Leython nog één stap af van eerste divisie World League slaat aan in Nederland Verrassende zege biedt NOVO zicht op promotie MAANDAG 7 MEI 1990 PAGINA 21 LEIDERDORP Leython staat met één been in de eerste divisie. Zonder tot groots spel te komen versloegen de Leiderdorpers zaterdag thuis in sporthal Op Dreef Activia met 3-1. Aanstaande zaterdag staat Leython de laatste finale van het seizoen te wachten. Als het team van trainer John Groen in Tilburg ook Odulphus verslaat, promoveert het uit de tweede divisie. Aan de ene kant slopen beslissings wedstrijden als die tegen Activia de krachten van de Leiderdorpers. Aan de andere kant zijn zij bijzon der leerzaam. Leython profiteerde zichtbaar van de ervaring die het opdeed in de eerste finale van sei zoen. de kampioenswedstrijd tegen Sliedrecht Sport. Toen was het be gin weergaloos, maar ging de winst uiteindelijk naar de tegenstander. Tegen Activia, dat bepaald niet im poneerde, bleef een soortgelijke in zinking uit. Toch vreesde Groen afgelopen za terdag nog enkele malen voor een herhaling van wat in Sliedrecht ge beurde. Na een vlot gewonnen eer ste set (15-10) liep de concentratie bij zijn spelers in recordtijd terug. Activia, gesteund door een busla ding luidruchtige fans uit het Bra bantse dorp Sint Antonis, rook en greep zijn kans: 9-15. Daarna moest Leython zijn ware gedaante tonen. Ook zonder Paul Vrouwenteam zeker van finale JEREZ DE LA FRONTERA (ANP) Bevrijdingsdag werkte ontwape nend op de geesten van de vrouwen in het nationale volleybalteam. Op langdurige gedragstherapie na het verlies tegen Amerika vrijdag, volg de op zaterdag 5 mei een ruime zege op Polen: 3-0. Een dag later gevolgd met dezelfde cijfers tegen Roeme- Jac Verhoeven, wiens werkterrein momenteel in Egypte ligt, bleken de Leiderdorpers over voldoende kracht te beschikken om Activia op achterstand te zetten. De smashes van Paul de Winter, Fer van Hal, Hans Broere en vooral Robert Maassen wogen ruimschoots op te gen de slagkracht van de Brabantse reus Ger Bastiaans en de lepe balle tjes van Toon Gerrits. Leython liep in de derde set zo gemakkelijk van 8-5 naar 15-5 weg, dat Groen zijn langste speler, Bas Bloem, met een gerust hart achter de hand kon hou den. Kriebels Het was alleen de vraag hoe lang met name Maassen zijn kracht- verslindende optreden zou kunnen volhouden. Zelf had de aanvallende achterspeler al in de tweede set met een wissel rekening gehouden. "Toen kreeg ik even de kriebels", zei de 24-jarige aanvallende achter speler na afloop. Maar Maassen kreeg van Groen alle krediet van de wereld: "Op de training was Robert de afgelopen weken hopeloos uit vorm. Nu speelde hij voor wat hij waard was". Dankzij de inbreng van Maassen en het uiterst degelijke verdedigen van Broere kwam Leython in de vierde set met 9-0 voor. Van Hal en De Winter trokken zich op aan het niveau van hun teamgenoten. Dat kwam niet alleen hun smashes, maar ook hun blok-werk ten goede. Activia leek zo geïmponeerd, dat het pas opveerde toen het al te laat was. Concentratieverlies aan Ley- thon-zijde hielp de gasten slechts ten dele terug in het zadel (12-7), maar Broere en Rob Mudde brach ten hun ploeg definitief in de veilige haven: 15-7 (3-1). eAls de huidige eerstedivisionist Odulphus uit Tilburg aanstaande zaterdag geen roet in het eten gooit, kan Leiderdorp zich gaan opmaken voor volleybal in de op één na hoog- tevreden. Alleen hadden we natuur- zaterdag moet dan blijken of Ley- ste divisie van Nederland. De selec- lijk nog beter met 3-0 kunnen win- thon de laatste finale van dit seizoen tie is er al bijna naar. Groen: "Ik heb nen". tot een goed einde kan brengen. Of eindelijk eens de beschikking over Groen en enige van zijn spelers het nog één keer de kracht en con- meerdere spelers. Zo draaiden Rik gaan morgen in Sint Anthonis kij- centratie kan opbrengen die nodig Uiterwijk en Bert-Jan Janzen nu ken of Odulphus werkelijk zo zwak is om een divisie hogerop te komen, ook goed mee. Daarover ben ik zeer is als wordt beweerd. Aanstaande TIM BROUWER DE KONING Corina Ouwehand vierde in criterium LEIDEN - Corina Ouwehand blijft goed presteren. Gisteren eindigde de Katwijkse wielrenster als vierde in een 60 kilometer lang criterium in Kwadendamme. Petra de Bruin uit Nieuwkoop bezette de derde plaats. Petra Grimbergen uit Rijnsburg behaalde in een criterium in Oister- wijk een zevende plaats. Amateur Jan Huigsloot legde zaterdag in Heemskerk beslag op de twaalfde plaats. Walter Doesdijk eindigde bij de nieuwelingen in Amstelveen als achtste. Gerrit Kleinveld greep daar bij de amateurs de overwinning. Een dag later werd hij vijfde in de ronde van Zaandam. Gisteren reed René van der Salm in Rijswijk bij de liefhebbers naar de tweede plaats. In dezelfde categorie klas seerden Stan Paardekooper en Hans Wubben zich bij de omloop van Onderbanken als vijfde en zes de. Swift/Casba eindigde als tweede in het ploegenklassement. Emonds wint weer SANTANDER (ANP) - Een etap pezege armer, een etappzege rijker. Nico Emonds was de meest bespro ken renner aan het eind van de tweede week in de Ronde van Span je. Zaterdagavond werd de Belg door de jury zijn overwinning in de derde etappe ontnomen omdat on omstotelijk doping was vastgesteld. Gisteravond werd Emonds uitge breid gefeteerd als winnaar van de dertiende rit. Hij had er een solo van 71 kilometer voor gereden. Dankzij de twee dens de B-wereldtitelstrijd in Jerez (Spanje) is Nederland zeker van een plaats in de finaleronde, die donder dag begint. Tot die tijd ontmoet de ploeg het zeer matige Australië en het uiterst povere Mauritius. Zege van der Poel GIPPINGEN (ANP) - De Amstel Goldrace heeft Adri van der Poel over het dode punt heen geholpen. De 'eeuwige tweede' voegde na de Nederlandse klassieker een tweede triomf aan zijn erelijst toe. In Gip- pingen won de Brabander de Grote Prijs Aargau, de Zwitserse semi- klassieker. Net als in Meerssen was hij de snelste in een massasprint. DEN HAAG/GRONINGEN (GPD) Het eerste gevecht om de erkenning van het grote pu bliek heeft de Nederlandse Vol leybal Bond voorlopig gewon nen. De World League blijkt de beoogde blikvanger voor de vier de sportorganisatie van ons land om de status van een volwassen A-sport af te dwingen. Het object van de Wereld Volleybal Federa tie biedt de topteams wedstrij den, waarop het grote publiek kennelijk zit te wachten. Tenmin ste in Nederland, dat nauwelijks een cultuur heeft in deze tak van sport. Niet gehinderd door de tropi sche omstandigheden liepen het afgelopen weekeinde in totaal zo'n 8500 toeschouwers in Den Haag en Groningen 'warm' voor één van de drie dubbels van de nationale mannenploeg tegen de Sovjetunie. Ondanks de wisse lende resultaten (3-1 winst en 3-1 verlies) zal die situatie voor de ko mende wedstrijdenreeks tegen Japan en China deze maand niet veel anders zijn. Volgens organi satie-voorzitter Karei Bakker loopt de voorverkoop voor de overige tweekampen tegen de Aziaten zo goed, dat de begroting van vijf ton sluitend wordt ge maakt. Initiatiefnemer van de World League is FIVB-voorzitter Ruben Acosta, die geen enkel middel noch de commercie schuwt om zijn grootschalige plannen door te drukken. De Mexicaanse jurist wil dat zijn geesteskind 'na de Olympische Spelen en het WK- voetbal het grootste sportevene ment van de wereld wordt'. Dat doel is weliswaar nog ver weg, maar de eerste aanzet on dersteund door wereldwijde tele visie-uitzendingen - is gemaakt. Het gaat om een competitie tus sen acht toonaangevende volley balnaties. Deze landen werken in twee poules (met dubbel uit- en thuiswedstrijden) via een afval- systeem toe naar finales, die half juli in Osaka in Japan worden ge houden. Voor de uitvoering zijn voor de komende vier jaar zestien miljoen Amerikaanse dollars be schikbaar, inclusief een bedrag aan prijzengeld van 1 miljoen dol lar per editie. De winnaar ver dient ten minste 230.000 dollar, de verliezer houdt 100.000 dollar over. Promotiebeleid De World League sluit in dat opzicht naadloos aan op het promotiebe leid van de NeVobo. Maar ook op de doelstellingen van de nationa le ploeg. Of zoals bondscoach Harrie Brokking het verwoordt: "Voor de spelers is dit een hele aparte en unieke ervaring. We kunnen ons op deze wijze niet al leen aan het publiek in de zaal presenteren, maar ook aan mil joenen tv-kijkers in Nederland en ver daarbuiten. Daarom verlang ik dat ze elke wedstrijd voluit gaan en laten zien waartoe ze in staat zijn. Ze kunnen zich nu met de beste teams ter wereld meten. Dat spreekt de toeschouwers ook aan. De mensen komen niet meer af op potjes tegen ploegen, die we met 3-0 wegslaan". Naast de sportieve uitdaging zijn de inkomsten voor de spelers dan ook een andere, niet onbe langrijke drijfveer. Volgens af spraak delen zij mee in het prij zengeld. Van de verdiende centen gaat 75 procent volgens een be paalde verdeelsleutel naar de se lectie (de technische staf en bege leiding uitgezonderd). De rest gaat in de bondskas. Een simpel rekensommetje leert dat bij het behalen van een derde plek iede re international zo'n 20.000 gul den binnensleept. Elke plaats die het Nederlands team hoger ein digt, komt er 5000 gulden per man meer binnen. Dat is wat anders dan de boekenbon van honderd gulden, die Rob Grabert zaterdag na de moeizame overwinning (de derde) op de Sovjetunie in Den Haag ontving vanwege zijn 200ste interland. De World League vormt voorlo pig de enige financiële zekerheid van de groep. Want dat Nederland de halve finales haalt, daarover bestaat na de drie overwinningen op de sterkste tegenstander in de poule, de Sovjetunie, weinig twij fel. De povere verrichting zater dag in Den Haag (3-1 winst) en het verrassende verlies gisteren in de broeierige Martinihal in Gronin gen ten spijt. NOORDWIJK - De promotiekansen van NOVO zijn wellicht groter dan menigeen in Noordwijk verwacht. De formatie van trainer Sjaak de Jong ontdeed zich zaterdag in de eigen Northgohal tamelijk verrassend met 3-1 van het Zoetermeerse Zovoc. Tegen Molenwiek kunnen de Noordwijkers komende zaterdag in Volendam bewijzen dat zij toe zijn aan het verlaten van de derde divisie. In de eerste set zag het er nog helemaal niet gunstig uit voor de thuis club. Ondanks luide bijval van de eigen supporters in de ongekend volle sporthal, liep de achterstand voor NOVO op tot 8-13. Ook een tussensprint (11-13) baatte niet. Het door routinier Peter Kool geleide Zovoc pakte de set met 15-11. Vervolgens lieten de Noordwijkers drie sets achter elkaar hun tanden zien. Met een hartverwarmende inzet en individuele hoogstandjes van Macco Korteweg-Maris en Tom van Wijk eigenden zij zich de tweede set vlot toe: 15-7. Dat daarna ook de volgende reeksen in het voordeel van de Noordwijkers uitvielen, valt moeilijker te verklaren. Weliswaar lag Zovoc vaak meer met zichzelf dan met de tegenstander overhoop en vielen scheidsrechterlijke beslissingen nogal eens in het nadeel van de bezoekers uit, maar van doorslaggevende betekenis was dat niet. Zo kwam Zovoc in de derde set aanvankelijk met 5-0 en 8-5 voor, maar de Zoetermeerders wisten zich geen raad met die weelde. In een uiterst spannnde slotfase trok NOVO die set met 15-13 naar zich toe. De volgende reeks ging tot 10-10 gelijk op. Daarna liepen de Noordwijkers puntje voor puntje voorzichtig van Zovoc weg, maar bij 13-12 leek alles nog mogelijk. NOVO hield zijn zenuwen echter in bedwang en gaf geen punt meer weg: 15-12. Richard Witschge in Elsevier wanneer de patatgeneratie ter sprake komt: "Er wordt gezegd dat ik tot de patatgeneratie behoor. Maar wat is dat?...Ik ga op tijd naar bed. Soms ga ik om half negert al naar boven. Lekker in bed liggen, tele visie voor mijn neus, zak chips en een fles cola". Een verontwaardigde Sören Lerby in Voetbal International over zijn afscheidswedstrijd, Haarlem-PSV: "Hoe kan de KNVB het zo rege len dat ik juist daar mijn af scheidswedstrijd moet spelen". Anderlecht-trainer Aad de Mos in Voetbal International over het 'aanpakken' van voet balploegen uit hét Oostblok: "Je kunt al een hoop bereiken door ze in een duur hotel onder te brengen, de koelkast moet uitpui len. Zorgen dat ze een beetje geld hebben. Dan gaan ze rekenen wat ze ervan kunnen kopen. Zijn ze de hele dag mee zoet". Michel Verschueren, teambe geleider van Anderlecht, in Pa norama/De Post over het gebrek aan vreugde bij de spelers na de winst op Dinamo Boekarest: "Heb je Eddy Merckx ooit van zijn fiets zien springen om een dansje te maken? Zo reageren al leen de subtoppers". Verschueren over 'zakendoen in het Oostblok': "Deze markt schreeuwt om ont ginning en ze is ook nog min of meer gezond...Voor één Bosman koop je hier twee of drie gelijk waardige spelers". En nogmaals Verschueren over het feit dat het juist Geor ge Leekens (ex-Anderlecht) was die Club Brugge naar het kampioenschap loodste: "Die mens heeft veel geleerd bij Schaker Jan Timman in Else vier in een terugblik op de strijd tegen Karpov: "Met enthousiasme heb ik altijd uitnodigingen in verre, warme landen geaccepteerd. Mijn beste toemooioverwinningen behaalde ik in Argentinië en Indonesië. Nu ken ik een ander voordeel: na een debacle ben je op veilige afstand van het honende klootjesvolk". Sören Lerby in Vrij Neder land over de veranderingen die bij PSV plaats gaan hebben: "Ik denk dat de oude kern stille tjes wordt afgevoerd en dat ze he lemaal opnieuw kunnen gaan be ginnen. Als ze maar niet allemaal vriendjes van Vanenburg halen, want dan wordt het niets". In hetzelfde interview over zijn tijd bij Baycn Munchcn: "Bayern had drie chefs...Zo sprak Lattekook over ons in de pers en bij dé besprekingen voor de wedstrijd. Een elftal is net een troep wolven, zei hij altijd. De sterksten gaan voorop en als die niet sterk genoeg meer zijn wor- den ze opgevreten door de ande ren. Woef, woef, dacht ik dan. Maar ik was snugger genoeg om te beseffen dat je beter chef kunt zijn dan onderchef'. En over macht en Johan Cruijff: "Maar hoe ouder, hoe kwets baarder. Je kunt minder dus wordt je kwetsbaarder en je macht brokkelt af. Want het is een strijd om de macht natuurlijk...Ik ken eigenlijk maar één figuur die zijn macht altijd heeft weten te be houden: Johan Cruijff. Ook daar in is-ie uniek". VVim van Hancgem, als altijd positief, in de Volkskrant over het afgelopen seizoen: "Ja, roepen ze dan allemaal in koor, het is dit seizoen zo span nend. Maar daar ga je toch niet in eerste instantie voor naar het sta dion? Als dat zo zou zijn kun je be ter naar de videotheek gaan en een leuke thriller huren". Bondscoach Oscar Washing ton Tabarrez van Uruguay in Voetbal International over het verwerken van (wedstrijd- )spanningen: "Het probleem is dat je met je spanning geen kant op kunt. Als voetballer speelde je de druk van je af. Als trainer absorbeer je soms haast alle spanning om je heen. Ik heb het weieens gehad dat ik na een interland thuis kwam en dat na een paar uur gewoon de pijn in je donder kwam opzetten. Pijn in je spieren, in je kop...Te- genwoordig probeer ik na een du el via wat meditatie geestelijk tot rust te komen". De Spaanse wielrenner Pedro Dclgado in Nieuwe Revu: "Naar de Tour vertrekken is naar de oorlog gaan: je trekt ten strijde. Je gaat vechten tot het bit tere einde". De psycholoog Peter Blitz in Het Parool: "Van Basten heeft eens gezegd: 'We zijn allemaal hoeren. Ieder een gebruikt elkaar". Ex-voetballer Wim van Hane- gem in De Volkskrant: "Dit is een papagaailand. Een tje begint over de kampioen van de armoede te zeuren en iedereen neemt het klakkeloos over". Columnist Rik Zaal in de VPRO Gids: "Ik word gek van Jean Nelissen gek van dat lelijke, humorlo ze, oliedomme, kelige gekwek". Wielrenner Pedro Dclgado in Nieuwe Revu "Geld en auto's vind ik volstrekt onbelangrijk. Ik rijd in een gewo ne Mercedes 190". Bijna alle categorieën komen elk jaar aan bod bij de atletiekwedstrijden om de Ter Specke-bokaal: junioren, i gehandicapten. Maar deze kleine dribbelaar viel in geen enkele klasse onder te brengen. Daarom leg de hij de laatste decimeters naar de eindstreep buiten mededinging af.${foto Loek Zuyderduin) Oneffen Rijnsburgse Boys maakt zich al op voor de komst van het Nederlands Elftal op 19 mei. Op het hoofdter rein zijn alle gaten verwijderd en beide strafschopgebieden zijn voor zien van nieuwe graszoden. In één van die 16 metergebieden ging vori ge week Hans Zwaan door zijn knie vanwege enkele oneffenheden. Het zou toch wat zijn als Jan Wouters of Hans van Breukelen straks hetzelf de overkomt bij het bezoek aan Middelmors. Dan zou Rijnsburg on gewild bijdragen aan een drama voor de Europees kampioen. Met die gedachte in het achter hoofd wil Rijnsburg de kosten van de dure reparatie van de grasmat graag doorberekenen aan de KN VB. Het bestuur van de kampioen in de eerste klasse benadert binnen kort de bond voor enige financiële medewerking. Onder het motto 'baat het niet dan schaadt het niet' en 'niet geschoten is altijd mis'. Of: de brutalen hebben de halve we reld. Nul Invasie Leython kreeg afgelopen zaterdag alvast een voorproefje van wat het, als het tenminste promoveert, vol gend jaar in de eerste divisie te wachten kan staan. Voor hoog be zoek, zoals de Leiderdorpse burge meester Bruggeman en echtgenote, waren zaterdag aparte zitplaatsen gereserveerd. En om aan de ver wachte massale belangstelling van supporters van de tegenstander, die in dit geval uit Sint Anthonis van daan kwam, tegemoet te komen, had Gert Jan de Zwart speciaal een extra tribune laten aanslepen. Net toen de voorzitter van Ley thon verzuchtte dat hij dat beter niet had kunnen doen. omdat sport hal Op Dreef om half drie 's mid dags slechts met het bescheiden Leiderdorpse legioen was gevuld, kwam de Brabantse invasie alsnog over Leython heen. Met veel poeha en een opgeblazen banaan vulden de Activia-fans bijna de helft van de Leiderdorpse sporthal. De Brabantse klanken verstom den pas in de derde set, toen duide lijk werd dat Activia zijn meerdere zou moeten erkennen in Leython. 'Hebben we daar nou twee uur voor in de bus gezeten', was de laatste zin die in onvervalst Brabants de zaal in werd geslingerd. Ondanks het feit dat Zwart Wit '28 uitkomt in de hoogste klasse van het vrouwenvoetbal, wordt de com petitie door de zwartwitten kenne lijk niet zo serieus genomen. Zij lie ten namelijk verstek gaan bij het competitieduel tegen Kloetinge en gaven er de voorkeur aan uit te ko men in het jubileumtoernooi van Ter Leede. Zwart Wit, dat nu kan re kenen op een boete en puntverlies, had weliswaar bij de KNVB en bij Kloetinge pogingen ondernomen om het laatste competitieduel in de interregionale klasse te verzetten, maar nul op het rekest gekregen. Zwart Wit hield de competitie toen maar voor gezien. Bloemetje Oranje Groen speelde zaterdag te gen MMO uit Hoogmade de aller laatste wedstrijd in zijn bestaan. Volgend seizoen zal de Boshuizer- kadeclub na de fusie met ZLC on der de naam FC Rijnland in de Mors gaan voetballen. Voor MMO was dit reden om de spelers van Oranje Groen in de bloemetjes te zetten. Secretaris Arnoldus van Orapje Groen bespeurde bij enige spelers toch wel emoties. "Er gaat wat door je heen. Zeker als je zo onverwachts en spontaan een bloemetje krijgt. Dat was erg leuk. MMO is ook één van de clubs waarmee wij altijd goe de contacten hebben onderhou den". MARTIN TOET Martin Toet was nooit te beroerd om een stap voor Rijnsburgse Boys te verzetten. Tien seizoenen lang was de momenteel 34-jarige accountant toonbeeld van inzet en karakter aan de rechterkant van het verdedigingsbolwerk. We gens drukke werkzaamheden gaf Toet er vorig jaar de brui aan. Overigens met frisse tegenzin. "Het liefst was ik tot mijn 37ste doorgegaan. Maar vanwege mijn werk kon ik het niet meer maken om door te gaan. Ik kon nauwe lijks meer trainen in het laatste seizoen. En ik ben juist een speler die veel trainingsarbeid nodig heeft". Voetballen doet-ie niet meer. "Ik zag het absoluut niet zitten om in een lager elftal te spelen". Ge heel verloren voor de club is de voormalige profvoetballer niet gegaan. Met Nico Glasbergen zet Toet zich namens Rijnsburgse Boys in voor de sponsors. "Het is de bedoeling dat we een groep van 25 geldschieters bijeen krijgen. In ruil daarvoor doen wij wat in de PR-sfeer terug. Leuk werk moet ik zeggen. Vooraf dacht ik dat het niet zo makkelijk zou zijn om een groep van 25 sponsors bij elkaar te krijgen, maar tot nu toe verlo pen de zaken uitstekend". Twaalf jaar geleden streek Martin Toet neer in Rijnsburg na een eenjarig verblijf bij het Belgi sche KV Kortrijk. Daarvoor ope reerde hij als professional bij FC Den Haag. "Ik had een contract voor twee jaar bij Kortrijk, maar na één seizoen heb ik om ontbin ding gevraagd. Ik was aange trokken door een Belgische trai ner, die na drie maanden op de keien werd gezet. Daarna kwam er een Joegoslaaf. Ik had de pech dat hij twee landgenoten mee nam. Die liet die trainer natuur lijk altijd spelen". Toet zag het niet zitten om zijn geld als bankzitter te verdienen en nam het besluit om terug te ke ren naar de amateurs. Vanwege familiaire banden (er wonen twee zussen en een oom in het dorp) week Toet uit naar Rijnsburgse Boys. Hij kreeg nimmer spijt van die beslissing. "Op deze manier kon ik op redelijk niveau blijven voetballen en daarnaast had ik de mogelijkheid om een studie te vol gen. Ik had er niet aan moeten denken tot mijn dertigste in het betaalde voetbal te moeten rond lopen. Trouwens, een topper ben ik nooit geweest. Bij Rijnsburgse Boys ben ik goed aan mijn trek ken gekomen. Het is één van de beste amateurclubs van Neder land. Je hoeft niet elk jaar kam pioen van Nederland te worden. Gewoon in de top meedraaien en zo af en toe een titel pakken, dan ben je goed bezig. Dus niet als Ko zakken Boys. Die hebben het dui delijk verkeerd gedaan. Dat blijkt wel uit hun degradatie". Toet vindt de titel van Rijns burgse Boys terecht. "Omdat de ploeg qua voetbal beter is dan Quick Boys. Kijk, die Katwijkers hebben de titel verdiend. Maar het houdt natuurlijk op als ze het zelf laten liggen". Niettemin is de ka rakteristieke rechtsback met ijze ren longen niet geheel tevreden over zijn voormalige ploeggeno ten. "Ik heb dit seizoen vaak inzet gemist. Als de voetballers van Rijnsburg naast die van Quick Boys zet, dan vind ik dat wij de betere spelers hebben. Het had dan ook niet mogen gebeuren dat we afhankelijk waren van de mis stappen van Quick Boys. Als Rijnsburgse Boys gevoetbald had met de inzet van Quick Boys, wa ren we fluitend kampioen gewor den". Dat RB de titel vrijwel zonder de inbreng van Huug Aandewiel heeft geïncasseerd, doet Toet deugd. "Nu is gebleken dat we het ook zonder Huug kunnen. Hij is één van de beteren uit het ama teurvoetbal, maar het is gevaar lijk om van zo'n blessuregevoelige voetballer afhankelijk te zijn. In de vorige seizoen leek het er inder daad op dat Rijnsburg niet zon der Huug kon, maar nu blijkt het tegendeel. Daarom ben ik juist zo gelukkig met dit kampioen schap". ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21