DIOK steekt ver uit boven de rest Fiasco dreigt voor Oranje-judoka' s Volleybalsters op drempel van A-WK Van Veenendaal smaakmaker in Vredeskoers Eerste 'dubbel' in Nederlands rugby Bax voortvarend van start in kampioenscompetitie Akkoord over WK-premie U.V.S.-S.V.V. FRANKFURT (GPD) - Er is nog geen man overboord en pas één vrouw (benjamin Nancy van Stokkum), maar dat de Europese ju dokampioenschappen voor Nederland op een Fiasco uitdraaien, lijkt wel zeker. In de Frankfurter Ballsporthalle verliep de tweede dag nog dra matischer dan de eerste. Waren er toen nog halve finale-plaatsen te 'bejubelen' voor de meiskes Monique van der Lee en Jenny Gal, gisteren kwam alleen Monique Aarts (ook al een debutante uit Brabant) zo ver en stonden twee mannen en drie vrouwen met vrij wel lege handen. Vrijwel, omdat op de net 16-jarige Van Stokkum na, allen morgen mogen terugkomen voor de herkansing. Dat gold voor Gooitske Marsman, onder aan plankenkoorts, voor de Van Gennip doet alsof zij nooit is gestopt DEN HAAG (ANP) - Yvonne van Gennip trekt in de winter de wed- strijdschaatsen weer aan. Na een af wezigheid van een seizoen is ze op eigen initiatief teruggekeerd in de vrouwenkernploeg. De 26-jarige rijdster zal zich op 25 mei op de eer ste centrale training van de kern ploegen melden. In de winter zal ze het volledige programma afwerken, inclusief de wereldbekerwedstrij den. Van haar werkgever krijgt ze voor de hele periode betaald verlof. Van Gennip speelde de afgelopen winter al met het idee haar rentree in het wedstrijdschaatsen te maken. "Eigenlijk ben ik nooit gestopt", vertelde ze gistermiddag in Den Haag. "Ik heb alleen geen wedstrij Tilburg uitgeweken Spijkenisser en, teleurstellend genoeg, al even zeer voor Dennis Raven. Die begon zijn eerste EK met een solide over winning op de Joegoslavièr Vukice- vic, maar struikelde vervolgens op de drempel van de halve finales over de tot Belg genaturaliseerde Nederlander Harry van Barneveld. Die heeft het, ironisch genoeg (hij ontvluchtte destijds zijn vaderland omdat hij hier niet aan de bak dreig- de te komen), in dit toernooi in z'n eentje al verder geschopt dan al zijn ex-landgenoten samen. Hij staat in twee halve finales. Raven kreeg-na zijn kansloze ne derlaag in de open klasse onder uit de zak van coach Wim Ruska. Schuldbewust boog het hoofd. "Ik Vermeule zegt af AMSTERDAM (GPD) - John Vermeule is niet van de partij op de marathon van Amsterdam. De 28- naag. ik iieu aueeu geen weusuy- 700,„„ ópn van Hp kanHiHa- JanrSïifn" het Europees kampioenschap m Een maand gelden po™ të de Split, tobt nog steeds met zijn lies. drievoudig Olympisch kampioene terdam, waar hij een definitieve kwalificatie hoopte af te dwingen. "Als ik start, bestaat de kans dat ik de zaak kapot loop", zegt Vermeule. "Het is gebleken dat I mijn bekken scheef staat en er twee wervels vastzitten. Met manuele therapie moet de blessure binnen een week of twee zijn genezen. Het is nu afwachten voor me of ik wordt geselecteerd op grondvan mijn prestaties in- Enschede vorig jaar augustus, en in Otsu februari dit jaar. Ik heb toen twee keer in de 2.14 gelopen"7 Van Split is alleen Marti ten Kate verzekerd. Bondscoach Bob Bover- man wil echter met nog twee lopers naar Joegoslavië. Mocht Gerard Nijboer zich morgen op zijn ver trouwde parcours in de hoofdstad manifesteren, lijken zijn papieren het gunstigst te liggen. Ook Kim Reynierse en Tonnie Dirks mogen zich tot de kandidaten rekenen. SAN LUCAR DE BARRAMEDA (GPD) - Het Nederlands vrou wenteam is nog slechts één overwinning verwijderd van deelna me aan de A-WK in augustus in China. Nederland versloeg Joego slavië gisteravond op de eerste dag van de finaleronde van de World Challenge in Spanje met 3-1 (15-6, 15-1,15-9 en 15-10). Van daag speelt Nederland tegen het veel sterker geachte West-Duits- land en morgenmiddag op de slotdag van het toernooi tegen Frankrijk. Na de eerste dag van de finaleronde in San Lucar zijn nog slechts vier ploegen kansrijk voor de drie va kante plaatsen op de mondiale titel strijd. Polen en Frankrijk haakten af door nederlagen tegen respectie- zelfs de opdracht geen onnodige energie meer te verspillen, de set weg te geven en de concentratie te richten op de cruciale vierde set. De vierde set werd een schitteren de thriller tussen twee ploegen die velijk West-Duitsland en Amerika qua speelwijze nagenoeg identiek zijn daardoor in de finalepoule ogen. Alleen de gevarieerde nog steeds zonder overwinning. Amerika en West-Duitsland hebben drie winstpartijen achter hun r staan, Nederland twee c De Nederlandse Jessica Gal dolf het onderspit tegen de Belgische Deliège. ben aan judoën niet toegekomen en dat was helemaal niet nodig. Zeker niet tegen hem". Dat Dennis Raven desondanks een 'grote' kan worden, lijkt een overbodige vaststelling voor wie de Zaankanter tegen het reusachtige lijf loopt. Twee meter en een centi meter boven Amsterdams peil eigen land is de potige pupil van Wim Ruska nog een nagenoeg on beschreven blad. Krakkemikkig Langdurig sukkelen met een stel krakkemikkige knieën hield hem tot een halfjaar geleden grotendeels buiten beeld. De nationale titel in de klasse bovgn 95 kilogram vormde i heven, was de 22-jarige nieuwko- november-een eerste aanwijzing, mer de voorbije dagen, nog voordat dat de belofte zich eindelijk een beetje thuis begon te voelen in zijn enorme vel. "Ik ben veel te snel ge groeid en heb daardoor ook al die problemen met mijn knieën gekre gen. Vijf keer ben ik er al aan geope reerd, want ik was zo'n lange slun gel alles ging bij mij kapot". hij ook maar één stap op de mat had gezet, één van de meest in het oog springende figuren in de Frankfur ter Ballsporthalle. Judoënd Europa heeft Raven nog niet leren kennen, maar dat behoeft nauwelijks ver wondering te wekken, want zelfs in Het ergste leed lijkt nu geleden en omdat de voor een judoka o zo ge wichtige gewrichten redelijk intact zijn gebleven, heeft Dennis Raven goede hoop dat zijn carrière nu ein delijk een aanvang kan nemen. Bepaald een belemmering vorm de tot voor kort zijn 40-urige werk week als baliemedewerker. "Ik trainde gewoon veel te weinig. Ik zit al vanaf m'n achtste bij Hikari. Fijne club, lekker dicht bij huis, maar om bij de top te komen en te blijven zal ik met mijn 116 kilo toch ook andere zware jongens moeten opzoeken. Daarvoor moet ik veel vaker naar andere clubs, maar dat valt niet mee als je de hele dag op je benen hebt gestaan". Nederland had nog een appeltje te schillen met de Joegoslaven. Vo rig jaar in de noordelijke Spaanse havenstad La Coruna schakelde Joegoslavië door ning het Nederlands team uit de achterveldverdediging van Nederland zijn kwalitatief beter dan die van Joegoslavië. Kwalitei ten die in de vierde set doorslagge vend bleken. met Marieke Stam bondscoach Last over de mogelijkheid van een terug keer in de kernploeg. „Daar kreeg ik een positief antwoord op". Stam viel door haar ondermaatse presta ties in het afgelopen seizoen buiten de ploeg. "Ik heb geprobeerd haar in de kernploeg te praten. Dat is mislukt. Een zware teleurstelling, maar niet van dat kaliber om mijn carrière daaraan op te hangen. Bo vendien ga ik met Marieke samen op de schema's van Last trainen. We zijn al begonnen met kracht- en looptraining". Met de BCK (begeleidingscom- Jmissie kernploegen) is nog niet ",gsproken over de financiële vergoe ding voor Van Gennip. In de kern ploegen bestaat het systeem van be loning naar prestatie in het afgelo- ♦pen seizoen. Door haar absentie van een jaar bestaat de mogelijkheid dat de rijdster onderaan de ladder moet .beginnen. „We moeten er nog over ipraten. Wat de uitkomst ook is, het rzal mijn terugkeer op het ijs niet be lemmeren. Maar ik zal er uit halen «wat er in zit". deelname aan de EK in West-Duits- Trin.daden Tobago - DDR i-1 (1-0) 38. Faustin 1- land. Een nederlaag die in San Lu- - car om revanche vroeg. Nederland speelde de eerste twee sets bijna perfect volleybal. "Het is loeisch dat ie dat niveau niet een KWALIFICATIETOERNOOIEN VROUWEN EU- .ang R^TTOjn^lWATOBIE houden .vond bondscoach Peter ,and. Berends 14. Maas 2 Lewis 12. Van Embric- Murphy na afloop. De concentratie- qs 9 Wender 4_ Keuf 12 Blange Topscorer is- verslapping van Nederland in de rael: Drajor 21. Hongarije - Denemarken 92-70, derde set ervoer hij dan ook als nor- Griekenland - Spanje 61 -75. Stand: 1 Nederland maal en voorspelbaar. De zelfverze- 3-6.2. Hongarije. Spanje. Israel 3-4,5. Denemar- kerheid van het Nederlands team Genland onderstrepend, gaf hij bij een 13-8 Roemen,f Po- achterstand in de derde set het team |en 77.gg n v stand;„a|ié 3.g z Polen. Roe menie 3-4, 4. Bondsrepubliek. Frankn|k 3-2. 6. Zweden 3-0 LEIDEN Bert Dietz heeft de Tsjechoslo waak Jan Svorada als leider van de Vredeskoers afge lost. De Oostduitser nam de eer ste plaats over dank zij de over winning in de derde rit. De Ne derlander Robert van de Vin ein digde als tweede. In de algemene rangschikking is de Brabander als derde geklasseerd. Dietz was drie kilometer voor het einde ontsnapt üit een groep van acht renners, waarvan de Ne derlanders Van de Vin en Sassen- heimer Frank van Veenendaal deel uitmaakten. De koplopers waren dertig kilometer voor de aankomst op pad gegaan. Van de Vin en Veenendaal hadden het vuurtje aangestookt, beaamde ook de nieuwe leider later. De Colombiaanse amateur Ma rio Martinez is uit de wedstrijd ge nomen omdat hij betrapt is op het gebruik van dope. Na zijn overwinning in Roelo- farendsveen heeft Rob Sienders gisteravond in de vijfde etappe van de Internationale Avondzes- daagse in Den Haag weer toege slagen. De renner uit Zwijndrecht maakte dit keer deel uit van een kopgroep van zes renners. In de eindsprint dulde hij zelfs nie mand naast zich en verwees hij zijn medevluchters Stephan van Teylingen en John den Braber naar de tweede en derde plaats. Swift/Casba-renner Cees Ver- nooy sprong enkele ronde voor het einde ook nog uit het jagende peloton en werd knap achtste. Ronald van Duuren start vandaag om 15.00 uur op het parcours van Swift in de leiderstrui. Op het heuvelachtige Leidse parcours zijn nog een groot aantal punten te verdienen. Vanaf 13.45 uur rij den de liefhebbers en veteranen een voorwedstrijd. Het hooggebergte is gelief koosd terrein voor Spanjaarden en Colombianen. Gisteren in de achttiende etappe van de Ronde van Spanje bleek dat weer eens. De Colombinanen Farfan en Par- ra bereikten na een klim van vijf tien kilometer als eersten de fi nish op de top van de Col de Cer- ler (1900 meter). De twee Zuidamerikanen hadden een voorsprong van 0.53 op de Span jaard Gaston en 1.00 op een groep van zeven, onder wie Delgado en de Italiaan Giovannetti, die het leiderstricot in zijn bezit hield. Bijna twee jaar na zijn laatste overwinning, mocht Michel Der- nies zich weer eens laten huldi gen. De 29-jarige Belg zegevierde vrijdag in de derde etappe van de Ronde van Romandië. De Austra liër Wilson behield de eerste plaats in het algemeen klasse ment. Theunisse en Rooks finish ten als veertiende en vijftiende. Drie Nederlandse deelnemers aan de Tour de Trump in de Vere nigde Staten trokken tijdens de zevende etappe de aandacht. Twee wielrenners traden in posi tief opzicht naar voren. Michael Zanoli won de 194 kilometer lan ge etappe van Stroudsburg naar New Paltz en Marc van Orsouw eindigde op de verdienstelijke derde plaats. Henk Lubberding onder scheidde zich in negatieve zin. De renner uit de ploeg van Peter Post was halverwege de door storm en regen geteisterde rit met drie an dere coureurs betrokken bij een zware valpartij. In het ziekenhuis van Port Jarvis bleek zijn linker- pink gebroken. Hij moest tevens worden behandeld aan enkele schaaf- en snijwonden. Sponsor spekt toernooi-kas LEIDEN - De Verenigde Spaarbank heeft zich opnieuw als sponsor gemeld voor het in ternationale rugbytoemooi van DIOK. De bank stort een bedrag van 50.000 gulden, zodat in au gustus opnieuw een sterk deel nemersveld op De Morsch zal verschijnen. Drie clubs hebben al toegezegd te komen. Dat zijn de kampioenen van Ierland en Wales plus Steaua Boekarest, de Roemeense titelhouder en te vens de hofleverancier van het nationale team. Gedacht wordt dit jaar aan een veld van zes teams. LEIDEN DIOK speelt dit rugbyseizoen in een aparte klasse. Dat bleek gisteravond maar weer eens in de finale van de nationale beker. Na al eerder met groot gemak het landskampioenschap geprolongeerd te hebben, walste de Leidse machine in de eindstrijd tegenstander Den Haag met speels gemak plat op het gras van De Morsch. Pas bij 48 punten stopte de teller. HRC, toch de nummer twee van de competitie, stelde daar slechts 10 schamele puntjes tegen over. De felbegeerde 'dubbel' van DIOK was daarmee een feit en dat werd uiteraard uitbundig gevierd. DIOK is daarmee tevens de eerste landstitels op rij en nu dus de natio- Eén opleving genoeg voor zege van basketbalsters ATHENE (ANP) Zeven minuten perfect basketbal was voor de vrou- wenploeg van Meindert van Veen net voldoende voor de derde over winning in het kwalificatietoernooi voor de Europese titelstrijd van 1991. In Piraeus werd Israël giste ren met 60-57 (30-28) verslagen. De ploeg heeft uit de duels tegen Span je en Hongarije nog één zege nodig om het eindtoernooi te bereiken. Het basisvijftal Berends, Lewis, Van Embricqs, Wender en Blangé met Keur als zesde speelster had te gen Israel in de tweede helft zeven magistrale minuten. Van 35-32 sprong de ploeg in die periode naar 51-32. Daarna verzwakte Neder land. In de laatste zes minuten kwam er geen score meer bij. club in Nederland die dat feit be werkstelligde. Vorig jaar grepen de Leidenaars in de finale finaal mis, vooral vanwege grove onderschat ting van de toenmalige tegenstan- nale beker erbij. Altink, de aanvoerder en mogelij ke opvolger van Snijders, heeft grote verdienste gehad de club. Hij was, met Pieter der, Hilversum. Die fout werd giste- Corver, Eric Berendsèn, Richard Huisman en Kees Koemans, nog overgebleven uit een vroegere suc- s, stelde DIOK zich ditmaal heel cesvolle periode, maakte de terug- wat serieuzer en scherper op. Per val mee, maar beschikte over vol- slot van rekening mochten Theo doende veerkracht om met de Snijders, Dick Altink en Diederik stormende jeugd en met Snijders te Renardel de Lavalette niet met lege klimmen naar een niveau dat DIOK nog niet eerder bereikte. Altink, die dit seizoen al deels als trainer fun- handen het vlaggeschip verlaten, Mengeling Snijders is vier jaar coach geweest bij DIOK en ook de geerde, vindt het nu wel welletjes stopt ermee, die de club Dat doet ook Diederik Renardel, INTERNATIONAAL TOERNOOI ZWARTSLUIS Eerste ronde. Groep A: Valneris (Sov) - Koeper- man (VSt) 1-1, Rigterink - Galperin (Isr) 1-1, Goloebjeva (Sov) - Wanders 2-0 Groep B: Watoe- tin (Sov) - Koyfman (Isr) 1 -1Van der Wal - Schou ten 2-0, Karmi (Isr) - Autar (Sur) 0-2 OPEN BELGISCH KAMPIOENSCHAP BRUS SEL Stand na twee ronden: 1Sellberg (Zwe) 134 (68 +66), 2. Woosnam (GBr) 136 (66+ 70), 3. Calero (Spa) 137 (69+68), 19. o.a. Bos 143 (70+73) WK VROUWEN SYDNEY Halve finales: Nederland - Engeland 5-0 (3-0). 6. De Ruiter 1 -0 (se). 11 Wouters 2-0.16. Wouters 3- 0. 47. Leujeune 4-0 (sc). 67. Thate 54). Scheids rechters: Hernandez en Laje-Davilla (Spa) Zuid- Korea - Australië 1-2 n.v. (0-1,1-1) 25. Bucha nan 0-1,49. Jin 1-1,95. Pereira 1-2. Scheidsrech- ters: Lanning (Can) en Ache (Bel) Ptai n 5 tot en met 8: Bondsre- terugbracht waar die hoorde, aan de zij het noodgedwongen. De rappe Op handen gedragen door zijn spelers top. Het is zijn verdienste geweest' winger is weliswaar de drie kruisjes beker, die de Leidse rugbyers voor het eerst om met een mengeling niers en jeugdige talenten Nederland routi- ruim gepasseerd, maar had nog bitie genoeg om er een jaartje aan type spel te intro- vast te plakken. In zijn lange carriè- achtervolgd door blessures, moet LEIDEN - De zaalvoetballers van Bax zijn de strijd om het Nederlands kampioenschap sterk gestart. In een aantrekkelijke wedstrijd versloeg de regerend titelhouder uit Voorhout Canton Reiss gisteravond in De Gaas- bak met 6-3. Het duel boeide van de eerste tot de laatste minuut. In de goedgevulde Voorhoutse sporthal schiepen beide teams zich diverse uitgelezen moge lijkheden. Bax benutte al in de tweede minuut een mogelijkheid. Mario Fa- ber scoorde uit een afgeketste inzet van Jeffrey Forée 1-0. Ongeveer tien minuten later kwamen de gasten uit Heerlen uit een vrije trap langszij. De beslissing viel in feite in het begin van de tweede helft. Bax, dat zon der de gebleseerde Hennie Koet en Rick van Dijk speelde, kwam via Faber op 3-1. Uit counters vergrootten vervolgens Martin Bax en Forée de voor sprong tot 5-1. Toen invaller Stan Uljee de voorsprong tot 6-1 uitbouwde, leek de strijd helemaal gestreden. Maar door een tijdstraf voor Forée (twee minuten) in de slotfase, kreeg de wedstrijd nog een lichte wending. De Limburgers brachten de schade terug tot 6-3. Volgende week vrijdag ontvangt Bax de derde kampioens kandidaat Molier. Vervolgens speelt de ploeg van trainer-coach Jan Schoen twee uitwedstrijden. duceren, het zogenaamde open rug by dat met vijftien map wordt ge- hij speeld. Behalve voor veel techni- vanwege sche vaardigheid zorgde de Hage naar voor een grote mate van mobi liteit bij alle spelers. Met dat spelle tje nam DIOK in rap tempo afstand van de rest, wat resulteerde in twee toe hoe. op de eerste tien minuten na, DIOK zijn rivaal ai voorbij liep. Toen hij zijn trainingspak mocht uittrekken ■t coach Theo Snijders afscheid van DIOK. In zijn hand draagt hij de combinatie met de landstitel bemachtigden. (foto Henk Bouwman) Mark Michelsen (2) en waren het voets) en een try van Marcel Eman gevolg van eigen initiatief, waarbij na een snel genomen line-out die vooral in het geval van Michelsen DIOK verraste. Voor de rest kwam eerst vier of vijf man door hem wer- HRC er gisteravond absoluut niet den gedold. HRC zelf bracht de aan te pas. Zoals niemand er het af punten op het bord door middel van gelopen seizoen eigenlijk aan te pas AD VAN KAAM tink en de zijnen stelden daar prompt nog tien punten tegenover. ;tvv46In totaal drukte DIOK negen evenwel definitief afhaken tJnes-de een nog mooier dan de an- rP ppn 7warP knip-frartmir der. Het feit dat de buitenste man een zware K-rue irdLiuui. w;n£y Rnh TCamn prHrievnnr punten op net oora aoor miaaei van geiopen se« rekening^namëëi^ijlëconfratèrBert twee penaltyfcicks (Ronald Berre- gerust hart vertrekken. Ruim Wlssa er daar a™tje aan toe- lang zag hij vanaf de kant voegde, zegt voldoende over de wij- »n minuten ze waarop DIOk dikwyls de hele 'alle kanten verdediging van de Hagenaars aan an Snijders Aarden scheurde. Trouwens, de ma- rtin "allCTlaatëte d\dëërestond rerete hëuëiUekra^ mëëhtëëook Nederlands elftal ontvangen bij het 38-6 bIj wijze vL grap driëkte -jn. Vlak voor de lijn lie, DIOK de van de wereldt.tel I de eveneens toekijkende Kees bal eerst nog vijfmaal van hand tot Koemans hem nog op het hart 'de ^nd gaan. om pas daarna op supe- te rieure wijze tot onder de palen door publiek Duitsland - Spanje 1 -2 (0-128. Motos 0-1 46. Jungjohann 1-1 (sc), 60. Dorado 1-2, Scheids rechters: Mohlman (Ned) en CrespoJArg) China - Nieuw-Zeeland 0-0 na verlenging; 5-4 na straf- ballen Scheidsrechters: Asselman (Bel) en Bullock (Eng) EK VROUWEN FRANKFURT Tot 56 kg: Marsman verslaat Intas (Tur), wazari; Flagothier (Bel) verslaat Marsman, koka Halve fi nales: Flagothier - Arnaud (Fra) en Hausch (BRD) - Blasco (Spa). Marsman naar herkansing 52 kg: Deliége (Bel) verslaat Jessica Gal, yuko. Halve finales: Parrag (Hon) Bottin (Fra) en Delié ge - Rendle (GBr) Tot 48 kg: Stabler (Zwi) - Van Stokkum, ippon. Halve finales: Briggs (GBr) - Tortora (Ita) en No- wak (Fra) - Bomemann (Oos) Open klasse: Aarts verslaat Akerblom (Fin), yuko; Aarts verslaat Tomova (Bul), wazari. Halve fina les: Lupino (Fra) - Stesjenko (Sov) en Aarts Lee (GBr) Mannen, tot 71 kg: Halve finales: Schumacher (BRD) - Ayan (Tur) en Schulz (DDR) - Korhonen (Fm) Tot 65 kg: Preston (GBr) - Quellmalz (DDR) en Sadowski (Pol) - Carabetta (Fra) tot 60 kg: Traut- mann (BRD) verslaat Pocorni, ippon. Halve fina les: Pradayrol (Fra) - Trautmann (BRD) en Dono- hue (GBr) - Sotillo (Spa). Pocorni naar herkansing Open klasse: Raven verslaat Vukicevic (Joe), ko ka; Van Barneveld (Bel) verslaat Raven, ippon. Halve finales: Grozea (Roe) - Van Barneveld en Gordon (GBr) Tolnai (Hon). Raven naar herkan sing INTERNATIONALE DRESSUURWEDSTRU- DEN KOPENHAGEN Prix. St. Georges: 1Haazen Windsor 1263 pun ten. 2. Tornblad (Den) Superman Efendi 1219, 3. Jensen (Den) Royalist 1214,4. Bontje Olympic La- rius 12-2,8. Van Grunsven Olympic Bonfire 1157. Grand Prix, individueel: 1 Werth (BrD) Weingart en Kyrklund (Fin) Matador 1369, 3. Tornblad Su- permax Ravel 1314, 4. Bartels Olympic Duphar 1305, 5. Nathorst (Zwe) Chirac 1300 Landen: 1. Bondsrepubliek 3906 punten. 2. Nederland 3844, 3. Denemarken 3747 EK PIKEURS RECKLINGHAUSEN (BRD) Eindstand: 1. Gubellini (Ita) 162 punten, 2. Grift 145, 3. Svanstedt (Zwe) 143 INTERNATIONALE VIERKAMP ROTTERDAM Tweede ronde: Timman - Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2, Short (GBr) - Goerevitsj (Sov) 1/2-1/2 Stand: Tim- i, Kortsjnoi, Short en Goerevitsj 1 punt ZEIST (GPD) - De spelers het kwartfinales. Daarna gelden de vol- ver- gende premies: 20.000 gulden voor Italië de vierde plaats, 30.000 gulden voor de derde, 40.000 gulden vredesnaam niet verknallen'. Dat kon uiteraard niet te stoten. Dat heet overwicht, meer, al scoorde HRC na zijn entree toevallig net die ene try. Maar Al- overing van de wereldtitel ieder 120.000 gulden. Het sectiebe- stuur betaald voetbal is daarmee ak- tweede, 50.000 gulden koord gegaan met het voorstel dat ste. de Oranje-raad vorige week bij de KNVB had gedeponeerd. Na maandenlang soebatten is nu een einde gekomen aan de discussie over de WK-premie. De regeling die r de De 27 door interim-bondscoach Leo Beenhakker geselecteerde spe lers verzamelen zich maandag voor een trainingskamp van tien dagen Zeist. In die periode worden vijf PORTPARK "KIKKERPOLDER ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UUR HOOFDKLASSE - EREDIVISIE SWITCH UITZENDBURO p Crab assurantiën BV, tel. 224700. i I Crab makelaardij og BV. tel. 225135. Rijnsburgersmgel 61. Leiden. getroffen is, staat los van het bedrag oefenwedstrijden gespeeld tegen dat de spelers krijgen uit de spon- amateurclubs. Daarna krijgen de sorpot. De opbrengst daaruit wordt ternationals vier dagen vrij en v geschat op 30.000 gulden, zodat een trekt het Nederlands elftal wereldtitel minimaal anderhalve dag 281 ton bruto oplevert. r Oostenrijk. In We- i staat twee dagen later een oe- Tot en met de kwartfinales krij- feninterland op het programma te gen de internationals 70.000 gulden, gen de Oostenrijkers, vier dagen la- Dat laatste bedrag is als volgt opge- ter in Zagreb tegen Joegoslavië. de oe- Van daaruit vertrekt Oranje don- Joego- derdag 7 juni naar Italië. Ie wed- De Braziliaanse spelers krijgen ze- strijden in de eerste ronde. Voor het ventig mille de man bij de verove- bereiken van de achtste finale keert ring van de wereldtitel. Gisteren be bouwd: twee keer 5000 fenduels met Oostenrijk slavië, drie keer 10.000 voor de wed de KNVB 15.000 gulden uit reikten spelersraad en bond in Rio zelfde bedrag bij plaatsing voor de de Janeiro een akkoord. 6-3 6-3, Becker (BrD/1) - Ar.as (VSt) 6-3 6-1, For get (Fra) - Berger (VSt/5) 6-3 3-6 6-4, Agu.lera - Gustafsson 6-1 6-4 KUALA LUMPUR Kwartfinales: Elt.ngh - Oostmg 6-3 6-2, Sieme- rink - Canter (VSt) 6-4 6-2 KIAWAH ISLAND (SOUTH CAROLINA) Tweede ronde: Mronz (BrD) - Reneberg (VSt/1) 6-4 6-2, Rostagno.(VSt) - Weiss (VSt) 7-5 6-3 ROME Vrouwen, kwartfinales: Kelesl (Can/11) - Lindq- vist (Zwe/13) 6-4 6-3, Seles (Joe/2) - Manuela Ma- leeva (Zwi/5) 6-0 6-2, Navratilova (VSt/1- Marti nez (Spa/6) 6-2 6-0, Sabatini (Arg/4) - Capriati (VSt/12) 6-2 7-5 VOLLEYBAL WORLD LEAGUE Groep A: Frankrijk - Verenigde Staten 1-3 (9-1515-9 11-15 10-15) B-WK VROUWEN SPANJE Finaleronde: Bondsrepubliek Duitsland - Polen 3-2 (13-15 0-15 15-11 17-16 15-6). Verenigde Staten - Frankrijk 3- 1 (5-15 15-3 15-915-5), Nederland - Joegoslavië 3-1 (15-6 15-1 9-15 15-10) Stand: 1 Bondsrepubliek 3-6 (9-2), 2. Verenigde Staten 3-6 (9-5), 3 Nederland 3-5 (8-4), 4 Joego slavië 3-4 (4-7), 5. Polen 3-3 (4-9). 6. Frankri|k 3-3

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21