WK staat centraal voor volleyballers Oranje Valentin Mogüni eindelijk beloond Hockeyclubs willen geen nieuwe opzet Ondanks poulewinst World League Tuur bokst 'supersterk' Kampong huilt en HGC jubelt MAANDAG 28 MEI 1990 Turner oogst op EK LAUSANNE (ANP) - De eeuwige tweede werd eindelijk eerste. Met de eerste plaats in de zeskamp en gouden medailles in de toe stelfinales voltige en brug (gedeeld met de Zwitser Daniël Giubel- lini) werd Valentin Mogilni in Lausanne bij het negentiende toer nooi om de Europese titels de succesvolste turner. Vijf jaar lang heeft de 24-jarige le raar uit Moskou achter een titel in de meerkamp aangelopen. Welis waar veroverde de met oud-wereld- kampioene Olga Bitsjerova gehuw de Mogilni. die door zijn vrouw wordt getraind, bij Europese- en wereldkampioenschappen acht gouden medailles maar een over winning in een meerkamp ontbrak nog in zijn verzameling. In 1985 debuteerde Mogilni op in ternationaal niveau met de tweede plaats in de Europese titelstrijd in Oslo. Bij het toernooi om-de wereld kampioenschappen van dat jaar in Montreal veroverde hij met de ploeg de titel en individueel goud bij het voltigeren en aan de brug. In 1987 in Moskou was Mogilni de grote favoriet voor de Europese ti tel. Op zijn sterkste onderdeel, het voltigeren, ging het evenwel mis en restte slechts een vijfde plaats in de meerkamp. Mogilni verdween daar na door blessures van het interna tionale toneel. Hij miste het wereld kampioenschap van 1987 in Rotter dam en maakte een jaar later in Se oul ook geen deel uit van de Russi sche formatie, die de titel verover de. In 1989 was Mogilni terug. Bij de Europese titelstrijd in Stockholm moest hij landgenoot Igor Korobsj- inski laten voorgaan. Hetzelfde overkwam hem bijna een halfjaar later in Stuttgart bij de strijd om de wereldtitels. Korobsjinski kon in Lausanne zijn Europese titel niet verdedigen. Nu kwam echter het grote gevaar van Sergei Kharkov. De Russische turner, die in Seoul meehielp het ploegenklassement winnen en de ti tel pakte in de vloeroefening, impo neerde in Lausanne ondermeer met een rekoefening, waarin vier vluch- telementen waren verwerkt en die hij afsloot met een drievoudige sal to. Hij kreeg er evenwel slechts een waardering van 9.65 punten voor. Mogilni pakte de titel in zijn laatste onderdeel: de brug. Zijn oefening werd beloond met 9,85 waardoor een achterstand van 0,05 punt werd omgezet in een voorsprong van 0,15. Opvallend in Lausanne was het optreden van de Italianen. Vooral yvan de roodharige Yuri Chechi, die verrassend het brons in de zeskamp pakte en beste turner aan de ringen was. Het was het eerste succes voor de Italianen na 25 jaar. Zijn landge noot Boris Preti werd zevende. Zwitserland kreeg als organiserend land ook een Europees kampioen met Daniël Giubellini, die in de toe stelfinale brug op gelijke hoogte bleef met Mogilni. De succesvolste turner in de finales per onderdeel was de Rus Vitali Tsjerbo, die na zijn vijfde plaats in de zeskamp, drie titels behaalde: vloer, sprong en rek. Christian Selk en Carsten Nio moesten tevreden zijn met beschei den klasseringen. Het duo had de opdracht de puntentotalen en klas seringen behaald bij het laatste Eu ropese kampioenschap te verbete-j .De 18-jarige Selk startte het toer nooi ongelukkig bij het voltigeren (6,65) maar herstelde zich daarna goed. Vooral zijn sprong (9,25) en de rekoefening besloten met een dub bele gestrekte salto met daarin twee PAGINA 15 (Va spondent Ad Heesbeen) DEN BOSCH (GPD) - In de optiek van Ruben Acosta, de voorzitter van de Wereld Volleybal Fede ratie, moet de World League op termijn na de Olympische Spelen en het WK-voetbal het grootste sportevenement van de wereld worden. Hoewel de praeses in die mening wordt gesteund door de j meeste van zijn medebestuursleden is de competitie tussen acht (en volgend jaar tien of twaalf) toon-1 aangevende volleybalnaties sportief nog ver van dat ideaal verwijderd. Ondanks het prijzengeld van joen dollar zien veel landen (promotie)toernooi niet hetzelfde schikbaar] prestige-object als de Mexicaanse teams, voorman van de FIVB. Bij de fina- les, die half juli in Osaka worden af- Schudden gewerkt, zal het straks mede van- wege het geld - ongetwijfeld an- Zweden, ie ders zijn. Maar een onweerlegbaar et gegeven is dat veel ploegen, waar- onder Europees kampioen Italië, Brazilië, en Frankrijk, de voorron- den afwerken zonder hun topspe- ders in dienst hebben, zijn deze ge renommeerde krachten niet be- n eigen nationale i het d wel schudden. De eerste man van de Europese Fe deratie is nog steeds boos dat het land onlangs het Europees kam- HMHHH Pioenschap voor vrouwen in '91. te lers. Andere landenteams als de ruggaf. Zy kunnen wat mij betreft Verenigde Staten, Japan, China en de World League voorlopig verge- de Sovjetunie gebruiken het gees- 'en oldus de invloedrijke bestuur- teskind van Acosta - al dan met der. De NeVoBo beraadt zich nog i kwalificaties voor de Olym- r hun "talentvolle'achterban." Ah Pische Spelen te verdienen zi jn. leen Nederland vormt daarop gunstige uitzondering. In de onst uitbare drang om een plek binnen de wereldtop te veroveren is het evenement voor bondscoach Harrie geleiden Brokking juist een uiterst serieuze chen wa aangelegenheid. "Maar", stelde ook derland hij gisteren zijn ambitie bij, "het A WK in Brazilië blijft dit jaar hoofddoel. De finale I League speelt alleen hoofd mee". Technisch directeur Peter Murphv, van wie gisteren bekend werd dat hij het nationale vrouwenteam tot met de A-WK in China blijft be let van harte toejui- het toernooi in Ne- worden gehouden. Plaatsing voor de Spelen i mak- de World kelijk in eigen land dan in den achter- vreemdè af te dwingen", meende hij om vervolgens nog maar eens een pleidooi te houden voor het uit de competitie halen van de internatio- keer een hele schroef (9,25) moch ten worden gezien. De turner uit Deventer behaalde een totaal van 51,10 punten, waarmee hij evenals vorig jaar in Stockholm 47ste werd. Nationaal kampioen Carsten Nio, die moeite had zijn afsprong of slot- serie tot een goed einde te brengen, behaalde in zijn Europese debuut een totaal van 50,40 punten, waar mee hij als 51ste van de 64 deelne mers eindigde. ri eerste vereiste ATLANTIC CITY (GPD) - In zijn vijftiende partij als prof deed Regilio Tuur dit weekeinde toch nog een geheël nieuwe ervaïing op. Zijn tegenstander Victor Na varro probeerde bij de weging in het Trump Plza casino-hotel in Atlantic City allerlei intimidatie technieken op hem uit. De Mexi caan irriteerde Tuur daarmee zo, dat de in New York woonachtige supervedergewicht uit Hoogvliet voor het eerst van zijn leven dé ring in ging met het vaste voorne men "hem eruit te slaan". Navar ro's taktiek had dan ook een ave rechts effect. Al in de eerste ronde ging Tuur zo tekeer, dat de arbiter moest ingrijpen. Navarro, met vijftien gewon nen en zes verloren profpartijen in zijn boekje, was vanuit het die pe zuiden naar de Amerikaanse oostkust gekomen om naam te maken. "Hij had me uitgedaagd." aldus Tuur, "en daar gedroeg hij zich ook naar bij dë weging. Me strak aankijken en zo. Maar toen hij 's avonds de ring instapte, zag ik de angst in zi jn ogen". Van de 'kapsones', eerder op de dag. was weinig meer over. "Hij staat bekend als een slow starter. een goeie jongen die tijd nodig heeft om warm te draaien. Nou, die tijd heb ik hem niet gegeven," vertelde Tuur, als betrof het de gewoonste zaak van de wereld. "Ik raakte hem meteen een paar keer vol op het lichaam en sloeg hem met een serie op het hoofd al vrij snel aan. Na die acht tellen rust zag ik al, dat hij geen trek meer had, en toen ik hem met een overhandse rechtse nog een keer aansloeg, hield hij er gewoon mee op". De scheidsrechter maakte meteen een einde aan het ongelij ke gevecht. "Ik moet eerlijk zeggen dat dit niet een van m'n sterkste tegen standers was," vertelde Tuur, te rug in New York. "Hij trof het ook niet: ik was in vorm, ik voelde me supersterk". Tuurs lijst omvat nu dertien overwinningen bij een nederlaag en een onbeslist. Óp 19 juni wacht hem' op volle zee, aan boord van .een cruise-schip dat onderweg is naar het WK-duel Nederland- Ierland, zijn volgende opgave: een Ier of een Engelsman. Aad Westerlaken hoopt een van de twee woensdag te contracteren. Congres De Japanner Yasutaka Matsudaira, nalsJEen situatie, die bij de de praeses van de World League al een paar jaar bestaat. "Er zijn af- Council, anticipeerde op die situa- spraken met de clubs dat we dat de tie na de tweede 3-0 winst van Ne- komende twee jaar nog niet zullen derland op Japan. In de Maaspoort doen. Maar het in Den Bosch kondigde hij aan dat tijdens het congres van zijn organi satie in Osaka hardere afspraken ge maakt zullen worden met de toe komstige deelnemers. "De FIVB", benadrukte Matsudaira, "heeft be paald dat de periode van mei tot en met november vrij moet blijven voor internationale evenementen. Kunnen of willen landen daarin nietj meegaan, dan komen ze niet meer in aanmerking voor de World Lea gue. Want we zullen voor deze wed strijdenreeks vasthouden aan de maanden mei en juni". Met die opmerking doelde de Aziatische voorzitter vooral op Ita lië, waar juistl play-offs van de competitie worden afgewikkeld. En aangezien de[ meeste Italiaanse clubs buitenlan- om internationaal door te breken, Dat dit model werkt, is zo langza merhand wel bewezen", wees Murphy op de ontwikkelingen van de Nederlands mannenploeg. Harrie Brokking. zijn vakbroeder van het andere Oranje kon dat na de 15-3,15-7 en 15-4 overwinning op Ja- J pan (in een nieuwe World League recordtijd van 52 minuten) alleen maar beamen. Met nog twee voor-I ronde-duels tegen China te gaan (Franeker en Den Haag) verzekerde het team zich van de poulewinst enl tegelijkertijd van 157.500 Ameri-: kaanse dollars, de som van de winstpremies en plaatsing voor de halve eindstrijd. Dat bedrag kan bij j een derde, tweede of eerste plaats met respectievelijk 20.000, 50.000 of 80.000 dollar oplopen. De spelers mogen daarvan 25 procent in eigen zak steken, wat ongeveer neerkomt op een bedrag van tussen 20.000 en 1 30.000 gulden per man. Na de Pinksterdubbel tegen Chi- na krijgen de spelers twee weken vakantie om bij te komen van de in spanningen van de laatste drieen- 1 eenhalve maand, waarin na een rondreis over de wereldbol liefst 34 wedstrijden werden afgewerkt. Daarna begint via de finale van de I World League in Japan de intensie ve voorbereiding op het WK in okto- (1 ber. "In Brazilië", stelde Brokking ten overvloede vast. "worden ten slotte pas de echte hoofdprijzen ver deeld". Marco van Basten over het idee dat. een bdek over hem geschre ven gaat worden, in Penthouse: "Een boek op zich vind ik een loos idee. Boeken zijn niet meer in. Misschien ga ik wel een CD'tje maken, of een film. Misschien is dat wat. Cruijff heeft tenslotte ook een film gemaakt". achter m'n oren. had schrammen' op mijn benen en krassen in.mijn hals. Toch vind ik Marco van Bas ten een geweldige spits. Hij is ge- ineen. geweldig gemeen zelfs, maar wat moet-ie anders Andere competitievomi ongewenst (Van onze correspondent Ad Heesbeen) deze" periode*de BUNNIK - Het zal nog wel even duren voordat er werkelijk spra ke zal zijn van een andere opzet van de nationale hockeycompeti- tie. Als die aanpassing er overigens überhaupt komt. Want het overgrote deel van de hoofdklasseclubs staat volgens Govert Weinberg, voorman van de projectgroep Competitiezaken Top- hockey, niet te springen om op korte termijn ingrijpende wijzigin- gen door te voeren. Johan Neeskens Rev 'Ik heb nu tijd om te vissen, om te tennissen en om te lezen. Ik lees veel Agatha Christies en Lud- lums. En nu mijn eigen boek na tuurlijk". Marco van Basten in Penthou- Se"In Italië geef ik soms zes inter views op één dag. Daar word je schijtziek van. Die Italianen. Steeds weer dezelfde vragen. Ze geven het op een gegeven moment zelf toe: 'Ja. jezus. wat moet ik je nu eigenlijk nog vragen?' Dan zeg ik: 'Ja. weet ik veel. dan vraag je me toch niets'. 'Ja maar', zeggen ze dan. 'we zitten met onze baas en de krant moet vol". Voetbal International-ver- slaggever Johan Derksen, in Haagse Post: "Af en toe denk ik wel eens: zit ten de mensen dan op nog meer voetbalverhalen te wachten? Nou, volgens onze lezersonderzoeken wei Dus geven wij die. Zelf clenk ik bijvoorbeeld bij alle interviews over voetbal: oké. de volgende maar weer. Zo n jongen als Van Basten is totaal leeg geïnter viewd. Daar haal ,je alleen met heel veel inspanning nog iets zin nigs uit. Maar verslaggevers zijn tevreden met wat voor quote dan ook. dan hebben ze weer een stukje van zoveel regels. Ik ken een voet- baljuurnalist die bij het Algemeen Dagblad werkte en altijd riep: 'Do re mi fa sol. alweer een blaad je vol'. Verder zou 't die man alle maal worst wezen". Adri van Tiggelen over Marco van Basten, in Voetbal Interna tional: "Marco is een individualist. Die kan echt irriteren. Op de training likt-ie tegen je hak aan bijvoor beeld. Datje boven op je bek gaat. Het liefst zou ik 'm dan een joep geven, maar ik houd me in. Ik kan me voorstellen dat ze 'm in Italië zoeken". Bayern München-verdediger Jürgen Kohier over Van Basten, in Sport International: "In het San Siro-stadiun zat ik ouder de blauwe plekken. Echt. van onder tot boven. Ik bloedde KV Mechelen-speler Lei Clijsters over de wijze waarop Van Basten er voor zorgde dat Nieuwe hij in de wedstrijd tegen AC Milan een rode kaart kreeg, in Sport International: "Het was klasse, grote klasse zelfs. De manier waarop Marco dat deed. verraadt de mentaliteit van een topspeler. Hij is toch gek als hij niet probeert een speler te elimineren? Hij verdient er voor zijn club miljoenen mee". De logica volgens Johan Cruijff. Cruijff analyseert, via de pen van verslaggever Johan Derksen, Oranje-tegenstander Egypte, in Voetbal Internatio nal: "Heel Egypte rekent op Allah, want de Koran is heilig. De spe lers roken noch drinken, ze bren gen regelmatig een bezoek aan Mekka en bidden trouw vijf keer per dag. Ik respecteer dat zeer. maar desondanks zie ik Egypte geen punt pakken tijdens het WK". Adri van Tiggelen over het KNVB-bestuur. met name voor zitter Martin van Rooijen, in Voetbal International: "Als er wat te doen is zijn ze er. Ze denken aan zichzelf. Ze hebben een bord voor hun kop. En dat zijn de mensen die i I Dat zijn mensen die loop ik straks in Italië zo voorbij. Die hoeft echt niet op een hand te wachten van mij. Als je ziet hoe hij ons behandelt. Geen respect. Ik wil die man niet meer zien". Mart Smeets in 'onafhanke lijk omroepblad' Televizier: "Vrijwel de meeste sportbe stuurders zijn klootzakken, die zich geen reet voor sport interesse- ren. Of ik ja'zou zeggen als de KNVB mij als bestuurder vraagt? Is dat een belediging? Dat is toch een klote voetbalbond, joh. Dat be wijzen ze dagelijks". Willem van Hangem in Else vier: "Mijn ervaring is dat voetbal lers in grote problemen komen als ze moeten nadenken. Dat zijn ze niet gewend, ook niet op topni veau. Dan zie je ze heel onbehol pen naar de trainer kijken: wat moeten we nu doen?" "De bestuurders van de verenigin gen hebben in meerderheid vrede met de wijze waarop de wedstrij denreeks momenteel wordt afge wikkeld", aldus Weinberg. "Het i het systeem nu eenmaal. Hockey is een amateursport en daarbinnen zoeken we de mogelijkheden om toonaangevend in de wereld te zijn. Dat is dit jaar aardig gelukt. Het i gebleken dat ze niet staan te jammer dat daar niet of nauwelijks trappelen om play-offs of welke a dere vorm van competitie-verande ring dan ook door te voeren. Ze vin den dat er meer tegen dan voor is. We gaan pas overstag als meer clubs de noodzaak e wordt gekeken. Vandaar dat ik het gezeur dat we niets doen voor onze internationals, zo langzamer hand wel een beetje zat ben". Veel woorden werden er evenmin mil gemaakt aan de oprichting Desondanks is het onderwerp op de Stichting Individuele Begelei- aandrang van de (ex)bondscoaches ding Tophockey. De stichting gaat Hans Jorritsma en Roelant Oltmans opgenomen in de topsportnota, die afgelopen zaterdag in Bunnik door het bondsbestuur zonder tegen spraak door de algemene ledenver gadering werd geloodst. In dat rap port, alom gekritiseerd vanwege ge brek aan duidelijkheid, staat dat 'het bestuur van de KNHB over weegt in de bestaande structuur anaf 1 juni sporters en begeleiders van de nationale hockeyteams fi nancieel en maatschappelijk onder steunen. Onder meer door het ver strekken van studiefaciliteiten en het tot stand brengen van stage- en of arbeidsplaatsen. Buiten een startkapitaal, deels afkomstig van de bond via te veel berekende BTW, de financiële inbreng in hoofd wijzigingen aan te brengen om het zaak afkomstig van sponsors. Het Het team van ZLC 2 is kampioen. De laatste titel voor de ploeg. Volgend Dichtgeslagen Zonder zelf te spelen kampioen worden is al niet leuk; volgend sei zoen niet meer bestaan is dat nog minder. Nou ja, dat laatste dan tus sen aanhalingstekens, want voet ballen doet het tweede zaterdag- team van ZLC volgend jaar gewoon wel weer, zij het dan onder een an dere naam. Rijnland 2 wordt het dan, uitkomend in de reserve vierde klasse van de Afdeling Leiden, na het samengaan met Oranje Groen. Het boek van ZLC is daarmee de finitief dichtgeslagen en de boys spelpeil te verbeteren en de compe titie interessanter te maken voor sporters, publiek en media'. Plan Maar ogenschijnlijk mede inge geven door de apathische houding van de clubs wordt er niet echt veel haast gezet achter het plan, dat weer in een andere notitie 'Compe titie Tophockey' nader zal worden uitgewerkt. Weinberg liet het in de bijeenkomst, die ondanks enkele belangrijke agendapunten slechts anderhalf uur duurde, bij de mede deling dat er op 15 december voor- die richting zullen worden gedaan. En daarmee tilde hij het ge- elk geval over het komende seizoen heen. Tot te- Oltmans en zijn nieuwe vakbroeder bij de mannen, Rob Bianchi, die graag hadden ge zien dat er vaart zou zijn gezet ach ter de voorgenomen initiatieven. Dat er nauwelijks een weerwoord stichtingsbestuur komt onder zitterschap te staan van Frank Schreve, de onlangs afgetreden praeses van de Nederlandse Sport Federatie. Bescheiden In de tijden fusie de de zaterdag deden dat. als andere opvolgt dreigen de kleine laatste,'op passende wijze. Nog lie ver hadden ze een echte kampioens wedstrijd gespeeld, maar dat zat er dus niet in. Uitgevoetbald i' voetbalclupjes van het toneel te dwijnen. In de kleine dorpsgemeen schappen houden de traditioneel kleme en sympathieke verenigin- leider Joost Pierrot al gen nog stand. Als ze nog redelijk vachten was wat 15D nog kon doen de weg timmeren is het des te ardiger. Abbenes is zo'n club. Het net zo hard in het eigen doel vlogen. Dit seizoen boekte Abbenes zijn grootste succes uit zijn nog redelijk stellen prille bestaan. De tweede periodeti- gedaan tel kwam de paarswitten toe, hoe- voelige onderwerp wel De Sleutels de officiële winnaar het komenc was. De Leidenaren hadden echter leurstelling al een periodetitel op zak. Dat de nacompetitie met Alphia, De Sleutels en TAW niet de pro motie opleverde was geen ramp. Het feit dat Abbenes al trots was deel te mogen nemen typeert de kwam op de topsportnota. die mentaliteit van de vereniging. Niet der leiding van oud-international te hoog van de daken schreeuwen, Paul Litjens werd samengesteld, vooral bescheiden blijven is het pa- had alles te maken met de vele vaag- rool. Die bescheidenheid weerspie- heden in het stuk. Of zoals een vanj geit zich op het veld. Van het eerste de aanwezige clubleden in de wan- vaiI 01 „a!>BC1IeI<lls- u,UCfl elftal van Abbenes ,s dit se,toen delgangen opmerkte: "We hebben scoorde'echter 58 keer. Kamponi geen enkele speler geschorst ge- al twee wereldkampioenen, maar zeVen keer minder en versDeelde no weest. "Eigenlijk zijn we te hef. met dit verhaal zijn we wereldkam- 'dflaSg ?zXre'fitek vertelt de onbetaalde trainer Karei pioen open deuren intrappen. Een Rob Bianchi zei na afloop dat de Kallenberg lachend. "Het is een luchtbel, meer is het niet". Mede om grote teleurstelling al van een week fantastische groep, ze hebben ont- die reden had kennelijk niemand geleden dateerde. toen zijn ploeg EINDHOVEN/UTRECHT (ANP) - De laatste ronde van de Nederland se hockeycompetitie voor de man nen heeft een ontknoping gebracht» die jarenlang op de vaderlandse kunstgrasvelden niet meer is voor gekomen. HGC .greep, na herhaal» delijk mistasten, in navolging van de Wassenaarse vrouwen de titel bij Oranje Zwart in Eindhoven (3-5) en jubelde. In Utrecht zegevierde Kampong, die al bijna het gehele seizoen de toekomstige kampioen werd ge^ noemd, weliswaar met 5-0 over SCHC, maar huilde toch. HGC en Kampong verzamelden beide in 22 wedstrijden 32 punten en eindigden beide met een positief doelsaldo De Wassenaarse ploeg die 36 punten uit 22 duels te dorpje aan de rand van de Haarlem- 30 tegen. Maar in punten kon Quick eniging Abbenes opgericht dat volgens jaren in de anonimiteit i vee! de tweede klasse zaterdag van stak afgelopen dinsdag een handje Leidse onderbond verkeerde. Vic uit om ZLC 2 te helpen. Voor tien dus - 2-3 en daarmee was het pleit voordeel van ZLC beslist. Ze heb-II ben nog een bescheiden feestje ge vierd en kunnen het geelbïauwe doelpunten van de Afdeling: 76 tenue nu verder op de training af- precies te zijn. De reden dragen. De kampioenen spelen vol gend jaar voor een andere club. I de Via de achterdeur - de tweede klasse publiek - de Leidenaars werd twee jaar geleden opgeheven- de Leiderdorpers met kwam Abbenes in de eerste klasse. Vorig seizoen scoorden de in paars en wit getooide voetballers Abbenes het hoogste aantal Abbenes vorig seizoen niet lachend kampioen werd was dat de ballen zettend veel voor elkaar over. Ik echt behoefte te reageren op hoef ze nooit te motiveren, er wordt clusies. waaraan geen sterveling altijd met veel inzet getraind en ge- zich een buil kan vallen, voetbald. Wat we dit seizoen gepres- "Ach", haalde Litjens later zijn teerd hebben is echt bijzonder. We schouders op. "met die kritiek valt hebben maar drie senioren-elftal- te leven. Het is niet altijd even leuk len, bovendien moeten we het stel- of goed beargumenteerd, maar dat len zonder A- en B-jeugd. We kun- hoort bij de functie. Ik vind de nota nen nooit eens een jeugdspeler op- niet vaag. Het is een realistisch ver stellen". Maar volgens Kattenberg haal. gemaakt op de basis van de hoeft zijn opvolger Albert van der uitgangspunten, die de hockey- Burg zich geen zorgen te maken, bond hanteert om topsport te be- "Hij krijgt een fijne groep waarmee drijven. Daar kun je verschillende hij prima mee kan gaan werken. De kanten mee op. Dat klopt. Maar zo KNVB? We zouden het volgend sei- hoor je als bestuur beleid te maken, zoen heel moeilijk gehad hebben. Onze leden praten tenslotte ook paar jaar zie jk wel mee Dat lejdt njel altj.d tQt een gro mogelijkheden". te slagvaardigheid, maar zo werkt 3. met 1-3 verloor bij Klein Zwitser land en HGC daardoor alsnog op ge lijke hoogte kon komen. De opvol ger van Hans Jorritsma als bonds coach wist vervolgens dat Karh- pong zondag niet alleen vën SCHC zou moeten winnen, maar ook nog eens vier doelpunten meer maken dan HGC in Eindhoven tegen Oran je Zwart. Het werd een overtuigen de 5-0, maar dat was net niet genoeg voor het kampioenschap. HGC was de konng te rijk. De Wassenaarse ploeg ging door treffers van Gijs Weterings. Mare Delissen en Step- han Veen met een voorsprong van 3-1 rusten. Het werd uiteindelijk 5-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15