Altijd goede reimers aan de start Njord met Laga en Nereus in de slag U.V.S. - S.V.W. Jgr LZ-vrouwen kunnen De Zijl dwarsbomen Kwart eeuw Gold Race scheukt Herman Krott voldoening ZATERDAG 21 APRIL 1990 3 'j Nieuwe Oude Vier naar Varsity LEIDEN De Varsity is toe aan zijn 107de uitvoering. Morgen strijden studenten roeiploegen uit het gehele land voor het eerst dit seizoen boord aan boord. De meeste aandacht op het Amster dam-Rijnkanaal nabij Houten gaat traditiegetrouw uit naar het hoofdnummer, de Oude Vier, waarin de studenten met de snelste boordvier met stuurman de eer van hun vereniging op het spel zet ten. Omdat dit jaar ook Euros uit En- schijnlijk niet uit de sterkste s schede, dat als enige ploeg geen bin ding heeft met een korporale stu dentenvereniging, deelneemt, moe ten acht ploegen in voorwedstrij den uitmaken welke zeven in de fi nale uitkomen. De afvaller zal waar- Njord (Leiden), Laga (Delft), Triton (Utrecht) en Nereus (Amster dam) komen. Aegir (Groningen), Argo (Wageningen), Skadi (Rotter dam) en Euros vormen de tweede Olympique cliënt ldacht in tegen arbiter PARIJS (Reuter) Olympique Marseille heeft bij de Èuropese voetbalunie (UEFA) een klacht in gediend naar aanleiding van het verloren Europa-cupduel tegen Benfica. De clubleiding van de Franse ploeg eist een onderzoek naar het gedrag van de Belgische ar biter Marcel van Langenhove. De scheidsrechter keurde in de slotfase de omstreden treffer van Vata Garcia goed. De Portugees maakte, zoals de televisiebeelden duidelijk uitwezen, met de hand het enige doelpunt van Benfica en hielp zi.jn ploeg daarmee aan een plaats in ~j de finale van het Europese beker- toernooi voor landskampioenen. Marseille heeft de UEFA per brief verzocht alles in het werk te stellen f de geloofwaardigheid van het Eu- ropese bekervoetbal instant te hou- den. "De reglementen van de UEFA maken het onmogelijk een scheids- j rechterlijke dwaling terug te draai- en. Wat er in Lissabon is voorgeval- j len, moet voor de UEFA een goede f les zijn", menen de ongelukkige Fransen, die bij een gelijkspel de eindstrijd hadden bereikt. De clubleiding van Marseille eist sancties tegen Van Langenhove. De Belg hield na afloop van het duel stug vol, dat de treffer geldig was. .Volgens de scheidsrechter, die ook - op de wereldtitelstrijd in Italië ac tief zal zijn, was er absoluut geen 'sprake van een handsbal. "Ik maak nooit fouten. Ik ben er toch niet ver antwoordelijk voor dat Marseille 'negentig minuten heeft gefaald in i het maken van doelpunten", was 'zijn ludieke reactie in een Belgische •krant. "Als Van Langehove oprecht is, ^en hij zegt dat te zijn, dan is hij zijn .verstand verloren. De UEFA neemt enorme risico's door hem in de toe komst nog aan te wijzen voor be langrijke wedstrijden", is de me aning van het bestuur van Olympi- 'que. De Oostenrijker Helmuth Kohl ■'leidt de finale van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen tussen AC Milan en Benfica, die op "23 mei in Wenen wordt gespeeld. 'Kohl leidde op 21 maart PSV - Bayern Munchen in de kwartfinales ■Jvan hetzelfde toernooi. De Zwitserse arbiter Galler is aangewezen voor de eindstrijd van het toernooi der bekerwinnaars, 'waarin Anderlecht en Sampdoria iuitkomen. Die finale vindt op 9 mei in Gotheburg (Zwe) plaats. De confrontaties tussen de Itali aanse clubs Fiorentina en Juventus •in de finale van de UEFA-beker, op *2 en 16 mei, zijn in handen van de .Spanjaard Emilio Soriano Aladren en de Westduitser Aron Schmidhu- i 'iber. Volleybalteam heeft nog maar twee sets nodig TOKYO (ANP) - Met maximaal zelfvertrouwen begint de Neder landse volleybalploeg in een zetel aan het laatste weekeinde van de B- wereldtitelstrijd in Japan. Na de ze ge van 3-0 (15-3 15-9 15-12) op Span je, op de eerste dag van de finaleron de, behoeft Nederland tegen Joego slavië en Zweden niet eens meer een duel te winnen. Twee sets win nen tegen Joegoslavië is vandaag al voldoende om plaatsing voor de A- wereldtitelstrijd in Brazilië af te dwingen. Verlies tegen Joegoslavië komt echter niet voor in de gedachten van de Nederlanders. Coach Harrie Brokking bleef vrijdag in het Metro politan Gymnasium om de tegen stander van zaterdag te zien verlie zen van Japan, waarvan Oranje zelf zo gemakkelijk won. Brokking: "Natuurlijk is onze si tuatie zeer comfortabel. Maar ik heb geen zin om kruideniertje te spelen, om precies uit te rekenen hoe we er voor staan. Als we zaterdag van Joe goslavië winnen, zijn we geplaatst. Klaar. Morgen kunnen we tegen Zweden dan een mooie finale spe len". Willem II vindt nieuwe sponsor TILBURG (ANP) - Willem II heeft een nieuwe hoofdsponsor. De eredi visieclub wordt de komende drie seizoenen financieel gesteund door De Veer Automatisering BV. De nieuwe geldschieter wordt morgen voor aanvang van het duel Willem II - Ajax officieel gepresenteerd. Njord won in 1984 voor het eerst sinds lange tijd de Varsity weer eens. Vier keer op rij herhaalden de Leidse roeiers dit succes. Vorig jaar haperde de machine echter. Njord moest toen genoegen nemen met een derde plaats achter Okeanos, rnet Rienks en Florijn aan boord, en achter eeuwige rivaal Laga, dat toch weer niet verder kwam dan een tweede plaats. Dit jaar hééft Njord de halve Vier moeten vervangen, waardoor coach Frens zijn handen vol had om het niveau tussen het ervaren slagen- paar en het onervaren boegenpaar te verkleinen. Bovendien was hij Hoewel Njord zich volgens goed genoodzaakt één van de ervaren gebruik gedegen heeft voorbereid roeiers te leren roeien op het andere op de Varsity, is Laga, met aan boord. De Oude Vier is nu als volgt boord de ervaren Boddeke en De samengesteld: op stuurboord El- Vries, favoriet. Onlangs was de LEIDEN De waterpolocompetitie is in een beslissende fase be land. De mannen van De Zijl/LGB en LZ 1886 staan voor de lood zware opgave een nacompetitie te spelen met tien wedstrijden in vijf weekeinden. Hun vrouwelijke collega's beginnen aan een laatste serie van drie wedstrijden. Met name voor het vrouwen team van De Zijl breken spannende tijden, want najaren romme len op tweede-klasseniveau valt er voor de formatie van eerste jaars coach Krik Parrel in de komende weken heel wat te verdie nen. Hoewel de mannen door de jaren heen een voorname rol hebben ge speeld in het nationale waterpolo is het de vrouwen van De Zijl en LZ nooit gelukt aansprekende resulta ten te boeken. Een verklaring voor het jarenlang ondermaats presteren is dat de vrouwen van de Leidse wa- terpoloverenigingen al op jeugdige leeftijd afhaken, waardoor het ta lent nooit tot volle ontplooiing komt. De Zijl/LGB is echter van plan de ze tendens om te buigen. Na 17 wed strijden heeft het de beste papieren voor promotie naar de eerste klasse. Met één punt voorsprong op de te vervullen. Te wanhopen hoeft LZ echter niet, want mede door het kampioenschap van de meisjes on der 16 jaar in de Kring Gouwe Rijn streek is er genoeg talent aanwezig om in de nabije toekomst in de voet sporen te treden van De Zijl/LGB. WIM SIERA derson en Jansze (slag), die als enige het zoet van de overwinning heeft wedstrijden geproefd (1988), op bakboord debu- dan de tant Groen en Oggel. Stuurman is Bijleveld. ploeg uit Delft bij lange-afstands- Seneffe veel sneller Njord. Ook Nereus, met een selectie uit de acht die op de wereldkampioenschappen voor roeiers tot 23 jaar heeft gevaren, be hoort tot de kanshebbers. Coach Frens acht Njord niet kansloos: "In de finale, die wordt verroeid over drie kilometer, is het baantempo van cruciaal belang. Als wij Laga in baantempo kunnen bij houden, zal die ploeg op het laatste stuk zo van slag zijn, dat wij er in de eindsprint overheen kunnen gaan". Okeanos ontbreekt dit jaar op de deelnemerslijst. Nu Rienks en Flo rijn in Italië op trainingsstage zijn durven de Amsterdammers de con frontatie met de verzamelde con currentie niet aan. HARM JAN GIJSMAN Nazistische leuzen in DDR na voetbalduel OOST-BERLIJN (DPA/Reuter) Enkele honderden relbeluste skinheads hebben gisteravond na een voetbalwedstrijd tussen FC Berlin en Hansa Rostock (3- 0) de binnenstad van Oost-Ber- lijn geterroriseerd. De rechtsradikale voetbalvan dalen gingen de politie en om standers te lijf, gooiden met ste nen en schreeuwden nazistische leuzen. De politie voerde char ges uit met de wapenstok en ar resteerde een dertigtal relschop pers. De ongeregeldheden begon- werd. nen op het Alexander-plein, waar de neo-nazistische groepe ringen, zowel uit Oost- als West- Berlijn, na afloop van de wed strijd vergeefs probeerden een huis te bestormen, waarin link se jongeren zaten verschanst. Volgens een politiewoord voerder werden de gemaskerde skinheads, die 'Sieg Heil', 'Sla Turken in elkaar' en 'Rooien er uit' riepen, uit elkaar gedreven. Later werden ook elders uit de stad, onder meer in de buurt van het Ephraim-paleis in de Niko- lai-wijk, melding gemaakt van vechtpartijen. Daar zouden naar schatting 80 tot 120 vooral jonge oproerkraaiers slaags zijn ge raakt en ook gewonden zijn ge vallen. Aantallen kon de politie nog niet geven. Het vermoeden bestaat dat de uitbarsting van geweld te ma ken heeft met de verjaardag van de Duitse dictator Adolf Hitler, die 101 jaar geleden geboren Clerc nog één punt van titel af DEN HELDER (ANP) - Oud-we reldkampioen Jannes van der Wal en Huissenaar Geert van Aal ten strijden in de slotronde van het Nederlands damkampioen schap in Den Helder om de twee de voor het wereldkampioen schap beschikbare plaats. Van Aalten achterhaalde in de voor laatste ronde zijn rivaal door een zege op Auke Scholma. Van der Wal kwam tegen Hein Meijer niet verder dan remise. Koploper Rob Clerc handhaafde zijn voor sprong van twee punten op het hem achtervolgende duo door met debutant Frank Teer de pun ten te delen. Nog één punt scheidt de Hagenaar van zowel zijn vijfde nationale titel als van zijn achtste WK-toernooi. Europees kampioen Gerard Jansen schakelde zichzelf uit voor het wereldkampioenschap door een nederlaag tegen Hans Jansen. Tot in het middenspel had de Huissenaar een betere po- Jannes van der Wal werd in een flankspeelpartij in het midden spel verrast door een damcombi- natie van Hein Meijer. De Gronin ger kon dat gepromoveerde stuk echter weer voor gelijk materiaal afnemen en hield aan deze ma noeuvre zelfs een iets betere posi tie over. Dat was echter niet vol doende om tot winst te komen. In de slotronde zal de Gronin ger nu zijn deelname aan het we reldkampioenschap moeten zien veilig te stellen in het duel tegen de inmiddels onttroonde titel houder Jos Stokkel. Die zag tegen John van den Borst opnieuw geen kans tot winst te komen. Stokkel is vrijwel zeker veroor deeld tot het spelen van voorwed strijden voor de volgende finale, tenzij hij als WK-deelnemer - dat recht verwierf hij zich vorig jaar al - dispensatie van de bond krijgt. WESTDUITSLAND: Uerdingen - FC St. Pauli 1-0. 1.FC Kaiserslautern - Leverkusen 2-0 concurrent, Rapido, voert De Zijl BELGIË: FC Luik - FC Antwerp 1-1 FRANKRIJK: de ranglijst aan in de tweede klasse BordeauxJ^on_2-0 C. De Zijl beleeft toch al een opmer kelijk seizoen, want in de beker competitie heeft het de halve finale bereikt. In de competitie zijn de kaarten echter nog niet geschud, want een even plotselinge als ver rassende terugval (verlies tegen LZ en Rapido) in de openingsfase van de play offs bracht de positie van de trotse lijstaanvoerder aan het wan kelen. Volgens Krik Parrel was onder schatting de oorzaak van het verlo ren treffen (3-4) tegen LZ. Parrel: "Als wij geen kampioen worden, dan hebben we het in die wedstrijd Tak -'Bies 2-0, Gerard Jansen - laten liggen. Bij winst hadden we Krajenbrink - Van Leeuwen DUBBEL-TOTO 15A: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 12 winnaars, die elk 531,20 ontvangen; derde prijs: 178 winnaars, die elk 89,50 ontvangen. CIJFERSPEL 15 en 15A (vaste prijzen): Eerste prijs: geen winnaar; twee de prijs: 3 winnaars; derde prijs: 25 winnaars; vier de prijs: 210 winnaars; vijlde prijs: 2.473 winnaars Van Aalten - zelfs twee keer künnen"veriiézë^ Stand: 1 Clerc 16 van Rapido". punten, 2. Van Aalten, Van der Wal 14, 4 i o /wen 13, 5. Gerard Jansen, Hans Jansen, Kraienbrink, Meijer, Scholma en Van der Tak 12, len Borst 10, 1 De kans is klein dat De Zijl zich vanavond (17.30 uur Vijf Meibad) andermaal te kijk laat zetten door de stadgenoot, want daarvoor is het krachtsverschil te groot. Onder voering van pijlers als de solide kee pende jeugdintemational Elise Kor- tekaas, op wie grotendeels de tac- (Aus^ Sunesson (Zwe)v Hawksworth JGBr) tiek is gebaseerd, en de snelle In- grid van Veen, moet De Zijl in staat worden geacht het obstakel LZ te nemen. Om vervolgens in de laatste thuiswedstrijd tegen Rapido, de enige ploeg die de Leidse vrouwen nog op de hielen zit, het kampioen schap veilig te stellen. Door een uit- /"-b e-z breiding naartwaalf ploegen in de DALLAS (VST) eerste klasse en het afhaken van de Mannen WCr-kamp'Mnsch^ dubtelspel i t\ T-) uui j Eerste ronde. Jerryd/Pete (Zwe/VSt) - Canill- kampioen De Bubble in de tweede /Kratzman (Aus) 6.3J7.5; tweede ronde: Flach- klasse A (dat wil niet promoveren) /geguso (VSi) - Grabb/Patrick McEnroe (VSt) 6-4 hoeft De Zijl zich bij een kampioen- 6-4 schap geen zorgen te maken over NICE (FRA) promotie. Kwartfinales: Tsjerkasov (Sov) Berger (VSt/1) LZ 1886 blijft van elke spanning 2"6 6*1 6*3- For9el (Fra) - PrP'c (Joe) 7-6 6-2, verstoken, maar staat voor de taak A|u'S?Pa) -FIJ*wk (Zw.) 6-4 6-4, Rosset (Zwi) elke wedstrijd zijn sportieve plicht SEOul (ZKO) (Spa), Brand jr (GBr), Ogle (Aus) 1 PORTO (POR) Kwartfinales: Benhabiles (Fra) - Wöhrmann (BrD) 6-1 6-3, Koevermans (Ned) - Duncan (VSt) HEERLEN (GPD) De Amstel Gold Race is zijn geesteskind. Maar Herman Krott, een in Leimui- den woonachtige Amsterdammer van tegen de zestig (59), houdt ook zielsveel van de Ster van Bladel of, om nog maar een dwarsstraat te noemen, de Krakeling van Zwolle. Dat heeft alles te maken met de wielerbacil, waarmee Krott op jeugdige leeftijd is besmet. De oude Krotten probeerden zoon Herman vergeefs te overtuigen dat hij zich maar beter niet met dat ordi naire wielrennen kon inlaten. Krott junior liet zich echter niet van de wijs brengen. Hij werd coureur, zij het niet voor lang. Krott: "Ik heb bij de nieuwelingen gereden en ben een jaar amateur geweest, daarna ben ik gestopt. Nederland kwam net een beetje bij van de oorlog. Dus viel het niet mee om te kunnen fiet sen. Bandjes waren er niet, of slechts voor veel geld te krijgen. Daar kwam bij dat ik voor mezelf wilde beginnen, daar zag ik meer brood in". Krott zette een bedrijfje in auto elektriciteit op poten, maar vond tussen alle zakelijke beslommerin gen door nog tijd genoeg om zich bezig te houden met zijn hobby, het wielrennen. Hij wierp zich op als, be geleider van Arie Vooren, destijds een vooraanstaande amateur. Ook deed hij Zesdaagsen met Harm Smit en Cor Bakker. En zo kwam van het één het ander: leerde hij Pe ter Post kennen, bewoog de Amstel- brouwerij om shirtsponsor te wor den van een ploegje freelance-profs (o.a. met Peter Post, Joop Captein en Hennie Marinus), liet die ploeg naadloos overgaan in een later bij zonder succesvolle amateurequipe, organiseerde met Ton Visser 'rond jes om de kerk' voor profs en tilde, in 1966, de Amstel Gold Race van de grond. Een koers die reeds na 25 jaar van het predikaat 'klassieker' is voorzien en uitgegroeid tot de be langrijkste wielerwedstrijd van Ne derland. Briljant Elk jaar we ning te rijk recteur var voelt hij zich de ko- hij als koersdi- de Gold Race over de Limburgse heuvels rijdt, met zijn neus boven op de renners die hem zo bekoren. Met dank aan Amstel, dat hem per slot van rekening in staat stelde een - zo is gebleken - briljant idee ten uitvoer te brengen. Op het terras van Royal aan het Am sterdamse Frederiksplein legde Krott reclame-chef Avis het idee voor een grote van-stad-.tot-stad- wedstrijd voor profs te organiseren. Krott: "De bedoeling was in eer ste instantie Amsterdam - Maast richt. Maar dat bleek niet haalbaar .vanwege de afstand, 360 kilometer. Je had toen namelijk veel minder bruggen dan nu over de grote rivie ren. Daarom werd er Breda gestart voor het Boschhek-hotel, daar had den we goede contacten mee. Maar ook die afstand, 302 kilometer, was eigenlijk te lang en daarom zijn we de daarop volgende jaren in Hel mond, waar we ook een brouwerij hadden, gestart". Omleiding Alle begin is moeilijk, dus verliep de eerste Gold Race niet van een lei en dakje. Krott herinnert zich goed de problemen waarmee hij onder weg werd geconfronteerd. "Het was Koninginnedag en daardoor waren in de dorpen waar wij door moes ten, tal van festiviteiten en moesten we hier en daar stukkies omrijden. Afijn, in Ubachsberg was ook een omleiding, zij het dat we daar vante- voren over waren ingelicht. Niets aan de hand, zei de politie. Men had echter verzuimd het bord, dat de laatste tien kilometer aangeeft, te verzetten. In werkelijkheid moes ten de renners nog wel 25-30 kilo meter rijden, dus dat was niet best. Gelukkig waren ze te moe om tegen mij tekeer te gaan". Jacques Anquetil, één der grote vedetten die in 1966 was gestrikt, was één van de weinigen die geen meter te veel had getrapt. Krott: "Hij was na 270 kilometer afgestapt. Ik wilde na afloop natuurlijk wel even weten waarom, want hij was één van renners die vooraf startgeld hadden gekregen. Nou, toen vertel de hij me doodleuk dat hij een con tract voor 270 kilometer had gete kend". Om de toppers van weleer te strikken, had Krott in de beginjaren altijd een heel aantrekkelijk dou ceurtje achter de hand: een criteri um in Bleyerheide. Krott: "Daar konden ze 1000 tot 1500 gulden startgeld krijgen als ze ook aan de Gold Race meededen. Dat was na tuurlijk een lekkere kluif. Voor de Goldrace betaalde ik ze om en nabij de 600 gulden. Je moest wel met startgelden werken, want om een koers een beetje naam te geven, heb je grote renners nodig. Toch moet ik zeggen, kostte het mij niet zo heel veel moeite om goede renners aan het vertrek te krijgen. Doordat ik veel met Post was opgetrokken, kende ik ook al die grote ploeglei ders uit die tijd, zoals Plaud, Lou- viot, Driessens, De Muer en Mag- B-WK TOKYO Finaleronde: Zweden - Polen 3-1 (2-15 15-7 16-1415-13). Nederland - Spanje 3-0 15-3 15- 915-12), Japan - Joegoslavië 3-0 (16-1415-12 17-15) Stand: 1. Nederland 3-6 (9-1), 2. Zweden 3-6 (9-3), 3. Japan 3-5 (6-3), 4. Joegoslavië 3-4 (4- 6), 5 Polen 3-3 (2-9), 6. Spanje 3-3 (1-9) RONDE VAN APULIA Vierde etappe: 1Sierra (Ven) 179 km in 4.20.47, 2. Vitali (Ita), 3. Baffi (Ita), 4. Pagnin (Ita), 5. Bon- tempi (Ita) allen zelfde tijd Algemeen klasse ment: 1. Bontempi 18.38.23. 2. Colage (Ita) 0.22, 3. Vitali 0.23, 4. Steiger (Zwi) 0.25, 5. Tommasim (Ita) 0.31 RONDE LÓIR EN CHER (AMA) Vierde etappe: 1. Luppes (Ned) 192 km 4.31.49, 2. Pianitsje (Sov), 2. Capelle (Fra). 4. Gouvenou (Fra), 5. Dietz (DDR) allen zeilde tijd Algemeen klassement: 1 Dietz 11.57.48, 2. Marques (Por) 0.48, 3. Kuhn (DDR) 0.49, 4. Faudot (Fra) z.t„ 5. Capelle 1.15 TELEFLEX-TOUR Ploegentijdrit: 1. Teleflex 39 km in 49.57, 2. Tsjechoslowakije 1.04,3. Ahoy Rotterdam 1.20,4. Het Luchtschip 1.21, 5. Bovemij z.t., 6. Koga Mya- ta 1.25, 7. Noorwegen 1.45, 8. Groenewoud 2.09, 9. Volendam 2.10, 10. Moonen 2.11. Algemeen klassement: 1Knaven (Zevenaar) 3.59.19,2. Ri chard Groenendaal (St. Michielsgestel) 0.05, 3. Tonnie Akkermans (Zevenbergen) 0.18, 4. Den Braber (Rotterdam) 0.20. 5. Van de Heiden (Schayk) 0.25. 6. Fledderus (Assen) z.t., 7. Gutte (Oss) 1.10, 8. Vink (Schijndel) 1.14, 9. Port (Tsj) 1.15, 10. Ottevanger (Vught) 1.25 RONDE VAN EPINAL Vrouwen, proloog: 1Knol (Ned) 7,2 km in 10.23. 2. Tobin (VSt) 0 01,3. Matthes (VSt) 0.02,8. Schot (Ned) 0.15, 15. Groen (Ned) 0.30 WK BERN A-groep: Canada - Noorwegen 8-0 (4-0 3-0 1-0), Zweden - Verenigde Staten 6-1 (2-0 0-0 4-1), Tsjechoslowakije - Bondsrepubliek Duitsland 3-0 (1-00-02-0), Sovjetunie-Finland6-1 (2-01-1 3-0) Startgeld ■SPORTPARK KlKKERPÜCPEff ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UU 12.30; voorwedstrijd UVS El-AJAX El K Crab assurantiën BV. tel. 224700. 1 f 1 1 O Crab makelaardij og BV, tel. 225135. - "IIi Rijnsburgersingel 61. Leiden Zo gebeurde het dat Krott in zijn eerste Goldrace Grote Jongens Jac ques Anquetil, Raymond Poulidor, Rik van Looy, Rik van Steenber gen, Rudi Altig, Rolf Wolfshohl, Jan Janssen, Ab Geldermans en Jean Stablinsky (de eerste winnaar) op de deelnemerslijst kon schrijven. Krott: "De eerste drie jaar hebben we startgeld betaald, toen zijn we daarmee gestopt. We hadden al snel een goede naam opgebouwd. Als ik terugkijk over 15 jaar, kan ik zeggen dat alle grote renners bij ons heb ben gereden. En, wat nog belangrij ker is, er is ook altijd gekoerst. Bijna altijd draaide het uit op een zware wedstrijd. Maar één keer eindigde de Gold Race in een massasprint, dat was in 1981 toen Bernard Hinault won. Dat was het jaar waar in het zodanig mistte, dat de NOS geen rechtstreekse tv-reportage kon maken. Ik weet nog goed dat Mart Smeets dat de burgemeester van Meerssen vertelde. Waarop die zei: Nou, dan ga ik naar huis. Zet ik BRT wel op". Voornaamste obstakel in de Gol- Herman Krott: - z«jn 18 procent. Deze helling is door Knetemann bijvoorbeeld. Krott: Krott in 1970 zelf ontdekt. "Ik heb toen een paar toerrijders aangehou den bij die Keutenberg en ze ge vraagd of ze naar boven wilden rij- zegd. 'Je bent den. Dat lukte niemand. Later heb ik de Keutenberg met twee renners nijn amateurploeg getest. Een- Sovjetunie Tsjechoslowakije Canada Zweden Bondsrepubliek Verenigde Staten Noorwegen tje kwam boven en toen stond mijn goed gekomen. En Van Lancker 'Toen de Kneet de eerste keer in 1974, was ik daar niet zo gelukkig Ik heb hem dat ook ee^ge- TeUIl VÏU\ Vliet of je ook een groot winnaar bent, zullen we over een paar jaar Gelukkig is dat later allemaal 4-8 (30- 5) 4-0 (23- 4) 4-8 (25- 9) 4-8 (20- 6) 4-0 (10-20) 4-0 3-19) 4-0 6-29) 4-0 5-30) in ziekenhuis beslissing vast: deze klim moest i het parcours worden opgenomen De eerste keer dat ze er overheen rig jaar, daar had ik ook mijn twij fels over. Maar nu hij Luik - Basten aken - Luik heeft gewonnen, kijk ik moesten, was heel spannend. De toch heel anders tegen hem eerste tien bleven op de fiets, al die Zijn zege i anderen vielen ondersteboven. Dat ce ook zie je nu niet meer, de Keutenberg ven". wordt door de renners tegenwoor- dig eerst goed verkend, zodat ze we ten welke versnelling ze moeten ge bruiken". Met voldoening laat Krott zijn blik gaan over de erelijst van Gold BERN (AFP) Race. Daarop komt de r Jan Rass liefst vijf keer voor. Het meest tot de verbeelding spreekt evenwel de triomf dy Merckx solo in het allerslechtste hebben gehad. Het BREDA (ANP) - Teun van Vliet heeft zich in Breda in het zieken huis laten opnemen voor een uitge breid medisch onderzoek. De ren ner uit de Panasonic-ploeg van Pe- Luik heeft de Gold Ra- ter Post tobt al maanden met zijn uitstraling gege- gezondheid, waardoor zijn voorsei zoen volledig in het water viel. Nog vier ijshockeyteams in de race Het kaf is van het koren gescheiden. Na vier speeldagen bij de wereldtitelstrijd ijshockey in de A-groep hebben de naar verwachting sterkste landen een gat van acht punten met de overige vier deelne- Krott mers geslagen. Titelverdediger Sovjetunie, Tsjechoslowakije, Canada en n Ed- Zweden gaan verder om de wereldtitel. Finland, Bondsrepubliek Duits- 1973. "Hij won toen land, Verenigde Staten en Noorwegen moeten uitmaken wie er degra- dat deert. /er- Geen verrassingen dus bij de titelstrijd tussen de best acht landen. Het schrikkelijk koud, net boven het team van de Sovjetunie maakte in Zwitserland tot nu toe de meeste in- vriespunt. Dat was de wedstrijd met druk. De eerste vier duels werden zonder slag of stoot in winst omgezet. De het laagste gemiddelde, vijfendertig titelverdedigers hadden gisteren een rustige avond tegen Finland, dat met 6-1 werd verslagen. i half per uur". Uiteraard

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21