Zee en Duin maakt zich weer op voor het kampioenschap Van der Meer redt de Gouden Spike Nijboer neemt bezit van de tweede zetel Routinier Mesker doet Unicummers de das om OLTC krijgt steun van De Metselaars Fluks roemloos ten onder Twee maal brons op EK Van den Berk dichtbij zege Patrese wint in eigen land LEIDEN Dekker in de eerste klasse en Unicum 2 in de tweede klasse gaan spannende weken tegemoet. Beide teams wonnen gisteren en hebben uitzicht op de titel. Unicum 3 en Zee en Duin staan er in de derde klasse nog beter voor. Beide ploegen hebben een ruime voorsprong op de concurrenten en het kampioenschap lijkt hen niet meer te kunnen ont gaan. Dekker beleefde ondanks een 5-3 zege op Heerhugowaard een slechte dag. De formatie van Carel de Nashua/Son naast zich komen door een 7-1 zege op Amstelpark 3. Moch ten beide teams over twee weken met een gelijk aantal punten eindi gen dan zal de kampioen Dekker heten omdat de Warmonders in de onderlinge confrontatie zich sterker toonden. De mannen van Dekker. Kevin Lubbers en Michael van den Berg stonden gisteren op scherp. Beide wonnen hun single, dubbel en mixed. Al scheelde het niet veel of Van den Berg had zijn single tegen Frank Braspenning verloren. Tij dens de beslissende tie-break in de derde set hield Van den Berg zijn hoofd het koelst en won met 10-8. Met het vrouwelijk gedeelte van Dekker ging het een stuk minder. Siemerink haalt eindstrijd niet LEIDEN - Jan Siemerink heeft in het 50.000 dollar-toernooi van Kuala Lumpur niet de finale bereikt. De Nigenaan Odisor was in drie sets te sterk voor de Rijnsburger: 7-5. 5-7. 7-6 (7-5). Siemerink sloeg in totaal 2500 dollar bijeen tijdens het toer- Boris Becker is een groot kam pioen. Maar hij heeft één zwakte: op trage banen is hij zo nu en dan weer loos als een kind. De Spaanse gravelvreter Juan Aguilera maakte er zondag in de finale van de Open Duitse tenniskampioenschappen in Hamburg óp bijna genante wijze ge bruik van en pakte de titel (én 125.000 dollar) met de alleszeggen de cijfers 6-1 6-0 7-6 (8-6). Het vrouwentoernooi dat zon dag in Rome eindigde liep over van klasse. Monica Seles was de sterk ste van allemaal. De zestienjarige Joegoslavische, die eerder dit jaar al won in Key Biscayne. San Antonio en Tampa. gunde in de finale Marti na Navratilova welgeteld twee ga mes: 6-1 6-1 in resp. 25 en 26 minu- Navratilova. die de dag tevoren nog van Gabriela Sabatini (7-5 7-6) won, kreeg nooit eerder zon pak slag te verduren. Zelfs niet van Stef fi Graf, die nog twee weken de tijd heeft in vorm te komen voor Parijs. Zowel Pascalle Druyts (6-7, 3-6) als Amy van der Linden (6-7, 4-6) verlo ren hun single. Ook de daaropvol gende dubbel leverde geen War- monds punt op. De Merenwijk heeft Unicum 2 een slechte dienst bewezen door met 1-7 onderuit te gaan tegen kop loper Halfweg. „Ik had zelf ook lie ver gewonnen maar het zat er niet in". aldus Merenwijk-speler Freek Tanis. „Bovendien spelen we niet om een ander te helpen maar voor ons zelf. Unicum hoeft er dan ook niet op te rekenen dat we ze volgen de week de helpende hand bieden". Irma van Seeters zorgde voor de enige Leidse winstpartij. Na een slopende strijd tegen Mirjam Tan- nanbaum zegevierde Van Seeters na een tie-break in de derde set. Daar bleef het voor wat betreft De Merenwijk bij. Al waren de Meren- wijkse mixed-koppels dichtbij een zege. Van der Cappelen/Van der Voort moesten met 7-5, 4-6 en 1-6 het hoofd buigen, Tanis/Van See ters sneuvelden vlak voor de deur. Na met 5-3 in de derde set te hebben voorgestaan werd alsnog met 5-7 verloren. Dankzi.] een 7-1 zege in en op Alk maar is Unicum 2 nog steeds in de race om het kampioenschap. De achterstand op koploper Halfweg bedraagt nog steeds drie punten. Het zwakke Alkmaar 2 had alleen in Jan de Beus een tenniser die Uni cum goed tegenstand kon bieden. De Beus zorgde in zijn enkelspel te gen Martijn Krans dan ook voor de enige Alkmaarse overwinning. Marc Nagelkerken had meer te stel- lén'met de verbale kunsten van zijn opponent Marco Scherjon dan met zijn tenniskunsten. Marceline Spaan er^Mirjam Siemerink behaal den gemakkelijke enkel-overwin ningen." Ook de (gemengde) dub bels leverden belangrijke punten op voor Unicum, dal volgende week aantreedt tegen stadgenoot De Me renwijk. Om enige aanspraak op de titel in de tjyeede klasse 1 te maken had Hillegom een ruime .zege tegen Soest nodig. Dat mislukte getuige de 5-3 zege. Hillegom kan dus zon der kampioensaspiraties en degra- datiesores de competitie uitspelen. De 5-3 zege kreeg gestalte door overwinningen van Marco van Trigt en Marcel Vink in de enkelspelen en de dubbel. Petra Wessels en Cindy Berkhout gingen in de derde set ten onder, terwijl ook het vrouwendub- bel verloren ging. Prima spel in de De Munnik leverde ogenschijn lijk een goede prestatie door titel- pretendent Volley 2 een remise af te dwingen. Volgens coach Henk Jan sen had er meer ingezeten voor de Leiderdorpers. „Vooral de mannen- dubbel is onnodig verloren gegaan. Dat is jammer want in deze poule is ieder punt belangrijk. Win je dik dan sta je bovenaan, verlies je grof dan moetje uitkijken voor degreda- tie". René van der Wilk zag kansen op een zege tegen Bram van der Pol in rook opgaan toen hij door kramp werd getroffen. Thomas Koemans en Marquerite Patiwael zegevier den wel terwijl Angelina Rammers nipt verloor van Ingeborg van der Kerk. Van der Wilk en Koemans gingen kopje onder in de dubbel on der net als Patiwael/Rammers. In beide mixed dubbels haalden mét name de beide Leiderdorpse man nen revanche op zichzelf door met hun partners te zegevieren. De enkelspelen leverde Dekker 2 in de uitwedstrijd tegen Merlenho- ve 2 een 4-0 voorsprong op. De War monders leken derhalve op weg naar een ruime overwinning. Daar kwam niets van terecht omdat het mannelijke deel van de thuisclub zijn lengte goed uitbuitte in de (ge mengd) dubbelspelen. Doordat Ka rin Croese en Natalie van Lint het dubbelspel in winst omzetten be groette Dekker haar vierde achter eenvolgende zege. Voorzichtig „Ondanks het feit dat we een stap dichter bij de titel zijn gekomen, blijven we voorzichtig. We hebben dus nog niet het gevoel dat we er al zijn", aldus Jan-Willem Lugthart van Zee en Duin na een 8-0 zege op rode lantaarndrager Noorderlicht. Een makkelijke zondag derhalve voor de koploper in de derde klasse 3. Lughart, Stefan Faas, Astrid Bouw en Diana Padt wonnen alle wedstrijden in twee sets. In geen en kele set kwamen de Amsterdamse Noorderlichters verder dan drie ge wonnen games. Door de ruime zege verdubbelde de Katwijkers hun voorsprong op concurrent Egmond tot twee punten. Volgende week kan Zee en Duin zijn slag slaan als Egmond het als derde geklasseerde Rapid ontmoet. Kees-Jan Schuilenburg in opperste concentratie in zijn enkelspel tegen Mark van den Donk. De Unicummeryer loor in drie spannende sets: 6-4, 6-7,5-7. (foto Loek Zuydcrduin Marcel Lolling en Perry Pauw waren gisteren te sterk, Angelina Rammers en Janine Michel waren te zwak voor hun tegenstanders. Vandaar dat Metselaars 3 en De Munnik 2 remiseerden (4-4). Alleen het gemengd dubbelspel tussen Lolling/Verwoerd en Elise Ho- des/Marco van Duinen leverde spannende momenten op. De Lei derdorpers wonnen na drie uur met 7-5. 4-6, 7-5. De titel voor Unicum 3 is bijna binnen. Pijnacker werd met een 7-1 verlies naar huis terug gestuurd. Het enige punt wat niet in Leidse handen geraakte was de tweede mixed partij waarin het duo Zon- derop/Eleveld wegens een blessure van laatstgenoemde moest opge- OLTC schitterde tegen Juliana 2 uit Hoorn. Het Oegstgeestse kwar tet bestaande uit Marco Visser, Jas per van Marwijk, Nancy Toole en Liesbeth Hooghoudt, gunden de gasten geen enkel punt en wonnen derhalve met 8-0, maar zijn toch kansloos voor het kampioenschap. Leidse Hout heeft het tegen Am stelpark 5 net niet kunnen redden. Na een 3-3 tussenstand werd met 5-3 verloren. Waldo Jansen was zowel in zijn single als in zijn dubbel, met Anne Jan van der Meer, succesvol. De andere winstpartij kwam op naam van Aukje Baayens en Eve lien Krul. Het Noordwijkse Casino beleef de een slecht wèekeinde door voor de tweede achtereenvolgende maal met 1-7 te verliezen. Deze keer bleek Hilversum 3 te sterk. JAN BROUWER DE KONING LEIDEN Peter Klein had vante- voren ingecalculeerd dat Unicum achter de feiten aan zou lopen in de wedstrijd tegen koploper De Metse laars. Hij wist zelfs hoe hard. „We verliezen vandaag met 5-3. Dat is trouwens zo slecht nog niet", zo luidde de voorbeschouwing van de trainer. En de Leidse hoofdklasser ging inderdaad met die cijfers het schip in. Peter wist het weer eens beter. Toch verliep het aan de Haarlem mertrekvaart niet helemaal zoals gepland. De mannen hadden in hun singles het verlies van de vrouwen moeten goedmaken. Maar halver wege de wedstrijd stond het 3-1 voor de bezoekers in plaats van 2-2. Jorn Dankaart had betrekkelijk weinig problemen met Voorschote naar Jos Koemans (7-5, 6-4). „Op de beslissende momenten was ik er ge woon", aldus de Utrechter. Maar Kees-Jan Schuilenburg bleef in een zinderende partij tegen Mark van den Donk die in de competitie nog geen enkele single had gewonnen) - steken: 6-4,6-7,5-7. De verliespartij- en van de vrouwen werden dus niet volledig gecompenseerd, zoals Klein graag had gezien. Jacqueline van Wijk gleed 's och tends al onderuit tegen Marcella Mesker. De 30-jarige routinier was met 7-5, 6-3 duidelijk te sterk en be vestigde haar ongeslagen status nog eens. In de andere vrouwensingle toonden de Hagenaars zich nog op permachtiger. Unicums Angelique Lodewijks had weinig in te brengen tegen Louise Pleming uit Australië. De Nieuwzeelandse blondine in Leidse dienst verloor in twee sets: 3- 6, 2-6. Van Wijk en Lodewijks kregen in de vrouwendubbel nog eens bille- koek: 2-6, 3-6. „We zijn eigenlijk een beetje vernederd", vond Van Wijk. Dankaart en Schuilenburg lieten Unicum vervolgens weer een beetje bijkleuren en maakten er 2-4 van. Dankaart en Lodewijks waren niet bestand tegen Mesker en Koemans (1-6, 3-6) waardoor het 2-5 werd, maar Van Wijk en Schuilenburg brachten het gelijk tenslotte aan Kleins kant. Het duo won met 6-4,1- 6,6-3 van Pleming en Van den Donk en bepaalden de eindstand op 3-5. Bionda Zonderop zal de komen de wedstrijden overigens in Uni cum 2 spelen. De Ripse verbleef de afgelopen weken tot haar ontevre denheid in het derde en beriep zich op eerder gemaakte afspraken die een basisplaats in het reserve-team inhielden. Peter Klein wil zich sterk maken voor een optreden in het tweede dat zondag Merenwijk 2 ont vangt. ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN - OLTC 2 heeft het "ge noegen" gesmaakt zonder een bal te slaan acht punten aan het afgelopen weekeinde over te houden. Tegen stander De Metselaars 4 kon we gens een gebrek aan spelers niet verschijnen, maar beloofde voor de komende twee competitiedagen be terschap. Derhalve voor het in de gradatienood verkerende OLTC 2 een niet onwelkome vorm van com petitievervalsing. Roomburg kan tevreden zijn met de behaalde puntendeling tegen het vierde team van Unicum. Joost van Leeuwen herstelde zich van zijn mindere optreden een week eerder door zijn beide partijen te winnen. Aan Unicumzijde waren het de vrouwen die de punten binnenhaal den. Kim Dirkse en Petra Velzel wonnen zowel hpn singles als hun dubbelspel. Het Voorschotense Forescate heeft uit bij De Boekhorst met 0-8 gewonnen. Een overwinning waar niets op af te dingen viel. Alleen de vrouwen kwamen in hun dubbel nog even in de problemen maar ble ken in de slotfase van de partij beter tegen de spanning bestand. 4-6, 6-2, 4-6. Lisse heeft wederom een goede prestatie geleverd door De Meren wijk 2 met 2-6 te verslaan. Annet van Eederen moest de winst aan In- grid Kruit laten terwijl diezelfde Kruit samen met Arnold van der Ca- pellen ook te sterk bleek voor Peter Grimbergen en Elly Reeuwijk. Voor de Leidenaars bleek de afwe zigheid van Freek van der Capellen een gemis. De mannendubbel, bijna altijd goed voor een punt, ging nu verloren. Al met al deed Lisse door dit behaalde resultaat uiterst goede zaken omdat naaste concurrent Brederode dit weekeinde niet ver der kwam dan een gelijkspel. Uit bij Overburg heeft De Mun nik 3 de punten gedeeld. Rogier van Duyn en Saskia Paauw wisten bei den hun enkelspelen overtuigend te winnen. De twee gemengddubbel- spelen kenden een spannend ver loop. Remo Bouwman en Saskia Paauw zagen een 2-5 voorsprong in de derde set middels een tie-break alsnog verloren gaan, terwijl Rogier van Duyn en Claudia Witteman met 5-7 in de beslissende set aan het langste eind trokken. De Munnik 4 leed uit tegen OTC een dikke nederlaag. Alleen Hans van Bijsterveldt en Monique Vermeulen wisten in hun dubbel- partij een punt voor de Leiderdor pers binnen te halen. De mannen- dubbel was een echt spektakel. Tij dens de beslissende derde set werd na het verspelen van vijf match points uiteindelijk met 15-13 verlo- HANS BROERE LEIDEN Zelfs een matig bezette Gouden Spike kan nog goed aflopen. Met een Nederlands record van precies tach tig meter tilde speerwerper Jeroen van der Meer afgelopen zaterdag de door een regen van afzeggingen gedevalueerde Leidse klassieker in één klap weer naar nationaal niveau. In het kielzog van de Brabantse krachtpatser legde Jacqueline Goormachtigh met haar winnende discusworp van 58.76 meter beslag op de tweede plaats. Hoqgspringer Henk Jan Gebben verdiende met 2,13 meter de derde prijs. Yvonne van Dorp ging op de sterk bezette 400 in het geweld ten on der. Noodweer en vermoeidheid weer- schakeling van Erik de Bruin, die hifldpn .Tprnen van der Meer er uit- de afgelopen jaren niet weg te den- t zijn opwachting ken was bij de Gouden Spike. Net •kac- het als de vijfvoudig H vergulde kleinood stelde Van der Haagse V&LTC had 'dwars door Meer zich ook na zijn gouden pres- plaatselijke buien zijn wég naar de tatie, goed voor de gouden schoen geldprijs van 1500,-, nuch- niet te zeggen koel op ten officiële vertegen- de Nederlandse at- I toenmalig Nederlands letiek. Met technisch coördinator 78,56 meter de Gouden Arie Kauffman ontspon zich zelfs de steun die Van itot der Meer van de atletiekunie wenst re- te krijgen. Het wordt hoog tijd dat de KNAU over de brug komt, vindt Van der Meer, die kosten noch moeite spaart om zijn trainer Michael Wessing in de Bondsrepubliek te bezoeken. Leidse Hout gevonden, waar het tot verrassing van de aanwezigen de ter, gehele middag droog bleef. Dat zet- opzichte te Van der Meer. die twee jaar gele- woordigers den met record vi Spike voor de neus van Erik de Bruin wegkaapte, wellicht zijn meesterworp, goed voor de re cordboeken, de limiet voor de Eu ropese kampioenschappen en de hoofdprijs in Leiden. „Aanvankelijk zag ik het hier he-! lemaal niet zitten", bromde de cordhouder na zijn tachtig-meter- Kauffman huldigt het standpunt worp. „Hoewel ik me daarvan niets dat een atleet zich eerst moet bewij- zou moeten aantrekken, beviel het zen. „Dat heeft Jeroen hier in feite weer me niet. Bovendien was ik nog wel gedaan", moest Kauffman toe moe van de zware trainingen van af- géven. Daarmee deed hij een ver gelopen week. Het is natuurlijk wel kapte toezegging prettig, dat ik aan de A-limiet voor delijke steun van de EK heb voldaan. Maar ik ga nog de smaakmaker v niet juichen. Ik ben nog niet in ken Split. Misschien verstap ik me meteen wel op een stoeprand". Wellicht- doelde de Brabander Als lid van de keuzecommissie die de hoofdprijzen moest toeken nen. had Kauffman veel meer moei- daarmee op de maandenlange uit- te de onne van Dorp weet zich geklopt I laten gaan. Jacqueline Goormachtigh vergemakkelijkte met een discus worp van 58,76 de zaken op de val reep nog enigszins. „Doordat ik voor en na de wedstrijden om de Ter Specke-bokaal ziek ben ge weest". zei de 20-jarige Rotterdam se, „heb ik de zestig meter nog maar even uit mijn hoofd gezet. „Hier heb ik in elk geval regelmatig geprese- teerd. Om de limiet voor de EK te halen, krijg ik nog genoeg kansen. Ik weet dat ik het kan, want in de training is het me al gelukt". Behalve naar de verrichtingen van nationale toppers waren de 500 toeschouwers in Leiden ook be nieuwd naar dé lokale corrifeeën. Yvonne van Dorp had het moeten op de 400 meter. De Holland-atlete moest Gretha Tromp en Anneke Schutte (Foto Loek Zuyderduin) maken op ae 400 meter, maar de zijn doen beschamende 1*5,44. In de 400 meter. Holland-atlete klapte op het laatste rechte stuk volkomen in elkaar. „Logisch, dat komt door mijn trai ningsachterstand", aldus de Leidse, die geen enkele last meer onder vond van een onwillige rechterknie. Des te meer had zij te stellen met winnares Gretha Tromp (54,15), op j wie zij een seconde moest toegeven, en Anneke Schutte, die de regerend Nederlands kampioene voor eigen publiek naar dé derde plaats verwe- Ruud van Maurik kwam op de 110 meter horden wel als winnaar uit de bus, maar toonde geen spoor van te vredenheid. Door gebrek aan tegen stand en een krachtige tegenwind kwam de Alphenaar uit op een voor LEIDEN Crescendo heeft door een 7-7 gelijkspel in het inhaaldu- el tegen Rotterdam haar kansen op lijfsbehoud enigzins vergroot. Voor derdeklasser Fluks is het veldseizoen reeds teneinde. De Noordwijkers verloren met 11-5 van De Dijkvogels en degradeer den daardoor naar de afdelings competitie. „Er kan volgende week nog al les gebeuren", realiseert Cres cendo-coach Wim Nijenhuis zich, Volgende week speelt ALO, waarmee we nu op gelijke hoogte staan, tegen Rotterdam en moe ten wij tegen het al bijna gedegra deerde Nifeuw Flora". Ondanks tevredenheid over het feit dat Crescendo Rotterdam in eigen huis het eerste verliespunt had bezorgd, was er toch' iets van te leurstelling hoorbaar. ,.'t Is een belangrijk punt, maar het veld- overwicht werd toch onvoldoen de uitgedrukt in doelpunten". Weliswaar ging Crescendo vrij wel voortdurend aan de leiding (rust 4-4), tot een afscheiding kwam het nimmer. Een kwartier voor tijd waren de rollen zelfs even omgedraaid en keek de Leidse tweedeklasser tegen een 7-6 achterstand aan. Invaller Henk Alberts scoorde met nog tien minuten te spelen de gelijk maker en ondanks vele doelkan sen bleef het bij die 7-7. Broer Wijnand Alberts was met drie goals topscorer bij Crescendo. Roemloos nam Fluks zaterdag afscheid van de landelijke veld- competitie. Vanwege het volgen de week te vieren 45-jarig jubile um was het duel tegen De Dijkvo gels een week naar voren gescho ven, waardoor coach Peter Nieu- wenhuizen nu vier basisspelers moest missen. Zonder reserves en met spelers uit het derde en vierde team was Fluks natuurlijk volstrekt geen partij voor het hooggeplaatste De Dijkvogels. Via 5-0 en een 6-2 stand halver wege werd een 11-5 eindstand be reikt, waarbij Nel Hordijk en Wilf red Plesman elk voor twee goals tekenden. „De juiste wedstrijdin stelling ontbreekt hier, het lijken wel recreatieballers", aldus Nieu- wenhuizen, die ondanks al zijn kritiek voor een seizoen bijteken de. Morgenavond staan de jeugd- ploegen van De Algemene en TOP tegenover elkaar in de finale van het Zuiderkwartier Zomer- avondtoernooi. De Sassenheimse jeugd plaatste zich voor de eindstrijd door een 6-3 zege op Zuiderkwartier, terwijl De Alge mene in de andere kruisfinale De Danaïden de baas bleef. Opmerkelijke afwezige was Tempo, de winnaar van de vorige editie van het jaarlijkse toernooi voor jeugdspelers tot en met 21 jaar, dat niet in staat was een re presentatief team op de been te brengen. De finale van dit evene ment, dat dit jaar voor de zeven tiende maal wordt gehouden, vangt aan om 20.00 uur, terwijl de strijd om derde en vierde plaats tussen de aanstormende jeugd van de beide buurclubs Zuider kwartier en De Danaïden om 19.00 uur begint. BRAM VAN GENT Koert Veldmaat der gunstiger omstandigheden tot 15.91. Op de langere loopnummers hiel den de regionale' troeven zich op in het achterveld. Annet van Veldhui zen (De Spartaan) liep op de 3000 meter ver achter de soevereine Lae- titita Vriesde, die Carlien Harms kansloos liet, naar haar beste tijd tot nu toe (10.00,30). De Bataven Kees van Klink en Hans van Voorden verloren op dezelfde afstand de een zame koploper Henk Gommer al meteen uit het oog. Zij belandden op de achtste en negende plaats. Hun clubgenoot Jan Verloop sloot de rij. Op de 1000 meter hield Cor Brandwijk (Holland) zijn clubge noot Kees van Haeringen dit maal achter zich:" 2.31,58 om 2.32,04. Dirk Maassen van den Brink redde het bijnummer 3000 snelwandelen met een knappe tweede plaats en een Nederlands veteranenrecord (13.25,66). Niet alleen door de vele afzeggin gen, maar ook door de zuigkracht van de tegelijkertijd gehouden ope- ningswedstijd van een kunststof- baan in Goes was het deelnemers veld in Leiden aan de magere kant. De organiserende vereniging AV Holland overweegt de KNAU te verzoeken de Gouden Spike, die volgend jaar voor de twintigste maal wordt gehouden, een be schermde status toe te kennen. Blij kens de toespraak van KNAU-voor- zitter Wim de Beer bij de prijsuitrei king leeft die wens ook bij het unie- bestuur. TIM BROUWER DE KONING AMSTERDAM De stoelendans van de Nederlandse marathontop. azend op deelname aan het EK in Split, zit erop. Naast Marti ten Kate, die op grond van zijn prestaties vo rig jaar ontslagen werd van deze fol- klore-plicht, nam Gerard Nijboer gisteren in Amsterdam bezit van de tweede zetel. De beste Europeaan van 1982 leg de het op zijn vertrouwde traject al leen af tegen drie Afrikanen: de re latief onbekende winnaar Zerihun Gizaw (2.11,52) uit Ethiopië, de Tan- zaniaan John Burra (2.12,42) en Gi- zaws landgenoot Wodajö Bulti (2.13,01). Nijboer hield het bij 2.13,38, een tijd waarover hij zich 'gematigd tevreden' toonde. Wie op KNAU-stoel nummer drie beslag heeft gelegd, is aan Bob Bo- verman. De bondscoach moet kie zen tussen John Vermeule en Kim Reynierse, de twee Zeeuwen die el kaar het afgelopen jaar op verschil lende lokaties nauwelijks een duim breed toegaven. Reynierse greep in de hoofdstad zijn laatste strohalm. De Middel burgse vertegenwoordiger in kan toorbenodigdheden eindigde een FRANKFURT (GPD) - Harry van Barneveld, een geboren Amster dammer, in België opgegroeid en sinds twee jaar1 gerechtigd voor dat land uit te komen, kon volgens zeggen 'vroeger nog geen konijn gooien'^ maar veroverde bij de Eu ropese kampioenschappen in z'n eentje méér medailles dan alle Ne derlandse mannen samen. In Frankfurt kon het dit weekeinde, met zes plakken, trouwens toch niet op voor het Belgische judo. Twee schuchtere scholieres hiel den de schijn nog een beetje op, maar hun bronzen medailles kon den bij lange na niet verbloemen, dat het Nederlandse judo aan ern stige bloedarmoede lijdt, en dan vooral bij de mannen. Drie vijfde plaatsen, méér hadden de heren niet te bieden. En dan durfde bondscoach Wim Visser nog te be weren, daarmee drie potentiële Olympia-gangers in huis te hebben. „Als ze volgend jaar hetzelfde pres teren, gaan Spijkers, Meijer en Bui- ting wél naar Barcelona, want zo lig gen nu eenmaal de normen". Peter Ooms leidde zijn twee 'Mo- niekjes' (Van der Lee en Aarts) bij hun EK-debuut verrassend naar brons en ook de verrichtingen van Jenny Gal en Marion van Dorssen (vijfde) en van Chantal Han (die zich voor de herkansing terugtrok met een dikke knie) mochten er wezen. half minuutje achter Nijboer, die hij tot enkele kilometers voor de streep nog verrassend kon bijbenen. Pas bij het Vondelpark scheidden de wegen. Aart Stigter bracht 'Amsterdam' niet tot een goed einde. Na 17 kilo meter kon hij het contact met de tweede groep niet meer houden. La ter stapte de AAV'er uit. Jan Dirk Hazeleger bereikte de finish in eeen teleurstellende tijd van 2 uur 32. Theo van der Veer eindigde zater dag als derde bij een stratenloop in Emmeloord. De atleet van AV Hol land legde tien kilometer af in 30.30. Daarmee bleef hij Huub Pragt bijna een halve minuut voor. Joke Kleij- weg won de vijf kilometer bij de vrouwen in 16.42. Laura Bosman (AAV) legde giste ren in Hoorn 1500 meter af in 4.35,53. NYKOPING (ANP) - John van den Berk is op de weg terug. In het Zweedse Nyköping was hij zondag dichtbij zijn eerste Grand Prix zege in dit seizoen. De 21-jarige coureur uit Oss moest op de harde onder-, grond alleen zijn Italiaanse teamge noot Puzar voor laten gaan. „Ik voel me 85 procent", zei Van den Berk na. de kleine nederlaag. „Met mijn knie gaat het steeds beter. De topvorm komt er aan". De Australiër Jeff Leisk heeft zondagmiddag de motocross op de Grote Prijs van Frankrijk op zijn naam geschreven. Met een tweede en derde plaats in respectievelijk de eerste en tweede manche vergaarde hij 32 punten, waarmee hij zijn ploeggenoot bij Honda Eric Ge- boers (31) en de Fransman Billy Li- les (28) net voorbleef. IMOLA (Rtr) - Riccardo Patrese heeft zondag op het circuit Enzo en Dino Ferrari de Grote Prijs van San Marino (Italië) voor formule 1-wa- gens gewonnen. De Italiaan, rij dend in een Williams, ibas in de der de Grand Prix van het seizoen dp Oostenrijker Gerhard Berger (McLaren) en zijn landgenoot Ales- sandro Nannini (Ford) te snel af. Ayrton Senna, die in San Marino uitviel, behoudt de leiding in de strijd om de wereldbeker. Prost en Berger verkleinden hun achter stand op de Braziliaan tot één punt.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17