Motie tegen verbreding en voor omleiding rijksweg A4 Onderzoek naar vorm onderwijs na fusie GENDA 30 april '90 PAGINA 16 I vW?C DINSDAG 1 MEI 1990 Belangenvereniging, Leiderdorp spreekt zich uit Protestants-christelijk onderwijs Leiderdorp komt Jenaplan-ouders tegemoet LEIDERDORP - Het protes- tants-christelijk onderwijs in i Leiderdorp wil voor 1 januari i beslissen welke soort onderwijs j gegeven gaat worden op de twee 'fusiescholen'. De ene fusieschool komt halverwe- ge volgend jaar in de nieuwbouw wijk Buitenhof te staan en is een sa menvoeging van Samen Onderweg en Siem van der Stoel. In het ge bouw van Siem van der Stoelschool komen, eveneens in augustus 1991, de scholen Zijlkwartier en In de Houtkamp. keels geprotesteerd tegen een sa menvoeging. Zij vrezen dat de school haar eigen karakter zal ver liezen en lijken enigzins gehoor te hebben gekregen op de algemene ledenvergadering van het pc-onder- Mjijs. Het verenigingsbestuur zal op korte termijn besluiten wie de be oogde directeuren worden van de twee scholen. Deze directeuren zul len als projectleider optreden bij de gesprekken over de nieuwe onder wijskundige opzet van de scholen. De samenvoeging vanl pc-scholen maakt deel uit van e grootscheepse saneringsoperatie het Leiderdorpse onderwijs. LEIDERDORP - De Leider- dorpse Belangenvereniging A4 wil zich 'met alle ter be schikking staande' midde len verzetten tegen de ver breding van de rijksweg door het dorp. Wanneer uit zorgvuldig onderzoek mocht blijken dat de weg niet zonder extra capaciteit kan, maakt de belangenvere niging zich sterk voor het omleggen van de weg buiten de bebouwde kom. Een motie met deze tekst staat don derdagavond op de agenda van de algemene ledenvergadering in de Muzenhof. Om het gevecht succes vol te maken wil het bestuur zowel naar juridische als politieke wapens grijpen. Via de juridische weg wil len de actievoerders een milieu-ef fectrapportage afdwingen, de poli tiek wordt gevraagd zorgvuldige af wegingen te maken. Bestuurders en overheden moe ten rekening houden met serieuze pogingen om de automobiliteit te rug te dringen, een eventuele aanleg van een supersnelle trein naast de rijksweg, milieu-effecten, geluids hinder, financiële ellende van be trokkenen, sociale gevolgen en der gelijke. Zodra de motie is vastgesteld, moet de tekst worden opgestuurd naar het college van B en W, de ge meenteraad, Gedeputeerde Staten, de Tweede Kamer en Rijkswater staat. Volgens de bestuurders van de belangengroepering levert de rijksweg nu al meer luchtverontrei niging en geluidshinder op dan vol gens de normen zou mogen en is het onaanvaardbaar de verkeerscapaci teit te vergroten. Ze presenteren de omleiding als serieus alternatief omdat er geen enkele garantie zou zijn dat het groene hart ook in de toekomst groen blijft. Vorige week werd duidelijk dat het nieuwe CDA/WD/D66-college eveneens vraagtekens zet bij een verbreding van de A4. In hun kers verse collegeprogramma pleiten ze voor een milieu-effectrapportage, vragen ze Rijkswaterstaat de aanleg van een tunnel onder de Oude Rijn alsnog ter discussie te stellen en de mogelijkheden van een omleiding te onderzoeken. DINSDAG 1 MEI Katwijk klaverjassen bij Koestal/Over- duin, aanvang 20.00 uur. klaverjassen en jokeren bij Ont spanningsvereniging Katwijk, aanvang 20.15 uur in Tripodia. voorronden Leid9 Cabaret Fes tival, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. Lisse film: 'Amadeus', 20.00 uur in het Filmhuis, Vivaldistraat. Noordwijk zitting Ombudsteam PvdA, van 19.30 tot 21.00 uur in De Kuip, Zeestraat. jaarvergadering Vereniging 'Vogellust', aanvang 20.00 uur in 't Vuurschip. Nieuwe Zeeweg. cursusavond Vogels in hun do mein', Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming, aanvang 20.00 uur in Natuurcentrum Jan Verweij, Weteringkade. Valkenburg installatie gemeenteraad, 20.00 uur in het gemeentehuis. WOENSDAG 2 MEI Alphen spreekuur 55-plussers in het OSO-kantoor, Kwartelstraat 66a, van 10.00 tot 12.00 uur. sponsorloop openbare basis school De Helicon, met loterij en jazzband 'Haar op één lengte', vam 17.30 tot 19.00 uur. Verdihof. Katwijk optreden Bassie en Adriaan op kermis op terrein Sportlaan, aan vang 18;30 uur. Leiden kindervoorstellingen: 'De Grote Meneer Kaktus Show', aanvang 13.30 en 16.00 uur in de Leidse Schouwburg. concert in de serie Romanti sche Kamermuziek: Al win B3r (piano) met werk van Schubert en Schumann, aanvang 20.15 uur, Kapelzaal van K&O, Oude Vest. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen, Gerestraat 20, tel: 121554. jubileumvoorstelling Saint-La- zare (Vereniging voor Franstalig toneel Leidse Universiteit), aan vang 20.30 uur in het LAK-Thea- Leiderdorp kennismaken met Bowls, van 12.00 tot 15.00 uur in Sportcom plex De Does, Hoogmadeseweg. 13.30 u Noordwijk bijeenkomst Christelijke Be- jaardenvereniging 'De Binnenha ven', aanvang 15.00 uur in De Vin- kenhof, Achterzeeweg. n hotel Het Witte Huis. Cultureel Centrum, Marijkelaan. spreekbeurt: 'Vrouwen en be taalde arbeid', door mevrouw Van Dijk, Stichting Vrouw en Werkwin kel. aanvang 20.30 uur, Cultureel Centrum, Marijkelaan. DONDERDAG 3 MEI Alphen try-out van toneelstuk 'Esther', aanvang 20.30 uur in het Parkthe- Katwijk klaverjassen en jokeren bi Noord-Noord-Oost, 20.00 uur. Leiden lunchconcert Wendela var Swol (fluit) en Patrick Hopper (pia- Leidse Schouwburg. jubileumvoorstelling Saint La- (Vereniging voor Franstalig REGIO - Ter ere van Konin ginnedag werden in de regio gisteren veel activiteiten ge organiseerd. Bij het Leider- dorpse winkelcentrum De Winkelhof werden ballonnen opgelaten (foto links boven). In Voorschoten konden kinde ren op het pleintje bij de Dorpskerk meedoen aan lego wedstrijden (foto rechts bo ven). Op het parkeerterrein aan de Lijtweg in Oegstge ést werd een kermis gehouden (foto rechts midden) en in Wasse naar liet de Duinreil-graaf Van Zuylen van Nij e velt Zich zien bij de nieuw benoemde Wilhelminabeuk aan het Plein (foto rechts onder). In War mond ontving burgemeester mevrouw G.W. van der Wel (fo to links onder) tekeningen van kinderen die in optocht langs het gemeentehuis liepen. Bij het Kooikerspad In Zoeter- woude-Rijndijk stonden zeep kisten centraal (foto links midden). Foto's: W. Dijkman, J. Hol vast, L. Zuyderduin en H. Bouwman.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16