Nieuwe Nederlandse keuken is vooral koken met kwaliteit van eigen bodem Gastoptreden van Kruiningse sterren-kok Maartje Boudeling Gorter hoopt stilletjes op invitatie voor Oranje Terug naar basiskoken met handige vleeswaaier ©VER DE GRENZEN' Maartje Boudeling en Eugène Hoogenboom leggen de laatste hand c i gerecht met kreeft. De plaats die Nederland in de culi naire wereld inneemt is maar' be scheiden. We hebben geen eetcul tuur zoals de Fransen, maar we be ginnen wel te leren om te genieten van de prestaties van een echte vak- Zo'n echte vakvrouw is Maartje Boudeling, die de witte brigade van restaurant Inter Scaldes in het Zeeuwse Kruiningen met vaste hand leidt. Haar restaurant is een van de weinige dat met twee sterren in de Michelin-gids prijkt. En ze is niet gierig als het er om gaat haar ervaring met jongere col lega's te delen. Onlangs was ze, met haar witte brigade, in de Engelber- tha Hoeve in Leiden om samen met dê jonge ploeg daar - onder aanvoe ring van chef-kok Eugène Hoogen boom (22) - de gasten eens speciaal te verwennen. Aan de hand van de wijnen uit de kelders van het Leidse restaurant stelde ze een prachtig zesgangen menu samen. Het werd een stukje Zeeland langs de Oude Rijn, met oesters, zalm, kreeft, tar bot en lamsvlees. Culinaire kunst stukjes, zowel qua uiterlijk als qua smaakcompositie. Eugène Hoogen boom nqemde het samenwerken met Maartje Boudeling dan ook een 'unieke ervaring'. Als Maartje Boudeling met haar brigade zo tegen twaalf uur haar op wachting maakt bij de gasten, ziet ze er koel en ontspannen uit, niet als iemand die vanaf vijf uur 's middags druk in de weer is geweest. "Het is me meegevallen", is haar reactie. "Ze hebben hier een ruime keuken, dat werkt plezierig en er is weinig misgegaan". Op de vraag waarom Nederland maar zo weinig vrouwelijke 'top- chefs' heeft, zegt ze: "Het is een vak dat veel tijd vergt. Je bent vaak tot 's nachts laat bezig. Er is zoveel te doen naast het koken. Het is heel moeilijk om dat te combineren met een gezin. Wij, mij man is gastheer, hebben geen kinderen, wij kunnen al onze tijd aan het restaurant ge- Maartje Boudeling, volgde nooit een hotelschool, ze kon gewoon ko ken. "Mijn uitgangspunt is eenvou dig en op smaak koken. Met eerlijke produkten werken", zegt ze. En als geboren Zeeuwse, die trots is op haar provincie laat ze daarop vol gen: "We hebben in Zeeland alles om er iets goed van te maken. Ik kan elke dag, ook op zondag, verse kreeft en oesters halen om maar een voorbeeld te noemen. We hebben heel goed lamsvlees, mooie fruit boomgaarden en wat specialiteiten, zoals bijvoorbeeld lamsoren, vlak bij de hand". Die lamsoren, een wat zoutachtig smakende groente, combineert Maartje Boudeling bijvoorbeeld met haar lamsvlees, een heel geraf fineerde combinatie. Stage Om de fijne kneepjes van het vak te léren - want alleen met goed en fan tasievol koken krijg je geen ster - trok ze naar Frankrijk en België. Dat lijkt vandaag de dag, nu zo langzamerhand meer vrouwen voor dit zware vak kiezen, heel ge woon maar zegt Maartje: "Het was vijftien jaar geleden toch wel een uitzondering als een vrouw om een stageplaats vroeg. De eerste paar dagen werd je dan ook een beetje van een afstand bekeken, maar ik heb eigenlijk altijd heel goed con tact met de collega's gehad". D^t goede contact vindt Maartje heel belangrijk: "Omdat het in ons vak hard werken is, moet je team heel gemotiveerd zijn. Zo'n team heb ik gelukkig". In Kruiningen staan ze dagelijks met zes man/vrouw in de keuken. In de zomer, de drukste tijd voor Inter Scaldes, komt daar nogeens drie man/vrouw (stagaires van scholen in Nederland en België) bij, want het restaurant is voor echte liefheb bers eeri begrip. De Nederlandse keuken, gegroeid door de eeuwen heen, met zijn lompe uiensoepen, zijn groteske, maar smakelijke snert, zijn stamppotten, zijn boerejongenspuddingen en zijn veelheid aan streekgerechten, beleeft, zij het nog schoorvoetend, een opleving. door Huub Klompenhouwer De Nieuwe Nederlandse Keuken maakt opgang. Namen zijn daarbij bewaard gebleven, alleen de tech nieken zijn aangepast. Het belang rijkste van de Nieuwe Keuken be staat dan ook uit de kwaliteit van de ingrediënten. Die moet van absolu te eerste klas kwaliteit zijn. En, als het even kan, van Nederlandse oor sprong. Die Nieuwe Nederlandse Keuken mag met recht gezien worden' als een reactie op een uit de hand gelo pen nouvelle cuisine, waarbij koks het in hun hoofd gehaald hebben te denken dat ze kunstenaars zijn, die in staat zijn een avond lang alle aan dacht te vragen voor wat er op het bord en niet wat er in de mond komt. Toegegeven, egn tikkeltje ge- charcheerde voorstelling van za ken. Maar in de kern wel raak. Bij de Nieuwe Nederlandse Keu ken staat het naturel koken cen traal. Niet te veel poespas, de kunst van het koken is niet het gaar ma ken van een kip, maar het verant woord smaak geven van het beest. En die dan ook opdienen op een ma nier die de eetlust opwekt. Daarmee wordt in een restaurant mede door toedoen van de bediening de basis gelegd voor een geslaagde avond Verkeerd bezig Arnold Aarssen, directeur van D' Vijff Vlieghen in Amsterdam waakt zorgvuldig over zijn Nieuwe Neder landse Keuken. Dat begint al bij de ingrediënten. "De Fransen zijn ja loers op die fantastische zuivel die wij hebben. Onze slagroom is on overtroffen. Toch moeten we in Ne derland zo nodig aan de crème frai- che. We exporteren ons mooiste Texelse lamsvlees ook naar die Fransen en eten zelf de diepvries uit Nieuw Zeeland. De prachtigste vis gaat naar het Zuiden en wij houden alleen wat haring angstvallig ach ter. Dan zijn we toch wel goed ver keerd bezig. Of niet soms?" Opletten Hij geeft toe, dat het een kwestie van opletten is. Als exportland is Nederland groot geworden omdat we echt alleen de beste kwaliteit in de regel uitvoeren. Dat betekent dat er op de Nederlandse markt nogal wat mindere kwaliteit terechtkomt. Of dat nu om groenten, fruit, vis of vlees gaat. Voorwaarde voor die Nieuwe Nederlandse Keuken is nu eenmaal wel die allerbeste kwali teit. Er hoeft niks gecamoufleerd te worden. "Wat dat betreft zou je ook de term 'de Eerlijke Keuken' kun nen gebruiken", zegt Aarssen. "Je kunt die keuken ook niet los zien van de rest van het gebeuren in het restaurant. Niet de kok, maar de gast staat centraal. De keuken is een van de onderdelen, die perfect moet zijn om het de gast naar de zin te ma ken. Aan de schotel mag niets mis zijn. Maar dat zelfde geldt ook voor de bediening. Die twee voorwaar den vormen de basis van het succes, dat we nu mét het restaurant heb ben". Kwestie van smaak En, na een vluchtige blik in de be drijvige keuken: "Koks zijn lange tijd bezig geweest steeds weer op nieuw een wiel uit te vinden. Ze be dachten steeds ingewikkelder toe ren om hun kunsten te demonstre ren. Dat is leuk om even oh en ah van te zeggen, maar daarna moet er gegeten worden. Verstand hebben van smaak en combinaties, en daar mee om kunnen gaan. De smaak, dat is het wezen van de kookkunst. Gebruik je daarbij heel naturel het produkt van eigen land en laatje de zoutpot en de boter wat met rust, dan ben je al een eind op weg met die Nieuwe Nederlandse Keuken". De Vleeswaaier, die het Voorlich tingsbureau Vlees de laatste week van april in de slagerij en de super markt bracht, lijkt het ei van Co lumbus. Een kookboek is het niet, het is een handzaam aaneengeklon- ken kaartsysteem met prima basis informatie. Een van de initiatiefnemers is Walter Vesters van het voorlich tingsbureau. "Wij wilden bewust niet met een kookboek komen, wat iedereen heeft daar al genoeg exem plaren van. De Vleeswaaier gaat aan het kookboek vooraf. In een kook boek staat: stoof het vlees in... Maar de Vleeswaaier vertelt wat stoven is, hoe je dat doet, welk vlees er ge schikt voor is en welke pan je het besté kunt gebruiken. De Vlees waaier is eigenlijk een prima aan vulling op het kookboek". Goedkoop De Vleeswaaier, die is ingedeéld in de hoofdstukken varkensvlees, rundvlees, kalfsvlees, paar^evlees en lamsvlees, kost nog geen vijf gul den. Ook voor wie al kan koken is de Vleeswaaier een handig naslag werkje, terwijl wie vlees bereiden moeilijk vindt eigenlijk niet fout kan gaan, zegt Vesters. "Hiermee je de grootste r en droog worden va verduidelijkt hij. Tips Bij alle bereidingstips worden de voedingswaarden van het produkt gegeven en op de achterzijde van de kaarten staan nog tal van gegevens over pannen, de magnetron, hygië ne in de keuken, etcetera. Maar het is ook een handige hulp bij het sa menstellen van je boodschappen lijstje. En zodra je thuiskomt, weet je precies wat je er wel en watje er niet mee kunt doen", aldus Vesters. Waarschijnlijk zal de enige bemoeienis van Edwin Gorter met de wereldkampioenschappen bestaan uit een oefen wedstrijd op 1 juni met 'zijn' FC Lugano tegen gastland Ita lië. De 26-jarige Hagenaar wordt in het land van Wilhelm Teil op handen gedragen en vaak genoemd als bes te buitenlander. De Alpen zijn ech ter totnogtoe een te grote barrière gebleken, want vanuit Zeist heeft Gorter sinds zijn vertrek drie jaar geleden bij Roda JC niets meer ver nomen. En dat zit de aanvoerder van FC Lugano behoorlijk dwars. „Je hoort mij absoluut niet roe pen dat ik in het Nederlands elftal thuishoor, maar van de tweeëntwin tig die straks geselecteerd worden spelen er zeker twaalf niet beter dan mij. Spelers als Krüzen of Hofkens kregen wel een kans. Die kans heb ik nooit gehad. Maar wie weet. Onze competitie duurt nog tot eind mei. Als Leo Beenhakker even wacht met het bekend maken van zijn se lectie kan hij me alsnog aan het werk zien". Een open sollicitatie? „Nee. Ik heb dat onbevredigd ge voel Als iemand was komen kijken en had gezegd dat ik niet voldeed, had ik er vrede mee gehad. Boven dien heb ik wat dat betreft stomme pech gehad. Hans Dorjee beloofde me te kómen kijken. Vlak daarna kregen Hiddink en hij trammelant bij PSV. Hetzelfde gebeurde in het geval Libregts. Ook hij zou een wed strijd van Lugano bezoeken. Enfin, de rest van het verhaal kun je zelf in vullen. Ik heb indertijd bewust voor het avontuur gekozen. Als drieën twintigjarige verliet ik Nederland, omdat ik in Zwitserland veel geld kon verdienen. Ik wist echter ook dat die verhuizing me ook een stuk verder wegbracht van het nationale elftal. En dat terwijl ik eigenlijk al nadrukkelijk op de deur had ge klopt. Via Jong-Oranje kwam ik in het bondselftal terecht. Beenhak ker selecteerde me toen zelfs nog voor dat team". Heeft het te maken met het feit dat men in Nederland de Zwitserse competitie minder serieus neemt? „Misschien. Als dat zo is, kan ik daar alleen maar om lachen. Ajax en PSV zouden hier bovenin mee draaien, maar de rest van de Neder landse clubs speelt echt niet op een hoger niveau. De'buitenlanders die hier spelen zijn veelal in hun land international. De meeste clubs heb ben er drie óf vier in dienst. Enkel de nationale ploeg baart internatio naal weinig opzien, maar dat zegt in dit geval weinig over de competi tie". „Dat kun je wel stellen. Als we za terdag bij FC Sion winnen, maken we een goede kans op Europees voetbal. We zitten momenteel in de play-offs en staan op de vijfde plaats. We moeten nog vijf wedstrij den en de onderlinge verschillen zijn bijzonder klein. Het verschil met koploper Xamax Neuchatel be draagt slechts vier punten. Elke wedstrijd is momenteel een finale. In zoverre is het systeem van play offs een succes. Verleden jaar was dat minder. Toen zaten we in de de- gradatie-poule. FC Lugano heeft echter flink aan de weg getimmerd en niet alle sportief. Toen ik er kwam speelde de ploeg nog in serie B. Nu denkt men aan Europees voetbal en wordt er binnen afzien bare tijd aanvang gemaakt met 4e bouw van een nieuwe hoofdtribu- Maak jij dat nog mee, want in tijd van geruchten duikt ook JOUU 1 op? „Zoals het er nu naar uitziet blijf ik waarschijnlijk nog driejaar bij de club. Mijn contract loopt weliswaar nog tot volgend jaar, maar ik ver wacht dat ik er moeiteloos twee jaar aan vast kan plakken. Deze week is zaakwaarnemer Maarten de Vos hier geweest om meer duidelijkheid te krijgen. Servette Geneve had in teresse getoond. Er moesten dus wat zaken doorgepraat worden. Ik zie wel iets in de mogelijkheden die ter sprake zijn gekomen. In elk ge val is weer rust in de tent en binnen kort wordt er met Lugano verder gepraat". Waarom noemt men jouw in Zwitserland 'Willy'? „Simpel. Wilhelmus is een van mijn voornamen. Ik kreeg ze niet aan het verstand gebracht dat mijn voornaam Edwin was. Wilhelmus, daar hield men zich aan en dat Wil helmus werd al snel Willy. Tot mijn geruststelling hebben ze-mijn sala ris nog nooit naar een verkeerde naam overgeboekt". Zoff begint aan zijn laatste klus TURIJN (GPD) Juventus speelt vanavond voor het laatst in het uit 1934 stammende 'Communale'. In het oorspronkelijk naar Mussolini genoemde stadion weerkaatst het roemrijke verleden van de zwart witte club. De 'Oude Dame' is de enige club die alle Europese bekers ten minste een keer won. Het af scheid krijgt een zeer nobel tintje, want het betreft de eerste UEFA Cup-finale tussen de twee Italiaan se clubs: Juventus-Fiorentina. En alsof het scenario door een archiva ris is bedacht herleeft nog een keer de typische derby-sfeer, vanwege het feit dat bij de Toscaanse club oud-Torino-vedette Graziani als trainer fungeert. Het wordt vooral de wedstrijd van de twee trainers, die allebei we ten dat déze finale het einde van hun werkzaamheden bij hun clubs betekent. De opvolgers staan al klaar: Maifredi (Juventus) en de Braziliaanse bondscoach Lazaroni (Fiorentina). Zoff en Graziani won nen met de nationale ploeg samen in 1982 de wereldtitel, maar stonden vooral tegenover elkaar. Graziani heeft met zijn drie werkgevers (To rino, Fiorentina en AS Roma) als een Don Quichot gestreden tegen de macht van Juventus in het Itali aanse voetbal. Slechts een keer won de spits de titel, vijf keer werd hij tweede achter de Turijnse topclub. „Met name Dino Zoff heeft mij veel successen onthouden. Maar ik be schouw hem als een oudere broer van me. Van de uren die ik samen met hem doorbracht bij de nationa le ploeg heb ik veel geleerd. Het is toevallig dat we elkaar nu weer een keer treffen". Graziani zit pas een maand op de bank bij Fiorentina. Hij volgde de te Dino Zoff wordt op de schouders genomen door de spelers van Juventus. De oud-doelman hoopt over 14 dagen wederom een beker te bemachtigen. lichte Giorgi op, toen het degrada tiegevaar bijna niet meer afwend- baar leek. Die trainer bleef echter weinig bespaard in de afgelopen maanden. Graziani: „Ik heb eigen lijk niet veel kunnen doen, maar al leen door van trainer te veranderen, kregen de spelers weer zelfvertrou wen. Dat is het harde van het vak, want driekwart van deze fina leplaats is hoe dan ook toch het werk van mijn voorganger". Monsterzege Köln dankzij Götz KEULEN (SID) - Falko Götz was de grote man bij 1. FC Köln in de mid- weekse ontmoeting voor de Bun- desliga met het al bijna gedegra deerde Waldhof Mannheim. Götz maakte drie treffers in het duel dat in 6-0 eindigde. Door de zege verdrong de Keulse formatie Bayer Leverkusen van de tweede plaats in de hoogste afde ling van het Westduitse voetbal. De achterstand van 1. FC Köln op ranglijstaanvoerder en kampioen Bayern München bedraagt overi gens nog drie punten, terwijl de ploeg uit de Domstad een wedstrijd meer heeft gespeeld. Wel heeft Köln zich nu verzekerd van UEFA-beker- voetbal. Hertha BSC keert het ko mende seizoen na zeven magere ja ren terug in de eerste Bundesliga. In Engeland won Liverpool met 1-0 van Derby County. Bayern schrikt van vraagprijs Brian Laudrup Bayern München is nog steeds drif tig op zoek naar versterking van de aanval. De ongenaakbare koploper in de Bundesliga, die vanavond voor de twaalfde keer kampioen wordt, heeft z'n oog laten vallen op Brian Laudrup, maar is zich wild geschrokken van de prijs. Bayer Uerdingen, de club waar de Deen nu onder contract staat, vraagt niet minder dan tien miljoen Mark voor de wekelijks uitblinkende aanval ler. „We zouden Laudrup graag wil len hebben", bevestigt Bayern-pre- sident Fritz Scherer de interesse, „maar tien miljoen Mark, dat is ons een te groot risico". Wolf Werner gaat z'n geluk be proeven bij Bayern München. De trainer, in november bij Borussia Mönchengladbach op straat gezet, wordt hoofdtrainer bij de amateurs. Zijn baas is Jupp Heynckes. Net als eerder in Mönchengladbach, waar Werner jarenlang zijn assistent was. In eigen land zijn ze hem al bij na vergeten, in Engeland spreekt Gerd Müller kennelijk nog immer tot de verbeelding. De voormalige 'Bomber der Nation', die het Neder lands elftal in de WK-finale van 1974 de das om deed, wordt columnist bij de spiksplinterniewe Engelse krant 'The European' van multi-miljonair Robert Maxwell. Exclusief voor dit dagblad, dat medio deze maand op de markt verschijnt, gaat Müller mee naar het WK in Italië. Camacho uitgewuifd MADRID (SID) - Voor 75.000 toe schouwers in het Bernabeustadion heeft Jose Antonio Camacho giste ren afscheid genomen. In een vriendschappelijk duel ter ere van de Spaanse recordinternational won Real Madrid met 2-1 van AC Milan. Bij rust leidde Real met 2-0. De Mexicaan Hugo Sanchez en Gordillo scoorden voor rust. Na de hervatting reduceerde Masaro de achterstand tot een treffer. Ruud Gullit werd voor feestwedstrijd op rust gezet. Camacho speelde 81 in terlands en droeg 699 keer het witte shirt van Real. St. Pauli steunt 'vijand' HSV Een goede buur is beter dan een verre vriend. De Hamburger SV, ver wikkeld in de strijd om degradatie, heeft onverwacht steun gekregen van St. Pauli. De voorzitter van de tweede Hamburgse club roept in een open brief de supporters op de onderlinge rivaliteit voor een keer te vergeten en HSV massaal te steunen in de laatste thuiswedstrijden te gen Mannheim en Karlsruhe. Met 27 punten uit 31 ontmoetingen heeft de voormalige Europa Cup-winnaar er maar twee meer dan VfL Bochum, de club van Rob Reekers, die voorlaatste staat. Fransen houden niet van sport Volgens bondscoach Michel Plati- ni is het volkomen terecht dat Frankrijk er straks bij het WK niet bij is. „Frankrijk een grote natie? Op welk gebied dan? Dat van de atoombom? In het voetbal zijn we geen grote natie. Geen enkele Franse club heeft ooit een Europa Cup gewonnen. Iedereen heeft al Euopa Cups gewonnen, behalve Frankrijk." Platini weet ook waar de voet balschoen wringt. „Wij zijn geen land van sportliefhebbers. Hoor je hier politici over sport praten? Nee toch! De 200ste verjaardag van de revolutie werd zonder één sportmanifestatie gevierd. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 17 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 4 win naars elk bruto 75.000,00; derde prijs: 75 winnaars elk bruto 2806,60; vierde prijs: 3751 winnaars elk 56,10; vijfde prijs: 59.550 winnaars elk 5,00. Cijferspel 17 Zes cijfers: geen winnaar; vijf cijfers: 4 winnaars; vier cijfers: 25 winnaars; drie cijfers: 257 winnaars; twee cijfers: 2570 winnaars. Toto 17 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 win naars elk bruto 4542,10; derde prijs: 67 winnaars elk 508,40. Toto-gelijk 17 Eerste prijs: 1 winaar bruto 6384,10; tweede prijs: 1 winnaar 288,40; derde prijs: 9 winnaars elk 160,20; vierde prijs: 307 winnaars elk 7,50. 0-1, 33. Numan 1-1, 88. Van der Laan 1-2. Scheidsrechter: Wegereef, Toeschouwers: 800. Gele kaart: Dikstaal, Stafleu, Bouwens (allen Haarlem), Purvis, Van Oosten (beiden FC Den Haag). Volendam-FC Utrecht 1-0(1-0). 33. Berghuis 1- 0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Binken.(Volendam). Young, Van der Meer, Steinmann en De Kruyff (allen FC Utrecht). ENGELAND: Liverpool - Derby 1-0. WEST-DUITSLAND: Eintracht Frankfurt - FC Homburg 1 -11FC Köln - SV Waldhof Mannheim 6-0, Vfl Bochum Borussia Mönchengladbach 2-1 1. FC Kaiserslautern - Werder Bremen 2-2, Vfb Stuttgart -1. FC Nümberg 4-0. ZESLANDENTOERNOOI Om de derde plaats: Nederland Frankrijk 64-53 (35-22). Scores: Wender 18, Lewis 13. Keur 12. Berens 10. finale: Joegoslavië - Tsjechoslowakije RONDE VAN SPANJE Achtste etappe, Sevilla - Merida 199,6 km, 1. Atle Pedersen (Noo) 4.59.06, 2. Scirea (Ita). 3. Sanchez (Spa), 4. Jalabert (Fra), 5. Lukin (Spa), 6. Decrion (Fra), 7. Kajzer (BrD), 8. Rossi (Ita), 9. Mi guel Martinez (Spa), 10. Mauleon (Spa), 11. Var gas (Col), 12. Roux (Fra), 13. Sarrapio (Spa) z Moreda (Spa). 19. Abreu (Por). 20. (Bel). 28. Vos (Ned). 29. Julian Gorospe (Spa). 40. Parra (Col). 46. Arntz (Ned). 52. Wijnands (Ned), 53. Delgado (Spa), 55. Ni|boer (Ned). 57. Ampler (DDR). 60. Bernard (Fra). 91. Hoondert, 106. Van den Akker (Ned). 129. Jacobs (Ned), 143. Suyker- buyk z.t. als Vieira. Algemeen klassement: 1. Gorospe 33.49.45,2. Giovanetti (Ita) 0.25, 3. Kl.mov (Sov) 0.45, 4. Ca- dena (Col) 0.56, 5. Ivanov (Sov) 1.56. 6. Unzaga (Spa) 2.30, 7. Roux (Fra) 2.47. 8. Fuerte (Spa) 2.49,9. Esnault (Fra) 3.08.10. Gaston (Spa) 3.30, 11. Ruiz-Cabestany (Spa) 3.41,12. Johnny Weltz (Den), 13. Indurain (Spa) 3.46, 14. Delgado 3.46, 15. Parra 4.00,16. Herrera (Col) 4,08,17. Ampler 4.12, 18. Pino (Spa) 4.33, 19. Rominger (Zw.) 4.38. 20 Lejarreta (Spa) 4.55, 125. Suykerbuyk 38.06, 130. Van den Akker 40.14, 135. Arntz 4117,140. Jacobs 42.51148. Rakers 44.59,151. Nijboer 45.51, 154. Wi|nands 46.47, 163. Hoon dert 48.54, 164. Vos 49.35. VIERDAAGSE VAN DUINKERKEN Eerste etappe Duinkerken-Duinkerken 167 km, 1. Museeuw (Bel) 4.29.44,2. Freuler (Zwi), 3. Tsjabalkin (Sov), 4. Nijdam (Ned), 5. Vanderaer- den (Bel). 6. Wust (BrD), 7. Barteau (Fra), 8. Du- rand (Fra), 9. Redant (Bel), 10. Colotti (Fra) z.t. als Museeuw.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19