Primafoon Eagles opent met winst Met een druk op de toets je neef uit Canada aan de lijn. SpooTTV 23IÜ UVS 'werkt' zich langs RCL Volleybalsters dichtbij A-WK Alphense Boys iii halve finale Giovanetti blijft leider Menken van Grieken WOENSDAG 9 MEI 1990 SPORT PAGINA 21 JEREZ DE LA FRONTERA (ANP) - China is niet meer zo heel ver weg voor de volleybalsters van de natio nale ploeg. Nederland plaatste zich gisteren dankzij de simpele over winning van 3-0 op Australië offi cieel voor de finaleronde van de B- wereldtitelstrijd in Spanje. Waar van de beste drie naar het A-WK in China mogen. De Verenigde Staten en Polen zijn eveneens zeker van een plaats bij de laatste zes, net als de Bonds republiek en Joegoslavië in de an dere groep. Frankrijk en Spanje be twisten vandaag de derde plaats in de halve competitie van Puerto de Santa Maria. Joegoslavië, dat vrijwel zeker als tweede eindigt, is vrijdag de eerste tegenstander in de finaleronde. Aangenomen dat ook Nederland tweede wordt. ..Gunstig", oordeelt Peter Murphy. „Voor dat duel be hoef ikrde speelsters niet op te pep pen. Tegen Joegoslavië hebben we nog wat goed te maken." Vorig jaar verloor Nederland tijdens de EK- kwalificatie in La Coruna van zowel Polen als Joegoslavië, hetgeen uit schakeling betekende. Het scheelde overigens weinig, of Nederland was groepswinnaar ge worden. De Verenigde Staten ba lanceerden tegen Polen op de rand van de nederlaag. Bij een voor sprong van 2-1 in sets lieten de Oost europeanen in de vierde reeks twee wedstrijdpunten aan zich voorbij gaan. De vijfde set, met het zoge naamde rallypunt-systeem. won nen de Amerikaansen met 15-12. Bij vinst van Polen was Nederland op redactie Rob Onderwater. Rob van der Zanden de betere setverhouding tier heeft de wedstrijd tussen Go moest beginnen, vanaf de 53ste de groep geweest. UEFA-voorzitter laat zich over iax informeren Aj DEN HAAG (ANP) - Lennart Jo hansson, de nieuwe voorzitter van de UEFA, heeft zich gisteravond in de uitzending van Sport Studio niet stand onwelwillend getoond over het ver zoek tot clementie van Ajax. De Zweed hield weliswaar enkele sla gen om de arm, maar zei dat hij in principe vindt dat alle clubs die ge schorst zijn weer moeten kunnen deelnemen aan de Europese voet baltoernooien. Hij verbond aan zijn bereidwilligheid wel de nodige restricties. Zo wil hij eerst de rapporten over de gebeurtenissen tijdens het kam pioensduel van Ajax tegen NEC af- door Heerenv gelopen zondag bekijken. Ahead Eagles en Heerenv bracht wat het volk in de nacompe- titie wil: spektakel. Het fouten- en doelpuntenfestival in de Adelaars horst eindigde in een overwinning voor de thuisclub, 3-2. Go Ahead zette daarmee een aar dige reeks voort. Sinds het vertrek van trainer Korbach naar de tegen stander van gisteravond, Heeren- nuut doelman Tukker met veen, verloor de ploeg slechts twee schot, van afstand, van de twaalf wedstrijden. Bij de werken van Bijl, 3-2. start van de' nacompetitie had de ploeg overigens wel afgelopen de wedstrijd staken. De stand bij de espeler rust was 0-0. Het duel wordt mor genavond (aanvang 18.00 uur) in ergespeeld. nuut in de ploeg, zette de thuisclub Wageningen aan voor het offensief. Uitgerekend de Brit. een „aankoop" van Kor bach, bereidde de gelijkmaker, ge maakt door Heerink. voor, 2-2. De dolle vijftien minuten van de Eagles waren daarmee nog niet voorbij. De Olympische internatio- Decheiver verraste in de 64e mi- Met nog twee thuiswedstrijden achter- op,het progamma krijgt Heeren- lan het veen een herkansing. De ploeg, eerder vertegenwoordigd ALPHEN AAN DEN RIJN - Alp- foutief weg- hense Boys heeft zich gisteravond eenvoudig geplaatst voor de halve finales van de strijd om de Leidsch Dagblad Cup. De zondageersteklas ser elimineerde in de kwartfinale het pas uit de vierde klasse gedegra- 'oetballen te geraken. i Na de troosteloze eerste helft leid- op het hoogste de Heerenveen, dankzij een doel- Adelaarshorst lange tijd beter. In punt van Dijk. De wedstrijd, tot dan Voorlopig kan de ploeg zich slechts ken de Alphenaren het initiatief vai de deerde Stompwijkse Boys: 5-0. i sportieve wedstrijd trok- geen moment boeiend, leek beslist toen het eeuwige talent Bijl vijf mi nuten na de rust de tweede treffer voor de Friezen maakten. Binnen twee minuten bracht Hofstede de lukte hem dat net met spanning terug. 1-2. Daarna werd het druk v doel van Tukker, eerder dit Groningen VALDEZCARAY (ANP) - Hagelbuien, storm en regen hebben gisteren be let dat een van de kanshebbers op de eindzege van Ronde van Spanje zijn favorietenrol al kon bevestigen. Marco Giovannetti moest weliswaar tijd inleveren, maar de gele trui bleef na de zware klimtijdrit naar de top van de Valdezcaray (1950 meter, buiten categorie) om zijn schouders. Jean Francois Bernard, die onder goede weersomstandigheden de rit van 24 kilometer tegen de klok kon afleggen, werd winnaar van de vijftien de etappe. Het was de tweede zege voor Bernard. Eerder dit jaar won hij de afsluitende tijdrit in Parijs-Nice. Geert-Jan Theunisse heeft gisteren tijdens de proloog van de Ronde van Romandië 19 seconden verloren op de winnaar Charly Mottet. Tweede in het ritje over 4,6 kilometer werd Jean-Claude Leclercq. Mottet, wiens erelijst dit jaar niet bepaald indrukwekkend is (in het eindklassement van de Middellandse Zee eindigde hij als vijfde), heeft zijn zinnen gezet op de eindoverwinning. astklampen aan de traditie Korbach. die al vier keer eerder een ploeg naar de eredivisie bracht. Met andere Friese ploeg, Cambuur, e hem dat net r het Wageningen De openingswedstrijd in Groep B van de nacompetitie tussen FC Wa- gehuurd. Met Linford, die ondanks geningen en SC Heracles is gister- avond na de eerste helft gestaakt. Een hevig onweer, met zware regen en hagelval, maakte het veld op de Wageningse berg in korte tijd vol strekt onbespeelbaar. Scheidsrechter Blankenstein kon na de reglementaire wachttijd van een half uur niets anders doen dan het begin af aan naar zich toe. Stompwijkse Boys bood een kwar tier lang goed partij, maar kwam niet aan echte kansen toe. De bezoe kers kwamen slechts met enkele uitvallen in de buurt van de Alphen se doëlmond. Paul Kooistra opende de score voor de thuisploeg, die ver volgens door Peter Ouwerkerk (strafschop), opnieuw Paul Kooi stra en Frank Bakker in de eerste helft een 4-0 voorsprong nam. Na de hervatting bepaalde Frank Bakker de eindstand op 5-0. Schandalig Chiel Jansen heeft niet alleen de woede gewekt van Roodenburg. Ook collega-voetbaltrainers zijn verbaasd en verbolgen over de handelwijze van de huidige oe- fenmeester van Rijswijk, die on langs het besluit nam een tweeja rige overeenkomst bij Rooden burg te verscheuren onder het motto: 'wat is non een contract bij een amateurclub'. Gretig hapte Jansen in de worst die zijn gelief de club Wilhelmus hem voorhield en liet Roodenburg met de brok ken zitten. heeft Ruud de Groot, eerder zes seizoenen verbonden aan de Voorburgse hoofdklasser, geen goed woord over voor Jansen. "Wilhelmus heeft mij trouwens ook gebeld. Of ik geen zin had om terug te komen. Geen haar op m'n hoofd die er aan gedacht heeft om toe te happen. Want contract is contract. Zelfs als er een monde linge dfspraak is gemaakt, moet die worden nagekomen. Jansen blijft dus duidelijk in gebreke en moet worden aangepakt. Ik vind het n iet meer als normaal dat Roodenburg naar de arbitrage commissie is toegestopt. Want oh wee, als de vereniging de trainer ontslaat, dan zijn de rapen gaar en wordfdirect de vereniging van oefenmeesters ingeschakeld. En het argument van positieverbete ring gaat wat mij betreft niet op. Wel als er sprake is van betaald voetbal". De Groot was afgelopen maan dag spreker tijdens een door de WON georganiseerde bijeen komst voor trainers-in-wording bij Quick Boys. De UVS-trainer hield zijn gehoor voor dat de door Chiel Jansen uitgevoerde praktij ken niet door de beug;el kunnen. "Ik heb de aankomende trai ners geadviseerd om altijd het contract te respecteren. Als je bang bent dat de club bijvoor beeld degradeert, moet je een clausule opnemen. Dan kun je er altijd nog vanaf. Ik moet overi gens wel zeggen dat ook de rol van Wilhelmus niet geheel fris is. Ze gooien een paar weken geleden hun eigen trainer André Wetzel, red) op straat en gaan vervolgens aan een trainer trekken die al on derdak is". Hennie de Klerk, trainer derdeklasser Lugdunun moedt dat geld vende rol heeft gespeeld in deze kwestie. "Het is nu eenmaal zo dat veel trainers het doen voor de centen. Jansen gaat bij Wilhelmus na tuurlijk meer verdienen. Hij ver schuilt zich achter positieverbete ring, maar dat is natuurlijk een dekmantel. Ik zou het in elk geval niet hebben gedaan. Ik ben daar principieel in. Al met al is dit een kwalijke zaak". Dat vindt ook Wim van Lange- veld, secretaris van de WON af deling Leiden/Den Haag. "Ik keur deze handelwijze van Chiel Jansen ten stelligste af. Dit geval schaadt de goede naam van de trainers, dat mag duidelijk zijn. Ik vind dat je vast zit aan een contract. Aan de andere kant heb ik ook altijd oog voor de men selijke factoren. Jansen en Wilhel mus kennen elkaar al veertig jaar". Een paar dat qua t stekend bij elkaar past. Jansen hoeft zich bij Roodenburg in elk geval nooit meer te vertonen, want spelers en bestuur moeten kotsenvan de Haagse trainer. Saillant detail: komende zondag ontmoeten de kemphanen elkaar. De reserves van Roodenburg en Rijswijk treden in het strijdperk voor een beslissingswedstrijd. Een beladen duel derhalve. Wat de toekomst betreft: vol gens Ruud de Groot hoeft Roodenburg over invulling van de vacature niet in te zitten. "Ik weet precies wat er rond loopt in dat wereldje. Er zijn nog goede trainers vrij. Deze week neem ik wel even contact op met het bestuur. Ik denk dat ze een hel pende hand best kunnen gebrui- nalty aan de thuisclub tot verba zing van velen. Vogels-speler Henk de Graaf ging in het straf schopgebied neer en dat beteken de de gelijkmaker nadat Katwijk een voorsprong had genomen. Het werd overigens 5-1. Lagendijk was slecht te spre ken over de volgens hem ten on rechte toegekende strafschop, maar was wel zo reëel om te stel len dat als hij een tuimelaar als De Graaf in zijn ploeg had, hij ook geen 'nee' zou zeggen tegen zo n buitenkansje. "Typisch Henk de Graaf. Hij weet zoiets optimaal uit te buiten. De scheidsrechter trapt erin. Dat gebeurt in voetbal. Ik kan het moeilijk afkeuren. Als ik zo'n ge wiekste speler had. zou ik er ook gebruik van maken". zo liet de technische man van Katwijk na afloop weten. vel i de ken" Zielig Arie Lagendijk staat niet bekend om zijn pikante uitspraken. De trainer van de w Katwijk praat liever over het spelletje zelf dan uit te pakken over de randver schijnselen. Maar afgelopen za terdag schoot de trainer toch even uit zijn slof over een van de die bijzaken. Het gedrag van collega Hans van der Zee - trainer van Ijs- selmeervogels - was de oorzaak. In het duel tussen de Vogels en Katwijk in Spakenburg gaf scheidsrechter Wolthuis een pe- "Ik erger me aan sommige reac ties. Zo'n Van der Zee die na het rustsignaal meteen naar de scheidsrechter gaat en zegt dat het een zuivere strafschop was. Ik ken Hans al langer en vind hem een zielig figuur". "Die penalty was natuurlijk versierd. Ik maakte me bezorgd om een goedmakertje van die scheidsrechter in de tweede helft. Daarom heb ik gezegd: uitsteken de beslissing scheids. Ik probeer altijd scheidsrechters te beïnvloe den. Dat hoort bij mijn trainers vak". Niet alleen zielig dus. Ook glad. Maar de ex-trainer van Quick Boys vindt dat 'gladde' meer van toepassing op Lagendijk. "Hij geeft me na afloop een hand en lult achter mijn rug tegen de pers. De uitspraken van La gendijk zeggen meer over hem dan over mij. Ik heb de naam over het algemeen correct te zijn. Ik snap het allemaal wel. Bij een ze ge had hij een periodetitel gehad. Ik vind het niveauloos". Het feliciteren van arbiters met de juiste beslissing en vervolgens achter de rug van de man in het zwart tegen de pers lullen dat het 'natuurlijk een versierde penalty was'. Als dat correct is. Noordwijk verder LEIDEN - Noordwijk heeft zich gisteren bij de laatste vier gespeeld van de districtsbekercompetitie. De zaterdageersteklasser won gister avond thuis met 3-1 van Verburch. Na een 0-0 ruststand scoorden Renë van Hensbergen (2x) en Leonard van Utrecht. Verburch deed iets te rug via Theo Bentvelsen. LEIDERDORP - Een pluim voor UVS en een tien met een griffel voor RCL. Wat werklust betreft dan, want meer viel er gisteravond niet te genieten op sportpark De Bloe- merd. Het resultaat laat zich vervol gens raden, want als beide werken, wint het raspaardje het van de knol. Dus trok UVS met 1-2 aan het lang ste eind en stapte daarmee de halve finales binnen van het toernooi om de LD-Cup. Er zat ADVERTENTIE ivoudigweg geen surpri- Scheidsrechter Schreuder wenste RCL, omdat de Leide- bovendien niet mee te werken aan Leiderdorps feestje en zag een an der Blom. gelijkmaker' scoorde. Even leek het er nog op. nadat an der Blom vlak voor tijd keer scoorde. Hanno van fantasieopstelling was het wel Breugel mikte even later echter op UVS. Ga maar na: Hans de de binnenkant van de paal. Meer niet. Toon Houteka- kansen had RCL ook niet gekregen. UVS wel, dus was de zege ronduit verdiend. HERMAN JOUSTRA naars weigerden de wedstrijd louter als een lolletje te beschouwen. Het duwfout van Marcel tempo hoog houden en knokken voordat deze voor elke bal was het parool. Inven tiviteit viel er niet te bespeuren op het veld, die was. slechts te vinden Marcel op het wedstrijdformulier. Want nog 't Lijkt sterk, maar het kan echt. Ook al is het nummer 13 cijfers lang. Dat nummer moet dan natuurlijk wel in het geheugen vari de telefoon zijn opgenomen. Bij Primafoon staan de nodige toestellen klaar met een féilloos geheugen. Kunt u met een druk op de toets uw beste vriendin bellen. Het toestel Groningen 9, dat u hier ziet staan, is zo'n toestel. Het heeft een geheugen voor negen nummers. Het toestel kost (tijdelijk) 109,-. Komt u 'm deze week eens nader bekijken. Kunt u meteen al die andere 'makkelijke' apparaten van Primafoon bekijken. Bellen kan ook. Ons gratis num mer: 06-0402. Graag tot ziens! Aanbieding geldig tot 1 juli 1990. Voor telefoon ga je naar Primafoon. PRIMAFOON VAN PTT TELECOM IS GEVESTIGD IN: ALPHEN A/D RIJN, DREESPASSAGE10 - GOUDA, KLEIWEG 108 - LEIDEN, HAARLEMMERSTRAAT 8 Kruijs mer ontbrak op het appèl. Marcel Valk speelde mee met het militaire elftal en Rick van Dijk zat op de bank. Gelegenheid te over voor Ruud de Groot om te experimente ren. Dat deed hij ook met Edwin Robbers en Onno Laman in het hart van de verdediging, Frans van der Zeeuw op het middenveld en Nico van Dam in de spits. Toch waren er nog wel licht puntjes,, zoals de verdienstelijke in valbeurt van de jeugdige Gijs Op- penheimer. die in de tweede helft Paul van der Blom kwam vervan gen. "Hij zit dicht tegen één aan", al dus RCL-trainer Theo de Waard die daar omnmiddellijk aan toevoegde: "Volgend seizoen komt er verder niets door uit de jeugd. Het is dus hopen op versterkingen van buiten af'. Waar die dan vandaan moeten ko men was hem vooralsnog onduide lijk. Hetzelfde verhaal gaat eigenlijk op voor UVS. Je kunt het ze niet aanrekenen, maar Robbers en La- man zijn (nog) niet de spelers voor het hoofdklasseniveau. De brood nodige rust, het overzicht en de ho ge handelingssnelheid zitten er nog niet helemaal in. Zoals het ook de vraag is of het overige spelersmate riaal toereikend is voor een verblijf op het hoogste plan dat langer dan een jaar duurt. En voorlopig lijken er nog niet al te veel versterkingen op komst. Dus zei Gerry Jansen: "We krijgen het volgend seizoen verschrikkelijk moeilijk". Gisteravond was daar natuurlijk geen sprake van. Omdat er gewerkt werkt door UVS, kwam RCL niet aan de bak. De ploeg had voor rust al duidelijk afstand moeten nemen, maar liet het bij treffers van Gerry Jansen na balverlies van Robert Planje, en Hans van Leeuwen. WOENSDAG 17.15-19.00 Sportnet: Spaans voetbal. 19.00-19.30 TV 5: Montagne: bergsport magazine. 19.00-20.30 Sportnet: Tennis: halve tinale in Atlanta. 20.00-23.00 BRT 2 Sportavond: met Europacup-voetbal (verslag van de Euro- pacup-2 finale tussen Anderlecht en Sampdoria). autosport (New Race Festi val in Zolder en atletiek (Dwars door Brug ge). 20.05-21.00 Ned 3: Studio Sport: recht streeks verslag van de eerste helft van de Europacup-2 finale voor bekerwinnaars tussen Anderlecht en Sampdoria. 20.30-22.30 Sportnet: Update en US PGA Golf. Europacup-2 finale tussen Anderlecht en Sampdoria. 22.10-23.20 Did 2: Tennis: Open Duitse kampioenschappen voor mannen in Ham burg. 23.00-23.30 Ned 3: Studio Sport. 23.20-00.45 BBC 1Sportsnight: met o.a. FA-Cup voetbal (vooruitblik op de finale). 23.30-00.00 Sportnet: Wielrennen: Tour de Trump 5. DONDERDAG 09.00-10.30 Sportnet: French Rugby Lea gue. 11.00-13 00 Sportnet: US PGA Golf 12.30-17.00 Did 2- Tennis: Open Duitse kampioenschappen voor mannen m Ham burg. 13.00-13.30 Sportnet: Wielrennen: Tour de Trump 5. 14.00-15 00 Sportnet: Rallycross. 17.00-19.00 Sportnet: Amerikaans honk bal uit de Major Leagues. ADVERTENTIE ZUIVEL NATUURLIJK co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21