Sliedrecht zet Leython in de wachtkamer Vrouwen LZ zetten De Zijl weer een hak Gemini grijpt naast prijzen Foreholte stroopt mouwen pas laat op Scylla handhaaft zich ondanks nederlagen PAGINA 18 DO/STA MAANDAG 23 APRIL 1990 LEIDEN - De beslissingen in de laatste competitieronde zijn voor de Leidse vertegemvooridgers slecht uitgevallen. Leython werd veroordeeld tot het spelen van promotiewedstrijden. Gemini greep naast de prijzen. Leython 2 degradeerde naar de promotie klasse. NOVO moet via promotie wedstrijden proberen in de twee de divisie te komen. Bij de vrou wen degradeerde Leython en moet Gemini door middel van de gradatiewedstrijden het vege lijf zien te redden. Gcinini kwam twee keer in actie. In Zoetermeer begon de strijd te gen Zovoc bij 8-12 in de eerste set. omdat het duel als gevolg van een protest vanaf die stand moest worden overgespeeld. Gemini won die set met 15-10. maar zakte daarna als een pudding in elkaar. De pass was slecht verzorgd, zo dat de aanval door het midden niet goed kon worden uitgevoerd. Bovendien beschikte Gemini over te weinig wissels om het ge mis van Nici Klein en Wilbert Kokshoorn op te vangen. Zovoc pakte in tegenstelling tot de vori- ge keer de zege. Het won drie sets oprij: 15-5,15-8,15-3. Tegen Tone- gido trad Gemini geladen aan. Na winst in de eerste set (15-10) ging het daarna mis (8-15, 2-15). Na 10- 10 in de vierde set ging ook die verloren (10-15 en 1-3). Het reeds gedegradeerde Ley thon 2 was gehandicapt, omdat het zijn beste spelers aan het eer ste team moest afstaan. Het gele genheidsteam kon niet voorko men dat Thornax simpel kam pioen werd (3-0). In de promotieklasse probeer de Graficon-Donar zi.jn plicht ten opzichte van het in degrada tienood verkerende LUSV te dóen en Blokkeer 3 er onder te houden. De eveneens in de pro blemen zijnde tegenstander had oud-eredivisiespeler Frank van Overheem opgetrommeld om rust in het jeugdige team te bren gen. De opzet slaagde, want be halve in de tweede set (15-10) was Donar niet opgewassen tegen Blokkeer: 12-15, 9-15. 14-16. LUSV deed er in de streekder- by tegen Gemini 2 alles aan om de laatste strohalm te pakken. De broers Van der Schaft waren goed op dreef en de studenten waren bloedfanatiek. Na 15-5 en 15-7 ging het even mis bij LUSV (8-15). In de vierde, set riep de scheids rechter beide aanvoerders ter ver antwoording voor het over en weer smijten met de bal. Gemini verloor met 15-1. De winst (3-1) baatte LUSV niet. want door de resultaten van de concurrenten eindigde het als voorlaatste. Dat betekent degradatie naar de eer ste klasse. Leython 3 verloor ondanks goed spel in Waddmxveen van Be Fair. Leython. dat in spelverdeler Leon Poffe en buitenaanvaller Ronald Kamphues zijn beste spe lers had, verloor na 15-13,13-15 de laatste twee sets (1-3). Thor 2 was door de nederlaag van Agon al kampioen, maar maakte korte metten met VCS, dat hoofdaan valler Peter Franke node miste. Het toonde zich een ware kam pioen zonder zwakke plekken: 15-4. 15-8. 15-9. Vrouwen Gemini begon voortvarend tegen Madjoe. Pass, verdediging en aanval liepen goed: 15-5,15-6. Ge mini begon de derde set met vier stopfouten zwak (0-4). Die achter stand maakte Gemini niet meer goed: 7-15 (via 5-10). Hoewel de ploeg uit Voorschoten tot 10-10 bij bleef, verloor zij ook de vierde set (11-15). De vijfde set won Ge- mini wel weer (15-13). Degradatie wedstrijden zijn nu onvermijde lijk. Leython vocht voor zijn laatste kans tegen Sliedrecht, dat bij winst promotiewedstrijden mocht spelen. De eerste twee sets hadden de Leiderdorpse vrou wen te veel moeite met de opslag van de tegenstanders (7-15, 9-15), maar toen ze in de derde set zelf scherper gingen serveren, kwam Sliedrecht in de problemen (15- 13). In de vierde set leek het er lang op dat Leython zou winnen, maar Sliedrecht trok met 15-12 (3- 1) aan bet langste eind. Nadat WW de eerste set tegen Agon in winst had omgezet, stort te het volledig in elkaar (0-15). In de derde reeks volgde licht her stel (9-15), maar pas in de vierde set was er weer sprake van een leuke wedstrijd: 15-17 (1-3). Gemini 2 moest winnen van Acco/DOS 3 om eventueel kam pioen te kunnen worden en deed dat simpel: 3-0 (15-10. 15-2. 15-7). Omdat SVC met 3-1 van Ridder- veld won, moet een beslissings wedstrijd uitsluitsel geven over het kampioenschap. Gemini 3 sloot de competitie af met een 3-1 zege bij VS Haag 2. Afgezien van de tweede en derde set was het een eenzijdige strijd, waarin Rita Marchand afscheid nam van haar team. Vooral de midden^anval met Henriet van Maastricht was een plaag voor de Hagenaars (4- 15, 15-17, 15-10, 1-15). GER RENES AMSTERDAM Het water moet de Voorhoutse eredivisionist Foreholte tot de lippen stijgen en de supporters moeten de wan hoop nabij zijn voordat de ploeg eindelijk de mouwen opstroopt. Gisteren was dat het geval tegen OSC, dat na een ruststand van 7-4 genoegen moest nemen met een gelijk spel (12-12). Noorlander-Foreholte opende de score met een breakout van Elly van Leeuwen: 1-0. Een verdedigings- fout van Christine Knigge, die er in deze wedstrijd nog wel meer zou maken, leverde in dezelfde minuut een strafworp op voor OSC die werd benut: 1-1. OSC, dat in een hoog tempo aanviel, maakte goed ge bruik van het slechte aanvallen van de balbezitsters door de Voorhout- se verdediging. Dankzij enkele voortreffelijke acties van Diana van Dam in het Voorhoutse doel kon den de Amsterdamse handbalsters, fanatiek aangemoedigd door een grote supportersschare, echter geen grote voorsprong nemen (3-2). SLIEDRECHT Sliedrecht Sport is rijp voor de eerste di visie. Dat bewees het team van succestrainer Jiel van Aart- 7 rijk zaterdagmiddag in de stampvolle eigen sporthal tegen Leython in een bloedstollend duel, dat het na een 0-2 ach- ■- terstand nog met 3-2 won. Het mooiste spel lieten de Leider- 1 dorpers echter zien in de eerste twee sets, maar om een ge slaagde gooi naar het kampioenschap te doen is meer nodig -dan één uur goed volleybal. Leython komt begin mei als - nummer twee van de tweede divisie D met Activia uit Sint Antonis en de verliezer van het duel Nashua 2 - Odulfus uit in een promotie/degradatie-competitie, waarin één plaats in 7de eerste divisie te verdienen is. Halverwege de tweede set dacht ;geen van de tientallen meegereisde iLeython-^ns meer aan zo'n verlen- rging van het loodzware volleybal- .seizoen. Immers, de manschappen ♦van trainer-coach John Groen lie den hun tegenstanders alle hoeken jyan sporthal De Stoep zien. De hon derden Sliedrechtse toeschouwers [fcaten meer te slikken dan te schreeuwen. Vooral op de smashes van Fer van Hal, Bas Bloem, Paul de Winter. Paul Jacques Verhoeven en zelfs Hans Broere bleef de thuis club het antwoord regelmatig schuldig. Tussenbalans: 15-9, 9-2 in Leiderdorps voordeel. Daarna ging de goed geoliede ma chine haperen. Enerzijds liet Slied recht het er niet bij zitten, ander zijds kostte de aanvallende speel swijze Leython veel kracht. Een der rie factor was het optreden van .scheidsrechter Verbeek. De Wer kendammer nam met een zekere re gelmaat twijfelachtige beslissingen, jdie volgens vriend (Groen) en vij- tand (Van Aartrijk) vaak in het na- 'deel van de gasten uitvielen. Slied- .recht boog de forse achterstand om .in een voorsprong (14-12), maar le- .verde de set op een knullige manier .alsnog bij de Leiderdorpers in (14- f16). c Het wegwerken en afdwingen wan ettelijke setpoints had Leython kennelijk zo veel kracht gekost, dat [het onthutsend snel bergafwaarts [ging met de zo soeverein gestarte .Groen-garde. Van Hal zag plotse ling af van zijn levensgevaarlijke ^prongservice. Ook van de andere [opslagen ging steeds minder drei ging uit, waardoor Sliedrecht naar .hartelust kon smashen. Leiderdorp se blokken waren in geen velden of -wegen meer te bekennen en de aan- Vallen dienden louter om het verlo eren gegane terrein terug te winnen. jMaar met name op de smashes van -Bloem waren de slimme Sliedrech- ters veel beter ingesteld, zodat Ley- 'thon het eigenlijk over een andere f boeg zou hebben moeten gooien. Werval _Alternatieven had Groen echter' niet voor handen. Rik Uiterwijk, Bert Jan Jansen en Robert Maassen [konden in deze fase van de strijd het jverval van de terugvallendé basis ^net stuiten. Sliedrecht demarreer de van 4-4 naar 10-4 en en speelde de derde set op routine uit: 15-8. Daar mee bombardeerde het de vierde jreeks tot de allesbéslissende, want ,Leython was de wedstrijd met een .achterstand van twee punten op de [koploper begonnen. Slechts door "een ruime overwinning (3-0 of 3-1) [kon de titel in Leiderdorpse handen komen. - De vierde set werd voor Leython een afknapper van jewelste. Pas bij *een 12-0 achterstand scoorde het •dankzij een technische fout van de tegenstander een punt. Overigens ■grossierde Leython in misverstan den, die in een eerder*stadium van ■de wedstrijd hoegenaamd waren tiitgebleven. Meer dan het uitstellen van de executie zat er voor de aan geslagen gasten niet in. Toen de on vermoeibare Van Hal bij de zoveel ste setpoint voor de verandering een keer uit sloeg, was Leython in •lastep Sliedrecht in jubelstemming 115-3, dus 2-2: Sliedrecht kam- tien minuten durend fees telijk intermezzo restte Leython de ondankbare taak de kersverse titel houder de laast'ste set afhandig te maken. Dat lukte net niet (15-13). Sliedrecht Sport won voor de twee de keer dit seizoen met 3-2 van Ley thon en noemde zich daarom te recht kampioen. Al gaf Van Aartrijk toe dat het een dubbeltje op zijn kant was geweest. "Deze wedstrijd is buitengewoon goed voor ons uit gepakt. Leython speelde hoogwaar dig volleybal. Aanvankelijk had het een surplus aan kracht. Volgens mij is Leython mentaal onderuit ge gaan. Wij hadden meer zelfvertrou- Een withete Groen ging na afloop een heel eind mee in de opvattingen van zijn collega. "We hebben inder daad met veel kracht gespeeld, maar zijn in feite gesloopt door de arbitrage. Daardoor serveerden wij, net als de aangeslagen tegenstan der, in het begin van de derde set achter elkaar fout. Op een psycholo gisch belangrijk moment floot die man ons spel volkomen dood. Het zal na deze teleurstelling dc nodige moeite kosten om de ploeg weer op te laden voor het vervolg op de com petitie, op 5 mei tegen die ploeg uit Sint Anthonis". TIM BROUWER DE KONING Sjoerd Meyer (Scylla) in opperste concentratie voor zijn opslag in de wedstrijd tegen Rob Turk (Avanti), (foto Loek Zuyderduin) LEIDEN - Voor Comt^st/Scyl- la heeft het dubbele programma van het afgelopen weekeinde een schriel resultaat opgele verd. Toch is de Leidse ploeg nu verzekerd van handhaving in de eredivisie mannen. De twintig punten achterstand van de nummer zes, Bartok, stelt Scyl la gerust. Scylla geen sprake geweest rust. Zowel Peter Paul de Vrind als penburg zetten ieder 50% lies op. De Vrind en Hooman-Klop- geefs. Uiteindelijk verscheen Mirjam Hooman-Kloppenburg nog maar net terug v< ende Europese kampioenschappen dubbel Ron in Göteborg. Het was beide spelers Stokes, dan ook niet te verwijten dat ze steekjes lieten vallen. Toch zorgden De Vrind en Hooman-Kloppenburg ste als enigen voor de binnengehaald hun 11-7 winst op de scoreborden. Op- wïnsfom. bamen vallend was dat de twee minst erva- erwinning op het ren spelers van het team, Schipaan- Spanje en Jimmy boord en De Jong, de meeste pun ten binnenhaalden. Beide wonnen driemaal, met alleen verlies tegen In de Scylla-gelederen overheer- de Engelsman Steven Dorking. De opgelucht gevoel, al vielen twee spelers de resultaten de Leidenaars tegen teve winst in het dubbelspel. Ook punten in de wedstrijden tegen Bartok blijkt de Indianen-verhalen Reitsma en Van der Broek verloren l De Blaeuwe We- als Maxell/Avanti relt/Apeldoorn, Zaterdag kw se Avanti op bezoek. De Vrind moesten daar- sterke Chinees de gele- deren komen versterken niet te naast tegen'respëctiëvel^k"EmÏÏv het^Hazerswoud- kunnen waarmaken. Na het afgelo- Noor en Patricia de Groot de pen weekeinde heeft Scylla lastige Gewichthef-records Van der Stoep bert de Groot) winstpartij (op Ro- vlieg Bartok defintief van zich afge- afweten lag hijsen. Ook hun dubbel liet het penburg pakte tweemaal winst (op punten Klop- schud. De achterstand van twintig Dagr niet alle teams in de eerste LEIDEN - Yv i der Stoep heeft de Nederlands records trekken Bakker den zijL Turk/Bakker. Sjoerd Meijer yaller Frits Kantebeen De Groot). Samen zorg- ten, met nog drie ronden te gaan, inst op het dubbel niet meer te overbruggen. Handha ing kan voor Scylla bovendien de ploeg uit Buch- divisie evenveel wedstrijden heb ben gespeeld,' is het zicht op de ranglijst wat vertroebeld. Wel is dui delijk dat Oegstgeest zich stoten in haar gewichtsklasse op 55 kilo gebracht. De Voorschotense ge- belan«rijke troefzijn bij het z?eken Potige positie heeft gemanoeu- wichthefster realiseerde in Veldhoven een totaal van 122,5 kilo, opge- naaLefH sp?nsor: vreerd. Degradatie is inmiddels uit- vichthefster reanseeiue ui veiuuuveii een tuiaai van o kuu, upge- 0„ "j-,, lu 4. bouwd uit 55 kilo trekken en 67,5 kilo stoten. De oude recordtotalen, die Jaa" pouchen met ook op naam van Van der Stoep stonden, bedroegen respectievelijk 107,5 T Arih kilo, 47,5 kilo en 63 kilo, Tegen Apeldoorn leverde vier half uur zweten Scylla een 13-5 BT Lifters/Oegstgeest had nog gesloten. En theoretisch is zelfs e een wedstrijd in te halen. Thuis kampioenschap nog mogelijk, werd het Weertse Megacles bevoch ten. Het bleek allemaal niet tever- WOUTER LANGEVELD N De eerste ronde van de na- competitie heeft de beide Leidse hoofdklassers LZ 1886 en De Zijl- /LGB louter nederlagen gebracht. De vrouwen van De Zijl verloren tegen alle verwachtingen in de tweede achtereenvolgende derby tegen LZ. De Zijl liepen za terdag tegen Polar Bears tegen een 7-14 nederlaag op. Zonder de geblesseerde Anton Heiden ble-' ven de Leidenaars lange tijd in het kielzog van de titelkandidaat. Na drie periodes stond het 3-6. In de laatste periode walsten de be ren over de moegestreden foifha- tie van coach Albert Spijker heen. Doelpuntenmakers: Marco Kerk vliet 2x, Mark van Belkum 2x, Jö- han Kluivers. Arjan Laurense en Alex van Belkum. Gisteren verliep het voor de De Zijl een stuk minder. Het kreeg totaal geen vat op het superieure Polar Bears, dat over zijn ambi ties totaal geen twijfel liet be staan. Vooral in de derde periode kregen de Leidenaars alle hoeken 'van het bad te zien. Het tot dan toe verdienstelijk spelende De Zijl incasseerde maar liefst vijf doelpunten en zag de oostelijke formatie uitlopen naar 10-1. Het pleit voor De Zijl/LGB dat het in de laatste periode taai verzet bood (13-3). Als excuus voor de grote nederlagen geldt dat De Zijl de belangen van het reserve- en het jeugdteam liet prevaleren en met een minimale bezetting de wed strijden afwerkte. In het tweede treffen scoorden Alex van Bel kum (2x) en Mark van Belkum. LZ 1886 heeft zich al verzoend met degradatie en dat viel in de wedstrijdenn tegen AZPC te mer ken ook. Op zaterdag wist LZ de schade nog beperkt te houden (8- 13), maar een dag later bleef er geen spaan heel van de Leidse formatie. Na een uur armetierig polo stond er een 15-2 stand op het scorebord. Die afgang leek zich zich ook in het eerste duel te voltrekken, toen AZPC na twee periodes LZ naar een 9-3 achter stand had gespeeld. Een belang rijke rol was weggelegd voor ex- LZ-speler Aad van Mil, die al pro vocerend zijn ploeg op sleeptouw nam. In de volgende periodes kwam een opmerkelijk herstel. LZ schakelde oyer naar een pres sing, wat al snel zijn vruchten af wierp. Hoewel de Leidenaars nooit uitzicht op de zege hadden, kreeg de score wel een draaglijk aanzien. Voor LZ scoorde Frans Langerhorst 3x. Een dag later was het voor LZ van hetzelfde laken een pak. Met dit verschil dat er na een 8-0 achterstand geen herstel volgde. Pas bij 10-0 scoorde de formatie van Hans Parrel voor de eerste maal tegen. Dat gebeurde later nog eens, maar toen had AZPC er al 15 achter doelman Jan Teske geschoten. Doelpuntenma kers: Wilco en Michel van der Zeeuw. In de tweede klasse bleef WZK in de race om het kampioenschap door Katwijk met 7-11 te ver slaan te verslaan. De Katwijkers hielden mede door het sterke kee perswerk van Vooys en Schaap huntegenstanders lang bij(7-7), maar toen WZK in de laatste pe riode overschakelde naar een zo ne-verdediging was het snel ge daan met de Katwijkse tegen stand. Concurrent De Gouwe won ook (met 10-5 van SVH), waardoor beide ploegen op zon dag 6 mei om 13.00 in Wassenaar om het kampioenschap strijden. Voor WZK scoorden Sjors van Rijn 5x, Hugo en Evert Bregman ieder 3x. Voor Katwijk scoorden Ronald Heemrood 3x, Hans Schaap, Aad de Mol, Cees van Duyn en Arco Guyt. x behield zijn ongeslagen sta tus in de derde klasse door Hiero- nymus met 6-8 te verslaan. Dat ging echter niet zonder slag of stoot. Kampioen Vivax kreeg te maken met een hevig tegenspar telend Hieronymus dat in de laatste periode zelfs riant uitzicht had op de zege. Bij de stand 6-3 leek alles erop te wijzen dat Vivax tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen zou oplopen. Ge schrokken van de onverwachte tegenstand schakelden Frits Wel ling en de zijnen een tandje hoger. Deze eindsprint leverde toch nog een overWinning op. Derdeklasser Sassenheim ver keert momenteel in prima vorm. Ditmaal werd het stugge BZC met 9-8 verslagen. De uitslag doet vermoeden dat het een spannen de wedstrijd was, maar in werke lijkheid had Sassenheim BZC al vrij snel op de knieën. Trainer Ruud Wormgoor gaat onverdro ten door met inpassen van jeugd spelers. Ditmaal was het de beurt aan Erwin de Bruin die prima vol deed. DKD daarentegen doet het een stuk minder. Na de degradatie van vorige week was het nu weer triest gesteld met de Leiderdor pers. Het Raket was met maar liefst 14-5 te sterk. 1 De Zijl/LGB zijn totaal van slag. In de laatste vier wedstrijden liet het maar liefst zes punten liggen, waardoor de voorsprong van vijf punten op naaste belager Rapido als sneeuw voor de zon is verdwenen. Zater dag herhaalde stadgenoot LZ het huzarenstukje van drie weken ge leden door De Zijl met dezelfde cijfers te verslaan (4-3). En ook ditmaal werd de genadeklap lut tele seconden voor tijd toege diend. Met nog twee seconden op de teller verschalkte Emmy in het Veld met een uitgekiende boog- bal doelvrouw Elise Kortekaas. 1 De Zijl ope reerden in een te laag tempo, waardoor LZ nooit aan de nood rem hoefden te trekken. Kansen werden knullig verkwanseld of vakkundig gepareerd door de LZ- keepster Helen ten Hagen. De 0-0 stand na twee periodes zegt ge noeg over de machteloosheid van de aanval. De Zijl brak in de der de periode score open. LZ leek definitief geslagen toen Marga- reth Duk een marge van twee doelpunten op het scorebord bracht. Nog in dezelfde periode kwam het verbeten knokkende LZ langszij. Routinier Moniek van Leeuwen prikte van afstand de bal in het Zijl-doel, terwijl El len Hoogenboom met een fraaie midvoorgoal de gelijkmaker liet aantekenen. In de laatste periode was meer spannend dan fraai po lo te zien. Na doelpunten van Inge van Beukering en opnieuw Van Leeuwen leek de wedstrijd in re mise te eindigen. Tot In het Veld in de slotfase profiteerde van een numerieke meerderheid. Door de overwinning van Rapido op Alli- ance(8-l) staat De Zijl nu een punt achter op de Haarlemse formatie. WIM SIÊRA Maar een grotere marge kon niet uitblijven. In de laatste tien minu ten van de eerste helft drukte OSC door naar 6-2. Daar kon Van Dam weinig tegen doen. Het regende kansen voor het gretige, jonge Am sterdamse team, dat door het degra datiespook op de hielen wordt geze ten. Die werden door te gehaast en onnauwkeurig schieten slechts mondjesmaat verzilverd. Kecske- methy wisselde Van Dam voor Ka- rina Teuben, die voor de rust maar eenmaal moest vissen: 7-3. De Voorhoutse tweede lijn liet het met uitzondering van Van Leeu wen afweten. Zij bleef als enige in de tweede helft bij de les. Dat eta leerde zij met drie treffers en fraai aanspelen van Lonneke Cornelisz. die beheerst scoorde: 8-7. Verdedi gend had Kecskemethy weer terug gegrepen op de door hem zo gelief koosde 4-2 opstelling. De Amster damse aanval moest daar aan wen nen. Collart scoorde 8-8, nadat een eerdere treffer van haar door de twijfelachtig leidende Limburgse arbiters. Boesten en Geerdink, tot vrije worp was gedegradeerd. Toen Ellen Warmerdam de aan wezige Voorhoutse supporters met de negende Voorhoutse treffer, 8-9, weer moed had gegeven, begon het arbitrale duo zich nadrukkelijk in de strijd te mengen. Dat gebeurde in het nadeel van Foreholte. In de slotfase, waarin beide teams fout op fout stapelden, bleef Van Leeuwen bij haar positieven. Tweemaal zorg de zij yoor een voorsprong, 9-10 en 10-11. Het leek niet te zullen baten, want OSC kwam dankzij de arbitra ge op voorsprong: 12-11. In een al- les-of-niets rush van Knigge rich ting Amsterdamse cirkel slaagde het kanon dat vanuit de tweede lijn faalde: 12-12. De tijdstraf voor Cor nelisz veranderde niets meer aan de stand. Kecskemethy: "De arbitrage was slecht en onze tweede lijn was niet in de wedstrijd. Elly van Leeuwen was de beste speelster. Misschien winnen we donderdag in Voorhout voor de beker wel van OSC. Als de arbitrage wil". In de veldhandbalcompetitie pakten de vrouwen van HVV '70 door een goed sluitende 6-0 verdedi ging een punt tegen Vires 8-8 (rust 3-3). De mannen van HVV wonnen van Saturnus '72 met 20-22 (rust 10- 12). De winst dankten de Voorscho tenaren vooral aan een sterke ope ning: 1-7. Het Leidse Saturnus won zonder problemen van Wings 10-14 (4-6). De score had veel hoger kun nen uitvallen, maar de arbiters Duyndam en Koene weigerden de harde acties van de Hagenaars met tijdstraffen te honoreren. FRANK BONTE Leids zwemsucces op slotwedstrijden LEIDEN De Speedo-zwemjeugd heeft de achtste ep laatste voorron de van dit seizoen, het afgelopen weekeinde, afgesloten met de lange afstanden. 400 en 800 meter vrije slag. Opnieuw plaatsten zich enige deelnemers voor de finale. De kring Gouwe Rijnstreek opende in Kat wijk de lange reeks van wedstrijden om de kringtitels 1990 met de. af standen over 800 meter vrije slag 1 de 1500 meter vrije en. Ook hier vielen de meeste hoofdprijzen in Leidse tassen. De Zijl/LGB pakte tijdens de kringkampioenschappen in het Aquamarbad van Katwijk uit door drie titels mee naar huis te nemen. Daarvoor waren Marco Blokpoel, Jorien Kleywegt en Wandy Kater bij de vrouwen verantwoordelijk. De winnende tijd van Blokpoel op de 1500 meter vrije slag was 18.30,4. Kleywegt bij de meisjes onder twaalf jaar en Kater bij de vrouwen legden de 800 meter vrije slag af in de respectieve tijden van 11.22,4 en 9.52,1. Winst op de 800 meter vrije slag was er ook voor Bianca Hoeks (LZ) met 9.53,6 met clubgenote Sas- kia de Keyzer op de tweede plaats in 10.13,5. Richard van Duyvenbode (LZ) veroverde een derde plaats op de 1500 meter vrije slag met een tijd van 19.16,6. Robin Sprinkhuizen (Zijl) zette een tijd van 17.21,0 neer, goed voor een tweede plaats. Die was er ook voor de zusjes De Kier [Zijl). Suzette tikte bij de vrouwen onder achttien jaar aan in 10.21,7, terwijl Yvonne 10.50,2 liet noteren in een leeftijdscategorie hoger. Mi- cha Prins (Zijl) kreeg de derde prijs omgehangen voor zijn tijd van 10.48,9. De jongste zwemmers kwamen in het Leidse Vijf Meibad op de lange ifstanden uit tijdens hun laatste voorronde voor de landelijke Speedo-finale in Amersfoort. Step- nan van Iterson en Tom Onderwa ter, beiden LZ, deelden de lakens uit bij de elfjarige jongens op de 800 meter vrije slag. Van Iterson zege vierde in 10.47,1, met als tweede On derwater in 11.07,5. Bij de meisjes in die leeftijdsgroep ging de winst naar-Natasja Sierag van LZ met de fabelachtige tijd van 10.11,1. Jorie- ne Kleywegt (Zijl) tikte als tweede aan in 11.00,8 en Rosan Bakker (LZ) werd derde in 11.44,8. Remco Singe- ling (LZ) werd derde bij de twaalfja rige jongens op de 800 meter vrije slag in 10.38,9. Bij de allerjongste jongens behaalde Joost Onderwater (LZ) een tweede plaats op de 400 meter vrije slag met 5.56,1. Bij de meisjes viel Ingeborg Hocks met een derde plaats in de prijzen met de tijd van 6.16,1. NORA BAKKER

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18