Gorospe raakt trui kwijt aan Giovanetti Jan Siemerink lijkt niet te stuiten in Singapore r-vfy* Van Belkum terug in waterpoloselectie U Jubileum Zilveren Molen Mechelen tast in buidel voor Eykelkamp Vier 'Leidse' schaatssters in kernploeg Ritzege Nijdain in 'Duinkerken' vr /"LUK*/, a fl l' i v Dramatisch verlies volleybalsters Ravage na afgelasting ft U.V.S. - SLIKKERVEER ZATERDAG 5 MEI 1990 SPORT PAGINA 21 SINGAPORE (DPA/SID) - Jan Siemerink heeft zijn eerste hoofdtoernooi als tennisprof meteen aan gegrepen om naam te maken. In het Grand Prix-toernooi van Singapore - gedoteerd met 200.000 dol lar - schaarde de Rijnsburger zich gisteren verrassend bij de laatste vier. In de kwartfinales ontdeed hij zich moeiteloos van de als nummer zes geplaatste Nieuwzeelander Kelly Evernden: 6-2, 6-1. Door zijn overwinning heeft Sieme rink ook meteen toegang voor een volgend toernooi in Kuala Lumpur. Evernden behoort volgens de we- reldranglijst tot de 40 beste tennis- knap met 6-3 op zijn sers. Siemerink bezette een week geleden nog een plaats ergens rond de 350. Inmiddels_i_s de linkshander enigszins uitstellen. Na drie sets stevenen. Graf was superieur aan de moest hij uiteindelijk toch berusten Tsjechoslowaakse Helena Sukova in de nederlaag: 7-5 3-6 6-3. Nicole Jagerman vermans bleken niet lopende prestatiecurve vast te hou den. Koevermans, die de tweede set nales schreef, half f Mark Koe- Het publiek in Hamburg kreeg staat de op- gisteren opvallend weinig tennis te partijen in de kwartfi- met elkaar net vieren- beslag. Titelverdediger kon zijn naderende uitschakeling Steffi Graf en Martina Navratilova tegen Gomez uit Equador nog lijken rechtstreeks op de finale af te al de top 200 binnengewandeld. Bondscoach Stanley Franker, die Siemerink begeleidt, heeft inmid dels zijn belofte gestand gedaan. Franker zei zijn hoofd kaal te sche- Gedegen als Siemerink de kwartfinale Jagerman daarentegen had geen sets terug: 6-3 6- 6-1 6-2. De Amerikaanse had iets meer moeite, maar ze wees Mesjki uit de Sovjetunie in de langste partij de dag (78 minuten) ook in twee zou halen. Inmiddels heeft de coach het mes gezet in zijn haardos en loopt volledig kaal rond. Siemerink treft in de halve finale de Ameri kaan Jones. Hij versloeg gisteren in twee sets de Zweed Hogstedt: 7-6,2- 6, 6-2. enkel antwoord op het gedegen spel van Arantxa Sanchez. De Spaanse, die vorig jaar de open Franse titel-1 Hl strijd won, speelde vooral in de Westduitse tenniskampioenschap tweede set subliem en maakte de pen die maandag in Hamburg van partij in 71 minuten simpel af: 6-3 6 LEIDEN Dinsdagavond wordt op het veld van LFC aan de Boshui- zerkade de 40ste finale van het Zil veren Molentoernooi gespeeld. Het beslissende duel tussen de beide za terdageersteklasser Katwijk en Rijnsburgse Boys begint om 20.00 uur. Burgemeester Goekoop van Leiden reikt na afloop de prijzen uit. Het inmiddels traditionele toer nooi nam een aanvang in 1950 op initiatief van de toenmalige LFC- voorzitter Jan Langezaal en erelid Flip Massaar, die nog altijd in de or ganisatie zit. De eerste aflevering werd gewonnen door het Haagse VUC, toevallig de enige club uit de omstreken die net als LFC over een lichtinstallatie beschikte. Het ope ningsduel ging destijds tussen LFC en UVS. Er waren bij die partij maar liefst 8000 toeschouwers aanwezig. Het evenement, altijd doorde weeks gespeeld, kende zijn ups en downs. In 1956, tijdens de ontmoe ting Quick Boys - Roodenburg brandden de kleedkamers en de kantine af. Desondanks vond het toernooi doorgang, want met be hulp van de toenmalige buur Docos en dankzij het feit dat de lichtinstal latie gespaard bleef, kon de week daarop gewoon gevoetbald worden. De Zilveren Molen, één van de oudste en langstlopende toernooien van Nederland, beleefde zijn hoog tijdagen in de jaren zestig. Toen na men profclubs deel als Schevenin- gen Holland Sport, Feyenoord, Vo- lendam, Sparta, ADO en Ajax. De publieke belangstelling De finale tussen Quick to?Jro'c„ Jan Siemerink bereikte de halve finale van het GP-toernooi start gaan. De Westduitser is er niet in geslaagd de finale van het invita- tietoernooi van Lausanne te berei- constant druk op de Joegoslaaf uit die ten koste van de Haïtaan Ronald de halve te oefenen. Maar nadat hij zijn eer- Agenor de eindstrijd heeft bereikt. ste opslagbeurt meteen zag misluk- Stefan Edberg heeft afgezegd T r ken was de partij definitief gelopen: voor het toernooi in Hamburg. De telt. De Leidenaar behoort met twee stichting.d.e de komendedrie jaar 7-6 6-3. Ivanisevic mag daarom za- nummer twee ken. Becker struikelde! finales verrassend in twee sets !de Joegoslaaf Ivanisevic, die de eer- cjie ste set pas na de tie-break naar zich LEIDEN (GPD) Stan van Belkum heeft zich weer beschikbaar gesteld voor het Nederlandse waterpoloteam. De 238-voudige in ternational, die na de Europese kampioenschappen van 1987 in Straatsburg een punt achter Oranje zette, wil via een tijdelijke te rugkeer meewerken aan kwalificatie van het nationale "zevental voor de wereldkampioenschappen in Perth. Nederland moet daar voor in de maand november een kwalificatie-toernooi afwerken. Begin augustus hoopt Van Belkum zijn studie farmacie af te ron den, waardoor hij weer tijd heeft voor het nationale team. "Oranje moet naar die WK toe", KNZB, fors in geldnood door een stelt de huidige spelverdeler van begrotingstekort van een half mil- hoofdklasser Nereus. "Het is nood- joen gulden en sombere toekomst- zakelijk voor de ontwikkeling van verwachtingen voor wat betreft de de jeugd. Dat is ook de voornaamste subsidiestroom van de overheid, reden voor mijn comeback. Deze heeft al verklaard geen stuiver be ploeg heeft WK-ervaring nodig, schikbaar te hebben voor Australië. Ontbreek je op zo'n toernooi, dan De bond beroept zich daarbij mede betekent dat jaren achterstand, op het feit dat het waterpoloteam Voor mezelf hoeft het zonodig niet vorig jaar, tijdens de EK in Bonn, de meer. Ik heb voldoende meege- kans 'heeft gemist zich rechtstreeks maakt. Ik wil meewerken aan kwa- voor de WK te plaatsen. De KNZB I lificatie, daarna houd ik het voor ge- voelt er vanwege de zorgelijke situ- zien. Of ik moet tegen die tijd nog atie dan ook niets voor het zevental geen werk gevonden hebben, wel- nu via een 'achterdeur' - het kwalifi- licht dat de zaak dan anders komt te catietoernooi in november kent een .ggen". open inschrijving voor de laatste De terugkeer van Van Belkum is WK-plaats - Australië binnen te la- een uitkomst voor bondscoach Rob ten komen. Schouten en zijn jonge selectie, die Vandaar dat de waterpolosectie i gemiddelde leeftijd van 23 jaar de hulp heeft ingeroepen i SHS in 1963 bracht i De 22-jarige drie de 6000 toeschouwers op de been. De wereld probeerde ook de tweede set kaartjes werden in kassa-hokjes, ge huurd van de Drie October Vereni ging, op de Boshuizerkade aan de man gebracht. De toegangsprijs: twee kwartjes. Lugdunum is de club geweest die, uiteraard naast LFC, de meeste keren heeft meegedaan: 39 maal. De Zilveren Molen is vijfmaal gewon nen door Quick Boys, dat het klein ood met een waarde van 12.000 gul den toen mocht houden. Dat bracht LFC enigszins in verlegenheid, want er moest in 1982 een nieuwe Molen komen. Die staat de Boshui- zerkadeclub tegenwoordig nog uit sluitend in bruikleen aan de win naar af. De trofee blijft een wissel bokaal en derhalve eigendom van de Leidse Football Club, die zelf driemaal winnaar werd. Voor het laatst was dat in 1985. Aan de recente afleveringen van de Zilveren Molen zijn, de tijd staat in deze niet stil, geldprijzen verbon den, mede mogelijk gemaakt door diverse sponsors. De winnaar dins dag kan rekenen op een bedrag van 750 gulden, de verliezer strijkt nog altijd 350 gulden op. LFC heeft spe ciaal voor de 40ste aflevering 80 gas ten uitgenodigd, onder wie het com plete Afdelingsbestuur. Deelne mers dit jaar waren: LFC, Lugdunum, UVS, Roodenburg, Leiden, Quick Boys, Katwijk en Rijnsburgse Boys. MVPHHHlHUM .„i de wereld heeft Olympische Spelen, drie wereld-en 375.000 gulden terdagmiddag gaan proberen de rugklachten. In Monte Carlo kreeg sP°nsor|nguib'Jeen hoofdprijs binnen te halen. Tegen- hij er last van, in Hamburg vererger- nDMM oon TT,t stander in de finale is Jacob Hlasek, de het. MECHELEN (ANP) - De Neder landse inbreng bij KV Mechelen wordt teruggebracht van vier spe lers naar één. Het huidige kwartet vertrekt en wordt vervangen door een nieuweling. René Eykelkamp is vrijwel rond met de Belgische club. Er moeten nog enkele details ingevuld worden. Manager Cou rant verwacht, dat beide partijen volgende week het driejarig con tract zullen ondertekenen. De transferssom van tussen de één en anderhalf miljoen gulden vormt voor KV Mechelen geen beletsel. De aanvaller van FC Groningen zal geen landgenoten aantreffen bij de club. Het viertal Rutjes, Hofkens, Koeman en Bosman heeft toestemming uit te kijken naar andere clubs. Rutjes heeft een driejarig contract onderte kend bij Anderlecht. De voor stopper wordt voetbal-Belg en dus niet meer beschouwd als bui tenlander. Koeman is rond met PSV. Bosman staat in de belang stelling van Bordeaux en Liver pool. De transfervrije Hofkens wil zijn carrière in België of Frankrijk voortzetten. Naast de vier Nederlanders hebben ook andere prominente spelers te kennen gegeven op zoek te gaan naar andere clubs. De drie internationals Emmers, Clijsters en Preud'homme zijn in onderhandeling met Zuideurope- se clubs. Johan Boskamp heeft zijn ver bintenis als trainer van SK Beve- ren met drie jaar verlengd. Het contract is jaarlijks door de club opzegbaar. Boskamp zelf is ge bonden voor drie jaar. De oud-in ternational nam op 7 maart bij Be- veren de leiding over van Eddy Roelant. Met zijn ploeg is hij ver wikkeld in de strijd voor behoud in de hoogste afdeling. Jan Willem van Ede heeft zijn contract bij FC Utrecht met vijf jaar verlengd. De verbintenis van de 27-jarige doelman liep aan het einde van dit seizoen af. Van Ede heeft 213 competitiewedstrijden voor FC Utrecht in het betaalde voetbal gespeeld. Fiorentina zal de thuiswedstrijd van de finale van het toernooi om de UEFA-beker tegen Juventus op tenminste 300 kilometer van het eigen stadion moeten spelen. De UEFA handhaafde deze straf gisteren in de beroepszaak, die door de Italiaanse club was aan gespannen. Fiorentina werd gestraft, we gens onregeldheden tijdens de halve finale tegen Werder Bremen. De Westduitse doelman Reek werd destijds door een uit het publiek gegooid voorwerp ge troffen. De wedstrijd vond plaats in Perugia. Het eigen stadion van Fiorentina was wegens verbou wing, in verband met het nade rende toernooi om het wereld kampioenschap, gesloten. De beroepscommissie van de UEFA verklaarde dat de straf voor Fiorentina nog hoger zou zijn uitgevallen, wanneer het op eigen veld had gespeeld. Fiorentina moet voor morgen nacht laten weten waar het over anderhalve week tegen Juventus zal aantreden. De club uit Turijn verdedigt een voorsprong van 3-1 donaties oet brengen. achter zijn naam tot één van de Uit die stichting moet ook het geld meest geroutineerde waterpoloërs (omstreeks zeventig mille) komen in Nederland. "Natuurlijk ben ik blij met zijn komst", stelt Schouten. "Ook al is het misschien een tijdelij ke zaak. De hele ploeg kan straks profiteren van zijn ervaring". Desondanks blijft het afreizen van Oranje naar de WK, begin janu ari 1991 in Perth, nog altijd een groot vraagteken. Zelfs wanneer de ploeg er in slaagt zich voor het mondiale toernooi te plaatsen, zul len de financiën beslissend zijn. De Havelange in juni herkozen DEN HAAG (ANP) - Door het toe treden van Jolanda Grimbergen, Henriëtte Vooys en Wendy van der Poel tot de Nederlandse kernploe gen is de inbreng van van de schaat sers uit de regio Leiden dit seizoen __obijzonder groot. Lia van Schie pro- de wereld voetbaïfederatitT (FIFA) longeerde haar verblijf in het keur- op 6 en 7 juni in Rome herkozen als korps van Jan Wiebe Last. Wel voorzitter. Er hebben zich voor de krijgt de Stompwijksc cr in de per- post geen tegenkandidaten gemeld. soon van Yvonne van Gennip een geduchte concurrente bij. De Braziliaan is voorzitter van de Bij de mannenploeg van Ab FIFA sinds 1974. Hij volgde destijds Krook vielen Bloemberg en Portijk Sir Stanley Rous op. af. Hun plaatsen worden ingeno- De leden van het nationale team men door Leo Visser en de van de van de Verenigde Arabische Emira- junioren overgekomen Ritsma. Het ten zullen bij iedere overwinning viertal Van der Burg, Veldkamp, van hun team bij het wereldkam- Bos en Kemkers werd gehand- pioenschap voetbal in Italië 50.000 haafd. Van het zestal zijn er op de dirham (ruim 25.000 gulden) rijker Europese- en wereldtitelstrijd worden. Een gelijk spel levert de slechts vier inzetbaar. nog 25.000 dirham op. SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Julian Gorospe is naar verwachting zijn leiderstrui in de Ron de van Spanje kwijt geraakt. De Spanjaard, die zich vier etappes aan de kop van het klasse ment handhaafde, kwam gisteren in de zware bergrit ruim vier minuten na winnaar Carlos Hernandez over de finish. Marco Giovanetti, die op ruim één minuut als twaalfde eindigde, is de verrassende nieuwe lijstaanvoerder. Het was voor de Italiaan de eerste keer dat hij in een grote ronde het leiderstricot over de schouders kon laten glijden. "Ik denk niet dat ik de leiderstrui scheidde. De Nederlander, kam- tot in Madrid zal dragen", bleef Gio- pend met buikloop, was in de eerste vanetti nuchter. "Er komen nog kele bergetappes en een tijdrit. Maar deze overwinning kan honderd kilometer bij verschillen- twaalf kilometer aan kasseien, was een kwelling voor klassementsaan voerder Stephen Roche. De 1 de ontsnappingspogingen betrok- malige wereldkampioen kwam ken. Nadien moest Suykerbuyk uit mand mij meer afnemen. Ik reed de de voorste groep lossen. Met i laatste kilometers optimaal". De elfde etappe kende vier berg- beklimmingen, waarvan twee van de tweede, één van de eerste en één van de buitengewone categorie. Luc Suykerbuyk was de enige Ne- achterstand van ruim tien minuten op winnaar Hernandez kwam hij toch als eerste Nederlander op de 66ste positie over de finish. De Spaanse kampioen plaatste zijn beslissende demarrage op de derlander die zich in deze rit onder- flanken van de col San Isidro, i 1700 meter hoge berg van buitenge wone categorie.'De ontketende Her nandez zag kans uit de greep van het verscheurde peloton en de ja gende (favoriete) landgenoten Indu- rain (vierde) en Delgado (negende) te blijven. Ook de Colombiaan Me- jia (tweede) en Tony Rominger uit Zwitersland (derde) moesten Chovanec en Griga naar WK PRAAG (AFP) - Jozef Chovanec van PSV en Stanislav Griga van Feyenoord zijn door de Tsjechoslo- veertig seconden op Hernandez toe- waakse bondscoach Jozef Venglos geven. zestig kilometer ten val op het ste stuk straatstenen. Met dingen aan zijn elleboog en heup stapte de Ier weer op de fiets. Met de hulp van zijn ploeggeno ten hervond Roche de aansluiting met het peloton. In de grote groep eindigde hij met een achterstand van 35 seconden op Nijdam. Zijn leidende positie, met zestien ■i i* Alvaro Pino (midden) leidt de dans tijdens de bergetappe van Leon naar Alto de San in de Ronde van Spanje. Jan Gisbèrs, houdt de lei- eerder drie etappes geselecteerd voor het toernooi het wereldkampioenschap voetbal in Italië. o. De selectie van Tsjechoslowakije pel! Diens rïïzege bestaat uit de volgende spelers: doel: Stejskal (Zbrojovka Brno), Miklosko (West Ham United), Pa- luch (Plastika Nitra). verdediging: Bielik (Sparta Praag), Bilek (Sparta vluchters Jelle Nijdam heeft in de Vierdaag- Duinkerken een voorbeeld genomen aan Jean-Paul van Pop- de vierde etap pe inspireerde Nijdam gisteren tot geslaagde machtsgreep. De ren- uit de ploeg van Jan Raas ver sloeg na 170 kilometer vier mede- langè sprint. Het Oostduitser finishte na 3 uur, deïT voorsprong 'op' de""Fransman 50 minuten en 19 seconden. De ding in het klassement Lemarchand, kwam niet in gevaar. Amerikaan Phmney werd tweede. Voor Ludwig Meteen na aankomst liet Roche zijn voor de Nederlander Zanoli. De zesde zege van 1 verwondingen in een ziekenhuis Mexicaan Pulido was de opvallend- onderzoeken. De voormalige Tour- ste man van de rit Hij reed 90 kilo- winnaar vreesde de koers te moeten meter solo en had een maximale beëindigen. voorsprong van tien minuten. De vijfde etappe kende een leven dig strijdbeeld, met verschillende mislukte vluchtpogingen. Zes kilo meter voor de meet leidde Nijdam de laatste, geslaagde, ontsnapping van de eerste etappe in. Ruim 1000 meter voor de finish Trump gewonnen. De eerste-jaars zette hij zijn 'turbo' aan. Pedersen professional was bij een massale (op 3 seconden), Schurer (5), Van It- aankomst de snelste in het traject terbeeck (8) en Cornillet (11) kon- van Wlimington na den de versnelling van de Nederlan- over 154 kilometer. De Mexicaan der niet bijbenen. Alcala, van de Nederlandse forma- het alweer de wielerweek e Datzelfde geldt bij de vrouwen. Uit de ploeg van trainer Last ver trokken Marieke Stam en Sandra Zwolle. Nieuw zijn Jolanda Grim bergen en Hanneke de Vries, die vo rig seizoen op de Europese titel strijd debuteerden. Terug kwam Yvonne van Gennip. De laatste de tails worden op 11 mei opgeruimd. Het initiatief voor haar rentree ging van de Haarlemse zelf uit. De sprintploeg bij de vrouwen wordt verdubbeld. Aaftink en Loor- bach krijgen gezelschap van Wendy van der Poel uit Roelofarendsveen en Renske Vellinga. Twee jeudige talenten die door trainer Bleeker met het oog op de Olympische Spe len van 1994 in Lillehammer in de ploeg opgenomen werden. Bij de mannen werden Loef en Van de Brink gehandhaafd. Brouwer en Van de Velde namen de plaatsen in van nationaal kampioen Terpstra en Nooyens. Falko Zandstra voert de junioren- ploegen van Leen Pfrommer aan. De wereldkampioen zag na overleg met ouders en trainer af van de overstap naar de senioren. Mannen: Veldkamp, Van der Burg, Kemkers, Visser, Bos, Rits- ma. Trainer: Krook. Vrouwen: Meijer, Van Schie, Voetelink, Van Gennip, Jolanda Grimbergen, De Vries. Trainer: Last. Sprint, mannen: Loef, Van de Brink, Brouwer, Van de Velde; vrouwen: Aaftink, Loorbach, Wen dy van der Poel, Vellinga. Trainer: (foto epa) Bleeker. Junioren, jongens: Zandstra, Schreuder, Duba, Alleblas, n de Ronde van Leeuwangh, Groeneveld; meisjes: de Siciliaanse Van Zuilen, Linnebank, Thomas, i de Driedaagse Nat, Vooys, Mager. Trainer: Pfrom- Olaf Ludwig, sprinter uit de ploeg IRRPP1an Peter Post, heeft gisteren in de JEREZ DE LA FRONTERA (GPD) wel uiterst boeiend volleybal op. de meet leidde Nijdam Verenigde Staten het eerste deel Het Nederlands vrouwenteam Veel ralleys, de Tour de heeft op de eerste dag van het B-] maar van durf. Zelfs op setpoint moet je een bal nog rustig durven opvangen, maar kennelijk staan we merkwaardig reverloop en spanning. „Schitte- I reldkampioenschap volleybal in Je- rend voor het publiek, iets minder op die momenten toch stokstijf de la Frontera een dramatische aardig voor ons", oordeelde Murp- de zenuwen te spelen."' hy, die een aantal speelsters door een diep dal zag gaan en een royaal beroep moest doen op de speelsters. Praag), Fieber (Inter Bratislava), betekende de derde seizoenzege Kadlec (Vitkovice), Kinier (Slovan Bratislava), Kocian (St. Pauli), Stra- ka (Borussia Mönchengladbach). middenveld: Hasek (Sparta Praag), Hyravy (Banik Ostrava), Chovanec (PSV), Kubik (Fiorentina), Morav- cik (Plastika Nitra), Nemec (Dukla Praag), Nemecek (Sparta Praag), Weiss (Inter Bratislava), aanval: Griga (Feyenoord), Knoflicek (St. Pauli), Luhovy (Sporting Gijon), Skuhravy (Sparta Praag). Het knollenveld in het San Siro stadion in Milaan heeft plaats ge maakt voor het perfecte gras van een green van een golfbaan. In vijf dagen hebben 55 arbeiders de oude grasmat vervangen door een nieu we. Het project kostte een half mil joen gulden. Het geld werd opge hoest door een Milanees bedrijf, dat na de wereldtitelstrijd de graszoden gaat verkopen aan particulieren. Nijdam, die eerder in de Ronde van Murcia en in het Belgische Han- nuit succesvol was. De vijfde etappe van St. Quentin naar Armentieres, met in totaal ----- nederlaag geleden tegen Amerika. Wlimington naar Baltimore, Ha meerdan'twee uur spelen, ging Nederland met 3-2 onderuit via de setstanden 6-15, 16-14, 15-13, 15-17 en 15-11. „Dramatisch? Zeker", vond inte- rim-bondscoach Peter Murphy. „Maar door het verlies vergeet Voor Murphy aanleiding om van- lag in de tweede wedstrijd tegen issél- Polen met Saskia van Hintum als spelverdeelster de wedstrijd te be ginnen. Tegen Amerika gaf de bondscoach aanvankelijk nog de Amerika bleek de spanning uit eindelijk het best de baas te kun- voorkeur aan Vera Koenen In de tweede en vierde set ging MOSKOU (AP) - In de stad Andizjan, in het oosten Oezbekistan, hebben voetbalsupporters dereen plotseling wel dat we in de Nederland in de slotfase door stupi- eerste set droomvolleybal stonden de stopfouten het schip in. „Geen Waterpolowedstrijd zondag 6 mei ZIJL LGB-NEREUS ll u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKINGSBURO Joop Burghouwt Lage Rijndijk 36 - 2315 JV Leiden 071-224753 -Ian-071-222056 woede c r het afgelasten v n de Sovjet-republiek te spelen. We hadden Amerika vol- kwestie ravage aangericht uit ledig in de tang. Als we in de tweede n technisch onvermogen, landskampioen Avero Olympus Sneek opdie cruciale positie in het team. Koenen speelde net als bij haarclub echter wisselvallig. i voetbalwedstrijd, heeft de Pravda giste- set de druk hadden kunnen volhou- ren gemeld. Bij de ongeregeldheden raakten zeker 44 mensen gewond. den, was het probleemloos 3-0 De rellen in Andizjan braken uit toen ongeveer 10.000 supporters die op ons geworden." het heetst van de dag in een stadion zaten, te horen kregen dat de voetbal- De wedstrijd club uit de Oezbeekse hoofdstad Tasjkent die het tegen de plaatselijke sprong club zou opnemen, niet was komen opdagen. De in woede ontstoken supporters, van wie velen onder invloed verkeer den, begon daarop met stenen te gooien, sloegen de voorzitter van de voet balclub in elkaar en staken twee politie-auto's en een Zjigoeli-limousine die tijdens de westrijd zou worden verloot, in brand. Daarop trokken zij relschoppend door de stad, waar zij 127 gebouwen, 79 winkels en 36 woon-j huizen beschadigden, aldus en bericht van het persbureau TASS. Dertien winkels, 46 ateliers en tientallen huizen werden in brand gestoken en 18 in- stituten, waaronder een bibliotheek, werden vernield, aldus het Sovjet- överde. persbureau. Ook het kantoor van de openbare aanklager in Andizjan en De iaatste vier sets leverden het regionale hoofdkwartier van de Oezbeekse communistische partij dankzij de onverzettelijkheid van moesten hét ontgelden. Amerika geen mooi en goed, maar Nederland in de twee de set echter een onverwachte wen ding. Amerika vocht zich terug. Met vechtvolleybal, geheel in de traditie van sportend Amerika. Het toon beeld van de 'fighting spirit' was de kleine, 1.62 meter lange Liane Sato, een broer van Erik Sato die in 1984 Los Angeles olympisch goud ver- ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UUR Ter gelegenheid van het behaalde KAMPIOENSCHAP a afloop van de wedstrijd van 16.00 uur tot 20.00 uur "OPEN HUIS" MET LEVENDE MUZIEK! lp Crab assurantiën BV, tel. 224700. Q Crab makelaardij og BV. lel. 225135. Ri|nsburgersingel 61 Leiden. ^_"OPEN Hl

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 25