Nieuweweg wordt niet duurder Politie gaat meer surveilleren op de fiets in Warmond Hoogvliet moet illegaal gesloopte villa herbouwen saaassaaass «ssmwüs PAGINA 18 REGIO LEIDEN WOENSDAG 23 MEI 1990 j SASSENHEIM/WARMOND De rijkspolitie Sassenheim/War- 4 mond gaat meer op de fiets surveilleren. De samenwerking met de H. korpsen van Oegstgeest en Rijnsburg heeft dit mogelijk gemaakt. 1 "Vroeger had elk korps overdag een eigen wagen op de weg. Nu 1 hebben we er gezamenlijk één, waardoor we wat meer ruimte heb- 4 ben om mensen met de fiets de wijken in te sturen", aldus A. Troost, groepscommandant van de rijkspolitie Sassenheim/War- ■4 mond. f Het regelmatiger houden van sur- dat idee is inmiddels verlaten. veillances met de fiets is een van de Troost: "Wijkteams zijn goed in te 3 prioriteiten uit het beleidsplan van voeren in grote steden. Met een 5 de groep Sassenheim. Aanvankelijk groep van 28 man is het echter niet werd gedacht aan wijkteams. effectief. Veel vraag naar wijkteams is er overigens ook niet vanuit de bevolking. Wel vragen mensen speciale collega om dat die al eerder bij een bepaalde zaak is betrokken. Daar houden we zo veel mogelijk rekening mee. Miccïatöntnnnctollinn Door de fietssurveillances proberen Missietentoonstemng we verder meer contact met de be_ Een missietentoonstelling is van donder- woners te krijgen", dag tot en met zondag te bezichtigen in In het beleidsplan van de groep de aula van verpleeghuis Marienhaven Sasenheim heeft de politie vastge- aan de Mgr. Aengenentlaan 1 in War- steld weike werkzaamheden priori- mond. Er worden ook kunstnijverheids- teit krijgen. Daarbij is niet alleen re- artikelen uit Derde Wereldlanden ver- kening gehouden met de beschik- kocht. De opbrengst is bestemd voor pa- bare mankracht, maar ook met een ter Vriens. De 67-jarige pater wil in de pa- vorig jaar gehouden enquête onder rochie Wendu in Irian Jaya een perma- de bewoners en raadsleden van Sas- nent kerkgebouw neerzetten. Bezoekers senheim en Warmond. "Prioriteiten stellen is noodzakelijk omdat we te weinig tijd hebben om volop aan dacht te besteden aan alle taken die op het bordje van de politie liggen. We hebben maar een bepaald aantal uren tot onze beschikking en die moeten we zo goed mogelijk verde- De verbrede Nieuweweg in Zoeterwoude, compleet met de vrouw die al- teravond sprak e tijd zo bezorgd was over het verplaatsen van bomen: mevrouw C. Blok. Gis- e over de reconstructie. Circus Het circus Bavaria treedt donderdag op in Zoeterwoude. Het gaat om een Bel gisch-Nederlandse familiecircus met een méént Troost paardendressuur, een slangennummer. clownerie en acrobatiek. Donderdag Advies Raad Zoeterwoude had meer moeten horen over verschuivingen ZOETERWOUDE - De recon- n„ nn De rijkspolitiegroep Sassenheim- structie van de Nieuweweg in broek. De voorstelling begint om 15.00 /warmond gaat een belangrijk deel Zoeterwoude kost niet meer leden ln,met het Pr°Ject. maar latfr I uur- van haar beschikbare tijd besteden hporntf* hpdraty van ontst°nd grote commotie in de J aan het voorkomen en oplossen van i5 r» bedrag van raad. Burgemeester A.J.M. Hou- Ihaven van de 935.000 gulden. De raadscom- dijk, de toenmalige portefeuillehou- 5 Hete pan oorzaak brand Wassenaar 1 J WASSENAAR - Een keukenbrand 2 in een woning aan de Van Duiven- 8 voordelaan in Wassenaar heeft gis- t teravond voor ongeveer 50.000 gul- I den schade aangericht. De brand I werd veroorzaakt door een overver- I hitte frituurpan. SDe brand werd om half negen ge meld vanuit een nabijgelegen flat. De gealarmeerde brandweer wist in ,j eerste instantie niet om welke wo- I ning het ging. Een gesprongen ruit 1 en rook uit een dakraam maakten J dit al snel duidelijk. criminaliteit. Het handhaven openbare orde op de tweede het verkeer staan missies openbare werken en ft- der openbare werken, zou de raad i derde plaats, nanciën hadden echter beter ge- onvoldoende geïnformeerd hebben Het beleidsplan is doorgesproken ïnformeerd kunnen worden wijzigingen in de begroting. ciële ruimte voor aanvullende ver- Commissievoorzitter keersmaatregelen, zo vertelde ad- J.C.M. Berkouwer (CDA) vroeg zich junct-directeur G.W. van Leeuwen niettemin af of er geen sprake was van de dienst gemeentewerken de geweest van 'discommunicatie', commissie. omdat de budgetverschuiving geen Burgemeester Houdijk verdedig- enkel raadslid in de wirwar van cij- door te fers was opgevallen. CDA-raadslid Van der Salm, die de zich stellen dat van het begin af aan dui delijk was geweest dat de verkeers- met de officier van justitie en de over de verschuivingen binnen CDA-raadslid R.L.G. Hogenelst had technische voorzieningen zo veel zich in de raad bijzonder boos twee gemeentebesturen. Groeps- de begroting. Die verschuivin- "h~k"■w,»",. gen waren nodig om Zoeter- commandant Troost: "Het is be- langrijk dat het openbaar ministerie „oude geld te"besparën achter deze prioriteitenstelling staat. Het is namelijk wel de bedoe ling dat als bij onze acties verbalen eerste openbare zitting 'manipulatie' en 'mislei ding', terwijl A.B. Ringersma van Progressief Zoeterwoude (PZ) dreigde met een motie van afkeu- Dat bleek gisteravond tijdens de ring. Gisteravond bleven harde a mogelijk binnen het budget 935.000 gulden moesten worden ge realiseerd. Het provinciebestuur maakte over gebrek aan informatie, beklaagde zich voor de commissie het feit dat 'er door de gemeen- 'Zwembadplan Oegstgeest kan eerder worden geopenbaard' OEGSTGEEST - De uitslag van de gemeentelijke 'prijsvraag- procedure - Overveerpolder' in Oegstgeest wordt volgende week woensdag bekendge maakt. Vier bedrijven hebben een plan ingediend voor de ver bouwing van het zwembad Poelmeer en omgeving. Het bui tenbad verdwijnt in die plannen en er komen woningen voor in de plaats. Een onafhankelijke jury heeft inmiddels een keuze gemaakt en B en W onderschrijven die keuze. De fractievoorzitters van de politieke partijen kregen de uitslag vorige week al te horen, maar moeten voorlopig hun mond houden. Groen Links voorman A.M.J. van Eisen vindt dat raar. "Dergelijke zaken moeten in de openbaarheid kunnen", zegt hij. "Volgens het nieuwe colle geprogramma moeten de bur gers in een vroeg stadium bij plannen worden betrokken, dus B en W hebben nu de kans hun eigen programma waar te ma ken. Daar komt bij dat van geen van de betrokken partijen de on derhandelingspositie in gevaar is, dus waarom zouden we moei lijk doen?". A.J.W.F.M. Kohlbeck - wet houder namens de PvdA, maar tevens gesteund door Groen Links - reageert beslist: "De vo rige raad heeft eenstemmig voor deze ingewikkelde en zorgvuldi ge procedure gekozen. Volgen de week krijgt iedereen tegelijk te horen wie de winnaar is en pas- daarna begint de politieke discussie in de gemeenteraad". Vertegenwoordigers van an dere partijen laten eenzelfde ge luid horen. "Gewoon de oude af spraak nakomen", vindt WD- wethouder H.A. Rijks en D66-er M.J. Poelmans laat weten 'geen moeite met de procedure te heb ben'. Van het CDA was niemand bereikbaar. Wethouder J.P. van der Reijden zit in Moskou met een regeringsmissie en fractie leider P. Hellinga heeft zich een weekje teruggetrokken. worden uitgeschreven, die ook door ciale raadscommissie die de proce- justitie worden verwerkt. Daar zijn dure rond de samenstelling van de de spe- vallen richting Houdijk uit en lieten de leden weten dat het nog te vroeg i ïu afspraken over gemaakt begroting voor de reconstructie van Vprcirhnivincrpn Met de gemeentebesturen van de Nieuweweg onderzoekt. Verte- v ei&^nuivingen Sassenheim en Warmond is afge- genwoordigers van de Zoeterwoud- De reconstructie van de Nieuwe- sproken dat de politie in een vroeg se politieke partijen - CDA, Progres- weg, die eind volgend jaar wordt af- stadium bij nieuwe plannen wordt sief Zoeterwoude en WD - hebben gerond, bestaat uit drie delen. Naast betrokken. Troost: "Wij willen zich sinds februari over de perike- de reconstructie van de Nieuweweg graag meepraten vanaf het moment len rond de reconstructie gebogen. had dit bedrag al in een vroeg stadi- te nauwelijks naar mij is geluisterd". Hij vertelde dat hij bedrijven had gevraagd of onderdelen van het conclu- ongeveer eenderde deel van de kos- werk goedkoper kunnen worden ten zelf hoeft op te draaien. Door het uitgevoerd: "Ik heb alternatieve doorschuiven van de meevaller bij voorstellen gedaan, maar daar wil de drainage bespaarde de gemeente de de directie gemeentewerken zich geld, want overschrijdingen nauwelijks naar kijken". De i r door de provin kale tekening op tafel ligt, Wij kunnen dan als specialisten ad- 0D„.. i dat de aansluitingen op de Bij dit karwei werden 170 bomen Zuidbuurtseweg en Weipoortseweg zouden niet worden gedekt. Houdijk gaf toe dat deze schuiving 'niet expliciet de noordzijde van de weg geven bijvoorbeeld de halve meter verplaatst. Door verleg- len). Binnen de begroting werd ge- aanleg van wegen, voetpaden en ging van de weg-as kregen ook de schoven tussen het verplaatsen brandgangen, de inbraakgevoelig- bomen aan de zuidzijde r J" J j Omdat de bewoners niet thuis waren, heeft de brandweer een ach terdeur geforceerd om binnen te ko- U1 a|l t men. De brand bleef beperkt tot de heid van woningen of de organisatie te. Daarnaast werd een nieuw drai- ging r keuken en een deel van de woonka- van evenementen. Op die mar mer, maar door rook en hitte liep de kun je iater veej overtredingen gehele woning schade op. problemen voorkomen". (de aanvullende verkeersmaatrege- Uit de bijdrage van J. Hulsbos, meld":maarv'oïgenshemhaddende ?ef van de gemeentelijke afdeling taalcommissies uit de stukken "nanciên. bleek dat niet alle infor- kunnen opmaken hoe de vork in de mat'e vanuit hetambtelyk apparaat steel Mt: Maar niemand heeft ooit f de verleg- iets gevraagd". Houdijk constateer- nagesysteem aangelegd en kwamen Toen bleek dat de drainage geen aansluitingen op de Zuidbuurtse- 100.000 maar slechts 40.000 gulden weg en Weipoortseweg. bleek te kosten, weest waarover zoveel informatie gegeven, omdat het in de raad'. B en W Voorschoten hebben aangifte gedaan bij de politie en willen een gesprek VOORSCHOTEN - De firma Hoogvliet moet de witte dok- tersvilla die op de hoek van de Veurseweg en de Papelaan stond, herbouwen. B en W heb- ben bij de politie aangifte ge- daan van de illegale sloop op - vrijdag. Hoogvliet riskeert een boete van 5.000 gulden of twee maanden hechtenis. Dat heeft f het college het bedrijf gisteren laten weten via een door een bo- i de overhandigde brief. In de brief stelt het college vast dat i het bedrijf volledig buiten de ge- i meente om tot deze 'brute actie' is overgegaan. De gemeente staat nu voor een voldongen feit en het ver- i trouwen van de gemeente in Hoog- I vliet is daardoor 'in hoge mate ge- schonden'. Het bedrijf riskeert een boete, omdat de gemeentelijke monumen- tenverordening het verbiedt een ge- i meentelijk monument te beschadi- i gen, te vernielen of af te breken. Zelfs voor een gedeeltelijke afbraak is een vergunning nodig. Op grond j van de bouwverordening moet een i bedrijf vooraf toestemming vragen om een bouwwerk te slopen. De fïr- 1 ma heeft dat niet gedaan en was dus J in overtreding. In de brief wordt de firma ge- i maand niets te doen met de over- 1 blijfselen van het pand, zónder toe stemming van de gemeente. Het da- i gelijks bestuur van Voorschoten [wil op korte termijn een gesprek I met de directie van Hoogvliet. In een reactie zeggen alle fractie- Ivoorzitters van de Voorschotense politeke partijen de handelswijze van Hoogvliet sterk af te keuren. Ze jdenken dat Hoogvliet lacht om de strafrechtelijke gevolgen die de ille- Zo zag de inmiddels gesloopte doktersvilla geleden werd gekraakt. de Voorschotense Veurseweg er t gale sloop zal hebben, maar ver- "We moeten uitkijken, want als je line tegen een huisje langs de Veur- moeden dat het college heeft geke- niet oppast gaan dergelijk zaken seweg reed" ken naar het meest haalbare. Het zou 'niet meer dan terecht' zijn dat het college aangifte heeft gedaan van de illegale handelwijze van het kwaad tot erger", aldus D66- l.J. Hoogvliet, de eigenaar van de fractievoorzitter J. Aikens. "We villa, was vanmorgen niet voor com- hebben zo'n situatie eerder aan de mentaar bereikbaar. Gisteren hand gehad toen het Van der Valk- maakte hy bekend dat hij zijn oude 'per ongeluk'met een drag- plannen met de villa wil handha- L__0 de verschuivingen dus geen vuiltje aan de lucht"). De verschuiving was wel 'ter sprake ge komen' in de commissie openbare werken: "Het ging namelijk vooral om technische kwesties, en die wor den behandeld door de afdeling ge meentewerken". Hulsbos nam het op voor Hou dijk, door te verklaren dat hij zich kon voorstellen dat 'een portefeuil lehouder niet volledig op de hoogte is van alle details van de begroting'. Van Leeuwen voegde daar aan toe dat de situatie deze keer extra ge compliceerd lag, omdat drie ver schillende aannemers onderdelen van het karwei uitvoerden: "Nor maal gebeurt zoiets door één bedrijf en dan werk je met'een vaste aan- neemsom voor het hele project. Hier moésten we de begroting heel duidelijk uitsplitsen". Eindverslag De commissie hoopt in de raadsver gadering van 28 juni het eindverslag aan de raad te presenteren. Aanvan kelijk zou het eindrapport voor het aantreden van de nieuwe gemeente raad op 1 mei worden aangeboden, zodat de oude raad de zaak had kun nen afhandelen. Later bleek de kwestie 'te gecompliceerd' om op korte termijn te kunnen afronden. Daardoor wisselde ook de samen stelling van de commissie. Aanvan kelijk maakte CDA-er Van der Salm er deel van uit, maar hij stond zijn plaats af aan mevrouw Berkouwer omdat hij te zeer bij de zaak betrok ken zou zijn. Raadslid A.B. Ringers ma (Progressief Zoeterwoude - PZ) werd wethouder in het nieuwe col lege en moest zijn plaats afstaan aan PZ-collega W.T.M. Ooijendijk. H.O. van der Kooi (WD) en ambtelijk se cretaris J. Kliffen completeren het gezelschap. Op,de publieke tribune volgden gisteravond welgeteld'twee aanwe zigen de verrichtingen van de com missie. Een ambtenaar verklaarde dan ook 'geen grote emoties' meer te verwachten in de raadsvergade ring van 28 juni. Werd bij de instal latie in februari afgesproken dat alle zittingen openbaar zouden zijn, ge voelige persoonlijke kwesties zou den een 'besloten' voorbereiding noodzakelijk hebben gemaakt. Voorschoten krijgt Leids netnummer VOORSCHOTEN - Voorschotena ren die nu nog het netnummer 01717 hebben, krijgen in december het Leidse netnummer (071). Hun abonneenummer blijft grotendeels gelijk: voor de 'oude' nummers wor den de cijfers 60 of 61 geplakt. De wijzigingen hangen samen met de vervanging van de ouder wetse, elektro-mechanische tele fooncentrale door een nieuwe, digi tale centrale. Na de installatie van de nieuwe centrale zal de kwaliteit van de gesprekken verbeteren. De Voorschotense wijk Noord-Hofland heeft al langer het Leidse netnum mer, het gemeentehuis schakelde enkele jaren geleden over en ook enkele grote instellingen zijn al eni ge tijd 'Leids'. ven. Dë villa, die tot vrijdagmiddag gekraakt was, zou in oude stijl wor den herbouwd en beneden waren kleine winkeltjes gedacht. De Voor schotense partijen verschillen van mening als het gaat om de vraag of de nieuwe villa als twee druppels water op de oude moet lijken. Het CDA verlangt niet met alle geweld een replica van de witte vil la. "Wel moet een nieuwe pand een woonbestemming krijgen en moet het nieuwe pand net zoals de oude villa een herkenbaar punt voor Voorschoten blijven", aldus fractie voorzitter W. Valkenburg. Bij de vraag of een gedeeltelijke woon- en winkelbestemming mogelijk is, moet worden gekeken naar wat 'in het belang is van de gemeente'. WD-fractievoorzitter P.J. Ver schoor wil nog een oordeel geven over de wijze waarop de villa moet worden herbouwd. Hij neemt aan dat de raadscommissie openbare werken over de gang van zaken wordt ingelicht en .vindt het te vroeg om een 'ferm standpunt' in te PvdA, D66 en Groen Links willen wèl dat de villa in oude stijl moet te rugkeren. "Zorg dat er een identiek pand terugkeert. Het bouwplan moet genade vinden in het oog van de monumentencommissie", aldus J. Aikens (D66). Deze commissie geeft het college advies. S. Harlaar, fractievoorzitter van Groen Links, vindt dat het nieuwe pand een woonbestemming moet krijgen. "Ik was al nooit zo enthou siast over het idee dat er beneden in de villa allerlei winkeltjes zouden komen", zegt hij. R. Kalfsbeek (PvdA) noemt het vooral belangrijk dat het pand in oude stijl terug komt. "Daarna vraag je je af of er wel of geen winkeltjes in moeten komen". Aikens zit op dezelfde lijn. Raad Oegstgeest mag zich buigen over sjaaltjes OEGSTGEEST - B en VI van Oegstgeest zijn er nog niet uit. Moet het assortiment representa tiecadeaus van de gemeente worden uitgebreid of niet? Pro bleem is dat er voor heren strop dassen beschikbaar zijn, maar dat sjaaltjes voor dames ontbre ken. De voorlichter van de gemeen te schreef op verzoek een advies, madr B en W hebben inmiddels besloten dat de kwestie samen met de voorjaarsnota aan de ge meenteraad wordt voorgelegd. Voor juni zal dat niet lukken en lang hoeft de discussie niet te du- De rest van het cadeaupakket is namelijk wel 'emancipatoir verantwoord'. Zo ontvangen vertrekkende raadsleden een kristallen karaf, die, afhanke lijk van de sexe van de ontvan ger, in een dames- ofherenvorm is gemodelleerd. En dan zijn er nog de kalenders, pennen en aanstekers... Beenbreuk voor uitwijkende fietser LEIDERDORP - Een 14-jarige Leidse fietser is gistermiddag om kwart voor vier met een dubbele beenbreuk en een hoofdwond over gebracht naar het Diaconessenhuis in Leiden. De jongeman reed over de Leiderdorpse Vossiuslaan. Ach ter hem reed een 48-jarige automo bilist uit Zoeterwoude. De fietser week om onbekende reden plotse ling uit naar links. De automobilist kon hem niet meer ontwijken. WOENSDAG 23 MEI Alphen jeugdinstuil volleybal, van 18.30 tot 19.30 uur m gymnastiek lokaal Zonnebloemschool, Jong kind! Coninkstraat 35. Leiden optreden duo Waardenberg De Jong met: 'Jool Hul', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw- - burg. informatiepunt, gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen, Gerestraat 20. tel: 121554. concert Lesko. aanvang 20.30 Oegstgeest bridgen bij DDS, aanvang 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. Woubrugge schrijfavond Amnesty Interna tional, van 20.00 tot 22.00 uur in de openbare school, Emmaiaan. Cleijn Duin. Rhytm* and bluesavond bij Scum, Helmbergweg, aanvang 21.00 uur. Warmond opening fietsroute om de Ka- gerplassen, start om 9.30 uur op pleintje bij de Pomp, Dorpsstraat. 'Circus Bavaria'. aanvang 15.00 uur, Sportpark Haasbroek. jongerensoos Utopia, 19.00 tot 21.30 uur in de Westender. VRIJDAG 25 MEI Katwijk optreden 'Murphy's Law' in hardrockcentrum Scum. Helm bergweg, aanvang 20.00 uur. Leiden in kader van Internationale Chansonweek: optreden Yves Duteil, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. festival t.g.v. 20-jarig bestaan Jazzzpodium Hot House, vanaf 20.00 uur in De Waag, Aalmarkt. Noordwljk optreden Simon Rigter Kwar tet, aanvang 20.00 uur op terras van van Beach Hotel, Koningin Wilhelmina Boulevard. jubileumconcert Jaco van Leeuwen (orgel), Maria Bol (dwarsfluit), Renee Wagenaar (sopraan) en Anton Pauw (orgel t.b.v. restauratie orgel Grote Kerk, aanvang 20.15 uur. Valkenburg voorstelling door Belgisch-Ne derlands 'Circus Bavaria', aan vang 16.15 uur op het Dorpshuis- plein. rommelmarkt Dierenbescher ming afd. Katwijk, van 10.00 tot 16.00 uur in de Huetingstraat 18a. veiling van 2e hands artikelen, van 10.00 tot 16.00 uur in Tripodia. natuur/duinrooswandeling Berkheide olv natuurgidsen, start om 14.00 uur bij duiningang aan de Cantineweg. optreden 'Sepultura', aanvang 20.00 uur bij Scum, Helmberg- Leiden tweede excursie 'Munumentaal Leiden', Leidse hofjes en het Pij- penkabinet, samenkomst festival t.g.v. 20-jarig bestaan Jazzzpodium Hot House, vanaf 20.00 uur in De Waag, Aalmarkt. Lak-salon met na afloop slot feest, aanvang 20.00 uur in het LAK-Theater, Cleveringaplaats. Leiderdorp jeu de boules-toernooi De Bou- lende Stier, aanvang het speelveld van RCL, De Bloe- merd. op Noordwijk ruildag Vereniging van Postze gelverzamelaars, mmv enige han delaren. van 10.00 tot 17.00 uur in hotel Royal, Voorstraat.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18