De hoofdprijs is nu eindelijk binnen Ervaring van Laga beslist de Varsity Ter Leede gelooft het allemaal wel Forescate verstoort feestje van de Delftse Studenten Randstad Sport kampioen Ter Leede is produktief De Sleutels haakt af PAGINA 16 /DO/STA SPORT MAANDAG 23 APRIL 1990 HOUTEN - De 107de editie van de Varsity is gewonnen door Laga. Voor de Delftenaren betekende dat een langverwachte overwin ning. Vooral de vier achtereenvolgende tweede plaatsen in de af gelopen jaren deden hen ongeduldig uitkijken naar deze eerste overwinning sinds 1976. In feite waren zondag de kaarten al geschud na de eerste voorwedstrijd, die in zijn geheel sneller was dan de tweede. Laga won die voorwed strijd duidelijk, op korte afstand ge volgd door Nereus. Triton was hier nog drietiende seconde sneller dan Njord. dat vierde werd. maar zou uiteindelijk genoegen moeten ne men met de zesde plaats. Vierde in de andere voorwedstrijd werd Ae- gir. dat daarmee als enige afviel voor de finale. In de finale roeide de ploeg van Njord op boei 1. gezien de schuine tegenwind niet ongunstig onder de hoge wal. maar wel startend met achterstand als compensatie voor de lichte binnenbocht in het begin van het traject. Aan de andere kant. vlak bij de vele meefietsende toe schouwers, op boei 7, roeide de ploeg van Laga. met naast zich de - vier van Nereus. Los Njord startte snel en maakt zich sa men met favoriet Laga en Nereus in korte tijd los van het veld. Met rusti ge. krachtige halen nam Laga daar- na een lengte voorsprong op zijn beide concurrenten, en kon zo de wedstrijd controleren. Gedurende i' de middelste van de drie kilometer l' bleven Nereus en ook Njord opval- lend goed bij. maar de voorsprong van Laga werd niet kleiner dan een i lengte. Ook niet groter echter, on- J danks het feit dat Laga zo nu en dan ''probeerde zijn belagers definitief van zich af te schudden. Op de laatste kilometer werd dui- delijk welke ploeg de meeste erva- 1 ring had. Njord kon niet meer vol- ge.i en werd derde op twintig secony den. Nereus wist wel bij Laga te blij- s ven. maar had veel meer moeite met 1 het woelige water en vormde geen 1 gevaar meer. Bijna vijf seconden scheidden hen uiteindelijk van de winnende ploeg, die op de finishlijn c al werd opgewacht door te water ge braakte Delftenaren, die in de over- winning hun kans zagen zich schoon te wassen van de modder ■Waarin ze al zooiend gedrenkt wa- 1 ren geraakt. In de voorbereiding voor deze wedstrijd had Laga er veel aandacht aan geschonken de druk van de schouders van de roeiers af te hou den. Ook in het programma, waarin de voorzitters van alle verenigingen traditioneel hun eigen club favoriet verklaarden, deed alleen Bartels, praeses van Laga dit niet. Ervaring heeft Laga namelijk geleerd dat de ploeg juist minder presteert in een favorietenrol. Bartels' oproep om niet. zoals vorig jaar. met modder naar ploegen te gooien leek effect te hebben, hoewel er dit jaar ook geen niet-corporale ploegen waren om naar te gooien, behalve Euros, dat in de finale laatste werd De ploeg van Laga bestond uit Boddeke, De Vries, Boetzelaer en Aris, en werd gestuurd door Duys- ter. Meest ervaren roeier van hen is Tjark de Vries, die achter zijn naam meer jaren roeiervaring heeft staan dan de hele Oude Vier van Njord bij elkaar. Hij begon als jeugdroeier bij Die Leythe, voor welke vereniging hij tweemaal uitkwam op het we reldkampioenschap voor junioren. Eenmaal in de dubbeltwee met Martijn Cohen, die later ook in La- ga's Oude Vier roeide, en éénmaal in de gestuurde vier met onder an dere broer Arold de Vries. Na zijn overgang naar Laga ging hij verder Xerxes pakt de titel LEIDEN - Xerxes is dank zij een 4-1 zege op Zevenhoven kam pioen geworden van de vierde klasse B (zaterdag). Ter Leede had zich daar al bij voorbaat bij neergelegd want het verloor met 1-2 van Oudewater. Oegstgeest is nog op jacht naar de derde periode- titel. De Voscuylbewoners versloegen Rohda'76 met 3-1. Kagia verloor in het bal der degradanten. De Jodan Boys hield de ploeg van Rob Suttorp er met 1-3 onder. Zo gaat dat in de Varsity. De w sprongen fans. met boordroeien en werd in 1987 op de wereldkampioenschappen voor senioren zesde in de ongestuurde vier. reden waarom de ploeg werd uitgezonden naar de Olympische Spelen in Seoel, waar de finale niet werd gehaald. Vorig jaar was de in middels gewijzigde ploeg vijfde op de wereldkampioenschappen. De Vries, voor wie dit Varsity-Goud de kroon op zijn roeiloopbaan bete kende, zal het toproeien nu voorlo pig vaarwel zeggen. De overwinning bij de Jonge Vier ging naar de tweedejaars van Njord. dat, ook gezien het goede presteren van de zware acht en de lichte eer stejaars acht, de toekomst met goe de hoop tegemoet kan zien. Afgete kende overwinningen waren er voor de lichte mannen ongestuurde twee met Jansen en Straver en voor Irene Eijs in de beginnelingen skiff. Deze ploegen kunnen zich voor gaan bereiden op de echte wedstrij den die volgend weekeinde begin nen met de Randstad Regatta op de Bosbaan. Tijdens internationale roeiwed- strijden in het Italiaanse Piediluco is de Nederlandse dubbel-vier der de geworden. De Italianen, op de wereldkampioenschappen in sep tember 1989 door de Nederlandse ploeg verrassend naar de tweede plaats verwezen, namen voor eigen publiek revanche. De Franse vier werd tweede. HARM JAN GIJSMAN LEIDEN - De hockeyers van LMHC behaalden gistermiddag een 1-1 gelijkspel in hun uitduel tegen Rotterdam. De laat|te drie duels worden nog belangrijk voor de Oegstgeester ploeg, die nog niet veilig is in de overgangsklas- In Rotterdam was het team van Edwin Dekker vooral in de eerste twintig minuten goed op dreef en sterker dan de Rotterdamse op ponent die langdurig op eigen helft werd vastgezet. LMHC kon enkele doelkansen echter niet verzilveren. De thuisploeg kwam in de eer ste helft nauwelijks aan aanvallen toe. Keeper Allaart van Blanken- steijn moest pas tien minuten na rust voor het eerst handelend op treden. Dat gebeurde tijdens de eerste strafcorner, die de Maas stedelingen wel de openingstref fer opleverde. LMHC heroverde daarna het initiatief en nam wat meer risico door ausputzer Harmen Jansen Schoonhoven door te schuiven naar het middenveld. Vijf minu ten voor tijd bediende LMHC'er Jan Grijpma spits Friso van Deur- sen die de verdiende en kostbare gelijkmaker inknalde. Het ongeslagen Delftse Stu denten had gistermiddag de champagne al klaar staan om de tweede-klassetitel te vieren. Thuisploeg - Forescate echter stak daar een sportief stokje voor door de Delftenaren op een 3-1 nederlaag te trakteren. DSHC zorgde met een snelle veldgoal voor de openingstreffer waarna, ondanks een groot aantal straf- corners voor de Voorschotena ren, de stand tot rust ongewijzigd bleef. Strafcorners waren wel de in leiding voor twee strafballen die door Bernard Thieme feilloos werden benut: 2-1. De hard spe lende studenten kwamen nog verder achter na een succesvolle solo van Nol van der Steen: 3-1. Doordat DSHC twee punten voor staat op Forescate en ook een be ter doelsaldo heeft, lijkt de titel voor DSHC bestemd. De Voor schotenaren zouden dan voor de vijfde achtereenvolgende keer tweede worden. VIERDE KLASSE (za) Ter Leede - Oudewater 1-2 Opnieuw een ontstellend zwakke beurt van de Sassenheimers die nog steeds niets hebben gewonnen. Nu kunnen de Sassenheimers nog ho pen dat de kampioen ook de laatste periode wint waardoor de kansen op een nacompetitie weer aanzien lijk zullen stijgen. Oegstgeest ligt echter ook op de loer. Ter Leede kwam nog wel op voorsprong door Marco Verbree en leek het spel in handen te hebben. De nodige agres sie ontbrak echter waarna Oudewa ter in de tweede helft eenvoudig naar 1-2 uitliep. Oegstgeest - Rohda'76 3-1 Een oppermachtig Oegstgeest ge selde de Bodengravense ploeg van af de start. De uitslag had veel hoger kunnen uitvallen ware het niet dat met name Rein Grooters de kansen niet kon omzetten in doelpunten.' Eric van Grieken schoot de 1-0 via de de onderkant van de lat snoei hard in het Rohda-doel. Pas na die achterstand leek de tot dan toe zwak spelende bezoeker tot verzet in staat maar in eerste instantie hielp het niet. Een sierlijk genomen vrije trap van Eric Koppenhol bete kende 2-0 in het voordeel van Oegst geest. Even veerde Rohda op toen Jacco de Jong de aansluiting vond (2-1) maar Grooters vond het toen tijd om eens raak te schieten (3-1). Kagia - De Jodan Boys 1-3 Kagia heeft de wedstrijd in de eer ste twintig minuten verloren. Toen had de Goudse ploeg het initiatief en doelpuntte bij twee gelegenhe den. De eerste werd (doelpunt Hans van Kersbergen) veroorzaakt door aarzelend optreden van. de Kagia- defensie en de tweede schoot Rem- co Blok een voorzet van Ard Keus tegen de touwen. Het jagende Kagia had nog geluk dat Henk Merbis op de paal schoot maar evenzeer pech toen Keus de korte hoek naast doel man Frank Roubos vond (0-3). Twaalf minuten voor tijd mocht Èric Wijnhout de zeer twijfelachtige eer voor Kagia redden. SMS - DOSC (vierde klasse B. West I) SMS heeft de hoop op de laatste periodetitel nog niet opgegeven. De start was wat moeizaam aangezien de gastheer een aantal invallers in zijn gelederen telde. Michel van aer Weijden en Marcel Praam stra te kenden voor rust voor de 2-0 van SMS die door weer Van der Weij den, weer Praamstra en Rick IJzen- doorn na de doelwisseling naar 5-0 werd uitgebreid. Hoofddorp - SIZO 4-1 Ook SIZO, dat nog niet veilig is, speelde met wat invallers maar kon in de eerste helft toch een aardig overwicht opbouwen. Dat resul teerde in de 0-1 van Henk van Mars bergen die een strafschop benutte nadat invaller Hein Lommerse was neergehaald. Beoordelingsfouten en een te enthousiast aanvallend SI ZO betekenden uiteindelijk 4-1 in het voordeel van Hoofddorp, dat de laatste drie doelpunten in de laatste acht minuten scoorde. DAMMEN - Rob Clerc is zaterdag in Den Helder voor de vijfde keer, in zijn loopbaan Nederlands damkam- pioen geworden. In de laatste ronde deelde de Hagenaar de punten met Auke Scholma. Behalve Clerc ver zekerde ook Jannes van der Wal zich van deelneming aan het we reldkampioenschap. De Groningse grootmeester versloeg daartoe Jos Stokkel, die met Ton S ij brands al zeker was van uitzending naar het WK. "LEIDEN - Voor de tweede keer vierde men in Voorschoten feest. Na vorige week de pro- motie te hebben gehaald werd nu door Randstad Sport de ook zo fel begeerde titel be- - haald. Juist tegen concurrent Alkmania wilde de ploeg van de succesvolle trainer Cor Pen- nenburg laten zien wie de echte kampioen is. Een 1-0 winst werd binnen gehaald en de Voorschotenaren bewezen daar Leidsche Boys, dat zelf met 3-2 bij VTL won, een goede dienst mee. AFDELING LEIDEN (zo) Alkmania - Randstad Sport 0-1 Eindelijk dan toch die felbegeerde .■titel voor Randstad Sport. Alkma- •»nia. dat nog in de race is voor de gtweede promotieplaats, werd door ",de formatie van aanvoerder Marcel Groenendijk op zijn plaats gezet. j-Samen met Leidsche Boys gaan de Weteringers uitmaken wie recht streeks met Randstad Sport naar de KNVB promoveert. De afvaller krijgt een herkansing in de periode competitie. Juist tegen Alkmania wilde Randstad Sport graag kam pioen worden. Aan één punt had den de zwartwitten al genoeg. Het werden er zelfs twee toen Bobby van Aken, een kwartier voor het ein de, een combinatie tussen Peter Ho- LEIDEN - Dé vrouwen van Ter Leede zorgde voor een stijlvolle afsluiting van de competitie te gen Oranje Wit. dat met Ö-ll het bos werd ingestuurd. VROUWENVOETBAL Oranje Wit-Tcr Lccde: 0-11 Ter Leede sloot een goede compe titie af met een waar doelpunten- festijn. De titel gaat echter naar Rijsoord. dat in het het spannen de duel om de titel over de langste adem bleek te beschikken. Doel- puntenmaaksters voor Ter Leede waren: Sandra Bakker. Gaby Knol. Nathalie Geeris. Bianca van Loon ieder twee maal. Lia Beu ling. Anette Beerendonk en Nata- sja Boer. Valkén-Vlissingen: 0-2 Hoewel Valken lange tijd goed weerstand bood. ging het uitein delijk via een keepstersfout de boot in. Yvette Snijders loste een vrije trap van Wil Beumer. waar na Ella Kerkhoven attent op nieuw inschoot. In de tweede helft was het opnieuw een vrije trap van Wil Beumer die Valken de das om deed. In de eerste klasse zaterdag ver speelde Leiden de voorsprong als koploper, door een 0-2 verlies te gen Katwijk. Leiden dat in de achterhoede met drie invalsters moest aantreden, kwam danig ge handicapt aan de start. Doordat Leiden door Katwijk voortdu rend onder druk werd gezet, kon het ook aanvallend de zaken niet meer recht zetten. Sonja van Duin bracht Katwijk aan de leiding, terwijl Heidi Guyt met een af standsschot haar ploeg definitief in veilige haven loodste. In de hoofdklasse zondag her dacht De Sleutels met een mi nuut stilte het droevige overlij den van de oprichtster van de vrouwenafdeling: Ineke van Huis (41 jaar). Hoewel de hoofden dus geenszins naar voetbal stonden bleek de wedstrijd toch een eresa luut aan de overledene. De Sleu tels, dat door stug verdedigen er in slaagde onbetwiste koploper KFC aan banden te leggen, kwam wat gelukkig op voorsprong toen een foutieve terugspeelbal door Elvera Dolle werd ingeschoten. Tien minuten voor tijd Tiet het ge luk De Sleutels even in de steek. Er werd een omstreden straf schop toegekend, waardoor KFC alsnog langzij kon komen. SJC-NSV '46 eindigde in 1-1. SJC dat de eerste helft domineer de, kwam door een fraaie kopbal van Jacqueline Satters aan de lei ding. NSV had de pech dat het na even spelen in de tweede helft met tien vrouwen verder moest na het uitvallen van Margreet Koot. Desondanks kwam het toch aan de gelijkmaker door Pa tricia Waal. Randstad Sport is na de ruime 6^0 overwinning tegen Meerburg en de onverwachte nederlaag van UVS tegen VVSB nagenoeg zeker van het kampioenschap. UVS speelde een slechte wedstrijd maar kon tot de rust nog stand houden. De ploeg kwam vlak na rust nog tegen de verhoudingen in aan de leiding door een treffer van Marïelle Schoenmakers. VVSB bleef echter de aanval zoe ken. Kitty Geerlings bracht uit een voorzet van Anita Schenk de partijen op gelijke hoogte, waar na Anoeska Adriaanse het karwei voor VVSB afmaakte. gewoning en Marcel Groenendijk doeltreffend inschoot (0-1). Voor die tijd had Randstad Sport de wedstrijd stevig in handen, voor al omdat Martin Kerkman de ge vaarlijke Alkmania-spits uit de wedstrijd speelde. Ook doelman Marcel Delmeer was een betrouw baar sluitstuk. Door gewoon met drie spitsen te blijven spelen was de koploper voortdurendgevaarlijk. Alkmania kon daar slechts met lan ge trappen iets tegenover stellen. De ploeg van trainer Cor Pennen- burg kan zich met nog twee wed strijden te spelen op gaan maken voor 'het Nederlands kampioen schap op het veld van SDW in Am sterdam. VTL - Leidsche Boys 2-3 De Koolen-familie was weer dui delijk aanwezig gisteren op het veld bij gastheer VTL. Patrick, Richard en Peter schoten de Boys met ieder een doelpunt naar een 3-2 zege. Door doelpunten van Erwin van der Veer en Fred van Haarlem kwam VTL na een 0-2 achterstand nog wel langszij maar de bezoekers trokken uiteindelijk toch aan het langste eind. ASC - Tcylingen 2-1 De thuisclub was er zich goed van bewust dat er gewonnen moest wor- i kunnen eindelijk overelkaar. Randstad Sport haalde gisteren de lang verwachte titel binnen. den. Immers, de kans om via de na- competitie de KNVB te halen is nog altijd aanwezig. Arnoud de Mooy en David Weise bogen een 1-0 achter stand om in e,en overwinning. Voor Teylingen scoorde Paul Haver. Unitas L. - VNL 1-3 Er was een donderspeech van trainer Joop Lamers voor nodigyom VNL te activeren. Hans Wesselman (2x) en Gert Jan de Graaf waren hiervan blijkbaar geschrokken en Bernardus - Warmunda 5-1 De Rijndijkers blijven door de ruime zege nog in de race voor de periodetitel. De tegenstand van het bezoekende Warmunda was mini maal. Jeroen van der Werf, John Mos, Jos van Kampen en Marco Wanders waren de produktieven. De enige treffer van Warmunda kwam van de voet van Leon Korte- kaas. Ook de vijfde Bernardus-tref- fer kwam van een Warmondse voet. VN A - MMO 1-1 Pas in de tweede helft kwamen de ploegen wat los. Hans van Goozen gaf voor MMO het goede voorbeeld. René Honsbeek (VNA) deed hem dat van ruim 40 meter keurig na (1- 1). fusiepartner Oranje Groen redelijk partij. Van tevoren was bepaald dat er gewoon om dé punten gestreden moest worden, anders hadden en kele Oranje Groen-spelers weinig trek om te spelen. Doelman Henk Distelveld hield ZLC lang van een doelpunt af, maar in de tweede helft moest hij zwichten voor doelpunten van Gé Tegelaar, Ed Stikkelorum en Hans de Kruyff. LEIDEN - Het aanstaande tref fen tussen koploper KRV en het op de tweede plaats bivakkeren de TAVV belooft, met dank aan het 2-0 verlies van De Sleutels bij Valken'68, komende zaterdag een regelrechte topper te worden. TAVV, dat thuis speelt, kan de Katwijkers bij winst achterhalen maar bij verlies kan KRV zich tot kampioen kronen. Beide ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe. KRV versloeg Lugdunum met 4-0 en TAVV hield LSW er met 0-3 onder. AFDELING LEIDEN (za) KRV - Lugdunum 4-0 De Leidenaars gaven de Katwij kers in de eerste helft behoorlijk partij op basis van een grote bal vaardigheid. Na een een dubbel- blanke stand bij rust was het ech ter gedaan met de conditie bij Lugdunum. De agressief gestarte Katwijkers gaven met een knal van Fred Verboon al een aardige vingerwijzing maar een straf- schop van Gerben Bouma moest de ban breken. De 2-0 van Peter Bakker sloopte de krachten bij de Kikkerpolderbewoners nog meer- en doelman Daan Kooimans (hij verving de geblesseerde Karei Groenendijk) moest op inzetten van Gerard Smit en Daan Note- boom nog tweemaal de gang naar het net maken. LSW - TAVV 0-3 Een invaller wees het nerveuze TAVV, dat bepaald niet sterk startte, de weg. TAVV toonde de nervositeit met name bij het mis sen van kansen. De eerste die zich kon beheersen was Mario Ver zaal. Hij werd hier wel bij gehol pen door de Leidse doelman Mar cel Visser die de hoekschop van Verzaal in eigen doel sloeg. Kees Reijngoud en Kees Hoogenes knalden op lat en paal waarna Verzaal plaats moest maken voor Frans de Boer. De Boer toonde zich al snel van zijn beste kant door de 0-2 te produceren en had daarna een groot aandeel in de derde treffer van TAVV. Op zijn voorzet kon Kees Hoogenes de goede hoek uitkiezen. Valken'68 - De Sleutels 2-0 De Sleutels verwierf zich een licht overwicht maar de kansen werden eenvoudig beter door Valken benut. De gastheer kwam op voorsprong toen Richard Blik- man vanaf dertig meter de anders zeer betrouwbare doelman Rob Groenendijk verraste. Daarvoor had Valken vrijwel geen kans ge had. Ook in de tweede helft speel de De Sleutels pressie maar het counterende Valken was gevaar lijker. Met nog een kwartier te spelen leverde de tactiek van de thuisclub succes op. Robert Bin nendijk bereikte met een voorzet de vrijstaande Kees van de Bosch die de tevergeefs uitvallende Groenendijk met een lob voor de tweede maal verraste. Abbenes - GWS 1-2 Een ongemotiveerd Abbenes, dat per slot van rekening een pe riodekampioenschap op zak heeft, speelde een zwakke patrij tegen staartploeg GWS. De Sas- senheimse halfspeler Jaap de Best opende de score na een goed uitgespeelde aanval met Hans Goudriaan. De prima goal van De Best werd kort daarop gevolgd door de gelijkmaker van Peter Tamerus. Het gebrek aari motiva tie werd nog eens benadrukt door Remco Zijsling die een straf schop naast schoot. Percy Looman kopte tenslotte GWS Alphia - Woubrugge 2-0 Een kort genomen hoekschop van Koos Disseldorp op Ronald f van Wieringen, die even later Pe ter van Asselt vond, was de inlei ding tot de 1-0. Disseldorp en Leen Baay ontpopten zich nog als kansenmissers maar Baay maak te dat in de tweede helft een beetje goed. Op een vrije trap kopte hij de 2-0 binnen, maar mis te even later een strafschop. ZLC - MVKV 1-4 Martin Oudshoorn, Maarten de Mol én Marcel van Huissteden schoten in een sneltreinvaart ZLC naar een 0-3 achterstand. In de 12de minuut kon Ron van der Broek nog tegenscoren en stopte ploeggenoot Piet van Hal een strafschop van Gijsbert Ouds hoorn. Ook een strafschop van ZLC ging verloren toen Ton Kamphues Peter Plug op zijn weg vond. Tien minuten voor tijd tilde Chris van Dijk de nietszeggende wedstrijd naar 1-4. SVOW - Meerburg 3-3 André van der Wal kroonde zichzelf tot man van de wedstrijd. De Meerburger hield in zijn een tje het duel met SVOW in even wicht door alle Zoeterwoudse doelpunten te produceren. Voor de thuisclub scoorden Ton van Zuylen en Bert de Vries (2x, waar van één uit een strafschop).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16