Zomerzotheid is niet oubollig' Onafhankelijk Toneel zorgt voor spanning Frisse Jongen redt het niet KIJKUIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 11 MEI 1990 Msr Bart Vieveen koos voor een luchtig stuk LEIDEN De première van de voorstelling 'n Zomerzotheid naar de roman van Cissy van Marxveldt wordt vanavond op de planken gebracht door het Leids Theater Imperium. Aan de vooravond zijn de repetities nog in volle gang. De voorstelling gaat over vier 'wichten' van omstreeks zeventien jaar die op vakantie gaan. Vol gens regisseur Bart Vieveen is het niet oubollig, hoewel de oor spronkelijke tekst uit 1927 is gehandhaafd. Vier vriendinnen, Pit, Ella, Dot en Lenie vieren vakantie vieren op de Burcht vlakbij het landgoed Sonnewende. Op het landgoed woont Jonkheer Padt van Heijendaal. Drie studiekameraden loge ren bij hem. Romantiek, standsbesef, vreugde en verdriet, het zit er allemaal in. De romantiek speelt een zeer grote rol. Dit wordt nog eens geac centueerd door de rustige muziek, een lamp die hartjes moet af beelden op het doek en een rode spot met de vorm van een hart. Vieveen geeft aanwijzingen: "Laat je niet beïnvloeden door de loomheid van de muziek. Wees wat vrolijker, wat dynamischer". De muziek is volgens 'stemmen- vrij zware stukken geregisseerd en meester'Bart in't Veld een eigen ie- nu wilde ik graag een luchtiger ven gaan leiden. "Soms wordt een stuk. Ik kwam dit stuk toevallig te- handeling onderbroken door mu- gen en vind het goed passen bij deze ziek. In de roman wordt regelmatig tijd van het jaar". Vieveen regis- de eerste regels van een lied aange- seert één keer per jaar een voorstel- haald. Wij hebben dat verlengd. De ling bij Theater Imperium. Hij heeft acteurs zingen ook zelf, soms met theaterwetenschappen gestudeerd een band, soms a capella". en combineert een baan als conciër- Regisseur Vieveen heeft dit stuk ge in Voorschoten met zijn werk bij bewust gekozen. "Tot nu toe heb ik K&O in Leiden. Dat de roman vijftig jaar geleden is geschreven, is volgens de regisseur geen enkel bezwaar. "Ik vind het vooral leuk omdat je er veel mee kunt doen. Ik sta niet heilig tegen over de tekst. Dat zou anders zijn als het stuk van Pinter of Claus zou zijn. Daar doe je niet zo snel ingrij pende dingen mee". door Jane de Reuver Vieveen: "We begonnen met elf personen, maar door omstandighe den bleven er negen personen over. Mia is samengevoegd met de rol van Lenie en bij de jongens wordt de rol van Paul door Gerrit Jan gespeeld. We hebben de tekst niet veranderd, maar lezen de tekst op een andere manier dan oorspronkelijk bedoeld. Zo ondervangen we het tijdver schil. Je kan op tienduizend manie ren bijvoorbeeld 'ik hou van je' zeg gen". De tante van de jonkheer, tante Studio's Onafhankelijk Toneel met 'De dan sende man: Niemand weet hier wie ik ben'. Regie/choreografie: Ton Lutgerink; regie- /dramaturgie: Mirjam Koen. Muziek: György Ligeti. Gezien op 10 mei in het LAK-theater. LEIDEN - D'r zijn mensen die het vreselijk vinden om op vakantie te gaan: weg uit hun vertrouwde omgeving voelen ze zich bij het naderen van de Belgische grens al ontheemd. Een andere categorie vormen de mensen die om welke reden dan ook gedwongen wor den hun geboorteland te verlaten. Beroofd van allerlei sociale en culturele zekerheden, worden ze teruggeworpen op zichzelf. Je moet dan wel heel stevig in je schoenen staan wil je niet aan je eigen identiteit gaan twijfelen. Deze ontheemding was voor re gisseur/choreograaf Ton Lutge rink van het Rotterdamse gezel schap Studio's Onafhankelijk To neel, aanleiding voor het maken van de voorstelling 'Dansende man: Niemand weet hier wie ik ben'. Vijf personages uit verschil lende 'vreemden' zoeken elkaar op om te bepalen wie ze nu wer kelijk zijn. Dat doen ze op de ma nier die we van het Onafhankelijk Toneel c.q. Ton Lutgerink ge wend zijn: al bewegend, spelend met spaarzame woorden. Tussen de dansende regels door ontwik kelen de dansers zich tot karak ters. Vaag wordt gezinspeeld op de redenen voor vertrek: ver krachting, de Amerikaanse droom van koelkasten en auto's of politieke onderdrukking. Doordat Lutgerink nooit kant en klare beelden en taal aanreikt, is het voor de toeschouwer puzze len en fantaseren geblazen. Heel toepasselijk vraag je je telkens af wie en wat nou wie is. Tot uitein delijk alle brokstukken en frag menten samenvallen. Dat maakt de voorstelling spannend om naar te kijken. Met Lutgerinks aandacht voor het de tail van het acteren en bewegen, geeft hij een scala aan menselijke en onmenselijke eigenaardighe den weer. Een eenzame danser kastijdt zichzelf met stenen of een dolk, maar ook de slapstickachti ge grappen en grollen op minia tuurformaat blijven niet achter wege. Met één fronsende wenk brauw weet Harijono Roebana in de rol van bruidje de zaal op meesterlijke wijze te bespelen. So wie so is het de persoonlijkheid van de dansers die de voorstelling zo boeiend maakt. Jammer is daarom dat naar het einde toe de pure dans de over hand neemt. De spanning tussen de ontheemde types ebt dan weg naar een onbevredigend slot. Maar ach, een schoonheidsfoutje in een voorstelling die bewijst dat het Onafhankelijk Toneel zichzelf nog steeds blijft verhieuwen, is makkelijk vergeven. INGRID VAN FRANKENHUYZEN 'Chanson Noir Festival' in Café The Duke LEIDEN Tegelijkertijd met de Chansonweek in de Leidse Schouwburg, wordt in café The Du ke een Chanson Noir Festival ge houden. Op dit festival moeten de minder bekende artiesten on talen ten aan bod komen. Zij kunnen ook optreden in een sfeer van een echte ontmoeting met het publiek. Op zondagmiddag 20 mei leest Li- selore Gerritsen voor uit haar eigen werk. De Leidse Henny Maslow van Es zingt een aantal ballades. De zon dag daarna (27 mei) treedt de groep 'Les uns et les autres' op met Rik van Boeckel, Ton Stautener en Pao- la Tuin. Een 'mistery gast' zingt uit eigen werk. Op de slotavond, woensdag 30 mei, zingen bekende en onbekende Leidenaren liederen, balladen en chansons. Een vakjury zal een aan moedigingsprijs uitreiken. Melie, gespeeld door Ineke de Vos heeft een andere rol dan oorspron kelijk in het boek. Daar beschrijft Van Marxveldt haar als 'een lieve dame met grijs haar'. Op het podi um anno 1990 staat echter een ei genzinnige jonge vrouw, die een meer dan een vriendschappelijke relatie heeft met haar neef. De Vos: "Ik heb zelf geëxperimenteeerd met de rol en dacht dat een beetje mannelijke vrouw, het best zou pas sen. Ik wil de tekst op een niet voor de hand liggende manier uitspre ken". Loskomen Om de meisjes te pesten doet de jonkheer zich voor als chauffeur. Jaap Slagman over zijn rol: "Ik ben er nog niet helemaal uit hoe ik de jonkheer het best kan spelen. De jonkheer pretendeert dat hij niets geeft om zijn adellijke afkomst. Toch laat hij duidelijk merken dat hij het is". Op het podium draagt de- jonkheer een opvallend wit kos tuum. Slagman: "Ik had net zo goed een overall kunnen aantrekken". Pit, vertolkt door Thëa Wesseling, Toneelgroep Visser 't Hooft uitverkoren LEIDEN - De toneelgroep van het Christelijk Lyceum Dr. W.A. Visser 't Hooft uit Leiden is uit zestig con- currende scholen gekozen om op vrijdag 25 mei deel te nemen aan het Nationaal Scholieren Theater Festi val. Het festival heeft plaats van woensdag 23 tot en met 27 mei in de Sterrebos Studio's in Utrecht. Minister Hedy d'Ancona van cul tuur (WVC) zal het festival openen. De afdeling Jeugdbeleid van WVC steunt het festival in het kader van 'Meer doen met cultuur'. André van de Louw, Gulnaz Asian en Erik van der Hof zullen ook bij de opening aanwezig zijn. Het festival wordt dit jaar voor de vierde keer gehouden en ongeveer twintig scholen zullen zich presenteren. De stichting Cer- velaat en de Landelijk Ondersteu- ningspunt voor Kunstzinnige Vor ming (LOKV) hebben het festival georganiseeerd. Een jury van het Scholieren Thea ter bezocht begin maart de toneel groep toen zij een voorstelling ga ven in het schoolgebouw. De voor stelling werd gewaardeerd om het hoge tempo, de bijzondere acteer prestaties, de gestileerde regie, de aankleding, de belichting, de eens gezindheid en het spelplezier. Vorig jaar was het Leidse lyceum ook op het festival aanwezig, maar viel met de voorstelling 'Antigone' op het laatste moment buiten de prijzen. Nu doen.zij mee met het stuk 'Biedermann en de brandstich ters', geschreven door Max Frisch. Op dit moment werken de leerlin gen hard om de 'uitwedstrijd' in Utrecht tot een succes te maken. Leden van het Leidse Theater Imperium zijn bezig met één van hun laatste repetities van het stuk 'n Zomerzotheid. Gerrit Jan, doorJohan van Amerom zingt Pit, Thea Wesseling, toe. Regisseur Bart Vieveen staat ui terst links. (foto Henk Bouwman) is een vrolijke en wat brutale meid. de ik al vaker toneel, maar het is Zij is vanaf het begin verliefd op de mijn eerste stuk bij Theater Impen- chauffeur ofwel de jonkheer. Sa- um. Vooral de eerste scene waarin men met Reepelaar, gespeeld door de vier meisjes opkomen en gaan Marianne Guyt, doorbreken zij de picknicken, vind ik moeilijk. Ik romantische sfeer met nuchtere uit- moet los zien te komen van de ou- spraken. bollige tekst en de truttigheid uit- Wesseling: "In Amsterdam speel- schakelen". CANNES - Nastassia Kinski, Roman Polanski en Clint Eastwood bevon den zich gisteravond onder de tientallen vedetten die de opening van het 43ste filmfestival van Cannes luister kwamen bijzetten. Zo'n 2000 mensen verdrongen zich om een glimp te kunnen opvangen van filmsterren en ere gasten. Het festival werd geopend met de film 'Dromen' van de 80-jarige Japanse Kurosawa. Deze film dingt overigens niet Franse (van Jean-Paul Rappeneau, Jean-Luc Godard Tavernier). De jury staat onder leiding van de Italiaanse regisseur Bernardo Ber- tolucci, die gisteravond het officiële filmschot loste. Het festival duurt tot 21 'De vrije val van Victor Thieu' soloprogram ma van en door Bavo Galama. Regie Edwin de Vries. Gezien op 10 mei in de Leidsche schouwburg. LEIDEN - Wat vroeger samen de 'Frisse Jongens' presenteerden. speelt nu Bavo Galama in zijn eentje. Een vernuftig geconstru eerd verhaal gegeven in combina- tie met een flitsend speltempo: dat is het soort toneel-cabaret. waarvan Titus Tiel Groenestege en Bavo Galama als de 'Frisse Jongens' prominente vertegen- j woordigers waren. Het duo ging uit elkaar, en ieder zoekt in het theater zijn eigen weg. Met 'De vrije val van Victor Thieu' is Bavo Galama terug bij de 'Frisse Jongens'-formule. Al leen moet hij nu alle rollen zelf voor zijn rekening nemen. Ach tereenvolgens komen hier aan de beurt: titelpersonage Victor Thieu, therapeute, blinde moe der, hondenverkoper, head hunter, junk, hoertje, souteneur, zwerver, patatkraameigenaar. oud vrouwtje, Romeinse solda ten, Judas, kolonel van het Leger des Heils, en daarmee is de lijst zeker nog niet compleet. Galama zwoegt om in deze hoe veelheid typeringen een grote verscheidenheid aan te brengen. Het expressieve vermogen daar toe en het hoge speltempo maakt hij waar, ook al ontkom je bij en kele scènes niet aan de gedachte: als duo hadden de 'Frisse Jon gens' er net nog iets meer van kunnen maken. Het lijkt alsof Bavo Galama dat net zo aanvoelt, en zich daarom met nog meer energie op zijn rollen stort om dat gemis van een gesprekspartner te compenseren. Soms krijgt zijn optreden daardoor iets kramp achtigs. Victor Thieu is het prototype van de schlemiel. Hij durft geen 'neen' te zeggen, is supernaief, heeft altijd pech en raakt van kwaad tot erger in zijn eigen mis lukking verstrikt. Zijn personage stelt Bavo Galama dus nogal ex- trem voor. Dat verzwakt de voor stelling, evenals als het feit dat Galama sommige grappen gaat uitleggen. Wanneer Victor Thieu bijvoorbeeld denkt woonruimte gehuurd te hebben, is dat in wer kelijkheid de 'behandelkamer' van een prostituée. Als iedereen dat allang heeft begrepen, begint Galama een en ander nog eens toe te lichten. Het eerste deel van de voorstel ling is evenwel nog spannend ge noeg om je te laten meeslepen met de lotgevallen van Victor Thieu. We luisteren naar de man, wiens zelfmoordpoging zojuist is mislukt. Het decor toont treffend de trieste verlatenheid van een ruimte achter het station. Daarna wordt het geheel moeizamer. Bavo Galama kan slecht tot een afronding van zijn verhaal ko men. Hij is daarbij druk in de weer om de verveling maar geen kans te geven. Dat lukt welis waar, maar als eenling kan hij toch niet de twee 'Frisse Jongens' vervangen. WIJNAND ZEILSTRA Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: Holtzhey Zoon. een 18e eeuwse penningfabriek, t/m 10/6 en 'Geld van het Koninkrijk'. Nederlands geld van 1814-1990. t/m jan '91; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28. 'Mozaïek de Antieken; oog in oog met Grieken, Etrusken en Romeinen', t/m 2/9; di i 10-11 12-11 Rijksmuseum van Volkenkunde - Steen straat 1. fototentoonstelling: 'India, heimwee naar Benares', van Marijke Bres- ser en 'Senegal, houtjes van God', van Steef Meyknecht, t/m 4/6; di t/m za-10-17 uur, zo 13-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27. Milieu-ten- toonstelling EEG, tot eind sept; ma t/m vr 10-1 1-17 u Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'Planten in beeld. Tekenaars en geleerden in de Hortus Botanicus 1700- 1800' en 'Floris Verster en zijn kunstenaars vrienden', t/m 24/6; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, 'Vorstelijke Pijpen', vier eeuwen Oranjevorsten op pij pen verbeeld, t/m 6/5; 'Tabak. Amerika-Ne- derland', de introduktie van de tabaksplant in Nederland, van 6/5 t/m 1/7; zo 13-17 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen mode ir di t/mza. 10-16 uur. Signaal. Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 213. werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34. tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk. foto. tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans. verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. LAK-Galerie - Cleveringaplaats 1Mark van Overbeeke: Tools Toys', werk uit de hui selijke omgeving, t/m 25/5, ma l/m vr 10-22 Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3. Dimitros Xanthopoulos: tekeningen, schilderijen en keramisch werk, t/m 12/7; geopend tijdens k Galerie Amber - Hooglandsekerkgracht 8, 'Goden en Natuur in Inkt', Oude Japanse schilderingen in Leiden, t/m 21/5; wo t/m zo Timmerman Timmerman - Botermarkt 9. schilderingen op zijde van Claire de Graaf- Reitsema, t/m 11/6. Coup d'Art - Nieuwe Rijn 27, 'Beestachtig', werk van Miriam van Benthem, Marie Loui se Dekkers, Ariën de Groot, Shunyam Gross, Ria Koot en Jacqueline Roy, t/m 19/5; wo en vr 10-18 uur, za 10-17 uur, do 10-21 uur. Galerie Bleijenberg - Breestraat 113, 'Ta- veta Market', olieverfschilderijen van Willem van Schijndel, van 8/5 t/m 2/6; di t/m za 9-18 uur, do tot 21 uur. Antiquariaat Paddenburg - Diefsteeg 14, fo- La Patisserie Frangaise - Nieuwe Rijn 13, Jeanne Wesseliüs: aquarel, gouache en se- pia-inkt, t/m 31/5. Galerie Liga Nieuwe Beelden - Pres. Steijn- straat 14. 'Kunst met twee grote K's, Ker sten en Van Kruiningen op reünie, 45 jaar na Galerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1werk van Jan Willem Kaldenbach en Eric de Vries met series Polaroidfoto's, t/m 1/6, ma t/m za van 10-22 uur. zo van 12 tot 22 uur. Galerie Propitia - de Deense kunstenaar Per Arnoldi, t/m 15/6, do 13-17 en 19-21 uur. vr. za. zo 13-18 t/m 11/6. Alphen Houweling Woonsfeer - Hooftstraat 187, schilderijen van Jan van Eden, t/m 14/5; tij dens openingsuren. Katwijk Katwijks Museum - Voorstraat 46. "Wind kracht". aquarellen van maritiem kunstenaar Arne Zuidhoek, van 12/5 t/m 23/6; di t/m za 10-12 en 14-17 uur. Leiderdorp Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55, aquarellen van W.J.M. Buchly, t/m 17/5; dag 10-20 uur. Openbare Bibliotheek - Cor Gordijnsingel 3, fototentoonstelling: Turkije in kleur', van Chris van Son,' t/m 30/5; geopend tijdens openingsuren. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noorden Hotel-Restaurent 'De Watergeus' - Simon van Capelweg 10. wandkleden Anneke v.d. Molen, aquarellen van Coby Hensen en et sen van Jan Groenewegen, t/m 4/6; dag. vanaf 10.00 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congrescenter - Langelaan 3, werk van groot aantal kunstenaars, o.a. Edward Moughtin - dieren en Chabab - bij zondere etstechniek, t/m juni. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Willy Belinfante: olieverf, pastel en grafiek en Ine ke van Di|k: bronzen beelden, t/m 12/5; wo "Paasdag 13-17 uur. Warmond Galerie De Pomp Dorpsstraat, Leen Kolpa met oliepastel, Wies Dur met keramiek, t/m 18/5; di 19-21 uur. wo 10-12 en 14-16 uur, do, za en zo 14-16 uur. Vereniging het Oude Raadhuis - Dorps straat 36, Marga Potma met keramiek en Anja Serlie met aquarellen en gemengde technieken, t/m 17/5; di 19-21. wo. do. zo kamer: groen/roze. fotopanelen, van 5/5 (14.30 uur) tot 19/5; werkdagen 8.30-12.15 uur en 13.30-17 uur. za en zo 14-16 uur. Wassenaar Cultureel Centrum De Warenar - Kerkstraat 75. groepstentoonstelling van Artimediair, 4/m 13/5. ma t/m vr van 9.00 tot 16.00 uur. Raadhuis 'de Paauw' - Raadhuislaan 22, werk van schilder en tekenaar Sterk Schro der. t/m 27/5, di t/m vr 10-16 uur, za en zo 13-17 uur. Galerie Bianca - Gravestraat 1houtsnedes van Saskia Masselink, werk op papier en hout van Aline Thomassen en objecten van Klassiek In de Stadsgehoorzaal wordt zaterdag avond het laatste concert uit de K&O-mees- terserie gegeven door het Residentie Or kest onder leiding van de Hongaarse diri gent Ivan Fischer. Solistische medewerking verleent de wereldvermaarde pianist Nikita Magaloff. Aanvang 20.15 uur. Breestraat De pianist Hans van Ham speelt Preludes van Debussy en de sonate nr 32 opus 111 van Van Beethoven tijdens een luchconcert donderdag 17 mei. Aanvng 12.45 uur, Oude vest 45, Leiden. De Schola Cantorum van de Leidse Studen ten Ekklesia voert zaterdag in de Hoogland se kerk de petite Messe Solennelle van Rossini uit. Het geheel staat onder leiding van Wim de Ru. Aanvang 20.15 uur. Het jaarlijks concert van het Voorschotens Kamerkoor heeft zaterdagavond in de N.H. Dorpskerk in Voorschoten plaats. Aanvang 20.00 uur, Voorschoten. De Streekmuziekschool Leiden en Omstre ken houdt morgen een open dag. Van 10.00 uur tot 15.00 uur is er aan het Rapenburg 22 en Pieterskerkhof 4a (lichte muziek) van al les te horen en te bewonderen. Leiderdorp Leiden Leidse Schouwburg vr 11. 20.15 uur; solo-voorstelling: 'Zwarte Kunst', door Helmert Woudenberg, za 12, 20.15 uur 'De bittere tranen van Peta von Kant', van Fassbigder. door het Zuide lijk Toneel. met'Shireen Strooker, Dorijn Curvers e.a. ma 14, 20.15 uur; voorstelling door Toneel gezelschap Tot Ieders Genoegen, di 15, 20.15 uur; Theatershow van Karin Bloemen: 'Bosje Bloemen', do 17.20.15 uur; 'Introdans II', met live-mu- ziek en zangeres. LAK-theater vr 11. za 12. 20.30 uur; 'De weg van het vlees', d.oor Suver Nuver. wo 16, do 17.20.30 uur; twee co-producties van Toneelgroep Amsterdam en het Con cern: 'Bal Nadag'. Micro-Theater vr 11, za 12, do 17, 20.30 uur; 'Zomerzot heid', naar Cissy van Marxveldt, door Thea tergroep Imperium. Katwijk Tripodia vr 11za 12,20.00 uur; 'komedie: 'Bedkwar- tet', door Mimiek's Theater. Muzenhof za 12,20.15 uur; Mars Teunis: 'En nu willen we dan eindelijk wel eens weten wat er in die grote doos zit'. Den Haag AT&T Danstheater vr 11. 20.15 uur; Nederlands Ballet Orkest: Project Jonge Kómponisten olv Lucas Vis. Circustheater vr 11za 12.20.15 uur; Royal Ballet de Wal lonië: Carmen', van Jorge Lefebre. wo 16, 20.15 uur; theaterconcert Benny Neyman: 'Tussen Rood Smaragd'. Diligentia za 12, 20.15 uur; Toneelgroep Vobeno: 'Ik wil Mjo^ssof spreken', zo 13, 14.30 uur; Pianorecitel door Ernst Stolz. werken van Beethoven, Schubert, Chopin en Scriabin. do 17. 20.15 uur; Jan Vos en Etna Vesuvia: Tataboulou', van Wim T. Schippers. Dr. Anton Philipszaal vr 11, 20.15 uur; Het Residentie-Orkest olv Ivan Fischer, mmv Nikita Magaloff (piano), werken van Beethoven. zo 13, 14.30 uur; Voices Festival: The King's Singers' en 'Le Mystere de Voix Bul- gares'. ,zo 13, 20.00 uur; Voices Festival: 'Cantabi- le' en The Swingle Sisters', do 17, 20.15 uur; Het Residentie-Orkest olv Hans Vonk, mmv winnaar Vioolconcours Scheveningen, werken van Sibelius. Koninklijke Schouwburg vr 11. zo 13, di 15. wo 16. do 17, 20.15 uur; Het Nationale Toneel: 'Macbeth', van Shakespeare. Nederlands Congresgebouw vr 11, 20.15 uur; Suzanne Vega in concert, vr 11, 20.00 uur; Grootste Mannenkoor ter wereld mmv solisten Marco Bakker. Vicky Brown en Louis van Dijk. Amsterdam Carré dag. (beh.zo en ma). 20.15 uur; Herman van Veen. mmv Erik van der Wurff (piano, syn thesizer), Nard Reijnders (saxofaan, t deon, klarinet), Cees v instrumenten). ZO 13. 20.15 uur; concert Marianne Faithful ma 14. 20.15 uur; concert Rob de Nijs: De reiziger'. Concertgebouw vr 11. za 12. 20.15 uur; Koninklijk Concert gebouworkest olv Neeme Jërvi, mmv Ho- racio Gutierrez (piano), werk van Prokofiev, Mendelssohn en Verhuist, zo 13 14 30 uur; Voices Festival: The Swingle Singers' en 'Cantabile', zo 13.20.00 uur; Voices Festival: 'Le Myste re de Voix Bulgares' en The King's Singers'. C.C. Amstelveen vr 11. 20.15 uur; theatershow Marline Bijl: Molen. keyboards, accordeon, bugel). Klaas Dijk (piano, synthesizer), do 17.20.15 uur; Noordhollands Philharmo- nisch orkest olv Roelof van Driesten. mmv Glinka Kwartet, werken van Beethoven. Muziektheater vr 11 (première), di 15.20.00 uur; De Neder landse Opera: 'Salomé'. van Richard Strauss, mmv Nederlands Philharmonisch Orkest en solisten olv Hartmut Haenchen. Nieuwe de la Martheater vr 11. za 12. 20.15 uur; 'De rode bloem', door Titus Tiel Groenestege en The Boys From Heaven. zo 13. 20.00 uur; The Combo Brothers, mmv Peter Faber, Helmert Woudenberg. Toby Rix en de gebroeders Groothof, di 15. wo 16. do 17,20.15 uur; 'Purper Pasti- 'che' door Purper. Stadsschouwburg vr 11, za 12, 20.15 uur; Toneelgroep Am sterdam: 'Ballet', naar Orfeus en Eurydice. met Ann Hasekamp, Sigrid Koetse, Hajo Bruins e.a, za 12,14.00 uur; Educatieve dienst van To neelgroep Amsterdam speelt fragmenten uit stukken van jonge schrijvers, presentatie- Paul de Leeuw. zo 13, 20.15 uur; Introdans: 'Marike', (Wig- gers/Van der Hart), mmv Mariëlle Vester (zang). ma 14. di 15. wo 16.20.15 uur; Theater van het Oosten: 'Ernst', van Oscar Wilde, met Annet van Nieuwenhuijzen, Hanneke Rie- Rotterdam De Doelen vr 1120.15 uur; Radio Symfonie Orkest olv David Porcelein, en Groot Omroepkoor met diverse solisten: Opera 'Merlijn'. za 12. 20.15 uur; concert 'Rotterdam 1990' door de Manmerskapel. zo 13, ma 14, 20.15 uur, Herdenkingscon cert door Rotterdams Philharmonisch Or kest olv Bernard Hailink, met Groot Om roepkoor. Charlotte Magiono (sopraan) en Jard van Nes (alt). do 17, 20.15 uur; Rotterdams Philharmo nisch orkest olv Jeffrey Tate, mmv Mitsuko Uchida (piano), werken van Bruckner en Bartok. Rotterdamse Schouwburg vr 11za 12.20.15 uur; Stella', door Rosas, choreografie: Anne Teresa De Keersema- ker. di 15. wo 16. 20.15 uur, 'Een nacht ijs', met Olga Zuiderhoek en Peter Faber. Theater Zuidplein vr 11. za 12. 20.15 uur; 'Stroomopwaarts', van Alan Ayckbourn. door Het Vervolg, met Gees Linnebank, Aus Greidanus e.a. dl 15. wo 16. do 17. 20 15 uur; Hoofdstad Operette: 'Eine Nacht in Venedig'

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 25