PSY zet streep onder verleden Brugse: buit is binnen Strijd om periodetitel brandt los ■iissiiiiiiiis Feest loopt daarna uit de hand ©VER UE GRENZEN Waldhof Mannheim heeft slechte vooruitzichten Ëy keikamp bij Mechelen Luton Town mag blijven PAGINA 14 SPORT MAANDAG 7 MEI 1990 HAARLEM (GPD) - Zon der Lerby, Nielsen, Kieft, het duo Hiddink-Dorjee en i met de schrale titel Beker- i kampioen van Nederland, is voor PSV het seizoen '90-'91 j begonnen. Het nieuws uit i Nijmegen over de remise van Ajax werd zonder veel i verbazing en teleurstelling aangehoord. Deze week al i hoopt PSV terug te slaan met het contracteren van John Bosman van KV Mechelen. Op het laatste kansje alsnog de titel te halen, was vooraf door geen PS- 1 V'er een gulden gezet. Haarlem k hoefde en bleek het probleem niet te zijn (2-0). wel de verwachting dat Ajax en NEC de strijd niet met het mes op tafel zouden aangaan. In J Haarlem moesten voor de vorm nog even twee punten gepakt worden, i De rest van de tijd werd verdaan i1 met afscheid nemen en analyses uit- wisselen. Denen De twee Denen Lerby en Nielsen hamen afscheid van de Nederland se competitie. Ivan Nielsen, kam pend met een knieblessure, deed dat in relatieve anonimiteit op de tribune, Sören Lerby zei vaarwel op het zonovergoten veld. Nielsen (34) zet zijn loopbaan voort in zijn geboorteland, Lerby gaat zich in zijn woonplaats Eksel (België) oriënteren op een nieuwe toekomst in het voetbal. Drie minuten voor het einde van - de slaapverwekkende wedstrijd veerden de 3500 toeschouwers nog één keer massaal op. Trainer Hid- - dink gunde de populaire midden velder een publiekswissel. Met een staande ovatie verdween Lerby, zichtbaar ontroerd, naar de kleed- 3kamer, waar hij zijn emoties stille tjes verwerkte. „Een voetbaldier, de ideale prof', sprak Hiddink waarderende woor- den. „Ik heb in de afgelopen drie jaar veelvuldig met hem in de strijd gelegen, maar we zijn elkaar altijd - blijven respecteren. Hij heeft er ver standig aangedaan te stoppen met topvoetbal. Een speler van zijn kali ber verdient een waardig afscheid. ■-•Zijn winnaarsmentaliteit zou hem t op lager niveau opbreken. Hij was in het laatste seizoen nog van grote /waarde voor PSV. Sören heeft zijn „ware karakter niet verloochent." ti Lerby begon zijn vijftienjarige loopbaan als betaald voetballer bij Ajax, waar hij zich met Frank Arne- sen aanvankelijk schuchter presen- teerde. Via Bayern München en AS Feyenoord - RKC 5-0 (0-2) 8 Keur (strafschop) 1-0, 20. Keur 2-0. 53. Keur 3-0,63. Krommendijk 4-0,72. Metgod 5- 0. Scheidsrechter: Van der Niet. Toe schouwers: 7.422. Gele kaart: Krom mendijk (Feyenoord) en Jcrore (RKC). FC Utrecht - Vitesse 1-2 (0-2). 29. Hil- gers 0-137. Van den Brom 0-2,64. Wil- laarts. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Roest en Young (beiden Utrecht). Roda JC - FC Den Haag 3-1 (3-1). 9. Van Loen (strafschop) 1 -0, 28. Van der Luer 2-0,30. Van Loen 3-0, 35. Van der Laan 3-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 6600. Gele kaart: Lems en Van Oosten (beiden FC Den Haag). FC Groningen - MVV 5-2 (5-0). 6. Ten Caat 1-0, 20. Ei|kelkamp 2-0, 36. Meijer 3-0, 39. Eijkelkamp 4-0, 44. Eijkelkamp 5-0, 49. Francois 5-1, 77. Lackohr 5-2. Scheidsrechter: Schuurmans. Toe schouwers: 7366. Haarlem - PSV 0-2 (0-1). 25. Kieft 0-1, 60. Vanenburg 0-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Valckx (PSV). Willem II - Sparta 1-1 (1-0). 45. Broe ken 1-0,83. Helder 1-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 6700. Gele kaart: Schuurhuizen (Sparta). Fortuna - Volendam 4-1 (2-0). 10. Far- rington 1-0, 17. Farrington 2-0, 57. Far- rington 3-0,67. Farrington 4-0,77. Steur 4-1. Scheidsrechter: Reygwart. Toe schouwers: 3000. Gele kaart: Kromheer (Volendam). BW Den Bosch - FC Twente 4-2 (3- 1). 11. Gaasbeek 0-1, 25. Van de Wiel 1 -127. Van de Wiel 2-140. De Gier 3- 1. 57. Ter Avest 3-2, 84. De Gier 4-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 2500. NEC-Ajax 1-1 (1-1). 19. VanderGaag 1-0, 35. Jonk 1-1. Scheidsrechter: Hou- ben. Toeschouwers: 25.000 (uitver kocht). Gele kaart: Lok (NEC). NEC: Brookhuis; Gemert, Lok, Van der Gaag en Paymans; Aalbers, Roelofsen en Van Wanrooy; Sanchez Torres, Grim (58. Janssen) en Arts. Negen wedstrijden itrijd: NEC - Ajax 25.000 (uitverkocht). Slechtst bezochte wedstrijd: BW Den Bosch - FC Twente 2500. Rode kaarten: 0. Na 34 speeldagen: 23. Gele kaarten: 10. Na 34 speeldagen: 599. Meeste gele kaarten: Feyenoord - RKC, FC Utrecht - Vitesse, Roda JC - FC Den Haag 2. Aantal doelpunten: 36. Na 34 speelda gen: 842. Romario (PSV) 23 2. Kieft (PSV) 21. Van der Laan (FC Den Haag) 21 4. Van Loen (Roda JC) 17 5. Houtman en Polley (beiden Sparla), Ei|kelkamp (FC Groningen) 16. 8. Nielsen (FC Twente). Keur (Feye noord), Van den Brom (Vitesse) 14 Emmen - RBC 1-0 (1-0). 35. De Jonge 1 0. Scheidsrechter: Van Haatten. Toeschou wers. 2214. Gele kaart: Hellemans (RBC). VW - De Graafschap 4-1 (1-1). 14, Stuart 1 -0. 44. Van Brenk 1-146. Kosten 2-171 Van Mierlo 3-1, 84. Nijssen 4-1. Scheids rechter: Egbertzen. Toeschouwers: 1337. Gele kaart: Derix (VVV), Van Brenk, Slag boom, Weening (De Graafschap). Heerenveen - Wageningen 5-0 (0-0). 58. De Jong 1-0, 60. Van Dijk 2-0, 65 Verbeek 3-C, 82. Verbeek 4-0, 89. Bijl 5-0. Scheids rechter Van Di|k. Toeschouwers 2400 NAC - PEC Zwolle 1-0 (1-0). 40 Van der Gijp 1-0. Scheidsrechter: Blom. Toeschou- Heracles - Veendam 2-1 (1-0). 7. Knip penberg 1 -0,75. Kolmschot 2-0,81McDo nald 2-1 Scheidsrechter Van den Ende Toeschouwers: 7000, Gele kaart. Pattina- ma (Heracles), Van Buuren, De Haan (Veendam). GA Eagles - DS 6-2 (3-0). 8. Linford 1 -0.9. Buisman 2 0.32. Linford 3-0,60. Linford 4- 0, 68. Langerak 4-1, 72. Bosvelt 5-1, 80. Linford 6-184. Langerak 6-2. Scheidsrech- 1100. Eindhoven - Telstar 5-0 (2-0). 23. Vroomans 1-0, 36 Corbijn 2-0, 60. Vroomans 3-0, 67. Maas 4-0, 87. Vroomans (strafschop) 5-0. Scheidsrech ter: Meyer. Toeschouwers: 1100. Gele kaart: Arnhem (Telstar). Negen wedstrijden. SVV vrij. Aantal toeschouwers: 20.569. Na 36 speel dagen: 877.785. Best bezochte wedstrijd: Heracles - Veen dam 7000. Slechtst bezochte wedstrijd: Az - Cambuur 750. Rode kaarten: 0. Na 36 speeldagen: 31. Gele kaarten: 10. Na 36 speeldagen: 691. Meeste gele kaarten: VVV - De Graafschap Aantal doelpunten: 31. Na 36 speeldagen Monaco kwam de 68-voudige inter national bij PSV terecht, waarmee hij twee landstitels, drie KNVB-be- kers en één Europa Cup I won. Zijn totale erelijst telt negen landstitels, zeven nationale bekers en één Euro pa-Cup. Met Denemarken deed hij aan één wereldkampioenschap en twee toernooien om de Europese ti tel mee. Siddering Tegenstrijdige gevoelens alom, gis teren rondom de punt die PSV in Haarlem achter de competitie zette. Even ging er een lichte siddering door het stadion, toen Ajax in Nijmegen op achterstand was ge zet; negen minuten later was het uit met. de pret en resttte PSV de taak winnend uit Haarlem te verdwij nen. Dat lukte dankzij Haarlemmer Doesburg die twee maal klungelde. Kieft en Vanenburg profiteerden. De topscorer hoefde er alleen een domme terugspeelbal' van Does burg voor op te pikken. Vanenburg had meer plezier van zijn goal, die tot stand kwam na een ouderwetse solo. Al realiseerde de dit seizoen als intrigant nagewezen aanvaller zich, dat alleen een tegenstander van eerste divisie-niveau hem zo zijn gang laat gaan. Voor Vanenburg zal het ook ko mend seizoen een hele toer worden de verwachtingen in te lossen. De Utrechtenaar ziet zichzelf het liefst in een rol kort achter de spitsen en heeft een uitgesproken voorkeur voor z'n vriend Boerebach in de rol van libero. De komst van John Bos man kan Vanenburg echter weieens naar de zijkant drijven, tenzij de Deen Povlsen wordt geofferd en Bosman met Romario voorin komt te spelen. De optie Boerebach tot vrije ver- dedediger te promoveren lijkt on haalbaar. Valckx lijkt de eerste stopper te worden, Koot blijft het al ternatief. Voor de leidende rol ach terin werd niet voor niets Adri van Tiggelen benaderd. Bij PSV circu leert bovendien een lijstje met na men van spelers die in de verkoop ku.inen: Chovanec, Kalusha en Boerebach. Ploegsma: „Dat lijstje klopt niet, het gaat om meer spe lers". Niet iedereen hoeft weg, maar een kleine schifting moet volgen. Ploegsma: „De selectie bestaat vol gend seizoen uit zeventien spelers. Er moeten een of twee spelers weg, want het is te duur al die internatio nals pp de bank te zetten". Trainer Welfce trainer straks de keuze moet maken uit het contingent sterren, is nog altijd onbekend, Dick Advo caat wordt aan z'n contract gehou den door SW-voorzitter John van Dijk, Ploegsma ontkende gisteren overigens door de spelers op dat idee te zijn gebracht. „Nee, dat heb ben we als bestuur zelf bedacht". Hans van Breukelen: „De naam Ad vocaat hebben we een tijd geleden al laten vallen bij het bestuur". Andere Nederlandse trainers heeft PSV niet op het oog. Ploegsma: „Nee, in Nederland zoe ken we niet verdér". En Van Breu kelen: „In mijn ogen is er inderdaad geen andere Nederlandse kandi daat". Voor het eerst sinds Kurt Linder ('68-'71) contracteert PSV derhalve weer een buitenlander. Als trainer, want over een twee-hoofdige lei ding (technisch directeur - commer cieel directeur) hoor je bij PSV te genwoordig net zo min meer iets als over een Europese competitie. LEIDEN - De competitie is officieel ten einde, maar de bal is nog lang niet uitgerold. Dank zij de instelling van het fenomeen periodetitel maakt een aantal clubs uit de regio zich op voor een nacompetitie. Ri jnsburgse Boys maakt zich op voor een lang sluit stuk om de nationale amateurtitel. De kampioen van de zaterdageersteldasse B moet nog vier keer aan de 'bak'. De kampioen van IA is overigens nog niet be kend, in IC zegevierde ACV, komende zaterdag tegen stander van Rijnsburgse Boys. Zaterdag spelen NSW en Bennekom een beslissingsduel. Het programma van RB is als volgt: zaterdag 12 mei: ACV-RB, zater dag 19 mei: NSVV/Bennekom-ACV. donderdag 24 mei: RB-NSVV/Bennekom, 26 mei: RB-ACV, zater dag 2 juni: NSVV/Bennekom-RB, maandag 4 juni: ACV-NSW/Bennekom. De kampioen komt daarna nog uit tegen de 'beste' zondagamateur om de algehele amateurtitel. In de tweede klasse speelt Leiden een extra-compe titie met De Zwerver en DSVP. Het programma: zater dag 12 mei: DSVP-De Zwerver, dinsdag 15 mei: Lei- den-DSVP, zaterdag 19 mei: Zwerver-Leiden. De win naar van deze competitie speelt nog éen wedstrijd (te genstander nog onbekend) voor een plek in de eerste klasse. In totaal zijn er 8 gegadigden voor vier plaatsen in de eerste klas: vijf periodewinnaars van de tweede klasse en drie nummers 12 van de eerste klasse. In de vierde klasse B pakte Hazerswoudse Boys op de laatste wedstrijddag de periodetitel. Omdat kam pioen Xerxes de eerste twee periodes in bezit had, wordt Hazerswoudse Boys nu beschouwd als klasse periodekampioen. De ploeg speelt dus één promotie wedstrijd tegen de klasseperiodekampioen van 4A. De tegenstander komt pit Het tweetal Loosduinen/M- VV'27. In de eerste klasse B bemachtige UVS twee periodeti- tels. Aangezien de Leidse ploeg het kampioenschap incasseerde is Voorburg uitgeroepen tot klasseperio dekampioen. Volgende week speelt de ploeg met Hol- landia (de 'kampioen' van IA) om één plaats in 'de hoofdklasse. In de tweede klasse profiteerde Verburch optimaal van de heerschappij van Tonegido. Die ploeg pakte twee periodes en de titel, zodat Verburch dus met de periodekampioen van 2B in de slag moet om een pro motieplaats naar de eerste klasse. In de derde klasse bemachtigde Woerden de 'klasseperiode'. In de vierde klasse B heeft Kickcrs'69 nog een mo gelijkheid om zich via een promotiewedstrijd in de derde klasse te nestelen. De ploeg van Anton Marijt bindt de strijd aan tegen Vredenburch, de 'kampioen' van 4A. Het duel wordt aanstaande zondag gespeeld. Plaats van handeling is nog onbekend. Kickers heeft de Haagse tegenstander voorgesteld om het duel op het vel^ van SJZ te spelen In de afdeling zaterdag spelen KRV en TAVV za terdag op het veld van Lugdunum een beslissings wedstrijd om het kampioenschap van de Leidse afde ling. Bij een gelijke stand herhaalt de strijd zich op hetzelfde terrein. De periodestrijd om één plaats naar de KNVB is daardoor met één week vertraagd. De Sleutels, Abbenes en Alphia hebben zich geplaatst voor deze competitie. De verliezer van KRV-TAVV voegt zich bij dat drietal. In de afdeling zondag wordt zondag begonnen met de periodestrijd om één plaats in de KNVB. Gegadig den zijn VTL, Teylingen, ASC en Alkmania. !SËMÊwM:m: BRUSSEL (ANP) - Club Brugge verzekerde zich zich zater dag op de voorlaatste dag van de competitie al van de Belgi sche titel. Voor de achtste keer in het bestaan van de club. De overtuigende 3-0 overwinning in het eigen stadion en het gelijkspel van Anderlecht bij Beveren (1-1) vergrootte de kloof ten opzichte van Anderlecht tot vijf punten. "De kampioensviering van Club Brugge liep daarna uit de hand. Na de overwinning thuis met 3-0 op ,,Sint Truiden werd de rijkswacht en politie in de buurt van het Olympia- stadion bestookt door een groep van vijfhonderd Club-supporters. .Een rijkswacht-combi werd in -brand gestoken en vier politie-autos -werden beschadigd. Tientallen sup porters werden opgepakt. Slechts _twee werden overigens in voorlopi ge hechtenis genomen. Zij hadden vernielingen aangericht in een treinwagon. Vermoedelijk was Anderlecht meer met het hoofd bij de finale van komende woensdag van de Europe se beker voor bekerwinnaars tegen MECHELEN (ANP) - Fi van Hoof is ook het volgende sei zoen hoofdtrainer van KV Mechelen. Hij tekende zaterdag een contract, dat hem voor het volgende seizoen de eindverant woordelijkheid'bij de Belgische topclub geeft. Mechelen trok te vens Rene Eykelkamp aan. Van Hoof volgde halverwege dit seizoen de Nederlander Krol op, die in de ogen van voorzitter Cordier niet meer voldeed. Krol was bezig aan zijn eerste jaar bij KV Mechelen. Hij volgde begin deze competitie zijn naar An derlecht vertrokken landgenoot Aad de Mos op. Van Hoof was jarenlang assis tent-trainer bij de club. Na het ontslag van Krol kreeg hij tegen wil en dank de baan van eerste coach. Hij voldeed daarin boven verwachting. Voorzitter Cordier verzocht hem daarop te blijven. KV Mechelen heeft inmiddels definitief bekendgemaakt dat René Eykelkamp voor drie jaar is vastgelegd. De Groninger vólgt Bosman op, die zeker ver trekt. mogelijk net als Erwin Koeman naar PSV. Graeme Rutjes gaat naar Anderlecht. het Italiaanse Sampdoria dan bij een laatste poging Brugge alsnog te achterhalen. Daarvoor is de supre matie van de ploeg van Georges Leekens vooral in het tweede ge deelte van de competitie te groot ge weest: 21 opeenvolgende wedstrij den zonder nederlaag met 39 pun ten als resultaat. Daarmee werd de slechte competitie-start (na drie speeldagen een achterstand van vier punten op de toenmalige leider KV Mechelen) en de vroegtijdige uitschakeling op Europees niveau (door Rapid Wien) goedgemaakt. Sint-Truiden had zaterdag geen ambitie het Brugse feestgedruis te verstoren. Al na vijf minuten mocht aanvoerder Jan Ceulemans doorlo pen, vijf minuten voor rust maakte Frank Farina er 2-0 van. Voor Farina betekende dat zijn 23ste competitie- doelpunt, waarmee hij naar alle waarschijnlijkheid topschutter wordt. Diep in de tweede helft be paalde Foeke Booy de eindstand op 3-0. Bij SK Beveren - Anderlecht had Aad de Mos zijn team op diverse plaatsen gewijzigd. Nilis geschorst, Grün geblesseerd, Musonda niet fit en Degryse op de reservebank. Van Tiggelen stond wel in de basis en deed een uur mee. De doelpunten vielen voor rust door Van der Hey- den (27ste minuut) en een straf schop van Jankovic vlak voor rust. FC Antwerp deed met de 3-0 te gen Charleroi goede zaken wat be treft de kwalificatie voor Europees voetbal. Naaste concurrent Stan dard verloor fors (5-1) bij AA Gent. Onderaan viel voor Racing Mechelen, de club van Wijnstekers en Alphenaar Joop Lankhaar de be slissing. De degradatie-wedstrijd in en tegen Waregem ging met 2-1 ver loren. Frankrijk Olympique Marseille is een stap^ dichter bij titelprolongatie geko men door de lastige uit-wedstrijd te gen Auxerre dankzij late doelpun ten van Enzo Francescoli en Jean- Pierre Papin met 2-0 te winnen. De titelhouder had in Auxerre constant een veldoverwicht, maar er moest een briljant moment van Frances coli, de wereldbekerster van Urugu ay, aan te pas komen om in de 78ste minuut de score open te breken. De kleine Gerald Passi van Toulouse wordt door Bordeaux-speler Jean- Luc Dogan in de rug aangevallen. Bordeaux won met 2-1(foto ad LONDEN (RTR) - Door twee treffers van Black en een slechte dag van Sheffield Wednesday heeft Luton zich zaterdag ge handhaafd in de league. Wed nesday begon de laatste ronde met een voorsprong van drie punten op zijn rivaal, maar ver loor kansloos van Nottingham Forrest (0-3). Luton ontsnapte ternauwernood, door moi bij Derby, 3-2. Naast Sheffield Wednesday degraderen ook Charlton en Millwall. Liverpool werd dit sei zoen kampioen. Luton begon sterk bij Derby en leidde bij rust met 2-0. De ploeg, al acht seizoenen verte genwoordigd op het hoogste ni veau, gaf die voorsprong na rust echter weg. Black maakte een kwartier voor tijd het beslissen de doelpunt. Wednesday en Luton eindig den daardoor met evenveel pun ten op de derde plaats van onde ren. Het doelsaldo van Luton was, met één treffer onder scheid, beter. Sheffield Wednesday wordtin de league vervangen door stad genoot Sheffield United, dat sa men met Leeds United recht streeks promoveerde. New castle, Swindon, Blackburn en Sunderland spelen na-competie om de derde plaats die recht geeft op een ticket voor de hoog ste afdeling. HAMBURG (DPA/SID) - De twee de degradant van de Bundesliga naast FC Homburg wordt pas op de laatste speeldag bekend. Waldhof Mannheim heeft de slechtste voor uitzichten. Zaterdag verloor de ploeg voor eigen publiek met 0-1 van Fortuna Düsseldorf, dat door die overwinning niet meer kan de graderen. VfL Bochum verspeelde twee kostbare punten. De ploeg ging met 0-1 ten onder tegen het inmiddels gedegradeerde FC Homburg en is nog lang niet zeker van klassebe- hoüd. Borussia Mönchengladbach (3-1 zege tegen VfB Stuttgart) en Bayer Uerdingen (1-1 tegen FC Nümberg) hebben hun verblijf in de hoogste afdeling vrijwel zeker verlengd. Beide clubs hebben even als Hamburger SV, dat in Keulen een nederlaag van 0-2 leed tegen FC Köln, 29 punten. Op de laatste com petitiedag speelt Hamburger SV te gen Waldhoff en VfL Bochum tegen Karlsruher SC. Kampioen Bayern München spande zich op de voorlaatste speel dag niet echt in. De Beierse titel houder kwam pas in de tweede helft toen Werder Bremen een voor sprong van 2-0 had bereikt door treffers Harttgen, op dreef. Direct na de pauze scoorde Kohier 2-1. Twintig minuten voor tijd maakte de Joegoslaaf Mihajlovic gelijk, 2-2. Het beslissende doelpunt in het degradatieduel tussen Waldhof Mannheim en Fortuna Düsseldorf kwam van de voet van Klotz. Zes minuten voor het einde profiteerde hij van een concentratieverslapping in de achterhoede van Waldhof. Vanaf dertien meter maakte hij een zeer belangrijk doelpunt voor Düs seldorf. Trainer Sebert van Mannheim lijkt zich al verzoend te hebben met een afdaling naar de tweede liga, getuige zijn opmerking na afloop: „We moeten ons maar gaan voorbereiden op de tweede Bundesliga". Voor VfL Bochum, de ploeg van Rob Reekers, breken moeilijke tij den aan. De Bochumers verloren Hij pakte aan de buitenkant van het strafschopgebied een pass van Papin op, misleidde zijn bewaker en passeerde vervolgens de Franse nationale doelman Bruno Martini. De treffer van Papin, zes minuten later, was zo mogelijk nog mooier. Terwijl Auxerre aanviel, pikte de aanvaller de bal ver in zijn eigen verdediging op, begon aan een solo- rush van zeventig meter en maakte het koelbloedig af, terwijl een horde verdelgers vergeefs jacht op hem maakte. Daarmee was definitief een einde gekomen aan de zegereeks van Auxerre, die zeven ontmoetin gen duurde. Naaste concurrent Bordeaux hield de hoop levend met een over winning van 2-1 in eigen huis op Toulouse, maar met nog slechts twee wedstrijden te gaan heeft Olympique nog altijd twee punten voorsprong en een veel beter doel saldo. Onderaan hield Mulhouse de va ge hoop op redding levend dooreen treffer in de laatste minuut van Franck Priou tegen Lyon (4-4), dat de tweede helft grotendeels met tien man speelde. Middenvelder Claude Fichaux was in de 50ste mi nuut van het veld gestuurd. Supportersgeweld in Bournemouth LONDEN (RTR) - De plaatselijke oproerpolitie is kort voor de thuiswed strijd van Bournemouth slaags geraakt met 2000 aanhangers van de bezoe kende club Leeds United. Aanleiding tot de rellen bij het duel in de tweede divisie was het feit dat 2500 van de 6000 garriveerde Lees-supporters geen toegangsbewijs hadden. In de nacht van vrijdag op zaterdag had de aanhang reeds grote ravages aangericht in Bournemouth. De bekende Pier werd in brand gestoken, strandhutten platgetrapt en winkels geplunderd. Meer dan 500 agenten kwamen in actie, om de hooligans tot bedaren te brengen. De politie arresteerde zestien fans. Negen mensen raakten gewond. Het duel kon wel op het geplande tijdstip beginnen. Leeds slaagde ondanks de overwinning van 1-0 er niet in in dit duel te promoveren naar de league. De ploeg plaatste zich wel voor de na-competi- tie. onverwacht en onnodig van degra dant Homburg, dat zijn eerste thuis overwinning in de tweede helft van de competitie behaalde door een treffer van Westerbeek na de her vatting. FC Köln wordt waarschijn lijk vice-kampioen door de zege van 2-0, doelpunten Götz' en Ordene- witz, op Hamburger SV. De roem ruchte Noordduitse club hangt nog steeds degradatie boven het hoofd, ook al kan het niet meer recht streeks. Een nacompetitie met de nummer drie van de- tweede liga dreigt. De 33ste speeldag werd door 180.000 toeschouwers bezocht. Er werden in de negen duels slechts twintig treffers geteld. Door de rode kaarten voor Emig (Kaiserslautern) en Spörl (Hamburger SV) kwam het totaal op dertig. Karl Heinz Korbel (35) van Eintracht Frankfurt even aarde zaterdag een record. Hij speelde zijn 568ste Bundesligadueï, net zo veel als Manfred Kaltz van Hamburger SV. Zaterdag kan hij het record breken wanneer Ein tracht tegen FC Köln speelt. Portugal Voor de elfde keer in zijn bestaan heeft FC Porto voetbalkampioen schap van Portugal veroverd. Na de 32ste speeldag is de Europese be kerkampioen an 1987 onbereikbaar voor de voornaamste concurrent Benfica, dat met een achterstand van vijf punten tweede is. Porto vierde het feest na de thuis zege van 1-0 op Vitoria Setubal. Ti telverdediger Benfica zal zeker als tweede eindigen. Het verschil met nummer' drie, stadgenoot Sporting, bedraagt zeven punten. Benfica won gisteren in eigen stadion met 4- 2 het laag geplaatste Uniao. Carnevale naar Roma ROME (Reuter) - Een week nadat hij met Napoli Italiaans kampioen was geworden, heeft Andrea Carne vale een contract getekend bij AS Roma, dat ruim 6 miljöên gulden voor de aanvaller heeft neergeteld. Carnevale zei over zijn overstap: „Ik heb voor Roma gekozen omdat ik wil scoren. Met Voller denk ik een goed koppel te kunnen vor- i beroep van de UEFA heeft het verweer van Par- tizan Belgrado tegen een geldboete van 50.000 Zwitserse frank (70.000 gulden) afgewezen. De Joegoslavi sche club, die dit seizoen uitkwam in het toernooi voor bekerwi werd' wegens wangedrag 1 supporters bestraft.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14