Smörebröd: snelle, lichte lunch die toch 'stijl' heeft 1 T)UIVE Vruchtzetting fruit dit jaar heel vroeg Voeding die cholesterolgehalte verlaagt Gebraden kip van een paaltje [LlD)4e)feïfeêlfêl[l Ploeg Post als grote winnaar wielerlente DINSDAG 24 APRIL 1990 Al tienduizend imkers zijn actief Overal staan op dit moment de fruitbomen in bloei. Volgens fruitteler Ton Zekveld. die negen hectare liardfruit heeft met tien verschillende rassen appelen en peren, is de bloei zelden zo vroeg gekomen. De peren, met hun witte bloesem, zijnzelfs al weer bijna uitgebloeid. Achter de witgebloeide bloemen zijn al de verdikkingen zichtbaar, die zullen uitgroeien tot vrucht. "Dit jaar kwamen de bomen ruim drie weken eerder in bloei dan ver leden jaar. Ik denk dat ook de war me zomer van 1989 daarin een rol heeft gespeeld. En we hebben na tuurlijk een hele zachte winter ge had. De enige zorg waren onlangs de koude nachten. Ik heb wel iets vorstscHade, maar het is minimaal", zegt Ton Zekveld. Boven de 9 graden Zijn imker. Isaac Noorduin, heeft inmiddels de bijenkasten in de boomgaard gebracht. Overal in ons land zijn de ongeveer tienduizend imkers momenteel actief om hun bijenvolken bij de fruittelers te brengen. Zodra de temperatuur overdag boven de negen graden komt, worden de bijen actief en be stuiven zij dé bloemen. Zou dat niet gebeuren, dan zouden er slecht ge-1 vormde of zelfs helemaal geen vruchten aan de bomen komen. Isaac Noorduin: "Eerst vliegen de bijen, als het niet te koud is. op de kersenbloesem. De kers is nu uitge bloeid. Daarna gaan de bijen naar de pruimen, vervolgens naar de pe ren en momenteel staan de kasten bij de appelbomen, die nu goed in bloei komen". In de boomgaard van Zekveld staan op dit momen't acht kasten. In iedere bijenkast zit een volk. Vooral als het zonnetje lekker doorkomt, vliegen de bijen af en aan met stuif meel. Dat is het eiwitrijke voedsel dat ze gebruiken. Het slingeren van de eerste fruithoning, dat de bijen maken van de nectar die ze uit de Wanneer de bloesemtijd voorbij is - fruitbloesem halen, gebeurt pas naar verwachting rond het einde eind mei. De honingoogst is wel af- van de maand - gaan de imkers met hankelijk van het weer; des te war- hun bijenvolken naar andere bloei- mer het voorjaar is, des te constan- ende land- en tuinbouwbedrijven, ter is de nectarstroom. Ook in glastuinbouw, bij de teelt Overal in het land zijn de imkers ni fruittelers te brengen. Eind van de maand i naarfde land- en tuinbouwbedrijven. De echtgenote van haar over-groot vader Oskar Davidsen bedacht ze. Zij zette de familietraditie voort. In haar restaurant in Kopenhagen worden nu meer dan 175 variëteiten geserveerd en na honderd jaar is het het eerste waar je aan denkt als je Denemarken zegt: smörebröd. Ida Davidsen houdt de familietraditie in ere en deelt sinds kort haar keu kengeheimen met de Dèense chef, ook een vrouw, van restaurant De Palmboom, tussen de Kloveniers burgwal en de Oudezijds Achter burgwal, in hartje Amsterdam. Hier kan de hele dag door (de keuken is open tot ongeveer elf uur 's avonds) van haar beroemde, fraai opge maakte. rijkbelegde open sandwi ches worden gesmuld. Maar heb je meer zin in een culi nair uitstapje naar New York, dan kan dat, want voor vermaarde 'de li's', zoals een broodje pastrami ol corned beef hash, draait men de hand niet om. En wie denkt dat de neus wordt opgehaald voor ons oer- •Ieggen ze hun werkterrein Hollands broodje (komijnen)kaas ol de uitsmijter, zi.t er lelijk naast want dat staat eveneens op de kaart, die tevens mogelijkheden biedt voor een uitgebreide lunch of diner a la carte. hun bijenvolk bij de van tomaten en paprika bij voor beeld, worden tegenwoordig bijen gebruikt voor de bestuiving. De vruchten blijken door natuurlijke bestuiving een betere kwaliteit te krijgen. Ida Davidsen serveert haar beroemde smörbröd, waarvoor de zalm, ha ring en garnalen dagelijks uit Scandinavia worden overgevlogenaan SAS Royal directeur Tore Lomsdalen (links) en Gaston Gellens (food en be verage-manager rechts), terwijl haar echtgenoot Adam Siesby de heren probeert over te halen er een glaasje wijn bij te proeven. Meeneemlunch De Palmboom: Scandinavi sche liddags 100 miljoen kostende - a vinst v lunchrestaurant S(cadinavian) A(irlines) S(ystem die de snackbar om de hoek of het Zweeds/Deense onderneming, die boterhammetje achter het bureau het hoofdkantoor tegenwoordig i Vet... In welk verband het ook ge bruikt wordt, een positieve beteke- heeft het zelden. Vet zijn is niet de meeste mensen tegenwoordig niet als smakelijk ervaren en te veel vet eten is ronduit ongezond. ten te verkleii prettig, vet op het bord wordt door afgezet wordt. Dan heb je te maken Jmet aderverkalking of atherosclero- se. De bloedvaten worden daardoor steeds neerslaat en op den duur ook kalk onzichtbare vetten in koekjes, ge bak, saucijzebroodjes, chips, choco lade en gefrituurde snacks bevatten erzadigd vet. Vetten met enkelvoudig de voeding belangrijk. Ook andere Jiteiten telefonisch bestellen. Zo leefgewoonten spelen een rol van krijgt een werklunch met mede betekenis. Het Voorlichtingsbu- werkers of clienten net een tikje -eau voor de Voeding raadt aan: n"eer s)u' s Avonds ideaal voor de -de totale hoeveelheid vet te be- theaterbezoeker die nog snel even met veel licht hout, voor degenen groep) International Hotels, eén len een dorp op zich zijn, maar wel een onderdeel van de stad. Iedereen moet in onze restaurants, naast De Palmboom is er ook nog de Laxe- nOxen met zalm en vleesspecialitei ten, kunnen binnenstappen. Daar om ook is er een ingang aan de de bui- straatkant. We richten ons niet al oude staat te- leen op buitenlandse gasten ook de zijn ontgroeid. Hoewel, wie echt ^Hlgeen tijd heeft om 'buitenshuis' te is niet alleen goe- lunchen kan de Palmboom-specia Brussel heeft, met het oog op 1992. Oude gevels Het hotel bestaat i tenkant zorgvuldig i ruggebrachte zuidvleugel, ooit be- Nederlandse gast moet zich bij door Ineke Volkers Als dit proces optreedt in de digde vetzuren verhogen het chO' bloedvaten die het hart van bloed lesterolgehalte niet. Er zijn zelfs (de kransslagaders), kan vijzigingen dat het hart te weinig zuurstof krijgen cholesterolverlagend werken. Het Toch is vet niet zonder meer slecht. Vetten zijn ook belangrijke leveran ciers van energie. Die energie is no dig om onze lichaamstemperatuur op peil te houden en om onze spie-> ren te kunnen gebruiken bij lopen, fietsen, sporten, enzovoort. Maar al- rteveelc i nog voldoende vloed te verpom pen. De kans op het krijgen van eer hartinfarct wordt dan groot. Verschillende vetten Vetten worden verdeeld met verzadigde vetzuren, vetten die rijk zijn aan enkelvoudig ïrgie het li- digde vetzuren en vetten die rijk onderzoek hiernaar is nog gaande. Dit soort vetten zit in pinda's, olijf olie en arachide- of pindaolie. Vetten met meervoudig onverza digde vetzuren (onder andere linol- zuur) blijken een gunstige invloed vetten te hebben op het cholesterolgehalte van het bloed. Dat wil zeggen: het cholesterolgehalte wordt erdoor erlaagd, perken' -voedingsmiddelen te kiezen met meervoudig onverzadigde vetzuren gszins(linolzuur) -niet te roken; -veel te bewegen; vroeger kend als het 'Wapen dam', verbonden door ee dat is grondse passage met de i de met zorg gerestaureerde bui- historische noordvleugel, dit ia te houden, nckc Volkers i ichtingsburcau tengevel te annex tabakszaak, Itwee restaurants van Amsterdams goéd lichaamsgewicht op nieuwste, 206 kamers (waarv kruideniers- moderne, geheel met glas c de pelde entree heeft. Dit atrii grote spiegelwand. 2 partij (de Japanse tuin) leidt naar de ken te voelen", "Daarom moet het personeel ook Nederlands spreken", mengt alge meen directeur Tore Lomsdalen zich in het gesprek. "Het is heel ver velend om in een hotel in je eigen land iri een vreemde taal aangespro- vorden" met gehandicaptenfacihteiten) tel- kamers, de bar en de restaurants. Maar ook hier kun je nog zien j je in een stukje oude stad zit. Wat de bar is, was vroeger eëh pastorie Voor een hotel met 206 kamers, in Scandinavische, Oudhollandse en Oosterse stijl, je kunt bij reserve ring je vookeur opgeven, lijken de i de oude gevel van het pand is ge- restaurants klein. De Palmboom intergreerd in het atrium. "En" telt Jan Hein Simons (marketing e kan zo'n 60 gasten herbergen, het beetje in art-deco-stijl gehou- oudig onverzadigde Voedingsmiddelen die linolzuur Wie dacht dat het roosteren van kippen het simpelste werkje w; sales director), "We hebben zelfs den LaxenOxen ongeveer 45. ook voor energie die uit koolhydra- vetzuren verhogen het cholesterol ten (suikers en zetmeel) en eiwitten gehalte van het bloed. 'etzuren. De vetten met verzadigde bevatten zijn: allerlei oliesoorten (sla-, mais-, saffloer-, soja- 'komt. Bij een te grote opname van vet stijgt het cholesterolgehalte»van het bloed, zeker als verzadigd vet wordt gebruikt. Teveel cholesterol veroor- Voedingsmiddelen die vooral verzadigde vetzuren bevatten, zijn onder andere rundvet, spekvet, reu zel, vet vlees, vette vleeswaren, roomboter, 'gewone' margarine. bloemolie) en margarir en bak- en braadprodukten met ten- minste veertig procent meervoudig onverzadigde vetzuren (linolzuur). Dit staat op de verpakking vermeld. Om het risico op hart- en vaatziek- niets meer aan viel te ontdekken komt bedrogen uit. Op de Huishoudbeurs in Amsterdam presenteerde Chicko Benelux (tel. 03240-11415), de 'Grillj kip-brader'. Het apparaat ziet er uit als e 'J I' met een smalle hoge kegel. De bedoeling is de kip over deze punt te lafen zakken om vervolgens de hele constructie de oven in te schuiven. De mooie gedachte aan het apparaat dat door de stenen kegel de kip van bin nen eerder, en beter, gaar is dan bij het gebruikelijke grillen in de hoven. De gnllbrader moet in de winkel 29,95 kosten. deel van de oude kerkmuur la- Maar dat is een misvatting. Loms ten staan". dalen:"Als mensen drie dagen in I Bij de bouw van het hotel, dat be- Amsterdam zijn, eten ze misschien ermaatse stenen citruspers gin september officieel wordt ge- een keer in het hotel. De andere da- opend, is er alles aan gedaan om het gen willen ze echt de stad i in de sfeer van de stad te'laten pas- "Bovendien", zegt Simons, "Een sen en toch alle comfort te, bieden kleinere restaurant dat altijds rede- i VVSB tol cord. Hoe dan ook. op de li|St van de zondag- schutters heeft Ronald de Rijk van Kickers een schier onaantastbare voorsprong. Op zaterdag gaat het er nog-om spannen, nu Rein Grooters (Oegstgeest) en Rob Bink (Leiden) elk een Rob Bmk (Leiden) Rem Grooters (Oegstgeest) Richard Trompert(Kagia) Leon Laros (Hazerswoudse Boys) Coen Warnau (Hazerswoudse Boys) Johan Jonker (Quick Boys) Marcel van der Blom (RCL) Piet van Duyn (Katwijk) Ron Paling (Koudekerk) Mark Ens (FC Lisse) e Koet (Rijnsburgse Boys) ROTTERDAM (GPD) - Het eerste deel van de cyclus om de we reldbeker wielrennen 1990 zit er op. Vijf wedstrijden zijn achter de rug, eind juli wordt de draad pas weer opgevat met de 'Wincanton Classic' in, dit keer Brighton. Eind oktober heeft in het Zuidfranse Lunel de finale plaats. ZONDAG Ronald de Rijk (Kickers) Hans van Marwi|k (Docos) Steef Roodakkers (SVLV) Theo Aanhane (VVSB) Frans Bouckaert (FC Lisse) Marcel Valk (UVS) Pieter van Zoest (Alphense Boys) StanUI)ee(Foreholie) Rob Reizevoort (Docos) Rob Retel (SJZ) Nico van Rijn (Forehoite) Marcel van der Burg (Roodenburg) Marcel Toisma (UVS) Walter de KiëvieKSlompwijkse Boys) Harm de Vos (Lugdunum) 9 spelers met 7 doelpunten VOETBAL - Voor de KNVB-beker- finale PSV - Vitesse, morgen in Rot terdam, zijn bij Stadion Feyenoord geen kaarten verkrijgbaar: ook niet op de dag van de wedstrijd. Dit heeft de KNVB maandag laten we- Twee zeges ten. Kaarten zijn uitsluitend ver krijgbaar bij de reguliere voorver koopadressen. Naar verwachting van de KNVB zal tachtig procent van de plaatsen in De Kuip bezet zijn. De ploeg-Post, Moreno Argentin en de Italianen zijn de grote winnaars in de nu verreden vijf wereldbeker wedstrijden, plus nog eens drie 'noordelijke' van eerste categorie. Opmerkelijke verliezers: de ploeg-Fignon, de ploeg-LeMond en ook de Italianen van Carrera. Jan Raas had er heel wat meer van ver wacht. zo goed als Cees Priem. Het Spaanse wielrennen heeft zich van de wereldbeker vrijwel niets aange trokken. Van de vijf WB-koersen gingen er twee naar Italianen (Bugno en Ar gentin), twee naar Belgen in dienst van Post (Planckaert en Van Lanc- ker) en een naar een Nederlander, Adrie van der Poel. De drie Te cate- gorie'-wedstrijden waren voor een Italiaan (Argentin) en twee Belgen (Capiot en Argentin). Belgen legden, als gebruikelijk in het voorjaar, beslag op de meeste top-tien plaatsen: 14 (WB) +11 (le catg) 25 van de bschikbare 80 stuks. Italië (12+3 15) en Neder land (7+5=12) volgden op eerbied waardige afstand. Er schaarden zich voor het eerst ook Oostduitsers (Schur en Ludwig) en een Sovjetrus (Konitsjev) onder de de beste tien van de acht topwedstrijden. De Panasonics van Peter Post wa ren de onverbiddelijke heersers in de belangrijkste koersen tot +2=6) en Buckler (3+3=6). TVM kan daar alleen drie top-klasserin- gen van Capiot, Skibby en Anders on tegenover stellen. De duurste ploeg ter wereld, Z (met/zonder Le- Mond) komt met 3x top 10 eveneens heel karig weg, en van Castorama (ondanks een strijdbare Fignon) is nog helemaal niets vernomen. Individueel is Moreno Argentin de Man van het Voorjaar: vier (3+1) top 10-klasseringen,"evenveel als de Belgen Dhaenens (3+1) en Mu seeuw (2+2), maar de waarde van de Italiaan is van een heel wat hoger karaat. Drie maal aanwezig bij de eerste tien van de acht topkoersen: Bugno (3+0), Ballerini (2+1), Adrie van der Poel (2+1) en Jean-Claude Leclercq (2+1). Wat dit jaar aan de grote wedstrij den opvalt is het grote aantal finishers. Om het tot de WB-koer- sen te beperken: 110,112,92,136,9' Er zijn jaren, dat zulks anders is ge weest. de WB-r De oorzaak is tweeledig: 1. Het niveau van het profpeloton liö de jaren dusdanig opgetrokken; verzorging, training en begeleiding |zijn dermate geperfectioneerd, dat Ier nog maar weinig puur zwakke professionals bestaan. Ze rijden een 260 km koers moeiteloos uit. 2. Het contract is tegenwoordig ijf andêrë"erëplaat: ook aan de hand van de FICP-pun- vijf top-tien- plaatsen ook nog bij de le categorie ™eer «gestapt. acnier .eaere iimsn schroeven STS taal. Op eerbiedwaardige afstand volgen Wienm. (2+5=7), Arisostea (4+2=6),'PDM 4 4 planch» '7. Moreno Argentin: twee keer winst Roac neemt het op tegen Roodenburg LEIDEN - Roodenburg treedt van avond aan tegen Roac voor de kwartfinales van de LD-Cup. De i het duel op sportpark Noord is 18.45 i andere wedstrijden die De voor vanavond stonden gepland zijn verplaatst. Voor RCL-UVS is voorlopig de datum 1 mei vastge steld. Docos en Kickers ontmoeten elkaar een week later, op 8 mei. De vierde kwartfinalewedstrijd zal gaan» tussen de winnaar van Rijnsburgse Boys- Alphense Boys (1 mei) en Stompwijkse Boys. Ook deze wedstrijd staat geprogram meerd voor 8 mei. Zaalvoetbalbeker voor Docos KATWIJK Docos heeft de eerste buit binnen. Gisteravond won de Leid- se ploeg de zaalvoetbal-afdelings beker door het Zoeterwoudse Coret met 6-3 te verslaan. Beide teams zorgden eindelijk weer eens voor een stukje amusement bij het zaalvoetbal. Tevreden gingen dan ook zo'n kleine 200 toeschouwers huiswaarts. Het was al een verrassing dat beide clubs, die notabene in de derde klasse uitkomen, de finale haalden. Dat ging niet zo maar want hoofdklasseclübs als Lugdunum en Boerenburg bleven in de halve finales met lege handen achter. Ook in de competitie nemen de twee clubs de eerste twee plaatsen in. Docos is al zaalkampioen en Coret zal zo goed als zeker meepromoveren naar de tweede klasse. De beginfase was goed. Nico Lakenberg schoot Docos op voorsprong maar het handig spelende Coret kwam uitstekend terug. Joost Vink en Pe ter Cordijk zetten hun ploeg zelfs al snel op een 1-3 voorsprong. Toch hield Docos het hoofd koel. De broertjes Van Marwijk zorgden" dat de buit als nog naar Leiden ging. Zowel Hans als Herman scoorden tweemaal. Nico Lak.enberg voegde daar nog één treffer aan toe (6-3). De finale bij de vrouwen werd een prooi voor THB Boys uit Lisse. In een aardige finale werd het jubilerende Randstad Sport met 3-1 verslagen. Morgenavond kan THB Boys zelfs de "dubbel" halen als de beslissings wedstrijd tegen FC Lisse in winst wordt omgezet. „r"lu marktwaarde op. (o+z-1), pistor Dat dat 'rekening-rijden' ook zijn negatieve aspecten op het koersver loop kan hebben, is deze lente ook een paar maal gebleken. De afwach- ters domineerden nogal eens de durvers, de papieren vedetten, die dan tot heel lang in de wedstrijd ble ven zitten, en de koers pas in de fi nale boeiend en aantrekkelijk maakten. Taktiek, die het won van de primaire emotie. Maar, twee millimetersprints a la Parijs-Rou- baix en de Amstel Gold Race ma ken heel wat goed. Tijdens de voorstelling van zijn Buckler-ploeg werd snel duidelijk gemaakt, dat Jan Raas dit jaar voor niets anders zou gaan dan de we reldbeker. Het moest ook kunnen, met een ploeg van louter klassieker- renners. De weinigen, die toen al kritiek hadden op de onevenwich tigheid van de ploeg kwa samen stelling. krijgen nu hun gelijk. PETER OUWERKERK SCOREBORD TENNIS SPORTPRIJSVRAGEN LOTTO Eerste prijs: 1 winni vangt, tweede prijs: die bruto f 392.977,20 ont- sn winnaar, derde prijs 149 1.229,50, vierde prijs 6076 30,10, vijfde pnjs: 77.997 win naars. elk f. 5,00. LH CIJFERSPEL Winnende nummer cijferspel 16:5 6 3 8 4 7. Voor de 2728 winnaars van dit cijferspel bedraagt het totaal aan prijzen f, 98.380,00. Zes cijfers goed, geen winnaar, Vijf cijfers goed; 3 winnaars, elk bru to f. 10.000,00, vier cijfers 18 winnaars, elk f. 1000,00, drie cijfers goed- 259 winnaars, elk f. 100,00, twee cijfers goed- 2448 winnaars, elk f. 10,00 TOTO Voor de 26 winnaars van toto 16 was een prijzen- bedrag beschikbaar van f. 70.863,35. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 6130,10, «derde prijs: 24 winnaars, elk bruto f. 1277.10 Jackpot 17 bevat f. 27 952,23 TOTO GELIJK Voor de 352 winnaars van toto-gelijk 16 was een pnjzenbedrag van f.8.307.65. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: geen winnaar, derde pri|s* 20 winnaars, elk 71,70, vierde prijs: 332 winnaars, elk 6,60. Jackpot 17: f. 4653,48. 6-2 6-4, Bruguera (Spa/16)) - Fleunan (Fra) 6-4 6- 4. Carbonell (Spa) - Hlasek (Zwi) 6-3 6-1. Engel (Zwe) - Gunnarsson (Zwe) 6-0, 3-0 opgegeven. Yzaga (Per) - Jónsson (Zwe) 6-3 6-1, Ivanisevic (Joe) - Bergstrom (Zwe) 4-6 6-2 6-4, Novacek (Tsj) - Mattar (Bra) 6-4 6-1. Agenor (Hai) - Gustafsson (Zwe/15) 6-2 6-2, Vajda (Tsj) - Strelba (Tsj) 6-4 6- 2, Pioline (Fra) Srejber (Tsj) 6-1 6-1 HONGKONG 350.000 gulden: eerste ronde: Jelen (BrD) - Youl (Aus) 1-0 opgegeven, Chamberlin (VSt/6) - Jones (VSt) 6-4 6-3. WK A-LANDEN Noorwegen - Verenigde Staten 4-9 (0-2 2-5 2-2), Bondsrepubliek Duitsland - Finland 2-4 (1-0 1-0 0-4) 1Canada 5-10 (30-12), 2. Zweden 5-10 (23-7), 3 Sovjetunie 5-8 (31 -8), 4. Tsiechoslowakije 5-8 (28- 9). 5 Verenigde Staten 6-4 (21-36), 6. Finland 6-3 (17-25). 7. Noorwegen 6-1 (12-42), 8. Bondsrepu bliek 6-0 (8-31). Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 19.30 en 20.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Vanavond op het LFC-terrein aan de Leidse Boshuizerkade de tweede halve finale om de Zilve ren Molen. Quick Boys en Kat wijk trappen om 20.00 uur af. De winnaar speelt op 8 mei de finale tegen Rijnsburgse Boys De Russische schaatsers Dimitri Botskarjov en Alexander Mozin nemen deze zomer deel aan de Nederlandse Skeelercompetitie André Wetzel (speelde nog een seizoen bij Noordhyijk) heeft een contract getekend als jeugdtrai ner bij het Haagse Quick De vierde World Games zullen van 20 tot 30 juli 1993 in Den Haag wor den gehouden. De World Games is een evenement voor de niet- olympische sporten Het Alp hense ARC speelt donderdag de kwartfinale om de districtsbeker thuis tegen Rijswijk. Aanvang 19.30 uur Telstar heeft zich voor volgend seizoen verzekerd van de diensten van Ajacied Eric Regtop Op 30 april en 5 mei zijn alle 5- en 6-jarige jongens en meisjes welkom bij RCL op sportpark De Bloemerd. Morgen komen liefst 16.basisscholen naar het RCL-ter- rein om te strijden om de jaarlijk se schoolkampioenschappen De recreanten-wielrenners krij gen op donderdag 10 mei om 18.00 uur startgelegenheid in Roelofarendsveen. Inschrijven een uur voor de wedstrijd in Bar 't Veen «Jan Honsbeek (VNA) kan het niet laten. Na enkele jaren ge leden afscheid te hebben geno men, speelde hij weer even mee in het derde elftal. Het resultaat was een gave hattrick Twee mensen uit de Leidse sportwe reld zijn vorige week overleden. Dit zijn Ineke van Huis (mede op richtster van de vrouwenafdeling bij voetbalclub De Sleutels) en Willem Roest, die een groot aantal jaren penningmeester bij de wie lervereniging Swift was In Lei derdorp is een jeu de boulesvere- niging opgericht met de naam "De Boulende Stier" Het Voor- schbtense rallyequipe bestaande uit Henk Westerbeek en Li.sette de Wilde nemen het komende weekeinde deel aan de Internatio nale Holland Hellendoornrallv De juniorenselectie van het wie- Ierdistrict Zuid Holland telt een groot aantal regio-renners. Robin van Kessel (Ter Aar), Etienne Ver geer (Warmond), Mike Hassing (Noordwijk), Rik van Wetten (Noordwijkerhout) en Mark Var- kevisser (Rijnsburg) maken dee- luit van die selectie Morgen avond speelt de 'Leidse' zaalvoet balkampioen in sporthal De Vliethorst in Voorschoten tegen de kampioen van Dordrecht (FC Kawin uit Leerdam). Aanvang 20.15 uur De Polderloop in Ha- zerswoude is gewonnen door Jan Knetsch. Paulien Hekken was snelste vrouw Het Leidse He- lenberentoernoqi petanque (een soort jeu de boules) is gewonnen door de equipe Verhagen. In de B-poule ging de winst naar equi pe Wessel Op maandag 30 april organiseert de Leidse voetbalver eniging Lugdunum haar traditio nele familietoernooi. Deze dag w'ordt omlijst met allerlei andere activiteiten In Lisse is op zon dag 29 april een zwemvijfkamp. De organisatie is in handen van de 'Watervrienden' ARC-jeugd- speler Dennis Krijgsman speelde een opvallende oefenwedstrijd bij eredivisieclub Roda JC Har ry Pen heeft zijn sponsorschap bij voetbalclub De Sleutels met jaar verlengd De Nederlandse kampioenschappen wielrennen voor liefhebbers en veteranen worden op zaterdag 9 juni gehou den in het Friese Drogeham Het jeugdelftal van SV Voorschoten tm 23 jaar speelt vanavond 18.45 uur tegen de jeugd a Ajax. Vorige week werd met 4-1 van Sparta verloren Vanavond gaat bij Blauw Zwart een sterk bezet jeugdtoernooi van start. Naast de organiserende ver ging nemen onder ander Noord- wijk, Haarlem en Xerxes deel Veel zaalvoetbalclubs met beken de namen wisten zich niet te klas seren voor de eerste divisie vO' de landelijke competitie. In liet Westen zijn dat FC Torna, De Ro zet, Gat van Nederland, FC Rolff, Kras Boys en Hovocubo. In Lim burg greep de Haantjes naast de hoogste klasse «Jan Kecskeme- thy zal met ingang van volgend handbalseizoen naast Forehoite ook de mannen van Quintus uil Kwintsheul gaan trainen Vol leybalvereniging Graficon/Donar uit Leiden zoekt een trainer- /coach Roeivereniging Die Ley- the houdt op vrijdag 27 april haar algemene ledenvergadering Melbi Raboen geeft op 7 mei een Quick Boys een trainingsde monstratie voor de leden van d' Vereniging van Voetbaloefen meesters Nederland (WON), Ook niet-leden zijn om 19.30 i welkom Ter Leede speelt v avond een nederlaagwedstrijd te gen Rijnsburgse Boys schaatsenrijders kunnen vanaf 8 mei hun conditie verbeteren op het recreatiepark De Bult in 7 den. Voor informatie bel Letty Ruhaak (071-895035) Het ko mende weekeinde gaat de honk en softbalcompetitie van start De Noordwijkse Zwem en Polo club bestaat 15 jaar en organiseert in juni een sportweekend

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18