'Politiezorg strand niet in het gedrang' Een band met ballen 5Mijn advocaat zit in Moskou actief in vrije tijd Triathlon voor ouderen in Katwijk VERKEERSEXAMEN SCHOLIEREN LELYLAAN TIJDELIJK AFGESLOTEN LEIDEN Ongeveer 1200 basisscholieren van groep zeven doen deze dagen weer verkeersexamen. Gisteren leg den de leerlingen in Leiden-Noord een parcours van circa een kilometer af. Zij vertrokken vanaf buurtcentrum 't Spoortje aan de Bernhardkade. Vandaag hadden er verkeersexamens plaats in de Mors. Morgen is de Stevenshof aan de beurt, donderdag de Merenwijk, vrijdag de Professorenwijk en maandag Leiden-Zuidwest. (foto jan Holvast) LEIDEN - Hij wist van niets en een bekeuring heeft hij ook niet gehad. De Leidenaar die gisteren moest voorkomen bij de Leidse kantonrechter kon zich niet meer herinneren dat hij vorig jaar in ja nuari in Noordwijk door het rode licht was gereden. door Yvon Schornagel Rechter R. van Leeuwen zocht een verklaring in het feit dat de man misschien uit was geweest en had gedronken. "Ik wil niet zeggen dat het zo is, maar als je drank op hebt, gaan een heleboel dingen wat minder". De Leidenaar kon zich niet meer voor de geest halen wat hij die avond had gedaan, maar hij wist nog wel dat hij net een nieu we auto had, 'waar ik lang voor heb gespaard, dus ik reed heel voorzichtig'. Zijn weerwoord kon de officier van justitie en de rech ter echter niet overtuigen. Hij kreeg een boete opgelegd van honderd gulden. Een andere Leidenaar kwam vertellen, terwijl hij zich aankon digde met buigingen naar de rechter, de officier en de griffier, dat zijn zaak moest worden aan gehouden omdat zijn advocaat in Moskou zat. "Maar waar praten we nu over?" vroeg de rechter zich af. De man bleek te hard te hebben gereden. Omdat hij een ingewikkeld verhaal had te ver tellen, wilde hij worden bijge staan door een advocaat. Op aan dringen van de rechter begon hij zijn verhaal toch, maar na enkele minuten was de rechter overtuigd en wel zodanig dat de zaak werd uitgesteld tot 25 juni. Een tongoperatie zorgde ervoor dat een inwoner van Noordwijk een boete kreeg opgelegd van 50 gulden, nadat hij op een onverze kerde bromfiets had gereden. "Ik had me verslapen, dus ik moest een noodsprong maken op de brommer van mijn zoon om op tijd te komen. Toen ik op de te rugweg werd aangehouden kon ik niet goed uit mi.in woorden ko men. De agent vroeg of ik dron ken was". De rechter vond het 'wel stoer' dat hij de brommer had genomen in plaats van een taxi. "Ja, maar anders kwam ik'niet op tijd". Op de vraag waarom de man niet gewoon de boete had betaald, antwoordde hij: "Ik was er zo ver drietig over". Omdat zijn zoon dezelfde dag nog een kentekenplaatje had ge haald, bleef de boete beperkt tot 50 gulden. Een 33-jarige Noordwijk probeerde rechter het parkeerbeleid van de gemeente Noordwijk te verande ren. "Het is een beleid van: jullie automobilisten bekijken het Vorig jaar liep hij drie bekeu ringen op omdat hij fout had ge parkeerd. De rechter kon echter niets doen behalve hem een boete opleggen van drie maal 50 gulden. "Voor het gemeentebeleid moet u niet hier zijn. U kunt beter een brief schrijven aan de gemeente", was zijn advies. LEIDEN - Geboren: Wilhelmina Goverdina dr. van C.M. van de Hoef en J.M. Warmenho- ven. Freek Adriaan zn. van A.A.M. Essers en W.M.J, van Andel. Branko zn. van R.J.M. de Reuver en Z. Gorgieva. Romy dr. van M. Aard se en L.C.M. Hoogeveen. Judith Henriëtte dr. van A.M.H.P. van den Besselaar en T. de Jong, Bartholomeus Jacobus zn. van J.M.J. van den Berg en W. van Klompenburg. Nancy dr. van H. Vermond en M. Groen, Linda dr. van J.C. van Egmond en P. Doets, Dasha Yanaike dr. van T. van der Reijden en A.Y. Belfor, Wille- mijn Maria dr. van N. van Lookeren Campagne en S. van Rietschoten, Anne dr. van A. van der Spijk en A.L. Vletter, Martijn Pieter Matthias zn. van J.P.M. van den Boogaard en R.I.G.H.M. Brouwers. Claudia dr. van H. Ravensbergen en G.A. Guijt, Eran Jan-Willem zn. van A. Pel en M. Molhuysen, Antoon Willem Cornelis zn. van C. van Leeuwen en A.H.C. van Klaveren. Mickey zn. van M.F. van der Laan en N. Buis, Arie zn. van M. van Beelen en A. de Vreugd. Burgerlijke Stand Dorle Cathelijna Diena Henriëtte dr. van W.O. Kok en J.E.M. de Haas, Maria Louise dr. van W.H. Haasnoot en M.H. Vletter. Charlotte Christina Johanna dr. van P.C.M. van Duin en C.A.J.T. van Eeden, Kirsten dr. van J. Prins en I. Nieboer, Jesse zn. van R. Alma en I.C. Pool, Alexander John Morey zn. van D.M. Williams en J.A. Williams, Lars zn. van J. van Iperen en C.C.M. Molenaar, Jessica dr. van A.G. Spadon en Y. Hofmeester, Johan Frederik zn. van G.J. van Bruchem en A.J. te Hennepe, Max Yorick zn. van A.M.T. Anglionm en M.C.A. van Win- den, Yasmine Vera dr. van J.B. Boon en J.A. Paonessa, Frank Wilhelmus zn. van W.A.H. Wensveen en M.W. Romijn, Rianne dr. van H. Binnendijk en J.M.T. Hartwijk, Arjan Johannes Henricus zn. van C.J. Meeuwenoord en H.A.P.G. Meijners. Frank Jerome zn. van P.F. van den Toorn en C.A. Vrijburg, Lizzy Elisa beth Suzanne dr. van R.P.C. van Veen en A.A.A. Hollerman, Veerle Marieken dr. van M.E. Ebben en J.A. Wille, Rob zn. van C.A. Zuijderduijn en N.J. Pronk, Nezha dr. van M. Taoufik en M. Dchich, Jikke Nan dr. van J.W.M. Nieuwint en C.G.C. van der Meer, Maarten Jur- riaan zn. van H.J.M. Vreeburg en T.A.M. Buis, Kimberley Celia dr. van J. Smit en H.F. Eising. LEIDEN - Overleden: J.N. van Kesteren geb. 17 aug. 1912 man, P.G.W. Hiep geb. 26 sept. 1910 man. K.A.C. Spruijt geb. 17 april 1980 dochter, J.G.P. van Kampen geb. 12?ebr. 1928 man, R. van Hasselt geb. 20 jan. 1963 man, G. de Vries geb. 4 mei 1924 man, S.J.J.H. Vink geb. 14 okt. 1948 man. A. van Duijvenbode geb. 14 sept. 1903 gehuwd geweest met: J.G.J. Brands, E. van den Berg geb. 13 feb. 1905 gehuwd geweest met: A.N. Gordijn. NOORDWIJK De politiezorg op het Noordwijkse strand is tij dens de topdrukte van de afge lopen dagen niet in het gedrang geweest. Gelet op de krappe personeelssterkte van het korps en het vele werk dat de bestrij ding van de criminaliteit in het centrum met zich mee bracht, is echter niet gekozen voor een vervroegde openstelling van de strandpost maar voor surveil lance per jeep. "Ik hecht meer belang aan deze vorm van toezicht dan aan het spe len van kindermeisje voor vonde lingen", zo verweert korpschef E.F. Wegman van de Noordwijkse poli tie zich tegen de kritiek van met na me WV-directeur W. Rovers. Door de politie waren goede af spraken gemaakt met de plaatselij ke badmannen over de opvang van weggelopen kinderen en het waar schuwen bij calamiteiten. "Die sa menwerking is er al geruime tijd en werkt naar mijn mening prima", al dus Wegman. Hij wijst er op dat het korps behalve de toezicht op het strand tijdens deze drukke week einden meer aan het hoofd heeft. Bij de uitvoering van het werk moeten derhalve prioriteiten worden ge steld. "Als je dan ziet hoe keihard er de afgelopen dagen is gewerkt, dan zijn die opmerkingen van Rovers voor onze mensen heel vervelend". De Noordwijkse politie overlegt met het gemeentebestuur van de badplaats over het aantrekken van één of twee personeelsleden boven op de eigenlijke sterkte van het korps. Deze uitbreiding van het aantal agenten zou door de politie moeten worden betaald uit de eigen begroting. De sterkte van het Noordwijkse korps is de afgelopen periode teruggebracht van onge veer 60 naar 53 medewerkers. In een terugblik op het weekein de waarin het publiek door de zo merse temperatuur massaal naar het strand trok, noemde de WV-di recteur het betreurenswaardig dat de politie niet op deze ontwikkelin gen inspeelt. "De strandpolitie is geen apparaat dat volgens de kalen der operationeel moet zijn, maar moet inspelen op de actualiteit in de badplaats", aldus Rovers. Hij merkt daarbij op dat zijn organisatie dit probleem al diverse keren onder de aandacht van de korpsleiding heeft gebracht. De WV-directeur noem de de opstelling van de politie wei nig flexibel en derhalve geen pro motie voor de bloemenbadplaats. Consequenties Die flexibiliteit legt het Noordwijk se korps volgens Wegman nu juist CDA-vergadering De Leidse afdeling van het CDA houdt dinsdag 8 mei een algemene ledenver gadering in De Oude Harmonie aan de Breestraat 16. Er wordt onder meer af scheid genomen van de raadsleden Ans Hugens, Piet Kranenburg en Paul Klück. Aanvang 20.00 uur. Duivensport Postduivenvereniging Het Oosten hield 5 mei een wedvlucht vanuit Cambray. De combinatie Van Putten-Van Weeren werd eerste, W. van de Hoogt tweede en vierde, T. van As derde en J. Verbaan werd vijfde. Reiniging In buurtcentrum Dijk 33 is woensdag 9 mei een film te zien over de Leidse ge meentereiniging in de jaren dertig. Aan vang 10.00 uur. Op Tilt-show De gezamenlijke buurthuizen houden vrijdag 11 mei de zogenaamde Op Tilt- show vor tieners. Het is volgens de orga nisatoren een 'geestige, licht moralise rende parodie op de tot vervlakking lei dende Veronica-cultuur'. De show is te zien in buurthuis De Mirt aan de Drift straat 49. Aanvang 19.30 uur. Bingo In buurthuis Groenoord aan de Pasteur- straat 23 wordt donderdag 10 mei een bingo gehouden over vier ronden. Er is ook een loterij. Aanvang 20.00 uur. Jaarmarkt De evenementengroep van de Herensin gelkerk houdt op zaterdag 12 mei een jaarmarkt. Behalve verkoop zijn er ook een rad van avontuur, een terrasje en een muziekgroep. De markt duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Bromfietser breekt been bij aanrijding HAZERSWOUDE - Een 21-jarige Stompwijker heeft gistermorgen bij een botsing op het fietspad langs de Rijndijk in Hazerswoude zijn lin kerbeen gebroken. Evenals een fiet ser (een 16-jarige Hazerswoude- naar) die bij het ongeluk was be trokken, moest de Stompwijker worden overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. De bromfietser reed in de richting Alphen en kwam een groepje fiet sers tegen die elkaar aan het duwen waren. Door de onverwachte bewe gingen kon de bromfietser een van de fietsers niet meer ontwijken. wel aan de dag door ondanks de kortingen op de personeelssterkte de bezetting van de strandpost ge durende de zomerperiode van half mei tot 1 september te garanderen. "Weliswaar met veel pijn en moeite en met alle consequenties vandien voor het betrokken personeel. Maar dit vraagt wel zoveel van het korps dat we het buiten deze periode niet kunnen opbrengen om onder bui tengewone omstandigheden de post nog eens een paar weken eer der open te stellen. Zeker niet in een weekeinde waarin er negen arres tanten op het bureau zitten en er zelfs extra rechercheurs moeten worden opgeroepen om de zaken af te handelen", zegt de korpschef. In dit soort gevallen wordt priori teit gegeven aan de bestrijding van de criminaliteit, boven het bezetten van de strandpost. Wegman: "Als we met man en macht moeten wer ken om aan deze topdrukte het hoofd te bieden, dan kan ik niet nog eens een paar man in korte broek hijsen om op strand dienst te doen". In de zomermaanden is dat wel mogelijk omdat daarmee bij het sa menstellen van het dienstrooster re kening wordt gehouden. "Dat houdt onder meer in dat een aantal mensen in de periode van 15 mei tot september geen vrije dagen kan op nemen. Met als direct gevolg dat er voor en na die periode wel een claim op de bezetting wordt gelegd, om dat de medewerkers van het strand- detachement toch ook eens met va kantie moeten". De Noordwijkse politie heeft in het zomerseizoen een groep van zes mensen perma nent op het strand ingedeeld. De da gelijkse bezetting van de post vari eert daarmee van twee tot drie agen ten. Klachten Ook in buurgemeente Katwijk brengt de politie in de zomermaan den een ploeg van zes mensen voor de strandpost op de been. Korpschef H. Roelevink erkent dat dit een minimale bezetting is, waar bij er maar iets hoeft mis te gaan om het rooster overhoop te gooien. "Als je één of twee langdurige zieken hebt, kom je direct in de proble men", zegt hij. Het Katwijkse korps heeft bij de bezuinigingen op de korpssterkte al diverse keren laten weten dat de politiezorg op het strand helemaal in het gedrang komt als de rijksoverheid op deze voet doorgaat. "Tot nog toe is het steeds gelukt, voornamelijk omdat we er groot belang aan hechten. Het handhaven van de openbare orde op het strand rekenen we primair tot de taken van de politie". Ook de strandpost in Katwijk was de afgelopen dagen nog gesloten, maar commissaris Roelevink heb ben daarover geen klachten bereikt. "Ik heb wel de dienstdoende men- Primeur voor Nederland KATWIJK In Katwijk wordt maandag 11 juni een triathlon voor ouderen gehouden. De sportieve driekamp omvat de onderdelen fiet sen, wandelen en zwemmen. Het is voor de eerste keer in Nederland dat een dergelijke sportieve prestatie op het programma staat voor deze leeftijdsgroep. De organisatie is in handen van de Stichting Bejaarden- werk Katwijk en medewerkers van het zwembad in de kustplaats. Het startschot voor de triathlon wordt om 14.30 uur gegeven door de Kat wijkse wethouder A.C. Berkheij. Het is niet de bedoeling dat de triathlon op tijd wordt afgewerkt. De deelnemers leggen de drie on derdelen ieder op hun eigen tempo af. "De hoofdzaak is gezelligheid en het bewegen, dat zo belangrijk is voor de mensen", zegt F. Mulder van de Stichting Bejaardenwerk Katwijk. "Tijd is in geen enkel op zicht belangrijk". De deelnemers kunnen ook nog een van de onderdelen laten vallen en kiezen voor een alternatief pro gramma, zoals gymnastiek, volks dansen, werken met muziek of de Chinese ontspanningsgymnastiek Chi Kung en Tia Chi. Deze twee laatste sportieve onderdelen staan waarschijnlijk volgend seizoen op de lijst van de activiteiten van de stichting. "Tijdens de triathlon kun nen we bekijken of dit aanslaat", merkt L. de Lange op. De Lange is binnen de stichting betrokken bij de bewegingslessen voor ouderen. Ook bij dit nieuwe onderdeel loopt Katwijk voorop. De triathlon is niet alleen voor ou deren uit de kustplaats. Ook deelne mers uit Valkenburg, Rijnsburg en Noordwijk kunnen zich in laten schrijven. Inschrijving is mogelijk vanaf 55 jaar en bij alle dienstencen tra, wijkgebouwen en het zwembad Aquamar. De kosten bedragen 7,50 gulden. Tijdens de triathlon zijn vrijwilligers in touw om het evene ment te begeleiden. Tevens worden EHBO'ers ingeschakeld om eventu ele stijve spieren of andere proble men te verhelpen. Ook wordt ge zorgd dat een plaatselijke huisarts stand-by is DINSDAG 8 MEI 1990 sen instructie gegeven om meer aandacht te schenken aan de situa tie op en rond de Boulevard. Maar we zijn niet met een jeep het strand opgegaan. Waarom zouden we ook, het was stikvol". Gaat de Katwijkse politiestrand- post pas in de week voor Hemel vaartsdag open, de Katwijkse Red dingsbrigade was de afgelopen da gen al wel paraat. De Zuidpost is al op 28 april opengegaan en de Noordpost volgde op 5 mei. "Wat vroeger dan normaal", vertelt secre taris A. de Jong, "omdat we hebben ingespeeld op de te verwachte drukte". Het afgelopen weekeinde had de organisatie drie boten op zee, maar hoefde niet in actie te ko men. "De temperatuur van het zee water was nog zo laag dat de zwem mers zich beperkten tot pootje ba den of hooguit tot hun middel in het water gingen". Ook met de opvang van vondelin gen en de behandeling van gewon den liep het nog niet storm. "Het strand is in deze tijd van het seizoen nog betrekkelijk schoon. Er ligt bij voorbeeld nog weinig glas, waar de badgasten zich aan kunnen verwon den. Zondag viel verder ook de wind weg, waardoor we ook geen last hadden van de zeilboten". Noordwijkse korpschef E.F. Wegman: LEIDEN - De Doctor Lelylaan wordt sloten. Komende nacht, morgennacht lijk tussen 23.00 en 6.00 uur. De werkzaamheden houden verband met de verdubbeling duet aan de Doctor Lelylaan wordt verder overkapt. verband met werkzaamheden aan het spoorviaduct enkele nachten af ge- van donderdag op vrijdag is doorgaand verkeer op deze weg niet moge- Karox geopend LEIDEN - Het nieuwe bedrijf Kar ox heeft het onlangs betrokken on derkomen aan de Willem Barentz- straat 5 officieel geopend. Die werd verricht door burgemeester Goe- koop. Kéfcox levert bedrijfskeukens en - inrichtingen. Behalve grootkeuken- appartuur verkoopt het bedrijf ook glaswerk, bestek, porselein en keu ken en serveerartikelen. Drukkerij Groen verhuist naar Rooseveltstraat LEIDEN - Drukkerij Groen ver laat de Leidse binnenstad. Het be drijf heeft grond gekocht aan de Rooseveltstraat. Daar komt een vol ledig nieuw gebouw met een opper vlakte van 4000 vierkante meter. De huidige panden van Groen aan de Pieterskerkchoorsteeg zijn ver kocht aan een Amsterdamse pro jectontwikkelaar. De verhuizing krijgt pas volgend jaar haar beslag. Dan is de nieuwe behuizing van Groen aan de Roose veltstraat gereed. Een bouwvergun ning is nog niet aangevraagd, maar directeur Groen verwacht dat verle ning van die toestemming niet op problemen zal stuiten. Groen wil de binnenstad verlaten vanwege de parkeerproblemen en de moeilijke bereikbaarheid van de binnenstad. Aanvankelijk over woog de directie te verhuizen naar een nieuwe pand op het bedrijven terrein Roomburg. Uiteindelijk is besloten tot nieuwbouw aan de Rooseveltstraat. Er werken bij Groen circa 100 mensen. 'Bad to the bone' in LVC Concert: Bad to the Bone (voorprogramma Railroad Steel). Gehoord: LVC. Leiden Bezetting: Mare Ibelings (zang, mond harmonica en gitaar) Maarten Ibelings (gi taar, zang) Gerben Ibelings (drums, zang) Paul de Kruyff (bas). LEIDEN - De ster van de Neder landse band 'Bad to the bone' blijft stijgen. Onlangs levérde de band haar tweede lp/cd 'Whirl wind on fire' af, deze is overal goed ontvangen. De bijbehoren de single 'Black tears' is regelma tig op de radio te horen. De band heeft door vele sterke optredens in het verleden een goede live-re putatie opgebouwd, en behaalde een vijf plaats in de categorie 'beste Nederlandse band' bij de lezerspll in muziekkrant Oor. Daarom is het verwonderlijk dat de band moest aantreden voor slechts een half gevuld LVC. De concurrentie van vele 5 mei-festi viteiten (waaronder 'Bevrijdings pop' in Haarlem) moet daar debet aafl zijn geweest. Nadat het voorprogramma, de jeugdige band Railroad Steel, was uitgeraasd kon de intro-tape van 'Bad to the Bone' gestart wor den. 'We've got big balls' van AC/DC en het nummer waaraan de band haar naam ontleende 'Bad to the Bone' van George Thorogood dreunde door de zaal. Dat nummer van AC/DC is niet voor niets uitgekozen. In tegen stelling tot wat de nieuwste plaat 'Whirlwind on fire' doet vermoe den (omdat hij nogal 'netjes' is ge produceerd) blijven de drie broer tjes Ibelings en 'stiefbroer' Paul de Kruyff als onbezonnen jonge honden te keer gaan op het podi um. Door middel van hard wer ken, zweten en no-nonsense aan pak laat de band zien 'ballen* te hebben, om er maar even een Rock and Roll term voor te ge bruiken. Want hoe Rock and Roll ge speeld moet worden, weet de band wel. In een snel tempo wer den de korte, maar krachtige met Rhythme and Blues doorspekte, nummers zoals Cold girl, Whirl wind on fire, Can't get enough en Tear down the White House ge speeld. Uitzonderingen in het re pertoire warén de ballad 'No ans wer to the questions' en het al im proviserend uitgerekte 'She's go ne' van Haunt Dog Taylor. Dit lied kon, vooral door de subtiele samenwerking tussen de drum mer en de bassist, doorgaan voor het hoogtepunt van de avond. 'Bad to the Bone' is er afgelo pen zaterdag niet helemaal in ge slaagd een 'wervelwind' te ver oorzaken in de halfvolle zaal van het LVC. Het was echter wel een frisse bries, die heel aangenaam aandeed. JOOST NOORDMAN Aegon moet eigenaren van flats Huis ter Duin huur doorbetalen DEN HAAG/NOORDWIJK - Ver zekeringsmaatschappij Aegon moet doorgaan met het betalen van de huurdervingskosten aan de eige naren van de Duinroos- en Duindis tel-appartementen in Noordwijk. Dit heeft rechter mr. J. Portheine vanochtend bepaald in zijn uit spraak in het kortgeding dat de ver eniging van eigenaren had aange spannen tegen de verzekerings maatschappij. Elke dag dat Aegon in gebreke blijft, moet een dwangs som van tienduizend gulden wor den betaald. De appartementen zijn sinds de januaribrand van het naast gelegen hotel Huis ter Duin niet voor bewo ning geschikt. Tussen de vereni ging van eigenaren en Aegon was een geschil ontstaan over de schoonmaak van de woningen. Aegon schortte daarop de betaling van de huurderving op. De eige naarsvereniging becijfert een per fecte schoonmaak op bijna achttien miljoen gulden, terwijl Aegon wil volstaan met schoonmaakbeurt die de helft van dat bedrag kost. De verzekeringsmaatschappij vond dat bij verschil van mening over de schade de vereniging een te- gen-onderzoek moet laten verricht ten. Daar voelde de vereniging niets voor, omdat daarmee tegemoet werd gekomen aan de wens van Aegon de schade-afwikkeling ge heel te brengen in de sfeer van de verzekeringswereld. De vereniging had daar weinig vertrouwen in, zo werd Portheine meegedeeld door advocaat A. Fransen van de Putte. De rechter wuifde de bezwaren weg en veroordeelde de vereniging tot aan het aanwijzen van een contra expert. Mr. R. Meijer, die in het kort ge ding optrad namens Aegon, was blij met die uitspraak. "Het wordt tijd dat deze zaak tot een oplossing komt", aldus de advocaat. Aegon had zelf in overleg met de huiseige naren al besloten de huurderving weer te gaan betalen. "Dat was geen sterke zet geweest", betoogde Meij er reeds tijdens de zitting. Het be drag van de huurderving is overi gens aan een maximum verbonden, namelijk tien procent van het verze kerde bedrag: 1,3 miljoen gulden. "Aegon heeft nog een paar rem men. Er hoeft niet onbepaald wor den doorbetaald. We gaan volgens de polisvoorwaarden uit van de ge bruikelijke hersteltijd. Als in maart een akkoord mogelijk was geweest en het herstel bijvoorbeeld in juni klaar had kunnen zijn, dan hoeven we niet te betalen voor de extra tijd die het herstel nu kost door de door het geschil opgetreden vertraging". De advocaat van de vereniging van eigenaren was vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. Oplossing voor ritueel slachten TER AAR/ALPHEN AAN DEN RIJN - Schapen kunnen dit jaar tij dens het offerfeest van de Alphense moslims legaal worden geslacht. Dat gebeurt op 5 juli in het slacht huis Lamex (Van Lammeren Ex port) in Ter Aar. Die dag worden door de Turken 70 schapen en door de Marokkanen 65 schapen voor de slacht aangeboden. De oplossing voor het ritueel slachten is gevonden door C. Ros, secretaris van de PvdA-afdeling Al phen. "Ik ben zelf overal gaan neu zen. Alle mogelijkheden heb ik be keken en al gauw kwam ik bij deze slachtertij in Ter Aar. Dit slachthuis heeft alle vereiste vergunningen", aldus Ros. Vorig jaar ontstonden problemen over het ritueel slachten. Er waren geen faciliteiten, waardoor op ille gale wijze werd geslacht. Dat ge beurde bij een bedrijf aan de Steek- terweg waar de politie zo'n dertig mensen arresteerde. De moslims hebben er daarna bij de gemeente op aangedrongen naar een oplos sing te zoeken. Ros: "Er moest wat gebeuren, vandaar onze speurac tie". Wat de kosten van het slachten zijn, is nog niet bekend. Ros: "Eind deze week krijgen we het kosten plaatje. De PvdA zal bij de gemeen te een verzoek indienen om ook wat geld bij te dragen".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14