UVS levert prutswerk af SJC wint degradatieduel Roodenburg weer op het rechte pad Kickers staat met lege handen OPVALLEND AANWEZIG SVW profiteert van Leidse onmacht Lugdunum pakt DOSR MAANDAG 23 APRIL 1990 PAGINA 15 LEIDEN - Aan de ongeslagen sta tus van Kickers kwam gisteren na elf maanden een eind. Thuis leed de formatie van Anton Marijt na melijk tegen LDWS een gevoelig verlies (3-5). Koploper D.öcos kwam tegen Foreholte niet ver der dan een 1-1 gelijkspel. Voor Stompwi.jkse Boys werd de de gradatie naar de afdeling Leiden een feit. Bij UDO zagen de Stomp wij kers zich met een 4-2 nederlaag naar'liul§,'gestuurd, VIERDE KLASSE (zo) sinds mei 1989 niet meer verloor, slecht gesteld te ziin. Tegen het sterk spelende LDWS had Kic kers weinig in te brengen. Niette min kwam de gastheer op voor sprong via een penalty van Ro nald de Rijk (na duw werk van Ed Klink): 1-0. Voor de gasten warén het Wim de Roo en Leo van de Wetering die dé nodige kansen ■I-prutsten.''In de elfde i de pa s het Foreholte alt slotfase van de competitie weinig eer meer te behalen, maar deson danks bood de •club goed tegen stand tegen cle koploper. In het eerste kwartier stond de; thuis club met de rug tegen de 'muur. waardoor er goede kansen ont stonden voor Hans Van Marwijk en Edwin IClaassen. In de 15de minuut was liet echter Foreholte dat verrassènd aan.,"f®.y;ii,è'ining kwam toen een dieptepass van Stan Uljee voor de voeten beland de van Puc van der Voort die be heerst .de 1-0 binnenschoot. Op slag .van rust werd een inworp van Voorhouter André Berg door ,Luc Kok onderschept, die vervol gens Dennis Stuifzand op maat bediende. Stuifzand; tekende .daarop de belangrijke gelijkma ker aan: 1-1. Na het vernemen van de tussenstand tussen Kickers en LDWS (1-3) besloot Docos de deivr achterin op slot te houden en sudderde cle wedstrijd' naar een gelijkspel. Kickers - LDWS 3-5 Zonder Carlo van Muiden bleek het bij de thuisclub, die ter Wim de Roo die de verdediging van Kickers in de ïu- •ren legde: 1-1. Nadat Leo van de Wetering in cle 22ste en 24ste mi nuut voor 1-3 had gezorgd, kwam de thuisclub nog onverwacht te rug in de race. Bij LDWS werd de plaats van Bennie de Roo ingeno men cloor Cees de Roode. hetgeen onnodige verwarring opleverde. De voor Dannie Maliepaard inge vallen Edwin van Witmarssen kon daardoor in de 75ste minuut cle m'argè'tot 2-3 verkleinemlhde. 80ste minuut was het echter we derom Van de Wetering die de stand vanaf de stip tot 2-4 opvoer de. De scoringsdrift van de VIiet club was daarmee niet ten einde: Van cle Wetering prikte vlak voor tijd de 2-5 binnen. Hein Visser gaf de score voor de thuisclub nog een wat draaglijker aanzien: 3-5. UDO - Stomp wij kso Boys 4-2 Een belangrijke overwinning van de Oegstgeestenaren die ech ter wel in het eerste kwartier veel vuldig onder druk stonden. Na eerst al een aantal goede ingrepen van UDO-goalie Michel van Ha ren. kwam de thuisclub met dé schrik vrij toen Stompwijker Jos Oliehoek zijn doelpunt in de der de minuut wegens vermeend bui tenspel zag afgekeurd. Ofschoon de gastheer in de 15dë mip'üüt 4aam: Theo Aanhane Club: VVSB Leeftijd: 20 jaar Beroep: Student LU Wage- tingen Het hele seizoen verkeert VVSB. dat vorig jaar uit de vier de klasse promoveerde, in de onderste regionen. Een dramati sche start (drie nederlagen) werd gevolgd door een voor zichtig herstel. De*laatste weken valt ér zelfs steeds wat te vieren voor de Noordwijkerhouters. Na de verrassende 3-1 zege op Lugdunum twee weken gele den. werd gisteren FC Lisse met 2-6 afgedroogd. De grote man was Theo Aanhane, die in een half iWvijf maal tot scoren kwam. Vijf koer scoren in één wed strijd moet voor jou ook uniek zijn. "Ik heb wel eens drie keer ge scoord. maar vijf dat is nog niet eerder voorgekomen. Bij rust stond het nog 1-1, toén scoorde ik uit een volley en was het hek van de dam". Hoe waren de reacties na af loop? "Drie minuten voortijd kreeg ik een publiekswissel. Dat was natuurlijk heel leuk. Terwijl ik van het veld" ging werd ik met gejuich en gezang begeleid" Wat zongen ze dan? "Nou volgens mij geen tekst. Iets van lalalala..." Je bent één van de betere spelers van VVSB. Heb je geen ambitie om hoger op te gaan voetballen? "Ik ben vorigyS'ejzoen bena derd door Rijnsburgse Boys en Sparta.' Maar mWrcfrient is mijn studie gewoon belangrij ker". Wat studeer je eigenlijk? "Plantenveredeling. Ik ben; nu tweedejaars student en latei- wil ook wat economie erbij gaan doen". Je woont op kamers in Wa- geningen. Hoe doe je dat mei trainen? "Ik i i twe Pel: bij zaterdageersteklasser Luntf ren: 'Óp'" vrij dagavond, train ;lk ook nog eens bij VVSB. Dat gaat prima zo. Ik vind het heerlijk om in het weekend weer thuis te ZUBlijft VVSB in de derde klasse? "Ik denk vt in wel. Tegt ïri Lisse speelden we misschien wel de beste wedstri jcl van het i We' geloven e r allemaal i n. Maar ja. het blijft een1 loterij.! Als we twee keer ve rliezen dan i spelen we vöigënip jaar. weer vierde Heb je nat ist het voe t ballon en je studie i; tog tijd voo rande- re bezighedc ■li "Stappen. Elke z< iterdag- avond ga ik n aar Noorclv vijk. Ei- door de vrijstaande Frans Luiten toch op 0-1 werd getracteerd. brak er geen paniek uit in het UDO-kamp. Werner Knetsch zorgde in de 25ste minuut dan ook voor de gelijkmaker: 1-1. Voor rust ftad UDO de marge kunnen vergroten, maar zowel Rene Fleur (later gewisseld vopr de 18-jarige goaltjesdief Patrick de Poorter) als Peter Stuifzand was in kansrijke posities niet scherp genoeg in cle afronding. Aan De Poorter zal UDO de ko mende twee wedstrijden veel steun kunnen hebben; hij zorgde namelijk in de 50ste. 64ste en 80ste minuut voor drie gave doel- punten: 4-1. De bezoekers kwa men enkele minuten voor tijd nog op 4-2 door een treffer van Olie hoek. SJZ - Roac 1-2 Een ongemotiveerd spelend SJZ leed in de eerste helft teveel balverlies waardoor de Rippers veel ruimte'kregen qm het spel naar zich toé te trékken. Dit lep? de in de 20ste minuut tot een pass van uitblinker Ruud Weenink 0|>1 Wileo van der Meer die doelman Tori Berg het nakijken gaf: 0-1. Ripper Per Veilbrief buitte het zwakke verdedigen van de thuis club uit door op aangeven van Sjors Straathof koppend de stand op 0-2 te brengen. In- de tweede helft lieten de bezoekers de touw tjes wat vieren, maar bij SJZ ont beerde de rust in de ploeg om.bet overwicht uit te buiten, in de 89ste minuut, kwam de bal uit een door Harry Berg verstuurde voor zet ongelukkig op de schoen van Wim van Scheppingen. Het leder caramboleerde daarop over doel man Jan van der Poel heen het doel in: 1-2. LFC - SVLV 1-1 Een gezapige wedstrijd, waarin LFC in de slotfase nog bijna de ze ge binnensleepte. Na tien minu ten spelen bereikte Hans van Gils met eeri goede pass de vrijstaande Steef Roodakkers. die met een droog schot keeper Peter van dei- Wal kansloos liet: 0-1. De doorge broken Sydney van der Pluim was voor de Kanaries met een schot voorlangs dichtbij de aan sluitingstreffer. Deze werd echter pas i i de i feit. Uit een voorzet van Iwan van 't Haft kopte Michel Mejri doel- treffend in: 1-1. Me.jri leek even la ter 'oog in oog' met SVLV doel man Rob Hannaart de 2-1 binnen te schieten, maar de bal werd1 op tijd door de sluitpost voor,zijn voeten weggegrist. In een gelij- kopgaande slotfase was de thuis club dicht bij de zege toen de bal uit een vrije trap van Ed Bekke ring het doel in leek te gaan. Het doelpunt in spe werd echter we gens assistentie met de hand door Peter Gijsman scheidsrechterlijk afgekeurd. Alphen - Meerburg 2-0 Ook Alphen boekte in de strijdj. tegen degradatie een nuttige ze ge. Veel tegenstand werd er voor rust -echter niet geboden. Nadat Hans Verkerk zijn ploeg in de 15de minuut via een vrije trap op voorsprong had gezet (1-0). ont stond er pas enig verweer van Meerburg. In dé tweede helft ver scheen Meerburg met een andere instelling in het veld, combineer de beter en creèrde kansen. Een hard schot op de lat van Fred Ha genaars, evenals een schot van Bas van Heek dat maar nauwe lijks door doelman Matthijs van de Doef kon worden gepareerd, il lustreerde dat strijdbeeld. Het was echter Piet Verlooy die op aangeven van Raoel Valpoort de bezoekers alsnog aan een 2-0 ne derlaag hielp. NOÖRDWIJK Soms kan degradatievoetbal spannend en meeslepend zijn. maar meestal wordt het publiek geconfronteerd met nerveuze toestanden. Zo ook gistermiddag in Noord wijk waar SJC en Altior. beide nog niet vrij van degradatiezorgen, geen moment tot aantrekkelijk voetbal konden komen. SJC, dat uit de laatste zeven wedstrijden slechts één schamel puntje toevoegde aan zijn to taal, kwam eindelijk weer eens tot een overwinning (1-0). Altior liet de kans om hèt derdeklasseschap veilig te stellen liggen en zal uit de resterende twee wedstrijden alles uit de kast moeten halen om het vege lijf te redden. Onder in de derde klasse is het drin gen geblazen. ON A is reeds gede gradeerd. de vraag is nu welke twee clubs de Gouwenaars zullen verge zellen naar de vierde klasse. SJC en DOSR bekleden de overige degra- datieposities. maar Lisse. VVSB en Altior staan met een puntje meer voor bijna even grote zorgen. Het is flink rekenen voor deze clubs-, op de laatste wedstrijddag 2 ieder geval zijn forse lichaam achter het schot moeten krijgen. Nu leek het of de bal dwars door hem heen ging (1-0). Tot aan de rust kreeg de voor de geblesseerde Robert Jan Poel wijk (scho.uder) waarnemende doelman geen enkel schot meer te verwerken. Zijn collega Ted van dei- Meer had het evenmin druk. Hij stopte een afstandsschot van Wilco irdriet dicht bij elkaar liggen. L Altior. evenals SJC vorig seizoen gedegradeerd uit de tweede klasse, had gehoopt tegen SJC een belang rijke stap te maken. SJC klampte de bekende strohalm op basis van een grote inzet met beide handen vast. Na een goede seizoenstart 14 uit 12) stapelden de problemen (blessures irtwitten eindelijk stand kwam leek niet geheel vol gens het boekje te zijn. Alle Langer- aarders, behalve de eigen club- grensrechter. zagen de bal -reugde Riethoven adequaat. meter over de zijlijn gaan. voordat ste reflex zijn omhaal uit de krui- Marijnen Ruud Alkemade stelling bracht. De verbouwereerde gasten keken SJC elf minuten toe hoe de zwoegende Alkemade al- slissende 2-0 leen op doelman Aad Otto mocht af- gaan. Otto leek zelf ook töe te kijken want het eerste schot dat hij na elf minuten te verwerken kreeg leek Otto snoepte hem de bal niet onhoudbaar. Hoewel de bal nog simpel af. een rare stuiter maakte, had Otto Altior-trai ROTTERDAM - De ontsnapping is eindelijk ingezet. Al maan denlang was het kwakkelende elftal van Roodenburg een loden bal aan liet been van Wim Rijsbergen, maar door hoogstpersoon lijk' ingrijpen kon hij dit keer een lichtvoetig rondedansje maken. De oefenmeester predikte tucht en orde, zette twee 'raddraaiers' op de reservebank en oogstte een 0-2 overwinning bij De Mus schen. De degradatiezorgen zijn nog niét voorbij, maar het lijkt tenminste weer ergens op wat de blauwzwarten laten zien. Dit keer dus geen klaagzang van de veelgeplaagde trainer, die een tijd lang het beklemmende gevoel had tot het eind van dit seizoen opge scheept te zitten met een lusteloze groep. Praten hielp al lang niet meer, er was een zweep nodig om de ruggen te rechten.' Dus mochten Duncan Alberga en Robert Good- way naast hun leermeester in de dug-out komen zitten voor wat visur eel onderricht. Onderwerp: gedisci plineerd vechtvoetbal. "Zo'n maat regel is helemaal niks voor mij. Maar er komt een punt dat je je prin cipes overboord moet zetten. Mis schien dat ze nu doorhebben dat er geknokt moet Worden. Veel spelers schijnen normaal gesproken moeite te hebben dat op te brengen", aldus Rijsbergen. Normaal gesproken misschien, maar gisteren dus niet. Tien Leide- naars - doelman Marcel Vink zal zel den zo'n rustige middag hebben ge had - holden zich het vuur uit hun sloffen en kwamen voor het eerst sihds tijden weer eens tot aanvaard baar voetbal. Tot hun eerste uit- overwinning bovendien, Treffender kon de wederopstanding niet wor den geïllustreerd. Dat kwam met name omdat de uitvoering van de verdedigende ta ken dit keer naar behoren verliep. Op de hobbelige zandvlakte kregen de spitsen van de Rotterdamse mid denmoter geen voet aan de grond. De thuissupporters konden slechts twéé keer voorzichtig opveren bij evenzovele halve kansjes. Voor het overige trokken de marathonlopers die goed zichtbaar langs het terrein' aan de Oldegaarde draafden vérêe^ weg de meeste aandacht. Ook al omdat Roodenburg voor namelijk afbrak en bijna qiets op bouwde. De ploeg speelde te onrus tig om het spel na het veroveren van de bal van een passende voortzet ting: te voorzien. Kansrijke situaties, die met name in.de tweede helft door het oprukkende De Musschen ontstonden, waren nauwelijks be steed aan de Leidenaars. "Het was verschrikkelijk moeilijk. Je ziet zo veel kansen maar je kunt 'niet mee naar voren. Bij balverlies moet je dan weer zestig, zeventig meter te rug. Het kan alleen als de pass zui ver is. Nu wordt er nog te onrustig gespeeld". Dat Roodenburg zijn twee tref fers produceerde uit strafschoppen was dan ook niet verwonderlijk. Te recht waren ze echter wel. die penal ty's. Kort na rust werd Van de Wete ring overduidelijk neergesabeld cloor Edwin Kick. Ook over de twéé de strafschop was geen discussie mogelijk. De doorgebroken Patrick Kamperveen werd zo'n zeven minu-< ten voor tijd van achteren neerge legd. opnieuw door Kick. Ronald Jansen kende beide malen geen problemen: 0-2'. Roodenburg kende bij die tweede goal overigens al een numerieke meerderheid omdat Joh an Wouters kort daarvoor dooi* scheidsrechter Den Hartogh naar de kleedkamers was gezonden. Niet wegens een doodschop - die waren er in dit duel niet - maar omdat hij commentaar had op de leiding. Eerder al was ploeggenoot Erik van Dongen vöor hetzelfde vergrijp opgeschreven. Marcel van der Burg. Rob Pret en Jan Kromwijk profiteerden echter niet'van de chaos. HERMAN JOUSTRA LEIDEN - UVS drijft zijn supporters tot wanhoop. De lijst aanvoerder had tot gisteren een riant uitzicht op de titel van de eerste klasse B. maar op het kampioenschap zit de Leid se ploeg, in tegenstelling tot de aanhang, kennelijk niet te wachten. In de thuisbeurt tegen SVW had UVS legio moge lijkheden om met hoge cijfers te zegevieren, maar inplaats daarvan stapte de onthutste formatie van Ruud de Groot met een nederlaag 0-1 het veld af. Desondanks hebben de blauw wit ten nog een helder vooruitzicht op de directe promotieplaats naar de hoofdklasse. Na de resultaten van gisteren heeft SVW zich als voor naamste concurrent gemeld met een achterstand van één punt van UVS. De voetballers uit Gorkum ver- Miflkem gisteren opgewekt huis waarts. Niet alleen de 0-1 zege was reden voor tevredenheid, de wijze waarop UVS zich als koploper ge droeg gaf aanleiding om het compe- titieslot met vertrouwen tegemoet te zien. Óp papier, heeft de Kikker- polderploeg het makkelijkste pro gramma. De Leidenaars wacht nog de ontmoetingen met het reeds ge degradeerde Hermes DVS (uit) en Slikkerveer (thuis). Maar een UVS in deze vorm is zelfs in staat om ook tegen.een afdelingsclub een uitglij der te maken. Het staat vast dat de Leidse ploeg tot de betere van de eerste klasse behoort. Dat. heeft UVS dit seizoen veelvuldig onderstreept, maar als het even tegenzit blijft er van het ge talenteerde elftal weinig over. 'Ve detten' verroeren zich dan nauwe lijks en laten waterdragers als Toon Houtekamer alleen het werk op- kriappen. Tegen SVW leverde de thuisformatie, zoals gebruikelijk de laatste weken, half werk af. Na een half uur aanvaardbaar spel en twee knallen op het-houtwerk vond UVS het welletjes. Een onbegrijpelijke instelling voor een elftal dat de titel voor het grijpen. En waar in eerdere wedstrijden (Unitas) het geluk UVS nog op de been hielp, had de neder laag gisteren de uitwerking van een knetterende donderslag. Drama Na afloop refereerde de diep teleur gestelde en geèmotioneerde Ruud de Groot aan het drama wat zich momenteel rond Quick Boys af speelt. Daar heeft het wel iets van weg, maar waar Qui<$k Boys bijna is uitgeschakeld, heeft'UVS met één punt voorsprong nog voldoende kampioenskansen. Of De Groot moet het vertrouwen in zijn elftal hebben verloren. Gisteren had de oefenmeester in elk geval weinig op met cle verrichtingen van UVS. "Ik voel me door een paar mensen in de steek gelaten", doelde De Groot onder meer op beide 'Marcel len'. Valk en Tolsma. "Als je toch weet dat er vandaag een kampioen schap kan worden verdiend, dan loop je je toch de pestpokken. Daar over ben ik nog het meeste teleurge steld. Er zijn vandaag dingen in het veld gebeurd die voor mij onvoor stelbaar zijn. Als ik de mogelijkhe den had, had ik maatregelen geno men, maar ik moet het nu eenmaal doen met de spelers die ik heb". Met pijn in het hart ziet Ruud de Groot de zo begeerde titel door de handen glippen. Al weken is UVS van slag af en dat komt vlak voor het uitreiken van de prijzen natuur lijk slecht uit. Het probleem ligt vol gens de trainer voorin. "Tegen Uni tas scoorden we twee lucky goals, vorige week tegen Neptunus bleven we op nul staan en vandaag idem dito. Dat komt voornamelijk omdat we vleugellam zijn. Tolsma en Ger ry Jansen leveren nauwelijks bruik bare ballen af'. De 'trainer hoopt dat het échec van vorig seizoen, toen degradatie uii de hoofdklasse volgde, niet wordt herhaald. "Maar zo langza merhand begin ik er wel aan te den ken. Toen warén we er niet op de be- sissende momenten en dit seizoen is het weer hetzelfde liedje. Ik heb de spelers voor de wedstrijd tegen SVW uitstekend voorbereid, ik heb ze anderhalf uur bij elkaar gehad, heb alle situaties doorgesproken en vervolgens merk je in het veld dat alle gemaakte afspraken zijn verge ten. Ik heb geschreeuwd, ik heb ge bruld, maar ze luisteren niet". Het was niet allemaal kommmef en kwel wat de 1500 toeschouwers gistermiddag in de Kikkerpolder kregen voorgeschoven. In het eer ste halfuur voldeed UVS immers wèl aan de hooggesteld verwachtin gen. In die periode vonden de Leid se pionnen elkaar gemakkelijk en moest de Gorkumse goalie Schef- fers geregeld ingrijpen. Tweemaal was de kalende poortwachter kans loos op probeersels van Marcel Tolsma en Toon Houtekamer. Tot ontzetting van UVS weerhielden paal en lat de Leidenaars van een verdiende treffer. Wellicht omdat de beloning uitbleef sloeg de onze kerheid toe in de Leidse ploeg, gis teren in een 4-3-3, formatie opere rend. Van een gestroomlijnde op bouw was geen sprake meer omdat .de ballen simpelweg in de voeten van de tegenstander werden ge schoven. Ook in de tweede helft toonde UVS zich stelselmatig 'vrijgevig'. Tekenend voor de balabberde kwa liteit van de tegenstander was dat de thuisploeg ondanks het matige spel kon bogen op een aantal uitste kende mogelijkheden. De meest, op gelegde werd in de 60ste minuut mi nuut genoteerd. Vrij voor Scheffers struikelde 'Marcel Valk evenwel over het leder, die na de valpartij voor de-voeten van Hans van Leeu wen caramboleerde. De aanvoerder koos niet het vrije doel, maar de handen van Scheffers als mikpunt. Vertwijfeld SVW liet een kwartier voor tijd zien hoe het wel moest. Met een gerichte kopstoot zorgde Hans Spaans voor de enige treffer van de wedstrijd. Vertwijfeld trok UVS er nog op uit om de schade te repareren, maar het gevolg was dat SVW de beste kan sen (Fred de Boon na een fout van Rick van Dijk) kreeg. Valk was met een vrije trap nog dicht bij de gelijk maker, maar wederom Scheffers pareerde de gerichte inzet. Met als gevolg dat het gouden weekeinde, waar Ruud de Groot vooraf had gedroomd, uitmondde in een rampzalige dag. ROB ONDERWATER ziet het zeer zwaar in. "We scoi weinig, dat kan ons op gaar ken". Op de laatste eompetit moet Altior naar Olympia. da mogelijk zijn kampioenswed speelt. En wellicht gaat dat ter bre Alti< GIJS VAN OOSTEN de 40e minuut de hulp van Robert Pont inroepen toen deze een kopbal van Sander van der Hoorn, Altior's meest gevaarlijke aanvaller, van de lijn haalde. De gasten namen in de loop van de tweede het heft in handen, maar het duurde tot de slotfase alvorens zij echte-uitgespeelde kansen kre- Hoorn in de 84ste en 88ste r scoren. Eerst werd zijn se rechterhoek gepareerd, ve moest Van der Meer met d sing tikken. Eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Herman Oude Veldhuis jpr tijd op een be- iprong had moe ten zetten, nadat hij Bert Otto van zich had afgeschud en vrij voor Aad Otto de koelbloedigheid miste. Aad 1 erg LEIDEN - Mede door de afwezig heid van vijf vaste basisspelers in het teaml strijd Lugdunum kansloos met 0-5 verlo ren. Met nog twee wedstrijden voor de boeg en een achterstand van twee punten op koploper Olympia zijn de titelkansen. ondanks deze overtuigende overwinning, aan zienlijk geslonken voorde Leidena- ren. Ook voor DOSR zijn de komen de weken van beslissende aard. Het behoud van DOSR in de derde klas se is nog larig-niet zeker. In de achtste minuut stelde Harm de Vos de achterhoede van DOSR op de proef. Deze test eindigde in een positief resultaat. Na eerst twee spelers op het verkeerde been gezet te hebben, schoot De Vos vanaf zo'n twintig meter subliem in de krui sing: 0-1. De misère werd voor DOSR nog groter toen in de vijftien de minuut de linkerspits Walter Koek geblesseerd het veld verliet. Ondanks de achterstand nam DOSR een afwachtende houding aan, waardoor Lugdunum enkele malen voor gevaar kon zorgen. In de twintigste minuut zag Marcel Prins zijn als voorzet bedoelde bal via een verdediger achter DOSR-doelman Arno Schouten verdwijnen. Door het doelpunt van Edwin Verhoogt." Vijf minuten voor rust. nam Lugdunum een veilige 0-3 voor sprong. Voor Lugdunum was de wed strijd al gespeeld. Het nam duide lijk gas terug en liet DOSR komen. Het concentratieverlies aan Leidse kant leidde er tot drie keer toe dat een speler van DOSR alleen op de goal af kon gaan. Martin Hoogen- boom en Richard Straver wisten geen raad met deze mogelijkheden. Uiteindelijk stond het slechte posi tiespel van de DOSR-achterhoede aan de basis van de 0-4 en 0-5 van respectievelijk Kees Schouten en Martin van Zaanen. Theo Aanhanen: held van WSB LISSE - Voorlopig zal alleen al het fluisteren van de naam Theo Aanha nen voldoende zijn om iedereen bij FC Lisse kippevel te bezorgen. Hij was het, die na een geüjkopgaande eerste helft, de verdediging van FC Lisse dolde en met maar liefst vijl treffers op rij VVSB twee belangrij ke punten bezorgde in de strijd te gen degradatie: 2-6 VVSB-trainer Theo van der Burg, die zijn sterspeler vlak voor tijd een applauswissel gunde, straalde te vredenheid uit: "Dit is ongelofelijk belangrijk voor het zelfvertrouwen. Aanhanen heeft lange tijd vastgeze ten en was deze winter niet de ge vaarlijke man, die hij kan zijn. Maar op zo'n doorbraak had ik niet dur ven hopen." Toch kende FC Lisse een goed be gin. Het moest het aanvallend ge- startte VVSB laten komen, maar was met snelle tegenstoten wel zo gevaarlijk. Na tien minuten spelen kwam Paul Pijpers alleen voor de keeper en bracht Lisse aan de lei ding. Het vreemde was dat daarna de scherpte bij de ploeg verdwenen was. Na ruim een kwartier spelen, uit een mooie verre ingooi, scoorde Robert Marijnen de gelijkmaker. VVSB bleef ontstuimig ten aan val trekken, maar voorlopig bleef Lisse overeind. VVSB had in de rust de accu duidelijk opgeladen en begon meteen met de bestorming van het Lissense doel. Een mooi uit gespeelde aanval werd door Theo Aanhanen met een schitterend schot afgerond. Waarna de Aanha- nen-show begon. Hij zette even la ter goed door en tekende 1-3 aan. Daarna was er geen houden meer aan, met drie man numeriek in de minderheid, slalomden de VVSB- aanvallers door de Lissense verde diging en bedienden keer op keer Theo Aanhanen, die van de gebo den kansen nog drie keer gebruik maakte. Uit een snel toegekende pe nalty kon Frans Bouckaert het ge schonden "Lissense blazoen nog enigszins oppoetsen: 2-6. MIEP VROONHOF Blauw Zwart blijft hopen op behoud LEIDEN - Door de 1-0 overwin ning van Blauw Zwart op VUC zijn de Hagenaars definitief gedegra deerd uit de tweede klasse. Blauw Zwart moet tot de laatste speeldag wachten op het definitieve oordeel. Met nog twee wedstrijden te spelen en een punt achterstand op Rijs wijk, De Musschen en Roodenburg hebben de Wassenaarders nog een kans op lijfsbehoud. Pas in de tweede helft kwam Blauw Zwart op voorsprong door een kopbal van Paul Roosen. Toen speelde VUC inmiddels met tien man omdat een speler van hen, na dat de scheidsrechter al had geflo ten, Wijnand Bakker grof aanpakte.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15