Stadsverwarming Morswijk ingevoerd zonder inspraak ^r^d^n^ES— siiilil Schoonmaak flats miljoenenkwestie Student verlaat huis na betaling van twee mille Droogbloemenbedrijf wellicht niet herbouwd Proef met compostvaten geslaagd DINSDAG 24 APRIL 1990 Bewoners ontevreden over houding WBL LEIDEN - "De Woningbouw- besluit om op stadsverwarming krijgen van de kosten die de stads- vereniging Leiden (WBL) hoeft de bewoners van de Jan Luy- kenlaan, Cruquiuslaan en de brief in de wijken.'De centrale Muiderkring niet te vragen of ze warming op het dak wordt ver te verwarmen, ze moet zelf we- ten op welke wijze dit gebeurt". De bewonerscommissies P. Jansen, hoofd technische dienst hierover uiterst verbaasd. Ze verwarming met zich mee brengt een £)je gegevens zouden vervolgens ver* mondeling worden toegelicht tij- yan- dens een wijkvergadering, laar Volgens Jansen luidde de af- r in spraak anders. "We hebben in over leg met de bewonerscommissies aangekondigd op de volgende wijk- zyn vergadering tekst en uitleg te geven de kosten". Volgens het hoofd de WBL, reageert met deze uit- wijten de WBL dat gemaakte af- technische dienst gingen de spraak op klachten van bewoners- spraken niet zijn nagekomen. De de Lage en Hoge commissies beroepen zich op Mors. Ze zijn ontevreden over de toezegging van Jansen dat huur- procedure die heeft geleid tot het ders eerst een schriftelijk overzicht DEN HAAG/LEIDERDORP - Een jonge student rechten uit Benne- broek, kamerhuurder in Leider dorp, kan tevreden terugzien op de praktijkproef die hij gisteren voor de Haagse rechter aflegde. Zijn huisbaas had hem in kort geding ge dagvaard, omdat hij weigerde per 1 mei zijn kamer aan de Hoofdstraat in Leiderdorp te verlaten. Die dag gaat de sloop in het huis, dat plaats moet maken voor een kantoorge bouw en appartementen. Het huurcontract was begin dit jaar echter niet volgens de regels opgezegd, zodat hij juridisch sterk stond. De jongen wilde tegen een vergoeding van 5000 gulden echter wel vertrekken. De huisbaas vond dat bedrag buiten proporties en wil- i de niet verder gaan dan een tege moetkoming van 320 gulden. "U hebt zich laten meeslepen door uw juridisch gelijk, maar in be- paalde opzichten kan dat onrecht matig zijn. U heeft gelijk, er zijn in- derdaad fouten gemaakt, maar de vraag is dan hoe je daarop reageert. 1 Een harde, zakelijke opstelling kan dan toch onrechtmatig zijn. Wees dat bewust", zo gaf president Brink hof de student een extra college "U zegt dat u er twee jaar gc__ hebt gewoond", vervolgde Brink hof, "waarom dan niet wat minder formeel vind 5000 gulden ook tant hoog bedrag?" Die les trok de advocaat zich van het paleis van justitie tot schikking kwam: 1 mei is hij ver trokken en in ruil daarvoor wordt hij voor een bedrag van 1920 (zes maanden huur) schadeloos gesteld. hiermee in eerste instantie akkoord. Hij ziet dan ook geen re den om nog voor de vergadering een brief met kostenberekening op te stellen. De WBL-woordvoerder bevestigt dat de huurders geen inspraak heb ben gehad in de besluitvorming over een nieuwe verwarmingsbron. Hij meent dat dit ook niet nodig is, zo lang de WBL de woningen maar van warmte voorziet. De WBL over legde onlangs in de Slaaghwijk ove rigens wel uitgebreid met huurders over invoering van stadsverwar ming. ,Yiri, firiiiQrTQ De bewonerscommissies 'twee iaar goed Muiderkring, Jan Luykenlaan ee jaar goea Pmniiinslaan vnplpn 7Ïrh hphrv Cruquiuslaan voelen zich behoor lijk in de wiek geschoten. 'Waar is brief aan directie en bestuur van de 'S trok dp advocaat in qdp woningbouwvereniging. Ze ei*pn f waardoor he°op de gang 5Museumboot9 LEIDEN - Als het goed weer is, vaart er komende weekeinde in het kader van het Nationaal Mu- seumweekeinde een 'museum boot' door de Leidse grachten. De boot brengt bezoekers gratis naar Leidse musea. Er kan bij alle musea die aan het water zijn gelegen worden opgestapt, alsmede bij het bo tenverhuur aan het Galgewater en in het centrum van Leiden. De tijden op zaterdag en zonda'g zijn van 10.00 tot 17.00 uur. LEIDEN - Overleden: G. Rikkers geb. 14 fe- br. 1911 man. C.J. Kromhout geb. 21 nov. 1915 man. J. de Mooij geb. 1 jan. 1909 gehuwd geweest met P. van Egmond, A.J. Bunnik geb. 19 maart 1913 gehuwd geweest met G.C. Kraan. P.J. Bekooij geb. 22 maart 1919 man, J.H.C. Laman geb. 18 febr. 1917 man, H.J. De- vilee geb. 15 juni 1913 man, F. Portheine geb. 29 jan. 1923 man. M. van Kleef geb. 9 april Bergsma geb. 28 juni 1938 de kosten van de stadsverwarming voordat de volgende buurtvergade- ring wordt gehouden. Als het aan de WBL ligt, start de aannemer in mei met werkzaamhe den die de flats geschikt moeten maken voor de aanleg van de stads verwarming. Er moeten onder meer vier ruimten in de trappenhuizen worden aangelegd waar de heet wa ter-buizen van het verwarmingssys teem kunnen worden gelegd. Bui ten de flats is vorige week al begon nen met de aanleg van buizen. Oorzaak brand Vallcenburg onbekend VALKENBURG Het onderzoek Er is bij de brand in Valkenburg naar de oorzaak van de brand die geen aceton verbrand, zoals aan- ndagavond het droogbloemenbe- vankelijk werd gedacht, verzekert; brandweercommandant Walen.' drijf De Leeuw aan de Joghtlaan Valkenburg in as legde, wordt van daag voortgezet. De technische re cherche gaat verder met speurwerk tussen de geblakerde restanten van het bedrijf. De rijkspolitie van Rijnsburg zet een buurtonderzoek troffen voort. Tot nog toe is er geen enkele keurig aanwijzing voor de oorzaak. "Omdat het om een seizoensgebon-j den bedrijf gaat, stond er geen ace-i ton in de bakken. Alleen gedurende bepaalde maanden wordt er ge verfd. Het spul werd alleen aange-i *en bunker, waarin het opgeslagen in jerrycans 20 liter. Er was totaal zo'n 200 tot 300 liter aanwezig. Gelukkig wis- alleen vast komen te ten we waar het stond, want we wa- goed op de hoogte van de situa- r achterin het be- Gisteren is staan dat het drijf is begonnen. "Maar verder tie in het bedryf. We hebben het tasten we nog volledig in het duis- snel naar buiten kunnen halen. Dat ter", aldus korpschef G. van Ede was vanmorgen. De brandweer is giste- twijfeld tot ren tot het middaguur bezig ge- leid", weest met nablussingswerkzaam- heden. Commandant M. Walen hoopt dat de restanten zo snel mo gelijk worden afgebroken. "De mu ren die er nog staan, zijn gevaarlijk. Ze staan op instorten", zegt hij. Het terrein is door de politie met hek ken afgezet. Het is nog niet bekend of het be drijf op korte termijn wordt her bouwd. Bedrijfsleider H. de Leeuw wil er niets over zeggen. Het terrein staat op een lijst bij de provincie om nader te worden onderzocht op bo- LEIDEN De gemeente demverontreiniging. Voor de komst nenstadwinkeliers gaan van het droogbloemenbedrijf, acht jaar geleden, Gemeente en winkeliers samen tegen werkloosheid ken om de werkloosheid te bestrij- het pand de den. Er wordt een overeenkomst af- Zuidhollandse Loonbedrijven ge» gesloten waarbij de middenstand I vestigd. Deze onderneming ve'rpak- zich verplicht te onder meer onkruid-bestrijdings- zen in dienst te middelen en veroorzaakte nogal wat overlast in de directe omgeving. langdurig werklo- nemen. De gemeen te zegt toe voor iedere werkzoeken de die in dienst wordt genomen Volgens burgemeester C. Sinke bijdrage tussen de 1000 en 2000 gul- In de omgeving van de flats worden al leidingen aangebracht stadsverwarming. De bewoners vinden dat ze onvoldoende zijn voorgelicht over de financiële gevolgen van de aanleg. (foto Jan Holvast) heeft er indertijd een bodemonder zoek plaatsgehad, toen het bedrijf verhuisde staat nu oi van de provincie om te zijner tijd kering voor een werkloze, aan een nader onderzoek te worden De kandidaten onderworpen. Kennelijk is het voor de provincie niet zo urgent. Maar of de het gevolgen heeft voor de weder- den te verstrekken voor de promo de binnenstad. Dit bedrag is de Moerdijk. "Het het precies het gedeelte dat de ge- voorlopige groslijst meente moet bijdragen aan de uit- baan 1 worden opgeleid bij het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroeps- beoefening, dat een speciale win- het bedrijf, weet ik op keitraining verzorgt. Voor de oplei- opbouv dit moment niet. Dat moeten we eerst nog eens gaan bekijken", al dus de burgemeester gistermiddag. in, J. n Ofwegen geb. 4 juli 1922 man, C.J. i. 21 l H.J. van Huis. G. Kiers geb. 2 sept. 1897 man, M. de Klerk geb. 8 febr. 1895 gehuwd geweest met A. Meijer, W.T. Tijssen geb. 19 nov. 1912 man, E.A. Franse geb. 2 april 1896 gehuwd ge weest met P. van Oort, M.A. de Water geb. 10 nov. 1892 gehuwd geweest met J. Laven, A. Schellevis geb. 29 juli 1931 man, M. van Eijk geb. 28 dec. 1909 gehuwd geweest met J. Ou- werkerk, C. Cossee geb. 19 nov. man, P.H.F. Eigenaren appartementen procederen tegen Aegon ding is bij de provincie een subsidie aangevraagd van 75.000 gulden. Wethouder Van der Nat van eco- i nomische zaken verwacht dat jaar lijks op deze manier ongeveer 50 langdurig aan werk kunnen komen. Hij constateert dat winkeliers steeds moeilijker vacatures kunnen vervullen uit de groep vrouwelijke schoolverlaters. "De detailhandel moet de komende tijd vaker perso- neel uit andere groepen aanne- LEIDEN De proef met compost vaten in de Merenwijk is redelijk ge slaagd. In het proefgebied werd in een periode van tien maanden 8 pro cent minder huisvuil aangeboden, in totaal ging het om een hoeveel heid van bijna 100.000 kilo. Ook de gebruikers van de compostvaten waren in meerderheid tevreden i over de proef. Positief oordeelde 56 procent van de deelnemers aan de proef. Negen procent had een slech- K te ervaring. De verwachting is dat de komen de tijd meer proeven worden ge houden met het gescheiden opha len van afval. Besluiten hierover zijn nog niet gevallen, maar in het nieuwe collegeprogramma zijn hierover passages opgenomen. Ge steld is dat het gescheiden ophalen van groente-, fruit- en tuinafval ver sneld ingevoerd moet worden. DEN HAAG/NOORDWIJK - Er gaapt een kloof van pakweg tien miljoen gulden tussen de j'.o'u- manier waarop de eigenaren van de Duinroos- en Duindistel appartementen in Noordwijk willen dat hun bezit wordt ge reinigd en de manier waarop dat volgens verzekeringsmaat schappij Aegon kan. De 173 ver- ou JWl. ,PJJ. .0,...0| ymr. w blijven hadden eind januari septyi899!geh.gew.m^Bieek^'r'T.plkaar! zwaar te lijden van de brand in I den Bezemer geb. 14 okt. 1926 gehuwd geweest met P.J. de Vink, W. Gross geb. 12 nov. 1911 gehuwd geweest met H.G. Alberts. C.J. Ram geb. 22 juni 1924 man. M.H.M.G. Bruininx geb. 4 sept. 1960 man. •W.F.Tel- jeur. geb. 5 okt. 1893, vrouw; F. Helms, geb. 30 J.M. Borst, geb. 4 okt. 1905, geh. geb. 15 dec. 1922, man; TA Veldman, geb. 16 hotel Huis ter Duin. De vereni- 5aa.ï van eigenaren .wil nu dat de verzekeringsmaatschappij l. Zwetsloot; g.a.m. Sassen, geb. 20 de appartementen in oude luis- jan. 1960, man; m.l. Dijkstra, geb. 22 nov. ^er herstelt. 1934, man; m. Springer, geb. 16 april 1911, geh. gew. met A. de Bruijn; V.A. Popovici, geb. 14 nov. 1989, zoon; J.J. de Bruin, geb. 25 april 1909, man; J.H. Rietman, geb. 15 nov. 1938, echtg. van m.J.m. Siero; F.G. Schlagwein, geb. 7 okt. 1909, vrou april 1911, geh. gew. van Iterson, geb. 2 mei 1915, geh. gew. met J. Philippo; R.A. Hengsdijk, geb. 11 maart 1926, man; L.P. Hemerik, geb. 10 maart 1899, man; C.G.E. Louws, geb. 16 maart 1945, echtg. var J.H. Groot; m.n. Groot, geb. 30 nov. 1937, man; J.H. Schüller. geb. 21 juli 1916, man; F. Homborg, geb. 16 jan. 1937, man; H.E. Lijsen, geb. 31 jan. 1922, vrouw; J. Plug, geb. 26 1919,n Bruin, geb. 25 april In de praktijk betekent dat dat elke spetter roet moet worden verwij derd, waar die ook zit. Alle onderde- J. Louwersejjeb. 13 ieri) zoais verlaagde plafonds, keu- kenkasten, plinten of schuifpuien, moeten volgens de vereniging wor den gedemonteerd wanneer het vermoeden bestaat dat die niet brandschoon meer zijn. Alle instal laties, zoals die voor de verwarming en ventilatie, moeten in dat geval worden vernieuwd. a. Messemaker, geb. 24 jan. 1912, man; D. van Beelen, geb. 17 feb. 1962, man; A. van Duijn, geb. 3 jan. 1916, man; C. de Tombe, geb. 18 jan. 1924, echtg. van H. van der Nat; S.A. van Baarle, geb. 26 jan. 1901, geh. gew. met A. Bakker; A.C.M. Appel, geb. 21 juni de schoonmaak, 1919. man. Gehuwd: P.J.A. Bal en A. Rietkerken; P.M.T Afgelast De bijeenkomst over verstijving die de Ouderen Aktiviteiten Commissie Binnen stad voor woensdag 25 april had georga niseerd, gaat niet door. Diabetes De Leidse afdeling van de Diabetes Ver- i eniging Nederland houdt 24 april een bij enkomst over diabetes en stress. De avond wordt gehouden in de aula van ge bouw 50 van het AZL. Dit is te vinden op de eerste etage van het Oude Poortge bouw. Aanvang 20.00 uur. WBL Duindistel- en Duinroosvereniging en IPAterliaar; H.R.^rnoklus'en E. KoorrvLB! Het overleg met Aegon daarover is in een impasse geraakt. De maat- ^et de sloop van het afgebrande Huis ter Duin is inmiddels een begin gemaakt. Ook is begonnen met het schoon- schappij staat voor een doeltreffen- ma]cen van de appartementen van Duindoorn en Duindistel (geheel rechts). Bewoners van de appartementen ei- vindt dat de COT) 0Pn grotere schoonmaakbeurt dan verzekeringsmaatschappoij Aegon wil. (foto Win» Dijkman) en M.l. Olyve. LEIDEN - Gehuwd: Buijn A.J.P. Tulleken en C.M.F. Pastoor. -i „„„.uuoe., - bewoners verholpen", aldus van'Gelderen'; J.M^Sjöcrona door de eigenaarsvereniging becij- Aëgon-raadsman R. Meijer. ferd op bijna 18 miljoen gulden, ter- Tt wijl Aegon wil volstaan met een 9,5 V OOTWaarClen miljoen gulden kostende 'beurt'. De advocaten van beide partijen "En daarmee wordt alle schade en legden elkaar gisteren in Den Haag het gevaar voor de gezondheid van bij rechter J. Portheine het vuur na Broere en J.B. Ratten, Y. Maaskant. P. Kooien en J.M.C. Kersbulck, J. van Es en A.M.A. van Eijgen, aan de schenen. De vereniging eigenaren spraak ovi de polis v( gelezen. contra-expert is niet opportuun, kort geding een uit- omdat daarmee tegemoet wordt ge- de organisatie voi hoe de voorwaarden in komen aan de wens van Aegon de De huisvesting De redelijk grauwe wereld van ge meentelijke en aanverwante instel lingen werd alweer enkele jaren ge leden verrijkt met witte onder- houdswagens met een mooie belet tering. 'Woningbouwvereniging Leiden' stond er op. Het bleek één van de vele manieren waarop een nieliw beleid van een sterk gegroei- kreeg. de WBL ver- Aegon moeten worden schade-afwikkeiing geheel te bren- anderde in diezelfde tijd van verzekeringsmaat- gen in de sfeer van de verzekerings- uitgebouwde berging onderin LEIDEN - De exclusieve kristal en porseleinzaak Focke Melt zer komt niet naar Leiden. Om dat de winkel, die wordt ge maakt in de pastorie van de Har- teburgkerk aan de Haarlemmer straat, veel later gereed is ziet het bedrijf af van deze lokatie. Volgens bedrijfsmakelaar Menno Smitsloo zou de opknap beurt van de pastorie al in sep tember van vorig jaar gereed zijn. Omdat het een monument is en aan een aantal zaken meer aandacht moest worden besteed liepen de werkzaamheden uit. Het pand is nu nagenoeg gereed. Verhuur van de begane grond van de pastorie was een voor waarde voor het doorgaan van de ingrijpende restauratie van het gebouw, waarin eveneens vijf woningen worden gemaakt. De huurprijs van de circa 250 vierkante meter winkelruimte ligt op ongeveer 175.000 gulden per jaar. Smitsloo is op zoek naar een nieuwe huurder. Van de kant van drogisterijbedrijven J. Maasdam bestaat interesse. De directeur bevestigt de belang stelling voor de lokatie, maar voegt er aan toe dat vestiging aan de Haarlemmerstraat nog allerminst zeker is. Maasdam heeft filialen in Oegstgeest, Noordwijk en de Merenwijk. (foto Jan Holvast) Winkel van Focke Meltzer niet in pastorie schappij op haar beurt eist dat de wereld", aldus Fransen van de Put- liging volgens de voorwaarden te. En daar heeft hij geen hoge pet alle opzichten beperkt blijft. Voor dwongen De advocaat A. Fransen v< Putte van de 'Vereniging van naars Duinroos-Duindistel Noordwijk' beschuldigde Aegon flat tot een vrolijke kantoorverdie ping in het hart van de stad. Ook in het dagelijkse contact met de vele medewerkers van de WBL bleek juridische vraag te be- dat de organisatie een duidelijke (welke maatregelen mentaliteitsverandering onderging, mag de vereniging op grond van de Men werd bij de WBL mondiger, polis eisen?) en dat is niet zijn taak. professioneler en meer bij de tijd m de Ten tweede is de vereniging dan af- De woningbouwvereniging stel- Eige- hankelijk van een expert, die zelf de zich niet meer op als passieve zijn broodwinning afhankelijk woningbeheerde verzekeringsland, i actief i zette zich Jde verbetering van gisteren van wanprestatie, omdat v^ereniging géén'ê^Xegón een hele woning en woonomgeving, zowel de maatschappij zich bij de schade- grote roj speelt. Daarbij komt nog biJ de voorbereiding van nieuwe 1 L Jdat een derde-expert de neiging plannen als bij problemen in de be- heeft te gaan middelen en dat pakt staande woningbouw, voor ons dan altijd nadelig uit". Deze nieuwe geest was onder an- dere goed te merken by de aanpak Misleidend van de nieuwbouw in de Stevens hof en de renovatie van de Agaat flat. Daarbij werd niet geschroomd hetgeen Aegon re1dend!*"DVzè^procedüre^"schaadt duidelijke keuzes te maken en met de goede naam van Aegon. De berekening baseerde op een niet derbouwd deskundigenrapport. "Aegon beknibbelt op de herstel- kosten. Eerst is gezegd dat Aegon alle schade zou vergoeden, maar in de loop van het vaststellingsproces Meijer noemde de verhalen is de uitleg van de polisvoorschrif- opponent sterk overtrokken ten aangepast aan hetgeen Aegon i schade-uitkering kwijt wil zijn. Nu wordt de polis geweld aange- niging traineert de zaak en maakt daan en worden alleen halve maat- die extra ingewikkeld, waardoor regelen genomen. U moet Aegon extra kosten ontstaan en de schade op het rechte pad brengen vroeg de advocaat aan Portheine. Leidingen Dat betekent dat alle roet- en ander- tërzit? alleen maar groter wordt. Je kunt toch geen vaste kastenpartij slopen omdat daar mogelijk een hypothe tisch verdwaald korreltje roet ach- soortige aanslag moet worden 1 Een bemiddelingspoging wijderd, alle aangetaste leidingen Portheine draaide in de urenlange en installaties worden hersteld en zitting gisteren op niets uit. Alleen alle daarbijhorende sloop- en her- werd iets gedaan aan de huurder- stelwerkzaamheden moeten wor den vergoed. Aegon stelt zich daar entegen op het standpunt dat de schade eerst door de bewoners voorlopig wordt dat tot eind juni ving, wekelijks zo'n halve gemoeid. Aegon wilde die tot 1 mei vergoeden, moet worden aangetoond. Voor ver over bepaalde schades de me ningen uiteen lopen, moet de vere niging van eigenaren tegenonder zoek laten verrichten. Op 8 mei spreekt Portheine zich uit over hoe de polisvoorwaarden moeten worden geïnterpreteerd, waarna verder overleg moet wor den gevoerd over de omvang Dat laatste kan gebeuren op kos- schoonmaak. Tot die tijd gaan ten van Aegon, maar de eigenaars- schoonmaakwerkzaamheden die in vereniging maakt daar geen ge- eik geval moeten worden verricht bruik van. "Het benoemen van een gewoon door. ertuiging voor kwaliteit te kie zen. Het bleek de verdienste van de nieuwe directeur van de WBL, Au- ke Mulder, deze nieuwe ontwikke lingen in gang te zetten en de men sen van de organisatie er enthou siast voor te maken. Het Leids Architekten Kaffee vindt zijn vertrek een verlies voor de stad. Het is maar weer eens ge bleken hoe groot de invloed van één persoon kan zijn. Er moet nu een nieuwe directeur komen voor de WBL. Er zijn mo menteel in de sector bouwen en wo nen nog meer belangrijke vacatures onvervuld. Wij hopen dat de be stuurders oog willen hebben voor het belang van een goede keuze. Een paar mensen als Auke Mulder op de goede plek zal een wereld van verschil betekenen. Ir. P.M.J. van Swieten, Leids Architekten Kaffee, St. Jacobsgracht 4, 2311 PW Leiden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14