'Die tijd moeten we benutten ssm Jan Rei u iligs nieuwe trainer van Roodenburg SpoOrPtTV 'Een Leidse finale heel zou mooi zijn Jan Reurings ziet zich niet als tweede keus Beenhakker mag nog 29 dagen puzzelen Menken van Grieken DINSDAG 15 MEI 1990 PAGINA 1 Richard Gottmer en de LD-Cup LEIDEN - Roodenburg en Alphense Boys zijn elkaar een beetje uit het oog verloren, nadat de Alphenaren twee jaar geleden pro moveerden naar de eerste klasse. Maar vanavond komen de twee clubs elkaar weer eens tegen. Nu in het kader van de Leidsch Dag blad Cup. Als de wedstrijd (aanvang 19.00 uur) net zo verloopt als de laatste ontmoeting op Noord - 3-3 werd het toen - dan wacht de liefhebber een heerlijk voetbalpotje. Richard Gottmer kan zich dat bela den duel nog wel herinneren. Op een volgepakt sportpark in Leiden Noord troffen de twee kampioens kandidaten elkaar onder een heer lijk lentezonnetje. De bezoekers uit Alphen gingen als een orkaan te keer op de harde grasmat. Binnen 30 minuten stond het 0-3. WCS tegen tv in strafzaken UTRECHT (ANP) - De Vereniging van Contract Spelers is tegen het di recte gebruik van tv-beelden in strafzaken tegen, voetballers. De zegt dat ik het mag proberen. Maar Gottmer: "Ik stond met Marcel van der Burg voor de derde keer in een half uur aan de aftrap. Marcel zegt: effe rustig an. laten we zorgen dat het gèen 0-8 wordt vandaag. Maar voor rust scoorden we geluk kig nog 1-3. Daarna hebben we een donderpreek gehad van de trainer en de zaak werd meteen vastgezet na de thee. We gingen achter een- op-een spelen en Alphense Boys kwam er niet meer uit. We eindig den nog op 3-3 in een schitterend duel". Volgens de 27-jarige Gottmer hebben de gasten vanavond de bes te papieren. "We zitten met nogal wat blessures. Zelf zit ik met een dijbeenblessure. Daar blijf ik maar doorlopen. De fysiotherapeut 'vakbond' van de betaalde voetbal lers zal in de komende vergadering Betaald Voetbal voorstellen dat scheidsrechter en waarnemer bij een wedstrijd binnen een uur na de wedstrijd hun rapport opstellen en dus niet de gelegenheid hebben ge- hoede nog bruik te maken van de informatie ken" die de televisie eventueel kan ver strekken. Die uitspraak deed WCS-be- stuurder Keje Molenaar na afloop geval een Leidse finale als ik blijf last houden. Misschien speel i'k een helft. Duncan Alberga is ook nog dubieus. Maar het ergst is de af wezigheid van Rob Pret. Hij zit in dienst en is in het buitenland de he le week. Dat kan ons in de achter- lelijk opbre- Ook nieuwbouwplannen bekend gemaakt LEIDEN - Roodenburg is er alsnog in geslaagd een trainer aan te trekken voor het komende sei zoen. Het is de 37-jarige Jan Reurings, die de afgelopen competitie werkzaam was bij het Goudse Olympia waarmee hij promoveerde naar de tweede klasse. Dat is gisteravond bekend gemaakt tij dens een ledenvergadering van de Leidse voetbalclub. De selectie reageerde zonder uitzondering positief op het aanstellen van de oefenmeester. In onderling overleg moeten Reu- dienen van de gemaakte telefoon- geld rings en Roodenburg het binnen kort nog eens worden over de duur van het contract. Pas dan wordt tot ondertekening overgegaan. De Delftste trainer stond eerder dit jaar reeds hoog op het verlanglijstje van bestuur en selectie van Rooden- verenigingen en trainers uit de burg, nadat bekend was geworden gio op de hoogte gebracht dat Wim Rijsbergen zijn contract bij de Leidse club niet zou verlengen. Daarbij speelde vooral het gegev de bouw binnen zien te a een 'superloterij'. Het streven is in elk geval duizend loten, a honderd gulden per stuk, te verko pen. "Een enquête heeft uitgewe zen dat we naar schatting al drie- •erschillende honderd loten onder onze leden kunnen verkopen. De rest moet bui ten onze vereniging aan de man feit dat Reurings nog zonder club worden gebracht", aldus Wunde- reiskosten. alsmede het opne- krijgen men van verlofdagen door divers bestuursleden en het beginnen va een nieuwe sollicitatieprocedure. Roodenburg werd na de afzeg ging "Zelf verkeerden we door schillende perspublicat dat de oud-voetballer van DHC zich veronderstelling dat hij al bij de afgelopen vier jaar intensief andere vereniging had getekend, heeft bezig gehouden met het We zijn de clubs Jeugdplan in de afdeling Gouda grote rol. In eerste instantie werd deson danks gekozen voor Chiel Jansen, die echter zoals bekend onlangs te kennen gaf alsnog te kiezen functie vap technisch-coördinator Tijdens de vergadering werden te- vbouw- r sport- door de leden de bedoeling rink. De bouwplannen betekenen ove rigens niet automatisch dat de be staande bestuursruimte, Het trainers dan ook Praethuys, onmiddellijk wordt af- dankbaar. We hebben gebroken. Wunderink: "Het kan ook voor andere doeleinden wor den gebruikt. Misschien dat het in de toekomst wordt afgebroken. Volgens deskundigen kan het in elk geval nog tien jaar blijven staan". bijzond toch al enorm veel adhesiebetuigl gen ontvangen uit de voetbalw reld". Goedgekeurd bij het Voorburgse Wilhelmus, dat hij eerder dit jaar nog een cc tract had getekend dat hem de ambitieuze plannen van het bestuur v park Noord i Richard Gottmer hoopt op een finaleplaats voor Roodenburg: LD-Cup niet als een bijzaak. Het is toch een prestigekwestie". twee jaar aan Roodenburg bond. De goedgekeurd. Het club had verder nog een optie een derdejaar. "Het aantrekken Reurings betekent dan ook geens- tine. Verder moet de zaak-Jansen laten stuurs- i de jaarlijkse vergadering van de nen (UVS WCS tijdens een forum-bijeen- kaar zondag komst waarin de forum-leden Mole- leplaats, red. naar, Van Praag (voorzitter Ajax) en Jansma en Smeets (NOS) voorna melijk spraken over de zaak Wou ters. Dat zijn. Bovendien willen één jaar droeg hij al het blauw-zwar- Docos bestrijden el- te shirt om het vervolgens niet meer de andere fina- uit te doen - vermoedt dat Alphense heel mooi Boys na de erbarmelijke partij te gen Rijnsburgse Boys nu beter v rusten", aldus voorzitter Marius onder de hoofdtribune, inclusief Wunderink. "We leggen de KNVB toiletgroep en keuken. Daarboven wisten de Alphenaren zich niette- het verhaal voor en wachten verder moet een radiokamer komen met de min via een 3-1 overwinning te af of het een kwestie is voor de arbi- nodige elektronische tragecommissie of niet". Wunderink acht de kans niet uit- LD-Cup niet als bijzaak. Het is toch een prestigekwestie". De middenvelder van Rooden- tend op de tv-beelden was afgegaan burg - op 6-jarige leeftijd begon en daarmee buiten zijn boekje was Gottmer bij Unitas Leiden, maar na gegaan, omdat er van scheidsrech ter, grensrechters noch waarnemer een rapport was over de overtreding die Wouters in het duel tegen Volen- dam had gemaakt. Hij sprak van rechtsongelijkheid omdat niet alle wedstrijden gelijkelijk in beeld worden gebracht. Jansma en Smeets benadrukten dat de televi sie in zijn samenvattingen slechts probeert die beelden te brengen, die tot de belangrijkste momenten van de wedstrijd behoren. Van Praag onderschreef nadruk kelijk de mening van Molenaar dat tv-beelden bij de strafzaken dienen te worden uitgebannen. Van zijn kant zal hij-tijdens de vergadering Betaald Voetbal het sectiebestuur om meer duidelijkheid in deze ma terie vragen. Van Praag beklemtoonde clat be paalde overtredingen om bestraf fing vragen, op dat punt had hij de tuchtcommissie niets te verwijten. Wel veroordeelde hij het scheids- rechterskorps, dat aanvullend be wijs van tv-beelden nodig heeft om dat de arbitrage te kort schiet. De forum-bijeenkomst besloot een WCS-vergadering, die slechts een handjevol spelersafgevaardig den trok. Voorzitter Theo van Seg- gelen verklaarde dit door het ver blijf van zes verenigingen in het bui tenland en de belangen die nog ze ven verenigingen hebben bij de na- competitie in de eerste divisie. De WCS is verder van plan de contributie voor de 'groot-verdie ners' enigszins te verhogen ten ein de middelen te verkrijgen om meer professionele medewérkers te kun nen aantrekken. loren finale tegen Rijnsburgse Boys de dag zal komen. Twee weken gele van een paar jaar geieden graag een den hadden de rood-witten de keer die Cup vasthouden. Ik zie die grootste moeite met de reserves van Rijnsburg. In een slappe wedstrijd wisselvallig. Ze spelen goed bal, maar ik denk dat we in staat zijn de finale te halen". nisschien ook gesloten dat het uiteindelijk tot c gen en telefoonlijnen. De kosten van het geheel, onge- 270.000 gulden, wil Rooden- civiele rechtszaak komt. "In elk ge- burg volgens Wunderink drukken val dienen - ongevei Eerste winst voor Timman sinds half jaar ROTTERDAM (ANP) - Na een dieet van louter remises en nederlagen heeft Jan Timman na een half jaar éindelijk weer eens het zoet van de ling geproefd. Hij versloeg ROB VAN DER ZANDEN claim moet onder meer ter dekking het schilderen". Ook LEIDEN - Alle toestanden rond Chiel Jansen ten spijt beschouwt Jan Reurings zichzelf niet als tweede keus bij Roodenburg. "Absoluut niet. Het bestuur van Roodenburg is al die tijd dat ik contact met ze heb gehad eerlijk tegen mij geweest. Ik omgekeerd ook. De reden waarom ik destijds niet meteen ben gekozen; vind ik niet dermate zwaarwegend dat ik nu geen trek meer heb. Die reden berust mijns inziens bovendien op een misverstand. Meer wil ik er niet over zeggen, uit privacy- overwegingen". Het is niettemin opvallend dat Reurings, die eerder het Delftse Full Speed, de jeugd van DHC en de jeugd van RVC onder zijn hoe de had, toch bij de Leidse club aan de slag gaat. Dit seizoen be werkstelligde hij immers met Olympia door een kampioen schap promotie naar de tweede klasse, dezelfde klasse waarin Roodenburg uitkomt. "Laat ik vooropstellen dat ik geen onenig heid heb gehad bij Olympia", ver klaart hij. "Je probeertje plekje te vinden. Als het goed is, lukt dat binnen drie vier maanden. Bij Olympia had ik dat gevoel niet. Het klikt of het klikt niet. In het belang van mezelf en van de club heb ik daarom al eind december, begin januari meegedeeld dat ik mijn contract niet zou verlengen. De tweede helft van het seizoen zijn we alsnog naar elkaar toege groeid, maar de beslissing om te 'door zelfwerkzaamheid, zoals het gisteren Nigel Short en bracht daar mee zijn score in de Rotterdamse vierkamp op vijftig procent; nog al tijd een vol punt achter op de onver- slijtbare Viktor Kortsjnoi. die tegen Goerevitsj zijn tweede achtereen volgende winstpartij binnenhaalde. Nigel Short was toevalligerwijs ook de laatste tegen wie Timman een vol punt scoorde: in de tweede partij van de KRO-match van vorig jaar, toen de Nederlander zich voor bereidde op de kandidaten-match tegen Karpov. De moderne variant van de Sve- snikov, die toen in de vijfde partij aan de orde was, kwam opnieuw op het bord. Short week het eerst af. vertrekken had ik toen al geno- Bovendien speelde de vacature bij Roodenburg en het feit dat de ze club al jaren beschikt over een goede jeugdopleiding een rol bij zijn beslissing. Verder was het Reuring bekend dat de Kooiclub het komende seizoen de selectie wil aanvullen met de nodige jon ge spelers. "De reputatie die ze met de jeugd hebben opgebouwd is natuurlijk niet verkeerd. Ik ken Roodenburg bovendien al langer dan vandaag. Met DHC heb ik zelf tegen ze gevoetbald. Met de jeugd van DHC heb ik tegen ze gevoet bald. Ik heb altijd prettige contac ten met ze gehad". het die Borg krijgt gelijk van de rechtbank ZEIST De generaal buiten dienst bekeek het allemaal van afstand. Rinus Michels hield zich verre van de commer ciële poespas rond het Nederlands elftal; Leo Beenhakker en de 'troika uit Milaan' deden gedwee wat de fotografen van de Oranje-sponsors vroegen. Ze waren er speciaal een dagje voor overgekomen uit Milaan: Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard. Met een handvol andere spe lers, die tot de vedetten van Oranje behoren, moesten zij de waar van de sponsors aanprijzen: zonnebrillen, lijm, ge reedschap etcetera. Of ze het leuk vonden of niet. "Deze dag", had sectievoorzitter het moet improviseren. Die tijd is drs. Martin van Rooijen bij het be- volgens Beenhakker voorbij. "Defi- De huidige ontwikkeling 5 de KNVB zielsblij dat het voetbal is zodanig dat spelers Borg een schade-vergoeding toege- Milan-trainer Sacchi toch met de die iets extra' kend van 25.000 gulden wegens het in opspraak brengen van zijn r Het bedrag was overigens slechts een vijfde van wat Borg had geëist. vijfvoudige Wimbledonkam- hand over z'n hart had gestreken en kunnen brengen de absolute vedetten van Oranje collectief. Kijk m dag vrijaf hadden gekregen, Vier uur later stapte het trio weer op het vliegtuig om zich in Milanello elftal pioen werd in het satirische Zweed- ongestoord' voor te bereiden op de kwaliteit, tijdschrift Z ervan beschuldigd Europa Cup-finale over ruim een verdovende week tegen Benfica. Voetbal was op deze eerste dag ran de tiendaagse trainingsstage in Zeist nog even bijzaak. "Maar vanaf morgen wordt er alleen nog verslaafd te middelen. Het blad baseerde dat op een interview met Borgs vroegere vriendin Jannike Bjórling, die v telde dat de Zweed regelmatig caine snoof. Het ging er echter niet hebben dat alleen heel sterk r Romario. Die kan alleen uitblinken als bij PSV alles klopt. In het Nederlands theorie een hele berg aar het gaat er nu om de krachten te bundelen. En als we in Italié succesvol willen zijn, moeten we extra krachten vrij kunnen ma ken". Hooggespannen voetbal gepraat", keek Leo Been- De interim-bondscoach weet als de openingswedstrijd ons land hooggespannen zijn. Dat Oranje j gelijk had, maar of het tijd- hakker tussen de bedrijven door geen ander dat de verwachtingen schrift gemachtigd was het artikel te publiceren. "De aard en de ver spreiding van de informatie is zoda- ben nog precies 29 dagen, dan nig geweest, dat Borg door de publi catie ervan nadelige gevolgen moet hebben ondervonden", aldus het r idee lanceerde. Hij dwong in het centrum loper-afruil af. Op het eerste gezicht hield de met zwart spelende Short er een sterk pion nen-centrum aan over, maar na en kele ruilen kreeg Timman toch enigszins het initiatief in handen. Veel betekende het niet. Tot Short op de 25ste zet de verkeerde keus maakte. Met Tg4 zou er weinig aan de hand zijn geweest. Hij speelde echter Tb4. Gaf daarmee Timman de kans a3 te spelen en was vervol gens gedwongen de kwaliteit te ge ven. In tijdnood werd die ene pion een volle toren. Waar tegenover stond dat Short dreigde met twee losse pionnen te promoveren. Nauwkeurig tegenspel van Timman verhinderde dat echter en op de 51ste zet legde de Brit het hoofd in de schoot. Kortsjnoi, die in zijn eerste ont moeting met Goerevitsj Hollands speelde, kreeg nu met wit dezelfde verdediging tegenover zich. Hij pakte het superieur aan en won Fraser vier jaar bij Feyenoord ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft gisteren definitief overeen stemming bereikt met Henk Fraser. Met diens club Roda JC was de Rot terdamse club al tot een akkoord ge komen. De 23-jarige verdediger te kent een contract dat hem voor vier jaar aan Feyenoord bindt. Fraser had nog een verbintenis van een jaar bij Roda JC dat hierdoor ook een afkoopsom ontvangt. op Sicilië tegen Egypte. "We heb- vindt hij prima. "Iedereen i ben nog precies 29 dagen, dan moe- enthousiast en dat moet vooral zo man, "dat daar op het laatste mo ten wij er staan. Zo veel tijd hebben blijven. Maar prestaties lever je niet ment de zaak nog bijgestuurd Het kan allemaal uitsluitend op een reputatie als Eu- moest worden. Zo eerlijk moeten VOETBAL - Eerste divisieclub Veendam heeft drie spelers vóór twee jaar gecontracteerd. Het zijn Met bovendien de jeugdspelers Dick Wiekens en Rene Alberts uit de eigen opleiding en de 22-jarige van hoofdklasser Koeman Germanicus afkomstige aanvaller Nu zijn Erwin Haandrikman. wel kort dag. Dat ropees kampioen. Die titel lij in te dekken of vendien wel eens tegen ons kunnen aantal werken als de te kloppen ploeg. Dit Beenhakker heeft zichzelf als hebben het voordeel van de twijfel gekregen. "Zij moeten maar bewij zen of ze op tijd in vorm zijn en de concurrentie aankunnen' oefen wedstrij den heel eind op weg land heeft twee jaar lang geleefd i ij nog moeten begin der Wij zijn Europees kam- groep en met spelers die niet fit zijn", doelt hij op Van Aerle, Erwin Van Tiggelen. r kenners die beweren dat Nederland op z'n sterkst is als incomplete pioen. Het EK is prachtig de oorzichtig de vraag gesteld wat te doen als de aanvoerder van Oranje niet beschikbaar is. "De ideale op- toen zijn lossing voor Gullit is er niet. Dat ïen ere- alleen Gullit zelf. Dus zullen we h( dat geval anders moeten doen ADVERTENTIE ZUIVEL NATUURLIJK co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup. historie. Alle boeken die e verschenen, verdienen plaats op de boekenplank, verder doe je er niets mee. Als je het In principe kiest Beenhakker voor nuchter bekijkt, moet gr nog onzet- spelers die voor 100 procent fit en 90 tend veel gebeuren. Want we heb- minuten inzetbaar zijn. In het'geval ben nog niets, geen concept, geen Gullit maakt hij daarop eventueel eenheid en geen elftal, alleen 27 ta- een uitzondering. "Maar dat zou net lentvolle spelers. De tijd die we nog zo goed voor Erwin Koeman of Van hebben, zullen we daarom optimaal Tiggelen kunnen gelden. Voorlopig moeten benutten". ga ik uit van 22 spelers en heb ik er De dagen in Zeist wil Beenhakker* nog niet over nagedacht of ik Gullit gebruiken om de spelers fit te krij- eventueel als een soort talisman gen, lichamelijk en geestelijk. "Pas meeneem", daarna kunnen we gaan werken aan a f./Qllorc het concept, de spelhervattingen en ■rv.IVaiJ.erS de manier van spelen". Daarbij Zijn definitieve keuze maakt Been- staat de Ajax-coach de EK-formule hakker volgende week donderdag, voor ogen. "Dat is in .principe het een dag na de Europa Cup-finale in uitgangspunt, zonder me daarbij Wenen. Dan maakt hij de vijf afval- vast te leggen op de namen. Van het Iers bekend. Twee spelers, van wie EK weten we", refereert Beenhak- Beenhakker de namen niet wil noe- ker aan de wissel Van Basten-Bos- men en die het zelf ook niet weten, Jan Masman is optimistisch ZEIST (GPD) Jan Masman verWacht bij de WK-wedstrijden van Oranje tussen de 6.000 en 10.000 Nederlandse supporters en hoopt dat hij in Italië 'vol strekt overbodig' zal zijn. Mas man, binnen het sectiebestuur belast met veiligheidszaken, ba seert dat op de Oranje-happe ning van twee jaar geleden bij het EK in West-Duitsland. "Daar ging vrijwel niets mis. Voorzichtigheidshalve hebben we toch rekening gehouden met negatieve factoren en maatrege len getroffen. Ik ga er vanuit dat die voldoende zijn". een graadmeter, niet meer en niet minder. "Die moet je zien als trai ning. Aan de zijkanten en achterin De vijf kunnen we alvast wat dingen gaan daarbij uitproberen. Maar het allerbelang rijkste in de komende dagen is om er qua sfeer een hecht team van te maken. Er is de laatste maanden een hoop gebeurd bij diverse clubs. De clublijnen zullen we door moe ten knippen en daarvan een Oranje- lijn moeten maken". Het Milan-trio voegt zich pas op maandag 28 mei bij de groep als Oranje afreist naar Oostenrijk. "Na zo'n lang seizoen is het normaal dat ze een paar dagen de tijd krijgen om stoom af te blazen. Daar hebben ze zelf niet om gevraagd, dat heb ik ze zelf geadviseerd". In grote lijnen kan Beenhakker zich prima vinden in de voorbereiding zoals die nu op papier staat. "Er zijn wel wat details die ik anders zou hebben ingevuld, maar dat hou je altijd. Laten we ech ter vooral niet vergeten dat wij het aan Thijs Libregts te danken heb ben dat we hier nu met z'n allen zit ten. Dat mag ook wel eens gezegd worden". ALBERT GEESING DINSDAG 17.00-19.00 Sportnet: NHL IJshockey. 17.55-18.19 Ned 1: Sport op I. 19.00-20.30 Sportnet: French Rugby Lea gue. 20.00-22.00 Super: Ultra Sport. 20.30-22.30 Sportnet: Update en Ameri kaans honkbal. 21.00-22.00 TV 5: Sport. 22.15-00.15 Super: Ultra Sport. 22.30-23.30 Sportnet: Windsor Horse Show. 22.30-23.40 BBC 1 Sportsmght met o.a. voetbal (Engeland-Denemarken). 23.15-23.55 Ned 3 Studio Sport: met o.a. betaald voetbal en een oefenwedstrijd van het Nederlands voetbalelftal tegen een Zeister amateur-elftal. 23.30-00.00 Sportnet Wielrennen: Tour de Trump. 00.00-02.00 Sportnet: Motorraces. WOENSDAG 00 00-10.00 Sportnet: Motorraces: in Alabama. 10.00-11.00 Sportnet International Mo torsport. 11.00-1115 Sportnet: Spain Spain Sport. 11.15-13.15 Sportnet: Wielrennen- Tour de Trump. 13.15-15.15 Sportnet: Amerikaans honk bal. 15.00-17.15 Did 1 Sport extra: Open Duit se tenniskampioenschappen in Berlin. 15.15-17.00 Sportnet: Franse Rugby Lea-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17