Wim Kielt gelooft er nog in Vuurwerk in Napels Brugge en Bayern zijn bijna binnen Vitesse verkeert in onzekerheid Milan kan race niet volhouden ©VER DE GRENZEN' b^eto^r^i Mssggsga Krol eist vijf miljoen Liverpool: met dank aan Villa PAGINA 12 MAANDAG 30 APRIL 1990 EINDHOVEN (GPD) - Wel ke ploeg dan ook, Ajax of PSV, zondag met de bloe men aan de haal gaat, van een triomftocht kan niet worden gesproken. Veel eer der van een lange struikel partij, die op de voorlaatste competitieronde vrolijk voortduurde. Alsof er geen landstitel te verdienen viel, stond Ajax gisteren in de ei gen Watergraafsmeer Roda JC een 2-2 score toe. Maar geen denken aan dat PSV daarvan profiteerde. In Eindhoven kwam de rege rend kampioen tegen Feye- noord evenmin verder dan een gelijkspel, 1-1. Ajax trekt volgende week naar de Goffert. waar NEC moet knokken voor lijfsbehoud. En PSV gaat op visite bij Haarlem, het al gedegra deerde lelijke eendje van de eredivi sie. Ajax, dat met twee punten voor sprong aan de laatste loodjes be gint, heeft aan een gelijkspel vol doende om PSV na vier jaar als landskampioen af te lossen. Wonderlijk Normaal gesproken moeten de Am sterdammers in Nymegen dat klus je kunnen klaren. Maar gelet op de wonderlijke manier waarop de bal dit seizoen rolt, zou het ook amper verbazing wekken als Don Leo en zijn wisselvallige lieverdjes in het zicht van de haven alsnog door het ijs zouden zakken. In dat geval zou de titel wederom in Eindhoven te recht komen. Er vanuit gaande dat de Brabantse miljoenenploeg Haar lem de baas kan blijven. Maar zelfs dat is in deze competitie van de ar moede niet al een van tevoren vast staand feit. Veel hoop op een voor hen suc cesrijke seizoensafloop hebben de Beker voor Forest LONDEN (Rtr) - Nottingham Fo rest heeft het bezit van de League beker geprolongeerd. Het versloeg in de finale op Wembley tweede di visieclub Oldham met 1-0. Het doel punt kwam op naam van Jemson, die drie minuten na de rust doelman Rhodes passeerde. Er waren ruim 74.000 toeschouwers in Londen. Nottingham veroverde de beker voor de vierde keer. Oldham, halve finalist in het FA-bekertoernooi, stond voor de eerste keer in de 95-ja- rige historie van de club in een fina le op Wembley. g» Ajax - Roda JC 2-2 (0-1). 11Van Loen 0- 1. 79. Van de Luer 0-2. 85. Jonk 1-2, 86. Willems 2-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 19.107 (uitverkocht). Gele (Roda JC). Sparta - BW Den Bosch 4-2 (3-1). 12. Sandel 1-0,15. Polley 2-0,21. De Gier 2-1, 43. Polley 3-1, 52. De Mei|er 3-2,85. Hout man 4-2. Scheidsrechter: Egbertzen. Toe schouwers' 2500. RKC - Fortuna Sittard 3-1 (0-1). 45. Clay ton 0-1, 48. Van Hoogdalen 1-1,65 Moniz 2-1, 81. Van Hintum 3-1. Scheidsrechter Schuurmans. Toeschouwers: 2500. Rode kaart: 82. Gouda (RKC). Gele kaart: Van Hintum (RKC). FC Twente - FC Groningen 4-1 (4-0). 5. er 4-1. Scheidsrechter Bakker, toeschou wers 6500. MW - Haarlem 1-1 (0-1). 36. Echteld 0-1, 79. Verbeek 1-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Dikstaal en Stafleu (Haarlem). PSV - Feyenoord 1-1 (0-0). 46. Kielt 1-0, 52. Metgod 1-1. Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers: 26.500 (uitverkocht). Gele kaart: Boerebach (PSV), Heus en Blinker (Feyenoord). Vitesse - NEC 0-0. Scheidsrechter: Reyg- wart. Toeschouwers: 10.500. Gele kaart: Gemert (NED), Laamers (Vitesse). FC Den Haag Willem II0-3 (0-1). 14. Van der Borgt 0-1, 72. Van der Borgt 0-2, 81. Loggie 0-3. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 5500. Bijzonderheid: Otto (FC Den Haag) vestigt record door 172 aaneen gesloten competitiewedstrijden te spelen. Acht wedstrijden. Volendam - FC Utrecht uitgesteld. Aantal toeschouwers: 76.607. Na 33 speel dagen 2.349.927. Best bezochte wedstrijd: PSV - Feyenoord 26.500 (uitverkocht), Ajax - Roda JC 19.107 (uitverkocht). Slechtst bezochte wedstrijd: Sparta - BW Den Bosch. RKC - Fortuna 2500. Rode kaarten: 1 (Gouda/RKC). Na 33 speeldagen: 23. Gele kaarten: 11. Na 33 speeldagen: 579. Meeste gele kaarten: Ajax - Roda JC en PSV - Feyenoord 3. Aantal doelpunten: 26. Na 33 speeldagen* 794. Hoogste uitslag: Sparta BW Den Bosch 4-2 Eerste treffer: 5. Schmidt (FC Twente). Topscorers 1. Romario (PSV) 23 2. Kieft (PSV) 20 3. Van der Laan (FC Den Haag) 19 4. Houtman en Polley (beiden Sparta) 16. 6. Van Loen (Roda JC) 15 EERSTE DIVISIE Wageningen - WV 2-0 (0-0). 46. Vink 1- 0, 55. Van der Laan 2-0. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Verberne (VVV). De Graafschap - Emmen 1-1 (1-0). 30. Leeuwerik 1-0 (strafschop), 84. Metz 1-1. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Spaans (Emmen). Bij- zonderheid: wedstri|d begint zeven minu ten te laat. Een doel zat niet vast. RBC - Eindhoven 2-3 (0-2). 2. Vroomans 0-1,26. Corbijn 0-2,48. Van Hooydonk 1-2, i 1-3 (strafschop). 90 Van Hooydonk 2-3 Scheidsrechter Van Riel. Toeschouwers: 1000 Gele kaart: Kerstens (RBC) Telstar - Helmond Sport 1-2 (0-1). 15. Schuman 0-1, 62. Schuman 0-2,78. Smak 1-2. Scheidsrechter: Merks. Toeschou wers: 500. Excelsior - Go Ahead Eagles 4-3 (2-1). 10 Van Bremen 1 -0,30. Warry van Waltum 2-0, 43. Buisman 2-1, 61. Marcel van Wattum 3-1. 62. Hofstede 3-2, 63. Linford 3-3, 70. Maas 4-3. Scheidsrechter: Van Haatten. Toeschouwers: 350. DS '79 - Heracles 1-1 (0-0). 62. Velten 0- 1. 83. Wouden 1-1. Scheidsrechter. Van Vliet. Toeschouwers: 350. Veendam - NAC 2-1 (2-0). 14. Gall 1-0 (strafschop), 31Brouwer 2-0, 58. Van Gils 2-1Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschou wers: 1600, Gele kaart: Sweres, Remie, Karelse (alien NAC). Cambuur - SW 1-0 (1-0). 15. Abma 1-0. Scheidsrechter: Nienhuis. Toeschouwers: 2000. PEC Zwolle - AZ 0-1 (0-1). 26. Den Turk 0-1 (strafschop) Scheidsrechter: Kloeg. Toeschouwers: 1500. Negen wedstrijden. Heerenveen vrij. 1.300. Na 35 speel dagen: 857.216. Best bezochte wedstrijd: Wageningen - WV, Cambuur - SVV, De Graafschap - Emmen 2000. Slechtst bezochte wedstrijd: DS '79 - Hera cles, Excelsior Go Ahead Eagles 350. Rode kaarten: 0. Na 35 speeldagen. 31. Gele kaarten: 6. Na 35 speeldagen* 591. Meeste gele kaarten: Veendam - NAC 3. Aantal doelpunten: 26. Na 35 speeldagen: 860. Hoogste uitslag: Excelsior - Go Ahead Eagles 4-3. Eerste treffer: Vroomans (Eindhoven) 2e. Topscorer na 35 speeldagen: Van Velzen (SW) 24. Directe confrontatie tussen de twee beste spelers gisteren in Eindhoven. Ditmaal won Feyenoord-doelman Joop Hiele. Maar Wim Kieft zou nog toeslaan. (foto and PSV'ers niet meer. „Maar als je ziet wat Ajax allemaal doet, weet je het nooit helemaal zeker", bleef Wim Kieft de moed erin houden. Ook Guus Hiddink zag nog een piep klein kansje. „Het is nog niet hele maal over", oordeelde hij, zonder veel overtuiging overigens. De ver trekkende trainer zei nog geen be slissing over zijn toekomst te heb ben genomen. Hij kan, naar het schijnt, kiezen uit vijf landen: Tur kije (Fenerbahce), Portugal (Spor ting Lissabon), België (KV Meche- len en dan alleen als Fi van Hoof van een blijvende verbintenis als hoofd coach afziet), Spanje (Valencia) en Frankrijk (Bordeaux wordt ge noemd). „Ik ben nog oriënterend bezig en moet nog een paar zaken op een rijtje zetten". Provincialisme Hiddink, die voor het laatst bij een thuiswedstrijd van PSV op de bank zat, ergerde zich flink aan zijn uit verkiezing tot 'man of the match'. Dat was ook het toppunt van kneu terig provincialisme. Hiddink, een tikje balorig: „Ik dacht eerst nog dat het de Rambo-man of the match was, dan had het tenminste nog iets macho-achtigs gehad". Voor de kwalificatie beste man van de wed strijd kwamen gistermiddag twee spelers in aanmerking; Wim Kieft, de schutter van het enige PSV-doel- punt, en Joop Hiele, de keeper van Feyenoord voor wie Don Howe, de manager van het Londense Queens Park Rangers op de tribune zat. Hiele moet een uitstekende in druk op Howe gemaakt hebben. Zijn beste moment had de reserve doelman van Oranje diep in de tweede helft, toen hij flitsend rea geerde op een harde knal van Kieft. Hij voorkwam daarmee een 2-1 ach terstand voor zijn ploeg, want John ny Metgod had zeven minuten na het openingsdoelpunt van Kieft ge lijk gemaakt. Tot veel meer aanval lende daden was Feyenoord gister middag niet in staat. Met de moed der wanhoop joeg PSV, aanvoerder Gerets voorop, in de slotfase op de ook verdiende winnende treffer, die mogelijk goed zou kunnen zijn voor het kampioen schap. Want in Amsterdam, had het scorebord tot groot enthousiasme van de Eindhovense fans duidelijk gemaakt, keek Ajax tegen een 2-0 achterstand aan. „Maar ons manco de laatste weken is dat we moeilijk scoren. We zijn daarbij nagenoeg al leen aangewezen op Kieft", zou Hiddink later verklaren. De spits van Amsterdamse origi ne, die al in een eerder stadium liet weten zijn buik vol te hebben van PSV, vond dat het zijn ploeg aan veerkracht had ontbroken om Feye noord permanent onder druk te zet ten. Over zijn eigen prestatie toonde Kieft zich tevreden. „De laatste twee wedstrijden gaat het gelukkig weer wat beter. Ook ik ben lange tijd als het ware geblokkeerd ge weest. Dat valt allemaal toe te schrijven aan de ellende die we hier gehad hebben". Naar het schijnt hebben de Eind hovense spelers hun oorlogstooien en vechtpetten de afgelopen week eindelijk bij het grof vuil gezet. Ge rald Vanenburg, de aanstichter van alle kwaad, heeft schuld bekend en uitgebreid met Hans van Breukelen en Eric Gerets van gedachten ge wisseld. „We kunnen volgend jaar weer met een schone lei beginnen". Hiddink, Sören Lerby (stopt) en Ivan Nielsen (terug naar Denemar ken) zijn er dan niet meer bij. Wim Kieft waarschijnlijk evenmin. „De kans is klein dat ik hier blijf voet ballen". Hans Dorjee, de rechter hand van Hiddink, die ook zou op stappen, blijft mogelijk toch. Wie Hiddink als trainer af gaat lossen, is nog onduidelijk. Aan het kandidatenlijstje Otto Rehagel, Jupp Heynckes, Franz Becken- bauer, Rinus Michels, werd gisteren de naam Bobby Robson, de coach van het Engelse nationale elftal toe gevoegd. „Geen commentaar", was het enige dat manager Kees Ploegsma na afloop over de opvol ging van Guus Hiddink kwijt wilde. DEN HAAG (ANP) - In de eredivi sie van het Nederlandse voetbal zul len de meeste beslissingen op de laatste dag vallen. NEC en BW Den Bosch weten nog niet wie op de tweede degradatieplaats eindigt. Slechts FC Twente stelde zich ze ker van deelneming aan het toer nooi om de UEFA-beker. De ploeg won thuis met ruime cijfers van FC Groningen, 4-1. Schmidt maakte twee doelpunten. Vitesse (0-0 tegen NEC), Roda (2-2 bij Ajax) en Volen dam (pas morgen tegen Utrecht) ko men voor de overige twee tickets voor dit evenement in aanmerking. Den Bosch volgt Haarlem vrijwel zeker naar de eerste divisie. De ploeg van trainer Israël verspeelde zijn kansen bij Sparta, door te ver liezen met 2-4. Polley was bij de Rotterdammers andermaal promi nent aanwezig. Hij scoorde twee keer. Den Bosch heeft twee punten achterstand op de derde van onder en, NEC. De Nijmeegse ploeg speelt zijn laatste wedstrijd thuis tegen Ajax. NEC kan bij winst eventueel Willem II nog achterhalen, om het promotie-degradatie-duel tegen een ploeg uit de eerste divisie te vermij den. Willem II bewees gisteren weer eens een te goede ploeg voor de eer ste divisie te hebben. De Tilburge- naren versloegen Den Haag in het Zuiderpark, 3-0. MW kan ook nog niet geheel ze ker zijn van zichzelf. De Maastricht tenaren speelden teleurstellênde gelijk (1-1) op eigen veld tegen het al gedegradeerde Haarlem. Het onder streepte opnieuw het verval van MW, dat gedurende de laatste maanden plaatsvond. Vitesse en Roda JC lijken de be langrijkste kandidaten om FC Twente te vergezellen in het toer nooi om het UEFA-beker. Volen dam kan dinsdag echter al op gelij ke hoogte komen met het tweetal, wanneer de ploeg de wedstrijd te gen FC Utrecht wint. Fortuna speelt geen rol meer. De ploeg van trainer Berger, die vorige week PSV fors afstrafte (4-1), ver loor bij RKC, 3-1. Heracles en De Graafschap bepa len volgende week zaterdag welke ploeg de nacompetitie completeert. De om derde plaats op de ranglijst vechtende ploegen overtuigden op de voorlaatste speeldag niet. Heracles gaf de winst tegen het onderaan bengelende DS '79 in de slotfase weg. De Graafschap volgde netjes dat voorbeeld in de thuis wedstrijd tegen Emmen. Kampioen SW sloot de competitie in „stijl" af: met een nederlaag tegen Cam buur, de vierde van het seizoen. Heracles heeft twee punten meer dan De Graafschap, dat Emmen za terdagavond zes minuten voor het einde landgszij zag komen. De ploeg uit Almelo moet minimaal een punt halen, want ze beschikt over een beduidend slechter doel saldo dan de rivaal uit Doetinchem. Heracles leek in Dordrecht op weg definitieve plaatsing af te dwin gen. Velten liet zich weer gelden als doelpuntenmaker. Kort na de rust maakte de spits, die in de belang stelling van FC Nürnberg staat, zijn veertiende competitietreffer. De vreugde werd zeven minuten voor het einde verstoord door Wouden, die de gelijkmaker voor de volgend seizoen onder de naam Dordrecht 90 spelende thuisclub voor zijn re kening nam. De treffer werd fel door de Almeloërs bestreden. Dams j haalde bal volgens zijn medespelers i voor de lijn weg. Scheidsrechter Van Vliet dacht daar anders over. I Hercales mag het op 5 mei in Al- melo opnieuw proberen als Veen- dam op bezoek komt. Het bestuur van de eerste-divisie- club Telstar heeft besloten het con tract met trainer Cees Glas te ont binden. Glas, die twee seizoenen technisch leider was van de club uit Velsen en nog een verbintenis voor een jaar had, vertrekt aan het einde van dit seizoen. Telstar bezet de voorlaatste plaats. Het bestuur wil de van de trainer af omdat goede re sultaten dit jaar zijn uitgebleven. MILAAN (GPD) „Deze titel telt voor tien. Iedereen en alles was in dit seizoen tegen ons. Wij hebben alle mogelijke problemen moeten overwinnen. Op een bepaald moment waren zelfs onze ei gen supporters tegen ons en werden wij door hen uitgefloten. Daarom is deze scudetto vooral van ons: de spelers". Met deze woorden becommentari- echter al vergaan: „Deze competitie eerde Diego Maradona gisteravond moeten we maar zo snel mogelijk vergeten. Het zag drieglijk r achterom te kij- i al mijn aandacht op het feest en verwelkomden de twee- geen de titel uit de clubgeschiedenis met ken. Ik richt r veel kabaal en vuurwerk vanaf de de Europa-Cupfinale tegen Benfi- Vesuvius: In de hele stad werden ca", festiviteiten georganiseerd en de vreugderoes zal nog wel een paar Vrolijk eeTdoS Gsifchtoffenrd van^de De enige speler die wel vrolijk keek, een dodelijk slacntotier van de was Ruud GuUjt. Hij stond gisteren AchthondercMtilometer noorde- ^LTaLtsteÜL^v™ M7»n "met "een hittere'"smaak competitiewedstrijd. De Amster- ^wTaHnhi; dammer speelde 65 minuten en scneia van een seizoen, waarin nei tooncje op plaats van Van Basten vertoefde^Zonder 8 de^geschorste wêrd hü^ak^n Cos'tecurta en^e^geble^seerde An" stellin« gebracht door zijn ploegge- a=i sesggfê sr«S 4-u-zege op oari. uie lEwSKsSKtsr1- HEnBfsns Sssss: fers. Trainer Sacchi was het lachen "f,™r®™at de blijft hij als enige speler van de s MECHELEN (ANP) - Ruud Krol eist via de rechtbank vijf miljoen gulden van KV Meche- len. Drie miljoen gulden als af koopsom voor zijn ontslag in ja nuari van dit jaar, twee miljoen gulden als derving van premies die hij had kunnen opstrijken als hij zijn contract had kunnen uitdienen. KV Mechelen is bereid bijna 700.000 gulden als schadever goeding te betalen. Krol, op dit moment trainer bij het in degra datienood verkerende Zwitser se Servette, weigerde in te gaan op dat aanbod. De ex-internatio nal heeft daarop zijn advocaat opdracht gegeven de rechter in te schakelen. De rechtbank zal in het najaar de zaak behande len. Hij scoorde 19 treffers, v grootste deel daarvan (17 stuks) Maradona de bal maakte hij gedurende de knappe achtervolging van zijn ploeg op Na- keer. In het eigen San Paolo-stadion poli. In 17 achtereenvolgende wed- verspeelde het maar één punt (aan strijden behaalde AC Milan 32 pun- Sampdoria). De landstitel kreeg al ten. Napoli veroverde het kam- vanaf het begin (zonder een vakan- pioenschap via een verdiende 1-0- zege op Lazio Roma. Die score was al na zeven minuten bereikt, toen li- tegen degradatiekandidaten, be- bero Baroni een indirecte vrije trap haalde het tien punten en daarna Twee goals van Ronald Koeman MADRID (Rtr) - Real Madrid heeft als eerste meer dan 100 doelpunten gemaakt in de Spaanse voetbalcompetitie. On danks het gemis van zes basis spelers, onder wie topschutter Hugo Sanchez, werd het 3-3 te gen Atletico Madrid. De landskampioen maakte pas in de laatste minuut gelijk tegen de nummer twee. Hierro, zondag goed voor twee treffers, schoot op de valreep van af stand raak. Meer dan prestige stond er niet meer op het spel in de derby. Barcelona blijft het goed doen, sinds het ten koste van Real Madrid de beker won. De formatie van Cruijff versloeg Athletic Bilbao, 4-2. Ronald Koeman maakte twee doelpun ten. In Frankrijk staat Olympi- que Marseille op het punt om de titel' te prolongeren. Marseille won zelf met 3-1 van Mulhouse en zag concurrent Bordeaux, ondanks een treffer van Piet den Boer, met 2-1 verliezen van Nan tes. BRUSSEL (ANP) - Club Brugge spelletje, waarbij de betere tech- kan in België na de overwinning niek van Club de doorslag gaf. Ze- met 2-0 op stadgenoot Cercle de titel ven minuten voor rust liet Frank Fa- vrijwel niet meer ontgaan. Eén punt rina uit een vrije trap van Querter uit de laatste twee wedstrijden vol- zijn 22ste doelpunt van het aantekenen. 'Good old' Ceulemans misstap maakt, maakte er in de 69ste 0-2 van. de Brusselse ploeg Anderlecht nam pas zeven minu- tijd afstand van Lierse. staat; eventueel zelfs minder als An- derlecht nog Dat zoiets vo< niet uitgesloten is, bleek dit week einde thuis tegen Lierse SK, die al- Door Degryse. Van der Linden had leen met het nodige geluk werd ge- Anderlecht op 1-0 gezet, waarna wonnen (2-1). Volgende week in de Musonda na mistasten van zijn thuiswedstrijd tegen Sint-Truiden doelman De Wilde in eigen doel kunnen de Bruggenaren de titel van schoot. KV Mechelen overnemen. Wat de Belgen echter meer bezig houdt, is de vraag of RWDM r Westduitsland Bayern München heeft het kam de tweede pioensfeesttot volgende week de hoogste klasse nsdag moeten uitstellen. De de Beierse ploeg kwam zaterdag i j:n" uitwedstrijd tegen Leverkusen, beek werd door de zege met 3-- nummer twee op de ranglijst, niet thuis op Berchem Sport kampioen, verder dan een gelijkspel (0-0). tevens promotie werd be werkstelligd. Of die overgang ech ter niet in degradatie verkeert, week hangt af van de uitkomst van „omkoopaffaire"; de zoveelste Niemand twijfelt er echter aan dat de recordkampioen volgende k in het Olympische Stadion München tegen FC St. Pauli de twaalfde titel op zijn erelijst kan bij- het Belgische voetbal. Doelman schEjjven, want Eintracht Frankfurt Paul Peeters van Zwarte Leeuw Rij- ieecj tegen degradatiekandidaat kevorsel bekende aan de clubiet- Borussia Monchengladbach een ne- ding dat hem 200.000 Belgische derlaag van 1-2 en FC Kóln gaf in de frank (10.000 gulden) was geboden uitwedstrijd tegen Fortuna Dus- voor zijn „welwillende medewer- seldorf een punt uit handen, 1-1. king bij de wedstrijd RWDM-Zwar- Hoewel Leverkusen de laatste te Leeuw van 8 april (2-0). Voorals- kans op de ütel niet uitbuitte, waren nog lijkt het een storm in een glas spelers en trainer na afloop niet on- water. Peeters ontkende het geld te tevreden. Europees voetbal kan Le- hebben ontvangen en op de tv-beel- verkusen bijna niet meer ontglip- den van de bewuste wedstrijd had pen. De 27.000 toeschouwers in het het er alles van weg dat de doelman volle uirich-Haberland-stadion Zwarte Leeuw zijn werk behoren deed. Hoezeer ook in Bel gië wordt verlangd naar het einde van de competitie was te zien bij de derby Cercle tegen Club; een loom gen een weinig opwindend duel. Beide ploegen waren niet bereid ri sico's te nemen. Leverkusen, dat sinds 1986 thuis niet meer had ge wonnen van Bayern, was niet in staat het spel naar zich toe te trek ken en Bayern nam genoegen met de puntendeling. „Dit was geen goede wedstrijd, omdat beide ploegen niet wilden verliezen. Omdat de defensies goed Maradona met een knappe kop- versloeg het overtuigend de Milane- eigen verbeterd. Het werd zaterdag voor de 18de keer lands kampioen in Engeland. Door de overwinning (2-1) op eld i stoot afrondde. De Zuiditalianen speelden toen een typische kam pioenswedstrijd, waarbij Lazio zijn r 37.758 enthousiaste toeschouwers op rivalen. Buitenshuis ploeg maar vier keer en maar liefst keer werden winstpunten sportieve plicht niet verzaakte. Hal- blessuretijd behaald. Maar Napoli verwege de tweede helft trof de uit- wel dg meest produktieve vallig Queens Park Rangers. En door de medewerking Aston Villa, dat tegen Norwich een voorsprong van J-i verspeelde en op 3-3 uitkwam. Met het kampioenschap sloot Liverpool een wissel thuisclub. In de laatste vijf minuten voor de pauze wa ren de 'Reds' bijzonder gevaarlijk. Rush deponeerde in vorm waren, was net voor ae aan- met een volley de bal na een voorzet van Nicholl uit vallers moeilijk. Ook al omdat de een onmogelijke hoek achter doelman Seaman (1-1), Twee minuten later stond hij weer oog in oog met Seaman, die zijn ploeg de. i rechtstreekse uit- de 57 treffers kampioen van Italië. Ook in Buenos komst van Maradona. Vorig jaar Aires en New York werd de wed strijd rechtstreeks vertoond Deze ontknoping seizoen is niet ee alle dure topclubs maakte Napoli de marathon van 34 wedstrijden 245 dagen de meest constante druk. De ploeg verloor slechts v Napoli de UEFA-Cup 1987 behaalde het zijn eerste kam- spannend pioenschap (plus de beker). In de af- onterecht. Van gelopen twee seizoenen eindigde de blauwe ploeg steeds op de tweede plaats. Voor de Argentijnse sterspe ler zelf is dit het derde landskam pioenschap. succesvol af. Het liet de kans op de 'dou ble' schieten in de gedenkwaardige halve finale tegen Crystal Palace, 3-4 na verlenging, en zat in de competi tie lang op het vinkentouw. Pas in de slotfase kwam de club van manager Dalglish bovendrijven door neder lagen van de concurrenten. Zaterdag had Liverpool het moeilijk tegen Queens Park Rangers. De thuisclub zat veertig minuten muur vast. Na een kwartier nam QPR verdiend de leiding door Wegerle (0-1). Liverpool ontsnapte aan een grote re achterstand. Clark raakte na een mooie actie de on derkant van de lat en Wilkins miste in de rebound. i de geblesseerde Burrows er lijn in het spel van de Na de rust gingen beide ploegen gelijk op. Liverpool had een cadeautje nodig van de scheidsrechter iddenveld We hebben ons doel, een een achterstand behoed- punt, behaald met geraffineerd voetbal. Drie speeldagen voor het einde de competitie neemt de span de winnende treffer. Nicholl werd een meter buiten het ning in de onderste regionen strafschopgebied neergelegd door Maddix, de arbiter Bundesliga in alle hevigheid toe. legde de bal echter op de stip. Barnes, voetballer van het jaar, maakte geen fout (2-1). QPR drong daarna Liverpool kreeg de kansen. Rosenthal vooral, hij Pinten pakte, niet miste twee keer in vrije positie vooy Seaman. Op de spionkop hielden de supporters de radio's aan het oor. Drie minuten voor tijd veranderde Anfield Road in een heksenketel. Het ongelooflijke was ge beurd. Aston Villa had tegen Norwich de voorsprong van 3-1 verspeeld. Liverpool was kampioen. Twee wedstrijden voor het einde. De ploeg, zonder Be- ardsley, maar met Mölby, werd na afloop uitgebreid gefeteerd. Homburg is na het verlies tegen Hamburger SV, dat twee kostbare te redden. Waldhof Mannheim (0-4 tegen Karlsruher SC), Uerdingen (0-0 te gen Werder Bremen), Vfl Bochum (1-2 tegen FC Nürnberg), FC St. Pauli (0-2 tegen FC Kaiserslautern) en Fortuna Dusseldorf (1-1 gelijk te gen FC Kóln zijn nog gegadigden voor een afdaling naar de tweede Bundesliga.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12