Oppositie Roemenië loopt weg bij Diescu Sovjetleger wil actie in Litouwen NAVO zoekt nieuwe kernwapenstrategie Irak toont zelfgemaakte ontstekers voor kernbom Amnesty: Turkije blijft mensenrechten schenden De Klerk wil isolement in Europa doorbreken Ouders regelen voogdij zelf in belang van kind WOENSDAG 9 MEI 1990 BUITENLAND PAGINA 7 Spanning loopt op aan vooravond verkiezingen BUKAREST (AP/GPD) Een delegatie van Roemeense demonstranten is gisteren al na tien minuten woedend weggelopen van de onderhandelingen met interim-president Ion iliescu en heeft daarmee de hoop van de regering de grond ingeboord dat er snel een einde komt aan de marathon-betoging in Bukarest. Zuidafrikaanse politiebond wil apartheid van binnenuit breken AMSTERDAM - De beste om een pilaar om te krijgen is niet door er van buitenaf tegenaan te slaan, maar door hem van binnenuit aan te vreten tot hij omvalt. Zo om schrijft de Zuidafrikaanse politie man Gregory Rockman de taktiek waarders zochten hem op die hij en zijn bond voor gevange nis- en politiepersoneel Popcru hebben uitgestippeld om het apart- telt Popcru heidssysteem te treffen op het ge- den, verspreid voeligste punt: zijn eigen bewakers. j Rockman, in Nederland op uitno- deed fout diging van de Anti-Apartheidsbe- "wij zijn weging Nederland, haalde vorig alsjeziet datpolitie-agenten voor je geerde hard op protestacties een sneeuwbaleffect. Verontruste delijk stelling tegen de apartheid, politiemensen en gevangenisbe- "Wij zijn altijd de pilaar geweest van ïrs zochten hem op en beslo- het apartheidssysteem, maar die pi-i november tot de oprichting laar breken we nu af. En als de vei- de vakbond Popcru. Inmiddels ligheidstroepen zictf eenmaal tegen we succes hebben, zullen ze zich bij ons aansluiten". De gekleurde politieman waar schuwt zich niet te vergissen in het huidige Zuid-Afrika. "Het enige dat gebeurt is dat de regering en het ANC n^et elkaar praten. Het geweld tegen zwarten gaat onverminderd door". Steeds vaker sluiten rechts- radikale blanken aan bij politietroe- pen om huis te houden in zwarte wijken. Negentig procent vai regime keren, dan zijn de laatste het blanke kader is lid van de ultra- dagen van dat bewind geteld", al- rechtse Conservatieve Partij, aldus 'Wij zagen dat wat de regering dus de voorzitter van de Popcru op- Rockman. aldus Rockman. timistisch. Het voornaamste probleem i, geen robotten. En De Zuidafrikaanse regering rea- Popcru is nu geldgebrek de c het jaar de wereldpers toen hij zich openlijk afzette tegen het brute ge weld van zijn collega's tegen vreed zame demonstranten op 6 septem ber vorig jaar, de dag van de blanke verkiezingen. Als gevolg daarvan werd Rockman onmiddellijk uit zijn functie gezet. Rockmans actie leidde echter tot ganisatie op poten te zetten rbewaarders. Bijna land af te reizen voor steun. Onder 40 politiemensen werden ontslagen, andere daarom zijn Rockman en zijn collega-bestuurder Fortuin nu geschorst. Toch is Rockman vol op een rondreis door Nederland. terugge- vertrouwen. "Ik voorspel dat bin- West-Duitsland, Groot-Brittannië nen korte tijd duizenden mensen en Zweden. Maandag overlegden •erbete- zich bij ons zullen voegen. Veel de twee met Nederlandse politie mensen hebben eerst de kat uit de vakbonden, die echter geen finan- boom gekeken, maar nu ze zien dat ciele steun wilden toezeggen. ogen zwarten vermoorden, mishan- politiemensen] delen en verminken, dan ga je den- 40 politiemens ken: wat ben ik aan het doen. Wat 700 gevangenenbewaarders werden wij met Popcru willen sen hun zelfrespect v Popcru zet zich in a ring van arbeidsomstandigheden van zijn leden, maar neemt ook dui- De delegatie liep weg omdat de re gering weigerde de ontmoeting op video te laten vastleggen. Een te genaanbod om het gesprek door een stenograaf op te laten tekenen werd door de delegatie afgewezen. Op het universiteitsplein in de binnenstad waren gisteren opnieuw naar schatting duizend betogers bij eengekomen, die luidkeels het af treden van president Iliescu eisten. De marathon-betoging duurt in middels 17 dagen en de demon stranten hebben gezegd hun beto ging tot aan de verkiezingen op 20 mei te willen volhouden. Zij vrezen dat het Front na een eventuele ver kiezingsoverwinning weer een tota litair systeëm wil invoeren. De mislukte onderhandelingen gisteren gingen overigens niet al leen over de verkiezingsdatum. Een van de belangrijkste eisen van de demonstranten en de oppositie is dat communisten die onder Ceause- scu een hoge functie hebben be kleed, voor drie achtereenvolgende periodes hun passieve kiesrecht kwijtraken. Dat wil zeggen dat Ilies cu en de overige communisten in het Front zich helemaal niet meer kandidaat zouden mogen stellen. Maar Iliescu is onder grote delen van de bevolking populair. Trouwe aanhang heeft hij in ieder geval on der de mijnwerkers in de Jui-vallei, die regelmatig op de been komen om de president zo nodig met ge weld te ondersteunen. En op het De Nationale Liberale Partij platteland, waar politiek vooral een maakte gisteren bekend dat haar zaak is van de grote stad, geniet hij presidentskandidaat Radu Campe- grote populariteit als de man die na anu een aantal geplande campagne- jaren van kou, honger en duisternis bijeenkomsten in Moldavië had af- weer licht, warmte en voedsel in de gezegd. Campeanu was zaterdag op woningen bracht, een bijeenkomst in het plaatsje Braila aangevallen door vermeende aanhangers van het Front vóór Na- De Roemenen zijn op dit moment :r verdeeld. Niet alleen in voor tegenstanders van Iliescu, maar tionale Redding. Zowel Campeanu ook onderling: Roemenen tegen als Ion Ratiu, kandidaat voor de Na- Hongaren, Roemenen tegen Duit- tionale Boerenpartij, hebben langs gewaarschuwd dat zij de a kiezingen zullen boycotten als iedereen tegen de zigeuners. De kans dat de bevolking net zo massaal tegen Iliescu in opstand zal niet gauw een einde komt aan het komen als tegen Ceausescu, is niet politieke geweld door vermeende aanhangers van het Front. Ratiu en zijn vrouw beweerden onlangs ook gering zou desondanks wel te zijn gemolesteerd door aanhan gers van het Front. SEOUL - De Zuidko BAGHDAD (AP) De Iraakse pre- paraten geen ontstekers sident Saddam Husayn heeft giste- atoomwapens waren, maar ren gezegd dat Iraakse technici er in het condensatoren geslaagd zijn om de ontstekers te bruikt zouden worden bij onder- maken die in maart door de Britse zoek in de technische universiteit van Irak. Hij beschuldigde de wes terse landen ervan de technologi- gens experts alleen geschikt zijn sche groei van Irak te dwarsbomen. iligheidspolitie gebruikte gisteren na af- twijfelachtig, omdat de meeste Zuidkoreanen afkerig zijn va-, loop van felle botsingen met studenten schilden om de stenen waarmee ze taktiek. waren bekogeld weer op te ruimen. De voortdurende golf van protesten De studenten hebben wel een steunbetuiging ontvangen va richt zich tegen de Democratische Liberale Partij (DLP) van president Roh soren van universiteiten verspreid over het hele land, die zich Tae-woo. De DLP werd in januari opgericht door een fusie van de partij ring schaarden achter de eis tot opheffing van de DLP. De studenten heb- ,oor~ van Roh en twee andere conservatieve partijen. De radicale studenten ver- ben ook voor de komende dagen protesten aangekondigd om die eis kracht dat 9u^zen de partij als ultra-rechts, pro-Amerikaans en anti-communistisch, bij te zetten. De autoriteiten maken zich al op om regeringsgebouwen te be- die ge- Shi'itenleider dreigt met executie gijzelaar BAYRUT (AP) - De Libanese shi 'itenleider Hussein Musawi zegt "bang te zijn" dat een van de 16 wes terse gijzelaars in Libanon gedood zal worden als blijkt dat vier vermis te Iraniërs door christelijke milities zijn omgebracht. "Ik heb geen con crete informafie, maar ze hebben het eerder gedaan. Wat zal hun er van weerhouden het nog eens te doen?", aldus Musawi gisteren in een vraaggesprek. De vier Iraniërs werden in juli 1982 ten noorden van Bayrut gevan gen genomen door de Libanese •Strijdkrachten (FL). Algemeen wordt aangenomen dat het viertal is omgekomen bij de gevechten in de Libanese burgeroorlog of zijn geë- excuteerd. FL-leider Samir Geagea heeft gezegd dat hij van het viertal geen spoor gevonden heeft nadat hü in 1986 de leiding had overgeno- De uitlatingen van Musawi wor den gezien als een poging om Was hington onder druk te zetten om een gebaar te maken jegens Iran na de vrijlating vorige maand van twee Amerikaanse gijzelaars. Musawi heeft ook gezegd dat er geen verde re gijzelaars vrij zullen komen voor dat Israël ongeveer 400 Libanezen en Palestijnen laat gaan die in Zuid- zen radicale Libanon worden vastgehouden. Is raël stelt daarvoor als eis dat drie Is- 1041 profes- raëlische soldaten worden vrijgela- verkla- ten die in 1986 door radikale shi'iten Libanon gevangen werden geno- Ze hopen de rest van de bevolking met zich mee te krijgen. Of dat lukt is zei r atoombommen. Husayn verklaarde op eer komst voor technici dat "jonge Iraakse technici" nog geen vijf da gen na de inbeslagname van de ont- Volgens de Iraakse leider land echter niet opgeven en is de dij een- technologische vooruitgang de nieuwe inhoud van het begrip pa triottisme. Irak heeft steeds ontkend een stekers op het Londonse vliegveld atoombom te willen produceren, Heathrow een eigen model gemaakt maar de inbesiaggenomen ontste- hadden. Onder gejuich verklaarde k H- - 00 - - Husayn dat de VS en Groot-Brittan- Jjelen economische blokkade publiek. Een zijn het drastisch verminderen MOSKOU - Een hoge Sovjet-mili- of zelfs geheel stopzetten va tair in de Litouwse hoofdstad Vilni- port van voedingsmiddelen 3 heeft gisteren met ingrijpen Tr_u. ap naai 11 ait 5C0111UIIUCIU "au- ao uttu 6WW-"-" »•«-* 'jf - a5ze 'n den moeten worden, zijn volgens het leger gedreigd als de spannin produceerde apparaten te importe- Amerikaanse experts slechts ge- gen in deze Baltische republiek ren- schikt voor het tot ontploffing bren- der oplopen. Tijdens Hij herhaalde nog eens dat de ap- gen van atoomwapens. Zowel in Tallinn als Vilnius heb- ,die maatregelen ben de gemeenteraden de militai ren verzocht van deze jaarlijkse tra ditie af te zien. In de Letse hoofd- de stad Riga heeft het gemeentebe- 2er stuur wel ingestemd met het ver- de totale behoefte zoek van de Sovjet-garnizoenen, het wegvallen van maar de autoriteiten Sovjetunie. Die bedraagt ongevc tien procent a in het land, ir ontmoe- de leveringen uit het agrarische Li- protesten uit de bevolking zullen ring met^bühe'nlandse journalisten touwen zal direct merkbaar zijn in komen. - -• grote steden als Moskou T LONDEN (AP) - Ondanks een aan- routinehandeling geworden en ook tal voorstellen van de Turkse rege- mensen die slechts enkele dagen in ring die schendingen van de men- een cel verblijven worden er het senrechten moeten tegengaan, zijn slachtoffer van. Een van de meest martelingen in Turkse gevangenis- kwalijke aspecten van de praktij- sen een alledaags verschijnsel, zo ken in de Turkse gevangenissen heeft Amnesty International van- vindt Amnesty dat bekentenissen daag bekendgemaakt. die via martelingen zijn afgedwon- Volgens Amnesty zaten begin dit gen, gebruikt mogen worden als be- jaar duizenden mensen gevangen wijsmateriaal, wegens geweldloze politieke of reli- luitenant-kolonel Valeri Sjoroe- pov dat de legerleiding niet staat te trappelen om in actie te komen "maar we kunnen daartoe wel ge dwongen worden" Het Estse parlement nam giste- n een aantal besluiten dat het de Kremlin niet welgevallig zal zijn. Zo Volgens Sjoroepov willen gewo- |ne soldaten actie uit wraak voor de. - - wijze waarop ze behandeld worden, werden de toevoegingen socialisti- Sjoroepov meende ook dat het, Ze zijn aangevallen, beledigingen sche sovjet' uit ded||mijjj&/*a zijn aan de orde van de dag bloedvergieten te voorkomen, beter zou zijn wanni tieel gezag over Litou den afgekondigd. Sovjet-president ring komen, dat is ook beter Gorbatsjov heeft daartoe sinds zijn Litouwers zelf', zei hij. verkiezing tot staatshoofd de be- De spanningen publiek geschrapt. De 'republiek presiden- zelfs op militairen geschoten, aldus Estland' heeft sinds gisteren Sjoroepov. "Er moet snel verande- het oude volkslied uit de korte pe- voegdheden. Hij kan de Litouwse publieken kunnen vandaag verder regering ontbinden en het parle- oplopen, omdat de Sovjet-garni- gieuze activiteiten die de regering onwelgevallig zijn. Onder de gevan genen zijn leden van de Kurdische minderhéid, vakbondsfunctionaris sen, journalisten en leden van reli gieuze bewegingen. Martelingen zijn in gevangenissen heel gewoon en leiden soms zelfs tot de dood. Gevangenen worden vaak lange tijd onder de koude douche ge plaatst en aan hun armen opgehan gen. Een andere marteling is het slaan op de voetzolen of het geven van elektrische schokken. Het mar telen is volgens de organisatie een ment naar huis sturen Sjoroepovs waarschuwingen ko- rades in de centra men op het moment dat de Litouw- den Riga, Tallinn e se regering langdurige interne dis- houden. Vandaag wordt cussies houdt over maatregelen te gen de door Moskou afgekondigde Hitler-Duitsland herdacht. de riode van onafhankelijkheid tussen de beide wereldoorlogen en ook de nationale driekleur, zwart-blauw- j wit, is in ere hersteld. WKÊ/tfKBjtKÊÊ.I Het parlement besloot tevens ar- zoenscommandanten militaire pa- tikelen uit de oude grondwet 1 de Baltische i de hoofste- van kracht te verklaren. Daarin zijn lijstje niet Vilnius willen staat onder meer dat de Republiek spectaculaire _,rdt in het hele Estland een onafhankelijke staat iand de militaire overwinning op Er komen geen verwijzingen de Sovjet-grondwet Albanië wil in CVSE WENEN/PRAAG (Rtr/AFP) - Al banië wil dit najaar deelnemen aan de tweede grote CVSE-conferentie over veiligheid en samenwerking in Europa waarbij alle Europese lan sluiten van het Estse parlement, den plus de Verenigde Staten en Ca- maar volgens Estse regeringsfunc- nada aanwezig zijn. tionarissen kent de onafhankelijk- Daarmee komt na bijna 30 jaar het heidsverklaring van de republiek laatste stalinistische bolwerk in Eu- net als die van Letland een de facto r°Pa steeds meer uit zijn isolement, erkenning van de Sovjet-grondwet. Albanië was het enige Europese Een officiële reactie van het Krem- la"d dat in 1975 niet deelnam aan de lin op de Letse parlementsverkla- Conferentie over Veiligheid en Sa ring is er nog steeds niet. menwerking in Europa (CVSE). de Klerk van Zuid-Afrika is gisteren maatschappij Iberia paar Pretoria, vol optimisme naar Europa vertrok ken voor een reis van 19 dagen door Minister Van den Broek (buiten negen landen. Nederland komt op landse zaken) bevestigde gisteren Hoewel hij geen doorbraken ver wacht, zei De Klerk gisteren wel te hopen Zuid-Afrika door de aankon- de be. digde hervormingen uit zijn politie- Buitenland kort aanval met elk middel te beant-Polen. In de DDR mogen zij nog woorden. even blijven, maar hun aantal zal Dat kon met gewone wapens zijn, daar snel van 340.000 man naar de maar ook met nucleaire, zelfs als het met de VS afgesproken 195.000 Warschaupact die niet gebruikte, moeten zakken. „v. Die onzekerheid moest voldoende Kernwapens zijn achterhaald als ten Vandaag praten de ministers afschrikking opleveren. Daarom zal 'bruikbare' wapens in Europa. Zij KananaskisinCana- de NAVO ook nooit verklaren niet kunnen - in een zeer beperkte om- strategie, waar- als eerste kernwapens te zullen ge- Vang - hooguit nog functioneren als de korte af- bruiken. Tot nu toe is dat de officië- een soort verzekeringspolis tegen onvoorzienbare ontwikkelingen MSPOost-Europa, Noord-Afrika of de Lance-raketten niet te ontmanteling van het Warschau- het Midden-Oosten. KANANASKIS - Met de onttake ling van het Warschaupact staat de NAVO nu voor de taak om zijn nu cleaire strategie op de helling te zet- ke isolement te kunnen halen. Het eerste land dat De Klerk be zoekt is Frankrijk, waar hij morgen praat met president Mitterrand. Daarna komen nog aan de beurt Griekenland, Groot-Brittannië, de Bondsrepubliek, België, Italië, Por- Zwitserland. Het eerste Westeuropese a defensie ii bij de kernwapens stand waarschijnlijk ais~ëérstehe't le strategie van de NAVO. Er veld moeten ruimen. Met zijn be- °°k geen alternatief Maar met de sluit moderniseren heeft president Bush pact kunnen deze strategieën op de De ministers van defensie zullen Coupproces Tijdens de opening van het proces tegen 21 Filipijnse officieren in de hoofdstad Manila wegens hun be trokkenheid bij de coup tegen Cory Aquino in december zijn de advoca ten de rechtszaal uitgelopen. Zij vinden dat de chef van de generale staf, generaal Renato de 'Villa, het tribunaal niet had mogen benoe men omdat hij eigenlijk een van de mede-aanklagers is. Costa Rica Oscar Arias, de Costaricaanse presi dent die in 1987 de Nobelprijs voor de vrede ontving, heeft gisteren in het voetbalstadion van San José de macht overgedragen aan Rafael An gel Calderon van de conservatieve Sociaal-Christelijke Eenheidspartij (PUSC). Calderon, die de verkiezin gen in februari won, kondigde aan de sociale voorzieningen te zullen verbeteren. EG-hulp De Europese Commissie wil de hulp van de EG aan Azië en Latijns- Amerika de komende vijf jaar ver dubbelen tot 6,6 miljard gulden. de schroothoop. op zoek moeten Voorwaartse verdediging bete- strategie, waarin het gebruik discussie genomen. Tot het midden var ging de NAVO uit vai vergelding': een Sovjet-aanval worden beantwoord met bondgenoten, een voorschot op de- kent' na de Duitse vereniging, dat kernwapens zo goed als ondenk- de NAVO-troepen tot de Pools- baar is geworden omdat daarmee al- de jaren '60 Duitse grens zouden moeten op- jeen het eigen grondgebied (de de 'massale schuiven. En aannemend dat Polen DDR) of de nieuwe partners in nu eerder bondgenoot dan vijand is, Oost-Europa bedreigd kunnen wor- PSPLaxt wx,a..u»»«wx« ...vu w.» ...«a- eigenlijk tot aan de Pools-Russi- den. Hoewel alleen de modernise- sale nucleaire tegenaanval, met de sche grens. De Sovjets trekken zich ring van de kernwapens voor de totale vernietiging als gevolg. Dat 31 Ult Tsjechoslowakije en Honga- korte afstand wordt stopgezet, bete- moest het Oostblok voldoende af- tije terug, en straks wellicht ook uit kent het dat op den duur alle kern- schrikken, meende men. Maar de totale verwoesting was ook voor het westen een schrikbeeld. Toen de kernwapens steeds maar kleiner en dus 'bruikbaarder' werden, moest naar andere strategieën worden uit gekeken, waarin die andere rol van het kernwapen 'beter tot zijn recht kwam. Daarom kwamen daarna de tot op heden geldende strategieën van de voorwaartse verdediging 'en het aangepaste antwoord. Uitgangs punt is dat de tegenstander zo dicht mogelijk bij zijn eigen grondgebied moet worden opgevangen. Dat leid de mede tot de aanwezigheid van Amerikaanse, Nederlandse, Cana dese, Britse, Belgische en Franse troepen in Duitsland. Zou die linie toch doorbroken worden, dan be hield de NAVO zich het recht voor Ter Beek: kernwapenvrij Europa KANANASKIS De Nederlandse minister van defensie Relus ter Beek vindt dat in 1995 alle op land geplaatste kernwapens voor de korte afstand uit Europa verdwenen moeten zijn. Tegelijk moet de NAVO proberen het met de Sovjetunie eens te worden over de vraag welke kernwapens Oost en West daarna nog voor de afschrik king minimaal nodig hebben. Ter Beek zei vanmorgen in zijn eerste optreden in NPG-verband dat "wc moeten inspelen op de nieuwe situatie. Er zijn nu veel te veel kernwapens in Europa. Daarom moet eerst de nucleaire artil lerie weg, en dat mag wat mij betreft eenzijdig gebeuren en^onder verificatie, want die controle is toch nauwelijks mogelijk. We mo gen wel van de Sovjetunie vragen hetzelfde te doen". Vervolgens moeten ook de Lance-raketten verdwijnen, wat vol gens hem neerkomt op de 'derde nul-optie', de totale verwijdering van alle kernwapens te land in Europa. Maar de VS en de NAVO-mi- litairen willen volgend jaar al een principe-besluit voor de ontwik keling van een nieuwe raket die onder vliegtuigen gehangen kan worden, de 'TASM' met een bereik van 450 km. wapens met kort bereik en de gra naten voor de nucleaire artillerie tugal, Spanje gaan verdwijnen. eerste Westei Dan dringt zich echter meteen het Johannesburg kwam gisteren uit beeld op van een kernwapenvrij Eu- ropa, maar daar wil niemand in de NAVO aan. Uit onzekerheid over de Sovjetunie, maar ook omdat dan de aanwezigheid van de Amerikaanse troepen op ons continent ter discus sie wordt gesteld. De Amerikaanse kernwapens vormen met 300.000 Amerikaanse soldaten in Europa de veiligheidsband van de nieuwe met de oude wereld. Het wegvallen van de atoomparaplu boven de GI's zou de roep om hun terugtrekking ('No Nukes, No Troops') versterken. België Het voortbestaan van de NAVO staat op het spel. Zolang de NAVO een atlantisch bondgenootschap is, maken kernwapens daar deel van uit. De VS eisen nucleaire betrok kenheid van de bondgenoten, om dat anders de hele afschrikking af hangt van hun strategische kern macht. Alleen al daarom lijkt het nu opkomende verzet tegen de nieuwe kernraketten die door vliegtuigen kunnen worden afgevuurd weinig kans te maken. Dat zal ook de Belgi sche minister van defensie Coëme in Kananaskis wel ondervinden. De Waalse socialist heeft zich als enige NAVO-minister al ronduit te gen de nieuwe raketten uitgespro-| ken. België wil pas aan een nieuwe nucleaire taak denken, als de NAVO eerst haar strategie grondig heeft herzien, zei hij vorige week. Het ziet er naar uit dat hij op zijn wenken bediend wordt, maar of hij net zo tevreden zal zijn met de uit komst van die herziening is nog de vraag. de Tweede Kamer dat Nederland een bezoek van De Klerk "op dit moment niet opportuun acht". Hij beklemtoonde dat het overleg tus sen De Klerk en Mandela alleen 'be sprekingen over besprekingen' wa ren. WD-kamerlid Weisglas, die Van den Broek gisteren aan de tand voelde, vroeg zich af "wat er toch zo speciaal is aan Nederland en aan mi nister Van den Broek". Volgens hem is Ned^rland, dat zich altijd sterk maakt voor actie in EG-ver- band, nu "een buitenbeentje" in Eu ropa. Vaak blijkt dat als belde ouders overleden zijn, erniets of bitter weinig geregeld is voor de verzorging van de kinderen. Niet opzettelijk, maar omdat het moeite kost om stil te staan bij pijnlijke ge beurtenissen als overlijden. Begrijpelijk. Maar als er niets is vast gelegd, bepaalt de rechter wie de zeggenschap over de kinderen krijgt. Waarschijnlijk heeft u zelf wel gedachten over aan wie u de zorg voor uw kinderen zou willen toe vertrouwen. Die wens moet u dan vastleggen bij de notaris. Hij adviseert u daarin ook verder. Vraag de notaris ook juri disch advies bij andere be langrijke beslissingen in het leven, zoals samenwonen, huwelijk, de verdeling van uw erfenis, de koop en verkoop van een huis, de keuze van een ondernemingsvorm, het oprichten van een stichting of vereniging De notaris is onpartijdig Hij heeft daarom oog voor uw belang en dat van de andere betrokkenen, zodat onenig heid achteraf zoveel mogelijk wordt voorkomen. Een kort oriënterend ge sprek met de notaris kost u trouwens niets. Maak dus gerust een af spraak. Hij kan u precies vertellen L hoe u uw zaakjes Ij gSf/l het best kunt regelen. REGEL JE ZAAKJES MET DE NOTARIS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7