Ms u denkt over een andere ziektekosten verzekering, pak dan nu de telefoon... ■m C? Bel 01718-29881, dan bezorgen wij u vanavond nog ons informatiepakket! r MEUBELS KOPEN 16-15% KORTING 2000,- LINKANTO Epilepsie? Een ziektekosteverzekering van De Verpleging: 100 procent dekking persoonlijke service nota's binnen een week w betaald! ai dan niet een eigen risico complete ékking vanaf 34/0 per maand DE VERPLEGING W.J. Sira. OP: Technics steelt de show K KRïL 0l™-,29°4 iJof»/Pr Ut zlife^ ENMoIrtfEfNlj Deze week in de Bijenkorf Den Haag. Een jonger uiterlijk en een zachtere huid ELKE DAG EEN ANDERE BIJENKORF. 'NS niet dom of onwillig maar slechte ondernemer' In Echt is laatst een Echte Bakker aangeklaagd als volksverlakker. „Mond- en kauwzeer verdwijnt, waarzo'n bakker verschijnt", riep de tandarts, nu bouwvakker. <7 Alles staat er nog \y Bij u ook? e\_/ erkend beveiligingsbedrijf 20 jaar ervaring Service - onderhoud - reparatie - nieuwbouw. EFKA Electronics, Merelstraal 10, Leiden. Tel. 071-171040. Uniek voor heel Nederland. Via onze inkoopclub geniet u op uw meubelaankopen Precies de meubelen van uw keuze zijn meestal leverbaar. Ook geniet u korting op vele andere artikelen zoals: Vloerbedekking, bedden, gordijnen, behang, kleding, schoeisel, cassettes, serviezen, keukenuitzetten, verlichting, uurwerken, goud en zilver, enz. Ja..., zelfs op de discountprijzen van wasautomaten, koelkasten, gasfornuizen, radio, TV, enz. geven wij als regel nog 5 tot 10% korting. Bij het inrichten van een huis kunt u rekenen op een totaal korting van ver over de Enorme keus in 50 aangesloten winkels te Leiden en bij 500 fabrieken en importeurs. Betere voorlichting en maar liefst 30 jaar Linkanto ervaring zijn een waarborg voor uw belangen. Contributie 10,-. Vraag inlichtingen en deelnemerskaart. CONSUMENTEN ORGANISATIE Antwoordnummer 10323. 2300 WB LEIDEN (portvrij) Hooigracht 67. telefoon 071-133914 b g.g. 140206 J Zet jezelf niet buitenspel Nederland lelt ruim 90.000 mensen met epilepsie. Is dat ook bij u deel van het leven? Praat mee. Word lid. EPILEPSIE VEBEMIGING NEDERUNO r\ r\ r\\j Voor alle informatie (030) 66.00.64. Of EfllEPSIE EN MAATSCHAPPIJ schrijf naar: postbus 9840, 3506 GV Utrecht. Het kiezen van de juiste ziektekostenverzekering is geen sinecure. Premies lopen sterk uiteen, net als dekking en service. Wij van De Verpleging winden er echter geen doekjes om: wie kiest voor De Verpleging verzekert zich zonder een centje pijn. De Verpleging staat al ruim zestig jaar garant voor plezie rige premies, ruime dekking en sublieme service. Als u op zoek bent naar een betere ziektekostenverzekering, stap dan over op een verzekering op maat van De Verpleging. Als u nu kiest voor De Verpleging, bent u straks een stuk beter af. We laten u graag weten wat wint bij een ziektekostenverzekering van De Verpleging. Als u ons nu even belt, weet u het vanavond nog. Bellen kan tot half elf. ZIEKTEKOSTENVERZEKERING Grote Fruitverkoop dinsdag 15 mei in de Groenoordhallen van 8-1 uur bij 5 kg. prima nieuwe Import aardappelen4,75 2 kg. Granny Smith handappelen5,00 45 pers sinaasappelen 10,00 ma 14 mei di 15 mei met de allernieuwste digitale piano's allermooiste orgels en allerbeste keyboards ter wereld! Door: Eric Visser bu: Van der Marei Muziek w„im,n M„nrH Onuimrarrt Mr. D. Donker Curtiusstr. 46-48, WO 16 mei do 17 mei vr 18 mei za 19 mei Exfoliëren voor iedereen. De Bijenkorf en Clinique laten u deze week zien hoe uw huid er nog jonger en mooier uit kan zien. Ciinique onthult het geheim van het exfoliëren. Wat is het precies? Hoemoetu hetdoen? Waarom is het zo goed voor uw huid? Kom eens langs en de Clinique adviseuse kan u er alles over vertellen. Laat een huidanalyse maken met de Clinique computer om te bepalen welke exfoliërende produkten u nodig heeft. Of u nu een droge, vette of gecombineerde huid heeft. Neem een brochure mee. U zult zien dat uw huid een ware metamorfose onder gaat. Zich makkelijker en sneller vernieuwt met de exfoliërende produkten van Clinique die precies op uw huidtype zijn afgestemd. Breng deze week een bezoek aan de Clinique counter: een gelegenheid die u niet voorbij mag laten gaan als uw huid u werkelijk ter harte gaat! CLINIQUE Van maandag 14 tot en met 19 mei 1990. Tn 't Veld gelooft niet in onhaalbare ov-jaarkaart (van onze correspondent Margreet Vermeulen) ROTTERDAM Hij was al nooit een bewonderaar van het openbaar ver voer. Maar nu kan hij ze bij de Spoor wegen wel schieten. Niets laten ze daar na om 'zijn' geesteskind de nek om te draaien, zo schijnt hij te den ken. Roel in 't Veld, de 'uitvinder' van de openbaar-vervoerjaarkaart voor studenten, weet dat de afloop van de OV-story uitgerekend in handen van de NS ligt. "Het zou volstrekt onrede lijk zijn als de NS op 1 juli de armen in de lucht werpt en zich beroept op overmacht", bezweert In 't Veld her haaldelijk. De Rotterdamse professor in de bestuurs kunde ontwikkelde de OV-kaart in 1988 als alternatief voor de dure en hopeloos inge wikkelde reiskostenvergoedingen voor thuiswonende studenten. In datzelfde jaar hielp In 't Veld orde te scheppen in de chaos die de Groningse Informatiseringsbank toen Ondertussen heeft de NS vrijwel iedereen overtuigd van de rampspoed die Nederland ten deel valt als de OV-kaart op 1 janauri 1991 aan zo'n 600.000 studenten wordt uitge deeld. Maar Roel In 't Veld gelooft er niets In 't Veld: "Het hoger onderwijs is sinds de gesprekken met de NS bereid de aanvangs tijden met een half uurtje te verschuiven. Voor de NS is er natuurlijk niets plezierigers dan dat de reizigers gelijkelijk over het et maal worden verspreid. Maar als de NS geen actie onderneemt om de vervoerscapaciteit uit te breiden, dan kunnen ze straks die stu denten inderdaad niet vervoeren. Daarover is geen verschil van mening". De NS heeft toch meteen actie ondernomen door al in '88 Belgische wagons op te kopen? In 't Veld: "Waar zijn die dan?" Die wagons zijn inmiddels dichtgeslibd met nieuwe reizigers waar de NS, zoals het een goed bedrijf betaamt, naar op zoek is ge gaan. In 't Veld: "U kunt mij veel wijsmaken, maar niet dit. Er heeft zich een onverwachte trendbreuk voorgedaan in het reizigersaan bod. Daardoor bleken de prognoses van de NS over de vraag naar vervoer onjuist. Daar kunnen ze misschien niets aan doen, maar die nieuwe informatie moet wel aanleiding zijn om nu wel de capaciteit uit te breiden. Anders wordt je natuurlijk keer op keer overvallen door trendbreuken". Als een heuse vervoersspecialist begint In 't Veld perronlengtes te vermenigvuldigen met de gemiddelde frequentie van de trei nenloop om vervolgens tot de conclusie te komen dat er dubbeldekstreinen moeten ko men. "Het gaat vijf jaar duren voordat die er zijn. Dat is net zo lang als de oorlog heeft ge duurd." Beschuldigt U de NS nu van onwil of dom heid? In 't Veld: "Ik weet niet wat erger is, maar het antwoord is: geen van beide. Ik vind dat ze gewoon slecht ondernemerschap ten toon spreiden. Goede ondernemers zijn betrouw baar en komen hun verplichtingen na". Wanneer de NS achteraf gelijk krijgt, kan de OV-kaart wel eens contra-produktief wer ken als het erom gaat het openbaar vervoer onder studenten populair te maken. In 't Veld: "Het openbaar vervoer is niet al leen de NS. De meeste trajecten in Neder land kun je zelfs sneller met de bus afleggen dan met de trein. Als er dus spitsbussen wor den ingezet, zullen de studenten vaak een kwartier sneller op de plek van bestemming zijn. Uw veronderstelling dat studenten pis sig zullen worden als ze met de spitsbus in plaats van met de trein vervoerd worden, deel ik dus niet". De Rotterdamse bestuurskundige vindt trouwens dat de NS al een jaar geleden met de busbedrijven in conclaaf had moeten gaan over de inzet van spitsbussen. "Die busondernemers doen dat dolgraag", weet In 't Veld. Vol leedvermaak vervolgt hij: "Maar dan zullen de busbedrijven wel een andere verdeelsleutel eisen van de 405 mil joen die het ministerie betaalt. Terecht na tuurlijk. Zolang de NS de vervoersvraag niet kan verwerken, heeft het busvervoer recht op een grotere portie dan ze nu krijgt". Professor In 't Veld mag de NS een onbe trouwbare partner vinden, in de ogen van het particuliere bedrijfsleven verliest juist de overheid haar imago als de betrouwbare In 't Veld: "NS moet zijn ver plichtingen voor de ov-jaarkaart gewoon nako men". (foto archief) partner, met wie het goed zaken doen is. Daarbij wordt niet alleen verwezen naar het gekissebis rond de OV-kaart, maar vooral het paspoort-debacle is daar debet aan. In 't Veld: "In dat opzicht heeft de OV- kaart geen schade aangericht. De paspoort affaire natuurlijk wel. Kijk, de maatstaf voor een betrouwbare overheid is natuurlijk niet of de politieke partijen zich consistent ge dragen. In de politiek moet men van mening kunnen veranderen als de omstandigheden wijzigen. Anders krijgen we hier de dicta tuur van de eeuwigheid. Maar er is wel een probleem. Ik vind dat polici daar eens goed over na moeten denken. Misschien dat de te genpartij schadeloos gesteld moet worden voor die beweeglijkheid". Voor het uitstel dat de Senaat eind vorig jaar veroorzaakte, is de NS ruimhartig scha deloos gesteld, vindt In 't Veld. Hij wijst erop dat de oorspronkelijke prijs 340 miljoen be droeg. Deetman zette echter zijn handteke ning onder een bedrag van 370 miljoen en Ritzen moest er uiteindelijk nog eens 35 mil joen bij doen, nog afgezien van een 'belo ning' van 18,5 miljoen voor een smetteloze invoering. In 't Veld: "Kunt U zelf zien hoe coulant Ritzen is geweest. De andere partij heeft dus hard onderhandeld. Want bedenk wel dat al die bedragen met vijf vermenigvuldigd wor den, want de looptijd van het contract is vijf jaar. Reden te meer voor de NS om haar ver plichtingen na te komen". Van de 'opbrengst' van de OV-kaart heeft het kabinet in het regeerakkoord eenmalig 63 miljoen gereserveerd voor het hoger on derwijs, de werkkring van In 't Veld. "Nou wordt-ie mooi", smaalt In 't Veld als hij ge wezen wordt op dit voordeeltje voor het ho ger onderwijs. "Dat is geen voordeeltje. Eerst wordt er jaar in jaar uit geld afgepakt van het hoger onderwijs om er vervolgens 63 miljoen voor terug te geven". Tot slot. U bent zelf geen verwoed treinrei ziger? In 't Veld: "Nee, want het rekening-rijden is nog niet ingevoerd".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12