Ambitieus plan voor lisses bejaardenoord GMD moet helpen bij terugkeer in het arbeidsproces DONDERDAG 3 MEI 1990 aL'ft Berkhout wil verpleeghuis en aanleunwoningen LISSE Bejaardencen- Of Berkhout nog toekomst heeft trum Berkhout in Lisse wil Het antwoord is dat dat bijna veertien miljoen gul den uittrekken voor een in- voeren grijpende renovatie en uit breiding van de voorzienin gen. Aan het bestaande ge- kregen totaal tweehonderd aanmel- dehuidi- dingen en nadat we als criterium niet het geval is. Vandaar hadden gesteld dat de aanvragers studie hebben laten uit- ouder dan zeventig jaar moesten en zijn, hielden we nog 85 belangstel lenden over voor 27 woningen", al dus wethouder Smith. Hij ver- het wachtte dan ook wel enige mede- Architect F. Kolkman bouw, dat niet meer voldoet te de gekozen weg. aan de eisen van deze tijd, gingshuis naar zorgcentrum' toe. Arnhemse bureau Wiegerinck licht- werking van de provincie. "Die mag Ihier geen bezwaar tegen maken". moeten een verpleeghuis en een dertigtal aanleunwonin gen worden gebouwd. De huidige Kolkman wees zijn gehoor nog e op de verouderde toestand Berkhout. "De kamers zijn r Smith ziet nog wel problemen met de door Berkhout gekozen lo caties voor de aan- en nieuwbouw. "We hebben te maken met de weste- gemeente Lisse juicht de eind van de jaren zestig ging plannen toe, maar wethou der H. Smith van ruimtelijke ordening plaatst kantteke- danoök nauwelijks een goed bed i ningen bij de uitvoering. erg klein. Aan het lijke randweg en de geluidshinder. Zo dicht langs de van uit dat er zo veel mogelijk ka- weg mag niet worden gebouwd, mers moesten komen op zo weinig Ook moet worden gedacht aan het mogelijk vierkante meters. Er kan uitzicht van de omwonenden". Bejaardencentrum Berkhout, dat Voor rolstoelgebruikers zijn de ka- 'de plannen de titel 'Berkhout 2000' mers ongeschikt. Een douche ont- heeft meegegeven, denkt de uitbrei- j "Planologisch en stedebouwkun- dig zitten er nog heel wat haken en ogen aan het plan. We moeten nog eens stevig gaan praten met de ar chitect, maar voor een masterplan is dit niet slecht. Wat dat betreft kun nen we het steunen", aldus Smith in een eerste reactie op de gisteravond door bestuur en directie van Berk hout gepresenteerde toekomstplan- breekt. Er is duidelijk vraag i meer ruimte. Dit kan niet meer Eisen Ook de overheid stelt andere ei "Het overheidsbeleid ding stapsgewijs te kunnen realise ren. Het verpleeghuis komt het laatste aan bod. De renovatie wordt begroot op zes miljoen gulden, de bouw van het verpleeghuis op vjf Voorzitter J Berkhout Weliswaar bouwtech nisch in een zeer goede staat ver keert, maar dat het gebouw functio- neel niet meer voldoet aan de huidi ge veranderende taak. "Er is nu een andere en intensievere zorg vereist. Ouderenzorg is in beweging, praten hebben richt dat zo veel mogelijk ging thuis plaatsheeft. Dat betekent dat de bevolking van de verzor gingstehuizen steeds ouder en hulpbehoevender wordt", aldus Kolkman. Dat vraagt om aanpassin- Doorn stelt dat gen en om uitbreiding van de voor zieningen, waarbij Berkhout denkt aan de bouw van aanleunwoningen. IVoorlopig zijn er dertig gepland, maar gemeente en provincie heb-, ben juist hier een belangrijke steml op ge- miljoen en de aanleun- en zorgwo- ningen op 2,7 miljoen. LEIDEN De eerste contouren van de ouderenvoorziening aan de Zijloever worden langzaam, zichtbaar. In het ronde gedeelte op de hoek van het gebouw worden straks enkele centrale voorzieningen aangebracht. Daarvan kunnen alle ouderen in de wijk profiteren en ook de bewoners van de 48 woningen die bij het project worden ge bouwd. Vermoedelijk is de ouderenvoorziening in september klaar. Zeker i. den bij de bouw. De aannemer kon niet voldoende mensen krijgen. Fietspad Alkemade gaat drie ton kosten ALKEMADE - Het nieuw aan te leggen provinciale fietspad van de Sotaweg in Roelofarendsveenlnaar de Noordveenweg in Nieuwe Wete ring gaat 300.000 gulden kosten. Vóór eind dit jaar begint de ge meente aan de werkzaamheden van deze tweewielersroute. Het fietspad over de dijk van de Gogherpolder maakt deel uit van het provinciaal fietspadenplan en is voor de gebruikers een gemakkelij ke verbinding tussen Nieuwe Wete ring en Roelofarendsveen. De pro vincie Zuid-Holland neemt alle kos ten voor haar rekening terwijl de ge meente zorg draagt voor de uitwer king van het fietspad. Vorig jaar gaf het college de Hei- demij opdracht tot de voorberei ding van de werkzaamheden. De provincie stelt als enige eis dat het pad ook voor bromfietsers te ge bruiken moet zijn. De rijbaan wordt daarom 2,75 meter breed. Palen aan de zijkant moeten het autoverkeer verhinderen gebruik te maken van het fietspad. Voor de aanleg moet bij de Sluis in Nieuwe Wetering grond worden aangekocht van particulieren. Deze hebben zich in principe bereid verklaard mee te werken. Zowel de commissies, die het plan volgende week bespreken, als. de gemeente moeten hun goedkeu- ring aan het fietspad geven. Gelet op het feit dat met de aanleg een ou de wens van de raad in vervulling gaat en de provincie alle kosten be taalt, worden er geen bezwaren ver wacht. Duitse marine oefent voor kust Piet Bos was door rugklachten niet meer in staat om zijn oude werk nog te doen. Hij was machine-bediende in een middelgroot bedrijf in de gra- het kapittel omdat het bestaande fische sector. Daar kwam veel buk ken en tillen aan te pas en dat ging op den duur niet meer. Na een jaar Ziektewet kreeg hij een uitkering op grond van de Wet op de Arbeids ongeschiktheidsverzekering (wao) naar 25 tot 35 procent arbeidsonge schiktheid. De bedrijfsvereniging bestemmingsplan zal moeten zorg op maat. We den gewijzigd. Lisse moet voldoen- als bestuur afgevraagd de woningcontingenten krijgen om de plannen mogelijk te maken. Berkhout gaat daarvoor samenwer ken met woningbouwvereniging Volksbelang. De provincie heeft bepaald dat er met Piet in Lisse 149 verzorgingsplaatsen mogen zijn. Op dit moment zijn er 175, zodat er 26 moeten worden in geleverd. In plannen die de prov paalt de mate van arbeidsonge schiktheid. Er zijn verschillende klassen van percentages arbeidsongeschikt heid, steeds met een bijbehorend uitkeringspercentage. Wie bij voor beeld, zoals Piet Bos, voor 25 tot 35 procent arbeidsongeschikt is, krijgt een uitkering van 21 procent van zijn loon. Bij een arbeidsonge schiktheid tussen 80 en 100 procent is de uitkering het hoogst, namelijk 70 procent van het loon. Als het v is, dat hij ongeschikt schil tussen mogelijke was geworden voor zijn eigen werk. Maar de bedrijfsvereniging vond ook dat hij nog wel ander werk kon doen, waarmee hij ongeveer 70 pro diensten en oude loon minder is dan 15 procent, dan krijg je helemaal geen wao-uitkering. INSTITUUT BURGERRAADSLIEDEN BREESTRAAT 92 2311 CV LEIDEN TELEFOON 071-254142 Overigens kan e schikt zou zijn. Voor gedeeltelijk a >-uitkering, beidsongeschikten is het natuurlijk dische hulp te vragen, valt te c Hoe verstandig het kan zijn juri- "de handelwijze van de GMD. De NOORDWIJK Het zevende mij- wordt de nenveegsquadron van de Westduit- depend a Lisse een het gebied tussen Scheveningenj Texel opereren, waren gisteren tief voor het strand van Noordwijk. pendance graag De mijnenvegers zijn uit de maart heeft gepresenteerd cent van zijn laatste loon zou kun- ook nadat deze eenmaal is toege- extra moeilijk ander werk te verdienen. Dat Piet dat werk kend, worden verlaagd of ingetrok- den. Maar aan dit soort arbeids- ken op grond van gewijzigde medi- marktfactoren heeft de wao nauwe- sche en/of arbeidskundige gege- lijks boodschap. De bedrijfsvereni- vens. Dat heet 'afschatten'. Daarbij ging hoeft de beslissing om geen of zich tot een advocaat. Overigens het eerste geldt een gunstiger regeling voor een beperkte wao toe te kennen of vond Piet zelf ook, dat hij een hele- die op 1 januari 1987 al een om af te schatten dan ook bepaald boel werk nog wel geuit te vestigen van het psy- niet had, deed niet terzake, oefent tot en met vandaag cho-geriatrisch (voor dementeren- TrDrcpi,-iior. >or de Nederlandse kust. De tien de en demente bejaarden) verpleeg- V erSCxillien ijnenvegers, die al sinds 30 april in huis Mariënhaven in Warmond. De Veel mensen kijkend ang van de bouw staat voor juli ziektejaar vreemd op, als cluderen uit de verdere geschiede nis van Piet Bos. Hij nam geen ge noegen met het lage percentage ar beidsongeschiktheid en wendde kunnen 1994 gepland. Berkhout wil die de- gens helemaal geen wao-uitkering wao-uitkering hadden en die toen niet uit te stellen tot je daadwerke- doen. Sterker nog: hij kon in het be de voorkant krijgen of een wao, die uitgaat het hoofdgebouw koppelen. Op een laag percentage arbeidsonge- Frauenlob-klasse en hebben het de begane grond van het huidige ge- schiktheid. De Ziektewet werkt mijnondersteuningsvaartuig Stei- bouw moeten dan alle gemeen- niet met percentages arbeidsonge- gerwald als uitvalsbasis. Het squa- schappelijke voorzieningen voorj de marineba- het hele complex worden onderge bracht. Met het naast Berkhout ge- werk, dat je het laatste deed. Als je De Duitse marine oefent juist legen servicewooncentrum Eiken- daarvoor ongeschikt bent gewor- de Noordzeekust om- horst moet een directe verbinding den, dan krijg je een volledige uitke- komen. Enige aanpassing kan deze ring (70 procent van het laatst ver woningen ook tot zorgwoningen diende loon). ouder 1 gels gaan Billijkheid Als je arbeidsongeschikt bent ge lijk werk hebt gevonden. Intussen drijf van zijn werkgever z moet je voor je rest-capaciteit een beroep doen op de ww, is d denering van de wetgever geweest. tal banen aanwijzen, die hij on danks zijn rugklachten goed zou kunnen verrichten. In de Ziekte- GMD had veel harder moeten trek ken aan de pogingen om van Piets werkgever gedaan te krijgen, dat hij hem ander werk gaf. De Raad van Beroep was van me ning, dat de wao-beslissing niet mag worden gebaseerd op een be oordeling op ander werk, als de be drijfsvereniging en de GMD er niet eerst alles aan hebben gedaan om de betrokkene bij zijn eigen werk gever herplaatst te krijgen. Tot die tijd kan die andere arbeid niet De bedrijfsvereniging laat zich wet-periode had hij hierover zelf den beschouwd als in billijkheid op worden voor je eigen werk, laat de overigens in deze zaken altijd advi- ook al dat het ondiepe water ideaal de training. Tussen 15 wordt in het gebied tussen Scheve- maken, zo stelt Kolkman in zijn ningen en het zeegat van Terschei- slag. ling door de NAVO-bondgenoot op nieuw geoefend. De tussenliggende mei-dagen leken vijftig jaar na het "Dat begin van de Tweede Wereldoorlog staat minder geschikt voor Duits vlag .vertoon voor de Nederlandse kust. De op c heel ander uit- bedrijfsvereniging dus in het kader seren door de Gemeenschappelijki van de wao onderzoeken welk an- Medische Dienst, de GMD. der werk je nog zou kunnen, doen. -r-, uu Daarbij gaat het om arbeid, die voor KecMShUlp de krachten en bekwaamheden van Wie te maken krijgt met een wao werknemer is berekend en die beslissing, n balletje opgegooid gangspunt gebaseerd. De bedrijfs- hem met het oog op zijn opleiding Behoefte vereniging kijkt welk ander werk je nog wel zou kunnen doen en wat je vreselijke behoefte be- daarmee zou kunnen verdienen. Die theoretische verdiensten doet e Toeger beroep in billijkheid kan juridisch advies te vragen dit soort voorzieningen is pas nog gebleken bij de bouw van Mariënburg aan de Nassaulaan. We wórden opgedragen, zoals het mooi in de wao staat. De bedrijfsvereniging zal den dan vergeleken met je laatst delijk aantal banen moeten bij de werkgever. Daarna had de beidsdeskundige van de GMD met de werkgever gesproken. Maar de werkgever voelde er niet veel voor en de arbeidsdeskurfdige legde zich hij het niet daarbij neer. altijd verstandig aan De advocaat van Piet ging in be roep tegen de wao-beslissing bij de Raad van Beroep, de eerste rechter in dit soort zaken. In het geval van Piet was dat de Raad van Beroep i beroepszaak. De wao is namelijk een ingewikkelde wet, waarbij behalve juridische, ook verdiende loon en het verschil be- principe ge- arbeidsmarktaspecten Groningen, omdat hij daar woont. 2n. Deze Raad veegde de vloer aan met REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Schrik niet I Vorige maand presenteerde het Haagse architectenbureau Roele- velt-Sikkes in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting het ontwerp voor een gloednieuw gebouw aan de Lammermarkt. Een complex met 53 woningen, ruim 800 vier kante meter kantoor- en winkel ruimte en een discotheek. De nieuwbouw moet in de plaats komen van de zogeheten Parmentierfabriek. Tot voor kort was in dit complex het bedrijf Ico Athibu gevestigd. De Katwijkse projectontwikkelaar De Lange en Van der Plas kocht het voormali ge bedrijfspand en heeft de ge meente om een sloopvergunning gevraagd. De Stichting Industrieel Erf goed Leiden pleit er daarentegen voor het fabriekscomplex te be houden omdat het gaat om een ui terst gaaf en fraai bedrijfsmonu- ment. Volgens de stichting moet het fabriekscomplex op de monu mentenlijst worden geplaatst. Het gemeentebestuur heeft de politieke partijen om een oordeel gevraagd: slopen of behouden, daar gaat het om. De partijen heb ben voorlopig nog even de tijd ge kregen om tot een conclusie te komen. Maar, oud-wethouder Tesselaar heeft zijn oordeel al ge geven: een nieuwe bestemming voor de oude fabriekspanden is, volgens hem, nagenoeg onmoge lijk. Met andere woorden: sloop is onontkoombaar. Het achterge bouw is, volgens Tesselaar, zo slecht dat het onherroepelijk te gen de vlakte moet. Het voor be woning geschikt maken van het voorgebouw, aan de Lammer markt, zou praktisch onmogelijk zijn vanwege de hoge kosten en omdat veel ramen aan de straat zijde zijn dichtgemetseld. De suggestie die van de laatste opmerking uitgaat is dat het openmaken van de dichtgemet selde ramen in strijd zou zijn met de historische waarde van het pand. Gelul, zouden wij op z'n Tesseliaans w'illen zeggen. Die opvatting wordt door voorzitter Budel van de Stichting Indus trieel Erfgoed Leiden, zij het in andere bewoordingen, onder schreven vensters geen Het maken van meer de voorgevel brengt aardbare schade toe het historische complex. Het gaat in de eerste plaats om de her- inneringswaarde die overeind blijft". Dat de restauratie van het voor malig bedrijfspand grote som men geld zal vergen willen wij niet tegenspreken. Maar, het zou waarachtig niet voor het eerst zijn dat een flink bedrag wordt geïn vesteerd in het behoud van het historisch stadsgezicht van Lei den. Budel weet ook wel dat het ge bouw een nieuwe, passende be stemming moet krijgen als het be houden blijft. Hij doet een aardi ge suggestie: "Het nieuwe college van B en W heeft in het college programma uitgesproken dat een onderzoek moet worden gedaan naar de mogelijkheid van een his torisch museum in Leiden. Het Parmentiergebouw, zo vlak bij De Lakenhal, lijkt mij een uitste kend onderkomen voor zo'n mu seum. Bovendien denk ik dat het mogelijk moet zijn het particulier initiatief deel te laten nemen in de kosten". De stichtingvoorzitter ver klaart verder een oplossing waar bij alleen de voorzijde van het voormalige fabrieksgebouw over eind blijft niet onder alle omstan digheden te willen afwijzen. "Wij zijn geen machtige partij, dus kunnen we moeilijk eisen stel len' aldus Budel. Schrik niet (2) Het architectenbureau Roelevelt- Sikkes, dat verantwoordelijk is voor het nieuwbouwontwerp, maakte al eerder een ontwerp voor nieuwbouw in de histori sche binnenstad van Leiden (Van der Werfstraat en omgeving). De ze nieuwbouw wordt algemeen geafficheerd als één van de aar digste plannen die de afgelopen jaren in de binnenstad van Lei den zijn gerealiseerd. Uit de eerste reacties (van raadsleden en omwonenden) .blijkt dat het plan Lammermarkt daarentegen niemand kan beko ren. Het ontwerp is nog net niet van tafel geveegd maar dat het eindoordeel die kant zal opgaan is niet onwaarschijnlijk. Toegege ven: aan de Schipholweg zou het plan van Roelevelt-Sikkes niet misstaan. Maar, tegenover de kleine woninkjes aan de Lam mermarkt en op een steenworp afstand van Leidens trots, molen de Valk, is nu wel sprake van on aanvaardbare schending van het historisch stadsgezicht. Op de tekening die het architec tenbureau van de nieuwbouw heeft gemaakt valt het nog mee. Het complex, gezien vanaf de Beestenmarkt, lijkt zich redelijk te voegen tussende belendende percelen. Die tekening geeft, vol gens Budel, een vertekend beeld van de werkelijkheid. In op dracht van de Stichting Indus trieel Erfgoed Leiden heeft archi tect J.J. Barendse getekend hoe de nieuwbouw zich zou manifes teren gezien vanaf de Korte Mare. "Schrik niet", waarschuwt Barendse ons. Zijn tekening maakt duidelijk dat straks, achter de pittoreske pandjes aan de Kor te Mare, een kolossaal monster schuil gaat. In de gemeente Amsterdam huldigt men tegenwoordig de op vatting dat een historisch gebouw alleen gesloopt mag worden als datgene wat er voor in de plaats komt maarr architectonische uit straling heeft. Het is wel duidelijk dat daarvan in het geval Lammer markt geheel geen sprake is. Eer der het tegendeel. Wondermiddel Gelukkig en succesvol zijn. Wie wil dat niet. De vraag is: hoe wordt je het? Er is doorgaans geen eenvoudige remedie voor. Volgens velen zijn er wondermid delen of ingewikkelde krachten van buitenaf voor nodig. John Kals.e, van het Utrechtse centrum De Piramide, leert mensen in twee dagen de creatieve krachten in zich zelf te gebruiken om hun leven in positieve zin te verande ren. Zijn methode blijkt aan te slaan. "Mensen denken heel(vaak dat de dingen die ze doen niet zullen lukken", verklaart hij. "Ik ben eens nagegaan Op de tekening boven: de Daaronder een tekening v bouw wordt gerealiseerd. alige Parmentierfabriek aan de Lammermarkt, gezien i i hoe de situatie er uit zal zien als het gebouw wordt gesloopt e anaf de Korte Mare. n de beoogde nieuw- (tekening J.J. Barendse) wel succesvol zijn. Er is een oude volkswijsheid die zegt: als je maar echt wilt, dan lukt het wel. Dat blijkt te kloppen. Hoe dat werkt? Gedachten van mensen hebben de neiging om werkelijkheid te worden. Mensen creëren hun ei gen werkelijkheid door de manier waarop ze denken. Wij leren ze met die kracht van het denken om te gaan". "De cursus die we geven is er op gericht mensen meester te la ten worden over hun eigen ge dachten, in plaats van slachtoffer. De meestercursus, noemen wij het. Op het moment dat mensen meester zijn over hun eigen ge dachten gaan ze dingen doen die ze werkelijk willen, en die gaan dan ook lukken. Mensen die suc cesvol zijn blijken voor een deel al te doen wat wij ze proberen te leren". John Kalse vertelt met een tweedaagse cursus die overal in het land wordt gegeven uitste kende resultaten te hebben ge boekt. Een voorbeeld: "Ik heb eens met iemand gewerkt die al honderd sollicitatiebrieven had geschreven. Telkens als hij daar mee bezig was dacht hij dat het toch niet zou lukken. Zo saboteer de hij onbewust wat hij feitelijk wilde. Ik heb hem gevraagd nu eens een brief te schrijven met de gedachte dat hij zou worden aan genomen. Dat gebeurde toen ook. Zo hebben we mensen ook van hun slaapprobleem afgeholpen". Ook in het bedrijfsleven werpt de cursus vruchten af. Een baas die ontevreden is over de motiva tie in zijn bedrijf moet niet zijn personeel, maar zich zelf verande ren. Als hij zelf verandert, veran dert zijn omgeving mee. Soms is het succes duidelijk meetbaar. We geven omzettrainingen in be drijven en zien dan dat de omzet werkelijk stijgt". Natuurlijk is de cursus geen wondermiddel. "We kunnen mensen in twee dagen niet alles leren en zeggen niet dat alles lukt", aldus Kalse. "Dingen luk ken die werkelijk binnen het be reik van mensen liggen. We belo ven mensen niet dat van een baan met een inkomen van 2000 gulden kunnen doorstromen naar een baan van 10.000 gulden. Het gaat er om dat mensen het heft in ei gen hand nemen, en niet maar af wachten wat er gebeurt". De cursus wordt in Leiden ge geven bij De Droomfabriek aan de Oude Singel, op zaterdag 5 en 12 mei. Kosten: 175 gulden voor twee dagen. te dragen, terwijl het achterwege blijven van voldoende pogingen tot herplaatsing bij de eigen werkgever de wao-beslissing bovendien on zorgvuldig maakt. De Raad van Beroep voegde er overigens aan toe, dat ook de werk nemer zelf pogingen moet doen om bij zijn werkgever te worden her plaatst. In het geval van Piet Bos liep het dubbel goed af. Dank zij zijn eigen doorzettingsvermogen en dat van zijn advocaat gaf zijn werkgever hem alsnog ander werk. Tot die tijd kon hij bovendien door de uit spraak van de Raad van Beroep aan spraak maken op een volledige wao-uitkering. Herplaatsing De uitspraak van de Raad van Be roep ligt in de lijn van de wetgeving en rechtspraak van de laatste jaren, die gericht zijn op het bevorderen van de kans op werk voor mensen, die gedeeltelijk arbeidsongeschikt zijn. Daarbij is eerste uitgangspunt dat de eigen werkgever het oude werk aanpast of ander werk aan biedt. Onder bepaalde voorwaarden kan de werknemer, zijn werkgever daartoe via een gerechtelijke proce dure ook verplichten. Ook bedrijfsvereniging en GMD kunnen hun steentje bijdragen. De GMD kan onderhandelen met de werkgever, waarbij zij kan beschik ken over bepaaldeinstrumenten. Zo kan de GMD bevorderen, dat de werkplek op kosten van de bedrijfs vereniging wordt aangepast of dat de werknemer wordt omgeschoold. Ook het arbeidsbureau (GAB) be schermt de gedeeltelijk arbeidson geschikte meer dan voorheen. Vroeger gaf het GAB voor de werk nemer, die twee jaar ziek was ge weest, gemakkelijk een ontslagver gunning af. Nu gaat het GAB eerst goed na of de werkgever geen mo gelijkheden heeft de werknemer in aangepast/ander werk te herplaat sen. Daarbij laat het GAB zich weer adviseren door de GMD. Als u gedeeltelijk arbeidsonge schikt bent, is het dus ook goed, dat u zich ervan bewust bent, dat wet gever, rechter en bepaalde instan ties u een handje kunnen helpen bij uw pogingen weer een plaats in het arbeidsproces te Zwembaden op 4 mei open LEIDEN - De buiten-zwembaden De Vliet en De Zijl gaan, in verband met het mooie weer, één dag eerder open. De directie sport en recreatie van de gemeente heeft deze week extra hard doorgewerkt om noodza kelijke werkzaamheden die aan de zwembaden moesten worden ver richt snel in orde te maken. Daar door kunnen de buitenbaden al op vrijdag 4 mei open. Beide zwemba den zijn die dag geopend van 10.00 tot 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12