PORT AC Milan slaat volledig op tilt Beker voor PSV nog lang niet leeg Wispelturig Ajax laat punt liggen Het woord is aan Beenhakker Nederlaag en rood voor Van Basten, Rijkaard en Costaeurta Tap gesloten tijdens Quick Boys - Noordwijk MAANDAG 23 APRIL 1990 PAGINA 13 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD Hattrick van Mark Farrington SITTARD (GPD) Op groteske manier heeft PSV in Sittard het landskampioenschap verspeeld. Omdat drie verdedigers bij toer beurt niet in staat waren de Brit Mark Farrington uit te schakelen en nummero vier, Eric Gerets, voor de uitsmijter van de middag zorgde door Fortuna's winnende 4-1 voor zijn rekening te nemen, kan Guus Hiddink fluiten naar zijn afscheidstitel. Dat is maar goed ook, want sinds gisteren is de crisis bij PSV totaal. De terugval van PSV en de afgang Farrington, die zijn eerste twee van Guus Hiddink is een pijnlijke doelpunten nog scoorde na voorbe- zaak voor het Nederlandse voetbal, reidende acties van Sneekes, De Hij moét dat zelf ook zo ervaren. Vries en Van Helmond, fabriceerde .Voor de wedstrijd meldde hij zich nummer drie geheel volgens eigen present in de perskamer, bestelde ontwerp. Hij speelde Nielsen op een kop koffie en slurpte eraan met Britse wijze finaal uit. Daarmee had een gezicht alsof hij bezig was zijn Guus Hiddink zijn laatste, taktische galgenmaal te verinnerlijken. Of kruit verschoten. Nielsen, Valcxk motiveren niet meer helpt? Want en Heintze waren om beurten als een coach hoort het laatste half uur bewakers aan Farrinton gehecht, voor de aftrap toch bij zijn spelers in Ze faalden stuk voor stuk, maar uit- de kleedkamer door te brengen? gerekend Eric Gerets deed PSV Het kan natuurlijk ook zijn, dat hij acht minuten na rust de das om. Hij al bezig is met een cursus Turks. werkte een als voorzet bedoelde bal Anderhalf uur later luchtte Hid- van De Vries prompt langs Van dink, toch sinds jaar en dag een con- Breukelen, die van wanhoop óp zijn stante, vaste waarde in het smalle knieën ter aarde zeeg. Geen enkel,ZEIST (GPD) De officiële benoe- werd de zakelijke kant gilde van toptrainers, zijn hart. moment in deze voor PSV zo fatale* n?ingv Waardering voor Willem II TILBURG (GPD) Straks bondscoach of niet, Leo Been hakker heeft gisteren weer eens ondervonden dat de direc te invloed van een trainer op een wedstrijd vaak minimaal is. De Ajax-coach verbaasde zich na afloop van het teleur stellende duel tegen Willem II (1-1) terecht over het gebrek aan gevoel voor verantwoordelijkheid bij zijn meeste spe lers. Weliswaar bleef Beenhakkers directe kritiek beperkt tot wat voorzichtige omschrijvingen als „weinig bezieling" en „weinig scherpte", toch kon hij nauwelijks verbergen dat hij gisteren grootsere daden van zijn ploeg had ver wacht. Als verzachtende omstandigheid schorsing af te zijn. Aan die doel- voor het tegenvallende spel van stelling hebben we nu al voldaan. Ajax in Tilburg wist de technisch Maar laten we vanaf nu gewoon nog De tijd dringt voor Leo Beenhakker bij het duel tussen Ajax e 'lij evenwel bedenktijd gevraagd. directeur niet veel anders te berde drie keer Willem II. Voor de functie van bondscoach heeft te brengen dan de lage gemiddelde gewoon drie keer scherp en goed „Neen. ik sla niet op de vlucht. Zo competitie heeft de Eindhovense moetje dat niet zien. Het is gewoon ontreddering zo treffend en schrij- op". Dat is bitter, al verkoos hij zelf nend in beeld gebracht. „Kennelijk het wat cliehë-achtiger beeld 'te- moet de hele beker leeg", zuchtte leurgesteld'. Zwak uitgedrukt, want voorzitter Ruts na afloop. De lijden wat PSV in Sittard aan de dag leg- skelk van PSV. de, was geen voorjaarsmoeheid of Toch nog een opstekertje voor inzinking, maar een adembenemen- Guus Hiddink, op de valreep, een de appelflauwte. Nog wat later, toen uur na de wedstrijd. „Er hebben er geen ontwijken meer mogelijk zich vijf of zes clubs bij me gemeld, i hij toch ruiterlijk voor Neen, ik noem geen ?PD) - De officiële benoe- werd de zakelijke kant van de zaak discussie over mogelijk'.') lag vanaf Leo Beenhakker tot inte- afgehandeld tussen de KNVB en het eerste moment het meest voor n-bondscoach van het Neder lands elftal bij het WK in Italië Ajax en tussen Beenhakker en de de hand. Beenhakker ingespeeld duo, het i voetbalbond. „Dat is naar tevreden- paar dagen vertraagd. Het lag heid van alle partijen opgelost", ver- kelijk in de bedoeling dat de klaarde Beenhakker gistermiddag na afloop van Willem II-Ajax. „Ik op voorhand huiverig was ben nu aan zet en daar hou ik eigen- Cruijff lijk wel van. Het laatste woord is aan mij en zo hoort het in feite ook". Voor Beenhakker staat voorop dat Ajax er geen schade van mag het mij nietj leeftijd van de spelers. „Tegen i aansprekende tegenstanders gaat het allemaal wel goed. Maar zodra ze tegenover ploegen als Willem II of Haarlem spelen, is er duidelijk sprake van minder concentratie en inspiratie. Die wispelturigheid is dit hele seizoen het grootste probleem van deze jonge ploeg geweest". De verklaring van Beenhakker (tijdelijke) opvolger van Thijs Lib- regts vanmiddag al aanwezig zou zijn bij de Adidas-presentatie van Oranjes WK-tenue in Etten-Leur. De trainer-coach van Ajax heeft van het sectiebestuur betaald voet- bal enkele dagen respijt gevraagd ondervinden6",Dat daarnaast een publiek geheim dat kl~kt logisch," maar van elf spelers groot deel van het sectiebestuur die gemiddeld 24 jaar oud zijn mag j mft toch iets te gaan. Ondanks de Zeke Oranje-spelers jaren voorkeur voor de trainer van Barcelona, Beenhakker voelt zich echter geen unïeke^ gang de draad. „We hebben in Sittard het ëntee'r me, ik neem de tijd"'. En de <en gekregen) om de consequenties waard. Bij Ajax ben ik niet alleen kampioenschap verloren en ik voel boete na het Vanenburg-incident in voor AJax en hemzelf te kunnen trainer-coach, maar ook technisch me in mijn kruis getast door de ma- Nieuwe Revu is ook van de baan. analyseren van een tijdelijke baan directeur. Dat betekent dat het hele waarop. Na alles wat er dit sei- „Ik "heb van het bestuur een brief a s_ c,oa5 _v?n Oranje. Woensdag, technisch beleid op mij tweede keus. „Anders zou ik nooit op de zakelijke kant zijn ingegaan, Ik ben op de hoogte van wat er wer kelijk gebeurd is. Dat voldoende". Ajacied Jan Wouters, ten Cruijff-sympath' gebeurd - en met de hete gekregen, waarin staat dat de boete aen d?jjL1}? de competitiewedstrijd stemd. Er spelen zich de komende ten, verklaarde eerder al zich volle- de wedstrijd hebben geweten dat verwacht worden, 'oor het eerst sinds landskampioenschap Tilburgse het oprapen ligt. Maar zelfs de Ajax, met te gang van zaken in Sittard leek Ajax nauwelijks te inspireren. Merkwaardig, want de Amsterdam- vcl.: mers moeten, door middel van het massale gejuich op dooie momen- de wedstrijd of via het elec- tronisch uitslagenbord, toch tijdens adem van Ajax in de nek - mag je fs ingetrokken". Misschien dat de tegen FC Den Haag, zal Beenhakker weken zaken af toch verwachten dat in de wedstrijd geste effect heeft, woensdag tegen de definitieve beslissing Vitesse. „Het winnen van de beker tegen Fortuna, de kampioenschaps wedstrijd, de persoonlijke eer van de spelers een rol speelt. Maar in die eer hebben ze volledig gefaald. Neen, ik noem geen namen, ik sëMif.het niet af op een of twee zicht mensen. Dat heb ik bij PSV nooit de scheidsrechter Reygwart beide gedaan, en dus doe ik het nu ook ploegen voorzichtheidshalve naar niet". de kleedkamer. Maar ook uit die :k als tech nisch directeur over moet beslis- doelt Beenhakker c ,Dan is er witte of zwarte rook te moet eigenlijk geen probleem zijn", verwachten", aldus de gedoodverf- op het aan_ en verkopen van spelers, Fortuna-PSV werd in de tweede' de^ bondscoach bij het komende iTen tweede heb ik bij Ajax te helft acht minuten onderbroken, WK. dig te kunnen vinden in een benoe- „HUH! ming van Beenhakker. „Net als kon worden, Cruijff is ook Beenhakker een top-p coach". Het definitief gat met PSV geslagen ken met een spelersgroep met „Ik weet niet of de spelers met uon oog op het scorebord gericht volgens Beenhakker abso- hebben lopen te voetballen", aldus L™* "!gt-v-e,-bg.d-°!v?f-,la-t bfi Beenhakker. „Zou niet goed zijn" Natuurlijk proberen we kamp: opniepeiling binnen het aantal kandidaat-internationals. Als pel Michels-Beenhakker sectiebestuur betaald voetbal, bondscoach zal ik een andere pet op wordt hersteld. „Als het doorgaat, ^"worden. We willen het ook! Maar twee leden (naar verluidt moeten zetten, dat geeft óók Van Rooijen enJVile) zich uitspra- quenties". duo Beenhakker-De per se noodzakelijk is het niet. De ken v r Johan Cruijff, werd Been- welkome time-out putte PSV geen hak^er vorige week woensdag offi enkele verfrissende inspiratie. Zwakke plekken Dat was ook niet nodig. De zwakke plekken lagen open en bloot op de grasmat van het Fortuna-stadion. Vanenburg, Kalusha, Heintze, Niel sen, Van Breukelen, Valckx, en Ge rets dus, maar ook Povlsen en Kieft, die zich geen moment aan de grèep van Liesdek en consorten konden onttrekken. Wat overbleef, was Ler- by, de oeroude Lerby, de gerouti neerde schoffelaar die ooit een wed strijd op één been naar zijn hand kon zetten, maar dat is heel lang ge leden. En daar zit 'm nou net de pijn bij PSVals een veteraan als Lerby zich ontpopt als meest opvallende speler, moet de rest zich wel heell diep beneden de nullijn bewegen. Guus Hiddink, met de sigaretten- MILAAN (GPD) Een half uur na de lang verwachte ren- Ruiter. Of ik mij vereerd voel? Ach, enige doelstelling jij ""or iËMHj s het behalen van Europees voet- cieel benaderd. In de dagen daarop tijdelijk dienstverband, daar is geen Italië bij te zijn". i het volgende jaar 1 de milanisti. thuis tegen Lazio Roma. Onder de Uiteraard herdacht de media rook zijn illusies de lucht inblazend: tree van Ruud Gullit barstte er in Napels een vulkaan van vreugde los. Napoli wordt voor de tweede keer in zijn be- hoe de eerste t«me doelpunten tot staan kampioen van Italië. Hellas Verona, de club uit de stand komen... Niets, helemaal stad waar de haat jegens Napolitanen het grootste is, bood niets, geen greintje over-mijn-lijk gisteren de Zuiditaliaanse club de Scudetto op een presen- mentaiiteit De spelers gaan geen teerblaadje aan. AC Milan ging onverwacht met 2-1 ten on- Vja°een onvervalste hattrick van der, terwijl Napoli eenvoudig won bij Bologna. De marge- Mark Farrington arriveerde Fortu- op de slotdag tussen beide clubs is nu twee punten, na in de eerste helft op een flofis- „Hfl, santé 3-1 voorsprong. Zijn eerste Komend weekeinde speelt Napoli matisch begrip doelpunt was illustratief voor de chaotische instelling van de Eindh ovense defensie. Van Breukelen volledig uit balans gespeeld, Niel sen in geen velden of wegen. Far- ringtons tweede treffer, vier minu ten later, was zelfs het gevolg van een complete panieksituatie. Van Breukelen alweer op het verkeerde I been, waarna de bal via Valckx over de doellijn caramboleerde. PSV, van Europese topploeg tot een alle gaartje van tobbende ploegers, dat zwaar van het toeval afhankelijk is geworden. Want Lerby's tegendoel punt sproot niet voort uit opbouw of teamvernuft, maar was een direct gevolg van persoonlijke visie. Vesuvius kan men zich nog week voorbereiden op een volks feest waarop niemand meer had ge- afgelopen dagen dat Waterloo uitge breid. Gisteren beleefde heel Italië nog sensationelere kopie: Milan rekend. De gevels in de stad zullen 'sneuvelde met het schaamrood op blauw worden geverfd. De Napolitaanse trainer Bigon, wiens contract zaterdag met een jaar werd verlengd, had al weken Tóch leek er lange tijd geen Bayern gespeculeerd op deze verrassende ontknoping: een nederlaag van Milan bij Verona. Hij kon het weten, kraker tegen Bayern München nog want 17 jaar geleden v de Milan-spelers die de benen (met name de verdedi- landstitel (de tiende) verspeelde Verona door met 5-3 te verliezen. Juventus profiteerde daar toen en tot gisteren was Verona zekere gers Baresi en Maldini), i r Ver- KATWIJK - Hoewel wedstrijden tussen Quick Boys en Noordwijk nimmer die emoties hebben losgemaakt als bijvoorbeeld die ande re befaamde dorpenderby Quick Boys - Rijnsburgse Boys dat kon, stelde het bestuur van de Katwijkse eersteklasser af gelopen zater dag toch een opmerkelijke daad. Naar aanleiding van de gebeurte nissen in het paasweekeinde werd besloten om de ontmoeting met buur Noordwijk te bestempelen als een zogenaamd 'risicoduel' en derhalve was er voor en tijdens de partij geen bier verkrijgbaar. Pas om kwart voor vijf ging de tap op Nieuw Zuid open. Waar bij het profvoetbal een maatregel als deze al weer een paar jaar in zwang is. daar zal dit bij de amateurs slechts bij hoge uitzon dering voorkomen. Een en ander was het gevolg van de wanorde lijkheden die plaa tsvonden op de velden van Roda Boys en Marken, waar in beide gevallen de arbiter een goed heenkomen diende te zoeken. Quick Boys is daar intussen door de KNVB voor aansprake lijk gesteld. Hoewel het bestuur van Quick Boys afstand neemt van het gedrag van deze zogenaamde supporters en ook schriftelijk ver weer zal voeren, besloot de club, die gemiddeld bijna 3500 toe schouwers trekt dit seizoen, geen enkel risico te nemen ten aanzien van de wedstrijd tegen Noordwijk. "We wilden de druk wat van de ketel halen zo Uchtte voorzitter Arie Guyt zaterdag de tijdelijke 'drooglegging' van Nieuw Zuid toe. "Bij ons is weliswaar nog nooit wat voorgevallen en als het aan ons ligt zal dat niet gebeuren ook. Diezelfde mensen die in Marken het veld opkwamen, heb ik vandaag overigens hier niet gezien. Dat sterkt me in de mening dat het ook geen leden of echte supporters waren. Wat ons betreft is deze maatregel eenmalig". durfde vanwege de nakende de- ;ie ook niet veel risico's te ne- De ploeg uit de operastad trau- speelde zeer gegroepeerd en gunde evenals in de doelpuntloze heen wedstrijd de roodzwarte vedette zeer weinig speelruimte. Een blun der van doelman Peruzzi hielp AC Milan aanvankelijk op het kampi oenspaard. Invaller Simone scoor- half uur uit een directe Compliment Willem II zou er overigens te kort mee worden gedaan om het Amster damse puntverlies alleen te wijten aan het slechte voetbal van Ajax. Dat besefte ook Beenhakker. „De waarheid zal wel ergens in het mid den liggen", 'filosofeerde' Beenhak ker, om daarmee Willem II bewust een compliment te geven. De gedurfde manier waarop de degradatiekandidaat ie in de eerste helft, tegemoet trad verdiende inderdaad waardering. Onder aanvoering van een voortreffelijke Martin van Geel zocht Willem II van meet af aan de aanval. Schrok Van Geel nog bij de eerste kans die hij na drie minuten kreeg toebedeeld, in de negende mi nuten had hij zijn rust hervonden. Na een doorbraak op links vond de afgedankte Feyenoorder met een perfecte voorzet het hoofd van Guus van der Borgt, die moederziel alleen de bal vanaf een meter of 15 in de bovenhoek knikte (1-0). De treffer van Willem II was op zich al een prestatie, omdat de Amster damse defensie in de acht voor gaande partijen niet was gepas seerd; precies twee maanden gele den incasseerde Ajax in de wed strijd tegen Sparta zijn laatste te gentreffer. Problemen Pas halverwege de eerste helft her vond Ajax zichzelf enigszins. Om dat de vleugelspitsen Roy en Van 't Schip verankerd lagen bij hun res pectieve tegenstanders (Veldman en Dijkstra), omdat Witschge grote problemen had met Feskens en om dat Pettersson zich niet los kon ma ken van het klevertje Mallien (ver antwoordelijk voor zes van de zeven Tilburgse overtredingen in de eer ste 45 minuten), maakte Ajax in aan vallend opzicht echter bitter weinig klaar. Ajax' beste man, Wim Jonk, stond vlak voor de pauze aan de ba sis van de (verdiende) gelijkmaker. De als libero florerende Jonk (iets voor Italië?) schoof de bal 'diep' op Aron Winter, die zich door zijn aai- beweging nu definitief topschutter van Ajax (10 doelpunten) is. Kort daarop mochten de spelers zich in de kleedkamer terugtrekken om op adem te komen voor een tweede helft die ook schriftelijk afgedaan had kunnen worden. Willem II blij met het eerste puntje tegen Ajax, sinds de 5-1 winst in een heel grijs verleden (seizoen '58-'59); de Am sterdammers ook blij omdat, on danks de 'gevallen steek', de titel toch een stap dichterbij is gekomen. PSV is straks eregast op de kam pioensreceptie... vrije trap. Met Ruud Gullit op de scheidsrechter Rosario lo Bello toe hoekschop bank, was deze treffer symbolisch te roePen dat Milan een strafschop lijkmaker. De goedkoopste buiten r het gemak van de Amsterdammer in produk tieve zin door zijn drie vervangers het gemis verdiende. Waarschijnlijk consta- lander van Serie A troefde teerde de trainer een duidelijk con- lucht Maldini, Massaro en Rijkaard mmm .IÜIL ditiegebrek bij de meeste van zijn af. opgevangen.' Borgó'novo hielp "de spelers. De wetenschap dat Napoli Er was nog een half uur te spelen. ploeg woensdag aan de finaleplaats in de Europa Cup, terwijl Massaro al L - tien vaak doorslaggevende treffers ffn Bologna had had gescoord. Voor Simone was de- ze de eerste in de competitie. „Maar Gullit was voor ons onvervang baar", benadrukte trainer Sacchi op de dag voor de fatale wedstrijd nog eens. De speler had zelf besloten dat hij zou invallen in de tweede helft I ongeacht de stand. verdacht snel verkregen voor- maar toen werd het de meeste toe sprong van 3-0 bij het thuis ongesla- schouwers al duidelijk wat voor een luguber einde de bevlekte karri- klaarde enigszins de wens van de pioensrace zou krijgen. De frustra- trainer om een snelle 2-0 te forceren, ties bij Milan, dat een succesvolle minderheid als stormram, i hoge voorzetten voor Gullit. Doodsteek Uiteindelijk betekende de buiten- spelval de doodsteek voor Milan. In de 88e minuut omzeilde Pellegrini die op het randje en scoorde hij met een listig steekballetje de voor Ver- belangrijke treffer. Voor de Het blijft echter een raadsel dat inhaalrace (6 punten achterstand) Europa-Cuphouder maakte het uit, alleen Costaeurta liet hij op dat moment Gullit in het veld en een krachtige uitlooppoging (2 ___o bracht. De Amsterdammer startte punten voorsprong) door een gelijk- zich door Lo Bello uit "het veld stü- veelbeloven'd met een dribbel op de spel teniet zou doen, zaten diep. i rechtervleugel, maar miste na fraai Milan kwam niet meer in zijn spel aangeven van Rijkaard het ritme en pleegde met de hartstocht zijn vermoeide ploeggenoten op Shakespeare's Julia zelfmoord. Het „Daar moeten Historisch Dat historische moment vond plaats in de dertiende minuut van de tweede helft. Enkele tellen daar voor was Massaro in het strafschop gebied onderuit gelopen door zijn bewaker Favero. Niet de wissel van Gullit (voor Simone), maar dat mo ment deed de stoppen doorslaan bij sleeptouw te nemen. Even later Veronese theater was getuige werd Sacchi door Lo Bello naar de twee twijfelachtige rode kaarten spelerstunnel verbannen wegens herhaaldelijke opmerkingen in zijn richting. r op rich- Sotomayor hoop stortte de kampic ten", aldus Gullit die opgelucht over zijn rentree na 11 maanden op een voetbalveld, maar de Amster- dammer was duidelijk aangeslagen ding lieten blijken. Van Basten gaf door het verlies: „Het mag niet zijn protest extra kracht door zijn voorkomen dat drie spelers van de- shirt uit te trekken, en daarop staat zelfde ploeg uit het veld worden ge- de lichtelijk overspannen trainer zich op het Milanese doel. De Ar- nadat Rijkaard hem alleen voor de len kalmeren, Sacchi. Hij gaf een slecht voorbeeld zijn spelers door de gentijn Victor Sotomayor zorgde doelman had gebracht. De Amster- voor een strakke kopbal na een dammer diende bij de numerieke taar' de leiding te helpen het dolle heen. Ik heb hem nog wil- Verder heb ik geen MAANDAG 17.00-18.00 Sportnet: Wide world of sport: Amerikaanse kampioenschappen kunstschaatsen. 17.00-19.20 BBC 2: WK Snooker in Shef- field. 18.00-19.00 Sportnet: Rallycross: Britse kampioenschappen vanuit Lydden Hill. 19.00-19.25 Ned 2: Sportpanorama. 19.00-20.30 Sportnet: Amerikaans bas ketbal. 19.25-20.00 Ned 2: Ciao Italia: quiz. 20.00-22.30 Did 2: WK IJshockey: West- Duitsland-Finland, live. 20.30-22.15 Sportnet: Laatste program ma info. Aansl.: Amerikaans honkbal: Texas Rangers-New York Yankees. 22.00-22.50 BBC 2: WK Snooker in Shef field. 22.15-23.45 Sportnet: VS Pro Boksen. 23.45-01.00 Sportnet: Pro bowlen spring tour vanuit New Jersey. 00.15-01.00 BBC 2: WK Snooker in Shef- DINSDAG 08.00-09.45 Sportnet: Top Team Spaans voetbal en Amerikaans honkbal: Texas Rangers-New York Yankees. 09.30-12.00 NHL IJshockey: Wedstrijd van de week. 09.45-11.00 Sportnet: V.S. Pro bowlen spring tour, vanuit New Jersey. 12.30-14.30 Sportnet: NHL IJshockey. 14.30-15.30 Sportnet: Rallycross: Britse kampioenschappen vanuit Lydden Hill. 14.35-16.00 BBC 2: WK Snooker in Shef-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13