E PR IJ S D We laten ons niet afschepen met een doekje voor het bloeden AbvaKabo ELKE DAG EEN ANDERE BIJENKORF. gBSSS De vakbond die zorgt voor mensen Hoogfrontsandaal in suède met microzooi. Leren fantasie sandaal. In 6 modekleuren. 36 t/m 42. In 7 kleuren. 36 t/m 42. Nubuck sandaal met brede kruisband. Leren sandalette op ï\akje. In 4 modekleuren. 36 t/m 42. In 4 kleuren. 36 t/m 42. De onderhandelingen over een nieuwe CAO-Zieken- huiswezen zitten muurvast. De eisen van AbvaKabo zijn heel redelijk. Dat vinden ook veel werkgevers. Maar door de halsstarrige houding van het kabinet en de Nationale Ziekenhuisraad, de werkgeversorganisatie, is een oplossing van het conflict niet mogelijk. Waar gaat het om? In algemene ziekenhuizen, psychia trische instellingen, verpleeghuizen en instituten voor zwak zinnigenzorg zijn de salarissen te laag en is de werkdruk veel te hoog. Ondanks mooie woorden weigeren kabinet en Nationale Ziekenhuisraad voldoende geld op tafel te leggen voor een gezonde CAO. De werknemers in de gezond heidszorg zijn er ziek van dat zij worden afgescheept met een doekje voor het bloeden. Nu al is er onvoldoende personeel, terwijl er een groeiende vraag naar gezondheidszorg is. Het kabinet zegt een goede gezondheidszorg te willen. Nou, dat kan! Maar dan moet er wel geld komen voor betere arbeids voorwaarden en meer personeel. Lang is de redelijkheid van één kant gekomen. Die tijd is voorbij. Daarom voeren werknemers nu acties in een groot aantal instellingen. Als het kabinet en de Nationale Ziekenhuisraad hun poot stijf houden, zullen de acties verder toenemen en verharden. Daar zit niemand op te wachten. Patiënten en bewoners niet. Maar ook de werk nemers niet. Want die kennen hun verantwoordelijkheid maar al te goed. Wanneer nemen kabinet en Nationale Ziekenhuisraad nu eindelijk hun verantwoordelijkheid?

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 10