spo0r;tv Foreholte is rond met Roemeense Boriceanu Jan Siemerink maakt furore 'We hebben het in Katwijk bewezen' Oranje-raad kwaad op sectiebestuur VRIJDAG 4 MEI 1990 PAGINA 17 Wim Driebergen en de titel LEIDEN - Als alles 'normaal' verloopt, pakt Rijnsburgse Boys morgen in Alphen de titel tegen ARC. Mocht het inderdaad zover komen, dan heeft Wim Driebergen daar in elk geval weinig aan toe bijgedragen. De 30-jarige verdediger speelde de eerste zeven wed strijden. maar moest thuis tegen Roda Boys met een ernstige bil spierblessure afhaken. Vervolgens stond hij een maand of zes naast de ploeg. Met een onderbreking van een paar minuten wel te verstaan, omdat hij in de slotfase van het thuisduel tegen Marken mocht invallen om de zege veilig te stellen. Prompt scheurde hij echter een spier, (een andere) en was opnieuw uitgeschakeld. Pas vorige week speelde hij weer, nog niet helemaal fit, omdat Hennie Koet geblesseerd was. Hoe staat het nu met je blessure? "Nou, het gaat. Van die gescheur de spier heb ik geen iast meer. Maar met die oude blessure is het nog niet helemaal in órde. Daar heb ik nog steeds last van na een wedstrijd of na de training. Het is eigenlijk nog een blessure van zes jaar gele den. Ik heb de zaak destijds een beetje verwaarloosd, ook al omdat het toen nog wel ging. Ik was na- Visser volgt voorbeeld van Van Gennip HAARLEM (GPD) - De rijen bin nen de schaatsbond zijn definitief gesloten. Nadat Yvonne van Gen- nip eerder deze week al had bekend gemaakt terug te keren in de kerh- ploeg, heeft ook een andere 'alterna tieveling' van weleer, Leo Visser, besloten zich weer aan te sluiten bij de nationale selectie van Ab Krook. Visser werd vorig seizoen als lid van de alternatieve schaatsploeg Europees en wereldkampioen. De afgelopen .winter concentreerde hij zich op zijn opleiding voor ver keersvlieger; het schaatsen kwam op het tweede plan. Visser nam al leen aan het EK in Heerenveen deel en werd, als veredelde 'recreant', tot ieders verrassing nog derde ook. Over vijf weken denkt Visser zijn opleiding in Beek te voltooien. Daarna hoopt hij aan de slag te kun- nen bij een luchtvaarmaatschapij. "Doordat ik bij mijn nieuwe, nu nog onbekende, werkgever eerst een vervolg-opleiding krijg, kan ik het komende seizoen veel meer tijd vrij maken voor het schaatsen dan de af gelopen maanden. Er zullen zo nu en dan wel beperkingen in mijn pro gramma zitten, maar dat moet geen probleem zijn. Daar heb ik het met Ab Krook en Ard Schenk over ge had". Drie clubs strijden om afdelingsbeker van de LD-Cup LEIDEN - Voor de afdelingsclubs die het verst zijn gekomen in de LD- Cup krijgt het toernooi nog een bij zonder staartje. De Sleutels, Teylin- gen en MMO maken op 2 juni, te vens finaledag van de LD-Cup, on derling in toernooivorm uit wie van de drie beslag legt op de afdelings beker van deze krant en het recht om volgend seizoen uit te komen voor de KNVB-beker. Waar de wed strijden, van twee keer twintig mi nuten, worden verspeeld is nog niet bekend. Tot deze regeling is besloten om dat De Sleutels (voor de zaterdagaf deling) en Teylingen (Zondag) nog zijn verwikkeld in de nacompetitie van in totaal zes wedstrijden. Moch ten beide ploegen erin slagen zich op deze manier in de vierde klasse te spelen, dan plaatst MMO zich au tomatisch voor de KNVB-beker. Cricketclub Ajax tegen Oranje LEIDEN .- De cricketclub Ajax houdt morgen op het veld van LM- HC in Oegstgeest een open dag. Hoofdmoot is de wedstrijd tussen Ajax en het Nederlands vrouwen- elftal. De eerste bal voor dat duel wordt geworpen door Joop van der Reijden, de. nieuwe wethouder in Oegstgeest. Een video-presentatie en spelletjes voor de jeugd sieren de open dag verder op. Om 11.00 gaat de deur open. tuurlijk een stuk jonger. Nu ligt dat anders. Het duurt al maanden en het zal nog wel even duren". Zegt de dokter dat, of de fysiothe rapeut? "Nee, ik loop niet meer bij de dok ter. Sinds anderhalve maand al niet meer. Daar gaat te veel tijd in zitten en ik heb niet zo veel tijd door mijn werk. Ik zit in de bloemen". Hoe was het om na zo'n lange tijd weer te voetballen? "Het was wel even wennen. Ik had natuurlijk zes maanden geen wedstrijd gespeeld.' De laatste drie, vier weken was ik pas weer in trai ning. Omdat Koet en Aandewiel er niet waren, moest ik zelfs laatste man spelen. Om toch wat routine te brengen in de verdediging. Op die positie heb ik nooit gespeeld. Ja, tien jaar geleden misschien een keer. Toch ging het wel moet ik zeg gen. Ik kon aardig op mijn mede spelers inpraten. Dat was heel be langrijk". Houdt dat in datje tegen ARC op nieuw als laatste man speelt? "Ik weet niet eens of ik speel. Dat hangt onder meer af van Koet. Ik weet niet of hij al fit is. Als iedereen fit is sta ik in elk geval niet in de ba sis. Ik heb natuurlijk md komma nul conditie". Ministerie moet beslissen over uitzetting VOORHOUT - Foreholte is rond met de Roemeense handbalster Nicoleta Boriceanu. De Voorhout- se eredivisionist heeft voor de 22-jarige speelster een baan gevonden. Als het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid een zogeheten tewerkstellingsvergunning afgeeft, kan de 150-voudige ex-international in Nederland blijven en aan de slag bij de vrouwenploeg van Jan Kecskeméthv. Rijnsburg loopt uit LEIDEN - Rijnsburgse Boys brengt morgen naar schatting 2500 supporters mee naar Al phen aan den Rijn. "Er gaan in elk geval tien bussen en mis schien worden dat er nog wel meer", aldus secretaris Gerard van Zuylen. "De winkels zijn dicht en dat scheelt natuurlijk ook nogal". In de kantine van Rijnsburgse Boys zijn mor genochtend vanaf negen uur kaarten te koop voor het beslis sende duel tegen ARC. Je ontkomt natuurlijk niet aan deze vraag: worden jullie kam pioen? "ARC is en blijft een moeilijke te genstander. Ze geven het in elk ge val niet weg en zo hoort het ook. Het blijft leuk om de lijstaanvoerder beentje te lichten, zeker als de strijd om het kampioenschap daardoor open blijft. Mooi voetbal krijgen de mensen niet meer te zien. Het is nu een kwestie van inzet tonen, de beuk erin gooien". Als jullie het redden, zijn jullie dan terecht kampioen? "We halen de meeste punten, dus is het terecht. Rijnsburgse Boys heeft zo vaak mooi voetbal ge speeld, maar kampioen werden we er niet mee. Nu spelen we meer op resultaat. Kijk, en Quick Boys scoort natuurlijk veel, dat is waar, maar ik heb vaak genoeg gehoord van mensen die waren gaan kijken dat het voetbal nogal tegenviel. Bo vendien hebben we in Katwijk, op Nieuw Zuid, bewezen dat we wel degelijk kunnen voetballen en recht hebben op de titel. Zenuwach tig ben ik in elk geval niet". "Nee, dat doet iemand anders. De bloemen interesseren me niet. Die zie ik al genoeg". HERMAN JOUSTRA Boriceanu ontvluchtte ruim een halfjaar geleden de Roemeense na tionale ploeg tijdens een toernooi in Schiedam. Ze dook tijdelijk onder en vond later onderdak bij de Arn hemse club AAC. De handbalster werd evenwel nooit politiek asiel verleend. Omdat ze tegen die nega tieve beslissing een bezwaarschrift indiende met een opschortende werking kon ze voorlopig in Neder land blijven. Maar uitzetting dreig de op termijn als zij niet snel aan werk zou worden geholpen. In Arnhem werd naarstig gezocht naar een werkgever, maar AAC slaagde niet. De Zoetermeerse zeef- en textieldrukkerij Ultimate kon haar wel een baan aanbieden. Het bedrijf dat maanden geleden de Roemeense tegenstander van Fore holte in de Europa Cup II al in de kleren stak, wil de handbalster als exportmanager laten functioneren. Om die reden en omdat Boriceanu voor het Nederlandse handbal van grote waarde kan zijn heeft Forehol te goede hoop dat het ministerie po sitief beslist over de vergun ningaanvraag. Gemeente Leiden staat achter fusie tussen Unitas en LDWS LEIDEN - Niets lijkt een fusie tussen Unitas Leiden en LDWS nog in de weg te staan. Nadat bei de voetbalverenigingen al eerder te kennen hadden geven te willen streven naar een samenwerkings verband, heeft de gemeente Lei den inmiddels verklaard daar po sitief tegenover te staan. Dat is naar'voren gekomen tij dens een gesprek dat een delega tie van beide clubs voerde met Jan Duivesteijn van de directie sport en recreatie van de gemeen te Leiden. Volgens Duivesteijn zou een fusie tussen beide vereni gingen een welkome aanvulling zijn om het tekort aan velden in Leiden terug te dringen. Mede daarom verklaarde de gemeente zich bereid te helpen bij een mo gelijke oplossing van de mogelij ke financiële problemen die daar mee gepaard gaan. Concrete toe zeggingen zijn echter nog niet ge daan, in afwachting van een defi nitieve beslissing omtrent de sa menwerking. "Het is in elk geval de bedoeling dat de nieuwe club financieel gezond begint", aldus de woordvoerder in deze van bei de verenigingen, Henk Piket. Een bijzondere ledenvergade ring van beide verenigingen op 15 mei moet wat dat betreft uitsluit sel geven. Bij die vergaderingen stellen de besturen van beide clubs hun leden voor te besluiten tot een fusie. Piket: "Eigenlijk verwacht ik geen problemen Het is de bedoeling dat de sa menwerking reeds met ingang 11990/91 een feit is. Boriceanu was gisteravond voor het eerst in Voorhout en trainde mee met de selectie. Er waren een hoop Voorhouters naar De Gaasbak ge komen om de topper te aanschou wen. De Roemeense was in gezel schap van Leo Melcherts. Hij ver zorgt bij AAC onder meer sponsor zaken. "We zijn blij dat Foreholte rond is met haar. Voor ons is het een enorme aderlating, maar het spor tieve gedeelte was hier even niet be langrijk. De maatschappelijke carri ère van Nicoleta en de dreigende uitzetting verdienden de aandacht. Het hangt nu van het ministerie af, maar wij hebben er veel Vertrouwen De speelster werd door de Fore- holte-vrouwen met enthousiasme begroet. Zij weten immers hoe Roe meense vrouwen zijn na de dubbele ontmoeting met Terom Iasi maan den geleden. Boriceanu liet zich de loftuitingen welgevallen. "Wat moet ik zeggen van mijn eerste in druk. Tijdens een training zie je niet veel. Maar ik zal het hier best naar mijn zin hebben", aldus de vedette uit het Roemeense handbal die in een half jaar al redelijk Nederlands leerde. Niveau "Het niveau is in Arnhem en Voor hout veel lager dan in Roemenië. Daar moest ik in het begin erg aan wennen. Ik trainde bij mijn vorige club (Rulmentul Brasov) acht keer per week. Dat zijn ze hier niet ge wend. daarom doe ik nog dingen voor mezelf om toch in conditie te blijven. Het is wel leuk dat ik ook mee mag trainen met de nationale vrouwenselectie. Er kan me niet vaak genoeg worden getraind". Ze moet toch wel een beetje heimwee krijgen naar het tophand- bal in haar geboorteland als ze het amateurisme hier ziet. Of niet? "Nou, ik denk heus nog wel eens aan Roemenië. Het nationale team is verleden tijd. Maar ik heb een keuze gemaakt en leef nu in Neder land. Naar Roemenië wil ik niet meer terug. De situatie is daar ver beterd maar nog niet goed. Een droomwens van me is om straks als ik hier geld heb verdiend met mijn nieuwe baan mijn ouders! uit te no digen. Dan kunnen ze zien hoe goed het in Nederland is". Kecskeméthy is ook gelukkig met de nieuwe aanwinst. "Wat mijn indruk over haar is? Dit is een schot in de roos. Dat kind heeft 150 keer in de nationale ploeg van Roemenië gespeeld. Moetje dan nog even kij ken of ze het kan? Ik wist al zat toen ik het hoorde." Die meid wordt de absolute vedette van het Neder landse vrouwenhandbal". ROB VAN DER ZANDEN SINGAPORE Jan Siemerink heeft de kwartfina les bereikt van het Grand-Prix tennistoernooi van Singapo re. De Rijnsburgse tennisser deed dat door de Canadees Martin Laurendeau, 100e op de wereldranglijst, in twee sets te kloppen: 6-4, 7-5. In de eerste ronde had de Rijnsburger de Amerikaan Leif Shiras geklopt. Vandaag komt Sieme rink uit tegen de Nieuwzeelander Kelly Evernden. WENEN iRTRISIDi - Argentinië. de heersende wereldkampioen, heeft voor de eerste keer in negen duels weer tens gescoord. In de vriendschappelijke interland tegen Oostenrijk troffen de Argentijnen zelfs twee keer doel. toch moest het team van Diego Maradona lijdz> 1-1. Bondscoach Carlos Bilardo rest nog slechts één pioen terug te geven. Oostenrijk had in Wenen voor 45.000 t nuut werd door verdediger Juan Simon van zijn Oostenrijkse collega Toni Polste half uur belandde and c droomstart. Een afstandschot van Zsak in de derde mi- j-cmder d: 1-0. Maradona, op de foto (EPA) bezig het shirt m, gaf daarna de aanzet tot de gelijkmaker. Na ruim een 11 het Argentijnse nationale elftal voor de voeten van hhaga, die dit buitenkansje niet onbenut liet. Zijn schot verdween onhoudbaar in de verre hoek. Ook daarna kregen de Argentijnen riante mogelijkheden de score uit te bouwen. Lindenberger, de uitstekend keepende doelman van de Oostenrijkers, verhinderde in de harde tweede helft 'zekere treffersvan Maradona en Basualdo. '.schouwers e in richting i in bezit te ne loerder 1 Het bereiken van de kwartfinales in het met 200.000 dollar gedoteerde toernooi is de beste prestatie uit de carrière van Siemerink tot nu toe. Niet alleen mag hij een aanzienlijk bedrag op zijn rekening bijschrij ven (zeker 5000 dollar), ook vergaart hü door het bereiken van de laatste acht een groot aantal punten voor de wereldranglijst. De Nederlander komt nu op een positie rond de 200. De zege van Siemerink kostte bondscoach Stanley Franker overi- gens zijn haar. De coach, die behal ve Siemerink ook Tom Nijssen, Ri chard Krajicek en Tom Kempers begeleidt, had zijn pupillen toege zegd zich kaal te scheren als een van hen de kwartfinales zou bereiken. Het lijstje favorieten voor de toernooizege in München slinkt met de dag. Gisteren werd de als nummer twee geplaatste Aaron Krickstein uit het toernooi gemept, waardoor het deelnemersveld in München nu definitief is onthoofd. Met Krickstein verdween de laatste speler uit de top vier van München. Voor hem waren Chang, Edberg en Noah al geslachtofferd. De Tsjechoslo waak Karei Nova- eek was verantwoordelijk voor de vroegtijdige eliminatie van de Ame rikaan. In de eerste set (6-2) legde hij de basis voor zijn zege. Krickstein leek zijn valse start in de tweede set nog even goed te maken. Tot 6-6 ging de partij zelfs gelijk op, maar een degelijke tie-break (7-4) bracht de overwinning van Novacek niet meer in gevaar. Met de Nederlandse tennisprofs gaat het vooralsnog uitstekend. De grootste verrassing kwam uit Ham burg. Nicole Jagerman bleek in de Westduitse Hanzestad in drie sets te sterk voor de als nummer zes ge plaatste Francaise Tauziat: 6-4 2-6 6- 1. Jagerman schaarde zich door haar verrassende zege bij de laatste acht. Besmet tijdens de wedstrijd LONDEN (Reuter) - Het ge vreesde aids-virus heeft zijn in trede gedaan in de sportwereld. Volgens Italiaanse medici zou een voetballer tijdens een wed strijd besmet zijn geraakt met de ziekte. De doktoren hebben in een brief aan het Britse medische weekblad 'The Lancet' melding gemaakt van deze gebeurtenis. Volgens de medici zou een 25-ja- rige man hard in botsing zijn ge komen met een tegenstander, van wie bekend was dat hij drugs gebruikte en drager was van het HIV-virus dat aids ver oorzaakt. Beide spelers bloedden hevig aan de wenkbrauwen. Twee maanden viel een aids-test bij de getroffen voetballer positief uit. Een jaar eerder was hij nog ne gatief bevonden. De doktoren concludeerden dat de man tijdens de botsing besmet moest zijn geraakt, aan gezien niets op zijn sociale ge drag wees op een andere be smettingsmogelijkheid. Vol gens Dr. Donald Jeffries, de aids-expert van het St. Mary's ziekenhuis in Londen, zou dit het eerste, bekend geworden, geval zijn waarbij het virus via een sportblessure is overgedra gen. kwa Ma Mark Koevi drid ook ongeschonden door de tweede ronde. De Amerikaan Arias schoot op de beslissende momer ten in het duel tekort om een seriei ze bedreiging te vormen voor de N< derlander: 7-6 6-4. ZEIST (GPD) Met de aankon diging dat PTT Telecom de ko mende drie jaar zes miljoen gul den steekt in het betaalde voet bal, heeft het sectiebestuur de clubvoorzitters gisteravond de wind uit de zeilen genomen en de Oranje-raad opnieuw tegen zich in het harnas gejaagd. De spelers van Oranje voelen zich overvallen door de sponsor-overeenkomst die is gesloten met de sinds vorig jaar private onderneming. Naar Engels voorbeeld zal de eredivi sie al met ingang van het komen de seizoen 'PTT Telecompetitie' gaan heten en spelen de lands kampioen en de bekerwinnaar voorafgaand aan de competitie om de 'PTT Telecom Cup'. Die officiële aankondiging moest sectiebestuurder Eric van Hilten gisteravond ^chter haastig inslikken. Op last van de Oranje- raad. die in de ochtenduren bij monde van WCS'er Karei Jan sen verontwaardigd reageerde op Spelers overvallen door sponsorovereenkomst met PTT de in feite al afgeronde plannen. De schoonheidsfoutjes in het stencil spraken immers duidelij ke taal en moest Van Hilten bij het voorlezen van de tekst haastig aanvullen of corrigeren. "Wij heb ben een huwelijk aangekondigd maar nog niet gesloten", vülde Van Hilten later aan. Het tumult ontstond 's mor gens bij de Rijksmunt in Utrecht, waar de eerste munt werd gesla gen met de beeltenis van Hans van Breukelen. Karei Jansen en de doelman van Oranje ontstaken in razernij toen zij werden gecon fronteerd met de kant en klare overeenkomst. "Hans en ik wer den volkomen verrast", reageer de Jansen met ingetogen woede. "De afspraak is dat er bij het af sluiten van nieuwe contracten eerst overleg met de Oranje-raad zou worden gevoerd. Dat is weer niet gebeurd. Het is het oude lied je. Ik voorspel het sectiebestuur dat het nog in conflict komt met de centrale spelersraad. want de CSR weet ook van niets". Het verweer van Van Hilten, in het sectiebestuur belast met de portefeuille commerciële zaken, klonk niet erg overtuigend. "Jan sen vergist zich. Er is een wils- overeenkomst, geen overeen stemming. We gaan nu eerst met de Oranje-raad praten, daarna ronden we de zaak af. Maar het is natuurlijk wel de bedoeling de af spraak snel na te komen". De overeenkomst met PTT Te lecom heeft een looptijd van drie jaar met een optie tot verlenging. Om die reden is het contract met de NOS (voor zes miljoen) met één jaar verlengd en loopt het nu eveneens af op 1 augustus 1993. Tijdens het overleg 'met de be nen op de tafel', zoals voorzitter Martin van Rooijen de bijeen komst met de clubvoorzitters noemde, moest het sectiebestuur beloven dat de WK-begroting niet wordt overschreden. Voor de spe lers betekent dit dat zij bij een we reldtitel genoegen moeten nemen met een premie van net iets meer dan 100.000 gulden in plaats van de gevraagde 135.000 gulden. "Meer hebben we niet te bieden. We gaan in alle fasen van het WK uit van een sluitende begroting", zei Van Rooijen, die zich al te goed herinnert dat het vorige sec tiebestuur om die reden naar huis is gestuurd. Van Rooijen noemt het aanbod zoals dat nu op tafel ligt een "al leszins redelijk voorstel. Te meer. als je bedenkt dat daar nog zo'n dertig mille bijkomt uit de spon- sorpot. Die garantie hebben wé inmiddels van het bureau Schra- ders-Van Seggelen gekregen. Het ziet er zelfs naar uit dat dit bedrag nog overschreden wordt. Voorlo pig wachten we de reacties van de Oranje-raad af'. Het sectiebe stuur bereikte gisteravond wel een financieel akkoord met de hofleveranciers van Oranje. Veruit de meeste tijd tijdens het beraad van vier uur werd be steed aan de commerciële aanpak van dit sectiebestuur. Rinus Mi- chels presenteerde de voorzitters het discussiestuk 'Voetbal 2000'. Het ligt in de bedoeling op zo kort mogelijke termijn, desnoods zon der de stichtingen, te starten met een b-competitie voor junioren. Daarnaast wordt gesleuteld aan een nieuwe opzet voor de beker competitie. Sprintzeges Raai) en Van Poppel LEON (ANP) - Üwe Raab, de ras sprinter uit de ploeg van Jan Gis- bers, heeft zich in zijn discipline eindelijk weer eens de sterkste ge toond. Na twee mislukte pogingen in de derde en vierde etappe, waarin de Oostduitser twee keer derde werd, was hij nu wel succesvol. Op de streep bleef hij de Sovjetrus Ab- doejaparov en de Brit Malcolm El liott net voor. Jean-Paul van Poppol uit dc ploeg van Peter Post heeft zijn eerste zege in dit jaar binnen. De sprintspecia list, die zich in het voorseizoen rus tig in het peloton ophield, drukte in de vierde etappe van de Vierdaagse van Duinkerken na 213 kilometer als eerste zijn wiel over de streep, vóór de Belgische sprinters Eric Vanderaerden en Johan Museeuw. VRIJDAG 17 30-19.30 Sportnet: Amerikaans bas ketbal. 17.48-18.18 Ned 2 De Bal is Rond: pro gramma waarin de beste jeugdkeepers van Nederland worden gekozen. 19.30-21.30 Sportnel: Update en ijshoc key. 21.30-23.30 Sportnet: Motorracen Nas- pen v 23 25-23.50 Did 1 Sportschau. 23.30-00.00 Sportnel: Wielrennen. 00.00-01.00 Sportnet: Rallycross. 01 00-02.00 Sportnet Zeilen 02.00-02.30 Sportnel Paarderacen. 02.30-03.30 Sportnel: Rallycross. 03.30-04.30 Sportnel: Motorsport. 04.30-06.00 Sportnet' Atletiek 06.00-08.00 Sportnet: US PGA Golf.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17