AKZO Aspirientje voor zieke Belgische justitie INVALKRACHT m/v Gastronoom EINDKONTROLEURn,,, VAN AR KEI D Assistent-Accountant m/v Administratieve duizendpoot v/m Assistent Correspondent Export* oproep-chauffeur VERKOOPSTER Novum PAGINA 14 i^jn^Hgaa ™sTA ZATERDAG 5 MEI 1990 BRUSSEL - De hoofdcommissaris i van de Brusselse gerechtelijke politie had criminele vriendjes en zit nu in de cel wegens valsheid in geschrifte en ongeoorloofde politiepraktijken. Drie rijkswachters zitten vast wegens hun vermeende rol in moordpartijen. Rechters j veroordelen kranten die kritisch i schrijven over rechters. Een oud- j premier beschuldigt de Belgische j staatsveiligheidsdienst van subversieve praktijken. Minder dan een op de vijf misdrijven i wordt opgelost omdat de politiediensten langs elkaar heen 1j werken. Wie in België vaststelt dat er wat mis is met het gerechtelijke en poli- tiéle apparaat, trapt een gigantische open deur in. Dat weet elke Belg im- mers al lang. Evengoed als hij weet dat het altijd zo geweest is en toch j nooit zal veranderen. J Justitie en politie zijn de laatste I jaren herhaaldelijk in opspraak ge- t weest. Wegens 'kleine' misstappen, i zoals het neerschieten van een jon- gen van 14 die zonder helm op een brommer reed, of door agenten die in diensttijd de woning van hun su perieur opknappen. Maar ook door grotere zaken, zoals de vermeende betrokkenheid van rijkswachters en magistraten bij plannen voor een extreem-recht se staatsgreep, en de rol die rijks wachters gespeeld zouden hebben bij de bloedige moordpartijen van de bende van Nijvel. Nooit opgelost De meeste van die 'grote' misdrij ven zijn nooit opgelost. Sommige wegens onkunde van politie en jus titie, andere wegens - naar boze ton gen beweren - onwil. Omdat er vriendjes van de speurders of nog grotere belangen in het geding wa- Het vertrouwen van de doorsnee Belg in zijn justitiële apparaat is zeer gering. En de gewone politie man of rijkswachter hoeft helemaal niet op enige vorm van respect te re kenen. Moppen over rijkswachters zijn er net zoveel als over Nederlan ders. Het grootste fiasco van de Belgi sche justitie is dat men er na vijfjaar nog steeds niet in geslaagd is ook maar een spoor te vinden van de Bende van Nijvel, die tussen 1983 bij overvallen 28 mensen op een beestachtige wijze vermoordde. De laatste aanslag van de Bende, op een supermarkt in Aalst (acht do den), is alweer viereneenhalf jaar geleden. Sindsdien zijn mensen op gepakt en weer vrijgelaten, veron derstellingen geuit en vooral flaters begaan. Maar de bende is nog altijd De historie van de bende speelt zich af in de sfeer van extreem rechtse groepen, waarbij (ex-)rijks- wachters, privé-detectives, een ex- gevangenisdirecteur en 'gewone' criminelen een rol spelen. Maar meer dan veronderstellingen zijn er niet. Bende-commissie Het onvermogen van justitie en po litie werd in 1988 een aantal kamer leden te gortig en zij besloten (toen de hysterie rond de Bende en de bomaanslagen van de communisti sche CCC over zijn hoogtepunt heen was) tot een parlementaire en quête-commissie. In ruim twee jaar vergaderde die 187 maal en werden 118 gehoord, politici, politie officieren van justitie, ba zen van de staatsveiligheid en zelfs oud-premier Paul Vanden Boey- nants, die van staatsgreepplannen verdacht werd. De commissie werd in de volks mond de 'Bende-commissie' ge noemd, omdat zij eigenlijk was op gericht om erachter te komen wie achter de Bende van Nijvel zaten, en of er wel sprake was van georga niseerde (rechtse of linkse) terreur in België. Ook moest worden nagegaan waarom politie en justitie er maar niet in slaagden die zaken op te los sen. Gaandeweg werd het werkter rein van de Bendecommissie bre der en werden ook de vele geruch ten over plannen voor extreem Schijnsuccesje voor justitie in België: het pro ces in 1988 tegen tot de 'Bende van Nijvel' zou den behoren. De misdaden van deze bende zijn nooit opgelost. Een vuistdik parlementair rapport over het gebrekkig func tioneren van po litie en justitie geeft weinig hoop op verbete ring. rechtse staatsgrepen nagetrokken. Teleurstelling Geen wonder dat men in België halsreikend uitkeek naar de inhoud van het eindverslag van de commis sie. Dat maar liefst 1044 pagina's dikke verslag is deze week officieel gepresenteerd, maar niemand zal er een minuut van wakker liggen. Er heerst algemeen teleurstelling over het resultaat van het vele werk. De komt met wat obligate vaststellingen, zoals dat achter de Bende van Nijvel waarschijnlijk 'meer zit' en dat de politie daar wei nig, tegen heeft kunnen doen. Maar dat wist iedereen al. Ook het gebrekkige justitie-onderzoek naar de Bende, waarbij de parketten in Brussel, Dendermonde en Nijvel langs elkaar heen werkten met een ijver een betere zaak waardig, wordt alleen gesignaleerd. Er is kritiek op de politiek die na liet om politie en justitie de midde len te geven om de georganiseerde misdaad te lijf te gaan, en voorts be veelt de Commissie de instelling van weer andere commissies aan die met echte voorstellen moeten komen. Het is begrijpelijk dat de commis sie niet in staat is gebleken om het speurwerk van de politie naar de Bende van Nijvel over te doen en te verbeteren. Wie dacht dat de kamer leden de Bende wel even zouden ontmaskeren, komt natuurlijk be drogen uit. Wantrouwen Niet dat de Commissie zijn best niet deed. De bij het onderzoek naar de Bende betrokken opsporingsamb tenaren en magistraten werden ge hoord, de Commissie bezocht de parketten en de plaatsen van de misdaden om zich een oordeel te De conclusie was dat er teveel langs elkaar is gewerkt. Het parket in Nijvel lichtte dat in Brussel niet in over zyn bevinden en vice versa. Speurders zaten elkaar dwars of werden om duistere redenen plots overgeplaatst. Er was veel wantrou- Er is onvoldoende onderzoek ge weest naar de overplaatsingen en het raadselachtig verdwijnen van bewijsmateriaal. De commissie wil een apart onderzoek naar de tegen werking van binnenuit, die zelfs tot verjaring van zware misdrijven heeft geleid. Maar verantwoordelij ken worden in het rapport nergens met naam genoemd. Dat er geen 'gecoördineerd poli tioneel of crimineel beleid' in België is, valt ook onder de categorie open deuren. Dat bleek op de avonden van de Bende-moorden, toen de di verse politiekorpsen elkaar 'verga ten' in te lichten en de moordenaars konden ontkomen. Nu houden minstens vijf ver schillende opsporingsdiensten zich bezig met de bestrijding van de zwa re criminaliteit. De Commissie wil dat er straks nog maar een politie, een recherche en een justitieel ap paraat zijn. ExLra geld De Commissie vraagt om extra geld voor de justitie, maar stelt zelf al dat bijvoorbeeld in Nederland (toch het 'meest criminele land van Europa') met minder geld beter werk wordt verricht. Maar dat er iets gedaan moet worden, staat als een paal bo ven water. Minister van binnenlandse zaken Tobback heeft de afgelopen week al voorstellen gedaan om te komen tot een betere taakafbakening tussen de gewone politie en de rijkswacht. Ook is de gerechtelijke politie (de recherche van de justitie) nu beter georganiseerd. Of dat helpt, is de vraag. Er is hier weinig vertrouwen dat het nu in eens allemaal beter zal gaan. Het is als de dokter die vaststelt dat de pa tiënt ziek is (maar dat wist-ie na tuurlijk al) en hem met een aspi rientje weer naar huis stuurt. CENTRUM ONDERDAK Rembrandtstraat 12 2311 VW Leiden Telefoon 071-133549 Centrum Onderdak zoekt op korte termijn: Centrum Onderdak is een algemeen crisisopvangcentrum voor mensen die in acute psycho-sociale nood verkeren. Het Centrum is een 7x24-uurs voorziening en het team van hulpverleners bestaat uit 15 deeltijd medewerkers. Van de invalkracht wordt verwacht: - Afgeronde HBO m.w. of i.w. opleiding - Ervaring in de hulpverlening - Minimum leeftijd 25 jaar - Op onregelmatige tijden beschikbaar Salariëring op basis van de C.A.O. Welzijn. Uw schriftelijke reacties kunt u binnen 10 dagen zenden aan bovengenoemd adres. GROOTVERBRUIK Gastronoom Grootverbruik levert een kom pleet pakket levensmiddelen en non-food ar tikelen aan de grootverbruikersmarkt t.w. ziekenhuizen, bejaardentehuizen, verpleeg tehuizen, groothoreca en bedrijfskantines. Wij zoeken kandidaten voor de funktie van Voordat de order door expeditie in Neder land wordt afgeleverd, vindt een kontrole plaats of de order juist is verzameld en kor- rekt op de rolcontainer is gestapeld. U kon- troleert aan de hand van de orderlijsten. Voor deze zelfstandige en verantwoordelijke baan zoeken wij een enthousiaste kandidaat, ervaring en leeftijd spelen een ondergeschik te rol. Voor informatie kunt u bellen met mevrouw E. A. Jelsma, telefoon 02503-72500 of schrij ven naar GASTRONOOM GROOTVERBRUIK T.a.v. personeelszaken Postbus 35 2130 AA HOOFDDORP Rijnlands Lyceum Wassenaar scholengemeenschap voor Havo en vwo vraagt voor zo spoedig mogelijk een TECHNISCH ONDERWIJS ASSISTENT Tot de taak zal onder meer behoren het beheer en onderhoud van A.V. apparatuur en ondersteuning van het gebruik van personal computers. Gedacht wordt aan iemand op MBO-niveau die kennis en ervaring heeft met audio visuele apparatuur en standaard software. Ervaring met DTP software strekt tot aanbeveling. Salaris volgend rijksregeling, maximaal schaal 5 BBRA 1984. Inlichtingen bii ir. J. Wijnbeek; schriftelijke sollicitaties binnen 1 week te richten aan de rector van het Rijnlands Lyceum, drs. J.J. Mos, Backershagenlaan 5, 2243 AB WASSENAAR, tel.: 01751-10400. ymtssm VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES 1 ELKE ZATERDAG Sluitingstijd JOZEF Het bestuur van de Slichting Katholiek Onderwijs Hillegom roept sollicitanten op voor de vacature m.i.v. volgend schooljaar van een GROEPSLEERKRACHT M/V Het betreft hier een vacature van 17 uur, mei mogelijke uitbreiding tot een volledige baan. De Jozefschool is een katholieke school. Van de kandidaat wordt verwacht dat hij/zij de identiteit mede inhoud geeft. Wij bieden: •- een hardwerkend, gezellig team Wij verwachten van onze nieuwe collega: - een rustige werksleer in de groepen - een sterke affiniteit met de kleulerbouw, maar ook - een doordachte manier van werken aan inzetbaarheid in hogere groepen onderwijsvernieuwing - een praktische visie op het onderwijs die verder - actieve en positief meewerkende ouders en gaat dan de eigen groep ouderraad. - een grote inzet, ook buiten de 'schooluren' - gevoel voor humor. Inlichtingen kunt u krijgen bij de directeur van de Jozefschool, de heer V. Willems. tel. 02520-18050 (school) ol de adjunct-direcleur, mevrouw M. Kleyheeg, tel. 02520-18058 (school) ol lel. 02520-15938 (thuis). Uw sollicitatie kunt u sluren voor woensdag 23 mei naar: de sollicitatiecommissie Jozefschool, p/a Slichting Katholiek Onderwijs Hillegom, Mariastraal 18,2181 CT Hillegom. Accountant-Administratieconsulent O JZ- Z oor de groei bij Van Arkel Accountants zijn er twee s:§|| afwisselende banen beschikbaar. s||§: MBA reeds op zak, studerend voor SPD of vergelijkbaar niveau van de NIVRA-opleiding. De praktijk reeds getest en dus de nodige ervaring op een accountantskantoor. Goede contactuele eigenschappen zowel in woord als schrift alsmede representatief gedrag van nature. De uitdrukkingsvaardigheid ten behoeve van de diverse rapportages is uitstekend te noemen. Zelfstandig opereren is dan ook geen enkel probleem. De carrière vooruitzichten zijn goed te noemen. MEAO is behaald, kantoorervaring is een duidelijke pré en representatief gedrag is voor jou vanzelfsprekend. Je bent medeverantwoordelijk voor de centrale telefoon installatie (bent dus de "stem" van ons kantoor); doet snel en efficiënt de voorkomende typewerkzaamheden met behulp van WordPerfect en je bent tevens administratief werkzaam. Ontvangt de clientele en bent zodoende ook nog het "representatieve gezicht" van ons kantoor. Schrijf een korte en bondige brief, compleet met C.V, aan Dhr. J.E.C. van Arkel en leg uit waarom jij denkt één van deze jobs te kunnen klaren. Salariëring en emolumenten van belde banen zijn kortweg goed te noemen. Herengracht 10 2312 LD Leiden telefoon 071-130845 telefax 071-134942 Akzo is één van de grootste chemische concerns ter wereld met de hoofdzetel in Arnhem, met 350 vestigin gen in 50 landen en ruim 70.000 medewerkers. Werken bij Akzo betekent een loopbaan bij een tech nologisch hoogontwikkelde onderneming met activitei ten in chemie en chemische vezels, verven en lakken en produkten voor de gezondheidszorg. De verf- en lakbelangen zijn gebundeld in de coatings divisie. Akzo Coatings bv - een onderdeel van de coatings divisie - ontwikkelt en produceert hoogwaardige verf- en lakprodukten, die zij levert aan de interna tionale industriële, professionele en consumenten markt onder gerenommeerde merken zoals o.a. Sikkens, Flexa en Cetabever. Akzo Coatings bv telt 2.200 medewerkers, waarvan er 1.400 werken bij de vestiging in Sassenheim. Werkterrein De afdeling export is verantwoordelijk voor de ver koop van autoreparatielakken op de internationale markt en aan buitenlandse zusterorganisaties. Voor de bediening van Engels- en Franstalige landen overzee is er een vacature voor een assistent cor respondent. Functie-inhoud U behandelt ten behoeve van deze gebieden de ontvangen orders. Dat houdt in: controle, bevesti ging en bewaking van voortgang en levertijden. U voert correspondentie met de afnemers, onder houdt telefonische contacten met hen, houdt klan tenbestanden bij en schrijft credit- en debetnota's. In voorkomende gevallen ontvangt u de klanten en begeleidt hen. (Dit kan ook buiten kantooruren plaatsvinden.) Functie-eisen Wij vragen voor deze functie: - Diploma's HAVO en MEAO; - goede beheersing van de Engelse en Franse taal in woord en geschrift; - ervaring in de export strekt tot aanbeveling; - bereidheid om buiten werkuren klanten te verge zellen. "MA/ Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: Akzo Coatings bv, afdeling Personeel Organisatie, t.a.v. mevrouw drs. CJ.A.M. Leijten, Postbus 3, 2170 BA Sassenheim. Per direkt gevraagd voor nationaal transport in bezit van groot-rijbewijs en chauffeursdiploma. Voor informatie 071-891452. IBIZA LEIDEN, winkels in badkleding, lingerie en panties zoekt per heden - v.a. 18 jaar - zelfstandig kunnen werken - verantwoordelijkheidsgevoel - per heden beschikbaar - opleiding: Noorderwiek/m.d.g.o. of iets dergelijks Sollicitaties schriftelijk naar Heemraadssingel 319 - 3023 BG Rotterdam

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14