Dekker onttroont Son in rechtstreeks duel De trein van TOP staat weer op de rails Eind goed al goed voor Leiderdorp Juniors DIOK winnen beker Unicum zorgt voor een enorme verrassing tegen koploper Z'67 Mriss'-Xïï-uïs De Algemene: te goed voor de derde Idasse MAANDAG 30 APRIL 1990 DO/STA PAGINA 17 LEIDEN Coach Carel de Bruyn van Dekker had gisteren alle reden tot lachen. Hij zag zijn kwartet namelijk het duel tegen koploper Nashua 2 met 5-3 winnen. Het gevolg van dit Warmondse succes is dat Dekker de leiding heeft overgenomen van de tennissers uit het Brabantse Son. Tanis die met een rugkwetsuur kampt. Dat scheelt al gauw twee, drie punten." Van der Capellen moest door de absentie van Tanis een enkelspel spelen, wat geen suc ces opleverde. Mare Fleischeuer en Irma van Seeters zorgden wel voor een overwinning. Tijdens de dub belspelen ging Merenwijk zowel bij de mannen als bij de vrouwen in de fout. Omdat de gemengde dubbels slechts één winstpartij opleverden werd de eerste nederlaag onaf wendbaar. Van der Capellen: "Mis schien dat we, nu de druk van de ke tel is, wat lekkerder kunnen gaan spelen. Dat is ook wat waard". Na de nederlaag vorige week te gen Bakkum deed Unicum 2 giste ren wat het moest doen: winnen. Z'67 3 ging in Rotterdam op het ei gen park met 1-7 ten onder. De en kelspelen verliepen voorspoedig voor het tweede team van de toon aangevende tennisclub van Leiden. Martijn Krans, (7-6 in de derde set), Erik Bakker en Marceline Spaan zorgden voor de eerste drie punten. Ook alle dubbels leverden triomfen voor de gasten op. OYidanks de rui me zege denkt coach Peter Klein dat er voor zijn pupillen niet veel meer dan een middenmootplaats in zit. "Aan het kampioenschap hoe ven we in elk geval niet te denken. Halfweg heeft tot nog toe alles ge wonnen en is veruit de sterkste van de poule". Het gaat niet goed met Hillegom. Na het gelijke spel van vorige week werd er net als op de eerste wed strijddag verloren. Ede was te sterk: 5-3. Tijdens de enkelspelen ging de strijd nog gelijk op. Cindy Berkhout en Marcel Vink verloren, Marco van Trigt en Petra Wessels (6-7, 6-4, 6-4 na met 6-7, 0-4 te hebben achterge staan) zegevierden. De dubbelspe len gingen beide verloren, zij het nipt. Vink/Van Trigt verloren even als Berkhout/Wessels met 7-5 in de beslissende set. Het duo Vink/Ber- hout zorgde voor het derde Hille- gomse punt. Vechtlust "Ik had een zege ingecalculeerd en ben daarom licht teleurgesteld over de 4-4 uitslag" sprak coach Henk Jansen nadat zijn team, De Munnik, net uit Sittard was teruggekeerd. "Ik miste, met name bij de meisjes, vechtlust". De consequentie van de nederlaag dat De Munnik nu de laagste plaats op de ranglijst in neemt. Jansen denkt desondanks niet dat De Munnik zal degraderen. - waarop Kevin Lubbers zich gisteren manifesteerde deed de vreugde van De Bruyn alleen maar toennemen. De Amerikaan, einde lijk aan het gravel gewend, won alle drie zijn partijen en maakte vooral indruk in zijn enkel tegen A2 speler Joep van de Broek. De Bruyn: "Ke vin speelde uitstekend. De 6-3, 6-1 stand geeft wel aan dat Van de Broek zich voornamelijk bezig hield met ballen rapen". Ook Mi chael van den Berg won zijn single, maar na de enkelspelen stond er toch een 2-2 tussenstand op het wedstrijdformulier omdat Amy van der Linden en Pascalle Druyts on deruit gingen. Door winst in de bei de dubbelspelen en de eerste mixed stelde Dekker de zo belangrijke winst veilig. De Bruyn: "De weg naar het kampioenschap ligt nu voor ons open, dat is een feit. Maar ja, de bal blijft rond natuurlijk. We moeten dus zeker niet te vroeg jui chen" Het sprookje voor Merenwijk lijkt uit. Het team dat de eerste twee competitieronden zo fier overeind bleef moest gisteren het eerste ver lies incasseren. Hertenkamp was daarvoor verantwoordelijk. De As senaren wonnen met 5-3. "Dat had anders moeten zijn, aldus Herman van der Capellen. "Wij misten Freek HILVERSUM - De juniors van DIOK, spelers van 14-16 jaar, heb ben gisteren op het Nationaal Rug- bycentrum in Hilversum beslag ge legd op de nationale juniorbeker, het officieuze landskampioenschap in die leeftijdsklasse. De jeugdige Leidenaars versloe gen in een spannende finale de Pickwick Players uit Arnhem met 10-0. In de boeiende .en gelijk op gaande wedstrijd kwam DIOK door een try v$n Sander Verhoog al snel op een 4-0 voorsprong. In de tweede helft was het weder om Sander Verhoog die scoorde, 8- 0, waarna Jacob Bonnet middels de conversie de voorsprong vergrootte tot 10-0. Door goed verdedigend spel van DIOK onder aanvoering van uitblinker Jop Mooten kwam de overwinning hierna geen mo ment meer in gevaar. Met name de mannen worden met de week sterker en dat geeft me moed. Bovendien is het verschil tussen de lijstaanvoerder en hekke- sluiter slechts vier punten. Dus win je een keer met flinke cijfers dan schiet je op de ranglijst omhoog". Thomas Koemans won ondanks een krampaanval in drie sets zijn single. René van der Wilk volgde dit voorbeeld. De overige Leiderdorp- se winstpunten werden tijdens het mannendubbel en het eerste ge- mengdubbel veroverd. In Amstelveen legden Erik Snel lenberg en Patrick Kieboom met hun enkelzeges de basis voor de 3-5 overwinning die Dekker 2 op Over- burg 2 boekte. Karin Croese won ook haar single, terwijl Natalie Ver- lind verloor. Het duo Kieboom- /Snellenberg verloor de dubbel, maar zag de later winnen. De overwinningen bij de mixed-dubbels werden netjes verdeeld, zodat Dekker net als vori ge week met 5-3 de zege pakte. De halve misstap die Zee en Duin vorige week maakte, werd gisteren goedgemaakt. Het hooggeklasseer- de Rapid uit Hilversum moest er aan geloven (5-3). Net als in de eer ste twee ontmoetingen behaalde Jan Willem Lugthart een 100% sco re. Lugthart won zijn enkelspel van de sterk geachte Jeroen Gefke over tuigend: 6-0, 6-1. Stefan Faas en het dubbel Astrid Bouw/Diana Padt zorgden voor de overige Katwijkse punten. De Munnik 2 deed goede zaken in Amsterdam waar Dash tot figurant werd gedegradeerd: 7-1. Deze zege hadden de Leiderdorpers hard no dig gezien de nederlagen tijdens eerdere wedstrijden. Alleen de laatste partij, de tweede mixed, werd door Perry Pauw en Janine Michel verloren. Marcel Lolling en Christel Verwoers wonnen al hun partijen. Een 5-3 zege op en in Barendrecht heeft Unicum 3 hoog op de ranglijst gebracht. Met een Leids kampioen schap moet terderge rekening ge houden worden. Bionda Zonderop, Onno van Paridon en Wouter van der Heyden wonnen hun enkelspel. Ook het mannendubbel leverde Leids succes op. Het winnende Leidse mixed-koppel Ronald Ele- veld/Zonderop besliste ten slotte de wedstrijd in het voordeel van Uni- De Leidse Hout heeft tegen Bad hoevedorp een 2-6 nederlaag moe ten incasseren. Alleen Waldo Jan- Lisse verplettert De Boekhorst x den Berg geconcentreerd in actie tijdens de voor Dekker zo succesvol verlopen wedstrijd tegen Nas- sen en Aukje Baayens bleven in hun enkels hun tegenstanders de baas. Er had beslist meer in gezeten als Jansen en Anne Jan van der Meer hun dubbelspel na een 5-2, 40-0- voorsprong niet uit handen zouden hebben gegeven en Baayens op een cruciale stand geen bal op haar hoofd zou hebben gekregen, waar door zij vijf minuten groggy op het veld lag. Casino ging met dezelfde cijfers als de Leidse Hout ten onder tegen Amstelland. 'Good-old' Trudy Groenman was verantwoordelijk voor de enige twee winstpunten door haar enkelspel en haar dubbel, samen metEls Veentjer, te Ook het eerste team van OLTC leed verlies. De Oegstgeestenaren gingen met 5-3 ten onder tegen Hil- verheide. Met name de dubbels le verden niet het gewenste resultaat op. Alleen het mannendubbel Jas per van MarwijkMarco Visser zege vierde. JAN BROUWER DE KONING LEIDEN - De 5-3 winst van Unicum 1 tegen Z'67 uit Rotterdam was gis teren een enorme verrassing, daar de Leidenaars na twee speeldagen onderaan en de Rotterdammers bo venaan de poule stonden. De groot ste bijdrage aan de overwinning le verde Kees Jan Schuilenburg. De Benjamin van het gezelschap was goed voor drie punten. In het enkel spel nam de nationaal kampioen tot en met achttien van dit jaar het op tegen Huib Troost, die dezelfde titel mag voeren voor het seizoen '89. Nooit eerder werd dit gevecht door Schuilenburg winnend afge sloten, maar gisteren was een gou den dag voor de Leiderdorper. Hij leverde weliswaar de eerste set nog met 6-3 in, maar dulde geen tegen spraak in de tweede en derde reeks. Troost sputterde nog wel wat tegen door op 5-2 in de derde set 5 match points weg te werken. Uiteindelijk trok Schuilenburg met 6-2 en 6-4 de winst naar zich toe. Ook Angelique Lodewijks werkte matchpoints weg; zes maar liefst. Na op onfortuinlijke wijze de eerste set in de tiebreak te hebben verlo ren, keek zij in de tweede set tegen een 5-1,15-40 achterstand aan. Op 5- 3 kreeg haar tegenstandster, Joke Ritman, zelfs drie ballen op rij en daarna nog éénmaal voordeel om te zegevieren, maar Lodewijks wist van geen ophouden. Toen ze de tweede set in de tiebreak winnend afsloot bleek de laatste reeks slechts een formaliteit; 6-0. De twee eerste enkels gingen bei den verloren. Jorn Dankaart en Jac queline van Wijk gingen onderuit tegen respectievelijk Otto Jurecka uit Tsjechoslowakije en Claire We- gink, vorig jaar nog spelend voor Unicum. Het vrouwendubbel werd met 6-4, 6-3, 3-6 gewonnen en het mannendubbel leek na een 6-4 winst in de eerste set en verlies'van de tweede met dezelfde cijfers, ver loren te gaan bij een 4-0 achterstand in de beslissende reeks, maar Dankaart en Schuilenburg kregen een onwaarschijnlijke opleving en maakten 6 games op rij. De zeer fel spelende kombinatie Weginkyjurecka passeerde hierop met 6-3, 6-4 het duo Lodewijks- /Dankaart. Van Wijk en Schuilen burg waren echter met 6-2, 7-5 te sterk voor Ritman en Troost. Coach Peter Klein toonde zich ui terst tevreden over de dag: "De pri maire opzet van de vereniging voor dit jaar was het terugvinden van een stuk ouderwetse sfeer. Dat we op de goede weg zijn is duidelijk. Men voelt zich weer verbonden aan het eerste team, dat is belangrijk". Lisse deed in zijn thuiswedstrijd te gen De Boekhorst goede zaken door met 7-1 te winnen. Alle winstpartij en werden in twee sets beslist. Bijna was een 8-0-uitslag op het scorebord verschenen omdat de enige verlies- partij pas via een tie-break in de der de set tot stand kwam. De Lissena- ren beginnen stilletjes al te denken aan kampioenskansen. Elly Reeuw- ijk: "Het is natuurlijk nog vroeg in het seizoen, maar gezien de vorm die wij de afgelopen wedstrijden aan de dag gelegd hebben gaan we toch zo langzamerhand geloven in een kampioenschap". Het tweede team van OLTC ver ging het heel wat minder. Voor de derde achtereenvolgende maal werd een nederlaag geleden. Dash 35 bleek met 3-5 de sterkste. Bemoe digend was het optreden van Johan Draulans, die al zijn partijen wist te Roomburg heeft niet voor een verrassing kunnen zorgen. Met 2-6 werd van koploper Joy Mozaiek verloren. Joost van Leeuwen was de enige die zijn enkel wist te win nen. Samen met zijn dubbelspel partner Bub van de Zee bewees van Leeuwen dat de 'oudjes' het nog goed doen door ook in de dubbel- partij de winst naar zich toe te trek ken. De teams van Merenwijk 2 en Forescate hebben elkaar in even wicht weten te houden. Aan Voor- schotense zijde stak de pas 17 jaar geworden Natascha van Schaik in een goede vorm. Zij wist drie partij en winnend af te sluiten. De wed strijd in het mannendubbel kende een grillig verloop. In de eerste set, die met 1-6 door Gert Jan Egberink en Marco Stals van Forescate ge wonnen werd, lukte alles bij de gas ten. Gedurende de twee volgende sets waren de rollen omgedraaid. Freek en Herman van der Capellen maakten aan alle illusies van hun opponenten een eind door met 6-1 en 6-0 uit te halen. De Munnik 3 speelde voor de der de maal in successie gelijk. Tegen Bosheim 5 bleek een 4-1 voorsprong niet voldoende om het karwei af te maken. Het gemengd-dubbel Ro gier van Duyn/Saskia Paauw was nog het dichtst bij een punt. Met 7-5 in de laatste set moesten zij hun te genstanders echter voor laten gaan. Tegen Te Werve heeft De Munnik 4 het net niet kunnen redden. Met 3- 5 werd verloren. De Leiderdorpers hadden duidelijk moeite met de kunstgrasbaan. Veel driesetters en tie-breaks moesten er aan te pas ko men om de geringe krachtsverschil len in cijfers uit te drukken. Unicum 4 heeft met dezelfde cij fers tegen Tean 2 aan het kortste eind getrokken. Erik Bolten en Kim Dirkse wonnen hun enkelspelen en de derde winstpartij kwam op naam van Francoise Velzel en Jan-Pieter Hartwijk. LEIDERDORP De basketballers van Leiderdorp gaven hun coach, Bert Samson, met de overwinning tenla'sT op Elementum (97-79), een waardig de problëmen "via afscheidscadeau. De goede start (37-24) kwam de ploeg coach Johan Koster door fou- an WSC in 55-53 rust stand, werd het 60-74 in de zesde n Lisse beëindigden de competitie nuut. Qp dat moment kwamen Ro- Twrc^8'7i I?i)eizame overwinning op naid Sporken (20 punten) en Joost Mb van Sambeek (16 punten) binnen de Het waren vooral deze twee spe- T Iers die de thuisploeg weer terug- Leiderdorp moest het m e.gen hal brachten in de %ce (84-84). WSC tegen hekkesluiter Elementum kreeg hierop volgens Ljsse ,wee doen zonder de zieke Jeroen Veen. Coach Bert Samson beschik te daardoor slechts over zeven spe lers. Hij drukte deze dan ook vooral op het hart de foutenlast zoveel mo gelijk te beperken. Dat lukte niet echt. Center Richard Zevenhoven had na tien minuten al vier persoon lijke fouten en Samson moest hem ach^tand'Iankijkeï punten cadeau. Scheidsrechter Sanders zag dat iemand met de hand aan het netje zat. Volgens Lis- se een WSC-hand, volgens Sanders waren het de vingers van een Lisse- speler en dus twee punten voor de bezoekers. Lisse bleef vervolgens de rest van de wedstrijd tegen deze t j j achterstand aankijken en verloor 1® .hi met 98-101. De vrouwen van MSV en Lisse mochten het seizoen weer eens tegen elkaar afsluiten. Ditmaal stond er, in tegenstelling tot vorig seizoen, echter niets meer op het spel. MSV was al vrij van degradatie en Lisse zeker van de tweede plek de promotiedivisie. Na de rust stond op dat moment tien punten achter, maar slaagde er met een 'klein' team toch in langszij te ko men. Ondanks de voorsprong bij rust (44-36) was Samson toch nog lang niet gerust op een goede af- ^^msom-Mlintweedecemerhad Hlïwam^0^"bTter ook al 3 persoonlijke fouten verwege de tweede helft had ik in totaal vier spelers met 4 fouten. Ik zat aardig in mijn rats, het spel en bij 59-58 drie minuten voor tijd, was de thuisploeg rijp voorde sloop. Eindstand: 58-71. Op- 00 vallendste gebeurtenis bij deze kans hadden. Nou ja, ze degraderen h d *1 k natuurlijk niet voor niets". Met de Zicn deze week 97-79 overwinning was de derde plaats in de eerste divisie A voor Leiderdorp een feit. Samson: 'Ik vind het een fantasti- sche prestatie van de jongens. We kent dat werden aanvankelijk als degrada- Lisse beraden eventuele overstap naar de eredivisie. Mid land, waartegen aanvankelijk een promotie-degradatiewedstrijd ge speeld moest worden heeft zich he lemaal teruggetrokken en dat bete- Lisse de weg vrij is. In het rayon mocht het vrouwen- tiekandidaat bestempeld en nu zijn team van Leiderdorp afgelopen 2 we derde, notabene een plek die terdag de kampioensbeker in ont- promotie mogelijk maakt. Het zal vangst - - - vreden", aldus de coach die volgend noeg nog niet zeker. Leiderdorp jaar niet meer bij Leiderdorp terug had namelijk een beslissingswed- zal keren. strijd moeten spelen tegen BC Ver- Luba Leiden ging afgelopen za- kerk, maar deze ploeg had vooraf terdag kansloos ten onder tegen aangekondigd op deze dag niet te Akrides (78-102), dat dank zij deze kunnen spelen en kwam niet opda gen. De aanwezige rayonbestuurder overwinning en de nederlaag Goba tegen Gunco (84-97) kam- besloot daarom de beker uit te pioen werd. Leiden speelde aardig hen op tegen de IJmuidenaren, vooral in het tweede deel v de helften liep de tegenstander ge makkelijk weg. Tom Gussen nam in deze i de bei- toegedaan is nog even afwachten, -j Den Helder en Den Bosch hebben nog één overwinning nodig om de finale van de play-offs van de bas- stnjd_ voorgoed afscheid van Lei- ketbalcompetitie te bereiken. Titel den. Hij vertrekt naar Australië. verdediger Den Helder versloeg za- Lisse slaagde er tegen WSC niet terdagavond in eigen hal Weert De thuisploeg speelde aanvallend rolde gisteren Donar in de slotmi- redelijk, maar liet het in de verdedi- nuten op: 92-68 (42-35). ging nogal eens afweten. Na een ANNEKE VAN BRAKEL LEIDEN Met nog twee ronden te gaan nadert voor veel korfbal clubs de strijd het hoogtepunt. Is er bij TOP, dat VEO met 5-11 van de mat veegde, nog sprake van kampioenskansen, het meeren- deel van de Leidse topclubs ver keert in diepe degradatiezorgen. Pernix verloor kansloos (7-17) van Swift(M) en Fiks miste pun- tenwinst (7-10) tegen VES. De Da naïden daarentegen won met 14- 16 van een degraderend Fortissi mo, maar is zelf ook nog lang niet veilig. KORFBAL De TOP-trein lijkt, op luttele af stand van het eindstation, weer op de rails. Probleemloos snelden de Sassenheimers het Voorburg- se VEO voorbij, dat troosteloos aan de staart van de ranglijst bun gelt. Of koploper Kinderdijk nog kan worden achterhaald door de ploeg van invaller-'machinist' Ruud van der Horst, valt nog te bezien. Kinderdijk krijgt num mer drie Swift(M) nog op bezoek en moet nog naar Pernix, terwijl TOP de Leidenaren volgende week op bezoek krijgt en in het slotweekeinde naar Middelburg moet afreizen. Naast TOP is dus ook Swift nog niet definitief uit gerangeerd. Dat laatste geldt waarschijnlijk wel voor hekkesluiter VEO, dat zaterdag volstrekt geen partij was voor TOP. Na een gelijkopgaand eerste kwartier nam TOP geleide lijk steeds verder afstand, waarbij Gerco Langelaan zich met een heuse hattrick onderscheidde. In de slotfase blies TOP wat stoom af, waardoor de thuisploeg wat van de 3-11 achterstand kon af knabbelen: 5-11. Een koude douche was er zater dag voor Pernix. Na de 9-8 zege op De Vinken was er weer een sprankje hoop opgeflakkerd in het kamp van de veelgeplaagde Leidse overgangsklasser. De niets verhullende 7-17 nederlaag tegen Swift(M) kwam bij de ploeg van coach Rob Lof daardoor zo mogelijk nog harder aan. Boven dien was het ruime verschil geen goal te klein. Pernix, en met name het man- nenzestal, kreeg ook volstrekt geen greep op de lange en zuiver schietende Zeeuwen, die in de eerste minuten al hun visitekaart je afgaven: 0-6. In aanvallend op zicht werd de Leidse onmacht nog eens geïllustreerd met drie (van de zeven) gemiste strafwor- pen. Na rust (2-11) mocht Pernix wat terugdoen. Marco van der Lucht scoorde nog tweemaal van de stip, terwijl ook Robin Arnol- dus (2) en Janneke Mulder raak- schoten. Fides Pacta behaalde een rui me 7-13 zege op Diamco. Het ont breken van Mieke Selier (blessu re), Bettina Sommeling (vakan tie) en coach John Tims (familie omstandigheden) had maar wei nig invloed op de Leidse sco ringsdrift. Van langs de lijn zag oud-speler Nico Pikaar Wilma Neuteboom en René van der Vooren elk driemaal succesvol aanleggen. Hoewel een invaller-arbiter me nig valse noot blies ("de Fortissi mo-spelers kenden hem erg goed", merkte Heiko Locher op), wist De Danaïden het belangrij ke duel tegen Fortissimo toch winnend af te sluiten. Alleen in de beginfase keek de buitengewoon gedisciplineerd spelende Leidse ploeg tegen een achterstand (5-2) aan, maar al snel werden de con ditionele manco's bij de thuis ploeg merkbaar. Tot in de tweede helft (rust 10- 9) bleef Fortissimo niettemin ge vaarlijk in de buurt en ook een Leidse uitbraak (12-16) had door het optreden van de dertiende man uit IJsselstein nauwelijks ef fect. In de laatste seconden zorg de topscorer Heiko Locher (5) vanaf de stip voor de beslissing: 15-17. In de strijd om lijfsbehoud heeft Fiks over geluk niet te kla gen. Terwijl de weinig geïnspi reerd spelende Oegstgeester for matie de punten liet aan VES (7- 10), verslikte ook concurrent Mer- wede zich in hekkesluiter De Meervogels. Al voor rust (2-6) had Fiks, dat in Jaap Rietdijk en Nico van Weizen (elk tweemaal) de top scorers had, de greep op de wed strijd definitief verloren. Het spelen op zaterdag brak Crescendo fors op in het duel te gen Nieuwerkerk (2-7). Hoewel coach Wim Nijenhuis van geen excuses wilde weten, was de Leidse tweedeklasser met de vijf, zes invallers vooral in aanvallend opzicht geen partij voor de koplo per. Anita Alberts en Peter Baak waren de enigen die de korf von den. Na een 5-4 overwinning op het hooggeplaatste Hespa zijn de overlevingskansen van KNS aan merkelijk verbeterd. Edwin Kooien zorgde voor 2-0 en deze marge werd door de ploeg van coach Robin Sommeling met ver ve verdedigd. Twintig minuten voor het einde was de 5-4 stand reeds bereikt. Door een 5-2 zege op Olym- piaan heeft Zuiderkwartier zich evenals KVR opgewerkt tot naast de koploper. De wijze waarop was tamelijk moeizaam, want het duurde maar liefst een uur eer na 1-1 weer van vak gewisseld kon worden. De ban was na de tweede goal van Erik van Lunteren (3-1) ook direkt gebroken, want in het resterende kwartier tilden Edith Hillebrandt en Theo van Leeu wen de score nog naar een meer aanvaardbare hoogte. De laatste loodjes van deze competitie wegen voor Velocitas extra zwaar. Niet alleen verloor de koploper met 6-5 twee punten aan hekkesluiter DES, het zag ook aanvoerdster Jetske Gouds mit zwaar geblesseerd van het veld verdwijnen. Pleister op de wonde vormt wellicht het con tracteren van Koos de Bie, thans werkzaam bij Merwic, die voor tenminste één jaar als trainer- /coach aan de Leiderdorpse club verbonden zal zijn. Vier minuten blessuretijd zag coach Peter Nieuwenhuizen Fluks door de neus geboord wor den. Tijd die de Noordwijkse ploeg node miste in haar jacht op de gelijkmaker in het duel tegen NIO. Nu bleef de stand op 10-9 steken en kwam topscorer Hans Mertens niet verder dan drie goals. BRAM VAN GENT LEIDEN De Algemene heeft woord gehouden.. Met slechts een enkel verliespunt sleepte de ploeg van coach Cor Gravekamp de titel in de wacht in de derde klasse L. Een 11-5 overwinning op Merwic, de ploeg die in de uitbeurt de Leid se ploeg als enige een gelijkspel wist af te dwingen, vormde gister middag het laatste hoofdstuk van het succesverhaal. Na één seizoen is De Algemene daardoor weer terug in de tweede klasse en volgens de ambitieuze Gravekamp is dat zeker niet het eindpunt. Vergeleken met de woorden van voorzitter Rob van Weesel, "dit is pas het begin van wat we willen, de hoofdklasse is nu ons doel", klin ken de prognoses van Gravekamp uiterst bescheiden. "Bij de boven ste drie eindigen in de tweede klas se, dat is voor ons toch wel haalbaar. Er komt volgend jaar weer veel jeugd over, waardoor binnen de se lectie de druk op de ketel blijft. Ook dan, in wat in principe nu mijn laatste jaar is bij de club, wil ik weer een prestatie neerzetten". Bluf of niet, dit seizoen bewees De Algemene in elk geval duidelijk de derde klasse ontgroeid te zijn. De terugkomst van de broers Enrico en Marco Mud en de inlijving van Irene de Jong (ex-Fortuna), inmiddels wegens zwangerschap tijdelijk niet beschikbaar, hadden hooggespan nen verwachtingen gewekt. Toch constateerde Gravekamp ook te leurstellingen. "Brenda Venema is weggevallen en Marcel van Duijve- bode heeft door militaire dienst een heel moeilijk seizoen gehad. Ander zijds zijn ook spelers als Bep de Mooy, Monique Rijsdam, Remco Molloy en Wim Ba velaar dit seizoen heel sterk gaan spelen". Met Wim Bavelaar noemde Gra vekamp de uitblinker van gister middag. Hij tekende voor vier goals, waarvan één (6-2 kort voor rust) van zeer grote schoonheid, en was daar mee onbetwist topscorer. Pro bleemloos verzekerde De Algeme ne zich snel van de overwinning op 177 het soms wat stug spelende Merwic. De kampioensploeg van De Algemene, die in één seizoen het verloren terrein wist te herwinnen. Links staand BVG

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17