Leiden voldoet aan zijn sportieve plicht Dekker herstelt zich op overtuigende wijze Pernix grijpt kans Goede zaken MSV Ouwehand in goede vorm Opnieuw verlies Unicum Gelijk spel troef in de vierde klasse Trainers-wisseling bij TOP Deceptie De Danaïden MAANDAG 23 APRIL 1990 PO/STA SPORT PAGINA 19 LEIDEN Trainer/coach Carel de Bruyn van Dekker 1 heeft de tien dagen die tussen de eerste en de tweede competitieronde lagen gebruikt om van zijn team een hecht geheel te maken. De Warmon- ders kenden geen pardon met Thor RW 2 en keerden met een 0-8 over winning uit Den Haag terug. Een ferme opsteker na de tegenvallende ouverture twee weken geleden. Het Warmondse kwartet bestaande uit Michael van den Berg, Kevjn Lub bers, Pascalle Druyts en Amy van der Linden k>vam nooit echt in de problemen. Alleen bij het enkelspel van V an der Linden en de vrouwendubbel wa ren drie sets nodig om de overwin ning te grijpen. Coach De Bruyn LEIDEN - De Katwijkse wielren- ster Corina Ouwehand heeft in de Ronde van Epinal (Frankrijk) uit stekend gepresteerd. In de door de Amerikaanse Tobin gewonnen drie daagse wedstrijd won zij het jonge- renklassement. Ouwehand eindig de als vijfde in het algemeen klasse ment na een zeventiende plaats in de proloog en in de andere etappes een vijfde, zevende en achtste note ring. Olympische kampioene Moni que Knol (winnares van drie etap pes) kwam zes seconden te kort voor de eindzege. De regionale wielrenners waren toch erg succesvol het afgelopen weekeinde. Zo won Leidenaar Aloys Goossen het kampioen van Nederland voor PTT-ers, vóór Adri- aan van Londen, Frans Havenaar,'. Gerrit Pronk en Reinier Hassink en leefde Gerrit Kleinveld (Lisse) in een overwinningsroes door de bloe men te pakken in zowel Gulpen als Diemen. Walter Doeswijk uit Ha- -.erswoude was de sterkste nieuwe ling in Hilversum. In de slotfase ging hij op de solotoer. In de Omloop van Borssele maak te dezelfde Walter Doeswijk deel uit van een kopgroep van achttien man. In de eindsprint kwam hij niet verder dan een zestiende plaats. In de Börkeromloop in Drente was Ro bin van Kessel goed voor een acht ste plaats. Aloys Goossen (Hilver sum 7de), Erik Bos (Lewedorp 2de), Peter Mol (Lewedorp 9de), Eric van Nieuwkerk (Lewedorp 11de) en Pe tra de Bruin (Oud Gastel 4de) boek ten nog succes in de criteriums. toonde zich na atloop logischerwijs tévreden. „Na die tegenvaller in de eerste wedstrijd moest er het een en ander gebeuren. We hebben kei hard gewerkt, de gemengde dub bels omgezet en het resultaat is er. Wellicht zijn we nu weer in de race voor het kampioenschap". Ook over de verrichtingen van de Ameri kaan Kevin Lubbers, die twee we ken geleden met aanzienlijke aan passingsproblemen kampte was De Bruyn te spreken: „Kevin is nog niet waar hij wezen moet maar heeft wel een stap in de goede richting ge zet". Merenwijk 1 blijft iedereen en vooral zichzelf verbazen. Na de 5-3 overwinning twee weken geleden werd gisteren met Flehite uit Amersfoort afgerekend (6-2). „Dat is een enorme meevaller", aldus Herman van der Capellen. Na de en kelspellen stonden beide ploegen nog netjes in evenwicht. Mark Fleischeuer en Natalie van der Voort verloren hun partij terwijl Freek Tanis en Irma van Seeters ze gevierden. Van Seeters en Van der Voort be haalden vervolgens een belangrijke zege in de vrouwendubbel. De Amersfoorters kwamen deze slag niet meer te boven en verloren ook de drie resterende partijen. „De sfeer in de ploeg is uitstekend, we hebben geen zwakke schakels en al les gaat naar wens", aldus playing- coach Van der Capellen. In dezelfde poule hadden Uni cum 2 en Bakkum 2 ruim twaalf uur nodig om hun strijd te strijden. Uit eindelijk moest Unicum met een 3-5 nederlaag genoegen nemen. Dat was een lelijke streep door de reke ning van de Leidenaars. Immers, na de-ruime 6-2 overwinning in de eer ste competitieronde hoopte Uni cum 2 een rol van betekenis in de ti telstrijd te kunnen spelen. Na de 5-3 nederlaag zit dat er niet meer echt De nederlaag kondigde zich al tij- *dens de mannenenkels aan. Zowel Martijn Krans als Mare Nagelker- ken waren ongelukkig in de beslis sende derde set. Bij de vrouwen slaagde alleen Mirjam Siemerink erin haar partjj te winnen. Vervol gens werd de mannendubbel verlo ren en de vrouwendubbel gewon nen. Unicum moest dus beide ge mengde dubbels winnen om ten minste nog. een gelijk spel af te dwingen. Daarin slaagde de Leide naars niet. Erik Bakker en Marce- line Spaan verloren in de beslissen de derde set. Uiteindelijk was coach Harry Verdegaal tevreden met de 4-4 remi se die zijn team Hillegom 1 over eenkwam met Rapiditas. „We heb ben de hele tijd tegen een achter stand aangekeken, dus klaag ik niet over de 4-4", aldus Verdegaal. Na de singles keek Hillegom tegen een 1-3 achterstand aan omdat alleen Petra Wesséls haar partij in een winstpunt omzette. De mannendubbel ging naar Hillegom, de vrouwendubbel naar Rapiditas. De gemengde dubbels moesten derhalve de beslissing brengen. Beide duels eindigden na een span nend verloop in het voordeel van de thuisclub. Verdegaal denkt dat er in het vervolg van de competitie méér voor zijn team in moet zitten: „Vooral de enkelspelen gaan nog niet zoals het moet. Een verklaring daarvoor heb ik echter niet. Er wordt hard getraind en de inzet is ook in orde". De Munnik 1 kwam na een gelij- kopgaande wedstrijd tegen Oud Beyerland uit op een 4-4 stand. Re- né van der Wilk had weinig in te brengen tegen A2 speler Marco Meeldijk (6-3,6-3). Ook Thomas Koemans (een nipte 6-7, 5-7) en An gelina Rammers verloren hun sing les. Alleen invalster Christel Ver woerd won haar enkelspel na een lange drie-setter tegen Janine Doorduin. In beide dubbelspelen trok De Munnik aan het langste eind zodat de gemengde dubbelspe len beslissend waren. Van der Wilk/Rammers wonnen hun mixed terwijl Koemans/Verwoerd hun partij, verloren. In de derde klasse hervond Dek ker 2 zich na het 0-8 verlies in de eer ste competitieronde. Soest 2 werd in Warmond met 5-3 verslagen. Ka rin Croese en Patrick Kieboom zorgden bij de enkels voor de Dek ker-punten. Daarna volgde winst in beide dubbelspelen. De gemengde dubbels werden tenslotte eerlijk verdeeld zodat de Warmonders hun eerste zege konden begroeten. Op 'het eigen park had OLTC 1 geen schijn van kans tegen het ster ke Heerenduin dat louter met BI spelers uitkwam. De Oegstgeeste- naren gingen met 1-7 ten onder. Al leen de tweede mixed werd door Nancy Toole en Jasper van Marwijk gewonnen. Ook de tweede wedstrijd bracht Unicum 3 een zege. Ditmaal werd Hoek van Holland verslagen (5-3). Aanvankelijk leken de Leidenaars op weg naar een gemakkelijke over winning. Invalster Bionda Zonder- op, Jacqueline Paauw en Wouter van der Heyden wonnen zonder René van der Wilk van De Mnnnik in opperste concentratie in zijn partij tegen A2-speler Marco Meeldijk. Van der Wilk ging met twee maal 6-3 ten onder, maar De Munnik wist er toch een 4-4 gelijke stand'uit te slepen. (foto moeite hun enkelspelen. Met een geruststellende 3-1 voorsprong werd derhalve met de dubbels be gonnen. Het mannendubbel eindig de in een nipte 6-4, 7-5 zege voor Hoek van Holland terwijl de vrou wendubbel eveneens naar de kust- ploeg ging. Beide gemengde dub bels eindigden in het voordeel van Unicum dat vanzelfsprekend goede vooruitzichten heeft. Het Dordse Dash'35 bleek te sterk voor De Munnik 2 (5-3). Na de en kels stonden beide partijen nog in evenwicht. De dubbels brachten de Leiderdorpers geen enkel succes. Omdat zowel Dash'35 als De Mun nik een mixed won werd de eind stand op 5-3 bepaald. Jan- Willem Lugthart noemde de remise van Zee en Duin tegen Pop- pey Goldstar 4 een lichte tegenval ler. Teleurgesteld over zijn eigen spel kon hij echter niet zijn getuige de 100% score. De vierde winstpar tij kwam op het conto van Astrid Bouw. Leidse Hout heeft het tegen Ben- nebroek net niet kunnen redden. Met 3-5 werd nipt verlóren. Cruciaal was het enkelspel van Anne Jan van der Meer, die een riante voorsprong van 3-0,40-0 in de beslissende derde set alsnog omgebogen zag worden in een 3-6 nederlaag. Tegen het vierde team van Victo ria heeft Casino een regelmatige 6-2 overwinning geboekt. Er had zelfs nog meer ingezeten als Sandor War merdam zijn enkelpartij niet onge lukkig met 5-7 in de derde set verlo ren had. JAN BROUWER DE KONING LEIDEN Het hoofdklasse-team van tennisvereniging Unicum heeft ook op .de tweede dag van de com petitie weer verlies moeten incasse ren. Sléchts twee punten werden behaald in Bussum, waar zij de strijd aanbonden met Bosheim. Om tien uur werd gestart met de twee vrouwenenkels, die beiden gewon nen werden. Daarna was Bosheim echter ongenaakbaar en'eiste de overige zes partijen voor zich op. Angelique Lodewijks presteerde vooral sterk door Hester Witvoet, vorig jaar nog bij de top honderd van de werèld, met 6-1, 6-2 van de baan te vegen. „Ik ben blij dat ik een wedstrijd kon winnen. Ik heb pro blemen gehad om aan het gravel te wennen. In principe had ik het ge voel dat ik van iedereen kon verlie zen. Vandaag kon ik eindelijk de ralley aangaan en was mijn tegen stander degene die miste". Winnares van het Unicum A-toer- nooi, Jacqueline van Wijk, won van Babette Eysvogel met 6-3, 7-6, maar kon niet echt imponeren. Regelma tig versloeg ze zich op de ballen van Eysvogel, die echter zelf op de cru ciale momenten de fout in ging. Jorn Dankaart had geen goede dag. Aangezien Bosheim de club is waar hij vorig seizoen competitie speelde en hij onder beschuldigin gen heen en weer vertrok, voelde Dankaart zich begrijpelijk gespan nen. Bovendièn heeft Bosheim Jo- han Kortebein, bij wie Dankaart twaalf jaar trainde, als coach. Hierbij kwam dat zijn tegenstan der Vincent van Gelderen goed op dreef was. Hij staat ook hoger op de nationale ranglijst dan de Unicum- mer. „Als ik ze goed raak weet ik dat ik het hem moeilijk kan maken, maar ik kwam niet in mijn spel. Ik sloeg gewoon teveel en te vlug fout", meldde Dankaart. Wim Groeneveld was nog een maatje te groot voor Kees-Jan Schuilenburg. „Je kan op dit niveau geen punt verspelen", zei de Leider-1 dorper over zijn wedstrijd. „Wim benutte iedere keer zijn kansen goed. Het was erg leerzaam". In de tweede set kreeg Schuilenburg een maal een kans op 5-5 maar sloeg een te ondiepe return, waar Groeneveld 'direct geroutineerd gebruik van maakte. Hij zegevierde met 6-3, 6-4. De vrouwendubbel had eigenlijk gewonnen moeten worden, maar ontglipte toch aan Lodewijks en Van Wijk, die op de belangrijke mo menten geen vuist konden maken: 6-4, 2-6, 6-4. Lodewijks en Dankaart wisten in hun gemengddubbelspel de tweede set nog met 6-3 te be machtigen. In* de beslissende Set gingen ze echter met overtuigende cijfers ondertui: 6-1. De tweede mix van van Wijk en Schuilenburg had geen schijn van kans tegen het snel le volleerwerk van Van Gelderen: 6- 0, 6-3. De mannendubbel werd 6-4, 6-4. LEIDEN - In de vierde klasse ble ken dit tennisweekeinde veel teams aan elkaar gewaagd te zijn, getuige het grote aantal gelijke spelen. De Boekhorst heeft ondanks een 4-2 voorsprong de winst niet veilig weten te stellen tegen Westerhout. De tegenstanders uit Beverwijk wisten middels twee zwaarbevoch ten overwinningen in de gemengej- dubbelpartijen alsnog een punten- deling af te dwingen. Ook Lisse rijkte na een lange dag tennis niet verder dan een gelijkje stand tegen Buitenveldert. Ell^ Reeuwijk was de enige die erin slaagde haar enkelspel te winneri. De dubbelpartijen verliepen aan zienlijk beter, alleen de laatstje mixed-dubbel ging verloren. De Munnik 3 en Hilversum 4 heb ben elkaar eveneens in evenwicht gehouden. Opvallend was de goedp prestatie van Rogier van Duyn, die verrassend zijn enkelpartij tegen een hogergeplaatste speler won. Het vierde team van De Munnik leed een kansloze 0-8 nederlaag te gen Halfweg 2. Dit lag overigens ge heel binnen de verwachting daar de tegenstanders allen de B-status hadden. Forescate deed het heel wat be ter door met 5-3 van Brederode te Alle singles, behalve die Gert Jan Egberink, werden ge- Vooral Marijke Kramer was bijzonder goed op dreef. Uitein delijk werd pas"in de laatste partij, de dames-dubbel, de zege na een bijna drie Uur durende strijd veilig gesteld. In Zandvoort heeft Roomburg te gen het vierde team van de gelijkna mige vereniging gelijk gespeeld. Twee drie-setters gingen nipt verlo ren. Lisette van der Mey deed het goed door twee van de drie partijen te winnen. Unicum 4 heeft met name door goed presteren van de vrouwen met 5-3 van Zwaanshoek gewonnen. Francoise Velzel en Kim Dirkse wisten zowel hun enkelspelen als hun dubbel te winnen. De mixed- dubbels gingen echter verloren. Merenwijk 2 heeft zich weten te herstellen van de twee weken terug geleden nederlaag. Met duidelijke cijfers, 2-6, werd afstand genomen van Aemstelspelers 2. Alleen Carlos Jongmans en Freek van der Capel len moesten in hun singles het on derspit delven. Tegen Gravenzande is OLTC 2 er niet aan te pas gekomen. Met 7-1 werd kansloos verloren. Esther van Zuuren was de enige die de Oegst- geestenaren aan een winstpunt hielp. De overige partijen werden allen in twee sets in het voordeel van de thuisploeg beslist. HANS BROERE LEIDEN - Met nog één ronde" te gaan lijkt het erop dat de basketbalcompetitie voor de mannen een beetje doodbloedt. Luba Leiden kon slechts één helft de inspiratie vinden om te verdedigen en versloeg het reeds gedegradeerde Lokomotief: 93-85. Leiderdorp kreeg het eveneens ongeïnspireerde Early Bird op bezoek en won na een goede tweede helft met 81-74. Lange tijd heeft Luba Leiden dit seizoen moeten strijden tegen de gradatie. Nu de punten binnen zijn om degradatie te onlopen is er voor coach Rudi van Eyck aanleiding om de wat mindere goden binnen zijn selektie wat meer speeltijd te gun nen. Gevolg hiervan is wel dat er vaak een team binnen het veld staat dat minder op elkaar is ingespeeld. Als er dan ook nog te lakoniek wordt verdedigd en Tom Gussen half fit aan de wedstrijd begint is het niet vreemd dat de wedstrijd te gen het reeds gedégradeerde Loko motief verre van soepel verliep. Voor Van Eyck vormde de nadelige ruststand van 40-47 dan ook een goede reden om zijn team op hun verdedigende plichten te wijzen. In de tweede helft werd er inder daad wel goed verdedigd en de Lei denaars trokken het initiatief meer naar zich toe. Het duurde wel tot halverwege die tweede helft, bij de stand 65-65, voordat Leiden op gelij ke hoogte kwam. Vooral de 27 pun ten van Eric Huybens, die voor zijn teamgenoten een prima aanspeel punt in de Leiden-aanval vormde, zorgden er vervolgens Voor dat Lo- NIJMEGEN/NOORDWIJK - De basketbalsters van MSV hadden een goed weekeinde. DAS ging afgelopen vrijdag onderuit tegen Landslake Lions, waardoor de Noordwijksen zonder gespeeld te hebben zich al vrij wisten van de gradatie. Tegen nummer drie in de promotiedivisie Cheetah won MSV één van de twee dit week einde gespeelde wedstrijden. Zaterdag toog MSV met slechts zes speelsters naar Nijmegen. Tot de rust (28-31) bleef de Noord wij kse ploeg nog goed bij, maar daarna eiste de vermoeidheid snel zijn tol. De thuisploeg sloeg in een paar minuten een gat en controleerde verder de wedstrijd: 71-49. Bij de thuiswedstrijd gisteren in Noord wijk beschikte MSV weer over alle (8) speelsters. Cheetah dacht na de eenvoudige overwinning van zaterdag een makkie te hebben, maar kwam van een koude kermis thuis. In de! eerste helft was er voor de Nij meegse ploeg nog geen vuiltje aan de lucht. Niet dankzij het goe de spel van de bezoekers, maar doordat MSV zo vriendelijk was een paar keer de bal in te leveren (ruststand: 27-35). Pelangrijkste opdracht van coach Nelissen in de pauze was dan ook het balver lies te beperken. Hiervoor werd ook de aanvalsopzet wat aange past en dat bleek te helpen. Binnen drie minuten was het 34-36. De Noordwijksen gingen toch weer in de fout en bij 41-47 vluchtte Nelissen in een time-out. Deze miste zijn uitwerking niet, want twee minuten later was de stand weer gelijk (47-47). Ditmaal bleef MSV ook goed doorgaan. Verdedigend hield Marjolein ter Laak de Nijmeegse center Lydie van Driel (16 punten) goed uit de wedstrijd. Aanvallend zorgde Ria Bröring (10 punten) voor een paar snelle uitbraken en was Tineke Vos van afstand op dreef (15 pun ten waarvan 3 driepunters). Bij 67-58 in de achttiende minuut kon het niet meer kapot voor de thuis ploeg. Cheetah sputterde nog wat tegen, maar MSV hield ondanks de verhoogde pressie stand: 70- 64. Coach Nelissen was natuurlijk vooral blij met het lijfsbehoud in de promotiedivisie en wil vol gend seizoen in ieder geval niét langer kampen met een tekort aan speelsters. Nelissen: '„Er moet een grote selectie komen met speelsters van het eerste en tweede team, aangevuld met jeugd. Deze week hoop ik duide lijkheid te krijgen over wie er stopt en blijft. Een paar speelsters van Leiderdorp zijn geïnteres- serd om over te komen en verder is er een kansje dat Renate Sluysv terugkomt". komotief op een kleine achterstand werd gezet. Echt afstand heeft Lei den verder niet kunnen nemen, maar de overwinning werd niet meer bedreigd. Leiden won met 93- 87. Voor Early Bird viel er zaterdag avond weinig eer méér te behalen in de wedstrijd in en tegen Leider dorp. De ploeg uit Purmerend is im mers zeker van de tweede plaats, zonder daarbij nog uitzicht te heb ben op het kampioenschap. De pro motie is derhalve zeker. De enige re den om nog eens de mouwen op te stropen zou een sportieve revange kunnen vormen, maar zelfs daar ontbrak de motivatie voor. Net als eeder in het seizoen moest Early Bird genoegen nemen met een ne derlaag in sporthal De Does: 81-74. Dankbaar Leiderdorp kreeg vanaf het begin af aan te maken met de tweede garni tuur van Early Bird. De bankspelers maakten dankbaar gebruik van de aan hen gegunde speeltijd, want met de rust keek Leiderdorp aan te gen een achterstand van 35-41. Door middel van een goede tweede helft stelde het team van de scheidende coach Bert Samsom echter orde op zaken en boog de zes punten achter stand om in een voorsprong van ze ven punten. Eindstand was 81-74. Lisse verslikte zich vrijdagavond in het tegen degradatie worstelende Windmills: 69-72. In de thuiswed strijd werden het voor een promotie plaats uitgeschakelde Lisse verrast door een felle 1-3-1 zóne-verdedi- ging. Met name de schutters van Lisse zagen veel van hun schotpo gingen doel missen, hetgeen Wind mills de mogelijkheid bood om vrij uit op de fast-break te spelen. Hal verwege de eerste helft keek de ploeg van Johan Koster al tegen een 7-23 achterstand aan. Voor rust her stelde Lisse zich nog wel door de achterstand terug te brengen tot 33-' 38. Na de spelhervatting leek het er op dat Lisse er geen zin meer in had. De te statische zone werd finaal aan flarden geschoten en Windmills liep eenvoudig uit naar een 69-72 over winning. Beste schutter aan Lissen- se zijde werd Paul Ruigrok met 16 punten. Andre Boes mikte er voor Windmills 26 punten in. HAROLD VAN BIEMEN LEIDEN - TOP heeft onder lei ding van interim-coach Ruud van der Horst de goede draad weer op gepikt. Albatros werd door de Sas- senheimers met 11-8 verslagen. Per nix deed tegen De Vinken goede za ken en won met 9-8. TOP heeft het paasreces aange wend om de interne strubbelingen bij te leggen. Dit ten koste van trai ner/coach Wim Kerkum, die door het bestuur op non-actief is gezet wegens de vertroebelde verstand houding tussen trainer en selectie. Ruud van der Horst, tevens trainer- /coach van Die Haghe en al eerder enige seizoenen werkzaam bij TOP, begeleidt de Sassenheimers gedu rende de laatste competitie-ver plichtingen. Albatros werd met 11-8 slachtof fer van de herwonnen prestatie drang bij TOP. Een 5-2 voorsprong werd na korfwisseling nog onge daan gemaakt. Topscorer Frank Nijenhuis zette zijn ploeg opnieuw op het rechte spoor en tekende voor 6 en 7-5. Gerco Langelaan en Anne- mieke de Mooy (2x) volgden het goede voorbeeld alvorens Nijen huis zelf met zijn vijfde treffer voor het laatste wapenfeit van de Sassen heimers tekende. Pernix greep tegen De Vinken de laatste kans op mogelijke handha ving met beide handen aan. On danks een snelle 0-4 achterstand lie ten de Leidenaars zich niet uit het veld slaan. „We hebben nog steeds pieken en dalen, maar de sfeer is goed", stelde interim-coach Rob Lof. Het spel van de thuisploeg in de tweede helft (rust 2-5) was tekenend voor de. positieve instelling. Heieen Vuurmond en Erica Velders, beiden twee maal, Lian Tieleman en Ineke van der Vegte gaven de aanzet voor de inhaalrace, die door Casper de Rooy op 9-7 werd afgerond. De Vin ken kwam nog één maal doeltref fend in actie, maar kon de 9-8 neder laag niet meer afwentelen. Fides Pacta kwam tegen ZKC'31 niet verder dan een 8-8 gelijkspel. De puntendeling kwam allerminst op 'broederlijke' wijze tot stand. „De scheidsrechter kwam niet op dagen en vervolgens gingen beide ploegen akkoord met Robin Som- meling als scheidsrechter. Ik was er zelf niet zo gelukkig mee, want zo'n scheidsrechter krijgt al snel het pre dikaat van partijdig". De angstige voorgevoelens van coach John Tims werden bewaar heid. De wedstrijd kreeg mede daardoor een weinig sportief slot. In de laatste seconden maakte Ronald van der Velden de gelijkmaker, maar volgens de tegenpartij was de officiële speeltijd reeds verstreken. „Al die commotie was volstrekt overdreven, want voor beide ploe gen stond niets meer op het spel en daarbij floot Robin naar behoren", vond Tims. Een overwinning van de minst sléchte, zo werd de 12-9 nederlaag Fiks tegen Meervogels gety peerd. De eerste punten voor de for matie uit Zoetermeer, die degrada tie eigenlijk al niet meer kan ontlo pen. Fiks, waar invallers Mathijs de Visser en Hendrik Hooymeier een positieve indruk maakten, verzuim de de voorsprong die het gedurende een groot deel van de wedstrijd had in winst om te zetten. Met nog een kwartier te spelen keken de Oegst- geestenaars tegen een 9-7 achter stand aan die niet meer goed ge maakt kon worden. „Volgende week hebben we aan een gelijkspel genoeg", zo blikte coach Cor Gravekamp vooruit op het binnenhalen van het kampioen schap. De Algemene staat na de 5-8 overwinning op DKC zes punten voor op de nummer twee. DKC werd in een aantrekkelijke pot aan de kant geschoven en dat biedt goe de perspectieven voor de wedstrijd van volgende week. Zuiderkwartier behaalde na een moeizame eerste helft (rust 2-3) toch nog een ruime 4-11 zege op een de graderend HSV. Na korfwisseling deden vooral Theo van Leeuwen (3x) en Martin Verhorik (4x) de ba lans in het voordeel van Zuider kwartier uitslaan. Belangrijk min punt, met mogelijk nadelige gevol gen voor de komende twee belang rijke wedstrijden, was de gele kaart die routinier Erik van Lunteren kreeg wegens vermeend wange drag. „Het ging niet goed", concludeer de coach Robin Sommeling na het 5-3 verlies van KNS tegen Hoger Op. „Nul doelpunten maken in één helft, dat zegt wel genoeg". Scho- pen. Na 4-2 (rust 2-0) faalde KNS voor de tweede maal vanaf de straf- worpstip en was de strijd gelopen. Velocitas tegen Maassluis al snel tegen een 0-3 achterstand aan. Na korfwisseling (rust 2-3) tilden Jeroen van Driel en Steven de Ron de de thuisploeg naar 5-3. Maassluis verkleinde de marge tot één punt, maar het eerste balcontact van 'gou den wissel' Robert Schoof beteken de de beslissing in het voordeel van Velocitas. „Ik ben blij en verdrietig tege lijk", wist Fluks-coach Peter Nieu- wenhuizen na het 8-8 gelijkspel. In de laatste minuut faalden de Noordr wijkers vanaf de strafworpstip en lieten zo de zege lopen. Hans Mer- tens nam de helft van de produktie voor zijn rekening. JETSKE GOUDSMIT De Danaïden-speler Eric Kromhout wordt gehinderd door zijn tegenstan der van KOAG hij het afvangen van de bal. De Danaïden is na de 5-6 ne derlaag tegen KOAG nog niet uit de degradatiezorgden. (foto Henk Bouwman) LEIDEN - Het blijft aanmodderen met De Danaïden. Een week na de belangrijke zege op De Regenboog ging de ploeg van coach Janko Breedveld als gevolg van een reeks verdedigingsfouten met 5-6 ten on der tegen KOAG. De degradatie strijd in de eersté klasse F duurt derhalve onverminderd voort. De deceptie was groot zatermid- dag aan de Montgomerystraat. „Dit moet even betijen", relativeerde coach Janko Breeveld. „Maar we moeten goed beseffen dat we dit he lemaal aan onszelf te danken heb ben. Aan de ene kant missen we zelf reeksen opgelegde kansen en an derzijds werden er in de verdedi ging zo veel risico-s genomen waar door we volkomen onnodig goals tegenkrijgen". Dat laatste had vooral Heiko Lo cher zich aan te trekken. Vier goals kreeg de,blonde Leidenaar om de oren, die met veel understatement „geen gelukkige wedstrijd speel de". Pas na vijfentwintig minuten scoorde Paul Hüsken de eerste goal, terwijl René de Louw zes minuten voor rust (2-3) voor de tweede treffer tekende. Na de hervatting leek het De Da naïden aanvankelijk meer voor de wind te gaan. Heiko Locher maakte vanaf de-stip gelijk en onderwijl liet KOAG legio kansen onbenut, een strafworp incluis. Maar ook aan Leidse zijde ging het steeds moeiza mer. Breedveld haalde een falende Eric Kromhout uit het veld en zette naast een debuterende Arjen Brand ook Juul Albering in voor Nelleke Peters. Door twee goals van Paul Hüsken werd het alsnog 5-3. De vreugde was echter van korte duur, want twee presentjes van Hei ko Locher betekenden 5-5. Zeven minuten voor tijd was de misere volledig toen KOAG een tweede strafworp wel benutte. Tegenover het consoliderende spel van de Krimpense ploeg, wist De Danaïden nog maar bitter weinig te stellen. Tot overmaat van ramp viel ook top scorer Hüsken geblesseerd uit, zo dat met Arne Heijman de derde in valler in het laatste Leidse aanvals- vak kwam. Goals bleven verder uit: 5-6. BRAM VAN GENT

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19