En dan nu de aftrap van 'n fantastico prijsvraag!" [1DQQ Luba Uitzend Buro Op moederdag mag je best een handje helpen in de keuken. 2P Uw dagelijkse voordeel op een presenteerblaadje. BAALBERGEN zoekt voor de aflevering van a een MEUBELBEZORGER b een MEUBEL-MONTEUR BaalhSIOiOf ■5 MEUBELPROMENADE KATWIJK Wet uitkeringen burger oorlogsslachtoffers 1940-1945 V-f OPEN DAG ASTMA. ERGER DAN U DENKT. Astma Fonds Giro55055 WEEKENDKOOPJES 79.50 14.95 16.95 Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 12 mei of zolang de voorraad strekt V&D is op zaterdag 5 mei gesloten. In verband met de herdenking der gevallenen is het deze week koopavond op 3 mei Moulinex koffiezetapparaat 9006. Capaciteit 6 kopjes. Heeft maatvoering op de glazen kan. Met afneembaar filter en uittrekbaar "oer-'nw"-39,95 Philips waterkoker HD 4380. Schakelt automatisch en is beveiligd tegen droogkoken. Unieke vormgeving. Inhoud 1.7 liter. Kookt 1 liter water in 3 13 minuut. 2.000 Watt. 't Wordt steeds leuker bij V&D.- Philips mixer de luxe Hr 1522. Met krachtige motor. Compleet met garden en kneedhaken. Opwind-mogelijkheid voor snoer. 3 snelhe den plus momentscha kelaar en wandhouder. Braun Multipractic Plus Electronic de Luxe UK40. Met grote kom en kneedpropeller. 500 Watt-motor met variabele snelheid. Voorzien van momentschakelaar. Met slagroom/ eiwitgarde met extra kom. Nu bij V&D inclusief de UK Z-4 opzet-citruspers. 289.- KrupsCaféPresso. Voorespresso, cappuccino en koffie. Zet4 kopjes espresso. Schenkkan of adapter voor het direct vullen van 2 kopjes espresso. Zwenkbaar stoompijpje. Zet 8 koppen koffie (1 liter). Met praktisch zwenkfilter en speciale filterafsluiter. In zwart. TM- Braun staafmixer MR 300 CA. Compacte staafmixer, ook voor roeren. Met transpa- e maatbeker.hakmolen en wandhouder. "Met z'n tweeën 10 dagen naar Italië? Of 'n andere WK-prijs winnen? Doe dan gratis mee aan de SRV-wedstrijd 'SRV voetbalt mee' en haal het deelnameformulier uit de folder." 75 gram nu 2 voor onze snel groeiende meubelverkopen in bezit van groot rijbewijs en bij voorkeur met erva ring in meubelvervoer. De man die wij zoeken heeft er plezier in mooie pro ducten op een zorgvuldige wijze bij onze cliënten af te leveren. Wij bieden een afwisselende baan, op een goede en moderne vrachtwagen. deze man heeft ervaring in bezorging én montage van meubelen, met name woonwanden en slaapka mermeubelen. Voor deze baan is groot rijbewijs ook een vereiste. Wanneer u voor één van deze banen interesse hebt, maak dan snel een afspraak met Dhr. H. Bergen, telefo nisch bereikbaar onder nummer 01718-20300. Of schrif telijk naar postbus 220, Katwijk aan Zee. gemeente NOORDWIJK BESTEMMINGSPLAN NOORDBOULEVARDS, EERSTE HERZIENING De burgemeester van Noordwijk maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat bij Koninklijk Besluit van 14 maart 1990, no. 90.006235, met vernietiging in zoverre van het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land van 21 juni 1988, aan de door de raad der gemeen te Noordwijk op 27 oktober 1987 vastgestelde eerste herziening van het bestemmingsplan Noordboulevards, alsnog goedkeuring is verleend voor wat betreft de be stemming van het pand Parallelboulevard 9. De ^gedeeltelijke) goedkeuring van de genoemde plan herziening is hierbij onherroepelijk geworden. De planherziening en het Koninklijk Besluit liggen voor een ieder vanaf heden inzage op de afdeling bouwen en wonen in het gemeentehuis. De afdeling is geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Wijziging De Wet uitkeringen burger-oorlogsslachtoffers 1940-1945 (Wi^bo) is van toepassing op personen die tijdens de Duitse of Japanse bezetting dool" oorlogsgeweld (te denken valt aan bombardementen) of anderszins (verplichte tewerkstelling, onderduik, mishandeling e.d.) zodanig lichamelijk of geestelijk letsel hebben opgelopen dat zij blijvend invalide zijn geworden. Ook burgers die het slachtoffer zijn geworden van de zogenaamde Bersiap-periode (oorlogstoestand in Indonesië tot 1949) kunnen onder de wet vallen. De uitkeringen volgens de Wubo maken het deze mensen mogelijk het levenspeil te handhaven dat zij hadden bereikt voor het intreden van de invaliditeit. De wet wordt uitgevoerd door de Raad uitkeringen burger-oorlogsslachtoffers (Rubo). Met ingang van 28 december 1989 is de Wubo aangepast. Per die datum zijn de zogenaamde omgekeerde bewijslast en de anti-hardheid in de wet ingevoerd. Dit betekent het volgende: 1. Omgekeerde bewijslast Voor 28 december 1989 moest door de aanvrager worden aangetoond dat de ziekten en gebreken door de oorlogsomstandigheden ontstaan waren. Nu moeten de medische deskundigen van de Rubo vanuit hun ervaring aantonen dat de ziekten en gebreken duidelijk door andore oorzaken dan de oorlogsomstandigheden zijn ontstaan. 2. Anti-hardheid In de Wubo zijn bepalingen opgenomen met betrekking tot nationaliteit en woonplaats. Globaal kan gesteld worden dat een aanvrager op het tijdstip van de aanvraag de Nederlandse nationaliteit moet hebben en in Nederland moet wonen. Van deze eisen mag de Rubo voortaan onder bepaalde omstandigheden afwijken. Het kan namelijk voorkomen dat hoewel betrokkene niet precies aan genoemde eisen voldoet het onbillijk is deze toch niet onder de werking van de wet te laten vallen (dat zou een "hardheid" zijn, vandaar de bepaling van anti-hardheid). Personen die in het verleden al eens een aanvraag hebben ingediend en om één van bovengenoemde redenen zijn afgewezen, kunnen een verzoek om herziening indienen. Indien zij dat verzoek voor 28 december 1990 indienen, kunnen zij met terugwerkende kracht alsnog onder de wet vallen. Mensen die om deze redenen in het verleden geen aanvraag hebben ingediend, kunnen nu alsnog een aanvraag indienen. Voor nadere informatie of het indienen van een verzoek kunt u zich wenden tot de Raad uitkeringen burger-oorlogsslachtoffers (Rubo) Postbus 344 6400 AH HEERLEN Tel. 045 - 792285 of 792571 Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid e Cultuur Directie Verzetsdeelnemers, Vervolgden en Burger-oorlogsgetroffenen ZATERDAG 12 MEI Steeds groter wordt de vraag naar tijdelijk personeel in diverse sektoren. Daarom organiseert Luba Uitzend Buro deze open dag, 12 mei a.s. Je kunt terecht voor informatie in het algemeen en om jouw persoonlijke mogelijkheden te bespreken ledereen is van harte welkom' Luba Uitzend Buro biedt je de kans om ervaring op te doen bij verschillende bedrijven, zodat je je kunt oriënteren op de arbeidsmarkt en een bewuste keuze kunt maken voor de toekomst. Kom dus langs bij een van onze onderstaande filialen!!! Wij zijn geopend van 11.00-15.00 uur. Tot ziens'! Leidseweg 68a 2251 LV Voorschoten tel 01717-8142 Turfmarkt 11 Kort Rapenburg 10 2312 CE Leiden 2311 GC Leiden tel. 071-149745 tel. 071-140341 Winkelhof 9 2353 TR Leiderdorp lel 071-415055 P bank 70.70.70.120 Grosfiilex Hoge, stapelbare "Miami" fauteuil van 100% volkunststof. Roestvrij stalen keukengerei Soeplepel, sauslepel, schuimspaan, aardappel stamper, bakspaan of ophangrekje. ALS ER ASPERGES TER TAFEL KOMEN WMF universeeltang Van 15.95 voor 9.95 Verchroomd asperge/schil- mes, met beweegbaar stalen mesje Elektrisch thee- en koffiezet apparaat. Zet koffie en thee naar wens tegelijk, of apart, resp.2x10 kopjes. Badkamergarnituur "Gracia" in beige of rose. Badmat 50x90 cm. van 34.50 voor 29.95 Toiletmat 50x40 cm. RLLiBERT Luxe toiletkast. Achter 3 grote spieaeldeuren en in 2 grote laden zijn vele inde lingsmogelijkheden. Met aansluiting voor verlichting. 18-delige Happy Hour Set, bestaande uit 6 theeglazen, 6 theelepels en 6 onderzet ters. Vaatwasmachine be stendig en magnetronproof. Demontabele strandstoel. De sterke loper en het metalen buisframe worden heel smal weggestopt in de bijpassen de meeneemtas.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 6