PORT Erwin Koeman op de weg terug 'Hè, trainer, ik heb mijn spullen bij me' Rellen na transfer van Baggio Problemen bij duel Sleutels tegen TAW MAANDAG 21 ME11990 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 RIJNSBURG - Soms moetje wel in stripverhalen geloven, of je wilt of niet. Ronald van Delft zat zaterdagmiddag rond de klok van kwart voor vier als supporter van het Neder lands elftal op de tribune bij Rijnsburgse Boys. Twee minu ten later stond hij als voetballer op het veld en liet zijn Oran je-idolen rood aanlopen. Hij liep de sterren voorbij alsof ze er niet stonden. Eerst scoorde de 19-jarige Oegstgeestenaar de gelijkmaker (1-1). Een paar minuten later soleerde hij op nieuw richting het doel van Oranje, maar miste de kans op onsterfelijkheid door vrij voor doelman Stanley Menzo te falen. Als Van Delft in het laatste geval De gemiste kans op 2-1 betekende wat koeler was geweest dan had hij het verschil tussen beroemd en we- nu waarschijnlijk over zijn vraag- reldberoemd. Maar de doelpunten- prijs moeten nadenken. Voor het maker mocht in elk geval hij i gen vandaag of morgen. Lichtelijk gekomen overdreven uiteraard. Aan de ande- 'bero re kant: als je eigenhandig de Eu- le leven we ropese kampioen plat legt, heb je burg, maai toch iets in je bagage. En daarbij, meer af. onder de vijftig journalisten op Mid- r» delmors bevonden zich Duitsers, L/IOUm Italianen en Engelsen. En de bui- "Dil tenlandse pers (altijd nog een beetje wel minder nuchter dan de Nederland- had i Studio Sport vertellen hoe het zo allemaal Misschien blijft de 'beroemdheid voor een dag' zijn he- het tweede van Rijns- t nemen ze hem niet Fotografen wringen zich in allerlei bochten om het mooiste plaatje te s de ongelukkig Twent, die een dagje met de selectie optrok. natuurlijk werelds. Het lijkt droom. Trainer Arie Kurver vier wissels gebruikt. Ik zat het thuisfront met enige op de tribune en riep 'trainer, ik heb overdrijving berichten over de tri- mijn spullen bij, zal ik ze even ha- buneklant die Oranje-klant werd. len?' Kurver riep dat ik binnen één In elk geval vroegen ze na afloop minuut terug moest zijn. Dat was ik aan de Rijnsburgse bestuurders natuurlijk. Zonder warming-up liep nerveus naar de juiste spelling van ik het veld in en het eerste balcon- de naam Ronald van Delft. Want die tact wSs een doelpunt. De tweede kwam op geen enkel vooraf uitge- bal kreeg ik niet lekker mee anders de kersverse kampioen van de eer ste klasse. "Ik wil de komende jaren hard werken en vertrouw erop dat ik hier slaag", aldus de leerling aan het RIO in Leiderdorp. Van Delft kreeg bijna alle eer na het duel. maar zijn medespelers ver dienden ook lof voor de manier /aarop ze Oranje hadden bestre de definitieve selectie bekend wordt, nog even hun kunnen - of on kunne - mochten tonen. De bonds coach heeft al eerder laten weten dat dit soort wedstrijdjes trainings partijtjes zijn waarbij de uitslag on belangrijk is. "Engeland zal heus niet wakker liggen van deze 1-1", al dus Don Leo. "Je wordt geen we den. Geen moment werd Rijnsburg reldkampioen door dit soort wed weggespeeld. Al creeerden de man- strijdjes met 10-0 te schappen van Leo Beenhakker di- wordt ook geen out-sider door ze ge- ;ikt perscommuniqu FLORENCE (ANP) - De transfer van Roberto Baggio van Fiorentina naar Juventus heeft het naderende toernooi om het wereldkampioen-, schap rond het Italiaanse trainings kamp verdrongen als belangrijkste gespreksthema. Bij ongeregeldheden, die zich on middellijk na het bekend worden van het nieuws in Florence afspeel den, raakten 30 'mensen licht ge wond. De politie sprak van 'gueril- la-praktijken' en 'Zuidamerikaanse nachten' en arresteerde 50 doorge draaide voetballiefhebbers. Baggio, deel uitmakend van de selectie van de Italiaanse ploeg maar nog allerminst zeker van een plaats in de basis, bereikte eind vo rige week overeenstemming met Juventus. Dat was twee dagen na dat zijn oude ploeg in de finale van de strijd om de UEFA-beker door zijn nieuwe werkgever was versla gen. Met de overgang is een abso luut recordbedrag van, volgens de laatste officiële bronnen, 26 miljoen gulden gemoeid. Rond 500 doorgaans jeugdige fans van Fiorentina zetten de stra ten van Florence op hun kop, richt ten vernielingen aan door auto's en telefooncellen in brand te steken, flessen en stenen door ramen te gooien, gevechten te leveren met agenten. Op het Piazza Donatello, waar de plaatselijk voetbalcub ge huisvest is, bereikten de rellen hun hoogtepunt. Florence was eerder dit jaar nega tief in het nieuws wegens rassenrel- len. De Turijnse krant La Stampa was hard in zijn oordeel. 'Florence is nu wat Glasgow, Liverpool en Marseille vroeger waren: een vat vol frustraties'. Rond de tweestrijd tus sen Juventus en Fiorentina speel den zich veel rellen af, voornamelijk aangericht door de supporters uit de omstreden stad. het 2-1 geweest. Jammer, maar het was natuurlijk al mooi genoeg zo", aldus Van Delft, die vóór zater dag welgeteld 15 minuten mee speelde in het eerste van Rijnsburg se Boys. De snelle en getructe aanvaller begon zijn carrière bij de vv Oegst- geest. Op 16-jarige leeftijd ging hij naar UVS waar hij twee jaar bij de landelijke jeugd speelde. Bij Rijns burg wil hij doorbreken al beseft hij dat dat geen eenvoudige klus is bij mogelijkheden, de beste uit gespeelde kansen waren eigenlijk voor de amateurs. Het was bijna gê nant om te zien hoe enkele gerouti neerde Rijnsburgers in de laatste Rijnsburg-trainer minuten de Oranje-spelers in hun wenste ook niet zw hemd zetten. Om het gelijke spel de goede prestatie veilig te stellen tikten de gastheren het balletje beheerst rond ten 'driehoekjes' alsof ze tegen afdelingsclub stonden te ballen. Uiteraard, het zal de 'heren' van Oranje allemaal worst wezen. Bo vendien stond er een veredeld scha lijk te spelen". En later met een sta len gezicht: "Trouwens, Rijnsburg uit is altijd moeilijk". Arie Kurver lar te tillen aan van zijn team. maak- "Donderdag wacht NSW dan moeten we er staan". De coach was niet ingegaan op het verzoek van Oranje om met twee spitsen te spelen. "Rijnsburgse Boys is niet te programmeren". Verdediger Wir duwteam op de gerenoveerde gras- Driebergen vond het terecht dat de mat. Met vele pionnen die, alvorens Ploeê met voldeed aan die wens. "Volgend jaar vragen ze of we met twee verdedigers willen spelen, be kijk het effe. Zo kan ik het ook". Hennie Koet kon de 1-1 ook aar dig relativeren. "Er liepen bij Oran je veel spelers die de duels verloren. Dat mag eigenlijk niet, maar daar door bleven wij wel lekker in de wedstrijd. Met types als Rijkaard, Gullit en Van Basten winnen ze al les en lopen ze zó van je weg. Dat is het verschil denk ik", aldus de mid denvelder die gemakkelijk over eind bleef na vijf weken op non-ac tief te hebben gestaan. Martin de Louw keek ook redelijk tevreden terug. De rechtsbuiten was een voortdurende plaag voor de Oranje-defensie, net als Ron Carli trouwens. De Louw zag een doel punt in de tweede helft op een vreemde manier afgekeurd, omdat scheidsrechter Mario van de Ende al had gefloten voor een overtreding van Menzo, op de rand van het straf schopgebied. "Als-ie fluit, moet-ie hem op de stip leggen. Ik was er Heemskerk Dick Heemskerk bewaakte Wim Kieft naar behoren, maar liet de spits één keer scoren. "Ik zat er even doorheen en we stonden twee tegen één op dat moment. Verder ging het me goed af. Fred Bodaan had ook weinig problemen gekend. De stugge verdediger gaf Juul Eller- man nauwelijks kansen. "Ik heb lekker geluld met Juul. We hebben samen in de jeugd van Sparta ge speeld". Oranje deed in het begin van de jaren tachtig ook de bollenstreek aan. Toen werd in Lisse tegen een regio-team van amateurs een 2-1 ne derlaag geleden. Door doelpunten van twee spelers die nu bij Rijns burg spelen: Niek Oosterlee (zater dag geblesseerd aan de kant) en Arie van Dijk. Ook de duurbetaalde internationals kennen dus inmid dels de stugheid van de bollen- streek. R0B VAN DER ZANDEN De enige winst van Oranje in Rijnsburg RIJNSBURG (GPD) - Erwin Koeman sprong van opluch ting nog net geen gat in de lucht, maar veel scheelde het niet. De kersverse PSV'er heeft zijn WK-ticket zo goed als op zak; dat lijdt na het derde verplichte oefennummer van Oranje, zaterdag tegen Rijnsburgse Boys, nauwelijks nog twijfel. De oudste Koeman kwam na de pauze opdraven, miste - logisch - nog wedstrijdritme, maar verklaar de geen noemenswaardige hinder meer te hebben ondervonden van zijn knieblessure. En vooral daar was het hem en coach Leo Been hakker om begonnen. „Alleen in het begin had ik wat pijn, maar dat duurde gelukkig maar even. Ik merk gewoon dat het de goede kant op gaat. Die knie voelt elke dag be ter aan. Ik heb voor het eerst weer zonder bandage gespeeld". De 1-1 tegen de zaterdagkam pioen van de eerste klasse B was Koeman verder om het even, Die eindstand verontrustte ook Leo Beenhakker allerminst. „Na die 5-0 tegen IJsselmeervogels dacht ik niet dat we wereldkampioen zou den worden. En na deze 1-1 denk ik ook niet ineens dat we kansloos zijn. Er is de afgelopen week", liet de coach van het Nederlands Elftal weten, "op het KNVB-sportcen- trum in Zeist pittig getraind. En dan LEIDEN De wedstrijd in de nacompetitie van de Afdeling zater dag tussen De Sleutels en TAW op sportpark De Vliet verliep bin nen en buiten de lijnen niet zonder slag of stoot. Scheidsrechter Siebert boekte vijf spelers en zond er één, Ronald Guldemeester. vroegtijdig naar de kleedkamers. Het publiek liet zich evenmin onbetuigd. Grensrechter Van der Werf werd tijdens bet spel lastig gevallen door een Leidenaar, die aan hem vroeg waar hij wel mee bezig was. Na bemoeienis van TAVV-supporters tijdens dit incident, werd één van ben door de jongen in het gelaat gespuugd. Dit leek meteen aanleiding te zijn voor een kloppartij. Maar in grijpen van bestuurders en omstanders voorkwam erger. Hei moest Siebert het spel enige momenten staken. De klap op de vuurpijl kwam na het laatste eindsignaal. Een spe ler van de thuisspelende club had een TAVV-supportcr tijdqns de wedstrijd al beloofd zijn bril na afloop van zijn hoofd te slaan. De twee kemphanen zochteh elkaar na afloop op en de speler voegde de daad bij zijn woord. Interventie van van de Leidse trainer Hans Tisseur en voetballer Peter Boot voorkwam ook in dit geval een massale vechtpartij. Vorige week, tijdens bet beslissingsduel tussen KRV en TAW op het vpld van Lugdunum, kwam het ook al tot ongeregeldheden. wil zo'n resultaat er wel eens tussen door glippen", aldus Beenhakker. Dobber Ondanks de remise in Rijnsburg en het (nog) onsamenhangende spel van zijn tijdelijke pupillen tuurde Beenhakker gisteren met een tevre den gevoel naar zijn dobber. Om de trainings-sleur van alledag enigszins te breken had hij een vis dag in Zeeuwse wateren op het pro gramma gezet. „Het ziet er gezond uit. De eilandjes (Kieft en Vanen burg, die elkaar bij PSV niet meer konden luchten of zien) zijn weer met elkaar verbonden. De sfeer is goed. En iedereen die zich vorgie week met klachten in Zeist meldde, staat weer redelijk op de benen. Va nenburg is ver weg geweest, maar hij is op de weg terug. Datzelfde geldt voor Kieft. Van Aerle (onder ging een lichte meniscus-operatie) gaat de goede kant op. Van Tiggelen (voetblessure gevolgd door spier- verrekking in bovenbeen) is al te rug. En Erwin Koeman komt er ook weer aan. Perfekt". Naast Ruud Gullit, die woensdag in de Europa-Cupfinale duidelijk hoopt te maken WK-klaar te zijn, was Erwin Koeman Beenhakkers grootste zorgenkindje. Op 4 maart raakte de linkermiddenvelder in een competitiewedstrijd van KV Mechelen tegen Waregem tamelijk ernstig aan zijn linkerknie (ge scheurde mediale band) gekwetst. Het gewricht moest een paar weken in het gips en Koeman zag zijn WK- deelname op de tocht staan. Maar na zaterdag ziet het er naar uit dat hij toch nog tijdig fit zal zijn. Op het KNVB-sportcentrum in Zeist train de hij de afgelopen week 's morgens met de groep mee en volgde hij 's middag aangepaste trainingen, die vooral op het verhogen van de spier kracht waren toegespitst. Forceren Koeman wist zich gesterkt door Leo Beenhakker. „Ik heb een gesprek met Beenhakker gehad, waarin hij mij op het hart drukte niets te force ren. Hij zei er alle vertrouwen in te hebben dat ik op tijd hersteld zou zijn. Hopelijk beschaam ik zijn ver trouwen niet". Van Aerle wint race tegen klok RIJNSBURG (ANP) - Berry van Aerle kan in Italië spelen zoals de fans dat van hem gewend zijn. Za terdag kon hij opgelucht melden dat de race tegen de klok is gewon nen. De speler van PSV onderging vier weken geleden een operatie aan zijn knie. „Ik wist dat het kort dag zou wor den. Natuurlijk ben ik bang ge weest dat ik niet op tijd hersteld zou zijn. Ik had echter geen keus. De knie hinderde me al een halfjaar, na de wedstrijd tegen FC Utrecht kon ik mijn been niet meer strekken. De operatie was noodzakelijk." De meniscus was gescheurd en er zat wat kraakbeen los. „Er hebben zich geen complicaties voorgedaan. Gelukkig. Voor hetzelfde geld krijg je een ontsteking en kun je het WK vergeten. Ik weet nu zeker dat het allemaal goed is. Pijn heb ik niet meer. Nu nog ritme en kracht op doen. Verder is het voor elkaar." Van Aerle speelde alweer twee wedstrijdjes mee en werd ogen schijnlijk nergens door gehinderd. Erwin Koeman, begin maart geope reerd aan zijn knie, is minder ver met zijn herstel. De aanstaande PS V'er voetbalde zaterdag voor het eerst, en voorzichtig, een halve wed strijd. „Ik heb voor het eerst zonder ban dage gespeeld. Ik ben tevreden", zei de bij KV Mechelen vertrekkende voetballer. „De knie is zwaar belast. Ik heb de hele week met de groep getraind, zonder een negatieve reac tie. Ik weet nu dat ik op tijd „klaar" kan zijn voor Italië." Gullit nog niet zeker van finale MILAAN (GPD) - Woensdagoch tend en niet eerder maakt de trainer van AC Milan Arrigo Sacchi be kend, of Ruud Gullit wel of niet in de Europa Cup-finale tegen Benfica zal meespelen. Gullit trainde zater dag weer mee met de selectie. Giste ren hadden de spelers vrij. Vanoch tend werd de training hervat en morgen zal de titelverdediger pas naar Wenen afreizen. Sacchi zei zatermiddag over het meespelen van de oud-PSV'er: „La ten wij realistisch zijn. We nemen geen enkel risico met Ruud. Dat is alleen maar in zijn belang. Hij zal al leen maar spelen als dat voor de ploeg zinnig is en als hij er zelf ook veel voor voelt. Ruud heeft genoeg geleden". Zelf maakt de speler zich geen zorgen: „Ik voel me fit en ik denk dat de moeilijkste fase in mijn herstel nu achter me ligt." Cagliari, de voetbalclub uit de Sardijnse stad waar Oranje tegen Engeland speelt, is na 7 jaar weer te rug in de Serie A. De club promo veerde gisteren dank zij een 2-2-ge- lijkspel bij Pisa, waar Mario Been vanwege een buikspierblessure af wezig was. Cagliari promoveerde vorig jaar van de Serie C naar B. Eerder maakten Torino en Pisa al de stap naar boven. In 1970 was Cagliari met sterspeler Gigi Riva kampioen van Italië. Kastermans wil geen combinatie van functies ZEIST (ANP) - Marten Kastermans, voorzitter van de sectie amateur voetbal van de KNVB, wil af van de combinatie technisch directeur en bondscoach. De naar.de NSF ver trekkende Kastermans zei dit in zijn openingswoord van de algemene vergadering amateurvoetbal, zater dag in Zeist. Libregts, onlangs ontheven uit zijn functie van bondscoach, ver tolkte in Zeist beide rollen. „Er zijn gesprekken gaande over de toe komstige technische structuur van de KNVB", aldus Kastermans. „Het verleden heeft geleerd dat een com binaties van bondscoachschap en de functie van technisch directeur zijn beperkingen kent. Bij het for muleren van het nieuwe beleid, gaan we ervan uit dat beide banen worden gescheiden." Danny Blind ligt op snelheid. Wim Hooymans heeft de achtervolging ingezet. Tegen Rijnsburgse Boys kreeg Erwin Koeman vijfenveertig minu ten lang de rol van vrije verdediger toebedeeld. „Dat is bewust gebeurd om mij veel aan de bal te laten ko men en om uit te vinden of ik met het geven van de lange pass mis schien weer last zou krijgen. Ik moet nu alleen nog wedstrijd-con ditie en hardheid opdoen, maar dat komt met de dagen". Beenhakker: „Logisch dat Erwin de duels zoveel mogelijk heeft ontweken. Als je lang geblesseerd bent geweest, be gin je daarna eerst heel geprogram meerd te spelen. Je gaat overal bij nadenken, maar als je je weer fit voelt, verdwijnt dat gevoel heel snel en ga je weer op je intuïtie spelen". Het Nederlands Elftal met Mario van de Ende als twaalfde man (de scheidsrechter wuifde een glaszui- vere strafschop van Rijnsburgse Boys weg en later knoeide hij met de voordeelregel hetgeen de ama teurs een doelpunt kostte), nam na ruim een uur de leiding door Wim Marcel Peeper terug bij Oranje RJJNSBURG - Marcel Peeper is terug bij Oranje. De zwaar geblesseer de voetballer zat zaterdag op uitnodiging van de selectie op de bank bij Rijnsburgse Boys - Nederland. Gisteren ging hij mee vissen in Zee land. De speler van FC Twente leek een serieuze kandidaat voor een van de posities op links, tot de onbesuisde actie van Gorloekovic bij de in terland Sovjetunie - Nederland. Peeper brak bij zijn eerste optreden voor Oranje scheen- en kuitbeen. Het herstel zal nog maanden vergen. „Wanneer ik weer speel? Ik wil er nog niet te veel aan denken. Mis schien wordt het wel januari. Voorlopig ben ik blij dat het herstel naar wens verloopt. Als het meezit, mag ik het been volgende week weer 60 tot 70 procent belasten. Hoe het verder gaat, is moeilijk in te schatten." (foto Loek Zuyderduin) Kieft. Invaller Ronald van Delft, die bij gebrek aan voldoende wissel spelers van de tribune was geplukt, tekende voor de gelijkmaker. Tot groot enthousiasme van de 5000 toe schouwers. Ronald Koeman ontbrak op het ap pèl. Hij verstapte zich tegen IJssel meervogels. Maar zijn blessure is nagenoeg te verwaarlozen. Hiele, Fraser, Hofkens. Wouters, Gillhaus en Van Loen hadden rust gekregen. Nu Beenhakker alle neuzen van zijn uitverkorenen dezelfde kant op weet en de blessure-perikelen zoetjesaan lijken te zijn opgelost, wil hij „meer aandacht aan het voet- balgebeuren" gaan besteden. „We gaan nu in de richting van het col lectief denken". Morgen speelt Oranje bij ARC. Twee dagen later krijgen vijf spe lers de zure mededeling dat zij be dankt worden voor hun inzet, maar niet meegaan naar Italië. Beenhak ker: „De heren selecteren zich voor zeventig procent zelf. Wat dat be treft zijn mij de afgelopen dagen een aantal dingen duidelijk geworden. Welke? Nee, dit lijkt mij voldoen-, de". JAN MENNEGA 19.00-20.30 Sportnet V S. pro boksen 19.25-20.00 Ned 2 Ciao Italia: quiz. 20.30-21.30 Sportnet' Laatste program ma info. Aansl.: W.K. rally vanuit Corsica. 21.30-22.15 Sportnet: Paarderennen vanuit Newmarket. 22.15-23.45 Sportnet: V.S. pro boksen. 23.15-23.55 Ned 3' Studio Sport wielren nen (Ronde van Italië). 23.45-00.00 Sportnet Spain Spain sport. 00.00-01.00 Sportnet: Motorcross. 01.00-02.00 Sportnet: Windsor horse DINSOAG 08.00-09.00 Wide world ot sport. 09.00-11.00 Sportnet: Wielrennen: Tour de Trump, samenvatting. 11.00-12.30 Sportnet V.S. pro boksen. 12.30-13.30 Sportnet: W.K. rally vanuit 12.35-17.45 Did 2: Tennis: rechtstreeks verslag van de wedstrijden om de World Team Cup. 13.30-14.00 Sportnet: Paardenrennen. 14.00-15.00 Sportnet: Amerikaans bas ketbal. 15.00-16.30 Sportnet: Indy time trials. 16.30-19.00 Sportnet: NHL IJshockey. 17.55-18.19 Ned 1: Sport op I.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13