Hockeysters ongeslagen Siemerink krijgt wild-card in Rosmalen Den Helder sloopt Den Bosch Zilveren Molen voor Katwijk Toch A-accredidatie voor Youp van 't Hek Borg loopt weg uit rechtszaal WOENSDAG 9 MEI 1990 PAGINA 23 Lejeune en Toxopeus uitblinksters tegen Canada SYDNEY (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn gisteren bij de wereldtitelstrijd in Sydney onge slagen eerste geworden in poule B. Oranje won zonder eert stap te veel te zetten dankzij uitblinksters Lisanne Lejeune en Jacqueline Toxopeus met 2-0 van Canada. blind?", vroeg bondscoach Roelant 'veldspeelster Oltmans zich na afloop vertwijfeld Se ^ee duels af. „Heb je je al geplaatst voor de halve finale en dan krijg je er nog zo'n wedstrijd overheen. Als die i"meter-stip"werd ~gepos- scheidsrechters de ontwikkeling bij keer, alle na rust, ie- hadden kunnen houden en het van begin af aan kort hadden gehouden met bijtijds uitdelen van een gele kaart., dan was er niets aan de hand geweest." /erdedigend spel van Nederland of Nu veerde hij toch alweer razend- oogstrelend, aanvallend hockey van snel op van de bank. waar hij voor- Canada. lopig even tevreden met een plaats De Noordamerikaansen toonden bij de beste vier ontspannen onder- slechts een gezonde afkeer van ver- uit was gezakt. Na afloop - ruim liezen en weinig eerbied voor de ge- achttien minuten later dan ver- zondheid van de tegenstander. De wacht door de blessuretijd - raakte strijdkreet „In een land met veel Oltmans weer op zijn gemak, toen bos, mag veel worden gehakt" werd grote ongelukken uitgeblev De eerste maakte beide doelpunten, de laatste voorkwam er twee door strafballen van Deb Covey en Mi chelle Conn te stoppen. Dat er twee keer een Canadese bij teerd mand de bijl probeerde te scherpen bij een strafcorner had overigens meer te maken met het gehalte de arbitrage, dan met tegenvallend MOP, die de vori- i wat aftandse in druk maakte, pakte de draad goed De pauze gebruikte Oltmans om zijn elftal op het hart te drukken er zich niet te gemakkelijk van af te maken, omdat weglopen het blessu rerisico alleen maar zou vergroten. De stand was op dat moment al prettig. Lejeune sloeg na een kwar tier de eerste de beste Nederlandse strafcorner zuiver binnen. „Die hadden we zo van de video ge plukt", zei Oltmans. trots op het ge dane huiswerk. „Die eerste strafbal overigens ook." =ï=="=r=S5: sssjkssst-iSSSE remmende middelen niet al te De vlijt werd beloond met een tweede treffer van Lejeune, behalve beste verdedigster ook nög Vriesekoop naar TT Amsterdam mist dan benut. „Vrouwen kunnen Het pla Dinsdag tijdens de training oefende ze nog maar weer eens braaf op de hoge push van de kop van de cirkel, woensdag scoorde ze er mee. Hoewel Canada met elk middel natuurlijk minder krachtig pushen probeerde de uitslag er anders uit te dan mannen en hebben vaak maar laten zien, bleef de vrees voor de de specialiteit voor een hoek. Er Ingrid Appels te ont- eer.s.te tegentreffer ondanks de mo- staan overal video's op. Dat er veel te laten begin- gelijkheden kleiner dan de angst wordt gemist, is een eigen leven DEN HELDER (ANP) - Twee wed- de ogen vriendelijk zijn voor de ozonlaag, want er was nogal wat van nodig. In de 40e minuut had de helft van de Nederlandse selectie zich al onder medische behandeling moeten stel len. kon al na tien minuten in de i lijfelijke lien, 1S.U11 dl na 11 tri i iianuicii 111 uc landse tafeltenniscompetitie. De prullemand, toen Noor Holsboer oud-Europees kampioene gaat in ^an landskampioen HGC geveld het nieuwe seizoen voor Tempo raakte en met een zak ijs op de kaak Team spelen. naar de kant moest. De midden dikwijls onbe- gaan leiden. Wie durft er dan nog te doorhaal. gaan staan? Vergeet ook niet, dat icti xiuv, Kcvcm 0ok de stipmalaise duurde ten- hier absolute topkeepsters rondlo- zak ijs op de kaak plotte voort in Sydney, waar vijf pen", droeg Oltmans bij aan de ver- - - - - lraar strafballen worden ge- klaring van het raadsel. r helder. strijden waren ze onzichtbaar, Mar co de Waard en Okky te Velde, de gevreesde afstandsschutters van Den Helder. In het derde playoff- Lott deed nog wel wat terug v< duel om de basketbaltitel stonden Den Bosch, maar stond in zijn e Het tweetal schoot dinsdagavond Den Helder de Bossche defensie met zeven driepunters aan flarden. ROSMALEN (GPD) - De acht tennissers die vorig jaar juni tijdens de eerste editie van 'The Continental Court Championships' de hoofdrol speelden, staken na afloop van het demonstratietoernooi hun bewondering niet onder stoelen of banken. Ze prezen stuk voor stuk de kwaliteit van de grasbanen op het pretpark Autotron in Rosmalen. De or ganisatoren wreven zich bij het horen van zoveel lof vergenoegd in hun handen en hoopten dat via mond-op-mondreclame hun evenement zou uitgroeien tot het belangrijk ste grastoernooi aan de vooravond van Wim bledon. Een jaar later blijkt echter dat deze vorm van 'public relations' (nog) niet het beoogde resultaat heeft opgeleverd. Ondanks het aan trekken van Wim Buitendijk, de directeur van het ABN-toernooi in Rotterdam, en een plaats op de ATP-kalender krijgen de toe schouwers tijdens de 'Grass Court Trophy', zoals de officiële benaming tegenwoordig luidt, een teleurstellend deelnemersveld voorgeschoteld. Magnus Gustafsson (22e op de huidige wereldranglijst), Yannick Noah (24), Jakob Hlasek (42) en de winnaar van vo rig jaar Miloslav Mecir (52) fungeren van 11 tot en met 17 juni als publiekstrekkers. „De topspelers kijken vooralsnog de kat uit de boom", verontschuldigde Buitendijk zich gisteren tijdens de persconferentie in Rosmalen. „Het is een nieuw toernooi op de officile kalender; men is nog een beetje arg wanend. De meeste toppers hebben toch voor 'Queens' gekozen. Ik heb overigens be grepen dat daar behoorlijk met de geldbui del is gerammeld". Hetgeen Buitendijk ook graag had gedaan en trouwens gemogen. Het toernooi, dat een prijzengeld van 250.000 dollar kent, valt na melijk in een zogeheten 'Open Week'. Daar door heeft de organisatie de mogelijkheid spelers tegen een vergoeding te contracte ren. „Maar de middelen waren nu eenmaal gelimiteerd", vertelde de Oudbeijerlander, die aan twaalf tennissers („van wie Noah de duurste was") in totaal 160.000 dollar start- geld betaalde. „Uit ervaring weten we nog niet hoeveel toeschouwers we kunnen verwachten", al dus de toernooibaas, die de nodige concur rentie van de televisie-uitzendingen van het WK-voetbal kan verwachten. „In de begro ting (2,4 miljoen gulden, red.) zijn we van twintigduizend mensen uitgegaan. Verder hebben we natuurlijk de verkoop van Vip- loges moeten opstarten. Door dit alles kon den we geen al te grote bedragen voor spe lers reserveren". Zoals bijvoorbeeld voor Michael Chang, die vorig jaar na zijn verrassende overwin ning op Roland Garros als een held in Bra bant werd ontvangen en eigenlijk ook dit maal in de achtertuin van Autotron-direc- teur Dirk Lips zou verschijnen. „Omdat we Chang vr Parijs hadden vastgelegd, kostte hij ons vorig jaar maar vijfduizend dollar. Nu vroeg hij 125.000", verklaarde Buitendijks assistent Evert Schneider de afwezigheid van de jonge Amerikaan. Op de acht door de Grontmij aangelegde graspistes verschijnen wel minstens vijf Ne derlanders. Paul Haarhuis, Michiel Scha pers en Tom Nijssen zijn rechtstreeks tot het hoofdtoernooi toegelaten, terwijl KNLTB- voorzitter Ruurd de Boer gisteren trots mee deelde dat Jan Siemerink - die vorige week in Singapore verrassend de halve finales be reikte - een 'wild-card' krijgt. Van de overige twee geeft Buitendijk, in samenspraak met bondscoach Stanley Franker, er in elk geval n aan een vaderlandse tennisser. Daarmee krijgt de bond, die participeert in de organi satie, ook haar zin. „Het evenement in Ros malen past prima in ons streven om het Ne derlandse toptennis te verbeteren. Vader lands talent krijgt nu de kans om hier te presteren", liet De Boer weten. Het deelnemersveld van de 'Grass Court Trophy' ziet er als volgt uit: Magnus Gustafs son (Zwe), Yannick Noah (Fra), Richey Re- neberg (VSt), Jakob Hlasek (Zwi), Jim Grabb (VSt), Paul Haarhuis (Ned),.Amos Mansdorf (Isr), Miloslav Mecir (Tsj), Michael Stich (BrD), Milan Srejber (Tsj), Dan Goldie (VSt), Karei Novacek (Tsj), Kelly Evernden (NZ1), Alexander Volkov (%>v), Gilad Bloom (Isr), Thomas Hogstedt (Zwe), Lars Jonsson (Zwe), Olivier Delaitre (Fra). Michiel Scha pers (Ned), Tom Nijssen (Ned), Robbie Weiss (VSt), David Engel (Zwe), Christian Saceanu (WD1), Christian Bergstrom (Zwe), Mark Woodforde (Aus), Jan Siemerink (Ned). Daarbij komen nog twee tennissers met een 'wild-card' en vier spelers uit het kwalificatie-toernooi. tje machteloos (89-76). Den Helder - Den Bosch werd dinsdag een driepuntersfestival. Den Helder schoot 10 op 18 raak. Den Bosch 9 op 18. Acht minuten voor het einde werd het pas een ech te wedstrijd. Daarvoor was Den Bosch constant in de achtervolging. De Bossche ploeg liep de eerste helft te slaapwandelen. De Waard (16 punten) en Te Velde (15) schoten met scherp, Den Bosch miste agres siviteit en de Helderse voorsprong van 17 punten bij rust (54-37) was verklaardl De 1800 toeschouwers in De Slenk hadden het naar hun zin. Het huislied 'we will rock you' van Queen galmde keihard door de zaal. Pas diep in de tweede helft verstom de de orgie van lawaai. Den Bosch kwam terug. Door Lott, de lui ogen de Amerikaan met het prachtige af standsschot. Hij scoorde elf punten (3 driepunters) op rij en brak 7.24 voor het einde de wedstrijd open: 68-70. De Bossche ploeg kreeg daarvoor twee opgelegde kansen. De veel te solistisch spelende Bottse was te zelfzuchtig en Govers miste een simpele lay-up. Den Helder krab belde overeind en Te Velde was ver antwoordelijk voor de genadeklap. NACOMPETITIE Poule A: Go Ahead Eagles - Heerenveen 3-2 (0-1). 45 Dijk 0-1. 50. Bijl 0-2. 52. Hotstede 1-2. 56. Heering 2-2. 64 Decheiver 3-2. Scheidsrech ter: Reygwart Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Hofstede (GA Eagles). Richardson (Heerenveen). Poule B: FC Wageningen - SC Heracles 0-0 ge staakt wegens noodweer (na 45 minuten). Scheidsrechter: Blankenstem. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Van Goozen (SC Heracles). VRIENDSCHAPPELIJK Zwitserland - Argentinië 1-1 (0-0). 52. Balbo 0-1, 90. Turkyilmaz 1-1. Toeschouwers: 10.000. PLAY OFFS Derde wedstrijd (best-of-five). Den Helder - Den Bosch 89-76 (54-37) Toeschouwers: 1800. Scores Den Helder: Van Rootselaar 14. De Waard 16, Franke 4. Te Velde 15. Wmgard 3, Van Dmten 13. Jones 8. Lagrand 2. Cooper 12. Den Bosch: Govers 3. Pieterse 2. Schilp 15. Kui pers 4, Thibeaux 15. Lott 22. Bottse 15. Stand na drie wedstrijden: 2-1. NBA Halve finale playoffs: Eastern Conference Det roit Pistons - New York Knickerbockers 112-77. Stand in best-of seven: 1-0 Western Conference Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 104-102. WK VROUWEN IN SYDNEY Achtste dag: Nederland - Canada 2-0 (1-0). 15. Lejeune 1-0 (sc), 44. Lejeune 2-0. Scheidsrech ters: Robertson (Sch) en Asselman (Bel). Eindstand: 1. Nederland 5-9 (11-0). 2. Zuid-Korea 5-7 (17-1), 3. Nieuw-Zeeland 5-5 (8-6), 4. Spanje 5-5 (7-12). 5. Canada 5-3 (2-7), 6. Verenigde Sta ten 5-1 (3-22). Poule A: Bondsrepubliek Duitsland - Argentinië 3- 1 (2-1)6 Dickenscheid 1-0, 12 Ferneck 2-0 (sc), 21 Pazos 2-1 (sc). 55. Ferneck 3-1 (sc). Scheids rechters: Laje-Davilla (Spa) en Ache (Bel). HILVERSUM Eerste koers. 2000 m: 1. Damiaan S (C. Imming) 2,36.3 -118.2.2. Evita Uithuizen. 3. Erik Tornado. Niet gestart: Erica Buitenzorg en Dart Mendel. To to winnend 1.90. plaats 1.70 1.70 5,30. koppel 6.60. trio 110.80. Tweede koers. 2000 m: 1Duco Belvedere (F. van Klaveren) 2.39.7 - 1,19.9, 2. Burt Nardinclant. 3. Captain Riebrand. Toto: winnend 1,60. plaats 1.40 2.10. koppel 4,80, trio 40.60. Derde koers. 2000 m: 1. One To Many (R. van Stam) 2.42 9 -1.21.5.2. Caesar Abaka. 3. Everest Montana. Niet gestart: Excellant Kades. Toto: win nend 2,80. plaats 2,00 1,80. koppel 8,20, trio 41.20. Vierde koers, 2000 m: 1Cherrif Oldeson (Ulf Tho- resen) 2.35.4 -1.17.7, 2. Dutch Oldeson, 3. Del- i 1,50 Vijfde koers, 2000 m: 1. Champ Buitenzorg (Ake Svanstedt) 2.36.1 -1.18.1, 2. Charme Uithuizen. 3. Deter Ruimzicht. Toto: winnend 5,40, plaats 2.10 2.10 18.10. koppel 17,00, trio 566,10. Zesde koers. 2000 m: 1Atomic Power (Ake Svan stedt) 2.34.7 -1.17.4,2. Bo van de Lente. 3. Bries- ly, 4. Zetor D. Niet gestart: Adola Buitenzorg. Toto: winnend 24.90. plaats 5.30 3,50 4.80, koppel 39,30. trio 726.90. kwartet niet gespeeld. Zevende koers. 2000 m: 1Count of Holland (Bir- ger Jorgensen) 2 38.8 -1.19.4,2. Zorronora. 3. Zie die Detvile. Toto: winnend 1.30. plaats 1.30 2,40 1.20, koppel 19.30, trio 112.40 Achtste koers. 2000 m 1. Boni (P. Strooper) 2.34.6 -1.17.3, 2. Calexi N. 3. Berhold H. Toto: winnend 1.50. plaats 1.10 2.10 1,50, koppel 5.20. trio 38.90. Negende koers. 1609 m 1 Dean Boszorg (A. Wonders) 2.07.0 -1.18.1. 2. Dakadvies. 3. Chic Belwin. 4. Bonnamore. Toto: winnend 12,80, plaats 2.40 1,30 1,70, koppel 25,70, trio 374,10, kwartet 1.735,30. Tiende koers. 1609 m: 1. Balans Performer (A. Mollema) 2.06.9 -1.18 9,2. Champion of Boko. 3. Action K. Toto: winnend 2,70, plaats 3,00 5,10 3,90, koppel 37,80, trio 701,20. W5-Spel: 10-3-4-4-5, 4.459,20. Omzet Totalisator: 283.354,00. Europees kampioenschap voor pikeurs, eer ste dag. 1. Jörgensen (Den) 46 punten. 2. Svan stedt (Zwe) 45. 3. Gubellini (Ita) 40. 4. Thoresen (Noo) 39.5. Hallais (Fra) 34.6. Kontio (Fin) 27.7. Grift (Ned) 26.8. Marz (Oos) 23.9. Rode (BrD) 23. 10. Vergaerde (Bel) 22.11Estelrich (Spa) 17,12. Bërtschi (Zwi) 13. Burgemeester Goekoop overhandigt de Zilveren Molen i niets missen van de prijsuitreiking. DEN HAAG (GPD) - Driemaal is scheepsrecht. Dat is het motto van de Europa Cup Il-finale van van avond voor de Joegoslavische glo betrotter Vujadin Boskov. Twee keer stond de voormalige trainer van FC Den Haag en Feyenoord met een elftal in een Europese eindstrijd, maar tot nu toe bleef hij met lege handen achter. In 1981 ver loor hij met Real Madrid van Liver pool. Vorig jaar strandde de ambitie in het zicht van de haven. Toen wön Barcelona met 2-0 van een zwaar ge handicapte ploeg. „We hebben een jaar naar deze dag uitgekeken", meent de Italiaan se sterspeler Gianluca Vialli. „Vorig jaar hebben we vooral verloren om dat wij vier verdedigers misten en ik geblesseerd aan de wedstrijd be gon. Voor de aftrap stond al vast dat we zouden verliezen. Barcelona heeft de finale puur op routine ge wonnen. Een snelle goal en daarna heeft het voor het eigen doel gele gen". De spits, die al vijf keer doel trof in deze editie van de EC II, voelt zich weer fit en is daarom vol ver trouwen over de uitslag: „Vorig jaar waren we nog beginnelingen op dit niveau..Wij hebben nu geen keus meer, want als we verliezen is het gewoon zo dat we een slecht seizoen hebben gehad. In de competitie zijn wij slechts vijfde geworden. Wij moeten dus winnen, maar ik heb er vertrouwen in. Anderlecht is vol gens mij beter dan Barcelona, maar wij zijn ook wel iets beter dan vorig jaar" Voor Sampdoria is het van de Europa Cup uit de schaduw van de andere Itali aanse topclubs te komen. 'Samp' is de enige club, die in dit seizoen on geslagen bleef in internationale wedstrijden. „We zijn in de afgelo pen jaren een echte topclub gewor den", zegt Boskov over zijn ploeg. „Op basis van de afgelopen twee jaar hebben wij het meeste recht op de beker, maar helaas dat telt niet. Maar ik vind het belangrijk dat we de finale hebben gehaald, want dat duidt op continuïteit. Het winnen van de Europa Cup moet voor ons het begin zijn van een reeks succes seri. Deze club verdient het om bin nen een jaar kampioen van Italië te worden. Eigenlijk is deze finale LEIDEN - Katwijk incasseerde gis teravond de eerste en enige prijs van dit seizoen. Nadat de zaterda geersteklasser zaterdag de periode- titel aan de neus voorbij zag gaan, bemachtigde de ploeg van Arie La gendijk de Zilveren Molen. Dat ging overigens niet zonder slag of stoot. Rijnsburgse Boys, dat de reserves naar de Boshuizerkade had afge vaardigd, capituleerde in de verlen ging: 2-1. Na afloop overhandigde burgemeester Goekoop de bokaal aan aanvoerder Leon Meijs. Katwijk had voor een 400-koppig publiek de handen vol aan het scha duwelftal uit Rijnsburg. Hoewel de club aanvankelijk de hoofdmacht naar het LFC-terrein wilde afvaar digen, besloot trainer Kurver op het laatste moment met het tweede elf tal te komen. Begrijpelijk nu het vlaggeschip opgekalefaterd moet worden voor de kampioenscompe titie, die zaterdag bij ACV begint. RB opende in de eerste helft via Arno van der Boon de score, maar die treffer vond geen genade in de ogen van de arbiter. In de tegenaan val scoorde Pim Langeveld voor Katwijk: 1-0. In de tweede helft trok RB ten aanval. Nadat Ronald van Delft een aantal riante mogelijkheid had ge mist, was het vijf minuten raak. Gert van Beelen passeerde invaller doelman Henk van Voorbergen van afstand: 1-1. Strafschoppen leken de beslissing te brengen, maar Al- bert de Haas bracht Katwijk de overwinning met een fraaie kopbal, die teveel was voor doelman Schou ten, een B-junior. Passarella bondscoach Argentinië AMSTERDAM (ANP) - De caba retier Youp van 't Hek krijgt voor het wereldkampioenschap voet bal in Italië een A-accreditatie als sportverslaggever. Een woord voerder van NRC Handelsblad heeft dat gisteren desgevraagd bevestigd. De Stichting Neder landse Sport Pers (NSP) wilde Van 't Hek aanvankelijk slechts een B-accreditatie toekennen, die journalisten echter minder facili teiten biedt. Voor de toekenning van een persaccreditatie als sportverslag gever aan Van 't Hek heeft NRC Handelsblad een kort geding moeten voeren, omdat de NSP de cabaretier eerst helemaal geen ac creditatie wilde toekennen. Rechtbanksprsident mr. B. Asc- cher bepaalde dat Van 't Hek wel als sportjournalist voor NRC Handelsblad moest worden aan gemerkt. Maar vervolgens ontstonden weer moeilijkheden over de soort accreditatie en dreigde een twee de kort geding. Uiteindelijk bleek dat niet nodig en zal de NSP aan de internationale voebalfederatie Fifa laten weten dat Van 't Hek beschouwd moet worden als jour nalist. Wim Koevermans speelde gister avond met de reserves van FC Groningen voor het laatst in het FC Groningen-shirt. De 29-jarige verdediger heeft besloten zich af te laten keuren, want hij bespeur de de afgelopen tijd weinig verbe tering in de chronische heupbles sure die hem al anderhalf jaar teisterde. Het ligt in de bedoeling dat Koevermans wordt opgeno men in de technische staf van FC Groningen. Hij is in het bezit van het dilpoma Oefenmeester I en zal zich bezig gaan houden met het tweede elftal. Koevermans nam de beslissing met pijn in het hart, al zegt hij ook: „Op deze manier had ik er evenmin plezier in. Ik weet nu dat ik er alles aan gedaan heb om te rug te komen, maar het lukt niet. Ik heb dus geen keus meer. Aan de andere kant ben ik heel blij met de kans die FC Groningen me nu geeft. Ik word nu een paar jaar eerder trainer dan me lief is, maar het heeft geen zin mezelf langer voor de gek te houden". Daniel Passarella wordt hoogst waarschijnlijk de opvolger van Car los Bilardo als bondscoach van Ar gentinië. De voormalige libero was in 1978 aanvoerder van de nationale ploeg, die wereldkampioen werd in eigen and. In 1986 hoorde hij tot de selectie, maar hij speelde geen en kele wedstrijd vanwege een darm infectie. Dit seizoen debuteerde hij als trainer van zijn vroegere club Ri ver Plate, waarmee hij op het punt staat om kampioen van Argentinië te worden. Waarschijnlijk zal Passa rella het als bondscoach moeten doen zonder zijn rivaal Maradona, maar de kansen op een terugkeer van zijn vriend Ramon Diaz zijn zeer groot. De Westduitse Bundesligaclub Hamburger SV heeft gisteren Tho mas Doll en Frank Rohde van de Oostduitse club FC Berlin gecon tracteerd. Met de transfer van beide internationals is een bedrag van ruim 2,5 miljoen gulden gemoeid. ,De 30-jarige verdediger Rohde bond zich voor drie jaar aan HSV, zijn 24-jarige ploeggenoot Doll voor twee jaar. Indien een van de twee spelers door HSV met winst wordt verkocht, krijgt FC Berlin ook een deel van de meeropbrengst. Rohde en Doll brengen het aantal spelers uit de DDR dat in de Bun- desliga speelt op vyf. Eerder con tracteerde Bayer Leverkusen Thom en Kirsten en vertrok Sammer naar VfB Stuttgart. Stade Reims, de tweevoudig fi nalist van de Europa Cup I, is bank roet. De club uit de champagne-stad die in de jaren vijftig tot de interna tionale top behoorde dank zij spe lers als Raymond Kopa, Just Fon taine en Jean Vincent, degradeerde dertien jaar geleden uit de hoogste klasse en is daarna steeds dieper ge zakt. De gemeente onderzoekt de mogelijkheid dat Stade Reims van zijn oude schulden wordt verlost en dan onder een nieuwe naam in de vierde divisie opnieuw begint. voor mijn ploeg een soort eindexa men. Al jaren klaagt de pers erover dat mijn jongens onvolwassen zijn. Daar moet vanavond een einde aan komen". Avondzesdaagse komt in R'veen LEIDEN - In Roelofarendsveen wordt morgen vierde etappe verre den van de 27e Internationale Wie- Ieravond Zesdaagse. Aan dit jaar lijkse evenement doen dit jaar enke le sterke buitenlandse ploegen mee. Vooral de Zwitserse ploeg met Re- né Stussi, Roger Frischknecht, Karl Schönman, Nicolai Puttini en Ernst Meier komt sterk over. De ploeg uit Mendrisio gokte de eerste dagen op alle klassementen. Uit Australië staan George Poulos, John Navaret- ti, Matt Bachouse en Martin Ren- wick aan de start op de Veense Eu ropa weg. De Nederlandse tegen stand moet donderdag vooral ko men van Mario van Baarle, John den Braber, Richard Havik, Rob Sienders, Jaap ten Kortenaar, Harm Jansen en de gisteren niet te klop pen Tim Steyger. Vooral de laatste renner heeft de vorm uitstekend te pakken en versloeg Herman Bak ker en Rob Sienders in een sprint met 31 renners. Cees Vernooy (15e) en Remco van Gils (16e) waren in gisteren in Den Haag voor Swift- /Casba de prijsrijders. In Roelo farendsveen verdedigen ook Marco Riemen, Jan Huigsloot en Gert Jan Moraal de blauwwittenkleuren. De start is om 19.00 uur. Een uur eerder strijden de recreanten om de ere prijzen. Hiervoor kan bij de start nog ingeschreven worden. Frank Rijkaard hoeft volgend sei zoen één wedstrijd van AC Milan minder vanaf de tribune te bekijken vanwege de rode kaart, die hij kreeg in de competitiewedstrijd tegen Hellas Verona. STOCKHOLM (SID/AFP/Rtr) - Björn Borg is gisteren boos uit een rechtszaal in Stockholm gelopen. Hij reageerde daarmee op een afwij zing tot het oproepen van een getuige met betrekking tot beschuldigin gen, dat de voormaligè tennisgrootheid cocaïne gebruikt zou hebben. Borg (33) had de rechtszaak aangespannen tegen het tijdschrift Z, dat naar aanleiding van uitlatingen van de vroegere vriendin van Borg, Jannike Björling, beweerde, dat Borg verslaafd was aan cocaïne. Borg ontkende dit en eiste een schadevergoeding van 57.000 dollar. Tijdens de zitting beweerde de hoofdredacteur van het blad, dat hij uit drie bronnen had vernomen, dat Borg aan een bar in Stockholm co caïne gesnoven had. Toen de advocaat van Borg vervolgens vroeg of de barmanager als getuige opgeroepen mocht worden en dit werd gewei gerd, sprong Borg op met de mededeling: „Meneer de president, ik heb er genoeg van. Ik ga." En Borg voegde de daad bij het woord. RONDE VAN SPANJE Tijdrit over 24.100 km: 1. Bernard (Fra) 52.14. 2. Poelnikov (Sov) 1.03, 3. Louviol (Fra) 1.41. 4. Ampler (DDR) 3.01,5. Uach (Spa) 3.04.6. Mejia Col) z.t-, 7. Julian Gorospe (Spa) 3.05,8. Jaramillo (Col) 3.06.9. Ruiz-Cabestany (Spa) 3.26,10. Juan Martinez-Oliver (Spa) 3 34. 19 Delgado (Spa) 4.19, 20. Schepers (Bel) 4.23. Nederlanders: 70. Van den Akker 6.56, 75. Jacobs 7.08, 87. Hoon- dert7.47.89. Wijnands 7.54.94. Nijboer8.10.137. Vos 10.55. Algemeen klassement: 1Giovannetti (Ita) 65.03.08,2. Fuerte (Spa) 1.31.3. Ruiz-Cabestany 1.31, 4. Delgado 2.00, 5. Gorospe 2.01,6. Ivanov (Sov) 2.29, 7. Parra (Col) 2.35, 8. Indurain (Spa) 2.53.9, Pino (Spa) 3.02,10. Farfan (Col) 4.34, Ne derlanders: 75. Suykerbuyk 51.42,113. Van den Akker 1.28.44, 124. Jacobs 1.34.48, 133. Wijn ands 1.44.00, 134. Nijboer 1.45.08, 137. Vos 1 48.30,141. Hoondert 1.52 25 VREDESKOERS Proloog: eerste deel 20 km. twee renners per ploeg. 1Götze (DDR) 24.08. 2. Rasch (Ned) z.t.. 3 Georgoeiev (Bul) 0.10, 4. Trkal (Tsj) z.t.. 5 Bo den (DDR) z.t.. tweede deel 24 km. drie renners per ploeg: 1 Rein (DDR) 28.33.91. 2. Goloetsjko (Sov) z.t.. 3. Mackowski (Tjs) z.t.. 4. Maggioni (Ita) z.t.. 5. Muller (BrD) z.t. derde deel 26 km, een renner per ploeg: 1. Svora- da (Tsj) 36.40 08. 2. Bodyk (Pol) z.t.. 3 Alvarez (Cub) z.t.. 4. Kühn (DDR) z.t., 5. Strazzer (Ita) z.t. RONDE VAN ROMANDIÊ Proloog: 1 Mottet (Fra) 4.6 km in 6.04.65. 2. Le- ctercq (Fra) 0.02,14. 3. Richard (Zwi) 0.02.79. 4. Gölz (BrD) 0 04.04,5. Wegmüller (Zwi) 0.05,016. Anderson (Aus) 0.05,16. 7 Jëhrman (Zwi) 0.05,20. 8. Rüttimann (Zwi) 0.06,79, 9. Fignon (Fra) 0.07.12.10. Wilson (Aus) 0.07.31,11. Skibby (Den) 0.07,36,12. Stumpf (BrD) 0.09,39,13. Mërki (Zwi) 0.07,46,14. Ghirotto (Ita) 0.08,60,15. Bouw- mans (Ned) 0.08,70, 60. Theunisse (Ned) 0.19, 85. Argentin (Ita) 0.25. RONDE VAN DE AUDE Vijfde etappe: 1. Legal (Fra) 91 km in 2 34.10,2. Walters (VSt) 0.04, 3. Knol (Ned) 0.17, 4. Tobin (VSt) z.t.. 5. Slos (Bel) z.t, 6. Van Moorsel (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Marsal ((Fra) 9.33 44, 2. Van Moorsel 0.01. 3. Rossner (BrD) 0.27, 4. Paulitz (BrD) z.t.. 5. Kelly (Can) 0.34, 6. Poliakova (Sov) 0.39.14. Knol 2.23. ROME 950.000 gulden, vrouwen, eerste ronde: ündqvist (Zwe) - Jagerman (Ned) 7-5 6-7 6-2. Goodridge (Aus) - Smith (GBr) 3-6 6-1 6-4. Regg. (Ita) - Med- vedeva (Sov) 6-0 6-3), Halard (Fra) - Piccolmi (Ita) 6-2 6-2. Tarabini (Arg) - Demongeot (Fra) 6-1-6-4. La Fratta (Ita) - Martin (VSt) 2-6 6-2 6-2. Vieira (Bra) - Romano (Ita) 6-3 6-4, Paz (Arg) - Langrova (Tsj) 6-1 7-6. Cecchini (Ita) - Fuk» (Arg) 6-7 6-0 6- 2 tweede ronde: Sabatini (Arg) - Grossman (VSt) 7-6 6-0, Martinez (Spa) - Faber (VSt) 6-0 6-2. Ke- lesi (Can) - Lapi (Ita) 6-2 6-0, Rajchrtova (Tsj) - Gil- demeister (Per) 6-4 7-6, Golarsa (Ita) - Tauziat (Fra) 6-3 7-6, Seles (Joe) Zrubakova (Tsj) 6-4 6- Polen 3-2 (12-15 15-5 6-15 16-14 15-12), Neder land Australië 3-0 (15-2 15*2 15-3), Roemenië - Mauritius 3-0 (15-1 15-2 15-3). Stand na vier dagen: 1Verenigde Staten 4-8 (12- 4). 2 Nederland 4-7 (11-3), 3. Polen 4-6 (8-6). 4. Roemenië 4-6 (6-6), 5. Australië 4-5 (3-9), 6. Mau ritius 4-4 (0-12). Nacompetitie voleybai om plaats in eerste divi sie: Activia Odulphus 3-0.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23