Quick Boy s ligt nu achter Rijnsburg kan zijn lol niet op FC Lisse staat met lege handen in Delft Katwijk gokt nog op een periodetitel is Leiden laat duur punt liggen tegen degradant Noordwijk pakt punt op Nieuw Zuid: 2-2 Knappe winst Voorschoten RCL rommelig Antonitsch pakt zijn eerste tennistitel MAANDAG 23 APRIL 1990 PAGINA 17 Zaalvoetballers strijden om beker LEIDEN - Vanavond worden in sporthal Clevnduin in Kat wijk de bekerfinales bij het zaal voetbal afgewerkt. Om half ne gen spelen Randstad Sport en THB Boys clwe n f i nalé Een uur later komen Docos en Coret tegen elkaar uit. Een unie ke wedstrijd omdat beide fina listen 'slechts' in de -de derde klasse uitkomen. Om halfzeven speelt'de Lei dse A-jeugd tegen het team van Den Haag een voorwedstri;jd. Ook de Quick Boys en Katwijk B-jeugd mo gen om half acht het publiek la ten zien-hoe het zaalvoetbalspel letje moet worden gespeeld. Twee' speelsters van Ter Leede zijn opgenomen in de ba sisopstelling van het Neder lands elftal dat zaterdag in Du blin tegen Ierland aantreedt in de strijd om de Europese titel. Voor Nathalie Geeris wordt dit haar eerste, volledige wedstrijd, terwijl Marion van de Ploeg al eerder in de basisopstelling stond. NIJKERK - Na de 2-0 overwin ning óp Sparta Nijkerk en het ver nemen van de uitslag van Quick Boys-Noord wijk was de stem ming opperbest in de kleedkamer van Rijnsburgse Boys.' Er werd zelfs - speciaal voor de aanwezige radioverslaggever - gezongen. Alsof de titel al binnen was... Had trainer Kurver meegezongen? "Ik kijk wel uit", meldde die, "dat doe ik pas als we kampioen zijn. Dat de kans daartoe nu levens groot aanwezig is kan ik niet. ont kennen. We staan met nog twee wedstrijden te gaan een punt voor. Ik kan dus moeilijk meer zeggen dat ze op ons maar even niet moeten letten. Wij zijn nu de te kloppen ploeg". Rijnsburgse Boys trad in Nij kerk aan zonder de zieke Fred Bodaan, wiens plaats werd inge nomen door Fred Arroyo. De eer ste helft was het aanzien volledig waard, ook al omdat Sparta zich niet verstopte en er net als Rijns burgse Boys drie spitsen tegen aan gooide. Na wat kansjes aan beide kanten brak de Rijnsburgse formatie in de zeventiende mi nuut de score open. Hilmar de Groot zette op links goed door en leverde een vuurpijl af die precies voor het Spartaanse doel lood recht daalde. Hans Zwaan ging een duel aan met doelman Rob Hiensch en kwam daaruit als overwinnaar tevoorschijn. Ver volgens maakte Ron Carli, cen traal op het middenveld gestart, het karwei koppend af. Acht minuten later kreeg Rijns burgse Boys de eerste tegenslag te verwerken: linkerspits Martin de Louw, tot dan toe de gevaar lijkste aanvaller, moest afhaken vanwege een dijbeenblessure. Ni co Oosterlee verving hem. De Alphenaar ging rechts op het middenveld lopen, waardoor Ar royo opschoof naar het centrum. Carli werd de derde spits naast Zwaan en Leon Vonk. De beste kansen waren vervolgens voor de Rijnsburgers, al diende doelman Jan Blankespoor attent te zijn bij schotpogingen van Jan van der Craats (de gevaarlijkste Nijker- ker) en Marco Brouwer. Vonk hielp aan de andere kant een goe de mogelijkheid om zeep, Wim Hooymans stuitte op doelman Hiensch en Zwaan kopte op aan geven van Carli op de lat. Zwaan Tussen de bedrijven door werd dezelfde Zwaan ook nog eens van de sokken gelopen door de Spar- ta-goalie. Scheidsrechter Veis floot direct om Hiensch op de bon te slingeren, maar had beter even kunnen wachten omdat Vonk vervolgens scoorde. In de tweede helft zou de Nijkerkse sluitpost nogmaals een doorgebroken Rijnsburger (Vonk) buiten zijn strafschopgebied onder het gras stoppen. Iedereen verwachtte een vroegtijdige gang naar de douche, maar Veis liet genade voor recht gelden. De Rijnsbur gers begonnen de tweede periode goed, doch gaven het initiatief uit handen. Al na een kwartier kon Hennie Koet niet verder en com pleteerde Wim Driebergen het team. Sparta rook zijn kans, ging op zoek naar de gelijkmaker, maar trof in Blankespoor een niet te ne men hindernis. In de 82ste mi nuut viel dan eindelijk de beslis sing. Carli plaatste de bal uit een vrije trap naar Vonk, die zich stie kem aan de zijkant van de muur had geposteerd. Sparta had daar niet op gerekend en moest die on wetendheid met een 0-2 achter stand bekopen. Tussen de benen van Hiensch door verdween de bal in de touwen. "Zalig is dat", vond Kurver later, "als je ziet dat een ingestudeerde vrije trap suc ces oplevert. Dat heb je af en toe nodig". In de resterende minuten gebeurde er weinig meer. Sparta legde zich neer bij het verlies. Slechts Brouwer liet nog even gezicht zien door Carli te vloeren. Een boeking van Veis was het gevolg. CHRIS HARTMAN LEIDEN In de wedstrijd tegen het reeds gedegradeerde DUNO is het Leiden niet gelukt de volle winst te behalen. Hierdoor laat de club dure punten liggen in de strijd om de derde en laatste pe riode. In een matige ontmoeting werd de eindstand na negentig minuten bepaald op 1-1. Hoewel Leiden eigenlijk wei nig te verliezen had speelde het de eerste helft erg vborzichtig. Zonder echte vleugelspelers en met slechts een spits was er wei nig boeiends te beleven voor de kijkers langs de lijn. Het midden veld was overbelast en beide ploegen kwamen nauwelijks tot kansen. DUNO kon hier aanval lend ook weinig tegenover stel len. Na vijfenveertig minuten ging men dan ook rusten met 0-0. Ook na de pauze volhardde Lei den in zijn onaantrekkelijke speelwijze. Er was een doelpunt van DUNO voor nodig om enige verandering in het spel te bren gen. Na twintig minuten in de tweede helft rondde DUNO een aanval succesvol af stond Leiden op achterstand (0-1). Hierna werd er gewisseld en invaller Ramses van Bostelen bracht enig leven in de brouwerij. Hij ging meteen lekker op de vleugel lopen en bij het eerst balcontact leverde hij al een bal op maat af. Zij voorzet werd door spits Rob Bink via een prachtige omhaal in het. doel ge werkt (1-1). Na deze treffer waren er legio kansen voor Leiden om de winst te pakken. Steef Pattiapon. Johan Teske en anderen lieten de mooi ste kansen liggen. DUNO had weinig meer in te brengen. Bij winst had Leiden zich me de-koploper mogen noemen in de strijd om de derde periode. Dan hadden ze zich echter deze mid dag wat overtuigender moeten presenteren. Wellicht duurt het seizoen voor Leiden te lang. "t Quick Boys-spits Jan Jeroen Schaap maakt een zweefdulk na een tackle van Noordwijker Andries Wendt. (toto Loek zuyderduin LEIDEN - Wim Eilander om schreef de eerste helft van FC Lisse tegen Vitesse Delft als 'dramatisch slecht'. Na afloop had hij nog een klein complimentje voor zijn man nen over. want na de pauze zag hij Lisse spelen zoals hij dat graag wil. Toch bleven de Lissenaren in Delft met lege handen achter, ondanks een redelijk aantal kansen ging het met 1-0 ten onder. "We hadden na rust gewoon pech", aldus Eilander. De oorzaak lag volgens de trainer in het zwakke spel voor rust. "Als je niet conse quent handelt wordt het moeilijk" om toch nog het geluk af te dwin gen". De ploeg speelde op het slech te veld veel te eenzijdig met hoge ballen richting het doel van Vitesse. Nadat Leon van der Zwet (voor- $aÉ|fs) en "R'pb. Vermeulen net Ce juiste richting misten met hun scho ten. werd Lisse door een corner, die door Vitesse knap werd uitge speeld. verrast. Ron Vermeulen, de spits van de Delftenaren, kopte de hoekschop bij de tweede paal terug, waar Whem Tung de bal eenvoudig in het doel kon plaatsen (1-0). In de-tweede helft probeerde Lis se alsnog recht te zetten wat er voor rust was gegaan. De gasten stonden behoudens twee counters in de slotfase Vitesse nauwelijks nog kansen toe. Met Laurens van der Voort in de plaats van de gebles- LEIDEN Katwijk trof in Werken dam een tegenvallend Kozakken Bóys, dat alleen in het eerste kwar tier gevaar stichtte. De thuisclub moest winnen om nog een redelijke kans te behouden om degradatie te ontlopen. Na de 1-3 nederlaag tegen Katwijk heeft Kozakken Boys de hoop opgegeven. Voor de Werken dammers die sinds 1970 op Let hoogste amateurniveau acteren, lijkt degradatie welhaast onvermij delijk. Jaco vara Oord, Freek Vorthoren en Cees Spaans kregen in de ope ningsfase van de wedstrijd riante mogelijkheden om tot scoren te ko men. Katwijk-sluitpost Teun van Duyvenbode was de aanvallers evenwel steeds de baas. Na 20 minu ten kregen de oranjehemden hun eerste scoringskans en was het ge lijk prijs. Marco, van der Plas werd in de diepte weggestuurd door Hen ri Pouw. de spits besloot een korte rush •jCe.tveen goed doelpunt (0-1). Na het openingsdoelpunt bleek Katwijk, met Theo Scholte als ver vanger vo'qi^de' geblesseerde Henk Langemaat. kwalitatief meer in zijn mars te hebben dan Kozakken Boys. Het vèidoverwicht werd tien minuten na rust uitgedrukt in een tweede doelpunt. Op het randje van Marco van der Plas. (nnhMiot,,) seerde Arnold Vermeulen bouwden de bezoekers een veldoverwicht op 'wat ook een aantal goede kansep opleverde. De spitsen Mark Ens en Ron Kuilboer faalden echter. Leon van der Zwet, Jan Broekhuizen en Rob Vermeulen waren nog dicht bij de gelijkmaker, maar toen ook zij niet tot scoren konden komen be sloot Eilander een noodgreep toe te passen. Resérvëdoelman Cock Kaak werd in de spits (Kuilboer werd gewisseld) geposteerd om voor extra dreiging te zorgen. De tweede reservespeler die Lisse op de bank had zitten was 's ochtends in het tweede elftal geblesseerd ge raakt en kon niet meer ingezet wor den. "Qua veldspel hadden-.we een punt verdiend, maar we moeten zélf het boetekleed aantrekken", zei Ei lander. FC Lisse en Eilander hopen zaterdag het één en ander recht te zetten tegen Quick Boys. Quick Boys zal moeten winnen wil het nog meedingen naar het kampioen schap. en Lisse is van plan sportieve revanche te nemen. Op Nieuw ZtijdJ verloor Lisse eerder dit seizoen kansloos met 5-1. Eilander: "De wanvertoning tegen Vitesse Delft en de grote nederlaag tegen Quick Boys in het geheugen moeten vol doende stimulans zijn om voor ei gen publiek er wat moois van te ma ken". buitenspel rondde Kees Kraaijen- oord een uitval af met een hard schot hoog in de touwen (0-2). Enke le minuten later moéht de thuisclub van de scheidsrechter nog onver wacht terug in de wedstrijd komen. Na een scrimmage voor het doel raakten Pouw en de voor André Verlee ingevallen Dick Damen op de grond met elkaar in de knoop. Beide spelers konden niet meer op staan, wat bestraft werd met een strafschop die door Cees Spaan be nut werd (1-2). Katwijk bleef echter koel en kwam nauwelijks in de problemen. Het leek wel of de Werkendammers al eerder in dit seizoen zich hadden neergelegd bij een degradatie. Jaap .Guyt en Pim Langeveld kregen vrij voor doelman Hentenaar nog de beste kansen. Een strafschop, tien minuten voor tijd, bezegelde het lot van Kozakken Boys, dat volgend seizoen getraind zal worden door ex-prof Jan Everse. Marco van der Plas ging neer in het 16-meter ge- Ibiep Jaap Guyt voltrok het vonnis (1-3). De ploeg van Arie Lagendijk (die waarschijnlijk volgend seizoen de technisch verantwoordelijke blijft) heeft zijn doelstelling van één punt per wedstrijd gerealiseerd en hoopt eigenlijk nog op een periodetitèL Indien Rijnsburgse Boys kampioen wordt en dé^eijde periodetitel wint, dan zou de .vierde plaats een perio detitel opleveren. Katwijk zal dan wel eerst ARC en Vitesse Delft van zich moeten afschudden. Recordstraffen NEW YORK Reuter/AFP) - De tuchtcommissie van de NBA, dé Amerikaanse professionele bas ketballiga. heeft een recordbe drag aan boetes uitgedeeld we- gens wanordelijkheden op de speelvloer. De confrontatie van donderdag tussen de Philadel phia 76-ers en de Detroit Pistons (107-97) was volgens de officials zo'n aanfluiting, dat beide clubs plus een aantal individuele spe lers werden veroordeeld tot be taling van in totaal ruim 300.000 gulden. De familie van het in maart overleden Amerikaanse basket baltalent Hank Gathers eist van de Cglifornische Loyola Mary- mount universiteit een schade vergoeding van ongeveer 60 mil joen gulden. De 23-jarige Gathers zakte tijdens een wed strijd in elkaar en overleed en kele uren later in het ziekenhuis. KATWIJK - Quick Boys ziet de kampioensbeker langzaam maar zeker als zand door de trillende vin gers glippen. Alsof dit spreekwoordelijke gezegde niet helder genoeg is, maak te keeper Tom van der Niet zaterdag visueel duidelijk hoe een en ander in zijn werk gaat. De doelwachter van de Katwijkers liet in de thuis wedstrijd tegen Noordwijk tot twee keer toe de bal op een sullige manier door zijn handen gaan waardoor Quick Boys op 2-2 bleef ste ken. Het dure puntverlies betekent dat Rijnsburgse Boys voorlopig de dans om de titel leidt. In twee wed strijden moet Quick Boys één puntje goedmaken op de buurman. Dat lijkt een klusje van niks. Zeker in deze krankzinnige competitie waarin door alle kampioenskandi daten (inclusief Noordwijk) de vreemdste bokkesprongen"worden gemaakt. Maar op Nieuw Zuid stelt men zich veiligheidshalve alvast in op de 'frustratie van de eeuw": een gelukstelegram naar het bloemen- dorp. 'Eén dergelijke felicitatie ging al eens eerder de deur uit, want in 1984 werd Rijnsburg kampioen in de eer ste klasse. Maar toen had Quick Boys dat als middenmoter eindigde daar veel minder aan bijgedragen dan nu het geval is. En vooral dat laatste doet nu zo verschrikkelijk veel pijn. Het zijn nu nog nachtmer ries voor de doorgewinterde Quick Boys-supporters, maar een Rijns burgse titel begint al verdraaid dicht bij de harde werkelijkheid te komen. De concurrent, op het paard geholpen door de aartsvijand,»ste vent nu op de tweede titel in ruim tien jaar eerste.klassevoetbal af. Quick Boys pakte nog nooit de hoofdprijs in een beduidend lange re periode op het hoogste niveau (20 jaar). Niet Tom van der Niet en het ge lijkspel tegen Noordwijk hebben de titel op de tocht gezet. Het zou te ver voeren om de dit seizoen vrijwel ge ruisloos en foutloos keepende bal- lenvanger aansprakelijk te stellen. Wrang was wel dat hij voor rust twee keer verschrikkelijk mistastte bij twee onschuldig ogende Noord-' wijkse acties en dat het Quick Boys een punt kostte. Hoogervorst Het gebeurde allemaal in de eerste helft van een wedstrijd die van be gin tot eind'ébóeide. Hoewel Noord wijk in het eerste part van het door ongeveer 3500 toeschouwers be zochte duel overheerste, was het de thuisclub die de score opende na elf minuten. De opgerukte centrum- verdediger Richard Hoogervorst knikte een hoge voorzet van Leo nard Pluimgraaff voorbij Noord- wijk'doelman Rob van Dijk: 1-0. Na zijn rode kaart (twee keer geel) van het paasweekeinde kreeg Hooger vorst één wedstrijd schorsing, die hij pas komend weekeinde uitzit. In tegenstelling tot Marco Dijkhuizen die al een voorlopige schorsing aan zijn broek kreeg na een rode prent op Marken. Noordwijk' kwam de tegenslag snel te boven, met behulp van Tom van der Niet dus. Nadat eerst Gert Aandewiel alleen voor Van Dijk verzuimd had 2-0 te scoren, nam Noordwijk-middenvelder Ruud Ort de bal vanaf 25 meter ineens op zijn rechterschoen. Het leder raakte net voor de vallende Van der Niet dé grond. De grabbelende keeper zag het ding pas terug toen het de lijn was gepasseerd. Pluimgraaff De onvermoeibare Leonard Pluijm- graaff liet zijn goalie weer lachen, even althans. Amper een minuut na de Noord wijkse gelijkmaker teken de hij met het hoofd voor 2-1, gehol pen door de slimme Aandewiel die de bal doorkopte. Met de amusementswaarde van de derby was het op deze manier dik in orde. Met name Noordwijk speelde fris van de lever en combi neerde naar hartelust. Trainer John Eelman: "Wij zijn niet gekomen om Quick Boys kampioen te laten wor den. Dat moeten ze zelf maar doen". Daar is men in Katwijk zich terde ge van bewust. Maar Van der Niet zette zijn ploeg kort voor de pauze opnieuw voor het blok. René van Hensbergen wachtte keurig met het aanspelen van Peter Ruygrok die het strafschopgebied binnensprint- te.en een zui^ece maar zachte schui ver.' produceerde. De bal leek een simpele prooi voor een van de be nen van de toegesnelde verdedigers te worden, zo niet dan toch zeker voor de handen van Van der Niet. Maar de bal rolde irritant langzaam bij de verste paal in het doel waar Van der Niet nog wel vergeefs lag te graaien: 2-2. Gebroken "Ik zat helemaal gebroken in de kleedkamers tijdens de rust", aldus Van der Niet. "Die eerste was een blunder. Over de tweede valt mis schien nog te discussiëren. Maar je krijgt een verschrikkelijke klap. Het vervelende is datje meteen ver der moet. Je kunt moeilijk een der de bal ook nog laten.glippen. Dit is heel erg, maar het is gebeurd. In de tweede helft wilde ik graag iets rechtzetten, maar daar kreeg ik de kans niet toe". Inderdaad, want de bezoekers kwamen amper vóór het doel van de getergde sluitpost. Quick Boys nam het heft in handen en joeg drie kwartier lang op de winnende tref fer. De Katwijkers zijn duidelijk weer wat bijgekleurd na het ramp zalige paasweekeinde waarin geen punten werden vergaard. Noord wijk overleefde wonderwel de voor zichtige heropstanding van de voor malige koploper. Daar was een por tie geluk en gemeenheid voor no dig. Geluk bij net niet goed ge plaatste kopstoten van invaller Theo van Rijn (voor A-jünior Jan Jeroen Schaap, die overigens niet slecht beviel) en Gert Aandewiel. En gemeenheid bij een nare charge van Rob Vermeer tegen dezelfde SEOUL (SID/Reuter) - De Oosten rijkse tennisser Alex Antonitsch heeft afgelopen zaterdag in Seoul zijn eerste Grand Prix-zege ge boekt. De 24-jarige speler uit Vil lach, die de 75e plaats bezet op de wereldranglijst, versloeg in de fina le Pat Cash, in 1987 winnaar op Wimbledon, in twee sets: 7-6 6-3. Cash slaagde er tegen Antonitsch niet in zijn toch al opzienbarende rentree, na een afwezigheid van een Aandewiel die in de borst werd ge raakt. Scheidsrechter Bogaert had er een boeking vóór over, zoals hij eerder ook Hans van der Plas no teerde voor een veel onschuldiger geval. Onverzettelijk Met Hans van der Plas is weer de vleesgeworden onverzettelijkheid genoemd. Samen met Leonard Pluijmgraaf (die ondanks zijn vele kilometers in de benen toch nog vaak de achterlijn haalde in de slot minuten) beet de aanvoerder zich hinkend door de slotfase heen. Nadat Arie van Duyn de laatste kans om zeep had geholpen door van dichtbij naast te schieten, was wel duidelijk dat de score 2-2 zou blijven, al wisselden beide trainers veelvuldig om anderszins te berei ken. Cees Smit en Bram Marbus kwamen voor Timo Gerlof en Leo nard van Utrecht "bij Noordwijk en Melbi Raboen zette Jaap van Duyn nog in voor Dennis Jan Mieras. Raboen praatte veel in op zijn jon gens in de afgelopen week. Het hei lige vuur was er in elk geval weer. De coach windt zich alleen op over het feit dat spelers individueel wor den aangepakt door supporters die het moeilijk kunnen verkroppen dat de titel naar Rijnsburg dreigt te gaan. "Schandalig zoals dé jongens soms worden bejegend terwijl ze door een muur gaan. Ik kan die mensen zo aanwijzen met mijn neus. Ze zijn nog niet klaar met mij. Ik weet ze te vinden. Ze moeten bij mij zijn met kritiek, niet bij mijn spelers. Ik ben hier de verantwoor delijke man". ROB VAN DER ZANDEN jaar wegens een achillespeesblessu re. met een toernooizege te bekro nen. De Australiër stond weliswaar tien keer in de eindstrijd van een Grand Prix, maar de laatste over winning dateerde alweer van twee jaar geleden. In Nice bekroonde de Spanjaard Juan Aguilera zijn gestage terug keer aan de wereldtop met een over winning in het Grand Prix-toernooi LEIDEN Met nog twee wedstrij den te gaan is het seizoen voor SV Voorschoten nog lang. Na een jaar weer degraderen is een onprettig vooruitzicht. Het team van Leo Holl is er alles aan gelegen om het ver blijf in de derde klasse te continu eren. Zaterdag werd weer een stap in de goede richting gezet. In de uit wedstrijd tegen PPSC werd een zwaarbevochten 1-2 zege behaald. Het veld in Schiedam was in eer ste instantie afgekeurd. Er werd een herkeuring gedaan en men besloot toch maar te spelen. Voorschoten startte zaterdag voortvarend. Reeds in de zesde minuut kwam de ploeg op voorsprong. Een voorzet van Cees Hulsebosch werd door Jan Boogerd keurig binnengetikt (0-1). Na een kwartier luwde de aanval van Voorschoten. PPSC nam het heft in handen, maar de verdedi ging van Voorschoten kweet zich goed van haar taak. In de tweede helft vergrootte PPSC de druk en Voorschoten moest met de rug te gen de muur. Via spaarzame uitval len probeerde Voorschoten nog enig tegenwicht te bieden. Bij een van die counters was h%t wederom Hulsebosch die goed werk verzette. Hij kopte de bal door naar aanvoer der Hein de Graaff. Deze soleerde door de verdediging en scoorde be heerst 0-2. Hoewel Voorschoten dacht nu de buit binnen te hebben, volgde nog een adembenemende slotfase. Ne gen minuten voor tijd scoorde PPSC 1-2. In de periode daarna stonden pech en paal de gelijkma ker voor PPSC in de weg. Trainer Leo Holl: "Het was geen hoogstaan de wedstrijd, maar wel spannend. Ik moet mijn jongens een compli ment maken. Ze hebben tot de laatste seconde gestreden". LEIDEN - Voor RCL lijkt het sei zoen er op te zitten. Zaterdag werd 1-1 gespeeld tegen 's-Gravenzande. Deze ploeg heeft de punten echter nog hard nodig om degradatie te ontlopen. Op de valreep mocht het een Runtje uit Leiderdorp meene men, men scoorde in de laatste mi nuut. In de eerste helft was er nauwe lijks opwinding in sportpark De Bloemerd. RCL speelde rommelig en de tegenstander stelde hier wei nig tegenover. De beide keepers konden zonder veel inspanning het doel schoon houden. Het was RCL dat op voorsprong kwam na twintig minuten (1-0). Doelpuntenmaker was Marcel van der Blom, die een aanval via links keurig afrondde. In de laatste mi nuut kon 's-Gravenzande toch nog de gelijkmaker aantekenen. Bij hun laatste aanval kwamen vier aanval lers van 's-Gravenzande oog in oog met keeper Ron Sinteur. Het was Meulink die scoorde. Hierdoor be houdt 's-Gravenzande nog enig uit zicht op verblijf in de derde klasse. Zweden dicht bij titel WK ijshockey BERN (RTR) - Twee Zweedse doel punten binnen één minuut tegen ti telhouder Sovjetunie hebben het Scandinavische team ineens tot de favoriet voor de wereldtitel ge maakt. De doelpuntén, aan het ein de van de tweede periode, brachten plotseling de ommekeer in de wed strijd die tot op dat moment door de Sovjets werd beheerst. De Sovjets, die de beginfase van het duel controleerden, slaagden er niet in zich van die klap te herstel len. waarna Johan Karpenlov hal verwege de derde periode voor de beslissing zorgde: 3-1. van de Zuidfranse stad. Aguilera startte tegen de Fransman Guy For get zwak. Pas in de tweede set kwam de baseline-specialist beter in zijn spel. In Tampa boekte Monica Seles haar derde toernooizege van het jaar. De pas 16-jarige Joegoslavi sche versloeg in de eindstrijd van het evenement de Bulgaarse Kateri- na Maleeva eenvoudig met 6-1 6-0.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17