Veeren de laatste hand aan de mu sical 'My Fair Lady', geba seerd op George Bernhard Shaw's toneelstuk 'Pyg malion' uit 1912. Daartoe vond gistermiddag een presentatie plaats in de Leidse Schouwburg, de plaats waar 29 en 30 juni, en 1 juli de uitvoerin- .gen plaatsvinden. 'My Fair Lady' handelt over de relatie tussen het eenvoudige bloemenverkoopstertje Eliza Doolittle en de professor in de spraakkunst Henry Higgens, die haar 'hogerop wil brengen'. De musical bestaat uit een kleine twintig taferelen verdeeld over twee bedrijven. 'Pluimage' be looft de ontwikkeling van Elisa en het liefdesthema nu subtieler te brengen dan de aloude Ameri kaanse musical deed, zo werd gisteren bekendgemaakt. Daar mee wil men dichter bij de be doelingen van de Ierse toneel schrijver Shaw blijven. De musi cal werd in 1956 geschreven door F. Loewe en A.J. Lerner. In Ne derland werd de hoofdrol begin jaren zestig vertolkt door Wim Sonneveld. In 1964 kwam 'My Fair Lady' als film uit met Aud rey Hepburn als Elisa en Rex Harrison als prof. Higgins. Producent Veerens plan voor een musical werd, vandaag een jaar geleden, in overleg met de Leidse orkestleider Koos Mark geboren. Na een oproep in de pers, haalde de aangezochte re gisseur op een auditie in de Lei derdorpse 'Muzenhof de ge schikte kandidaten uit zo'n hon derdvijftig gegadigen. De cast, 40 spelers groot, werkt op dit moment het repetitiepro gramma af in de aula van de Rembrandt Scholengemeen schap. 'My Fair Lady' wordt ge regisseerd door de Engelsman Norman Longdon. Hij werkt als hoofdredacteur van de Europian Space Agency publikatie-afde- ling bij de in Noordwijk geves- tigden ruimtevaartorganisatie Estec. Daarnaast heeft Longdon zeer ruime ervaring in het regis seren, schrijven en spelen van to neelstukken. Muzikaal leider van 'My Fair Lady' is Koos Mark. Voor dit doel heeft hij zijn orkest, waarmee hij in Robert Longs Fantastico Shows optrad, met tien strijkers tot dertig man uit gebreid. Voor de hoofdrollen viel de keu ze op de 22-jarige Ingrid Mank als Elisa. Zij is aankomend stu dente op het conservatorium en werd als lid van het duo I.D.'s Way onlangs tweede in de finale van het Leids Zangfestival. De veelzijdige Peter van der Voort (52) neemt de rol van prof. Hig gins voor zijn rekening. Verleden jaar vertolkte hij de hoofrol in Theatergroeps Toverlei's Ge schiedenis van een paard. Han Prins, werkzaam bii de audiovi suele dienst van het Academisch Ziekenhuis in Leiden, speelt als de vuilnisman Alfred P. Doolittle de rol van Elisa's vader. Bert Leeuwe, die zang-ervaring heeft als bas-bariton uit het studenten koor Collegium Musicum en re gisseur van schooltoneel, kruipt in de huid van Kolonel Pic kering. Susan Kanbier, manager van een Leids hotel en daarnaast zangeres en violiste, geeft gestal te aan Higgins huishoudster Mrs. Pearce. De 20-jarige Patrick de Ridder tenslotte, lid van een ope rettevereniging, speelt Freddy. Producent Veeren benadrukte De cast van de musical 'My Fair Lady'. (foto Holvast) gistermiddag evenwel dat de ve le bijrollen niet als minder be langrijk beschouwd moeten wor den. Voor de kostuums en decors is een speciale adviseuse aange trokken. De produktiekosten van het gehele project worden door Veeren geschat op zo'n vijf tigduizend gulden. De musical wordt bekostigd uit sponsoring en uit' de verkoop van kaarten, waarvan er al zo'n achthonderd verkocht zijn.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 20