Titel vanaf de penaltystip RB schillet van antivoetbal UVS reikt even tot hoofdklasseniveau Quick Boys 2 pakt de zaterdagtitel Negatief ACV haalt punt OPVALLEND AANWEZIG Strafschop brengt KRV op valreep langs TAW Supporters ontketenen voetbaloorlog in Zagreb MAANDAG 14 SPORT ASSEN - Puur spelbederf, een andere kwalificatie is er gewoon weg niet voor het voetbal van ACV. Wanneer een kampioen be houdend speelt tot op het bot. no ta bene voor eigen publiek, dan is ér sprake van een wandaad. Wat nog erger was dat dit de boosdoe ners afgelopen zaterdag bijna nog loonde, want tijdens de eerste wedstrijd in Assen om het alge heel zaterdagkampioenschap wist het goedwillende Rijnsburg- se Boys aanvankelijk geen raad met het afbraakvoetbal en leek te worden bestraft voor zijn positie ve instelling. Gelukkig bestaat er nog zoiets als gerechtigheid en kreeg het elftal van Arie Kurver in elk geval nog de helft van waar op het recht had: 1-1. Het publiek was uiteindelijk de pineut. Rijnsburgse Boys net niet. omdat het wel onaangenaam werd verrast maar niet verslagen. Daarom kon Kurver uiteindelijk tevreden zijn met het gelijke spel. ook al omdat Martin de Louw (ge schorst) dit keer ontbrak naast de geblesseerden Hennie Koet. Huug Aandewiel. Hans Zwaan en Fred Arroyo. De oefenmeester ging nog net niet zo ver dat hij ACV aan de schandpaal wilde na gelen. maar veel scheelde het niet. "Verschrikkelijk. Dit had den we nooit verwacht. We ken den ze nog yahdrie jaar terug. - 'Tóen werd er nog gevoetbald on der Hans. Westerhof en werden we bij vlagen weggespeeld, Vre selijk voetbal, maar daarmee ver rassen ze je wel mooi het eerste halfuur. Dit heb ik het hele jaar nog niet gezien"/ De Assenaren mogelijk wel. Hoe valt het anders te verklaren dat er. ondanks de concurrentie van de Cup-final op tv. bij een be langrijke wedstrijd als deze krap duizend toeschouwers aanwezig waren op sportpark Het Stads broek. waaronder nog een aan zienlijk aantal Rijnsburgers. Hoe dan ook. van het ooit roem ruchte ACV. drievoudig zaterdag kampioen en tweemaal algeheel amateurkampioen leek totaal niets meer over. Het was puur an tivoetbal wat de Assenaren lieten zien met als hoofdbestanddelen het terugspelen op de keeper, het hanteren van de buitenspelval en het blind naar voren hengsten van elke bal. -Slechts een vierde negatief ele ment, het gebruik van intimida tiepraktijken bleef de Rijnsbur gers bespaard. Over de volle 99 minuten - in totaal liet scheids rechter Van Beek uit Amsterdam negen minuten langer spelen we gens allerlei kleine onderbrekin gen - begingen de Assenaren slechts veertien, kleine overtre dingen. Rijnsburgse Boys maak te er nauwelijks meer. Maar dat was dan ook zo'n beetje het enige positieve van de hele wedstrijd. Voor de rest was het treurnis troef. "Wat verschrikkelijk nega tief. Ongelooflijk", was de begrij pelijke reactie van Nico Oosterlee na afloop. "Natuurlijk staat er wel wat op het spel. maar om dan zo te voetballen...". De spil van dit negatieve ge heel: de laatste man van ACV. Alex Klompstra. voormalig voet baller van Veendam. die schopte alsof hij een hekel had aan de bal. Kurver: "Wat een trap heeft die man. Ballen over driehonderd meter, God zegene de greep en maar zien waar hij terechtkomt. Jagen heeft geen zin, want dan! wordt de bal onmiddellijk terug gelegd op de keeper. En bij de corners zet hij zes man achter de tweede paal neer. Krijgt iemand zijn hoofd ertegen dan kopt-ie dwars door het net heen". Zover kwam het uiteindelijk niet, omdat corners voor ACV in dit duel een even schaars goed waren als goede combinaties. Het Rijnsburgse middenveld moet een stijve nek hebben gekregen van het volgen van de overvlie gende ballen. De enige keer dat de bal wel de gewenste baan volg de - voor ACV althans - was het meteen raak. Na een half uur be landde een lange trap van André Luchtenberg op het hoofd van Arnold Bos. die terugkopte op de inlopende Sander Brandtner: 1-0. Daarvoor had Rijnsburgse Boys wel het beste van het spel gehad, maar aarzelend optreden voor het doel (Wim Hooymans) en pech (vrije trap op de lat van Ron Carli) stonden succes in de weg. De ommekeer kwam na de rust, door een wijziging in tactiek. Kur ver: "Toen hebben we een half uur gevoetbald. Het is verschrik kelijk moeilijk aan de bak te ko men als ze zo voetballen. In de rust hebben we daar op inge speeld. Met drie spitsen in het centrum om de laatste man af te schermen". Dat lukte maar half met Drie bergen naast Carli en Vonk. om dat Klompstra met zo veel men sen voor zijn neus de bal nu bijna elke keer terugspeelde op doel man Anne de Jong. Toch wist Vonk twintig minuten voor tijd na een pass van Hilmar de Groot doel te treffen (1-1). De halve buit was binnen. En dat is al heel wat als je moet opboksen tegen loop- gravenvoetbal. Driebergen kon daarom weer laatste man gaan spelen en vervolgens was het weer hetzelfde armetierige voet bal van voor de rust. De strafschoppenserie aan het slot kon dan ook niets meer goed maken' en had nog het meeste weg van een goedkope kermisat tractie. Het staat nu eenmaal in de reglementen: wanneer de ploe gen aan het eind van deze compe titie gelijk eindigen beslist in eer ste instantie het doelsaldo, is dat gelijk dan geven de strafschop- penseries de doorslag. Rijnburg- se Boys was in dat onderdeel iets trefzekerder en won dit mini-duel met 4-3. omdat slechts invaller Ronald van Delft - voor Carli die daags ervoor in het huwelijk was getreden - zijn trap gestopt zag door doelman De Jong. Jan Blan- kespoor stopte de inzetten van Brandtner en Luchtenberg. Een morele winst op de valreep voor Rijnsburgse Boys? Kurver: "Wel nee. Voor mij hoeven die straf- schopen niet. Maar je doet mee en neemt ze. Je kunt kwalijk van het veld stappen". Wat maakte het ook uit, het was toch al een bezoeking. HERMAN JOUSTRA Li vriendschappelijk duel tegen SW LEIDEN - Wim Jansen, de voormalige international van Oranje, stelde zich diplomatiek op. "Zij zijn gemotiveerd en wij niet echt", sprak de huidige manager van de nieuwe eredivisionist SVV al in de rust (0-0) van het vriendschappelijke duel met de nieuwbakken hoofdklasser UVS. Ongetwijfeld een juiste analyse van de gewe zen mister Feyenoord, die in vergelijking tot zijn betere jaren in middels een opvallend aantal extra pondjes met zich meetorst. Desondanks bleef onverlet dat de Leidse ploeg gistermiddag een alleszins aardige prestatie leverde door uiteindelijk met 1-1 gelijk te spelen tegen Jansens' ploeg. De Rotterdammer was uiteraard mans genoeg om dat na afloop ook meteen te erkennen. Als UVS gisteren één ding liet zien, dan was het wel dat de ploeg van Ruud de Groot misschien wel voor het eerst dit jaar aantoonde toch een hoger niveau aan te kunnen dan de eerste klasse, waaruit het dit af en toe een prestatie van formaat te leveren. Het schoolvoorbeeld gis teren was Nico van Dam. die bij UVS lange tijd in de anonimiteit verbleef en van spits tot voorstop per werd getransformeerd. Dat hi.j het ht te behouden, moet straks toch weer worden afgewacht. Daar voor heeft hij het afgelopen seizoen namelijk te wisselvallig gepres teerd. LEIDEN - Op het terrein van de Veenendaalse vereniging DOVO heeft Quick Boys 2 de zaterdagtitel voor reserveteams gewonnen. De Katwijkers speelden een beslissingstoernooi met drie andere zaterdagkampioenen. Met vijf punten uit drie wedstrijden (2x25minuten) liet Quick Boys 2 de reserves van DOVO (4 punten), Oranje Nassau (2 punten) en AZSV (1 punt) achter zich. Oranje Nassau uit Groningen werd door doelpunten van Arie van Duijn en Martin Rog met 2-1 verslagen. Tegen het Aaltense AZSV werd een riante 3-0 voorsprong opgebouwd (Cees Varkevisser. Rog. eigen doel- Naam: Gijs Hogewoning Leeftijd: 42 jaar Scheidsrechter Beroep: Onderhoudstimmer- Het beslissingsduel tussen KRV en TAW had nog een onaange naam, staartje. Reden was dat Hogewoning in de verlenging een strafschop aan KRV toeken de waardoor KRV rechtstreeks promoveerde naar de vierde klasse. Een sanctie waarbij de overigens dapper leidende Ho gewoning in zijn recht stond: hij floot terecht voor een straf schop. Hierdoor raakten de ge moederen echter na afloop nogal verhit. afloop gemoles- "Noü, een molestatie kan ik het niet. noemen. Er waren één of twee spelers van TAW die ver haal wilden halen maar die wer den tegengehouden door hun ei gen ploegmaten. Bovendien hebben enkele bestuurleden met enkele andefen mij direct afgeschermd, maar dat was voornamelijk om de situatie niet te laten escaleren". Heeft ii zich bedreigd ge voeld? "Nee hoor, geen moment. Ik kan mij bepaalde emoties best voor stellen maar van de supporters heb ik ten opzichte van mij niets gemerkt. Er heeft zich alleen wat voorgedaan op de tribunes. Er zijn wat bierflesjes op het veld gegooid maar die waren niet op mij gericht". Wa el ren voor dit belangrijke du- voorzorgsmaatregelen ge- "Lugdunum treft in elk geval geen blaam want dat heeft er al les aan gedaan. Voor de gastheer is zoiets natuurlijk erg triest. TAW had ook al zijn voorzorgs maatregelen genomen door de supporters niet apart maar met de bus te laten gaan. Zo konden zij het overzicht behouden. Ove rigens. dat het supporters van TAW zouden zijn. heb ik ook maar van horen-zeggen". "Zeker. Die strafschop was zon der meer terecht want ik zat er dichtbij. Het enige moment van twijfel was dat mijn grensrech ter gevlagd zóu hebben. Hij vlagde echter voor een achter bal omdat hij de reden voor het toekennen van de strafschop niet had gezien". U maakt rapport op. Heeft u enig idee wat de consequen ties kunnen zijn? "Nee. Da' is karr ik niet beslis sen. Ik laat dat rustig aan de bond over". punt) die echter in de slotfase bijna uit handen werd gegeven: 3-2. De laatste wedstrijd tegen DOVO moest de beslissing brengen, bij een „gelijkspel zou Quick Boys toernooi- winnaar worden. Na twee minuten keken de Katwijkers al tegen een achterstand aan. die in de 27ste mi nuut weer ongedaan gemaakt werd door een benutte penalty (Arie van Duijn werd gevloerd) van Cees van Beele: 1-1. Tien minuten voor tijd nam DOVO opnieuw een voor sprong, maar onmiddellijk na dit doelpunt rondde Rog een voorzet van Mart van der Plas doeltreffend af (2-2). De slotfase leverde nog spannende momenten op, keeper Dirk Varkevisser moest tweemaal redden, maar de score bleef onge wijzigd. Over twee weken zal Quick Boys met de zondagkampioen één of twee wedstrijden spelen - hier over is men het nog niet eens - om het algeheel landskampioenschap. Volgende week spelen de zondag kampioenen hun toernooi op het veld van Leones. De reserves van Roodenburg zijn er niet in geslaagd promotie te bewerkstelligen naar de eerste klas se. Rijswijk 2 trok in het beslissings duel op het terrein van RKAVV met 2-1 aan het langste eind. Een tegen doelpunt van Richard Klein, na een ruststand van 2-0 was niet voldoen de. Bij een gelijkspel zou Rijswijk overigens ook al kampioen zijn ge worden. Het eerste beslissingsduel was vorige week na verlenging in 1- 1 geëindigd. Bij het mogelijk gelijk eindigen van een hernieuwde krachtmeting had dan het betere doelsaldo van Rijswijk in de compe titie de doorslag had gegeven. Beker Noordwijk heeft het in de halve fi nale van de districtsbeker niet kun nen bolwerken tegen zondagtwee deklasser Rijswijk. Op het knollen- veld van Rijswijk was goed voetbal niet mogeii.jk. De fysiek sterke, thuisclub liet Noordwijk het spel maken en profiteerden in de 60ste minuut van een onachtzaamheid van Cees Smit die Mark Pas te veel ruimte bood. Zijn schot ging onder Rob van Dijk door: 1-0. Met Ted van Berkel in de spits probeerde Noord wijk nog de gelijkmaker te forceren, echter zonder resultaat. - LEIDEN De gemoederen raakten na afloop van het be slissingsduel KRV-TAW (2-1) op het Lugdunum-terrein danig verhit. En dan met name die van de supporters van TAW die na afloop scheidsrechter Hogewoning in woord en gebaar duidelijk maakten dat hij wat hen betreft in een kwalijk riekende substantie kon zakken. Reden daarvan was dat de arbiter moindoni* binnenhaalde. Daarmee i de slotfase i' kwam de titel, met het spel in dit du- erende en verlengde duel el als maatstaf, terecht bij de ploeg KRV een strafschop toe te ken- die er het meeste aanspraak op kon maken. KRV speelde binnen de re- zich guliere speeltijd het beste voetbal, zocht de aanval en zette de tegen- waardoor de Katwijkers het af delingskampioenschap toetrokken. -a loexroKKen. auciil ue aauvai cu ^ene uc icgeu- H PI 7Prmvni 1H P Pil Met nog enkele minuten te spelen stander vast op de eigen speelhelft O VV UUUU A11 I Km Tnnl, ,-,0,-.-, TAW Ho loiHina toon MW27 strijden 0111 promotie ALPHEN AAN DEN RIJN - Ha- zerswoudse Boys kan enigszins op gelucht ademhalen. De voetballers uit het kwekersdorp hoeven niet, zoals het zich liet aanzien, eerst en kele weken te wachten aleer zij hun promotiewedstrijd voor een plaats in de derde klasse kunnen spelen. Omdat Die Haghe zaterdag het (tweede) beslissingsduel tegen Loosduinen met 0-2 won, zal alles zich nu toespitsen op het ene duel tegen MVV '27 uit Maassluis. Loosduinen degradeerde name lijk rechtstreeks naar de afdeling en raakte daardoor als periodekam pioen het recht op promotiewed strijden kwijt. Dat recht komt nu in alleenhanden van MW '27. dat daarom met Hazerswoudse Boys om promotie gaat strijden. Die wed- strijd wordt komende zaterdag om 14.30 uur op het terrein van Xerxes in Rotterdam afgewerkt. Die Haghe mag aan de nacompe- titie - samen met Koudekerk. SVDPW en Bolnes - gaan meedoen in de strijd'tegen degradatie. Kou- - dekerk gaat morgen eerst naar SVDPW toe. 1 de verlenging en 1-1 op het bord stapte de voor Leo Kruger in gevallen Pieter Doets het straf schopgebied van TAW binnen. Doets kwam oog in oog te staan met doelman Fred Ubink ging de Katwijker het letten tikte Nico Poelwijk zijn te genstander tegen de enkels. Even bleef Doets staan, waarna hij naar de grond ging. Arbiter Hogew Toch nam TAW de leiding toen Kees Hoogenes voor één keer zijn klasse toonde 'door Gerben Bouma op snelheid en techniek te kloppen en met links in de 28ste minuut ook po- doelman Patrick Buhrs kanloos te te be- laten (0-1). KRV kwam door een blunder langszij. Een hoekschop van Frank ___0Smit degradeerde de toch al niet op ng. die in twee voorgaande geval- dreef zijnde doelman Ubink tot een len aan zowel KRV als TAW de armzalige grabbelaar. Met gevol gen, want in de bijna onoverzichte lijke situatie, schoot de sterk spe- roep om een strafschop niet hono reerde, aarzelde ditmaal geen se conde. waarna alles wat TAW was explodeerde. Enkele Ter Aarse spelers maak ten Hogewoning attent op een vlag- signaal van grensrechter Van der Lip, die echter aangaf om andere re denen te hebben gevlagd. Van der Lip: "Ik kon namelijk niet beoorde len of het een strafschop was omdat de actie aan mijn gezichtsveld werd onttrokken. Ik vlagde daarom voor een achterbal". En Doets? "Het was twijfelachtig", was zijn verrassende maar eerlijke mening. "Die ^al kwam over de verdediging van TAW, ik loop achter die bal werd gehaakt. Het opzettelijk maar de één geeft strafschop en de ander niet". Waardoor KRV dus het kam pioenschap vanaf de penaltystip en dank zij een koele Barry Lu llende Katwijkse laatste man Gijs Ouwehand met medewerking van Poelwijk en de rug van Ubink in de 60ste minuut de gelijkmaker bin nen (1-1). Voor de ploeg van Henk Krauwel leen opsteker van jewelste want er waren enorme inspanningen gele verd. Peter de Bakker, Jan Kuyt en Barry Lumoindong kregen last van kramp, wat zich wreekte in de ver lenging toen TAW de touwtjes in handen nam en de in de afdeling ge vreesde spelmaker Kees Reijngoud jzich eindelijk eens deed gelden. Reijngoud was echter slechts één i, denk ik, niet keer gevaarlijk toen hij een dave rend afstandsschot losliet dat op het been van Ouwehand afketste. Hoe wel het team van Karei Caron de overhand had. kon het Buhrs niet passeren en had het zelfs geluk toen Ubink op een kopstoot van Ouwe hand weer in de fout ging. Hij bleef echter met kunst en vliegwerk over eind. Waarna de buiteling van Doets TAW naar de nacompetitie ver wees. Caron: "Als we nu door een zuiver doelpunt waren wegge speeld dan hadden we ons er mee kunnen verzoenen, maar dit is een cadeautje", bekritiseerde de Ter Aarse trainer het oordeel van de man-in-het-zwart. Hogewoning, die van de ongere geldheden na de wedstrijd - waarbij een ruit van de kleedkamer het moest ontgelden - rapport op zal maken, bleef ook na overleg met zijn grensrechter bij zijn besluit. Lumoindong mocht zich over de elfmetertrap ontfermen. "Ik stond onder een ontzettende druk en daarom heb ik heb me afgezonderd door rondjes te gaan lopen". Een maal achter de bal was Lu moindong de rust zelve en stuurde hij Ubink met een subtiele schijn beweging de verkeerde kant op. De strafschop kwam voor KRV- trainer Henk Krauwel. die na afloop zijn tranen de vrije loop liet, als een geschenk van een hogere macht. "Zo'n verlenging is toch een lote rij", refereerde hij aan de .uitput tingsverschijnselen bij de tweeën twintig acteurs en met name bij zijn eigen spelers. Zijn kansen had hij voor de wedstrijd ook maar 'fifty- fifty' ingeschat. Bovendien kreeg hij vlak voor de krachtmeting nog te horen dat linkerspits Edwin Katen- berg ge'schorst aan de kant diende te blijven. Hij was evenwel van me ning dat het beslissingduel was uit gebleven als KRV niet met zo veel blessures te kampen had gehad. "In elke linie zijn er wel problemen ge weest. Anders was de competitie ze ven wedstrijden geleden al beslist geweest". Krauwel, die nog voor minstens één jaar heeft bijgete kend. zal het in de vierde klasse van de KNVB zonder Lumoindong 1 promoveerde. Natuurlijk, spe- kan voetballen stond al lange tijd j len tegen een team dat net naar de tijd als een paal boven water. Of-ie j eredivisie is gepromoveerd, geeft de mentaliteit kan opbrengen om. een extra 'kick', maar desondanks zoals hij tegen SVV bewees, een J blijft overeind staan dat vooral de wedstrijd lang te bikkelen wat 'verdachte' spelers in het elftal opeens uitermate hoofdklasse-be stendig bleken te zijn. De restrictie I is natuurlijk dat ook hier één zwa luw nog geen lente maakt. Want zesentwintig wedstrijden Tr op een dergelijk hoog niveau kun- Verstommen nen ballen is nog wat anders dan zo En dat geldt voor méér spelers, of eigenlijk wel voor heel UVS. Het geen de roep om 'buitenstaanders' derhalve niet doet verstommen. Trainer Ruud de Groot hield zich daaromtrent op de vlakte, al gaf hij na afloop toe 'onderhand gek te worden gebeld', door spelers die I zich blijkbaar goed genoeg achten voor het straks vereiste niveau. Aanvoerder Hans van Leeuwen, de speler van het jaar bij UVS, hield evenwel net als De Groot de reali teitszin in het oog. "Natuurlijk zijn bruikbare spelers welkom. Maar we moeten wel selectief zijn. Aan nit witten of probleemkinderen heb ben we niets. De groep van dit jaar was zeer hecht en wellicht toch wel goed genoeg voor een klas hogerop. Dat mag in geen geval worden ver- I stoord". Wie zeker moet blijven - en daar moeten ze onderhand bij UVS maar eens een actie voor op touw zetten - is laatste man Aat Neuteboom. Die moet, zijn beperkte traingsmoge- lijkheden en leeftijd (32) ten spijt, volgend seizoen gewoon deel uit maken van een as die zou kunnen bestaan uit zijn persoon, de moge lijk weer fitte Fred Filippo. Hans van Leeuwen en de komende man Marcel van der Burg. De voormali ge LFC'er, die jaren last had van een slepende knieblessure, ontpopt zich meer en meer als de leider van UVS, zoals hij dat gisteren ook weer deed tegen SW. Kaatswerk De 32-jarige libero sprak na afloop van 'een heerlijke partij', die hij uit vocht met de topscorer van de eer ste divisie, John van Velzen. Het spel van SVV, aantredend zonder de geblesseerden Tebbenhof, Luhukay, Verkaik en Cooke, was vooral gericht op die boomlange spits, wiens sterke kaatswerk even wel niet of nauwelijks was besteed aan typen als Pier Tol, Jimmy Si mons en Gert-Jan Breedveld. Slechts laatstgenoemde peurde een kwartier na rust een goal uit het niet aflatende werk van de door Neute boom en Van Dam verder prima in toom gehouden Van Velzen. Die zelf nog een lobje, de tweede echt grote kans van SW, door Nico van Dam van de lijn zag gehaald. UVS. dat qua veldspel, techniek en conditie nauwelijks onderdeed voor de kersverse eredivisionist. kreeg aan het eind nog de betere mogelijkheden. Marcel Valk en Gerrie Jansen verspeelden voor open doel prima kansen, voortgeko men uit snelle uitbraken die meestal verliepen via de linkerkant waar Hans van Leeuwen en Marcel Tolsma uitstekend op dreef waren. De verdiende gelijkmaker viel ruim een kwartier voor tijd. Na een hoek schop kogelde Tolsma de bal kei hard op doelman Carlo l'Ami, die het leder niet klemvast kreëg. In de rebound tikte Marcel Valk. de ver trekkende topscorer van UVS. de gelijkmaker binnen. Tegen FC Den Haag, zijn nieuwe ploeg, kan Valk donderdag zijn maten nog wat extra vertrouwen geven voor de aan staande competitie. Een beetje zelf kennis, al opgedaan tegen SW, kan nooit kwaad. AD VAN KAAM moeten doen. De Noordwijker in Katwijkse dienst gaat weer in zijn woonplaats tegen de bal trappen. Dat zal de beslist niet emotieloze trainer spijten want nog niet zo lang geleden heeft hij dank zij snel ingrij pen Lumoindong, die na een om haal verkeerd op zijn rug was te recht gekomen, voor iets ergs kun nen behoeden. Zijn dankbaarheid heeft de Noordwijker al voetbal lend laten blijken. "Hij heeft het dubbel en dwars terugbetaald", be dankte Krauwel Lumoindong op zijn beurt. RUUD PATTIAPON ZAGREB (RTR/AFP) - Een ware veldslag tussen rivaliserende voetbal supporters was er gisteren de oorzaak van, dat de wedstrijd Dinamo Zagreb - Rode Ster Belgrado op de laatste competitiedag niet gespeeld kon worden. De rellen braken een uur voor de aftrap uit. De horden vechtende supporters van beide ploegen bleken veruit in de meerderheid ten op zichte van de politiemacht, die zich ondanks honden, wapenstokken en schilden gewonnen moest geven. Volgens artsen in de twee grootste ziekenhuizen van Zagreb waren tenminste 37 gewonden, van wie der tien politiemensen, opgenomen. De toestand van drie gewonden was kritiek. Drie uur na het uitbreken van de rellen waren honderden fans van Rode Ster Belgrado, dat zich al verzekerd had van de titel tot grote te leurstelling van de aanhangers van nummer twee Dinamo, nog altijd in het stadion opgesloten. Volgens ooggetuigen werd de orde, voor zo ver mogelijk, weer her steld toen er extra politiemensen en brandweerlieden waren opgeroe pen. Daarbij werden ook waterkanonnen ingezet. De politie van Zagreb weigerde mee te delen hoeveel relschoppers er waren gearresteerd. Op de Joegoslavische televisie was echter te zien, dat dozijnen heethoofden in politiewagens werden geduwd. Plaatselij ke kranten hadden gisterochtend al gewaarschuwd, dat het wel eens uit de hand kon lopen. Al vroeg op de dag waren groepen dronken sup porters in de stad bezig vernielingen aan te richten. Daarbij sneuvelden winkelruiten, werden bussen omvergeduwd en raakte een auto in brand.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15