Van der Poel terug in de Race Feyenoord ontloopt degradatie Liverpool dicht bij de achttiende titel ©VER 'DE GRENZEN' Vergeefs beroep Atalanta op liplezers PAGINA 14 MAANDAG 23 APRIL 1990 MEERSSEN (GPD) - Met een jump a la Poeske Sche- rens zaliger, de eens zo be genadigde Belgische sprint koning, rekende Adrie van der Poel zaterdag op specta culaire wijze af met een lan ge periode van kommer en kwel. De Brabantse 'kam pioen van het karakter' kan er na zijn triomf in de lustru meditie van de Amstel Gold Race (de 25ste) weer even te gen. Op een moment dat de nood bij hem I hoog was gestegen, kwam in het Limburgse dorp Meerssen de red ding en vijzelde hij zijn sterk gekel- j derde marktwaarde met een paar woeste pedaalslagen op. Van der Poel, als prille dertiger hier en daar al afgeschreven als delver van klin kende munt, heeft zijn plaats temid- f den der grootkapitalisten van het wielerpeloton voor onbepaalde tijd veilig gesteld. Met een geschat jaarsalaris van een slordige acht ton bleef Van der 1 Poel sinds vorig jaar ernstig in ge breke bij het leveren van publicitai re wederdiensten. Anders gezegd: zijn rendement was naar een beden kelijk peil gezakt. Op zijn conduite- I staat van vorig jaar prijken slechts vier magere overwinningen. Als ex cuus voerde Van der Poel steeds weer terugkerende lichamelijke on- gemakken aan. Niet iedereen slikte die uitleg voor zoete koek. Winter Zoals zijn ploegleider Walter Go- 1 defroot. De Belgische oud-coureur, die Van der Poel vorig jaar op per soonlijke titel contracteerde, meen de dat zijn 'poulain' niet altijd even goed met zijn vak bezig was. Vooral de winterse activiteiten van Van der Poel op de crosscircuits waren Go- - defroot een doorn in het oog. Op zijn beurt ergerde Van der Poel zich aan de visie van zijn ploegleider werkgever en een conflict was ge- boren. „Ik loop al zolang als prof mee, dat ik vanuit mijn ervaring heus wel heb geleerd wat goed voor me is. En als ik daarvan overtuigd ben, laat ik me niet zo maar van de wijs brengen". En dan was er nog de categorie criticasters die Van der Poel's hu welijk met de dochter van de vroe gere Franse vedette Raymond Pou- lidor als oorzaak van het verval zag. Thuis, op de ouderlijke boerderij in Hoogerheide, was Adrie's bedje ge spreid. Kreeg hij het eten bij wijze van spreken met de paplepel inge goten. In de riante villa in het Belgi sche Kapelle, die hij sinds vorig jaar met zijn Corine deelt, zou hij teveel met allerlei huishoudelijke romp- Gert-Jan Tlieunisse en de Fransman Pensee probeerden op de flanken van de Limburgse heuvels uit de greep oan het peloton te blijven. Dat lukte niet. (toto anp slomp zijn opgescheept, waardoor de trainingsarbeid wel eens in het gedrang kwam. Ook van die analyse wilde 'Poelleke' niets weten. „Alle maal onzin", reageerde hij veront waardigd op hen die daarvan gewag maakten. De relatie met de dochter van Poulidor leverde hem onlangs de plagerige bijnaam 'Poupoel' op. De link naar zijn schoonvader werd ge legd vanwege enkele tweede plaat sen, waarop de oude Poupou in zijn tijd dank zij de toen oppermachtige Jacques Anquetil een abonnement had en derhalve van het predikaat 'eeuwige tweede' werd voorzien. 'Poupoel' werd trouwens wel heel snel bedacht, want met die tweede plaatsen valt het best wel mee. Dit jaar heeft hij er zegge en schrijve vier achter zijn naam staan. Eentje ervan deed hem echt pijn, die van het WK-veldrijden in het Spaanse Gexto, nota bene achter een bene- denmodaal (semi)profje als Henk Baars. Herstel Dat was een geduchte mentale tik voor Van der Poel, die nadien op de weg tekenen van herstel liet zien. Tot zaterdag bleef het echter bij tweede plekken in de GP Gardan- ne, in de tweede etappe van Parijs - Nice en in de Belgische semi-klas- sieker 'Dwars door België'. Maar in het grote werk wilde het nog niet vlotten; zoek gereden in Milaan - Sanremo, 64ste in Vlaanderen, 8ste in Parijs - Roubaix en 53ste in Luik- Bastenaken-Luik. Dat leidde weer tot spanningen, want juist voor dat soort wedstrijden wordt Van der Poel zo vorstelijk betaald door zijn sponsor (vorig jaar Domex, nu Weinmann). Komend uit de 'Hel van het Noorden' richtte Van der Poel enkele giftige pijlen op zijn ploeggenoten, die hij verweet dat ze te weinig werk voor hem opknap ten. Ploegleider Godefroot: „Dat .was niet terecht. Het hele probleem was dat Adrie niet kon winnen. Nu hij de Amstel Gold Race heeft ge wonnen hoor je hem toch ook niet klagen, terwijl Michel Demies en Jan Goessens toch gewoon hun ei gen kans gingen". De ultieme winstpogingen van deze Belgische renners deed ronde directeur Herman Krott de tenen samenknijpen. Als hij iets niet kon gebruiken in deze lustrumeditie van de Gold Race, dan was het wel een 'naamloze' winnaar. Veel scheelde het niet, want als laatste aan de triomf ruikende outsider gaf de Belg Luc Roosen (een betere ren ner dan Goessens en Dernies, maar toch niet meer dan een subtopper) zich pas op de meet gewonnen. Met een katachtige jump, zoals die door Jef 'Poeske' Scherens in een ver verleden was geïntroduceerd, zorg de Van der Poel ervoor dat de ere Feyenoord - MW 2-0 (0-0). 51Keur 1 -0, 73. Scholten 2-0. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 7036. Haarlem - FC Twente 0-1 (0-0). 88 Huis tra 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers: 1000. Gele kaart Tevreden en Bouwens (beiden Haar lem) en Huistra (FC Twente). FC Utrecht - RKC 1-1 (1-0). 30. W.llaaris 1-0, 70. Sogers 1-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Ja- imk en Hoekstra (beiden RKC). Moore (FC Utrecht). Vitesse - Volendam 0-1 (0-0). 63. Berg huis 0-1. Scheidsrechter: Houben. Toe schouwers. 9000. Gele kaart: Hilgers (Vi tesse) en Keizer (Volendam). Willem II Ajax 1-1 (1-1). 10. Van der Borgt 1-0, 41. Winter 1-1. Scheidsrechter Van Swieten Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: De Roode (Willem ll). Fortuna - PSV 4-1 (3-1). 17. Farrington 1- 0.20. Farrington 2-0.29. Lerby 2-137. Far rington 3-1, 54. Gereis 4-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschou wers: 3.100. Gele kaart: Bults (Den Bosch) en Adam (Den Haag). FC Groningen - Sparta 2-2 (1-1). 6. Ey- kelkamp 1-0, 12, Houtman 1-1, 54. Roos- sien 2-1, 74. Polley 2-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 7100. Gele kaart: Huisman (Groningen), Wijnberg en Sas (beiden Sparta). Roda JC - NEC 0-0. Scheidsrechter: Bak ker. Toeschouwers: 3800. Tien wedstrijden, inclusief RKC - Volen- Aantal toeschouwers: 59.836. Na 32 speel dagen: 2.273.320 Best bezochte wedstrijd: Willem II - Ajax 15.000 Slechtst bezochte wedstrijd: Haarlem - FC Twente 1000 Rode kaarten: 0 Na 32 si ii doelpunten 20 Na 32 speeldagen- 1 Romano (PSV) 23 2 Kieft (PSV). Van der Laan (FC Den Haag)19 4. Houtman (Sparta) 15 n Loen (Roda JC). Polley (Sparta) 1 Helmond Sport - RBC 2-1 (0-0). 51. Ba tenburg 0-1. 56. Meeuwsen 1-1, 59. Van der Horst 2-1. Scheidsrechter: Blom. Toe schouwers: 1000. Gele kaart: Batenburg. Verschuren en Jürgens (allen RBC). Eindhoven De Graafschap 1-1 (0-0). 84. Vroomans 1-0, 86. Van Delden 1-1. Scheidsrechter: Modderman Toeschou wers: 1632. Gele kaart' Trentelman en Olij- slager (beiden De Graafschap). Biizonder- heid- Maas (Eindhoven) 250e wedstrijd. Emmen - Wageningen 3-0 (1-0). 15. Metz 1-0, 52. De Jonge 2-0 (strafschop). 73. Schaap 3-0. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers: 7077. Rode kaart: 75. Van den Brink (Wageningen) wegens natrap pen. Gele kaart: Volkerink, De Jonge en Haak (allen Emffiëfi) en Van Halst (Wage ningen). WV - Heerenveen 4-4 (1-3). 21. Stewart 1 -0,33. Verbeek 1 -135. Van Beek 1 -2.39. Van Aerts 1-3 (eigen doel), 50. Polman 2-3, 55 Polman 3-3. 63 Verbeek 3-4, 83 Pol man 4-4. Scheidsrechter: Van Riel. Toe schouwers: 3200. Gele kaart: MacDonald (Heerenveen). AZ - Veendam 1-1 (1-1). 12. De Visser 1- 0, 21. Van Buuren 1-1. Scheidsrechter: Ui lenberg. Toeschouwers: 1400. Gele kaart: Huizingh (Veendam) NAC - DS'79 4-0 (2-0). 41 Van der Gijp 1 - 0. 50. Remie 2-0. 79 Houtzager 3-0, 85. Houtzager 4-0 Scheidsrechter: Klootwijk. Toeschouwers: 2762. Gele kaart Pruym- n DS) Bleuming (Heracles) Go Ahead Eagles - Telstar 3-0 (3-0). 27. Decheiver 1-0, 31 Buisman 2-0. 38. Decheiver 3-0. Scheidsrechter: Lammers. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Brouwer V - PEC Zwolle 1-0 (1-0). 2 Jimmy Si mons 1-0. Schiedsrechter Schaap. Toe schouwers: 1100. Gele kaart: Hansma, Grootenhuis en Koorn (allen PEC). Negen wedstrijden. Cambuur vrij. Aantal toeschouwers: 24.471 Na 34 speel dagen 845 916 Best bezochte wedstrijd: Emmen - Wage ningen 7077 Slechtst bezochte wedstrijd: Helmond Spon-RBC 1000 Rode kaarten. 1, Van den Brink (Wagenin gen). Na 35 speeldagen: 31. Gele kaarten: 20. Na 34 speeldagen: 585. Meeste gele kaarten: 4 1 rood, Emmen - Aantal doelpunten: 25. Na 34 speeldagen 834. Hoogste uitslag: VVV - Heerenveen 4-4. Eerste treffer: Jimmy Simons (SVV) 2e. Topscorer na 35 speeldagen: Van Velzen lijst op het werkelijk allerlaatste moment op gepaste wijze werd aan gevuld. Alvorens Van der Poel het beken de triomfgebaar kon maken, moest hij zijn armen voor een stevig num mertje duw- en trekwerk gebrui ken. Dat ging ten koste van Jelle Nijdam, die voor de eindsprint van een nog omvangrijk peloton (dik 40 man) als favoriet gold, samen met de Post-troef Olaf Ludwig. De Oost duitser zag de weg versperd door een half op de weg geparkeerde mo tor en Nijdam kwam klem te zitten in het gedrang om de beste uit gangsposities. Om vrij baan te krij gen duwde hij daarom op bruuske wijze Van der Poel weg. De Brabander begreep onmiddel lijk dat hij in deze fietsrodeo met ge lijke munt terug diende te betalen, wilde hij overeind blijven. 'Het is meedoen of vallen', draaide Van der Poel de bloedstollende film terug. Nijdam, die bij het uitrijden Van der Poel nog verwenst had, kon zijn ri vaal achteraf geen ongelijk geven. „Ik duwde eerst, dus is het logisch dat hij zich verweerde. Als dit niet was gebeurd, had ik zonder meer gewonnen. Protesteren had echter zin. Ik ben zelf ook fout geweest. Nee, met een protest ben ik niet ge holpen. Hoogstens die Roosen, nou daar zit toch niemand op te wach ten?" ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich voor dit seizoen gered in de eredivisie door in De Kuip met 2-0 van MVV te winnen. Maar vraag niet hoe. Champagne om een heuglijk feit te vieren, mocht er absoluut niet aan te pas komen. De eerste helft tegen de zwakke Maastrichtse ploeg, die ook verscheidene invallers telde, leverde terecht fluitconcerten en plagerige slaapliedjes op. De tweede helft werd wel wat attractiever, maar zowel bij MW als bij de Rotterdammers werd pijnlijk duidelijk, dat versterking voor de komende competitie een vereiste is. Uit een hoekschop van Lokhoff scoorde Keur in de tweede helft met het hoofd de openingstreffer. Die had gevolgen. MW was gekomen voor een punt en voelde zich erdoor gedwongen wat gerichter het Rot terdamse doel op te zoeken. Feyenoord kreeg meer ruimte tot handelen. Lokhoff, wel in goede doen, pro- fiteerde door bekeken Scholten vrij te spelen. Die zet te doelman Haan op het verkeerde been en kraaide victorie: 2-0. Lokhoff kwam ook nog negatief in het door eën strafschop te missen. Hij schoot hoog FC Twente heeft zaterdagavond in Haarlem Euro pees voetbal veilig gesteld. Maar van het verschil in de positie op de ranglijst - Twente derde, Haarlem laatste en reeds gedegradeerd - was op het veld niets te zien geweest. Het spel dat het jonge team van coach Theo Vonk op de mat legde was van laag gehalte. Toch konden de Enschedeërs met beide winstpunten naar huis. Twee minuten voor het eindsignaal kreeg Twente een straf schop toen Bouwens Steffensen onreglementair af stopte. Huistra klaarde het karwei simpel: 0-1. Twente léverde hoe dan ook een wanprestatie. „We hebben dramatisch slecht gevoetbald", aldus Theo Vonk na de wedstrijd, „ik was eigenlijk al blij dat we een punt uit Haarlem konden meenemen, zo slecht was het. Dat het er uiteindelijk twee zijn geworden is pure mazzel, maar die twee punten zijn voor ons wel van heel groot belang. We hebben ons vrijwel zeker ge plaatst voor Europees voetbal." Met PSV leverde ook Vitesse gisteren in de generale repetitie voor de bekerfinale van woensdag een be denkelijke prestatie. Erger dan de nederlaag (0-1) te gen het balvaardige Volendam was het volstrekt ont breken van enige aanvalskracht. Het enige positieve puntje was de rentree na negen maanden van Anne Een tactische aanpassing van trainer Bert Jacobs halverwege de tweede helft pakte verkeerd uit. Rober to Straal was nog niet in de ploeg gekomen voor Hans Visser, waardoor John van den Brom kon doorschui ven naar de spits, of Volendam profiteerde van de des organisatie. Invaller Sier leidde de aanval in en Frank Berghuis zorgde met een droge knal van net buiten het strafschopgebied voor de treffer. Een belangrijk doel punt voor Volendam dat de ploeg weer helemaal te rugbracht in de race om de op Europcupvoetbal recht- gevende plaats. Het lelijke eendje van het betaalde voetbal heeft zijn eerste prijs te pakken. Emmen, bezig aan het vijf de professionele seizoen, veroverde zaterdagavond voor 7077 toeschouwers door een zege op Wageningen (3-0) de zesde periodetitel in de eerste divisie en ver schafte zich daarmee een startbewijs voor de nacom- petitie. B tmSSM LONDEN (Reuter) - Liverpool wordt weer kampioen van Engeland. Voor de achttiende keer. Een absoluut record. De Reds versloegen zaterdag op Anfield Road Chelsea met 4-1. Uit de resterende drie wedstrijden hebben ze nog vijf punten nodig om de titel veilig te stellen. terstand van vijf punten op Bayern. De uitschakeling in het Europese met zijn' 23ste compètitiedoelpunt bekertoernooi voor landskampioe- nen door AC Milan heeft zijn uit werking bij Bayern München niet gemist. Tegen Fortuna Düsseldorf Liverpool sleepten de verwende vedetten zich uit. De club inspiratieloos over het veld. Welge- de hoop op een mirakel levend. Vil la heeft twee punten achterstand maar een wedstrijd Het programma ziet er niet al te treft nog drie middenmoters: QPR teld twee kansen creeerde Bayern en Derby thuis, Coventry uit. Het München. De eerste, drie minuten moet twee van de drie wedstrijden voor de rust, werd door Wohlfahrt verliezen om de titel te verspelen, om zeep geholpen. De Schot Mcl- Bovendien moet in dat geval Aston nally verprutste de tweede te punt dat ze in de race tegen degra datie houdt. Achter Bayern doen alle ploegen veer. Ver- de grootste moeite om niet in aan- pleving is merkrng te komen voor de titel. FC Israëliër. Ronny Rosenthal, Köln, Leverkusen en Eintracht mislukt onder Georg Kessel bij Frankfurt tonen geen enkele inten- litgeleend aan tie de Münchenaren de twaalfde ti- omzetten. Geen bookmaker geeft nog een penny voor de kansen van Aston Villa. Liverpool bruist antwoordelijk Standard Luik Liverpool. Hij scoorde zaterdag zijn tel te onthouden. Frankfurt vond /ijfde doelpunt in vier wedstrijden /oor de aanstaande kampic Het debuut van Rosenthal tien dagen geleden een droom. In Arie Haan, zijn eerste volle wedstrijd voor dej Reds scoorde hij een hattrick. De roes was zaterdag nog niet uitge werkt. In de 24ste minuut gaf hij de thuisclub de leiding in de door 38.481 toeschouwers bijgewoonde wedstrijd tegen Chelsea. De Schot-1 se international Nicol voegde er toe, de Welshman Rush aansluiting met de achtervol gers door een grote zege (5-1) op FC Nürnberg, de toekomstige club van Glasgow Rangers weer kampioen GLASGOW (Reuter) - Graeme Sou- ness loopt drie op vier. Voor de der- In de iaatste minuut deed de keer in zijn vierjarig spraakma kend bewind werd Glasgow Ran- gers kampioen van Schotland. houd overeind door landskampioen Twee wedstrijden voor het einde de competitie prolongeerden Black kort na de rust de Rangers de titel door een over- de produktie. De winning met 1-0 bij Dundee United. Arsenal met 2-0 te verslaan. Dowi kort voor tekenden achterstand op Sheffield Wednes day, verlies (1-0) bij Queens Park Stev Rangers, werd twee wedstrijden aankopen voor het einde teruggebracht tot 1 drie punten. Westduitsland Bayern München hoeft niet gran dioos te spelen i ren van de titel koploper wordt de laatste door alle concurrenten gesteund in de titelstrijd. De ploeg uit München verspeelde eigen stadion een punt De Engelse internationaal Trev de vele miljoenen- Souness, nam het doelpunt voor zijn rekening. Hij stelde de 40ste landstitel voor de ka tholieke club veilig. Aberdeen, het bescheiden clubje van Snelders en Gillhaus, verloor met 1-0 van Hearts zich te verzeke- dat de tweede plaats overnam. De Bundesliga. De selectie van de Egyptische voetbal- iclub Zamalek Cairo is betrokken geraakt bij een ernstig verkeerson geluk, dat het leven kostte aan één persoon. Zestien mensen raakten IPPHRI gewond, onder wie tien spelers en heUegen degradatie'vechtendé de Braziliaanse trainer Juan Carlos. Fortuna Düsseldorf (0-0). FC Köln (0-5 tegen Karsruher SC) en Lever kusen (0-2 tegen Kaiserslautern) haakten defintief af als serieuze achtervolgers. Met Eintracht Frank- De bus, die de voetballers terug moest brengen naar Cairo na een competitieduel tegen Olimpico de Alexandria, raakte op het natte wegdek in een slip en sloeg om. BRUGGE (GPD) - De elf beste voetballers maken nog geen winnend elftal. Anderlecht verloor daarom gisteren de laatste kans op het kampioenschap van België, in en tegen Brugge. De spectaculaire wedstrijd in een sfeerrijk, al we ken uitverkocht stadion, bewees meteen dat Club Brugge de titel terecht opeist. In het topvoetbal is collectiviteit al ren Europa Cup wedstrijd tegen Bo jaren het grote begrip. Begaafde hemians Praag, zei Ajax-trainer spelers als Vanenburg en Scifo red- Aad de Mos, dat je met spelers als den het alleen nog met sober spel. Vanenburg 'de oorlog niet wint'. Bij hard werken en in ploegen waar vol- Anderlecht heeft De Mos te maken doende anderen voorradig zijn voor met wel vier Vanenburgs. het vuilste werk. Ooit, na een verlo- KV Mechelen speelde Anderlecht enige weken geleden van het eigen veld, Club Brugge legde het manco gisteren nog eens bloot. Club is door een sterk ploegverband in staat de schijn te wekken met een man meer te spelen dan de tegen stander. Dat gebeurt met straal on bekende uitblinkers als Creve, Staelens en Borkelmans. Tegen An- Record voor Real MADRID (ANP) - Real Madrid heeft Barcelona een record afhan dig gemakt. De Spaanse kampioen kwam door de 3-3 tegen Logrones in de 35e competitiewedstrijd op het derlecht werden daarbij Foeke totaal van 97 treffers. Dat meer dan Barcelona ooit scoorde. Hugo Sanchez nam in Bernabeu twee van de drie doelpunten voor zijn rekening. De Mexicaan schroef de zijn totaal op naar 35, drie minder dan het record uit het 1950/51 van Zarra Bilbao. Logrones, in d plaats in het UEFA-bekertoernooi, orge Leekens) is Booy had weinig respect voor de kam- kandidaat geworden, pioen. Binnen tien minuten provincieclub met 2-0 de leiding op proef mee bij Roda JC. door Zarabia en de van Real geleen- kwam niet door de ballotage de Aragon. Sanchez halveei de rust de achterstand en maakte king Booy en Frank Farina een applaus- wissel gegund. In Nederland was Booy een goe de eredivisie-spits. De Fries werkte zich via Cambuur, De Graafschap en PEC Zwolle op naar FC Gronin gen, waar de samenwerking met Athletic de Jurrie Koolhof geen succes werd. Bij Kortrijk (en George Leekens) brak Booy door, bij Brugge (en Ge- WK- Frank Farina torpedeert het doel van Anderlecht. De Brusselse verdedigers Marchoul en Andersen kunnen niets meer uitrichten. ap> en zag z'n inzet van de lijn gehaald. In de rebound scoorde vervolgens Club opende offensief, Anderlecht Farina, omdat de bal dit keer achter topwedstrijd, daarbij heeft Thijs contact gezocht met een ande- de Nederlandse competi-L kort na de pauze gelijk. Pedro zette tie. luidde het oordeel. Andersom Logrones wederom op voorsprong, bleek de Belgische competitie wel een verrijking voor Farina, die gis teren zijn 22ste goal van het seizoen De Australiër Farina trainde ooit ke Booy: „Wat een ambiance, hè. En al heel snel bleek ook dat ze niet scherp speelden en dat ze niet had stichting Arbeidszaken: geen verrij- den verwacht dat wij zo aanvallend bezat niet de kwaliteit en het karak- de lijn werd gestopt, hetgeen niet al- I het initiatief over te nemen. Foe- leen Booy ontging. Scheidsrechter zouden voetballen stond in feite al met 1-0 achter, toen de wedstrijd nog moest beginnen". Misschien was Booy te vooringe nomen, want een uur na de wed- In Barcelona won de club van de maakte. De spits moet miljonair strijd wist hij nog niet te vertellen Van Langenhove dacht pas treffer, toen hij grensrechter Ma- thys naar het midden zag rennen. Dat was na twintig minuten. Ook Anderlecht Anderlecht kreeg daarna kansen, zoals er de hele partij unieke mo menten voor beide doelen ontston den. Alleen Club maakte echter ge bruik van de mogelijkheden. Na re lichtgewicht, Enzo Scifo. Door Meeuws werd Scifo weggestuurd, maar Thijs weet hoe Wallonië rea geert als de Franstalige Belg er in Italë niet bij is. De uitblinkende Brugge-interna- tional Franky van der Eist: „Het ge vaar zit er inderdaad in dat we straks in Italië onderuit gaan door overschot aan 'voetballers'. De het bondscoachschap gepas seerde Cruyff met 1-0 van Malaga, kunnen worden van zijn produktie i dit kampioensjaar. uiteindelijk voor die 1-0 zorgde. Het was ook een opmerkelijke goal. de 75e minuut doel- Dat Brugge kampioen wordt, staat Uit een vrije trap kopte Booy eerst kunnen voetballen. Booy vast. Tegen Anderlecht maakte de door, kreeg de bal weer voor de voet ROME (Reuter) - Drie dove toe schouwers hebben Atalanta niet kunnen helpen in het beroep te gen de beslissing van de tucht- commissie van de Italiaanse voet balbond de uitslag van het duel tegen Napoli (0-0) om te zetten in een overwinning van 2-0 voor de Napolitanen. De reglementaire nederlaag bleef gehandhaafd. Atalanta kreeg de straf, omdat Braziliaan Alemao van Napoli tij dens het duel door een muntstuk werd geraakt en moest worden vervangen. Napoli kwam - door het toegekende protest met AC Milan aan de leiding in de Serie A. Het bestuur van Atalanta is van mening dat Alemao theater speel de en dat het incident geen in vloed heeft gehad op de uitslag. Om gelijk te krijgen werden drie dove toeschouwers opgeroepen. Het liplezende drietal, dat ook op de tribune aanwezig was, kon aan de hand van de televisiebeel den het gesprek tussen de verzor ger en de getroffen speler volgen. Volgens de getuigen gaf het ge sprek niet de indruk dat Alemao serieuze verwondingen had opge lopen. De Braziliaan verliet twaalf minuten voor het einde het veld. Hij verbleef een nacht in het ziekenhuis ter observatie. viel de beslissende laatste wedstrijden schortte het ook 'iewees aan de collectiviteit. Dat is nu de beetje eerste zorg van Thijs, om er weer Bi ploeg van te maken. Zo kan het elk geval niet, zoals Anderlecht ndaag speelde. Want je kunt de als dat op betrokken bij de treffer, Fari na stapte over diens pass heen, de van achteren komende Creve rond- betere ploeg lijken, de de aanval perfect af. Leekens: het scorebord niet te „Dat is nou zo'n goal waar ik var kan dromen". i is.., Titel Over de 3-0 (Beijens, drie minuten Wellicht dat Jan Ceulemans nog één keer opstaat. Gisteren speelde de aanvoerder van Club en de natio nale ploeg onopvallend, zoals meestal, het laatste jaar. Van der Leekens waarschijn- Eist: „Jan gaat straks een belangrij- lijk echter ook wel te spreken. En- ke rol spelen. Hij is al heel lang be- kele jaren geleden werd hij als zig met dat WK, hij laat het alleen coach van Anderlecht op straat ge- niet blijken. Jan wil het nog zet, nu troefde hij de aristocraten uit keer laten Brussel met duidelijke cijfers af werd en passant de beslist. Voor bondscoach Guy Thijs wordt het er niet gemakkelijker op. En vergeet niet dat hij een van de weinige vedetten was de titel die het in Mexico hebben waarge maakt. Anders dan Zico en Platini was Ceulemans er toen hij er moest zijn. Ik ben er praktisch 1 De Anderlecht-internationals (Van tuigd dat Jan er in Italië weer i

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14