Tolheffen Randstad kan pas vanaf 1994 Dubbel genieten van moederdag. Nieuwe havo is geen achterlijk broertje van vwo Nu al vertraging in plannen Maij-Weggen Getuigen schietpartij wijzen vaak verkeerde dader aan 'Buurtschool is ook goed' Kamer wil opheldering over problemen belastingdienst Water duurder voor veelgebruikers Bolkestein achter VVD- hoofdbestuiir ox - DINSDAG 8 MEI 1990 DEN HAAG (GPD) Het duurt nog zeker tot midden 1994 voordat tolheffing wordt inge voerd in de Randstad. Dat schrijft minister Maij-Weggen (verkeér) aan de Tweede Kamer. Vrijdagmiddag kondigde ze aan dat al in 1992 sprake zou zijn van electronische tolheffing of tol-pleinen. Maar een zodanig snelle invoering blijkt door planologische en wetgevende problemen niet mogelijk. AMSTERDAM (ANP) - Ooggetui- gen van een schietpartij die ver wachten dat een bepaalde bekende de schutter zal zijn, blijken lang niet altijd de "goede dader" aan te wij zen. Naast hetgeen men daadwerke lijk ziet blijkt het verwachtingspa troon een belangrijke rol te spelen bij de uiteindelijke herkenning. Dit concludeert het Instituut voor Zintuigfysiologie TNO in een on derzoek naar waarnemingen van ooggetuigen. TNO kreeg de onder zoeksopdracht in een rechtszaak te gen een Zaandammer die wordt verdacht van poging tot moord op zijn stiefdochter en haar echtge noot. De Haarlemse rechtbank ver oordeelde hem tot vijfjaar cel. Het bewijs in die zaak werd toen mee vooral gebaseerd op verklaringen kan van de slachtoffers. Die wezen dui delijk en voor 100 procent de ver dachte aan als schutter. De man ont- waarop het onderzoek in opdracht gen hebben omdat gp dit moment werd de rechter- gehouden. TNO onderzocht of de slachtof fers wel met 100 procent zekerheid konden zeggen de dader te hebben ken. De Zaandammer herkend. De situatie rond de schiet- slachtoffer zijn geworden van fc partij werd nagebootst en het bleek herkenning. Zijn stiefdochter het hoger beroep tegen de Zaan dammer dient. Zijn advocaat, mr. Heukels, heeft al gezegd dat de man moeten worden vrijgespro- dat 22 procent van de dertig proef personen de verkeerde persoon her kende. Naarmate zij een bepaald haar i zouden hem op die hak hebben willen zetten, omdat al jaren sprake w Korvinus zag dit echter anders en eiste in hoger beroep zes jaar cel. Volgens haar was de Zaandammer bang geweest dat zijn stiefdochter aangifte zou doen van een incest-re- latie. Een door Heukels ten tonele gevoerde videofilm waarin stief dochter en stiefvader het duidelijk samen naar hun zin hadden in Pa rijs, ontkrachtte ook die mening. Korvinus houdt evenals de recht bank vast aan de verklaringen van het de twee slachtoffers, van wie de ute man bij de schietpartij levensge en vaarlijk werd gewond. "Het oogge tuige-experiment is heel interessant maar zegt niet dat deze slachtoffers het pertinent fout zagen" fout 'herkend'. De concli iet anders zijn dan dat de kans n foutieve identificatie aan zienlijk is. uuw.,v. uu.. u.ü ii.au uul,- De resultaten van het TNO-on- kent echter in alle toonaarden, derzoek kunnen verregaande gevol- mand verwachtten te zien werd nog slechte relatie. Naast hun verklarin- procureur-generaal. Zij ook op de vondst van resten munitie. E}e man echter zegt kogelhulzen en ou de munitie te sparen en verklaarde Hldaarmee de resten stof op zijn han- Een motief had de Zaandammer den. gen is er volgens Heukels geen der bewijs. De dader had een alibi: hij lag bij zijn vrouw in bed. Zij be vestigt dat de leg drie In de notitie die gisteren Tweede Kamer werd gestuurd licht minister Maij-Weggen haar vrijdag gepresenteerde plannen voor ver keer en vervoer toe. Opmerkelijk is dat het zogenaamde rekening rijden daarin van de baan is. Gekozen wordt nu voor een eenmalige ac- w w cijns verhoging met 8 cent per liter digend contract kan worden gerea- doen liseerd". Verder staat in de nota dat de de Wijkertunnel i dere tunnels in de regio's Amster dam en Rotterdam dan Maij-Weg gen toen deed voorkomen. Zei de minister vrijdagmiddag dat de Wij kertunnel er zeker komt, in de noti- den minder zal kunnen uitgeven aan investeringen dan voorzien. Oorzaak van de vertraging zijn ook in dit geval planologische procedu res die moeten worden doorlopen, NS zouden volgens het nu ook tie staat dat de Wijkertunnel alleen door het kabinet geaccepteerde wordt aangelegd "mits er een bevre- plan Rail 21 extra investeringen op 1 november van dit jaar. Die le vert genoeg geld op om in 1991 aan verbetering van een aantal wegen ongeveer 13,7 miljard gul den. De komende vier jaar moet daarvan 1,87 miljard worden be de overige drie tunnels steed. In een aantal gevallen zullen verbetering van het openbaar wordt onderzocht. Minister Maij- de verbeteringen (spoorverbredin- r te werken. In 1992 volgt t spitstoeslag op de motorrijtuigen belasting. De accijnsverhoging zal nauwe lijks tot minder autogebruik leiden, ook al was het daar om begonnen. Volgens Maij-Weggen heeft de ver hoging slechts "een licht mobili- teitsremmende werking". De spits toeslag heeft "een sterker mobili- teitsremmend effect, met name in de Randstad-spits". De minister constateert echter dat beide midde len niet voldoende zijn. In 1994 zul len daarom nieuwe maatregelen volgen. Uit de notitie blijkt dat het kabi net vrijdag minder vergaande be sluiten heeft genomen over de aan- Weggen stelde vrijdag dat nog treinen) echter niet het eind van dit jaar knopen worden snel kunnen worden gerealiseerd doorgehakt, maar nu schrijft ze "dat omdat de procedures niet zo snel l definitieve beslissing per tun- kun worden afgerond-. nel plaats zal vinden op het meest Weggen noemt vertraging moment". Uit de nota blijkt ook dat het ka- binet er rekening mee houdt dat Ne- treedt. Ze overlegt daarover met het derlandse Spoorwegen de eerstko- ministerie van ruimtelijke ordening mende jaren 100 tot 150 miljoen gul- en milieubeheer. Homoseksualiteit is ook vluchtgrond' ROTTERDAM (IPS) - De school om de hoek is gemakkelijk en goed. Dat is vrij vertaald het motto van een gisteren gestarte campagne van het ministerie van onderwijs steden, het Nederlandse Centrum Buitenlanders (NCB) en de onder wijswerkgroep SAM een informa tiepakket samengesteld over schoolkeuze. Het pakket is vooral school voor hun kinderen, school in de buurt uit te kiezen. De campagne is een reactie op de AMSTERDAM - De Nederlandse opkomst van "witte" en "zwarte" vereniging tot integratie van homo- scholen n in de oude wijken blanke ouders ertoe te bewegen niet gericht op blanke gezinnen, omdat op zoek te gaan naar een "witte" zij het zijn die hun kinderen seksualiteit COC meent dat de c heid ook homoseksualiteit moet er kennen als reden voor asielzoekers om het eigen land te ontvluchten. Nu zou dat onvoldoende gebeuren. De COC concludeert dat uit een on derzoek onder zestig advocaten. In 38 gevallen bleek homoseksualiteit een rol te spelen als vluchtgrond. Geen van die mensen kreeg echter een verblijfsvergunning in Neder land. grote steden. In buurten waar veel buitenlandse gezinnen wonen ge ven blanke echtparen er steeds va ker Be voorkeur aan hun kinderen op scholen buiten de wijk te plaat sen, omdat op de buurtschool te veel buitenlandse kinderen zitten. De campagne Basisschool kiezen? Kijk eens in de buurt wil ouders weer warm maken voor scholen in de buurt. Onderwijs heeft daartoe in samenwerking met de vier grote DEN HAAG (GPD) - Staatssecre- nog geen politieke besluiten over de taris Van Amelsvoort (financiën) zaak genomen, moet de Kamer op korte termijn in- De woordvoerder liet ook weten ■lichten oyer de problemen bij de be- dat de door de belastingdienst ge- lastingdienst en maatregelen die hij signaleerde problemen al bekend wil nemen. Zowel PvdA als CDA waren en intern besproken. Vol- h'ebben daar gisteren op aangedron- gens hem is het échter niet zo dat de gen. De partijen reageren op uitge- hele dienst in elkaar zakt als er niets lekte notities waarinstaat dat er aan de knelpunten wordt gedaan, grote problemen zijn met de huis- De zegsman wees erop dat er bij de vesting en automatisering van de dienst ruim 30.000 mensen werken, dienst. Ook zijn er personeelspro blemen. Volgens de notities kun nen als gevolg daarvan de belasting inkomsten straks teruglopen. gemengde weg houden, Staatssecretaris Wallage (onder wijs), die het eerste pakket in ont vangst nam, zei niet de illusie te hebben dat alleen voorlichting de trend kan ombuigen. Daarvoor zijn de vooroordelen te hardnekkig, al dus Wallage. Andere maatregelen, zoals extra leerkrachten op scholen in gemengde wijken én meer geld voor het opknappen van oude schoolgebouwen blijven noodzake lijk. Het informatiepakket bestaat uit een video, een geluidscassette, een brochure voor de ouders en een brochure voor de school. De bedoe ling is dat de videoband en de cas settes, waarin de vooroordelen over "zwarte scholen" worden onderuit gehaald, worden uitgeleend via bi bliotheken en scholen. SCHIPHOL - Onder de naam Double Trouble is gisteravond op Schiphol de tweejaarlijkse rampenoefening ge houden. Oefeningen zijn er niet voor niets, want lang niet alles liep gesmeerd. Precies volgens schema vloog om half acht een motor van een airbus in brand. Maar niet geheel volgens schema sloeg de eerste rolglijbaan die werd uitgerold le p/efter tegen her asfalt. Ronduit pijnlijk was vervolgens de val van een vri jw dhge r-slachtoffer'Zij brak een been. Overigens toonde Double Trouble aan dat de hulpverlening verder gesmeerd liep. Wel moet er wor den gewerkt aan een beter scenario voor de opvang van familie. (foto and DEN HAAG (ANP) Het waterver bruik neemt zonder maatregelen de komende 30 jaar waarschijnlijk met de helft toe. Natuur- en landschaps- gebieden zullen daardoor verdro gen. Om dat te voorkomen is een be sparing in het waterverbruik nood- beschermingsplan voor noodsitua- zaak. Minister Alders (milieube- ties terwijl de kwaliteit grondwater verslechtert door be mesting, verzuring en het gebruik bestrijdingsmiddelen Jaarlijks haalt de belastingdienst 125 miljard, gulden op. Een paar honderd miljoen voor het oplossen problemen is dan "een kleine Het PvdA-kamerlid Vermeend post", aldus de zegsman, wil van de bewindsman weten wat Namens Van Amelsvoort ontken- er waar is van deze verhalen en wel- de de woordvoerder dat de interne ke maatregelen hij denkt te treffen, problemen bij de belastingdienst Daarnaast wil hij uitsluitsel over nu al zouden leiden tot geringere een reeds eerder beloofd onderzoek belastinginkomsten. Een relatie naar het functioneren van de belas- met de over 1989 ontstane belas tingdienst. tingtegenvaller van drie miljard Een woordvoerder van Van gulden, wees hij van de hand. Er Amelsvoort liet gisteren wet^n dat mag tussen die belastingtegenvaller heer) overweegt de tarieven drinkwater te laten oplopen na mate het verbruik stijgt. Dit blijkt uit de notitie Naar e glasheldere toekomst die Alders gis- reikt het (diepere) grondwater lang- Het hof doet 21 mei uitspraak. HEERENVEEN (GPD) - Volgens de nieuwe WD-fractievoorzitter Bolkestein is zijn voorganger Voor hoeve niet gedwongen af te treden. "Voorhoeve heeft zelf de conclusie getrokken dat hij moest terugtre den". stelde hij gisteren op een WD-bijeenkomst in Heerenveen. Bolkestein schaarde zich achter het hoofdbestuur van zijn partij. Voorhoeve trok zijn conclusies uit drie verkiezingsnederlagen. "Bovendien was er een constante stroom van kritiek in de medi^. Die was niet terecht, maar is wel een po litiek feit. Tenslotte waren er signa len uit de achterban, die door het hoofdbestuur werden doorgegeven aan de heer Voorhoeve. Het bestuur heeft niet alleen het recht, maar zelfs de plicht die geluiden door te geven", aldus Bolkstein. Voorhoeve zelfheeft echter altijd gezegd te zijn opgestapt na druk van WD-voor- zitter Ginjaar. Hij vond juist dat het de laatste tijd weer wat beter ging met de WD. Bolkestein nam het gisteravond op voor het hoofdbestuur en Gin jaar. "Het kan natuurlijk niet zo zijn dat het hoofdbestuur een ultima tum richt tot de fractie. En dat is dan ook niet gebeurd. Maar het kan natuurlijk ook niet zo zijn dat de fractie een ultimatum stelt aan hef hoofdbestuur". Bolkestein reageer de hiermee op de reactie van de WD-kamerfractie, die meent dat Ginjaar moet opstappen. Oud-WD leider Nijpels noemde het gisteravond voor de Nos-micro- foon "onrechtvaardig" alle schuld voor de crisis binnen de WD in de schoenen te schuiven van Voorhoe ve. Hij sprak van "een aanval in de landbouw. De verontreiniging be- ru^ teren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Een "actieprogramma be- tijd d sparing" staat voor volgend jaar pland. De minister denkt vooral hogere kosten naarmate het ge- herstel daarvan zal lange De kwaliteit van ondiep grondwater is "al op tal van plaat sen aangetast". Ook voor de kwaliteit van het op- bruik stijgt ("progressieve tarief- pervlaktewater ziet Alders "slechts stelling"). Op mogelijkheden voor besparing in de industrie bestaat voldoende zicht". De notitie twijfelt of de internationale afspra- geeft niet exact aan welke tariefstij gingen te verwachten zijn. De 60 waterleidingbedrijven Nederland leveren jaarlijks zo'n 1,2 ken over de Rijn wel voldoende zij )m drinkwatervoorziening uit dez 'ivier te garanderen. Ook de Mae vordt steede viezer, reden voor A ïiljard kubieke meter leidingwater ders de instelling a de notities zijn gemaakt ten behoe ve van de vormgeving van de begro ting 1991. Van=Amelsvoort zelf had ze nog niet gezien. Er zijn dan ook Binnenland kort Staatssecretaris Wallage (l) bekijkt het eerste pakket, samen met v.l.n.r. de wethouders van onderwijs Hallenslebens RotterdamVan Kampen (Den Haag) en Baak (Amsterdam). (foto and af. Ongeveer tweederde ning is afkomstig uit het grondw ter, het overige deel uit het opper- programma (RAP), vlaktewater (Rijn en Maas). Een ge- De Vereniging middeld huishouden verbruikt da gelijks 120 tot 150 liter water. Op dit moment staat de drinkwa tervoorziening "op een zeer hoog ni veau", zo merkt de notitie op. Tege lijk echter signaleert Alders een toe nemend aantal problemen door ver vuiling. Op dit moment beschikt slechts 30 procent van de drinkwa- Kedichem geconstateerde problemen geen verbinding worden gelegd, al dus de woordvoerder. Naar de oor zaken van de tegenvaller in 1989 wordt een apart onderzoek gedaan. Eind 1988 bereikten.de vakbon den en de toenmalige staatssecreta ris Koning een akkoord over een herstructurering van de belasting dienst. Daarbij werd de belasting dienst onderverdeeld in eenheden. terbedrijven tionale Maascommissie te bep ten, vergelijkbaar met het Rijnac Exploitanten Waterleidingbedrijven in Ne derland kon gisteren nog geen com mentaar geven op de notitie. Ook Natuur en Milieu wil het stuk nog bestuderen, maar tekende in het verleden wel bezwaar aan tegen de stijging van waterverbruik. Natuur en Milieu meent dat met goede maatregelen het- verbruik de ko- goedgekeurd mende tien jaar zelfs af kan r Bolkestein gisteren den, met een blauw oog r tijtje tennis. (door Theo Haerkens) ten, als wel aan hun vooropleiding. Die is met zes vakken eenvoudig te DEN HAAG Er zijn fundamente- beperkt en bovendien begint meni- Het gerechtshof in Den Haag heeft gencht op grote ondernemingen, een 26-jarige Amsterdammer ver- ondernemingen en particulieren, oordeeld tot een half jaar onvoor- De eerste fase van de herstructure- waardelijk wegens gewelddadighe- ™B werd begin dit jaar afgesloten, den in het Zuidhollandse "dorpje Te6el'ik de voorbereiding Kedichem in maart 1986. Zo'n 150 ™n de herstructurering kreeg de jongeren belegerden die dag een ho- belastingdienst in 1989 ook nog de te waar Centrumoartii en Centrum voorbereiding van de grootscheep- nu gaat om ae sociale academie oi pakket van zes vakken is voor de r hï,: Te"^nleonlëf wi->s' Piinl'jk Senoe8 is de Democraten eenverzoeningsbij- se belastingherziening volgens de de hogere technische school, zijn grootste chaoot nog wel te overzien. ^soanden zich in om'er het go™ goede voorbereiding eenkSmstMelden. Het hotel bfand- plannen-Oort te verwerken. Die voor de mensen met een havo-di- Maar bij twaalf tot veertien vakken hoger beroepsonderwijs, de volledig uit. De straf valt hoger voorstellen werden met ingang De opleiding deugt eenvoudig niet, pakket. Daarnaast speelt nog vriend en vijand zijn het daarover roj dat de havo-leerling niet echt ge- eens. De helft van de hogeschool- wend is zijn eigen boontjes te dop- studenten met een havo-diploma op pen. Van planning en studievaar- zak, haalt de eindstreep niet. En de digheid heeft hij geen kaas gegeten. Tobben hogere beroepsopleidingen, of het En dat wreekt zich. Een ■Van Wieringen trok. Om den op het hoger beroepsonderwijs, praktischer zijn geschoold het m de havo nog iets deugdelijks te Tegelijkertijd moest het een eind- het hbo beter doen dan de havo- oet die grondig worden opleiding zijn voor degenen die niet leerlingen. Van de andere kant doen de voelden voor verdere studie. havo-leerlingen die een keer dou- ni- In de praktijk is van de tweede bieren in het hbo en daardoor wat ...ogelijkheid nauwelijks meer spra- extra praktische ervaring krijgen, ke. Iedereen weet dat havo alleen het ook heel behoorlijk, geen basis is voor een mooie loop baan in welke branche dan ook. Ha vo is evenmin als lager beroepson- derwijs, mavo of vwo eindonde maken, herzien. De jammerklachten afgelopen vijftien jaar over veau en vaardigheden van de leer- mogelijkheid nauwelijks lingen hebben weinig opgeleverd Goedwillende leerkrachten op uit dan de eis en het eerdere van de rechtbank in Dordrecht (zes maanden, waarvan drie voorwaar delijk). Onderwijzeressen Meer dan driekwart van de ex-on derwijzeressen en ex-kleuterleid sters die vorig schooljaar een 'op friscursus' volgden is wel op zoek naar een (deeltijd-)baan in het on derwijs, maar staat niet ingeschre ven bij het arbeidsbureau. Dat blijkt uit onderzoek van het Leids Interdisciplinair Centrum voor On derwijs Research, uitgevoerd in op dracht van het ministerie van on derwijs. Ruim de helft van de cur sisten heeft zich wel bij een school laten inschrijven voor inval- en ver- vangerswerk. Geldboetes De PvdA wil, meer dan staatssecre taris Van Amelsfoort (financiën) paal en perk stellen aan de moge lijkheid geldboetes van de belasting af te trekken. Kamerlid Van der Vaart zal onder meer voorstellen ad- ministratief-fiscale boetes, die wor den opgelegd als er sprake is van opzettelijke nalatigheid of grove schuld door inkomsten voor de be lasting te verzwijgen, niet langer af trekbaar te maken. Dat lévert ze ventig miljoen gulden per jaar op. dit jaar wet. lukt het niet meer zonder beleid, i de studen- Het zijn heldere conclusies die de ADVERTENTIE KLEURENFILM KLEURENFILM x i q mm, 2kleurenfilmsi a pa 1 vanafH.OU Met Hema foto's krijgt u prima kwaliteit voor een haarscherpe prijs. Nu bij elk duopak Hema Super SR kleurenfilms: waardebon met 3.75 korting op ontwikkelen en afdrukken. Klein- beeld 100 ISO 2x24 opnamen 14.50,2x36 opnamen 17.50 en pocketfilm 200 ISO, 2 x 24 opnamen 11.50. Diafilm 100 ISO, 2 x 36 opnamen 23.50 met 3.50 korting op diaprints. .HEMA De normaalste zaak van de wereld,. Sinds de eerste klaagzangen over de havo zijn er al heel wat sugges ties gedaan om het niveau van de wijs. Pijnlijk genoeg is de-havo ook opleiding op te krikken. Opheffen vindt de commissie Van Wieringen niet verstandig, omdat dat de struc- Helemaal hopeloos is het echter tuur van het voortgezet onderwijs niet gesteld met het hoger algemeen wel erg ingrijpend aantast. Integra- vormend onderwijs. Maar dan moet tie met het vwo klinkt minder erg, tal havo Ipprlineen dafdoorstroomt wel aan het atèemene karakter van maar maakt de havo tot het achter- de opleiding worden gesleuteld, al- lijke broertje van het vwo. Even- „t-zfiiiiifA ui I,- dus de commissie Van Wieringen. eens ongewenst, aldus de commis- dehoeescho- Nu de grote fusieoperaties in het ho- sje Verlenging van de opleiding Per hernpnsnndprwÜR beste van te maken. Maar het bleef tobben. De studieresultaten verbe terden niet echt. Door het nog steeds groeiend r het hoger beroepsonderwijs, de havo-leerling een wezenlijk pro bleem geworden len. In 1985 ging het nog om 60.000 studenten ep voor dit jaar wordt kening gehouden met 76.000 jonge- de havo doorstromen i het ho ger beroepsonderwijs zo langza- met merhand hun beslag hebben gekre- sing. jaar oplos volgens prof. dr. A. van Wie gen wat duidelijker aan te gevên een hbo-opleiding En het eind die groei is nog niet in zicht. "We dreigen in steeds grotere moeilijkheden te komen", verklaar de H. Kemner, voorzitter van de HBO-raad, gisteren bezorgd. "Als er niets gebeurt, krijgen we te maken met een dramatische uitval". Kem ner liet niet na erop te wijzen dat er maar liefst twaalf routes zijn om te recht te komen op een hbo-oplei ding. Voor de hogescholen is het daardoor vrijwel ondoenlijk iedere nieuwkomer op maat bij te spijke ren. Wie aan confectie niet voldoen de heeft, valt af. Mammoetwet De havo is in 1968 ingevoerd als on derdeel van de herschikking van het voortgezet onderwijs, die niet zonder reden Mammoetwet werd gedoopt. In de oorspronkelijke op- kennen om in deze sector hoger onderwijs te slagen Van Wieringen meent dat alle ha- dêrvTijs.uïtwisseling vo-vakken toe zijn aan herijking. Van een aantal moet het niveau wat omhoog en bij andere kan met wat minder worden volstaan. Op die manier verwacht hij de ruimte te vinden voor de één of twee extra vakken, zonder het onmogelijke te vergen van de leerlingen De extra vakken moeten gericht het al zijn ingevoerd. De zijn op de vervolgopleiding sector die de leerling voor ogen heeft. Wie een technische opleiding wil gaan doen, doet er verstandig aan technologie toe te voegen aan zijn vakkenpakket: en wie een baan ambieert in de public relations, kan zijn voordeel doen met het vak orga nisatiekunde en communicatie. De commissie kwam op dit idee doordat de mensen uit het middel- hd tuigen dat die vrijwel naadloos overgaat in het hoger beroepson- leerlingen docenten moet de cultuurschok en de overstap van leren naar stude ren gemakkelijker maken. Van Wieringen denkt dat het mo gelijk is in goed overleg met het voortgezet onderwijs in twee jaar een nieuw havo-concept te ontwik kelen. Twee of drie jaar daarna kan ha- zet moest deze leerlingen voorberei- baar beroepsonderwijs - die wat -leerling is dan waarschijnlijk minder vaak dan nu voorzien van een mavo-diploma. Maar hoe het precies allemaal gaat lopen, kon ook Van Wieringen niet zeggen. Im mers, de invoering van de basisvor ming zal daarop de nodige invloed hebben. De hoogleraar benadrukte echter dat modernisering van de ha vo niet afhankelijk is van de invoe ring van de basisvorming want "voor deze leerlingen duurt de ba sisvorming geen driejaar".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3